Porto

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Porto: największe atrakcje

Najciekawsze atrakcje Porto

Stworzone przez najlepszych architektów Porto łączy w sobie łacińską charyzmę, barokowy polot, brytyjską osobliwość i słodycz regionalnych win. Oto najciekawsze atrakcje tego charyzmatycznego miasta:

 • Most Dom Luís I

  1. Most Dom Luís I

  Metalowy most projektu Gustave’a Eiffela jest równie wspaniały, co roztaczające się z niego widoki. Przejdź na drugi brzeg rzeki Duero do Vila Nova de Gaia, gdzie można podziwiać panoramy obu miast.

 • Wieża Clérigos

  2. Wieża Clérigos

  Ta wieża barokowego kościoła była kiedyś punktem orientacyjnym dla marynarzy udających się na nadrzeczny plac. Nagrodą za pokonanie 240 stopni prowadzących na szczyt wieży są wspaniałe widoki.

 • Katedra w Porto

  3. Katedra w Porto

  Imponująca fasada jest jednym z najstarszych zabytków Porto, ale to gotyckie i barokowe przebudowy kaplicy uczyniły tę katedrę obowiązkowym punktem wycieczek.

 • Rzeka Duero

  4. Rzeka Duero

  Spacerując brzegami Duero, zobaczysz wspaniałe krajobrazy i wytwórnie wina porto – odwiedź jedną z nich i skosztuj tego wyśmienitego trunku prosto z beczki!

 • Sala koncertowa Casa da Musica

  5. Sala koncertowa Casa da Musica

  Ten olbrzymi kubistyczny budynek ukończono w 2005 roku i szybko stał się on wizytówką Porto. Można go zwiedzić podczas wycieczki z przewodnikiem albo obejrzeć w nim jeden z wielu ciekawych występów.

 • Palacio da Bolsa (pałac Giełdowy)

  6. Palacio da Bolsa (pałac Giełdowy)

  Ta pompatyczna giełda udająca pałac to symbol arogancji dawnego imperium. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na wspaniałe rzeźby i piękne freski.

 • Livraria Lello & Irmão

  7. Livraria Lello & Irmão

  Czyż nie jest to najpiękniejsza księgarnia na świecie? Wybierz dowolną książkę i poczytaj ją przy kawie na pierwszym piętrze, jak zwykła to robić J.K. Rowling, gdy mieszkała w Porto.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Porto?

  Od kwietnia do września w Porto cały czas jest ciepło i słonecznie. Radzimy przyjechać na początku lub pod koniec tego okresu, aby uniknąć wysokich cen. Jeśli jednak lubisz festyny i nie przeszkadzają Ci tłumy, przyjedź w połowie czerwca na Dzień Świętego Jana.

 • Gdzie nocować w Porto?

  Centrum miasta nie jest drogie i większość turystów będzie mogła sobie pozwolić na wynajęcie pokoju właśnie tam. Jeśli jednak bardziej interesują Cię plaże i kawiarnie, polecamy dzielnicę Foz.

 • Na ile dni przyjechać do Porto?

  Większość najciekawszych atrakcji turystycznych Porto można zobaczyć w 3 dni, jednak warto zarezerwować dłuższy pobyt, aby poznać rzekę Duero i okoliczne malownicze miejscowości.

Przydatne informacje

 • Język
  Portugalski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +351
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Aby skorzystać z przyjemnej pogody i uniknąć tłumów, przyjedź do Porto w kwietniu lub wrześniu.

Porto : autres lieux à visiter

Vous souhaitez découvrir tout ce que Porto a à offrir ? Pour voir la liste complète, cliquez ici.

Porto: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 22 552 opinii

Sympatyczna całodniowa wycieczka. Kompleksowo zorganizowana - odbierają Cię spod wskazanego adresu, zawożą do winnicy, na spływ i do kolejnej winnicy a potem odwożą Cię do domu. W winnicach można poznać historie danego obiektu, procesu produkcji win i oliw, spróbować różnych rodzajów tych win i oliw, zjeść lunch a w dobrym terminie nawet winogrona prosto z krzaków. :) Całość urozmaicona ładnymi widoczkami. Podróżowaliśmy w grupie 7 osób, nie było problemów z dogadaniem się z przewodniczką w języku angielskim oraz jak się okazało - również w hiszpańskim i francuskim.

Surfing is not easy, and definitly require lot of afford, but it is impassible to achive success without a good teacher. Our teacher was proffessional from beginning till the end. I was able to stand on the board in few tries with my zero expirience with surfing. I am also a proffessional teacher, and with my Domowa Akademia Muzyki (Facebook) I run small Academy of music in Cracow, Poland. I know how to teach propely, and i am more then happy with my surf Lessons in Porto with Joao!

Wycieczka przyjemna i nie męcząca. Miejsca urokliwe z piękną architekturą, troszkę za mało wolnego czasu. Przewodniczka Suzana bardzo sympatyczna, komunikatywna, zaangażowana, z dużą wiedzą. Poleciła nam też świetne miejsce do jedzenia, nie zawiodłyśmy się :), polecam!

To był mój pierwszy koncert muzyki fado "na żywo". Po 6 latach podróży do Porto wreszcie zrealizowałam moje marzenie. Koncert świetny, mała, kameralna sala, piękne utwory, wspaniali wykonawcy. Polecam, bo wrażenia wspaniałe a cena biletu ok. Ewa

An excellent concert delivered in an extraordinary place. Friendly and emotional atmosphere with superb traditional Portuguese Fado <3 ; a free glass of port makes the event even more enjoyable...