Atrakcje i wycieczki
Portofino

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Portofino

Na jakich wycieczkach w: Portofino obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

Portofino: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Portofino? Kliknij tutaj.

Portofino: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 80 opinii

Nie wiedziałem, że jesteśmy przywiązani do trasy z Mediolanu. Przewodnik przybył pół godziny po zaplanowanym czasie spotkania, ponieważ przybyli z Mediolanu z opóźnieniem, pozostawiając nas dość zaniepokojonych, ponieważ miejsce spotkania znajduje się poza muzeum i nie ma tam przedstawiciela wycieczek ani biura. Miałem 2 przewodników, jednego na spacer po Genui, a drugiego na resztę trasy. Obie były cudowne. Podobała mi się wycieczka, w szczególności rejs promem z Portofino do Genui był fantastyczny. Nasza grupa 8 osób musiała złapać prom z powrotem do Genui, co było świetne, ale czuliśmy się w zawieszeniu, ponieważ dostaliśmy bilet na prom i czas na być na terminalu. Brak rejestracji na promie lub molo, aby stwierdzić, czy to nasza łódź, więc mieliśmy nadzieję, że ustawiliśmy się w kolejce we właściwej kolejce. Byłoby miło, gdyby przewodnik spotkał się z nami na molo i powiedział „to jest twój prom” Pomimo moich wcześniejszych uwag wszyscy mieliśmy naprawdę wspaniały dzień !!

Trasa miała się rozpocząć o 09:30 w Genui, ale zaczęła się dopiero o 10:30, ponieważ przyjeżdżała grupa z Mediolanu i nikt mi o tym nie powiedział. Więc poza tym musiałem poczekać 1 godzinę, stracę 1 godzinę wycieczki w centrum Genowej . Przewodnik prawie przebiegł trasę. Nie mieliśmy okazji dostać się do katedry San Lorenzo. Potem wycieczka była spokojniejsza, ponieważ popłynęliśmy łodziami do Portofino. Naprawdę chcę powiedzieć, że obsługa klienta przewodnika była naprawdę dobra, próbując pomóc w sytuacji z przewodnikiem (to było późno). Muszę też powiedzieć, że przewodnik (mówiący po angielsku) nie był przyjazny dla większości grupy.

Miło być we wszystkich tych miejscach!

Odwiedzicie 3 miejsca: Genuę, Santa Margherita i Portofino. Każdy jest bardzo piękny i interesujący. Oczywiście, jeden dzień nie wystarczy, aby zobaczyć wszystko o tych miejscach, ale przynajmniej zrozumiesz, czy musisz wrócić tutaj następnym razem na dłuższy pobyt, ponieważ Twoi przewodnicy wskażą Ci wszystkie interesujące miejsca i szczegóły podczas tej krótkiej podróży. Specjalne podziękowania dla przewodników Marii-Teresy i Lory, którzy sprawili, że było bardzo ciekawie pomimo pogody i zadbali o każdy nasz krok!

świetne miejsca do odwiedzenia - niezainteresowany przewodnik

Odwiedzanie Genui i Portofino było niesamowite, ale niestety nasz przewodnik Eddie nie był tak naprawdę zainteresowany ani zaangażowany w trasę. Był bardzo chudy i trudny do rozwiązania z pytaniami. Sprawił, że czuliśmy się nieswojo. Ale w sumie te nadmorskie miasta zapierały dech w piersiach i trzeba je zobaczyć!

Doskonały przewodnik

Przewodnik nadał smak niezbyt interesującej wycieczce. Dał sól na wycieczkę, która w przeciwnym razie byłaby nieco mdła?