Atrakcje i wycieczki
Porto

Drugie co do wielkości miasto Portugalii na pewno oczaruje Cię lokalną atmosferą i krajobrazem równie słodkim, co wino porto.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Porto

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Porto?

Na jakich wycieczkach w: Porto obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

Najciekawsze atrakcje Porto

Stworzone przez najlepszych architektów Porto łączy w sobie łacińską charyzmę, barokowy polot, brytyjską osobliwość i słodycz regionalnych win. Oto najciekawsze atrakcje tego charyzmatycznego miasta:

 • Most Dom Luís I

  1. Most Dom Luís I

  Metalowy most projektu Gustave’a Eiffela jest równie wspaniały, co roztaczające się z niego widoki. Przejdź na drugi brzeg rzeki Duero do Vila Nova de Gaia, gdzie można podziwiać panoramy obu miast.

 • Wieża Clérigos

  2. Wieża Clérigos

  Ta wieża barokowego kościoła była kiedyś punktem orientacyjnym dla marynarzy udających się na nadrzeczny plac. Nagrodą za pokonanie 240 stopni prowadzących na szczyt wieży są wspaniałe widoki.

 • Katedra w Porto

  3. Katedra w Porto

  Imponująca fasada jest jednym z najstarszych zabytków Porto, ale to gotyckie i barokowe przebudowy kaplicy uczyniły tę katedrę obowiązkowym punktem wycieczek.

 • Rzeka Duero

  4. Rzeka Duero

  Spacerując brzegami Duero, zobaczysz wspaniałe krajobrazy i wytwórnie wina porto – odwiedź jedną z nich i skosztuj tego wyśmienitego trunku prosto z beczki!

 • Sala koncertowa Casa da Musica

  5. Sala koncertowa Casa da Musica

  Ten olbrzymi kubistyczny budynek ukończono w 2005 roku i szybko stał się on wizytówką Porto. Można go zwiedzić podczas wycieczki z przewodnikiem albo obejrzeć w nim jeden z wielu ciekawych występów.

 • Palacio da Bolsa (pałac Giełdowy)

  6. Palacio da Bolsa (pałac Giełdowy)

  Ta pompatyczna giełda udająca pałac to symbol arogancji dawnego imperium. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na wspaniałe rzeźby i piękne freski.

 • Livraria Lello & Irmão

  7. Livraria Lello & Irmão

  Czyż nie jest to najpiękniejsza księgarnia na świecie? Wybierz dowolną książkę i poczytaj ją przy kawie na pierwszym piętrze, jak zwykła to robić J.K. Rowling, gdy mieszkała w Porto.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Porto?

  Od kwietnia do września w Porto cały czas jest ciepło i słonecznie. Radzimy przyjechać na początku lub pod koniec tego okresu, aby uniknąć wysokich cen. Jeśli jednak lubisz festyny i nie przeszkadzają Ci tłumy, przyjedź w połowie czerwca na Dzień Świętego Jana.

 • Gdzie nocować w Porto?

  Centrum miasta nie jest drogie i większość turystów będzie mogła sobie pozwolić na wynajęcie pokoju właśnie tam. Jeśli jednak bardziej interesują Cię plaże i kawiarnie, polecamy dzielnicę Foz.

 • Na ile dni przyjechać do Porto?

  Większość najciekawszych atrakcji turystycznych Porto można zobaczyć w 3 dni, jednak warto zarezerwować dłuższy pobyt, aby poznać rzekę Duero i okoliczne malownicze miejscowości.

Przydatne informacje

 • Język
  Portugalski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +351
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Aby skorzystać z przyjemnej pogody i uniknąć tłumów, przyjedź do Porto w kwietniu lub wrześniu.

Porto: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Porto? Kliknij tutaj.

Porto: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 30 160 opinii

Doskonała 50-minutowa wycieczka po 6 ogromnych mostach w Porto. Wycieczka jest w kilku różnych językach, a wcześniej nagrana wiadomość opowiada historię każdego mostu, aż do tego, kto go zaprojektował, ile czasu zajęła budowa, daty, koszt itp. Bardzo szczegółowa i piękna szybka jazda w dół rzeki, dzięki czemu z wody można również zobaczyć inne miejsca. Zdecydowanie warte bardzo niskiej ceny, aby cieszyć się rejsem po rzece w Porto… Gorąco polecam!

Wycieczka łodzią po rzece Duero była idealnym przeżyciem, aby uchwycić miasto Porto z bardzo wyjątkowego punktu widokowego. Wycieczka wyjaśnia 6 mostów, pod którymi przechodzisz, ale piękno polegało na tym, aby zobaczyć całe Porto z wody i zrobić kilka niezwykłych zdjęć, których nie można uzyskać z żadnej innej perspektywy.

Zawsze polecam autobus turystyczny z tego prostego powodu, że nie da się poznać całego miasta na piechotę, więc zamiast tego masz wstępny przegląd, a następnie decydujesz, gdzie się zatrzymać i wysiąść. Udało mi się to we wszystkich stolicach, które odwiedziłem!

Rejs bardzo fajny ale przyjdź wcześniej na nabrzeże, aby usiąść na górnym pokładzie. Jeśli nie zdążysz, miejsca u góry szybko się wyczerpią i będziesz siedzieć na dole za szybą, a to już nie ta sama atrakcja...

Bardzo dobra organizacja, grupa 22 osoby. Wizyta w malym lokalnym biznesie i dla porowna dla po lunchu bardziej korporacyjnej winiarni. W obu przypadkach mozliwosc zakupu wina porto i sprobowania