Atrakcje i wycieczki
Port Said

Port Said

Port Said – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

1. Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

Z przewodnikiem egiptologa ta jednodniowa wycieczka do Kairu pozwala odwiedzić kultowe miejsca starożytnego Egiptu, w tym piramidy w Gizie i Wielkiego Sfinksa, a następnie odwiedzić Muzeum Egipskie. Możesz wybrać wycieczkę prywatną lub dołączyć do wycieczki grupowej. Twoja wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się przy Wielkich Piramidach w Gizie. W tym kultowym miejscu znajdują się trzy duże starożytne piramidy egipskie, a także Wielki Sfinks i pozostałości wioski robotniczej. Największą atrakcją jest Piramida Cheopsa lub Chufu, która jest powszechnie znana jako Wielka Piramida. Jest to ostatni z siedmiu cudów starożytnego świata. Ta wspaniała budowla jest niesamowitym świadectwem pomysłowości starożytnych egipskich budowniczych tysiące lat temu.  Często fotografowana piramida Chefrena lub Chefrena jest jedyną z trzech piramid, w której zachowały się niektóre oryginalna obudowa wapienna. Mniejsza Piramida Menkauresza lub Mykerinos tworzy trio. W okolicy piramidy dostępnych jest kilka opcjonalnych atrakcji kompleks obejmujący przejażdżki na wielbłądach, przejażdżki konne i powozem, rejsy po Nilu i wejście do wnętrza piramid. Te zajęcia są opcjonalne i wiążą się z dodatkowymi opłatami, które należy uiścić w danym dniu. Zakaz zwiedzania Piramidy w Gizie kompleks byłby kompletny bez spojrzenia z bliska na tajemniczego Wielkiego Sfinksa. Dzięki długiej i burzliwej historii ten pomnik będący pół faraonem, pół lwem od wieków intryguje podróżników udających się do Egiptu. Kto jest twarzą Sfinksa? Możesz także odwiedzić Świątynię Doliny, która należy do piramidy Chefre. Świątynia pełniła ważną rolę w przygotowaniu i mumifikacji króla przed pochówkiem. Posiadanie pod ręką przewodnika egiptologa podczas wizyty w Gizie z pewnością przyda się przy tak bogatej historii.  Niedaleko piramid znajdziesz krótki przystanek w Instytucie Papirusu. Tutaj możesz zobaczyć, jak starożytni Egipcjanie stworzyli pierwszy na świecie papier. Sprawdź swoje umiejętności negocjacyjne i wynegocjuj dobrą cenę za pamiątkę z papirusu, którą możesz zabrać do domu. Zjedz opcjonalny lunch w restauracji w Kairze, a następnie udaj się do słynnego na całym świecie Muzeum Egipskiego. W muzeum znajduje się ogromna kolekcja rzadkich i cennych artefaktów z okresu faraonów, w tym mumie, rydwany, biżuteria i przedmioty codziennego użytku. Najsłynniejsze Muzeum Egipskie jest domem dla hipnotyzującej wystawy poświęconej kolekcji skarbów, złota i biżuterii Tutenchamona. Błyszczące artefakty zostały odkryte w nienaruszonym stanie w zapieczętowanej komorze grobowej króla Tuta w 1922 roku przez Howarda Cartera. Z ponad Twój przewodnik egiptologa, zawierający 250 000 artefaktów, ponownie poprowadzi Cię przez fascynującą historię starożytnego Egiptu i pomoże Ci poruszać się po wypełnionym po brzegi muzeum. Twoja jednodniowa wycieczka do Kairu kończy się transferem z powrotem do hotelu.

Kair: 2-dniowa prywatna wycieczka po piramidach, muzeach i bazarach

2. Kair: 2-dniowa prywatna wycieczka po piramidach, muzeach i bazarach

Rozpocznij swoją przygodę od spotkania ze swoim przewodnikiem, egiptologiem, w recepcji Twojego hotelu. Odwiedź Muzeum Egipskie w Kairze i zobacz skarby młodego króla Tutenchamona. Uzyskaj dogłębny przegląd różnych epok historii starożytnego Egiptu. Następnie popłyń Nilem w feluce, tradycyjnej drewnianej żaglówce. Zatrzymaj się i zjedz lunch przed zwiedzaniem ulic Starego Kairu. Poznaj meczet Mohammeda Alego Paszy, bazar Khan El Khalili i ulicę Moez. Po zanurzeniu się w pięknie i energii Kairu zatrzymaj się na filiżankę herbaty przed powrotem do hotelu. Będziesz mieć możliwość zarezerwowania kolacji podczas rejsu lub pokazu dźwięku i światła. Dzień 2 — rozpocznij dzień w dogodny dla siebie sposób, korzystając z tego samego przewodnika. Odwiedź piramidy w Gizie, Wielkiego Sfinksa, starożytne pola piramid w Sakkarze i skansen w Memphis. Możesz również wejść do środka piramidy lub skorzystać z przejażdżki na wielbłądzie za dodatkową opłatą. Następnie przewodnik zabierze Cię z powrotem do hotelu w Kairze lub Gizie.

Giza/Kair: Prywatny transfer z lotniska Sfinks

3. Giza/Kair: Prywatny transfer z lotniska Sfinks

Ta usługa prywatnego transferu to idealny sposób na rozpoczęcie lub zakończenie Twojej podróży do Gizy. Niezależnie od tego, czy przylatujesz na międzynarodowe lotnisko w Kairze i udajesz się do hotelu w Gizie, czy odlatujesz z miejsca zakwaterowania w Gizie i wracasz na lotnisko, nasi profesjonalni kierowcy zapewnią wygodną i bezstresową podróż. Po prostu wybierz miejsce odbioru i zwrotu, datę i godzinę. Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą szczegóły rezerwacji i dane kontaktowe kierowcy. Twój kierowca będzie czekał na Ciebie w hali przylotów lotniska z tabliczką z imieniem i nazwiskiem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w wygodnym pojeździe, podczas gdy kierowca zabierze Cię do miejsca docelowego. Ciesz się pobytem w Gizie lub Kairze, nie martwiąc się o transport.

Z Port Said: całodniowa wycieczka do piramid i Muzeum Egipskiego

4. Z Port Said: całodniowa wycieczka do piramid i Muzeum Egipskiego

Nasz przedstawiciel odbierze Cię z Port Said na ekscytującą jednodniową wycieczkę do Kairu. Następnie pojedziesz do Kairu klimatyzowanym pojazdem. Panoramiczne widoki na piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa zachwycą Cię. Następnie kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa i głowy faraona. Ciała lwów pochodzą z czasów Chefrena. Lunch będzie serwowany w lokalnej restauracji. Przejdź do Muzeum Egipskiego, w którym znajdują się artefakty z okresu faraonów. Muzeum prezentuje liczącą 5000 lat kolekcję rzadkich dzieł sztuki, uważaną za największą i najcenniejszą w świecie sztuki egipskiej. Na wystawie znajduje się ponad 250 000 autentycznych artefaktów, w tym wystawa poświęcona złotu i klejnotom skarbu Tutenchamona, który był zapieczętowany w jego grobowcu przez ponad 3500 lat, zanim jego grobowiec został wykopany w latach dwudziestych XX wieku. Wróć do Port Said, aby dołączyć do rejsu.

Z Port Said: Wycieczka do piramid w Gizie i rejs na lunch po Nilu

5. Z Port Said: Wycieczka do piramid w Gizie i rejs na lunch po Nilu

Po przybyciu rejsu do Port Said, gdy postawisz stopę w krainie faraonów. Nasi przedstawiciele powitają Cię serdecznie w ramach usługi Meet and Greet. Wszystkie transfery do Kairu, Twojego docelowego miasta starożytnych cudów, będą przeprowadzane w komfortowym prywatnym klimatyzowanym pojeździe. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki, docierając do wspaniałych piramid (około 3 godzin). Odwiedzisz kultowe Wielkie Piramidy w Gizie, Sfinksa i Świątynię w Dolinie. Następnie udaj się na relaksujący rejs po Nilu, który rozpocznie się o 15:30 i zakończy o 17:30, przepływając obok nadbrzeżnych zabytków Kairu. Na koniec zatrzymasz się w Instytucie Papirusów, gdzie będziesz miał okazję kupić pamiątki z Kairu i Egiptu przed powrotem do Port Said. Uwaga: bilety wstępu obejmują obszar piramid, a nie ich wnętrze. Jeśli chcesz wejść do jednej z piramid, możesz zapłacić bilet na miejscu.

Z Port Said: 2-dniowa wycieczka do Kairu i Aleksandrii

6. Z Port Said: 2-dniowa wycieczka do Kairu i Aleksandrii

Dzień 01: Wycieczka do piramid / Muzeum Egipskie Przedstawiciel Sun Pyramids Tours odbierze Cię z portu Port Said, trzymając tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem. Następnie zostaniesz przewieziony klimatyzowanym pojazdem do Kairu, około 3 godzin, z przystankiem w razie potrzeby na odpoczynek. Odwiedź piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Następnie udaj się do Wielkiego Sfinksa, głowy faraona z ciałem lwa, która pochodzi z czasów Chefrena; wycieczka obejmuje również wizytę w Świątyni Doliny, która należy do Piramid Chefrena. Kontynuuj wycieczkę do Muzeum Egipskiego, w którym znajdują się artefakty z okresu faraońskiego. Muzeum prezentuje rzadką kolekcję 5000 lat sztuki, która jest uważana za największą najcenniejszą kolekcję sztuki egipskiej na świecie. Prezentowanych jest ponad 250 000 oryginalnych artefaktów. Zjedz lunch w lokalnej restauracji, a następnie udaj się do hotelu. Opcjonalnie możesz wybrać się na dwugodzinny rejs po Nilu. Możesz skorzystać z opcjonalnej wycieczki do pokazu dźwięku i światła w obszarze piramid w Gizie. Nocleg w Kairze. Dzień 02: Zabytki Aleksandrii Śniadanie w hotelu, a następnie zostaniesz przewieziony wraz z prywatnym przewodnikiem klimatyzowanym, nowoczesnym pojazdem do Aleksandrii, gdzie możesz zobaczyć katakumby z wczesnego okresu rzymskiego. Został on odkryty w 1900 roku po tym, jak szukano go przez około 12 lat. Kontynuuj do cytadeli Qayetbay, położonej przy wejściu do wschodniego portu Aleksandrii, gdzie znajdowała się słynna latarnia morska. Podziwiaj bibliotekę aleksandryjską od wewnątrz. Następnie zjedz lunch podczas wycieczki. Następnie wróć na rejs do portu w Aleksandrii, aby ostatecznie wypłynąć. Uwaga: bilety wstępu obejmują obszar piramid, a nie wnętrze jednej z piramid. Jeśli chcesz wejść do jednej z piramid, możesz zapłacić bilet na miejscu.

Nocna podróż do Kairu z portu Portsaid

7. Nocna podróż do Kairu z portu Portsaid

Dzień 01: PortSaid do Kairu Twój przewodnik i kierownik wycieczki będą czekać na ciebie w porcie Portsaid. Będą trzymać tabliczkę z twoim imieniem i nazwiskiem. Nie musisz ich szukać - będą na ciebie czekać i znajdą cię. Od momentu rozpoczęcia wycieczki przewodnicy poświęcą Ci pełną uwagę. Gdy znajdziesz się w samochodzie, przewodnik opowie Ci o wszystkich rzeczach po drodze, a także o innych aspektach wycieczki, które Cię zainteresują. Podróżuj do Sakkary wygodnym, klimatyzowanym pojazdem, który spełnia standardy podróży w Wielkiej Brytanii i USA. Rozpocznij swoją wycieczkę, aby odwiedzić Sakkarę, która jest częścią ogromnej nekropolii w Memfis. Zobacz miejsce pochówku najstarszych szlachetnych Egipcjan i pierwsze piramidy zbudowane w Egipcie, znane jako piramidy schodkowe. Kontynuujesz swoją podróż do Memphis; starożytna stolica Egiptu, aby odwiedzić kolosalny posąg Ramzesa II i pozostałości wciąż na wpół zakopanej świątyni Hathor. Przed podróżą do Gizy zobaczysz także Sfinksa jednego z faraonów. Zjedz lunch w lokalnej restauracji. Udaj się do Wielkich Piramid, jednego z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata, podziwiaj panoramiczny widok na piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Odwiedź Wielkiego Sfinksa, Dolinną Świątynię i wiele wyjątkowych przystanków fotograficznych. Ta wycieczka obejmuje wizytę w świątyni w dolinie z widokiem na wielkiego sfinksa z opcjonalną wycieczką na zakupy na tradycyjnych bazarach, gdzie można kupić szereg tradycyjnych pamiątek. Stamtąd zostaniesz przeniesiony do hotelu. Opcjonalne zajęcia wieczorne: Możesz zarezerwować wieczorną wycieczkę na wspaniały pokaz dźwięku i światła w piramidach Wejdź na pokład luksusowego statku wycieczkowego po Nilu na kolację, taniec brzucha i pokaz orientalny przez 2 godziny Dzień 02: Wycieczka do Kairu – powrót do portu Po śniadaniu przewodnik będzie czekał w holu, aby zabrać Cię do Muzeum Egipskich Starożytności, w którym znajdują się skarby króla Tutenchamona. Zawsze jest czas na zrobienie panoramicznego postoju w Kairze i rzece Nil, zanim odwiedzisz Cytadelę Saladyna i meczet Alabastrowy Mohammeda Alego. Na koniec zostaniesz odeskortowany z powrotem do Portsaid, gdzie będziesz miał okazję zrobić zdjęcia słynnej biblioteki aleksandryjskiej i latarni morskiej, zanim przewodnik zabierze Cię z powrotem na statek wycieczkowy 2 godziny przed odlotem. Twoja nocna wycieczka z Portsaid została zaprojektowana tak, aby pomóc Ci cieszyć się maksymalną ilością Egiptu w jak najkrótszym czasie. Jeśli chcesz spersonalizować swoją podróż, daj nam znać. Uwagi: Zalecane są wygodne buty do chodzenia i kapelusz przeciwsłoneczny. Wycieczka może rozpocząć się w Portsaid lub Aleksandrii i zakończyć w Port Said lub odwrotnie.

Wycieczka do Kairu z portu Portsaid

8. Wycieczka do Kairu z portu Portsaid

Twój przewodnik i kierownik wycieczki będą czekać na ciebie w porcie Portsaid. Będą trzymać tabliczkę z twoim imieniem i nazwiskiem. Nie musisz ich szukać - będą na ciebie czekać i znajdą cię. Od momentu rozpoczęcia wycieczki przewodnicy poświęcą Ci pełną uwagę. Gdy znajdziesz się w samochodzie, przewodnik opowie Ci o wszystkich rzeczach po drodze, a także o innych aspektach wycieczki, które Cię zainteresują. Udaj się do Wielkich Piramid, jednego z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata, podziwiaj panoramiczny widok na piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Odwiedź Wielkiego Sfinksa, Dolinną Świątynię i wiele wyjątkowych przystanków fotograficznych. Przejdź do Muzeum Starożytności Egipskich, w którym znajdują się skarby króla Tutenchamona. Zakończ dzień opcjonalną wizytą na tradycyjnych bazarach, a następnie wróć na swój statek wycieczkowy 2 godziny przed odlotem. Jeśli czas pozwoli, możemy zrobić kilka przystanków fotograficznych w Portsaid. Twoja jednodniowa wycieczka do Kairu została zaprojektowana tak, aby pomóc Ci cieszyć się maksymalną ilością Egiptu w jak najkrótszym czasie. Jeśli chcesz spersonalizować swoją podróż, daj nam znać.

Z Port Said: Piramidy w Gizie i prywatna jednodniowa wycieczka do Sakkary

9. Z Port Said: Piramidy w Gizie i prywatna jednodniowa wycieczka do Sakkary

Przedstawiciel Sun Pyramids Tours odbierze Cię z portu Port Said, trzymając znak z Twoim imieniem i nazwiskiem. Następnie zostaniesz przewieziony klimatyzowanym pojazdem do Kairu, około 3 godzin, dołączając do konwoju policyjnego aż do przybycia do Kairu. Ciesz się wycieczką do egipskich Wielkich Piramid w Gizie. Zachwyć się przejażdżką karawaną wielbłądów po pustyni. Kontynuuj wycieczkę do Świątyni Doliny, a następnie odwiedź Wielkiego Sfinksa. Po obiedzie w lokalnej restauracji przenieś się do Sakkary, najstarszego starożytnego cmentarza w Egipcie, gdzie możesz zobaczyć pierwszy na świecie monumentalny kamienny budynek, Piramidę Schodkową króla Zosera, zbudowaną przez inżyniera Imhotepa. Ciesz się także wizytą w jednej ze wspaniałych mastab (komnat grobowych) Ptaha Hotepa, Iduta lub Mereruca. Przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Port Said odbędzie się krótki postój w Instytucie Papirusów, gdzie będziesz miał okazję kupić pamiątki. Uwaga: bilety wstępu obejmują obszar piramid, a nie ich wnętrze. Jeśli chcesz wejść do jednej z piramid, możesz zapłacić bilet na miejscu.

Z Port Said: zwiedzanie Muzeum Narodowego i Muzeum Egipskiego

10. Z Port Said: zwiedzanie Muzeum Narodowego i Muzeum Egipskiego

Zanurz się w bogatej historii i kulturze Egiptu podczas tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Narodowe Muzeum Cywilizacji Egipskiej, posłuchaj historii i faktów o piramidach w Gizie, sprawdź wiele artefaktów i nie tylko w Muzeum Egipskim. Usiądź wygodnie i ciesz się komfortowym transportem od początku do końca. Zostaniesz odebrany przez kierownika wycieczki po przybyciu rejsu do Port Said, a następnie zostaniesz eskortowany do Kairu wygodnym klimatyzowanym pojazdem (około 3 godziny jazdy). Następnie udaj się do Narodowego Muzeum Cywilizacji Egipskiej, aby zagłębić się w historię Egiptu. Muzeum, które mieści się w Starym Kairze, zawiera 50 000 eksponatów i opowiada historię egipskiej kultury. Następnie nadszedł czas, aby skosztować prawdziwego lokalnego posiłku w pobliskiej restauracji. Po zaspokojeniu apetytu udaj się do Muzeum Egipskiego, aby zobaczyć znajdujące się tam przedmioty z epoki faraonów. Kolekcja, która obejmuje 5000 lat i jest uważana za największą i najcenniejszą na świecie kolekcję sztuki egipskiej, jest prezentowana w muzeum. Sprawdź niektóre z 250 000 autentycznych obiektów na wystawie, Wieczorem zostaniesz odprowadzony przez przewodnika z powrotem na statek wycieczkowy w porcie Port Said

Port Said – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

Z przewodnikiem egiptologa ta jednodniowa wycieczka do Kairu pozwala odwiedzić kultowe miejsca starożytnego Egiptu, w tym piramidy w Gizie i Wielkiego Sfinksa, a następnie odwiedzić Muzeum Egipskie. Możesz wybrać wycieczkę prywatną lub dołączyć do wycieczki grupowej. Twoja wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się przy Wielkich Piramidach w Gizie. W tym kultowym miejscu znajdują się trzy duże starożytne piramidy egipskie, a także Wielki Sfinks i pozostałości wioski robotniczej. Największą atrakcją jest Piramida Cheopsa lub Chufu, która jest powszechnie znana jako Wielka Piramida. Jest to ostatni z siedmiu cudów starożytnego świata. Ta wspaniała budowla jest niesamowitym świadectwem pomysłowości starożytnych egipskich budowniczych tysiące lat temu.  Często fotografowana piramida Chefrena lub Chefrena jest jedyną z trzech piramid, w której zachowały się niektóre oryginalna obudowa wapienna. Mniejsza Piramida Menkauresza lub Mykerinos tworzy trio. W okolicy piramidy dostępnych jest kilka opcjonalnych atrakcji kompleks obejmujący przejażdżki na wielbłądach, przejażdżki konne i powozem, rejsy po Nilu i wejście do wnętrza piramid. Te zajęcia są opcjonalne i wiążą się z dodatkowymi opłatami, które należy uiścić w danym dniu. Zakaz zwiedzania Piramidy w Gizie kompleks byłby kompletny bez spojrzenia z bliska na tajemniczego Wielkiego Sfinksa. Dzięki długiej i burzliwej historii ten pomnik będący pół faraonem, pół lwem od wieków intryguje podróżników udających się do Egiptu. Kto jest twarzą Sfinksa? Możesz także odwiedzić Świątynię Doliny, która należy do piramidy Chefre. Świątynia pełniła ważną rolę w przygotowaniu i mumifikacji króla przed pochówkiem. Posiadanie pod ręką przewodnika egiptologa podczas wizyty w Gizie z pewnością przyda się przy tak bogatej historii.  Niedaleko piramid znajdziesz krótki przystanek w Instytucie Papirusu. Tutaj możesz zobaczyć, jak starożytni Egipcjanie stworzyli pierwszy na świecie papier. Sprawdź swoje umiejętności negocjacyjne i wynegocjuj dobrą cenę za pamiątkę z papirusu, którą możesz zabrać do domu. Zjedz opcjonalny lunch w restauracji w Kairze, a następnie udaj się do słynnego na całym świecie Muzeum Egipskiego. W muzeum znajduje się ogromna kolekcja rzadkich i cennych artefaktów z okresu faraonów, w tym mumie, rydwany, biżuteria i przedmioty codziennego użytku. Najsłynniejsze Muzeum Egipskie jest domem dla hipnotyzującej wystawy poświęconej kolekcji skarbów, złota i biżuterii Tutenchamona. Błyszczące artefakty zostały odkryte w nienaruszonym stanie w zapieczętowanej komorze grobowej króla Tuta w 1922 roku przez Howarda Cartera. Z ponad Twój przewodnik egiptologa, zawierający 250 000 artefaktów, ponownie poprowadzi Cię przez fascynującą historię starożytnego Egiptu i pomoże Ci poruszać się po wypełnionym po brzegi muzeum. Twoja jednodniowa wycieczka do Kairu kończy się transferem z powrotem do hotelu.

Kair: 2-dniowa prywatna wycieczka po piramidach, muzeach i bazarach

Kair: 2-dniowa prywatna wycieczka po piramidach, muzeach i bazarach

Rozpocznij swoją przygodę od spotkania ze swoim przewodnikiem, egiptologiem, w recepcji Twojego hotelu. Odwiedź Muzeum Egipskie w Kairze i zobacz skarby młodego króla Tutenchamona. Uzyskaj dogłębny przegląd różnych epok historii starożytnego Egiptu. Następnie popłyń Nilem w feluce, tradycyjnej drewnianej żaglówce. Zatrzymaj się i zjedz lunch przed zwiedzaniem ulic Starego Kairu. Poznaj meczet Mohammeda Alego Paszy, bazar Khan El Khalili i ulicę Moez. Po zanurzeniu się w pięknie i energii Kairu zatrzymaj się na filiżankę herbaty przed powrotem do hotelu. Będziesz mieć możliwość zarezerwowania kolacji podczas rejsu lub pokazu dźwięku i światła. Dzień 2 — rozpocznij dzień w dogodny dla siebie sposób, korzystając z tego samego przewodnika. Odwiedź piramidy w Gizie, Wielkiego Sfinksa, starożytne pola piramid w Sakkarze i skansen w Memphis. Możesz również wejść do środka piramidy lub skorzystać z przejażdżki na wielbłądzie za dodatkową opłatą. Następnie przewodnik zabierze Cię z powrotem do hotelu w Kairze lub Gizie.

Giza/Kair: Prywatny transfer z lotniska Sfinks

Giza/Kair: Prywatny transfer z lotniska Sfinks

Ta usługa prywatnego transferu to idealny sposób na rozpoczęcie lub zakończenie Twojej podróży do Gizy. Niezależnie od tego, czy przylatujesz na międzynarodowe lotnisko w Kairze i udajesz się do hotelu w Gizie, czy odlatujesz z miejsca zakwaterowania w Gizie i wracasz na lotnisko, nasi profesjonalni kierowcy zapewnią wygodną i bezstresową podróż. Po prostu wybierz miejsce odbioru i zwrotu, datę i godzinę. Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą szczegóły rezerwacji i dane kontaktowe kierowcy. Twój kierowca będzie czekał na Ciebie w hali przylotów lotniska z tabliczką z imieniem i nazwiskiem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w wygodnym pojeździe, podczas gdy kierowca zabierze Cię do miejsca docelowego. Ciesz się pobytem w Gizie lub Kairze, nie martwiąc się o transport.

Z Port Said: całodniowa wycieczka do piramid i Muzeum Egipskiego

Z Port Said: całodniowa wycieczka do piramid i Muzeum Egipskiego

Nasz przedstawiciel odbierze Cię z Port Said na ekscytującą jednodniową wycieczkę do Kairu. Następnie pojedziesz do Kairu klimatyzowanym pojazdem. Panoramiczne widoki na piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa zachwycą Cię. Następnie kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa i głowy faraona. Ciała lwów pochodzą z czasów Chefrena. Lunch będzie serwowany w lokalnej restauracji. Przejdź do Muzeum Egipskiego, w którym znajdują się artefakty z okresu faraonów. Muzeum prezentuje liczącą 5000 lat kolekcję rzadkich dzieł sztuki, uważaną za największą i najcenniejszą w świecie sztuki egipskiej. Na wystawie znajduje się ponad 250 000 autentycznych artefaktów, w tym wystawa poświęcona złotu i klejnotom skarbu Tutenchamona, który był zapieczętowany w jego grobowcu przez ponad 3500 lat, zanim jego grobowiec został wykopany w latach dwudziestych XX wieku. Wróć do Port Said, aby dołączyć do rejsu.

Z Port Said: Wycieczka do piramid w Gizie i rejs na lunch po Nilu

Z Port Said: Wycieczka do piramid w Gizie i rejs na lunch po Nilu

Po przybyciu rejsu do Port Said, gdy postawisz stopę w krainie faraonów. Nasi przedstawiciele powitają Cię serdecznie w ramach usługi Meet and Greet. Wszystkie transfery do Kairu, Twojego docelowego miasta starożytnych cudów, będą przeprowadzane w komfortowym prywatnym klimatyzowanym pojeździe. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki, docierając do wspaniałych piramid (około 3 godzin). Odwiedzisz kultowe Wielkie Piramidy w Gizie, Sfinksa i Świątynię w Dolinie. Następnie udaj się na relaksujący rejs po Nilu, który rozpocznie się o 15:30 i zakończy o 17:30, przepływając obok nadbrzeżnych zabytków Kairu. Na koniec zatrzymasz się w Instytucie Papirusów, gdzie będziesz miał okazję kupić pamiątki z Kairu i Egiptu przed powrotem do Port Said. Uwaga: bilety wstępu obejmują obszar piramid, a nie ich wnętrze. Jeśli chcesz wejść do jednej z piramid, możesz zapłacić bilet na miejscu.

Z Port Said: 2-dniowa wycieczka do Kairu i Aleksandrii

Z Port Said: 2-dniowa wycieczka do Kairu i Aleksandrii

Dzień 01: Wycieczka do piramid / Muzeum Egipskie Przedstawiciel Sun Pyramids Tours odbierze Cię z portu Port Said, trzymając tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem. Następnie zostaniesz przewieziony klimatyzowanym pojazdem do Kairu, około 3 godzin, z przystankiem w razie potrzeby na odpoczynek. Odwiedź piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Następnie udaj się do Wielkiego Sfinksa, głowy faraona z ciałem lwa, która pochodzi z czasów Chefrena; wycieczka obejmuje również wizytę w Świątyni Doliny, która należy do Piramid Chefrena. Kontynuuj wycieczkę do Muzeum Egipskiego, w którym znajdują się artefakty z okresu faraońskiego. Muzeum prezentuje rzadką kolekcję 5000 lat sztuki, która jest uważana za największą najcenniejszą kolekcję sztuki egipskiej na świecie. Prezentowanych jest ponad 250 000 oryginalnych artefaktów. Zjedz lunch w lokalnej restauracji, a następnie udaj się do hotelu. Opcjonalnie możesz wybrać się na dwugodzinny rejs po Nilu. Możesz skorzystać z opcjonalnej wycieczki do pokazu dźwięku i światła w obszarze piramid w Gizie. Nocleg w Kairze. Dzień 02: Zabytki Aleksandrii Śniadanie w hotelu, a następnie zostaniesz przewieziony wraz z prywatnym przewodnikiem klimatyzowanym, nowoczesnym pojazdem do Aleksandrii, gdzie możesz zobaczyć katakumby z wczesnego okresu rzymskiego. Został on odkryty w 1900 roku po tym, jak szukano go przez około 12 lat. Kontynuuj do cytadeli Qayetbay, położonej przy wejściu do wschodniego portu Aleksandrii, gdzie znajdowała się słynna latarnia morska. Podziwiaj bibliotekę aleksandryjską od wewnątrz. Następnie zjedz lunch podczas wycieczki. Następnie wróć na rejs do portu w Aleksandrii, aby ostatecznie wypłynąć. Uwaga: bilety wstępu obejmują obszar piramid, a nie wnętrze jednej z piramid. Jeśli chcesz wejść do jednej z piramid, możesz zapłacić bilet na miejscu.

Nocna podróż do Kairu z portu Portsaid

Nocna podróż do Kairu z portu Portsaid

Dzień 01: PortSaid do Kairu Twój przewodnik i kierownik wycieczki będą czekać na ciebie w porcie Portsaid. Będą trzymać tabliczkę z twoim imieniem i nazwiskiem. Nie musisz ich szukać - będą na ciebie czekać i znajdą cię. Od momentu rozpoczęcia wycieczki przewodnicy poświęcą Ci pełną uwagę. Gdy znajdziesz się w samochodzie, przewodnik opowie Ci o wszystkich rzeczach po drodze, a także o innych aspektach wycieczki, które Cię zainteresują. Podróżuj do Sakkary wygodnym, klimatyzowanym pojazdem, który spełnia standardy podróży w Wielkiej Brytanii i USA. Rozpocznij swoją wycieczkę, aby odwiedzić Sakkarę, która jest częścią ogromnej nekropolii w Memfis. Zobacz miejsce pochówku najstarszych szlachetnych Egipcjan i pierwsze piramidy zbudowane w Egipcie, znane jako piramidy schodkowe. Kontynuujesz swoją podróż do Memphis; starożytna stolica Egiptu, aby odwiedzić kolosalny posąg Ramzesa II i pozostałości wciąż na wpół zakopanej świątyni Hathor. Przed podróżą do Gizy zobaczysz także Sfinksa jednego z faraonów. Zjedz lunch w lokalnej restauracji. Udaj się do Wielkich Piramid, jednego z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata, podziwiaj panoramiczny widok na piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Odwiedź Wielkiego Sfinksa, Dolinną Świątynię i wiele wyjątkowych przystanków fotograficznych. Ta wycieczka obejmuje wizytę w świątyni w dolinie z widokiem na wielkiego sfinksa z opcjonalną wycieczką na zakupy na tradycyjnych bazarach, gdzie można kupić szereg tradycyjnych pamiątek. Stamtąd zostaniesz przeniesiony do hotelu. Opcjonalne zajęcia wieczorne: Możesz zarezerwować wieczorną wycieczkę na wspaniały pokaz dźwięku i światła w piramidach Wejdź na pokład luksusowego statku wycieczkowego po Nilu na kolację, taniec brzucha i pokaz orientalny przez 2 godziny Dzień 02: Wycieczka do Kairu – powrót do portu Po śniadaniu przewodnik będzie czekał w holu, aby zabrać Cię do Muzeum Egipskich Starożytności, w którym znajdują się skarby króla Tutenchamona. Zawsze jest czas na zrobienie panoramicznego postoju w Kairze i rzece Nil, zanim odwiedzisz Cytadelę Saladyna i meczet Alabastrowy Mohammeda Alego. Na koniec zostaniesz odeskortowany z powrotem do Portsaid, gdzie będziesz miał okazję zrobić zdjęcia słynnej biblioteki aleksandryjskiej i latarni morskiej, zanim przewodnik zabierze Cię z powrotem na statek wycieczkowy 2 godziny przed odlotem. Twoja nocna wycieczka z Portsaid została zaprojektowana tak, aby pomóc Ci cieszyć się maksymalną ilością Egiptu w jak najkrótszym czasie. Jeśli chcesz spersonalizować swoją podróż, daj nam znać. Uwagi: Zalecane są wygodne buty do chodzenia i kapelusz przeciwsłoneczny. Wycieczka może rozpocząć się w Portsaid lub Aleksandrii i zakończyć w Port Said lub odwrotnie.

Wycieczka do Kairu z portu Portsaid

Wycieczka do Kairu z portu Portsaid

Twój przewodnik i kierownik wycieczki będą czekać na ciebie w porcie Portsaid. Będą trzymać tabliczkę z twoim imieniem i nazwiskiem. Nie musisz ich szukać - będą na ciebie czekać i znajdą cię. Od momentu rozpoczęcia wycieczki przewodnicy poświęcą Ci pełną uwagę. Gdy znajdziesz się w samochodzie, przewodnik opowie Ci o wszystkich rzeczach po drodze, a także o innych aspektach wycieczki, które Cię zainteresują. Udaj się do Wielkich Piramid, jednego z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata, podziwiaj panoramiczny widok na piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Odwiedź Wielkiego Sfinksa, Dolinną Świątynię i wiele wyjątkowych przystanków fotograficznych. Przejdź do Muzeum Starożytności Egipskich, w którym znajdują się skarby króla Tutenchamona. Zakończ dzień opcjonalną wizytą na tradycyjnych bazarach, a następnie wróć na swój statek wycieczkowy 2 godziny przed odlotem. Jeśli czas pozwoli, możemy zrobić kilka przystanków fotograficznych w Portsaid. Twoja jednodniowa wycieczka do Kairu została zaprojektowana tak, aby pomóc Ci cieszyć się maksymalną ilością Egiptu w jak najkrótszym czasie. Jeśli chcesz spersonalizować swoją podróż, daj nam znać.

Z Port Said: Piramidy w Gizie i prywatna jednodniowa wycieczka do Sakkary

Z Port Said: Piramidy w Gizie i prywatna jednodniowa wycieczka do Sakkary

Przedstawiciel Sun Pyramids Tours odbierze Cię z portu Port Said, trzymając znak z Twoim imieniem i nazwiskiem. Następnie zostaniesz przewieziony klimatyzowanym pojazdem do Kairu, około 3 godzin, dołączając do konwoju policyjnego aż do przybycia do Kairu. Ciesz się wycieczką do egipskich Wielkich Piramid w Gizie. Zachwyć się przejażdżką karawaną wielbłądów po pustyni. Kontynuuj wycieczkę do Świątyni Doliny, a następnie odwiedź Wielkiego Sfinksa. Po obiedzie w lokalnej restauracji przenieś się do Sakkary, najstarszego starożytnego cmentarza w Egipcie, gdzie możesz zobaczyć pierwszy na świecie monumentalny kamienny budynek, Piramidę Schodkową króla Zosera, zbudowaną przez inżyniera Imhotepa. Ciesz się także wizytą w jednej ze wspaniałych mastab (komnat grobowych) Ptaha Hotepa, Iduta lub Mereruca. Przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Port Said odbędzie się krótki postój w Instytucie Papirusów, gdzie będziesz miał okazję kupić pamiątki. Uwaga: bilety wstępu obejmują obszar piramid, a nie ich wnętrze. Jeśli chcesz wejść do jednej z piramid, możesz zapłacić bilet na miejscu.

Z Port Said: zwiedzanie Muzeum Narodowego i Muzeum Egipskiego

Z Port Said: zwiedzanie Muzeum Narodowego i Muzeum Egipskiego

Zanurz się w bogatej historii i kulturze Egiptu podczas tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Narodowe Muzeum Cywilizacji Egipskiej, posłuchaj historii i faktów o piramidach w Gizie, sprawdź wiele artefaktów i nie tylko w Muzeum Egipskim. Usiądź wygodnie i ciesz się komfortowym transportem od początku do końca. Zostaniesz odebrany przez kierownika wycieczki po przybyciu rejsu do Port Said, a następnie zostaniesz eskortowany do Kairu wygodnym klimatyzowanym pojazdem (około 3 godziny jazdy). Następnie udaj się do Narodowego Muzeum Cywilizacji Egipskiej, aby zagłębić się w historię Egiptu. Muzeum, które mieści się w Starym Kairze, zawiera 50 000 eksponatów i opowiada historię egipskiej kultury. Następnie nadszedł czas, aby skosztować prawdziwego lokalnego posiłku w pobliskiej restauracji. Po zaspokojeniu apetytu udaj się do Muzeum Egipskiego, aby zobaczyć znajdujące się tam przedmioty z epoki faraonów. Kolekcja, która obejmuje 5000 lat i jest uważana za największą i najcenniejszą na świecie kolekcję sztuki egipskiej, jest prezentowana w muzeum. Sprawdź niektóre z 250 000 autentycznych obiektów na wystawie, Wieczorem zostaniesz odprowadzony przez przewodnika z powrotem na statek wycieczkowy w porcie Port Said

Często zadawane pytania dotyczące: Port Said

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Port Said

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Port Said to:

Port Said – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Port Said: Wycieczki i bilety

Egipt: Ciekawe miejsca

Port Said: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Port Said? Kliknij tutaj.