Atrakcje i wycieczki

Porto

Drugie co do wielkości miasto Portugalii na pewno oczaruje Cię lokalną atmosferą i krajobrazem równie słodkim, co wino porto.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

Najciekawsze atrakcje Porto

Stworzone przez najlepszych architektów Porto łączy w sobie łacińską charyzmę, barokowy polot, brytyjską osobliwość i słodycz regionalnych win. Oto najciekawsze atrakcje tego charyzmatycznego miasta:

 • Most Dom Luís I

  1. Most Dom Luís I

  Metalowy most projektu Gustave’a Eiffela jest równie wspaniały, co roztaczające się z niego widoki. Przejdź na drugi brzeg rzeki Duero do Vila Nova de Gaia, gdzie można podziwiać panoramy obu miast.

 • Wieża Clérigos

  2. Wieża Clérigos

  Ta wieża barokowego kościoła była kiedyś punktem orientacyjnym dla marynarzy udających się na nadrzeczny plac. Nagrodą za pokonanie 240 stopni prowadzących na szczyt wieży są wspaniałe widoki.

 • Katedra w Porto

  3. Katedra w Porto

  Imponująca fasada jest jednym z najstarszych zabytków Porto, ale to gotyckie i barokowe przebudowy kaplicy uczyniły tę katedrę obowiązkowym punktem wycieczek.

 • Rzeka Duero

  4. Rzeka Duero

  Spacerując brzegami Duero, zobaczysz wspaniałe krajobrazy i wytwórnie wina porto – odwiedź jedną z nich i skosztuj tego wyśmienitego trunku prosto z beczki!

 • Sala koncertowa Casa da Musica

  5. Sala koncertowa Casa da Musica

  Ten olbrzymi kubistyczny budynek ukończono w 2005 roku i szybko stał się on wizytówką Porto. Można go zwiedzić podczas wycieczki z przewodnikiem albo obejrzeć w nim jeden z wielu ciekawych występów.

 • Palacio da Bolsa (pałac Giełdowy)

  6. Palacio da Bolsa (pałac Giełdowy)

  Ta pompatyczna giełda udająca pałac to symbol arogancji dawnego imperium. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na wspaniałe rzeźby i piękne freski.

 • Livraria Lello & Irmão

  7. Livraria Lello & Irmão

  Czyż nie jest to najpiękniejsza księgarnia na świecie? Wybierz dowolną książkę i poczytaj ją przy kawie na pierwszym piętrze, jak zwykła to robić J.K. Rowling, gdy mieszkała w Porto.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Porto?

  Od kwietnia do września w Porto cały czas jest ciepło i słonecznie. Radzimy przyjechać na początku lub pod koniec tego okresu, aby uniknąć wysokich cen. Jeśli jednak lubisz festyny i nie przeszkadzają Ci tłumy, przyjedź w połowie czerwca na Dzień Świętego Jana.

 • Gdzie nocować w Porto?

  Centrum miasta nie jest drogie i większość turystów będzie mogła sobie pozwolić na wynajęcie pokoju właśnie tam. Jeśli jednak bardziej interesują Cię plaże i kawiarnie, polecamy dzielnicę Foz.

 • Na ile dni przyjechać do Porto?

  Większość najciekawszych atrakcji turystycznych Porto można zobaczyć w 3 dni, jednak warto zarezerwować dłuższy pobyt, aby poznać rzekę Duero i okoliczne malownicze miejscowości.

Przydatne informacje

 • Język
  Portugalski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +351
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Aby skorzystać z przyjemnej pogody i uniknąć tłumów, przyjedź do Porto w kwietniu lub wrześniu.

Porto: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Porto? Kliknij tutaj.

Porto: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 25 176 opinii

Bardzo pouczająca wycieczka. Wystarczające informacje techniczne dostarczone w przyjazny i uroczy sposób. Bardzo jasny i mówił dobrze po angielsku. Widać było, że nasz przewodnik ma prawdziwą pasję i miłość do tematu produkcji wina porto. Po trasie zabrano nas do pokoju muzycznego. Wystawiono małą scenę. Muzycy byli na najwyższym poziomie, a śpiewacy zaprezentowali się znakomicie z brawurą i pasją do muzyki Fado. Cieszyliśmy się dwiema szklankami (tawny i white) podczas występu muzycznego, obie pyszne. Trasa i występ były idealnym czasem trwania. Piwnice Calem są koniecznością, aby cieszyć się smakiem Porto muzycznie i poprzez wino porto.

To był wspaniały i zabawny dzień w Dolinie Duero. Nasza przewodniczka Milena była miła, zabawna i bardzo pouczająca. Odwiedziliśmy dwie winnice i wypiliśmy pyszne wina Porto i Douro. Ten region jest dopiero odkrywany, a ta wycieczka była świetną atrakcją tego dnia.

Zdecydowanie warto, to niecała godzina, ale piosenkarka jest urocza z mocnym głosem, słodkim uśmiechem… Tuż nad rzeką, ogromny znak (CALEM) .. Świetny smak białego/czerwonego wina.. Polecamy

Bardzo pouczające i interaktywne, ale nie za dużo gadania. Na koniec ładne wino i muzyka fado. (Co najmniej 6 utworów)

Intymne doświadczenie poznawania i słuchania muzyki Fado było warte każdego euro.