Atrakcje i wycieczki
Portimão

Od jaskiń Benagil po przystań – wszystkie oczy skierowane są na wodę w tym portowym mieście na wybrzeżu Algarve.

Wszystkie atrakcje

Portimão: najczęściej polecane atrakcje

Portimão: Szybka wycieczka łodzią do jaskiń Benagil z opcją zachodu słońca

Portimão: Szybka wycieczka łodzią do jaskiń Benagil z opcją zachodu słońca

Spotkaj się z przewodnikiem na molo w Portimao i wysłuchaj krótkiej odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Następnie wejdź na pokład łodzi motorowej RIB, aby rozpocząć podróż w morze. Po drodze przewodnik opowie Ci historie o rzece Arade i regionie Algarve. Podziwiaj widoki na fort Santa Catarina, zamek Ferragudo, a także uroczą wioskę rybacką wzdłuż wybrzeża. Podczas podróży wzdłuż wybrzeża zobaczysz wiele dramatycznych jaskiń i klifów. Miej się na baczności, ponieważ często można tu zobaczyć delfiny pływające po wodach. Jeśli zostaną zauważone w odległości mniejszej niż 3 mile, łódź popłynie w ich kierunku, abyś mógł bliżej przyjrzeć się tym figlarnym ssakom. Następnie udaj się do słynnych jaskiń Benagil, do których można dotrzeć tylko łodzią. Podziwiaj naturalnie uformowane otwory na szczycie, które pozwalają światłu słonecznemu filtrować w dół do piaszczystej plaży poniżej w pięknym widoku. Wsłuchaj się w echo i szum wiatru i daj się poruszyć temu imponującemu naturalnemu otoczeniu. Jeśli wybierzesz opcję zachodu słońca, obejrzyj spektakularny zachód słońca w drodze powrotnej. Zakończ dzień, podziwiając żywe kolory na horyzoncie, gdy słońce zachodzi. Przydział rezerw jest automatyczny. Jeśli dokonujesz indywidualnych rezerwacji, ale jesteś częścią grupy, daj nam znać, które rezerwacje należą do Twojej grupy

Lagoa: Bilet wstępu do parku wodnego Slide & Splash

Lagoa: Bilet wstępu do parku wodnego Slide & Splash

Spędź dzień w miejscu takim jak Slide and Splash (Lagoa), korzystając z ponad 25 atrakcji. Zrelaksuj się w domkach, odpręż się podczas masażu, odwiedź centrum spa dla ryb i nie tylko. Poznaj najnowszy obszar parku, w którym znajduje się "Big Fall", wahadłowiec o pełnej prędkości, "Boomerang", pływająca wycieczka z efektami świetlnymi i 6-pasmowy "Race". Odkryj baseny i zjeżdżalnie wodne odpowiednie dla gości w każdym wieku. Młodsi goście mogą cieszyć się fantastycznym wodnym światem Tropical Paradise i zjeżdżalniami piankowymi dla dzieci. Poszukiwacze mocnych wrażeń mogą przejechać się na zaprzeczającej grawitacji Big Wave lub nowej Big Fall, najszybszej "kapsule podróżnej" w parku - tylko dla najodważniejszych. Ciesz się Disco River, Black Hole, Banzai, masażem i rybnym spa, 6 lokalami gastronomicznymi i nie tylko. Zrelaksuj się w strefie rekreacyjnej z 15 kabinami. Za dodatkową opłatą możesz korzystać z tych nowych obszarów zarezerwowanych dla grup liczących 4, 6 lub 10 osób. Korzystaj z udogodnień, takich jak lodówka, sejf oraz zniżki w restauracji i sklepie.

Portimão: Przygodowa wycieczka łodzią motorową do jaskiń morskich Benagil

Portimão: Przygodowa wycieczka łodzią motorową do jaskiń morskich Benagil

Podróżuj wzdłuż wybrzeża Algarve i odkryj jego piękne jaskinie podczas tej przygody łodzią motorową. Odkryj piękno wybrzeża podczas rejsu szybką łodzią. Spotkaj się obok ruin klasztoru San Francisco. Poczuj się pewnie i przygotuj się po krótkiej odprawie bezpieczeństwa z członkami załogi i złap kamizelkę ratunkową. Wejdź na pokład zupełnie nowej łodzi motorowej i przygotuj się na zwiedzanie wybrzeża Algarve. Podziwiaj zapierające dech w piersiach klify i odkryj tajemnicze piaszczyste plaże, do których można dotrzeć tylko łodzią, płynąc po wodzie. Podziwiaj naturalne piękno jaskiń morskich Benagil. To ważne miejsce w Algarve powstało w wyniku naturalnej erozji, tworząc ogromną, nasłonecznioną jaskinię. Alokacja rezerw jest automatyczna. Jeśli dokonujesz rezerwacji indywidualnych, ale należysz do grupy, daj nam znać, które rezerwacje należą do Twojej grupy

Portimão: Rejs o zachodzie słońca do jaskini Benagil

Portimão: Rejs o zachodzie słońca do jaskini Benagil

O wybranej godzinie spotkamy się w doku San Francisco de Portimão i wejdziemy na pokład łodzi, aby wypłynąć w rejs o zachodzie słońca. Spędzimy półtorej godziny żeglując po Oceanie Atlantyckim, kierując się w stronę słynnej jaskini Benagil, jednego z najbardziej fascynujących miejsc w tej części południowej Portugalii. Przygotuj swoje aparaty! Gdy noc zacznie zapadać, będziemy podziwiać zapierający dech w piersiach zachód słońca nad wspaniałym krajobrazem. Będziemy mogli również podziwiać latarnię morską Alfanzina, zbliżając się do plaży Benagil, jednego z najbardziej wyjątkowych miejsc na wybrzeżu Algarve. Przydział rezerw jest automatyczny. Jeśli dokonujesz indywidualnych rezerwacji, ale jesteś częścią grupy, daj nam znać, które rezerwacje należą do Twojej grupy.

Portimão: Jaskinie Benagil i obserwacja delfinów z biologiem

Portimão: Jaskinie Benagil i obserwacja delfinów z biologiem

Weź udział w rejsie, którego trasa obejmuje jaskinie w Benagil. Podróżuj w towarzystwie przewodnika-biologa morskiego. Wypatruj delfinów i odwiedź wzbudzające zachwyt jaskinie na wybrzeżu Algarve. Popłyń do znanej jaskini morskiej Algar de Benagil. Po wypłynięciu z Portimão udaj się w kierunku plaży Marinha. Wsłuchaj się w komentarz na żywo biologa morskiego, który opowie Ci o geologii i przybliży życie morskie okolicy. Zrób instagramowe zdjęcia, zatrzymując się w słynnej jaskini Algar de Benagil. Płyń wzdłuż wybrzeża Algarve i zatrzymuj się, aby odwiedzić zaciszne jaskinie. Przy jednej z plaż zeskocz z łodzi wprost do przejrzystej wody. Następnie oddal się od wybrzeża. Wypłyń na Atlantyk, aby wypatrywać delfinów. Uwiecznij te dokazujące stworzenia na filmach. Zobacz, jak skaczą i pływają wokół łodzi, zanim powrócisz na ląd.

Z Portimão: Rejs wycieczkowy po jaskiniach morskich Benagil o wschodzie słońca

Z Portimão: Rejs wycieczkowy po jaskiniach morskich Benagil o wschodzie słońca

Wschód słońca to najlepszy czas na zwiedzanie jaskiń w ciągu dnia, jaskinie są opuszczone i poczujesz to i będziesz cieszyć się wyjątkową atmosferą podczas tej wycieczki. Nie przegap obowiązkowej wycieczki po jaskiniach Benagil. Spotkaj się z przewodnikiem na molo w Portimao i wysłuchaj krótkiej odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Następnie wejdź na pokład łodzi motorowej RIB, aby rozpocząć podróż w morze. Po drodze przewodnik opowie Ci historie o rzece Arade i regionie Algarve. Podziwiaj widoki na fort Santa Catarina, zamek Ferragudo i uroczą wioskę rybacką wzdłuż wybrzeża. Zobacz wiele dramatycznych jaskiń i klifów podczas podróży wzdłuż wybrzeża. Miej się na baczności, ponieważ często można tu zobaczyć delfiny pływające po wodach. Jeśli zostaną zauważone w odległości mniejszej niż 3 mile, łódź popłynie w ich kierunku, abyś mógł bliżej przyjrzeć się tym figlarnym ssakom. Następnie udaj się do słynnych jaskiń Benagil, do których można dotrzeć tylko łodzią. Podziwiaj naturalnie uformowane otwory na szczycie, które pozwalają światłu słonecznemu filtrować w dół do piaszczystej plaży poniżej w pięknym widoku. Wsłuchaj się w echo i szum wiatru i daj się poruszyć tym imponującym naturalnym otoczeniem. Przydział rezerw jest automatyczny. Jeśli dokonujesz indywidualnych rezerwacji, ale jesteś częścią grupy, daj nam znać, które rezerwacje należą do Twojej grupy.

Portimão: Rejs statkiem pirackim do jaskini

Portimão: Rejs statkiem pirackim do jaskini

Poczuj się jak pirat żeglujący po Atlantyku podczas tego wyjątkowego rejsu z Portimão, który łączy w sobie przygodę i relaks. Odwiedź słynne miejsca, takie jak latarnia morska Alfanzina i jaskinia Benagil. Pływaj w krystalicznie czystej wodzie i chodź po desce jak prawdziwy pirat. Po wejściu na pokład zacznij od otrzymania pełnej odprawy na temat bezpieczeństwa i komfortu rejsu. Następnie wypłyń na otwarte wody i żegluj wzdłuż wybrzeża Rio Arade, wioski Ferragudo, średniowiecznych zamków i Oceanu Atlantyckiego. Płynąc na wschód, miń Carvoeiro, w którym znajduje się słynna formacja skalna Algar Seco. Przybywając do latarni morskiej Alfanzina, przesiądź się na małą łódź, aby zwiedzić wnętrze lokalnych jaskiń, które biegną od latarni morskiej do plaży Marinha. Jaskinie te obejmują słynną jaskinię katedralną Benagil. W drodze powrotnej wypatruj delfinów, które są regularnie spotykane w tej okolicy.

Algarve: Bilety wstępu do parku wodnego

Algarve: Bilety wstępu do parku wodnego

Zarezerwuj bilet całodniowy do Aquashow Park, największego i najpopularniejszego parku wodnego i tematycznego w Portugalii. Ciesz się licznymi atrakcjami i terenami rekreacyjnymi rozsianymi po całym parku z odkrytym basenem, miejscami dla dzieci, zjeżdżalniami, restauracjami i barami. Znajdź różnorodne zjeżdżalnie dla wszystkich grup wiekowych, w tym 32-metrowe zjeżdżalnie Kamikadze, które dają wrażenie surfowania na dużej fali, Speed Race, gdzie możesz rywalizować z innymi gośćmi, White Fall, który zaprasza najodważniejszych na wyjątkową zjeżdżalnię, i Wild Snake na przejażdżkę w ciemność. Jeśli odwiedzasz z maluchami, zabierz je do świata miniparków, aby zapewnić sobie zabawę i bezpieczną zabawę ze zjeżdżalniami i innymi wodnymi atrakcjami. Zrelaksuj się w basenie, jacuzzi lub na terenach zielonych z leżakami. Wypróbuj jedną z głównych atrakcji parku, basen z falami, symulujący prawdziwe fale morskie. Znajdź największą kolejkę wodną w Europie, osiągającą maksymalną prędkość 70 kilometrów na godzinę. Wybierz się na tematyczną przejażdżkę Air Race, podczas której siedzisz w prawdziwym samolocie, wykonując akrobacje i akrobacje. Kolejną główną atrakcją tematyczną jest Top Swing, 12-metrowe wahadło, które umożliwia obrót o 110 stopni. Udaj się do obszaru pokazów, aby obejrzeć pokazy ptaków drapieżnych, ptaków egzotycznych i gadów. Po nabraniu apetytu udaj się do jednego z barów z przekąskami lub do grilla. Można również znaleźć mały sklep z pamiątkami, przebieralnie, szafki i inne udogodnienia.

Albufeira: bilet wstępu do parku rozrywki MiniGolf

Albufeira: bilet wstępu do parku rozrywki MiniGolf

Położony w samym sercu Albufeiry, MiniGolf Adventure Park obiecuje zabawę i rozrywkę wszystkim odwiedzającym. Dzięki unikalnym obiektom warunki są idealne, aby doskonalić swoją grę. Poruszaj się po 20-dołkowym polu ze wspaniałymi wodospadami w tle. Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w minigolfa, teraz masz szansę na naukę. Ciesz się pięknym otoczeniem, relaksując się i bawiąc z rodziną i przyjaciółmi.

Z Portimão: wycieczka łodzią po Algar de Benagil i jaskiniach morskich

Z Portimão: wycieczka łodzią po Algar de Benagil i jaskiniach morskich

Zaczynając od przystani w Portimão, podziwiaj widoki wielowiekowych zamków, takich jak fort São João do Arade i Fort Santa Catarina. Zobacz starą wioskę rybacką Ferragudo i piękne wzgórza Monchique, wszystko z kanału rzecznego. Opuść rzekę w kierunku przygody i podziwiaj wszystkie malownicze widoki naturalnego Algarve wybrzeże, odwiedzając liczne jaskinie i plaże, jednocześnie poznając bogatą historię z naszych znający się na rzeczy przewodnicy. Ciesz się wszelkiego rodzaju lokalną fauną i florą, rób niesamowite zdjęcia i zdobywaj wiedzę na temat lokalną przyrodę i formacje geologiczne z pomocą naszej załogi. Twórz niezapomniane wspomnienia i rób niesamowite zdjęcia w Algar of Benagil, jednym z najbardziej pożądanych miejsc w jaskiniach w całym kraju, wszystko w naszych zdolnych i bezpiecznych rękach doświadczonych członków załogi. Skorzystaj z naszego krótkiego postoju w Praia da Marinha, uważanej za jedną z najpiękniejszych plaże w Europie, aby ponurkować w przepięknych turkusowych wodach Oceanu Atlantyckiego. W drodze powrotnej nasz kapitan będzie manewrował z dala od klifów, aby zapewnić szerszy widok linia brzegowa.

Często zadawane pytania dotyczące: Portimão

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Portimão?

Najlepsze atrakcje to:

Portimão: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Portimão

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Portimão to:

Portimão – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Portimão: Najciekawsze atrakcje

Portimão: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Portimão: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Portimão? Kliknij tutaj.

Portimão: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(12 538 recenzji)

To było po prostu niesamowite! Łódź jest wspaniała, załoga jest bardzo miła i uprzejma. Zapewniają koce i kurtki dla tych, którym jest zimno (oczywiście z powodu wiatru, jest to normalne na morzu). Na łodzi są miejsca w cieniu i w słońcu. Są toalety, mały bar i wolno nam robić pikniki. Spacer jest przyjemny, małymi drewnianymi kajakami możemy zejść do kilku jaskiń, jest wspaniale to zobaczyć. Nie spędzamy dużo czasu w jaskini Benagil, ale jest tam mnóstwo ludzi... To pozostaje przeżycie, które gorąco polecam!!! 35 € jest tego warte, jeśli spojrzysz na jakość tej atrakcji i porównasz ją z innymi łodziami pancernymi, które spotkasz po drodze. Dziękuję całemu zespołowi :)

Dobrze się bawiliśmy podczas tej wycieczki łodzią. Rejs łodzią odbył się z Portimao do jaskiń Benagil nad brzegiem morza i obejmował wszystkie jaskinie, z których roztaczały się bliskie widoki. Spędzili około 5 do 10 minut w jaskini Benagil i zapewnili mnóstwo okazji do zrobienia zdjęć i obserwacji. Ogólnie rzecz biorąc, było to dobre wykorzystanie 90 minut i polecam tę wycieczkę, jeśli wolisz motorówkę do odwiedzenia jaskini Benagil.

Fantastyczna wyprawa. Wycieczka w języku angielskim, ale zrozumiałym prawdopodobnie dla każdego. Super wrażenia. przepiękne widoki. Można zobaczyć wszystko z innej perspektywy, a przy okazji wypatrzeć kolejne miejsca do odwiedzenia. Serdecznie polecamy :) Warto!

Wycieczka była bardzo zabawna, zwłaszcza że na wycieczki po jaskiniach musieliśmy przesiąść się na małe pontony. Sam statek robi ogromne wrażenie, a załoga jest niezwykle przyjazna i pomocna. Gorąco polecam, nawet dla dzieci (nasze miały 4 i 6 lat).

Thiago był świetnym przewodnikiem, a wycieczka była genialna - sceneria wzdłuż wybrzeża i sama jaskinia były piękne! Naprawdę szczęśliwi, że odbyliśmy tę wycieczkę. Wszyscy byli bardzo pomocni i przyjaźni - bardzo nam się podobało