Porto da Cruz – nasze najbardziej polecane atrakcje

Madera: główne atrakcje wschodniego wybrzeża z Funchal

1. Madera: główne atrakcje wschodniego wybrzeża z Funchal

Rozpocznij wycieczkę z miejsca zbiórki w Lido w Funchal lub skorzystaj z bezpłatnego odbioru z hotelu w wyznaczonych strefach. Pierwszym przystankiem jest piękny punkt widokowy Terreiro da Luta położony kilka kilometrów od Funchal. Następnie udaj się w kierunku góry Pico do Arieiro. Ma ona wysokość 1 818 metrów i jest to trzeci co do wysokości szczyt na wyspie. Podziwiaj roztaczające się stąd zapierające dech w piersiach widoki. Po dotarciu na najwyższy szczyt, na który można wyjechać samochodem, udaj się przez las w kierunku wybrzeża. Podziwiaj niektóre z najbardziej charakterystycznych dla Madery domów ze strzechą i zachwyć się niesamowitymi krajobrazami. Następnie wybierz się na najbardziej wysunięty na wschód punkt wyspy i podziwiaj niesamowitą panoramę północnego oraz południowego wybrzeża. Odkryj popularny punkt początkowy szlaku Ribeiro Frio,„levada”, leżący na północnych stokach wyspy. Zobacz baseny pełne pstrągów i oryginalną roślinność. Kiedyś Maderę całkowicie pokrywały lasy laurissilva , pozostałość z czasów prehistorycznych. Następnie zatrzymaj się na lunch w Santanie, gdzie znajdują się charakterystyczne małe, trójkątne domy kryte strzechą. Później udaj się przez Portela w kierunku Ponta de São Lourenço we wschodniej części wyspy. W tym miejscu w fantastyczny sposób łączą się skały, morze i roślinność. Ostatnim miastem na trasie wycieczki jest Machico, punkt widokowy z którego można podziwiać zatokę i złote, piaszczyste plaże.

Funchal: grupowa lekcja surfingu na Maderze

2. Funchal: grupowa lekcja surfingu na Maderze

Dołącz do lekcji surfingu na czystych wodach Atlantyku u wybrzeży Madery i po raz pierwszy naucz się tego przyjemnego sportu lub doskonal swoje umiejętności surfowania pod okiem doświadczonego instruktora. Ciesz się łatwym odbiorem z hotelu z Funchal i zostań bezpośrednio wysadzony w najlepszych miejscach do surfowania na wyspie. Rozpocznij lekcję rozgrzewką i demonstracją techniczną na plaży, zanim uderzysz do wody, by złapać fale. Poczuj chłodną wodę pod deską ślizgową i adrenalinę przepływającą przez ciebie po złapaniu pierwszej fali. Ciesz się najlepszymi miejscami do surfowania dla początkujących na Maderze, w tym Praia do Seixal, Praia de Machico i Porto da Cruz, gdzie Twój instruktor zabierze Cię, aby upewnić się, że uzyskasz najlepsze możliwe wrażenia. Uwaga: godziny zajęć zależą od pływów, warunków morskich i pogodowych i mogą odbywać się rano lub po południu. Nasz instruktor surfingu skontaktuje się z klientem w celu ustalenia dokładnej godziny odbioru.

Funchal: wycieczka z przewodnikiem po wschodniej Maderze i spacer po lesie wawrzynowym

3. Funchal: wycieczka z przewodnikiem po wschodniej Maderze i spacer po lesie wawrzynowym

Góra Pico do Arieiro – Rozpocznij wycieczkę na wspaniałym szczycie Pico do Arieiro o wysokości 1818 metrów n.p.m. Park leśny Ribeiro Frio – Wyrusz na krótki (trwający 40–45 minut) spacer po lesie wawrzynowym, którego trasa wiedzie do pięknego punktu widokowego. Jeżeli masz trudności z poruszaniem się, możesz wykorzystać ten przystanek, aby zobaczyć hodowlę pstrągów. Miasto Santana – Ten przystanek jest nieco dłuższy. Wykorzystaj 1,5-godzinny postój, by zjeść lunch i zwiedzić miasteczko Santana. Miejscowość Faial – Zachwyć się widokiem na północno-wschodnie wybrzeże, jaki roztacza się z punktu widokowego Guindaste. Miejscowość Porto da Cruz – W tej niewielkiej miejscowości spędzisz około 20–30 minut. Odwiedź destylarnię Engenhos do Norte i spróbuj miejscowego rumu. Przylądek Ponta de São Lourenço – Koniecznie odwiedź punkt widokowy Miradouro da Ponta do Rosto. Ponieważ jest to najdalej na wschód wysunięta części wyspy, oferuje ona spektakularne widoki na wody obmywające północne i południowe wybrzeże Madery. Czasem można stąd również dostrzec wyspę Porto Santo.

Wycieczka po wschodniej Maderze

4. Wycieczka po wschodniej Maderze

Zacznij od odbioru z hotelu i przejedź przez strome drogi Funchal. Przejdź przez lasy eukaliptusowe i mimozy z widokiem na bożonarodzeniowe sosny, w zapierające dech w piersiach góry Pico do Arieiro na wysokości 1800 metrów. Stuletni Las porośnięty starymi drzewami (Laurisilva) jest koniecznością, a jako opcja można wybrać się na krótki spacer wzdłuż kanałów wodnych Levada Madeira. Następnym przystankiem będzie Santana. Odwiedź tradycyjne domy kryte strzechą i winorośle. Zatrzymaj się na lunch (nie wliczone w cenę). Po przerwie na lunch w Santanie jedź dalej do Porto Cruz, mijając pola trzciny cukrowej. Odwiedź jedyną fabrykę rumu parowego w Europie (z degustacją rumu) i zwiedzaj wioskę. Zobacz szorstką piaszczystą plażę popularną wśród surferów. W lipcu i sierpniu skorzystaj z okazji do kąpieli w słynnej słonej wodzie. Następnie udaj się wzdłuż północnego wybrzeża, gdzie nadal widoczne są tarasy trzciny cukrowej. Zobacz starą stolicę Madery, Machico, gdzie pierwsi portugalscy osadnicy przybyli w XV wieku, zanim udają się do Ponta de São Lourenço, wschodniego przylądka wyspy. Wycieczka kończy się transportem do hotelu.

Pico Arieiro / Ruivo / Achada do Teixeira całodniowa wędrówka

5. Pico Arieiro / Ruivo / Achada do Teixeira całodniowa wędrówka

Twoje doświadczenie zaczyna się w momencie odbioru z miejsca zakwaterowania na Maderze. Po przybyciu do punktu początkowego wycieczki (Pico Arieiro) rozpocznij spacer, który zapewni Ci pełną perspektywę piękna Madery. Obserwuj formacje skalne, które wystrzeliwują w niebo jak ponadczasowe posągi, a przebyta trasa zapewnia wiele zapierających dech w piersiach widoków. Obfitość unikalnych roślin nazywa to miejsce swoim naturalnym środowiskiem, które wiosną dumnie ozdabiają się niezliczonymi kolorami, eksponując swoje kruche kwiaty, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Spacer po najstarszym istniejącym lesie wrzosowym. Te starożytne drzewa mają wiele setek lat i znajdowały się już na wyspie, kiedy Zarco odkrył ją i wylądował tam po raz pierwszy. Twoja wycieczka w końcu zakończy się, gdy wejdziesz na Pico Ruivo - najwyższy punkt na wyspie, aby cieszyć się widokami nie z tego świata. Kończąc ten 11-kilometrowy spacer w Achada do Teixeira.

Funchal: prywatna wycieczka terenowym buggy z przewodnikiem i transferami

6. Funchal: prywatna wycieczka terenowym buggy z przewodnikiem i transferami

Eksploruj Góry Madery i przeżyj jazdę tym niesamowitym pojazdem 4x4 lub po prostu usiądź i ciesz się jazdą! Ta wycieczka jest po drogach i w terenie, rozpoczynając w Funchal, zatrzymując się w punkcie widokowym Pico Alto, Poiso, Pico do Suna, lagunie Lamaceiros i punkcie widokowym Portela, gdzie można podziwiać piękno dzielnic Porto da Cruz i Faial, w pobliżu imponującej skały z Penha d’Águia. Trasa prowadzi dalej leśną drogą Serra das Funduras, gdzie możemy obserwować wspaniały Las Laurissilva. Wzdłuż szlaku przez ten las można podziwiać niezwykłe piękno endemicznej flory i fauny wyspy, grynszpan drzew, melodyjny śpiew ptaków, a całe otoczenie jest magiczne! Santo da Serra będzie końcem tego wyjątkowego doświadczenia… czas na powrót do Funchal.

Z Funchal: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem po Maderze

7. Z Funchal: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem po Maderze

Podczas tej 2-dniowej wycieczki, codziennie od 9:00 do 17:00, będziesz miał okazję doświadczyć tego, co najlepsze na Maderze. Oto kilka atrakcji, które odkryjesz - Cabo Girão: Nasz pierwszy przystanek, podróżujemy do wspaniałego punktu widokowego Cabo Girão o wysokości 580 m, z przeszklonego balkonu, znanego jako najwyższy klif w Europie i drugi najwyższy klif na świecie. - Ribeira Brava: Podróżując wzdłuż wybrzeża wyspy wkrótce docieramy do wioski Ribeira Brava, gdzie możemy zwiedzić kościół datowany na XV wiek. - Madalena do Mar: Następnie udamy się do Madalena do Mar, przyjemnej wizyty wśród zielonych plantacji bananów. - Fonte do Bispo: Na wysokości 1300-1500 metrów znajdujemy atrakcję turystyczną Paúl de Serra i jest to początek kilku spacerów lewadami, które łączą się z różnymi punktami wyspy przez las Laurissilva. - Porto Moniz: ojczyzna największych naturalnych basenów wulkanicznych na Maderze. Idąc w stronę miasta możemy podziwiać fantastyczne widoki, zwłaszcza na baseny wulkaniczne w całości. Przerwa na lunch / czas wolny, około 1.30 do 2 godzin postoju. - Seixal: Następnie robimy krótki postój w Seixal. Po drodze mamy przyjemność mijać kilka wodospadów, w szczególności słynny i zachwycający wodospad Bridal Veil. - São Vicente: Następnie odwiedzimy malowniczą sąsiednią wioskę São Vicente, gdzie przed powrotem do Funchal można zwiedzić piękny kościół z XVII wieku. - Câmara de Lobos: Położona 5 km od miasta Funchal, naszym ostatnim przystankiem jest osobliwa i słynna wioska rybacka Câmara de Lobos; ulubione miejsce do malowania zmarłego Winstona Churchilla! - Cristo Rei w Garajau: Położony w jednym z najbardziej zaskakujących miejsc na Maderze pomnik Chrystusa Króla Garajau jest jednym z najbardziej charakterystycznych pomników na wschodnim wybrzeżu. - Machico: Historyczne miasto, które pokochali pierwsi osadnicy w 1420 roku, a Funchal zostało stolicą dopiero w 1508 roku. - Ponta de São Lourenço: Ponta do Rosto, najbardziej wysunięty na wschód punkt Madery i rezerwat przyrody z panoramicznym widokiem na Ocean Atlantycki i spektakularnymi formacjami skalnymi; jest to wyjątkowy krajobraz bardzo różniący się od reszty wyspy. - Porto da Cruz: Mała wioska położona w północno-wschodniej części Madery, starożytna destylarnia rumu świadczy o znaczeniu trzciny cukrowej dla Madery. - Faial: Mała i malownicza wioska na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy, której nazwa pochodzi od miejscowego buka. Kolonizatorzy przybyli tu dopiero w 1519 roku i byli w większości pochodzenia mauretańskiego i galicyjskiego. - Santana: Santana to urocza wioska na północno-wschodnim wybrzeżu Madery, znana z kolorowych, krytych strzechą, trójkątnych domów. Przerwa na lunch / czas wolny, około 1.30 do 2 godzin postoju. - Ribeiro Frio: Ribeiro Frio to park przyrody położony w głębokiej dolinie na północy wyspy, otoczony górami. - Pico do Arieiro: Pico do Arieiro to trzeci najwyższy szczyt na Maderze, o wysokości 1818 metrów. Widoki są bajeczne, a chmury unoszą się nad fantastycznymi formacjami skalnymi - scenariusz nie do opisania.

Madera: prywatna wycieczka Alecrim Levada z przewodnikiem PR6.2

8. Madera: prywatna wycieczka Alecrim Levada z przewodnikiem PR6.2

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania na Maderze rozpocznie się Twój dzień na łonie natury. Na początku zejścia do domu Rabaçal odkryjesz wejście do tej wspaniałej podróży. Jest to krótki spacer o długości 6 kilometrów, który jest dostępny dla każdego. Podczas wędrówki można podziwiać fantastyczne widoki na Rabaçal. Wędrując w kierunku początku lewady, możesz podziwiać rozległą roślinność złożoną głównie z Urze i Uveira da Serra, a także kilka gatunków lokalnej fauny, z których najważniejsze są różne ptaki i krowy. Ciesz się spacerem do pięknych jezior i wodospadów, które pojawiają się po drodze, gdzie wyróżnia się wspaniała Lagoa Dona Beja. W komplecie z wodospadem, który zasila Lagoa do Vento, będziesz mógł zrobić zdjęcia laguny przed powrotem do punktu początkowego wędrówki. Po zakończeniu wędrówki wrócisz do miejsca zakwaterowania.

Madera: Prywatna wycieczka po farmie bananów z odbiorem

9. Madera: Prywatna wycieczka po farmie bananów z odbiorem

Banan z Madery jest podgatunkiem oryginalnego banana i jest szeroko uprawiany na Maderze, tradycyjnie mniejszy niż banan południowoamerykański, ale zaakcentowany na podniebieniu. Uzupełniona jest sacharozą, glukozą, fruktozą, błonnikiem, potasem, magnezem oraz różnymi witaminami z grupy A, B oraz witaminą C. Odwiedzimy lokalną farmę bananów w mieście Funchal, gdzie możesz dowiedzieć się trochę więcej, jak ten słynny owoc rośnie na wyspie. Przyjrzymy się również punktowi widokowemu RG3, nieznanemu punktowi widokowemu, o którym wiele osób nie wie, skąd możemy zobaczyć całe funchal wokół nas.

Madera: Prywatna 1,5-kilometrowa wycieczka Levada dos Balcões PR11

10. Madera: Prywatna 1,5-kilometrowa wycieczka Levada dos Balcões PR11

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania na Maderze przejedź przez góry, zanim dotrzesz do Ribeiro Frio. Po krótkim, ale wspaniałym spacerze przez piękny las Laurisilva dotrzyj do bajecznego belwederu Balcões. Z tego belwederu można kontemplować liczne szczyty Madery, z których najwyższe wznoszą się Pico Ruivo i Pico do Areeiro. Pico do Gato, Pico das Torres i dobrze znana Penhad'Águia również stanowią część tej zapierającej dech w piersiach scenerii. Obszar ten jest również idealny do obserwacji ptaków, ponieważ jest domem dla ogromnej różnorodności różnych gatunków. Do tych ptaków należą: zięba ognista, zięba szara, pliszka szara, kosy, rudziki, myszołowy i bardzo rzadki gołąb długopalczasty Madery.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Porto da Cruz

Najciekawsze atrakcje

Porto da Cruz: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Porto da Cruz: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Porto da Cruz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Porto da Cruz? Kliknij tutaj.

Porto da Cruz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 1543 opinii

To była cudowna, rodzinna i autentyczna podróż. Wycieczka była dobrze zorganizowana, pouczająca i wzbogacająca. Poznaliśmy wschód Madery od jej najpiękniejszej strony. Nasz przewodnik był bardzo przyjazny, pełen humoru i wypełnił wycieczkę ciepłem. Poza tym wycieczka była dobrze zorganizowana, na czas i na wszystkich stacjach starczyło czasu. Czuliśmy się bardzo dobrze opiekowani i widziani. To była wycieczka ze sobą, a nie tak anonimowa i zatłoczona, jak na przykład w autobusie wycieczkowym. Polecamy tę wycieczkę każdemu urlopowiczowi, który chce doświadczyć czegoś więcej niż tylko zabytków. Dziękuję za wspaniały czas. Chętnie znowu! I powodzenia wszystkim, którzy wciąż mogą się cieszyć.

Gorąco polecam każdemu, kto chce zobaczyć różnorodność, jaką ma do zaoferowania Madera. Przewodnik był niezwykle profesjonalny, rzeczowy i dobrze mówił w wielu językach, zawsze zapewniając, że wszyscy uczestnicy wycieczki czują się częścią zespołu na cały dzień. Dokładny czas odbioru i zwrotu, świetny stosunek jakości do ceny we wszystkich aspektach, dlatego natychmiast zarezerwowałem kolejną wycieczkę, aby zobaczyć jak najwięcej wyspy. Nie mogłem polecić więcej i powiedziałbym z pewnością, że jeśli zarezerwujesz wycieczkę z tą firmą, nie będziesz rozczarowany.

Our guide Mara (I think) was also our driver. And oh my God, she’s such an excellent driver I’m still in awe. The van wasn’t in a great condition, yet the ride was very pleasant. We learned a lot from our guide, she was very kind and eager to talk about East Madeira and daily life in Madeira too. We’ve seen many beautiful spots. Communication with the company was great and the price was very competitive. We highly recommend this offer!

Z naszym przewodnikiem Nuno mieliśmy świetną wycieczkę po wschodniej Maderze! Było to znacznie bardziej obszerne niż oczekiwano, a Nuno nauczył nas wielu faktów, na przykład o różnych owocach i warzywach na poboczu drogi! Zrobiliśmy też miłe nieoczekiwane przystanki i naprawdę zabraliśmy czas na miłą jednodniową wycieczkę. W sumie koniecznością!

Super wycieczka, do zobaczenia dużo pięknych miejsc! Bardzo dobry przewodnik