Poznań – nasze najbardziej polecane atrakcje

Poznań: piesza wycieczka po Starym Mieście z przewodnikiem

1. Poznań: piesza wycieczka po Starym Mieście z przewodnikiem

Zacznij wycieczkę od zobaczenia jednego z najwspanialszych kościołów w Poznaniu – bazyliki farnej św. Stanisława Biskupa. Ten niezwykły kościół słynie ze wspaniałej barokowej ornamentyki w kaplicy Świętego Krzyża, w której znajduje się XVI-wieczny krucyfiks i figura Marii Magdaleny. Obok kościoła położone jest dawne kolegium jezuickie. Zwiedź tętniący życiem Stary Rynek i jego ciekawą średniowieczną architekturę, podziwiaj ratusz i posłuchaj zabawnych legend o znajdujących się na nim koziołkach. Podążaj za przewodnikiem i zobacz pomnik Bamberki, pałac Górków, zabytkowe kamienice oraz fontannę Prozerpiny. Wszystkie te atrakcje są dostępne w opcji 2-godzinnej.   Aby jeszcze lepiej poznać miasto, wybierz opcję 3-godzinną, która obejmuje również Teatr Polski i Teatr Wielki – budynki o wspaniałej architekturze. Kontynuuj zwiedzanie i przejdź do Zamku Cesarskiego i poznaj jego burzliwą historię. W zamku działa obecnie Centrum Kultury Zamek, instytucja wspierająca artystów. Przejdź przez okolicę i zobacz ogrody zamkowe, obok których znajdują się piękne budynki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.   Jeśli wybierzesz opcję 5-godzinną, zwiedzisz również Cytadelę i wejdziesz do Muzeum Uzbrojenia, które jest jedną z głównych atrakcji Poznania. Cytadela to park pełen natury i pięknych widoków, otoczony średniowiecznymi fortyfikacjami. Przed muzeum wystawiony jest duży sprzęt wojskowy, a w środku znaleźć można mniejsze eksponaty i zdjęcia.

Prywatna wycieczka piesza po Poznaniu z Ostrowa Tumskiego

2. Prywatna wycieczka piesza po Poznaniu z Ostrowa Tumskiego

Gotowy na idealne wprowadzenie do pięknego Poznania? Rozpocznij od gotyckiej katedry na Ostrowie Tumskim (Wyspa Katedralna) i przygotuj się na poznanie historii i kultury miasta. Następnie wybierz się na spacer na piękne Stare Miasto i odwiedź przepiękny Ratusz z widokiem na Rynek. Kontynuuj spacer do kościoła barokowego i kościoła franciszkanów; w pierwszym z nich znajduje się miniaturowa makieta średniowiecznego Poznania. Dalej znajduje się Plac Wolności, otoczony imponującymi XIX-wiecznymi budynkami, m.in. Muzeum Narodowym, Biblioteką Raczyńskich, Hotelem Bazar i Arkadią. Twoja wycieczka kończy się tutaj, na najładniejszym placu w Poznaniu.

Pełzanie po pubach w Poznaniu

3. Pełzanie po pubach w Poznaniu

Pub Crawl Poznań to niesamowite nocne życie, w którym lokalni przewodnicy zabiorą Cię w przygodę poprzez wybór najlepszych barów i klubów w Poznaniu. Początek o 21:00 obok Ratusza przy Starym Rynku 1. Znajdź swoich przewodników trzymających znak Pub Crawl. W pierwszym barze czekają na Ciebie zniżki na drinki i zabawy z piciem. W każdym kolejnym barze na każdego z uczestników czekać będzie powitalny shot. Aby było jeszcze bardziej szalenie, będziesz miał szansę wyjść ze swojej strefy komfortu i podjąć wyzwanie. Pokaż się i baw się dobrze! Na koniec będziesz cieszyć się darmowym wejściem do klubu VIP i tańczyć przez całą noc do późnego ranka. To Twoja noc, aby zostać gwiazdą rocka!

Wycieczka rowerowa po wrocławskiej starówce, najważniejszych atrakcjach i przyrodzie

4. Wycieczka rowerowa po wrocławskiej starówce, najważniejszych atrakcjach i przyrodzie

Z niezliczonymi wyspami, mostami i zabytkami historycznymi nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie Wrocławia „Wenecji Północy” niż na rowerze. Dołącz do naszego Bike Passion Guide na wycieczkę rowerową po najbardziej spektakularnych zabytkach Starego Miasta i miejscach przyrodniczych. Aktywuj się i zakochaj w zabytkach Wrocławia! Podczas 2-godzinnej wycieczki wsiądziesz na profesjonalny rower i podążysz za Lokalnym przewodnikiem po pięknych, dobrze utrzymanych drogach i ulicach rowerowych. Z Narodowego Forum Muzyki pojedziesz rowerem do zabytkowej ulicy Kazimierza Wielkiego, gdzie zobaczysz XVIII-wieczny pałac z barokowym ogrodem, w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie Wrocławia. Wrocławskie Stare Miasto zaskoczy Cię swoim urokiem, starymi kolorowymi kamienicami, kultową XIV-wieczną gotycką parafią rzymskokatolicką św. Elżbiety Węgierskiej oraz domami Jasia i Małgosi. Przejedź się wokół średniowiecznego Rynku, aby zanurzyć się w tętniącej życiem atmosferze tego miasta i odkryć historię Ratusza Staromiejskiego i Pręgierza (Pregierz). Trasa będzie kontynuowana wzdłuż malowniczej Odry, gdzie zobaczysz Uniwersytet Wrocławski, oraz przez niektóre z uroczych wrocławskich wysp, takich jak Wyspa Piasek i Wyspa Słodowa. Poznaj zabytki architektury Ostrowa Tumskiego, czyli Ostrowa Tumskiego, z wieloma kościołami, klasztorami, Pałacem Arcybiskupim i jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta – Katedrą św. Jana Chrzciciela. Zobaczysz także Muzeum Narodowe, Panoramę Racławicką i Ratusz. Pod koniec wycieczki poczujesz się tak, jakby Wrocław był Twoim domem! Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Wrocławiu i zobaczyć więcej historycznych i współczesnych zabytków. Na przedłużonej trasie znajdą się spokojniejsze miejsca przyrodnicze, takie jak zalesiony Park Szczytnicki. Zobaczysz także miejsca bardziej popularne wśród mieszkańców niż turystów, takie jak Pergola, Fontanna Multimedialna, Pawilon Czterech Kopuł czy kultowa Iglica - blisko 100-metrowa. stalową iglicę przed wielką, okrągłą Halą Stulecia. Aby wrażenia były jeszcze lepsze, przewodnik poczęstuje Cię również pysznymi polskimi pączkami!

Z Warszawy: jednodniowa wycieczka w małej grupie do Poznania z lunchem

5. Z Warszawy: jednodniowa wycieczka w małej grupie do Poznania z lunchem

Poznaj piąte co do wielkości miasto w Polsce, historyczne miejsce znane z kolorowych budowli w stylu renesansowym i uroku starego świata. Rozpocznij zwiedzanie miasta od Rynku Głównego, jednego z najbardziej malowniczych rynków w Polsce. Barwne kamienice tworzą baśniowy klimat wokół Ratusza, który znajduje się w samym środku rynku. To arcydzieło renesansu z XVI wieku. Dziś mieści się w nim Muzeum Historii Miasta Poznania. W południe można obejrzeć tradycyjny pojedynek koziołków ratuszowych. Przejdź się do jednego z lokalnych sklepów lub piekarni i kup pysznego rogalika świętomarcińskiego, który jest symbolem Poznania. Wybierz się na spacer do Zamku Cesarskiego. Jego neoromański styl z pewnością zapiera dech w piersiach. To zabytkowy pałac w samym środku miasta, który służył jako prowincjonalna rezydencja cesarza Wilhelma II. Zbudowana w pierwszej dekadzie XX wieku jest ostatnią rezydencją cesarską wybudowaną w Europie. Został zaprojektowany na wzór średniowiecznych warowni, aby symbolizować panowanie cesarza niemieckiego w Wielkopolsce podczas zaboru Polski przez Prusy. Podejdź kilka kroków dalej do Placu Adama Mickiewicza i zobacz, jak różne fazy historii splatają się właśnie w jednym miejscu. Pozwól sobie na chwilę zadumy przy Pomniku Ofiar Protestu Czerwcowego 56', zwanym Krzyżami Poznańskimi. Jest to pomnik upamiętniający wydarzenia Poznańskiego Czerwca 56, pierwszego z kilku masowych protestów przeciwko komunistycznym władzom PRL. Następnie przejdź do nienagannej Bazyliki Archikatedralnej św. Piotra i Pawła. Położony na wyspie Ostrów Tumski, otoczony jest 2 rzekami Wartą i Cybiną. Katedra należy do najstarszych polskich kościołów. Jej początki sięgają początków chrześcijaństwa w Polsce w drugiej połowie X wieku. W podziemiach katedry zobaczysz grobowce 2 pierwszych polskich władców.

Poznań: Prywatna polska degustacja piwa

6. Poznań: Prywatna polska degustacja piwa

Podczas tej degustacji piwa w Poznaniu skosztujesz najlepszego polskiego piwa popularnego, rzemieślniczego i regionalnego. Poznasz polskie piwo, w tym jego historię oraz polską tradycję i zwyczaje. Dowiesz się również, jak ogromną tradycję piwa rzemieślniczego ma Poznań. Ten zabawny i kulturalny wieczór będzie wnikliwym wprowadzeniem w świat polskich piw. Spędzisz czas prywatnie z grupą przyjaciół lub rodziną, a Twój przewodnik zaopiekuje się Tobą osobiście i wyjaśni Ci każde piwo, które wypijesz. Skosztujesz piw z największych polskich browarów, a także regionalnych piw regionalnych z regionalnej Polski oraz piw rzemieślniczych z minibrowarów zlokalizowanych w Poznaniu. Zostaniesz również poczęstowany polskimi przekąskami w swoim pierwszym miejscu, a każde miejsce, które odwiedzisz, zapewni inne wrażenia, w tym niepowtarzalną atmosferę i wybór piw do wyboru. Podczas 2-godzinnej opcji skosztujesz zestawu 7 piw i kilku przystawek w 3 różnych miejscach. Jeśli chcesz spróbować więcej smaków wódki, opcja 3-godzinna jest dla Ciebie, podczas której spróbujesz 11 piw w 4 różnych lokalach z przystawkami, które idealnie pasują do wódki. Istnieje również możliwość wybrania 4-godzinnej wycieczki, jeśli chcesz mieć najlepszą kombinację polskich wódek i tradycyjnego jedzenia w 5 miejscach. W ramach tej opcji będziesz cieszyć się 13 piwami i większą ilością jedzenia, niż jesteś w stanie zjeść.

Poznań, Warsztaty malowania ciasteczek i To-Go Box

7. Poznań, Warsztaty malowania ciasteczek i To-Go Box

Ciesz się nowym doświadczeniem lub poszerz swoją wiedzę o umiejętność pieczenia pysznych maślanych ciasteczek, które pokryjemy najwyższej jakości pastą cukrową i pomalujemy jadalnymi kolorami. W warsztacie znajduje się cały niezbędny sprzęt i surowce. Wystarczy Twój zapał i chęć kreatywnego spędzenia czasu. Zachęcamy do zadawania pytań. Podczas warsztatów upieczesz i udekorujesz 3 ciasteczka, które zabierzesz ze sobą jako pudełko na wynos. Na zakończenie warsztatów otrzymasz przepis na ciasteczka maślane oraz dyplom uczestnictwa w warsztatach. Studio znajduje się w centrum Poznania i posiada własny parking. Dworzec Główny PKP Poznań Główny- 1km Lotnisko w Poznaniu -6km Stary Rynek -3km

Poznań: miejsce narodzin Polski z audioprzewodnikiem

8. Poznań: miejsce narodzin Polski z audioprzewodnikiem

Zapraszam na pieszą wycieczkę po kolebce polskiej historii. Wspólnie zwiedzimy Ostrów Tumski i Śródkę, dwie najstarsze dzielnice Poznania, które są jednocześnie cichymi, malowniczymi miejscami do spacerów. Po drodze pokażę Ci niektóre z najważniejszych zabytków w kraju i wyjaśnię ich związki z pochodzeniem państwa polskiego. Najważniejsze atrakcje wycieczki to: • Jak wyglądał Poznań ponad dziesięć wieków temu • Miejsce pochówku pierwszych polskich królów i książąt • Budynek zwany „Bramą Niebios” • Słynny średniowieczny konflikt między browarami z różnych dzielnic • Szkoła słynąca z łaźni • Opowieść Śródka, najsłynniejszy mural 3D w Polsce Po drodze będziesz mieć również wiele okazji do skosztowania lokalnych specjałów, ponieważ dzielnice są pełne przytulnych kawiarni i restauracji.

Poznań: Prywatna tradycyjna polska wycieczka kulinarna

9. Poznań: Prywatna tradycyjna polska wycieczka kulinarna

Kultura jedzenia jest mocno zakorzeniona wśród Polaków ⁠ — pozwól swojemu profesjonalnemu prywatnemu przewodnikowi pokazać Ci najlepsze dania kuchni polskiej w 2, 3 lub 4 starannie wybranych lokalnych lokalach. W tych miejscach będziesz miał wyjątkową okazję spróbować, porównać i wybrać swoje ulubione smaki z szerokiej gamy tradycyjnych potraw. Połącz każdą opcję z wycieczką z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Poznania, przechodząc z jednego miejsca do drugiego. Wybierz opcję 2,5-godzinną, aby spróbować podstawowego zestawu potraw w 2 miejscach, w tym różnych rodzajów pierogów, polskich mięs i innych specjałów, oprócz jednego napoju bezalkoholowego i ciasta oraz kawy/herbaty (bez zupy i piwa). Podczas 3,5-godzinnej wycieczki skosztuj tradycyjnych polskich potraw w 3 różnych miejscach. Skosztuj 3 rodzajów pierogów, różnych rodzajów polskich mięs, innych specjałów, tradycyjnej zupy, oprócz jednego napoju bezalkoholowego lub piwa, a także ciasta i kawy/herbaty. Podczas degustacji Twój przewodnik opowie Ci o niektórych polskich tradycjach i zwyczajach oraz o tym, jakie potrawy są związane z daną okazją. Aby jeszcze bardziej poznać polską kulturę, wybierz 5-godzinną opcję premium, która łączy w sobie degustację potraw i zwiedzanie z wyborem piwa lub wódki (z 8 rodzajami do wyboru). Wybierz się na dłuższy spacer z przewodnikiem i zobacz najważniejsze atrakcje Poznania po pysznej uczcie.

Poznań: Śródka i Ostrów Tumski Prywatny spacer

10. Poznań: Śródka i Ostrów Tumski Prywatny spacer

Odkryj cuda Poznania, perły wśród najlepszych miast w Polsce, podczas tej 3 lub 4-godzinnej prywatnej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i rozpocznij wycieczkę w kościele św. Jana Jerozolimskiego, wielowiekowym budynku o unikalnych elementach architektonicznych. Podążaj za naszym przewodnikiem do serca Śródki, mijając wybrane jej najatrakcyjniejsze budynki, w tym kościół rzymskokatolicki Małgorzaty, Katedra Muzyczną i nowatorską Bramę Poznania. Zanurz się w uroczej atmosferze dzielnicy, spacerując jej wąskimi uliczkami i podziwiając fantastyczny historyczny mural. Przejdź przez Most Biskupiego Jordana, aby dotrzeć do Ostrowa Tumskiego, zwanego też Ostrowiem Tumskim. Kieruj się w stronę katedry poznańskiej, po drodze zatrzymując się, by podziwiać Pałac Biskupów z pomnikami św. Piotra i Pawła. Przyjedź do katedry i podziwiaj jej gigantyczne wnętrze z podziemnymi grobami i złotą kaplicą. Następnie odwiedź Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mickiewicza i Arcybiskupie Seminarium Duchowne, gdzie kończy się 3-godzinna wycieczka. Podróżni, którzy zdecydują się na opcję 4-godzinną, kontynuują wycieczkę na Stare Miasto w Poznaniu i jego tętniący życiem rynek. Poczuj się zanurzony w zgiełku tego tętniącego życiem centrum i poznaj wyjątkową średniowieczną architekturę, która Cię otacza. Następnie odwiedź Ratusz, Pomnik Bamberki, Pałac Gorków oraz Zabytkowe Kamienice i Fontannę Prozerpiny. Wycieczka kończy się w kościele parafialnym św. Stanisława, wspaniałym barokowym budynku, w którym znajduje się XVI-wieczny krucyfiks.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Poznań

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Poznań: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Poznań: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Poznań? Kliknij tutaj.