Portsmouth – nasze najbardziej polecane atrakcje

Portsmouth: Historyczna stocznia Ultimate Explorer Bilet

1. Portsmouth: Historyczna stocznia Ultimate Explorer Bilet

Wybierz spośród indywidualnych lub rodzinnych biletów wstępu do Portsmouth Historic Dockyard. Odwiedź atrakcje, w tym HMS Victory, HMS Warrior, Muzeum Narodowe Królewskiej Marynarki Wojennej, HMS M.33, Muzeum Mary Rose, Muzeum Eksplozji Siły Ognia Marynarki Wojennej i Muzeum Okrętów Podwodnych Królewskiej Marynarki Wojennej. Podziwiaj wystawy w Historic Dockyard w Portsmouth i zwiedzaj je w dowolnej kolejności io dowolnym czasie w ciągu roku. Wybierz bilet rodzinny lub indywidualny. Wprowadzony na rok 2023, przeżyj Dive the Mary Rose w 4D i dowiedz się więcej o historycznej ekspedycji nurkowej. Wkrocz w przeszłość, eksplorując historyczne statki, w tym słynny na całym świecie okręt flagowy Lorda Nelsona HMS Victory, HMS Warrior należący do królowej Wiktorii oraz HMS M.33 z okresu I wojny światowej. Podziwiaj okręt wojenny Tudorów Henryka VIII, Mary Rose, i skorzystaj z bezpłatnego autobusu wodnego do Gosport, aby odwiedzić okręt podwodny z czasów zimnej wojny, HMS Alliance. Wybierz się na rejs wycieczkowy po porcie Portsmouth i obejrzyj okręty nowoczesnej Królewskiej Marynarki Wojennej, aby uzyskać pełny obraz historii brytyjskiej marynarki wojennej.

Portsmouth: Bilet na wieżę Spinnaker

2. Portsmouth: Bilet na wieżę Spinnaker

Zobacz najbardziej spektakularny widok na południowym wybrzeżu. Spinnaker Tower ma 170 metrów wysokości i oferuje zapierające dech w piersiach 37-kilometrowe widoki na port Portsmouth, miasto, Solent, South Downs i Isle of Wight. Ten kultowy punkt orientacyjny szczyci się szybką windą i trzema podniebnymi tarasami widokowymi. Udaj się przez fascynujący szklany „Sky Walk” na wysokości 100 metrów nad poziomem morza; odkrywaj historie za okolicznymi witrynami dzięki informacyjnym ekranom dotykowym; wypróbuj przyprawiającą o zawroty głowy wirtualną rzeczywistość, odetchnij widokiem z pleneru „Podniebny ogród”; zrelaksować się w The Clouds przy kawie, lampce szampana lub dekadenckiej podwieczorku; i delektuj się pysznymi posiłkami przyrządzonymi z lokalnych składników w Waterfront Cafe.

Southampton Port: Londyn przez Salisbury, Stonehenge i Windsor

3. Southampton Port: Londyn przez Salisbury, Stonehenge i Windsor

Po podróży przez oszałamiające krajobrazy i wioski Wiltshire, docieramy na krótki przystanek fotograficzny w uroczym mieście Salisbury. Spacerujemy przez średniowieczną bramę St Ann's Gate i katedrę w pobliżu, widząc imponującą kolekcję zabytkowych budynków, a następnie poświęć trochę czasu na podziwianie imponującej wieży i iglicy - 404 stóp najwyższej w kraju - zbudowanej w krótkim czasie od 1220 do 1258 roku. Następnie wejdziemy do krużganków, zbudowanych w 1261 roku i największych w kraju, aby zakończyć nasz spacer. Przed dotarciem do Stonehenge przewodnik opowie Ci o wielu mitach, legendach i faktach otaczających tę prehistoryczną budowlę. Stonehenge zostało opisane jako jedna z największych tajemnic prehistorycznego świata. Czy była to świątynia, zegar, miejsce pochówku, czy coś innego? Po przyjeździe będziesz mieć czas na wizytę i wycieczkę z audioprzewodnikiem po słynnych na całym świecie kamieniach (opłata za wstęp nie jest wliczona w cenę) lub czas na przeglądanie sklepu z pamiątkami. Po 90 minutach w Stonehenge wyruszysz do Royal Windsor, gdzie dotrzesz na czas na późny lunch. Następnie będziesz mieć trochę czasu na zwiedzanie miasta i zamku. Zamek Windsor jest największym nieprzerwanie zamieszkanym zamkiem na świecie, a Twój przewodnik opowie Ci o jego historii od Wilhelma Zdobywcy do obecnej królowej (wstęp nie jest wliczony w cenę, zamknięty we wtorki i środy). Jeśli zdecydujesz się nie wchodzić do zamku Windsor, wybierz się na spacer po starym mieście i Eton. Autokar odjeżdża z Windsoru o 16:00, a pasażerowie zostaną wysadzeni w głównych hotelach Heathrow od 16:45. Podczas rezerwacji podaj swój hotel i terminal, jeśli dotyczy. Odwóz jest również możliwy z terminali 1-5. Następnie przejedź do Londynu, który znajduje się niecałą godzinę od Heathrow. Przewodnik będzie zarządzał wysiadaniem w hotelach, w których mogą być używane dodatkowe pojazdy lub taksówki (wliczone w cenę), aby zapewnić jak najszybsze opuszczenie hotelu. Opcje odbioru obejmują 250 londyńskich hoteli i wybrane główne londyńskie stacje kolejowe.

Portsmouth: lot poduszkowcem na wyspę Wight

4. Portsmouth: lot poduszkowcem na wyspę Wight

Wejdź na pokład swojego poduszkowca i spędź pełen adrenaliny dzień na wyspie Wight. Kiedy poduszkowiec dotrze na wyspę, wylądujesz w doskonałej pozycji nad brzegiem morza, wzdłuż pięknych i zachęcających plaż Ryde. Wysiądź i ciesz się tym, co mają do zaoferowania Ryde i Isle of Wight, w tym plażami, butikami, barami i restauracjami oraz połączeniami podróżnymi do innych miejsc na wyspie. Po całym dniu zabawy na wyspie, wybierz się w podróż powrotną tego samego dnia z powrotem do terminalu Southsea. Podróż przez Solent trwa około 10 minut. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się lotem jedynym na świecie komercyjnym poduszkowcem pasażerskim.

HMS Victory: jednodniowy bilet wstępu

5. HMS Victory: jednodniowy bilet wstępu

Odwiedź HMS Victory, najsłynniejszy pancernik Royal Navy. Najbardziej znana z roli w bitwie pod Trafalgarem, Victory jest obecnie okrętem flagowym pierwszego władcy morza i żywym muzeum gruzińskiej marynarki wojennej. Nowość na rok 2021, HMS Victory Under Hull Walkway. Odwiedzający mogą zejść do podstawy suchego doku i obejrzeć statek od dołu. Statek jest pomnikiem wiceadmirała Lorda Horatio Nelsona, największego brytyjskiego bohatera marynarki wojennej, i jego zwycięstwa w bitwie pod Trafalgarem w 1805 roku. Wejdź na pokład HMS Victory i cofnij się w czasie do okresu gruzińskiego. Zobacz chatę, w której zaplanowano bitwę pod Trafalgarem. Spaceruj po zatłoczonych niegdyś pokładach, na których mieszkało, pracowało i walczyło ponad 800 mężczyzn. Możesz nawet stanąć w miejscu, w którym zginął Nelson. HMS Victory jest obecnie w trakcie prac konserwatorskich, ale nadal jest otwarty, a odwiedzający mogą zobaczyć Victory Live! aby dowiedzieć się więcej o tym projekcie konserwatorskim.

The Mary Rose: całodzienny bilet wstępu

6. The Mary Rose: całodzienny bilet wstępu

Odwiedź nowe, najnowocześniejsze muzeum zbudowane wokół okrętu flagowego króla Henryka VIII, który zatonął podczas bitwy u wybrzeży Portsmouth w 1545 roku. Statek został podniesiony z dna morskiego w 1982 roku, a wielokrotnie nagradzane muzeum zostało zbudowane w 2013 roku. Przejdź się po szeregu interaktywnych wyświetlaczy, na których 9000 artefaktów Tudorów również uratowanych z dna morskiego zostało ponownie połączonych ze statku. Zobacz, jak te artefakty opowiadają historię życia załogi i oficerów na pokładzie w czasach Tudorów. Mary Rose jest jedynym XVI-wiecznym okrętem wojennym wystawionym na całym świecie i zawiera największą i najbardziej unikalną kolekcję przedmiotów Tudorów. Nowość na lato 2021: Przeżyj „1545 – Kiedy ich świat się skończył”, zupełnie nowe wciągające doświadczenie, które przeniesie Cię z powrotem do 19 lipca 1545. Przeżyj ponownie ostatnie chwile na pokładzie Mary Rose, gdy tonie podczas bitwy o Solent. Cofnij się w czasie, aby usłyszeć od króla Henryka VIII i załogi najsłynniejszego wraku brytyjskiego statku. Przeżyj wciągające zatonięcie okrętu wojennego Tudorów.

Portsmouth: bilet wstępu do historii D-Day

7. Portsmouth: bilet wstępu do historii D-Day

Ciesz się wizytą w fascynującej historii D-Day w Portsmouth i dowiedz się o kluczowym wydarzeniu, które zmieniło bieg drugiej wojny światowej. Zwiedź muzeum poświęcone opowiadaniu historii 6 czerwca 1944 r. za pomocą eksponatów, materiałów interaktywnych i filmów z perspektywy tych, którzy tam byli. Podzielona na trzy odrębne części historia D-Day zawiera dostęp do pokładu LCT 7074, ostatniego ocalałego czołgu desantowego, który przewiózł dziesięć czołgów do Normandii w D-Day. Na pokładzie zobacz czołgi Sherman i Churchill, które dają wyobrażenie o tym, jak wyglądałby LCT pełen pojazdów. Poznaj historię D-Day opowiedzianą z kont osobistych i kultowych obiektów z kolekcji muzeum. Dowiedz się więcej o „Planie” — o tym, jak osoby odpowiedzialne za podejmowały kluczowe decyzje dotyczące tego, kiedy i gdzie przeprawić się przez kanał, oraz o wymaganej tajemnicy i oszustwie. W muzeum znajduje się również haft Overlord, opowiadający historię D-Day i bitwy o Normandię w 34 niezwykłych, ręcznie szytych panelach. Klipy filmowe przedstawiające weteranów opowiadających o swoich doświadczeniach dają zwiedzającym dalszy wgląd w to, co się wydarzyło.

Z Brighton: całodniowa wycieczka na wyspę Wight przez Portsmouth

8. Z Brighton: całodniowa wycieczka na wyspę Wight przez Portsmouth

Spotkaj się w centrum Brighton i podróżuj nowoczesnym autokarem do pobliskiego miasta Portsmouth. Dowiedz się o historii brytyjskiej marynarki wojennej przed podróżą na wyspę Wight promem Wightlink. Zrób świetne zdjęcie Spinnaker Tower w Portsmouth i jej zabytkowej stoczni, gdy będziesz odjeżdżać. Przylot do Fishbourne na wyspie Wight w południe. Wybierz się na malowniczą 20-30 minut jazdy samochodem do uroczej wioski Godshill. Po przyjeździe odkryj średniowieczny kościół i zobacz 500-letnie chaty kryte strzechą, herbaciarnie i Wioskę Modelową. Poznaj wioskę ze swoim przewodnikiem i dowiedz się więcej o lokalnej historii. Kontynuuj do Alum Bay, słynącej z wielobarwnych piaskowych klifów i „Igły”. Wybierz między przejażdżką wyciągiem krzesełkowym (opcjonalnie za dodatkową opłatą) lub zejściem po schodach na malowniczą plażę. Wiele atrakcji dla dzieci i rodzin! Ciesz się widokami tego malowniczego miejsca, z mnóstwem fantastycznych okazji do robienia zdjęć. Po pewnym czasie tutaj wróć z Fishbourne na prom o 18:20 z powrotem na stały ląd, a następnie wysiądź w Brighton.

Portsmouth: podwieczorek w chmurach Spinnaker Tower

9. Portsmouth: podwieczorek w chmurach Spinnaker Tower

Rozkoszuj się tradycyjnym podwieczorkiem składającym się z kanapek, bułeczek owocowych i innych smakołyków, podawanym z herbatą lub kawą. Podczas posiłku spójrz na morze i ciesz się pięknym widokiem na Portsmouth przez okna. Zwiedź Spinnaker Tower w dowolnym momencie, korzystając z biletu wstępu ogólnego. Zapraszamy na tradycyjny podwieczorek z wyborem pysznych kanapek. Spróbuj także różnorodnych słodkich przysmaków i bułeczek owocowych z gęstą śmietaną i dżemem. Podaje się je z wyborem herbat lub kaw. Jedząc, podziwiaj niesamowity widok na Portsmouth z wieży. Następnie zwiedzaj wieżę w wolnym czasie, ponieważ bilet wstępu ogólnego jest również wliczony w cenę. Wyjdź na platformę widokową, aby podziwiać panoramiczny widok, przejdź się po szklanej podłodze i obejrzyj krótki film wprowadzający, Sail of the Solent, aby poznać kilka ciekawych faktów na temat wieży.

Z Portsmouth: Isle of Wight Day Tour autobusem i promem

10. Z Portsmouth: Isle of Wight Day Tour autobusem i promem

Spotkaj się w centrum Portsmouth i podróżuj nowoczesnym autokarem na wyspę Wight promem Wightlink. Zrób świetne zdjęcie Spinnaker Tower w Portsmouth i jej zabytkowej stoczni, gdy będziesz odjeżdżać. Przylot do Fishbourne na wyspie Wight w południe. Wybierz się na malowniczą 20-30 minut jazdy samochodem do uroczej wioski Godshill. Po przyjeździe odkryj średniowieczny kościół i zobacz 500-letnie chaty kryte strzechą, herbaciarnie i Wioskę Modelową. Poznaj wioskę ze swoim przewodnikiem i dowiedz się więcej o lokalnej historii. Kontynuuj do Alum Bay, słynącej z wielobarwnych piaskowych klifów i „Igły”. Wybierz między przejażdżką wyciągiem krzesełkowym (opcjonalnie za dodatkową opłatą) lub zejściem po schodach na malowniczą plażę. Mnóstwo atrakcji również dla dzieci! Ciesz się wspaniałymi widokami tego malowniczego miejsca, z mnóstwem fantastycznych okazji do robienia zdjęć. Po pewnym czasie tutaj wróć do Fishbourne na prom o 18:20 z powrotem na stały ląd, wracając do Portsmouth tuż po 19:00.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Portsmouth

Najciekawsze atrakcje

Portsmouth: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Portsmouth: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Portsmouth

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Portsmouth?

Jakie są najlepsze atrakcje w: Portsmouth dla osób z dziećmi?

Portsmouth: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Portsmouth? Kliknij tutaj.

Portsmouth: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1402 opinii

Wyjątkowe doświadczenie. Fantastycznie chodzić po szklanej podłodze na wysokości 100m! Wspaniałe widoki na Solent i wzdłuż pobliskich nadmorskich miejscowości, wraz z podręcznymi mapami informacyjnymi lokalnych zabytków i ich znaczenia dla tego obszaru. Doświadczenie VR było świetną zabawą dla mojego 12-latka i podobało nam się, gdy oglądaliśmy jego pov na ekranie!