Port Rotterdam

Port Rotterdam

Port Rotterdam – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rotterdam: Rejs wycieczkowy po porcie

1. Rotterdam: Rejs wycieczkowy po porcie

Weź udział w rejsie po Rotterdamie (w dwie strony), podczas którego przyjrzysz się jednemu z najbardziej innowacyjnych portów świata. Zobacz ruch statków morskich i jednostek śródlądowych, wysłuchaj bogatych w informacje nagrań audioprzewodnika, a także zachwyć się spektakularną panoramą miasta, przepływając obok imponujących budynków. Swój rejs rozpoczniesz przy placu Willemsplein. Zobacz z wyjątkowej perspektywy portowe stocznie, doki i hipernowoczesny sprzęt do przeładunku tysięcy kontenerów. W drodze powrotnej Twoją uwagę przykuje turbinowiec parowy „SS Rotterdam”. Jest to była jednostka flagowa armatora Holland -Amerika Lijn.

Rotterdam: Rejs po porcie z przewodnikiem na żywo

2. Rotterdam: Rejs po porcie z przewodnikiem na żywo

Zrelaksuj się i zobacz najwspanialsze zabytki Rotterdamu, płynąc w dół rzeki Mozy podczas rejsu statkiem w obie strony z komentarzem na żywo i barem z napojami i przekąskami. Usiądź w przytulnym salonie lub zajmij miejsce na otwartym pokładzie. Rejs rozpoczyna się w porcie Parkhaven pod wieżą widokową Euromast. Statek przepłynie obok portów Sint Jobshaven i Waalhaven oraz stoczni Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, gdzie znajduje się kompleks Onderzeebootloods. Przy odrobinie szczęścia być może uda Ci się zauważyć kontenerowce. Zobacz słynny transatlantyk SS Rotterdam oraz Hotel New York, gdzie niegdyś mieściła się siedziba firmy Holland America Line. Podziwiaj panoramę centrum Rotterdamu, zbliżając się do jednego z jego najbardziej znanych zabytków – mostu Erasmusbrug.

Rotterdam: Rejs zabytkowym statkiem po porcie

3. Rotterdam: Rejs zabytkowym statkiem po porcie

Na pokładzie, przed przedłużonym rejsem przez porty, powita Cię kapitan. Zobacz zacumowane towarowe giganty, promy, statki wycieczkowe i holowniki. Podziwiaj tętniącą życiem rzekę Moza. Spójrz na nowoczesną architekturę z zupełnie innej perspektywy. Wybierz najlepszy sposób na zwiedzanie Rotterdamu. Zobacz po drodze most Erasmusbrug, porty Veerhaven, Parkhaven i Waalhaven, wieżę widokową Euromast, miasto Schiedam, dawną stocznię Rotterdamsche Droogdok Maatschappij (RDM), kanał Eemhaven, statek SS Rotterdam i stary hotel New York. Podczas zwiedzania dzięki audiowizualnemu przewodnikowi dowiesz się więcej o wszystkich zabytkach (przewodnik jest dostępny w języku niderlandzkim, angielskim i niemieckim). Informacje w języku niderlandzkim przygotowano w dialekcie rotterdamskim, dzięki czemu poznasz również słowa typowe dla Rotterdamu. Usiądź wewnątrz w przytulnym salonie lub wybierz miejsce na pokładzie słonecznym. Na pokładzie działa bar, który zaprasza na napoje i przekąski.

Rotterdam: Rejs wycieczkowy łodzią motorową RIB

4. Rotterdam: Rejs wycieczkowy łodzią motorową RIB

Naciesz oczy od centrum Rotterdamu aż do Schiedam podczas ekscytującego rejsu krajoznawczego na pokładzie łodzi motorowej RIB. Ciesz się widokami na Euromast, Hotel New York, SS Rotterdam i nie tylko, podróżując z maksymalną prędkością nad słynną rzeką Maas. Po wejściu na pokład łodzi motorowej ruszaj na wycieczkę krajoznawczą. Zobacz starą część Rotterdamu, Delfshaven i podziwiaj zabytki miasta, gdy się zbliżasz. Podziwiaj dawny parowiec SS Rotterdam, hipnotyzującą panoramę miasta i imponujące mosty. Udaj się do miasta ginu Schiedam, a następnie udaj się w podróż powrotną przez stare porty miejskie w Rotterdamie. Posłuchaj zabawnych faktów i informacji o miejscach, które widzisz od kapitana i nie krępuj się zadawać pytań. Ciesz się wrażeniami bez poczucia winy, ponieważ ślad węglowy podczas wycieczki łodzią motorową zostanie zrekompensowany przez Trees for All.

Rotterdam: Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem w aplikacji

5. Rotterdam: Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem w aplikacji

Odkryj Rotterdam na własnych warunkach dzięki tej audiowycieczce z przewodnikiem, dostępnej na smartfonie! Zanurz się w pięknie tego historycznego miasta we własnym tempie i w preferowanym języku. Ta audiowycieczka z przewodnikiem oferuje elastyczność w wyborze miejsc docelowych i decydowaniu, ile czasu chcesz spędzić w każdym z nich. "Manhattan nad Mozą", tylko Amsterdam jest większy niż to miasto pełne drapaczy chmur. Kiedy myślisz o Rotterdamie, porty, Euromast, Feyenoord, Koopgoot i most Erasmusa, szpital i uniwersytet są często pierwszymi myślami, które przychodzą do głowy. Wszystkie te cechy nadają Rotterdamowi jego własną atmosferę i tożsamość. Zasmakuj tej atmosfery podczas wycieczki z przewodnikiem audio po mieście i odkryj typowe atrakcje Rotterdamu, takie jak Wielki lub St. Laurens Church, Cube Houses, piękny Biały Dom na Starym Porcie i Schieland House z hrabią Henegouwen. Ponadto zobaczysz hotel unoszący się na wodzie i wieżę w kształcie ołówka. Starannie opracowaliśmy dla Ciebie najpiękniejszą trasę spacerową i zebraliśmy ponad 45 wciągających i interesujących historii. Miniesz wszystkie dobrze znane punkty orientacyjne, ale będziesz także zaskoczony nowymi odkryciami i ukrytymi klejnotami. Odkryj bogatą historię Rotterdamu, poznaj jego tętniącą życiem teraźniejszość i zachwyć się urzekającymi legendami i opowieściami. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na samotną przygodę, romantyczny spacer po mieście z partnerem, czy też zwiedzasz miasto z przyjaciółmi lub rodziną, nasza audiowycieczka z przewodnikiem zaspokoi wszystkie preferencje. Ponadto otrzymasz atrakcyjną zniżkę, jeśli wybierzesz się na wycieczkę z osobami towarzyszącymi.

Rotterdam Walking Tour i rejs po porcie

6. Rotterdam Walking Tour i rejs po porcie

Twój poranek lub popołudnie w Rotterdamie rozpocznie się w Twoim hotelu, (rzecznym) statku wycieczkowym lub jeśli podróżujesz do Rotterdamu z innego miejsca na dworcu kolejowym. Wyrusz w relaksującym tempie, aby naprawdę zobaczyć, poczuć i dowiedzieć się wszystkiego o tym mieście. Ciesz się 3-godzinną prywatną pieszą wycieczką po pięknym mieście Rotterdam i odkryj, jak zniszczenia podczas II wojny światowej doprowadziły do intensywnego procesu odbudowy, a Rotterdam stał się jednym z najodważniejszych przykładów nowoczesnej architektury w Holandii. Zobacz jeden z najbardziej fascynujących projektów w powojennym Rotterdamie, urzekające sześcienne domy słynnego architekta Bloma. Blom uważał swoje projekty za abstrakcyjne drzewo, a cały kompleks składający się z 38 sześcianów za gęsty las miejski, a jego pomysłowe podejście architektoniczne jest jedną z głównych atrakcji tej wycieczki. Kontynuuj spacer po starym porcie w Rotterdamie i przejdź przez centralną dzielnicę handlową. Część obszaru handlowego znajduje się pod ziemią i została nazwana „rynsztokiem sprzedaży”. Zobacz kilka zabytkowych budynków, które przetrwały wojnę: pocztę, ratusz i kościół Laurens. Kolejną atrakcją jest imponująca hala targowa, która jest pierwszym zadaszonym targiem w Holandii. To miejsce, gdzie dobre jedzenie i wyjątkowa obudowa harmonijnie łączą się w efektowny łuk. Ten charakterystyczny świeży targ został otwarty 1 października 2014 r., po pięciu latach budowy. Przyjdź i przekonaj się sam, dlaczego Rotterdam został wybrany w 2015 roku przez Lonely Planet jako jedno z miejsc, które trzeba zobaczyć na świecie. Po kilku godzinach spacerów i zwiedzania zrelaksuj się na statku wycieczkowym podczas 75-minutowego rejsu wzdłuż uroczego portu w Rotterdamie.

2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po Rotterdamie

7. 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po Rotterdamie

Nasza 2-godzinna wycieczka rozpoczyna się w Markthal, dogodnie zlokalizowanym w centrum miasta obok stacji kolejowej Blaak. Stamtąd spacerujemy ulicami Rotterdamu, mijając historyczne zabytki, takie jak kościół St. Laurens, ratusz i plac pamięci II wojny światowej. Nasza historia opowiada o tym, jak skromna wioska rybacka nad rzeką Rotte wyrosła na największy i najważniejszy węzeł transportowy w Europie, jak nazistowskie bombardowania zdewastowały centrum miasta w 1940 roku i jak odporni Rotterdamczycy odbudowali miasto z popiołów i wysoko w niebo.

Wycieczka audio po Rotterdamie na Twoim telefonie (ENG)

8. Wycieczka audio po Rotterdamie na Twoim telefonie (ENG)

Pobierz aplikację WeGoTrip i wyrusz w historyczną wycieczkę po Rotterdamie z audioprzewodnikiem, dostosowaną do potrzeb entuzjastów historii i odkrywców kultury. Wciel się w rolę osoby, która po raz pierwszy odwiedza Rotterdam i chce poznać jego przeszłość, odkrywając zabytki, które opowiadają o jego burzliwej historii i niezachwianym duchu. Zaczynając od wielkiego ratusza, wycieczka prowadzi przez historyczny Trójkąt Miejski, łącząc trwałą architekturę z nowoczesnym designem. Trasa przedstawia historie zniszczenia i odrodzenia w ratuszu, przemiany religijne w St. Laurenskerk, spotkania z innowacyjnymi domami Cube Houses, widoki na niegdyś górujący Witte Huis, przejście przez port Muzeum Morskiego i zakończenie z powrotem w ratuszu. Każdy przystanek rozwija rozdział w narracji Rotterdamu, tworząc krąg pouczających i inspirujących doświadczeń. W miarę postępów zanurz się w opowieściach o odporności Rotterdamu, zwłaszcza o jego odrodzeniu po II wojnie światowej. Uzyskaj wgląd w globalną fascynację portem w Rotterdamie i spuścizną jego wybitnych mieszkańców. Wycieczka łączy te elementy, tworząc niezapomnianą eksplorację miasta, które jest symbolem odnowy i postępu. JAK PRZEBIEGA WYCIECZKA? - Zachowaj elastyczność: dołącz do wycieczki, kiedy tylko chcesz i zwiedzaj zabytki tak długo, jak chcesz. - Ciesz się wycieczką nawet w trybie offline: wszystkie wycieczki audio są testowane pod kątem wysokiej jakości i łatwej nawigacji.

Prywatny transfer z portu wycieczkowego w Rotterdamie do AMS Schiphol

9. Prywatny transfer z portu wycieczkowego w Rotterdamie do AMS Schiphol

Zostaniesz odebrany przez profesjonalnego kierowcę, który będzie trzymał tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem lub logo firmy. Twój kierowca, który pomoże ci wnieść bagaż, mówi po angielsku i nosi garnitur z krawatem. Zostaniesz przewieziony luksusowym sedanem Mercedes lub minivanem Mercedes z klimatyzacją, Wi-Fi na pokładzie, butelkami wody i skórzanymi siedzeniami. Transfer powrotny na lotnisko AMS Schiphol zajmie około 65 minut, więc zrelaksuj się i ciesz się luksusowym prywatnym transferem. Maks. Dozwolony 1 duży i 1 bagaż podręczny na osobę.

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Port Rotterdam: najlepsze atrakcje w pobliżu

Port Rotterdam: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Port Rotterdam? Kliknij tutaj.

Port Rotterdam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1168 recenzji)

To była idealna jazda dla mojego ojca (80 lat) i mojej mamy (71 lat). Przewodnik mówił po angielsku, francusku i innym języku, ale nie pamiętam jakiego. Wiele informacji, które znałem, a których nigdy wcześniej nie słyszałem, a to dobrze! Bardzo informujące. Sprzedają także napoje i gebak. Mają osobne toalety dla kobiet i mężczyzn... i są czyste 👍 mnóstwo ładnych zdjęć z fajnym tłem, które zrobiliśmy wczoraj.

Wszyscy pracownicy byli bardzo przyjaźni. Ponieważ byliśmy tam tak wcześnie, pozwolono nam nawet popłynąć promem o jeden dzień wcześniej. Informacje są dostępne między innymi w języku niderlandzkim, angielskim, niemieckim i francuskim. Podano najważniejsze zabytki i informacje, przy czym wcale nie było nudno.

Jeśli szukasz informacji na temat portu handlowego, to dobrze trafiłeś. Informacje o Rotterdamie są raczej skąpe. Ponadto kawa/ciasto i rozmowa na pokładzie są ważniejsze niż możliwość usłyszenia i zrozumienia informacji. Ale tort był bardzo smaczny 😋

Cena w stosunku do atrakcji jest bardzo niska i śmiało mogę polecić każdemu :)

Bardzo piękny i ciekawy rejs po porcie... a w dodatku świeciło słońce!