Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Poznań

Poznań – nasze najbardziej polecane atrakcje

Pełzanie po pubach w Poznaniu

1. Pełzanie po pubach w Poznaniu

Pub Crawl Poznań to niesamowite nocne życie, w którym lokalni przewodnicy zabiorą Cię w przygodę poprzez wybór najlepszych barów i klubów w Poznaniu. Początek o 21:00 obok Ratusza przy Starym Rynku 1. Znajdź swoich przewodników trzymających znak Pub Crawl. W pierwszym barze czekają na Ciebie zniżki na drinki i zabawy z piciem. W każdym kolejnym barze na każdego z uczestników czekać będzie powitalny shot. Aby było jeszcze bardziej szalenie, będziesz miał szansę wyjść ze swojej strefy komfortu i podjąć wyzwanie. Pokaż się i baw się dobrze! Na koniec będziesz cieszyć się darmowym wejściem do klubu VIP i tańczyć przez całą noc do późnego ranka. To Twoja noc, aby zostać gwiazdą rocka!

Poznań: miejsce narodzin Polski z audioprzewodnikiem

2. Poznań: miejsce narodzin Polski z audioprzewodnikiem

Zapraszam na pieszą wycieczkę po kolebce polskiej historii. Wspólnie zwiedzimy Ostrów Tumski i Śródkę, dwie najstarsze dzielnice Poznania, które są jednocześnie cichymi, malowniczymi miejscami do spacerów. Po drodze pokażę Ci niektóre z najważniejszych zabytków w kraju i wyjaśnię ich związki z pochodzeniem państwa polskiego. Najważniejsze atrakcje wycieczki to: • Jak wyglądał Poznań ponad dziesięć wieków temu • Miejsce pochówku pierwszych polskich królów i książąt • Budynek zwany „Bramą Niebios” • Słynny średniowieczny konflikt między browarami z różnych dzielnic • Szkoła słynąca z łaźni • Opowieść Śródka, najsłynniejszy mural 3D w Polsce Po drodze będziesz mieć również wiele okazji do skosztowania lokalnych specjałów, ponieważ dzielnice są pełne przytulnych kawiarni i restauracji.

Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

3. Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

Wsiądź na dobrze utrzymany i stylowy rower i wybierz się na trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem po Wrocławiu. Unikaj tłumów turystów, zmęczonych stóp i ruchu ulicznego, korzystając z wiedzy przewodnika informacyjnego. Podczas tej wycieczki będziesz mógł podziwiać imponującą barokową architekturę wrocławskiej Starówki, która została starannie odrestaurowana po II wojnie światowej, odwiedzić Ostrów Tumski, czyli Ostrów Tumski, najstarszą część miasta i odwiedzić Halę Stulecia, arcydzieło architektury wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tymi miejscami wycieczka zaprowadzi Cię do Rynku Głównego, Promenady Starego Miasta, Jatek, pomnika zwierząt rzeźnych na Spiżu, Więzienia Starego Miasta, Uniwersytetu Wrocławskiego, Pomnika Szermierza, Ossolineum, Hali Targowej, Wzgórz Polskich, Placu Grunwaldzkiego, Zwierzynieckiego Most, Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński, Iglica, Park Szczytnicki, Muzeum Narodowe, Dom Starej Giełdy i Targ Solny.

Prywatna wycieczka piesza po Poznaniu z Ostrowa Tumskiego

4. Prywatna wycieczka piesza po Poznaniu z Ostrowa Tumskiego

Gotowy na idealne wprowadzenie do pięknego Poznania? Rozpocznij od gotyckiej katedry na Ostrowie Tumskim (Wyspa Katedralna) i przygotuj się na poznanie historii i kultury miasta. Następnie wybierz się na spacer na piękne Stare Miasto i odwiedź przepiękny Ratusz z widokiem na Rynek. Kontynuuj spacer do kościoła barokowego i kościoła franciszkanów; w pierwszym z nich znajduje się miniaturowa makieta średniowiecznego Poznania. Dalej znajduje się Plac Wolności, otoczony imponującymi XIX-wiecznymi budynkami, m.in. Muzeum Narodowym, Biblioteką Raczyńskich, Hotelem Bazar i Arkadią. Twoja wycieczka kończy się tutaj, na najładniejszym placu w Poznaniu.

Poznań: Gra miejska o tematyce szpiegowskiej

5. Poznań: Gra miejska o tematyce szpiegowskiej

Syndykat szpiegowski, dla którego pracujesz, opracował plan przejęcia kontroli nad strategicznym, ściśle strzeżonym miastem Poznań, zanim zrobi to ktoś inny - plan ten jest określany jako Projekt X. Jednak zanim Projekt X będzie mógł zostać zrealizowany, należy wykonać szereg ważnych zadań. Nie ma miejsca ani czasu na błędy, więc wysyłają swoich najlepszych agentów, najlepszych z najlepszych... Ciebie! Czy odniesiesz sukces i pomożesz swoim pracodawcom przejąć kontrolę nad Poznaniem raz na zawsze? Podczas misji zostaniesz poproszony o wykonanie serii różnych zadań szpiegowskich w 8 punktach zainteresowania, a także o zwrócenie uwagi na niektóre funkcje bonusowe. Jeśli grasz jako jedna drużyna, będziesz mieć cel punktowy do osiągnięcia, aby misja zakończyła się sukcesem. Jeśli masz wystarczająco dużo osób (8+), aby podzielić się na 2 lub więcej drużyn, ta z największą liczbą punktów wygrywa - proste! :D W tej aktywności łączymy zwiedzanie i informacje historyczne na atrakcyjnej 3,5-kilometrowej trasie po mieście, z mnóstwem dobrej, staromodnej zabawy i prawdziwą szpiegowską atmosferą ;) Jest to idealne rozwiązanie dla grup o różnych kształtach i rozmiarach, a także całkowicie przyjazne dla rodzin.

Polska: Europa Plan eSim Mobile Data

6. Polska: Europa Plan eSim Mobile Data

Ułatw sobie podróż po Europie dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Polsce i innych 41 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Obsługa obejmuje również Maltę, Holandię, Macedonię Północną, Norwegię, Portugalię, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, Turcję, Ukrainę, Uzbekistan, Wielką Brytanię i północną Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy w rozwiązywaniu problemów w kuponie GYG. Informacje o lokalnym operatorze: Polska: T-Mobile / Orange Polska S.A. Pozostałe kraje są dostępne w informacji o kuponie w Twojej aplikacji GYG po zakupie

Polska/Europa: Pakiet danych mobilnych eSim

7. Polska/Europa: Pakiet danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż do Polski dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Polsce i innych 43 europejskich regionach (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Większość urządzeń wprowadzonych na rynek po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS nowszych modeli, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcie z wytycznymi dotyczącymi zgodności, aby potwierdzić uprawnienia. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samodzielnego rozwiązywania problemów w kuponie GYG. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Jersey, Kazachstan, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Uzbekistan i Watykan. Operatorzy do wykorzystania w Polsce: T-Mobile i Orange Polska

Ikony Poznania

8. Ikony Poznania

Idealny, jeśli jesteś na krótkiej wizycie i nie chcesz tracić czasu na gubienie się. Nasi lokalni przewodnicy pomogą Ci odkryć główne atrakcje i ukryte perełki. Wycieczka rozpoczyna się przed poznańskim Starym Ratuszem, Stary Rynek 25. Łatwo go znaleźć - najwyższa wieża i arcydzieło architektury renesansowej. Ratusz jest symbolem dumy i dobrobytu miasta. Na jego wieży zegarowej narodziła się legenda o koziołkach. Innym ośrodkiem władzy był Zamek Królewski na Wzgórzu Przemysła. Nasi przewodnicy opowiedzą Ci o jego zapomnianych bitwach i królewskiej historii. Również wspaniały barokowy kościół parafialny czeka na Twoją eksplorację. Następnym krokiem na trasie "Ikony Poznania" jest spacer Starym Korytem Warty. Jest on krótki i doda malowniczego akcentu parkowej atmosfery do Twojego pobytu tutaj. Wycieczkę zakończysz na Ostrowie Tumskim, najstarszej części Poznania. Dowiesz się, jakie były topograficzne powody zlokalizowania tutaj największego wczesnośredniowiecznego grodu w Polsce. Nad wyspą góruje wspaniała Katedra Świętych Piotra i Pawła. Wewnątrz zachwycą nas dzieła sztuki od romańskich i gotyckich po barokowe i klasycystyczne. Złota Kaplica - miejsce pochówku pierwszych polskich monarchów nie powinno zostać pominięte podczas Twojej wizyty w Poznaniu. Opisany program zawiera wszystko, co powinieneś zobaczyć w Poznaniu podczas krótkiej wizyty, ...ale jest to TWOJA prywatna wycieczka. Jesteśmy elastyczni i otwarci na wszelkie sugestie.

Poznań: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem po Starym Mieście

9. Poznań: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem po Starym Mieście

Zacznij wycieczkę od zobaczenia jednego z najwspanialszych kościołów w Poznaniu – bazyliki farnej św. Stanisława Biskupa. Ten niezwykły kościół słynie ze wspaniałej barokowej ornamentyki w kaplicy Świętego Krzyża, w której znajduje się XVI-wieczny krucyfiks i figura Marii Magdaleny. Obok kościoła położone jest dawne kolegium jezuickie. Zwiedź tętniący życiem Stary Rynek i jego ciekawą średniowieczną architekturę, podziwiaj ratusz i posłuchaj zabawnych legend o znajdujących się na nim koziołkach. Podążaj za przewodnikiem i zobacz pomnik Bamberki, pałac Górków, zabytkowe kamienice oraz fontannę Prozerpiny. Wszystkie te atrakcje są dostępne w opcji 2-godzinnej.   Aby jeszcze lepiej poznać miasto, wybierz opcję 3-godzinną, która obejmuje również Teatr Polski i Teatr Wielki – budynki o wspaniałej architekturze. Kontynuuj zwiedzanie i przejdź do Zamku Cesarskiego i poznaj jego burzliwą historię. W zamku działa obecnie Centrum Kultury Zamek, instytucja wspierająca artystów. Przejdź przez okolicę i zobacz ogrody zamkowe, obok których znajdują się piękne budynki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.   Jeśli wybierzesz opcję 5-godzinną, zwiedzisz również Cytadelę i wejdziesz do Muzeum Uzbrojenia, które jest jedną z głównych atrakcji Poznania. Cytadela to park pełen natury i pięknych widoków, otoczony średniowiecznymi fortyfikacjami. Przed muzeum wystawiony jest duży sprzęt wojskowy, a w środku znaleźć można mniejsze eksponaty i zdjęcia.

Poznańskie zmagania kulturowe: Wycieczka audio z przewodnikiem

10. Poznańskie zmagania kulturowe: Wycieczka audio z przewodnikiem

Poznań to jeden z ukrytych skarbów Polski, często pomijany przez turystów odwiedzających ten kraj. Podczas tej pieszej wycieczki podzielę się fascynującymi historiami o burzliwej historii miasta, podam Ci informacje na temat wszystkich kóz, które zobaczysz, i przedstawię najważniejsze atrakcje miasta. Ta wycieczka rozpoczyna się na Placu Wolności i poprowadzi Cię po historycznej części miasta, położonej na lewym brzegu Warty. Pokażę Ci piękne renesansowe i barokowe budynki z XIX i XX wieku, w tym Bibliotekę Raczyńskich, Teatr Polski w Poznaniu 1875, imponujący Zamek Cesarski i Hotel Bazar, w którym kończy się nasza wycieczka. Podczas gdy Wy będziecie chłonąć cuda architektury, ja wskażę kilka charakterystycznych znaków starcia Niemców z Polakami na ich fasadzie. Będziesz miał okazję poznać jeden z najważniejszych zabytków miasta, Stary Rynek, który jest sercem Poznania. Otoczony kolorowymi, pieczołowicie odrestaurowanymi kamienicami plac jest tętniącym życiem centrum, w którym mieszkańcy zbierają się, aby spotykać się towarzysko, jeść posiłki na świeżym powietrzu lub po prostu chłonąć atmosferę. Centralnym punktem placu jest imponujący ratusz, arcydzieło architektury, które służy jako symbol potęgi i dobrobytu miasta.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 47
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Poznań

Poznań: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Poznań? Kliknij tutaj.

Poznań: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(67 recenzji)

Wycieczka z Panem Jankiem po Starym Mieście i Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu przyniósł nam bardzo wiele miłych wrażeń . Spędzenie 3 godzin na rowerze , zwiedzając to przepiękne miasto , w towarzystwie przewodnika i jego opowieści o Wrocławiu to był strzał w dziesiątkę . Gorąco polecam .

Świetny sposób, aby zobaczyć miejsca, których prawdopodobnie byśmy nie zobaczyli. Opowiedziano nam wiele ciekawych faktów. Udało nam się zatrzymać na krótki czas przy niektórych atrakcjach, aby poznać je głębiej.

Martin był wspaniałym, świadomym przewodnikiem i dowiedzieliśmy się wiele o jego mieście i historii Polski. Jest to obowiązkowa czynność we Wrocławiu i gorąco ją polecamy.

Genialna wycieczka! Polecam tę wycieczkę każdemu, kto np. ma mało czasu, a chce w 3 godziny zwiedzić najważniejsze punkty Wrocławia. 😁

Wycieczka Super. Polecamy Super przewodnika Marcina.