Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Porto Istana

Porto Istana – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Porto San Paolo: Tavolara i Molara - całodniowa wycieczka łodzią

1. Porto San Paolo: Tavolara i Molara - całodniowa wycieczka łodzią

7-godzinna wycieczka łodzią do Tavolara i Molara oferuje całkowite zanurzenie się w naturalnym pięknie archipelagu. Od początku do końca naszym celem jest zapewnienie niezapomnianych wrażeń, łączących przygodę, relaks i odkrywanie. Przygoda rozpoczyna się od odprawy na pokładzie, gdzie zostaniesz powitany przez nasz zespół i zarejestrowany na wycieczkę. Kapitan będzie tam, aby Cię powitać i wyjaśnić zasady bezpieczeństwa na pokładzie, zapewniając wygodne i bezpieczne doświadczenie dla wszystkich uczestników. Podczas całej podróży kapitan będzie Twoim punktem odniesienia, dostarczając szczegółowych informacji na temat miejsc, które odwiedzimy i prowadząc Cię przez cuda, które napotkamy po drodze. Naszą filozofią jest oferowanie elastyczności i personalizacji, pozwalając Ci decydować o czasie postojów w oparciu o Twoje preferencje i warunki pogodowe na morzu. Pierwszym przystankiem może być Isola dei Cavalli lub Isola Piana, gdzie możesz odkrywać dziewicze plaże i nurkować z rurką wśród bogatego życia morskiego. Następnie udamy się w kierunku imponującej Tavolary, kultowej wyspy z zapierającymi dech w piersiach klifami i krystalicznie czystymi wodami. Tutaj będziesz mieć okazję na spacer po lądzie lub orzeźwiającą kąpiel w turkusowych wodach. Wyspa Molara będzie naszym kolejnym celem, chyba że warunki pogodowe sugerują zwiedzanie zachodniej strony Morskiego Obszaru Chronionego, gdzie znajdują się liczne zaciszne zatoczki i naturalne baseny. Tutaj możesz zanurzyć się w spokoju urzekających krajobrazów i żywych kolorów, delektując się spokojem i pięknem otaczającego środowiska. Nasza trasa może również obejmować obszar płaskich kamieni - cala Girgolu, słynący z żółwiej skały i krystalicznie czystych wód. Na każdym przystanku podczas podróży kapitan z przyjemnością podzieli się historiami i anegdotami na temat regionu, wzbogacając Twoje doświadczenie o lokalną wiedzę. Podczas wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić 4-5 różnych miejsc, dzięki czemu odkryjesz to, co najlepsze w Tavolara i Molara. Po dniu pełnym eksploracji i przygód kapitan zaoferuje Ci orzeźwiający aperitif, który pozwoli Ci się zrelaksować i cieszyć wspomnieniami na łodzi, gdy będziemy wracać do portu. Elastyczne podejście bez ustalonego planu zwiedzania pozwala nam dostosować się do warunków panujących na morzu i w pełni cieszyć się kolorami i przejrzystością wód. Naszym priorytetem jest zapewnienie każdemu gościowi autentycznego i niezapomnianego doświadczenia, zanurzenia się w naturalnym pięknie i wyjątkowej atmosferze Tavolara i Molara.

Sardynia: SUP-Paddleboard Tour Sunris z lekcją i przekąskami

2. Sardynia: SUP-Paddleboard Tour Sunris z lekcją i przekąskami

Poznaj piękno Sardynii w blasku i spokoju wschodzącego słońca podczas wycieczki z przewodnikiem na desce SUP z Porto Istana lub Porto San Paolo o Cala Girgolu (spiaggia delle vacche) lub Cala Moresca (Golfo Aranci). Weź udział w lekcji SUP krok po kroku z wykwalifikowanym instruktorem, a następnie szybuj wzdłuż linii brzegowej w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach widoków i lokalnej przyrody. Poznaj swojego przewodnika i przygotuj wiosło, deskę i kamizelkę ratunkową. Udaj się na plażę, gdzie Twój przewodnik dostarczy Ci łatwych do wykonania instrukcji dotyczących podstawowych technik wiosłowania SUP. Wyrusz na wycieczkę, gdy poranny blask uderza w spokojne wody. Powitaj poranne światło, przechodząc obok zakrzywionych zatoczek i spoglądając w dół przez krystalicznie czystą wodę na piaszczyste dno poniżej. Miej szansę spotkać mewy, ryby, a nawet delfiny. Po drodze delektuj się słodkimi przekąskami z kawą i sokiem. Wróć do punktu początkowego pod koniec wycieczki.

Z Porto San Paolo: Rejs Tavolara o zachodzie słońca z aperitifem

3. Z Porto San Paolo: Rejs Tavolara o zachodzie słońca z aperitifem

Aperitif o zachodzie słońca to diamentowa usługa naszej firmy, przeznaczona dla tych, którzy chcą żeglować w całkowitym spokoju i samotności, w rzeczywistości wieczorem ruch na morzu ustaje, natura odzyskuje swoje przestrzenie, najdelikatniejsze promienie słońca oświetlają otoczenie, aż zniknie za horyzontem, dając nam wyjątkowy zachód słońca nad morzem. Kapitan zamelduje się na pokładzie 15 minut przed wypłynięciem (18:30). Wyruszymy w kierunku Molara, tutaj zrobimy przystanek, gdzie będzie można popływać i podziwiać zachód słońca, w drodze powrotnej popłyniemy wzdłuż wyspy Tavolara. Powrót zaplanowany jest na godzinę 21:30 . Światła na pokładzie będą oświetlać podłogę łodzi, aby ułatwić bezpieczne poruszanie się.

Porto Istana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Porto Istana? Kliknij tutaj.