Dodaj daty

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Florencja: Wycieczka piesza z przewodnikiem

1. Florencja: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Florencji, uroczym mieście założonym przez Rzymian w 59 r. p.n.e. Podczas tej wycieczki zwiedzaj miasto z profesjonalnym przewodnikiem i wybierz się w podróż po jego imponującej historii, spacerując śladami kultowych artystów, w tym Botticellego i Michała Anioła. Zobacz kultowe zabytki, w tym katedrę Santa Maria del Fiore, Piazza del Duomo, plac Signoria, Ponte Vecchio i wiele więcej. Podczas wycieczki posłuchaj fascynującego komentarza przewodnika i odkryj życie dawnych mieszkańców Florencji, od Dantego po rodzinę Medyceuszy. Pod koniec wycieczki lepiej zrozumiesz historię, architekturę i zabytki miasta, a także docenisz to, co sprawia, że Florencja jest jednym z obowiązkowych miejsc na świecie.

Florencja: Bilety do katedry z biletem na kopułę Brunelleschiego

2. Florencja: Bilety do katedry z biletem na kopułę Brunelleschiego

Zwiedzaj katedrę we Florencji z biletem wstępu do tego kultowego zabytku. Odwiedź szczyt kopuły, baptysterium, kryptę, dzwonnicę Giotta i muzeum Opera del Duomo. Ciesz się samodzielną wycieczką po kopule i katedrze Santa Maria del Fiore. Po dotarciu na szczyt poczuj się jak na spacerze podniebnym nad miastem. Podziwiaj wspaniałe widoki na toskańską wieś i centrum Florencji, w tym Fiesole, obszar Chianti, centralny rynek, kościół Santa Croce, synagogę, kościół San Lorenzo, Palazzo Pitti, Ponte Vecchio i wiele innych. Możesz także odkryć fascynujące wnętrza katedry, w tym chrzcielnicę i kryptę. Dowiedz się więcej o tych cennych zabytkach katedry z audioprzewodnikiem. UWAGA. Wybrany przedział czasowy dotyczy tylko wspinaczki na kopułę, pozostałe muzea możesz zacząć zwiedzać od rana dnia wybranego na wspinaczkę. Pamiętaj, że w niedzielę czas otwarcia jest ograniczony ze względu na uroczystości religijne. Jeśli kupiłeś opcję z cyfrowym audioprzewodnikiem, musisz wymienić voucher w biurze lokalnego partnera (Slow Tour Tuscany) pod adresem Lungarno degli Acciaiuoli 10 black. Jeśli zakupiłeś opcję "Tylko bilet", otrzymasz cyfrowe bilety wstępu przez WhatsApp, SMS lub e-mail dzień wcześniej i będziesz mógł udać się bezpośrednio do wejścia do Cupoli bez wymiany vouchera.

Florencja: Rejs po rzece Arno z komentarzem

3. Florencja: Rejs po rzece Arno z komentarzem

Głównym bohaterem tego rejsu łodzią Arnoboat jest rzeka Arno. Zwiedzisz Florencję drogą wodną, co pozwoli Ci zobaczyć i docenić to magiczne miasto z innego, fascynującego punktu widzenia. Będziesz mieć okazję odkryć nowe i wspaniałe niezbadane zakątki, z których wiele jest widocznych tylko z wody. Ekologiczna łódź jest przyjazna dla środowiska i w pełni elektryczna. Wypływa ona z doku przy Via Lungarno Diaz i pokonuje odcinek od Mostu Łaski, pod Ponte Vecchio, Ponte Santa Trinita i Ponte alla Carraia, po czym wraca do doku. Wycieczka przez serce miasta trwa 1 godzinę, łącznie z wejściem na pokład, i towarzyszy jej zarejestrowany komentarz na temat miasta i jego wyjątkowych historii. Płyń po spokojnych wodach rzeki Arno i podziwiaj piękno mostów i pałaców, które otaczają koryto rzeki.

Florencja: Wycieczka z przewodnikiem

4. Florencja: Wycieczka z przewodnikiem

Rozpocznij swoją wycieczkę od odwiedzenia najważniejszych budynków w sercu Florencji. Zobacz Duomo, Baptysterium św. Jana, Museo dell'Opera del Duomo, które jest muzeum zawierającym wiele oryginalnych dzieł sztuki stworzonych dla katedry we Florencji oraz Dzwonnicę Giotta, która sąsiaduje z bazyliką Santa Maria del Fiore. Następnie kieruj się w stronę Piazza della Signoria, gdzie możesz podziwiać rzeźbę Dawida autorstwa Michała Anioła, umieszczoną przed Palazzo Vecchio jako symbol buntu Republiki wobec tyranii Medyceuszy. Następnie odwiedź most Ponte Vecchio, najsłynniejszy most we Florencji i niewątpliwie jeden z najsłynniejszych zabytków miasta. Podczas wycieczki Twój profesjonalny przewodnik pokaże Ci ukryte miejsca, których większość ludzi nie zauważa podczas spaceru po mieście. Dzięki doskonałemu połączeniu informacji obejmujących historię i ciekawostki dotyczące Medyceuszy i renesansu zrozumiesz istotę tego pięknego miasta.

Florencja: Rejs po rzece Arno z koncertem na żywo

5. Florencja: Rejs po rzece Arno z koncertem na żywo

Głównym bohaterem tego rejsu łodzią Arnoboat jest rzeka Arno. Zwiedzisz Florencję drogą wodną, co pozwoli Ci zobaczyć i docenić to magiczne miasto z innego, fascynującego punktu widzenia. Będziesz mieć okazję odkryć nowe i wspaniałe niezbadane zakątki, z których wiele jest widocznych tylko z wody. Ekologiczna łódź jest przyjazna dla środowiska i w pełni elektryczna. Wypływa ona z doku przy Via Lungarno Diaz i pokonuje odcinek od Mostu Łaski, pod Ponte Vecchio, Ponte Santa Trinita i Ponte alla Carraia, po czym wraca do doku. Wycieczka przez serce miasta trwa 1 godzinę, łącznie z wejściem na pokład, i towarzyszy jej koncert muzyki skrzypcowej na żywo, z użyciem innych instrumentów lub w wykonaniu piosenkarza/piosenkarki. Podziwiaj odbicia słońca lub wieczornych świateł na spokojnych wodach Arno i ciepłe kolory, które przybierają mosty i budynki.

Florencja: Rejs po rzece Arno z aperitivo

6. Florencja: Rejs po rzece Arno z aperitivo

Twoja podróż na pokładzie Arnoboat przedstawia rzekę Arno jako głównego bohatera. Będziesz zwiedzać Florencję drogą wodną, mając okazję zobaczyć i docenić to magiczne miasto z innego i fascynującego punktu widzenia. Będziesz miał okazję odkryć nowe i wspaniałe niezbadane zakątki, z których wiele jest widocznych tylko z wody, delektując się aperitivo i delikatną muzyką. Aperitivo składa się z toskańskich produktów i Prosecco organizowanych przez Incremona i dostawców przez La Prosciutteria na Arnboat. Dzieciom poniżej 18. roku życia oferowany jest zamiast tego napój bezalkoholowy. Nasza zielona łódź szanuje środowisko i jest w pełni elektryczna. Opuszcza dok przy Via Lungarno Diaz i przejeżdża odcinek biegnący od Mostu Łaski, przechodząc pod Ponte Vecchio, Ponte Santa Trinita i Ponte alla Carraia, po czym wraca do doku. Podróż przez serce miasta trwa 1 godzinę, łącznie z wejściem na pokład.Przeżyj pełną emocji podróż po spokojnych wodach Arno, podziwiając piękno mostów i pałaców otaczających koryto rzeki.

Z Rzymu: Florencja i Piza - 1-dniowa wycieczka

7. Z Rzymu: Florencja i Piza - 1-dniowa wycieczka

Odkryj Pizę i Florencję, dwa najważniejsze miasta Toskanii, podczas tej jednodniowej wycieczki z Rzymu. Wybierz się na wygodną przejażdżkę autobusem i posłuchaj wycieczki z przewodnikiem, którą poprowadzi Cię w autobusie. Będziesz podróżować po Toskanii, poznając ten wspaniały region i jego imponującą historię, która miała ogromne znaczenie dla powstania języka włoskiego. Pierwszym celem jest Piza, a na Piazza Dei Miracoli będziesz podziwiać romańską katedrę miejską. Na tym samym placu znajdź słynną Krzywą Wieżę w Pizie, musisz zatrzymać się, aby zrobić słynne zdjęcie, na którym trzymasz wieżę! Następnie będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie miasta. Następnie wskocz z powrotem na pokład autobusu i jedź do Florencji, idealnego renesansowego miasta, gdzie będziesz mógł cieszyć się panoramiczną wycieczką po mieście zapewnioną przez twojego przewodnika, odwiedzając ważne zabytki, takie jak Piazza del Duomo, Mercato Nuovo, most Vecchio i wiele innych. Następnie będziesz miał trochę czasu na samodzielne zwiedzanie miasta, możesz dodać audioprzewodnik, aby w pełni wykorzystać swoje wrażenia. Musisz spróbować pysznych toskańskich przysmaków i deserów, zanim wrócisz do autobusu.

Florencja: Ekologiczna wycieczka po mieście wózkiem golfowym

8. Florencja: Ekologiczna wycieczka po mieście wózkiem golfowym

Rejs po kultowych zabytkach Florencji podczas ekologicznej wycieczki elektrycznym wózkiem golfowym. Przejedź obok zabytków, takich jak Ponte Vecchio, Palazzo Pitti i Kopuła Brunelleschiego. Po drodze słuchaj audioprzewodnika. Wybierz spośród 1-godzinnej wycieczki lub 1,5-godzinnej wycieczki, która prowadzi do Piazzale Michelangelo. Wskocz na elektroniczny wózek golfowy i jedź do Ponte Vecchio i przejdź przez renesansowy most Ponte Santa Trinita nad rzeką Arno do obszaru Oltrarno, gdzie możesz podziwiać majestatyczny Palazzo Pitti. W drodze powrotnej do centrum miasta przejedź pod korytarzem Vasari. Podziwiaj styl architektoniczny Bazyliki Santa Croce, Biblioteki Narodowej i tylnej części katedry ze słynną Kopułą Brunelleschiego. Zobacz jeden z najstarszych szpitali na świecie i siedzibę rodziny Medici. Odkryj legendę „Berty” i przejedź obok głównego dworca kolejowego. Kontynuuj w kierunku Santa Maria Novella z imponującą renesansową fasadą. Przyjedź do dzielnicy Ognissanti, spójrz na stare mury miejskie i posłuchaj ciekawych faktów i opowieści o florenckich tradycjach.

Florence: Mysteries of the Medici Walking Tour z przewodnikiem

9. Florence: Mysteries of the Medici Walking Tour z przewodnikiem

Poznaj historię Florencji, poznając wkład niesławnej rodziny Medyceuszy, obserwując ich wpływ na miasto z pierwszej ręki. Odwiedź kaplicę Medyceuszy i zobacz wspaniałe mozaiki. Posłuchaj, jak Twój doświadczony przewodnik zabierze Cię w podróż w przeszłość i dowiedz się, jak pieniądze i władza napędzały intensywną rywalizację między rodzinami Strozzi, Pazzi i Medyceuszy. Odkryj sekrety i tajemnice rodziny Medyceuszy, gdy anglojęzyczny przewodnik poprowadzi Cię przez stare ulice i place. Spaceruj śladami pozostawionymi przez najbardziej niezwykłych członków dynastii Medyceuszy. Wejdź do kaplicy Medyceuszy, gdzie większość pozostałych resztek rodziny znalazła swoje ostatnie schronienie. Zobacz błyszczące kamienie półszlachetne w florenckiej mozaice Commesso Fiorentino.

Z La Spezia: Rejs wycieczkowy do Florencji i Pizy

10. Z La Spezia: Rejs wycieczkowy do Florencji i Pizy

Odkryj Florencję i Pizę z transferem w obie strony z La Spezii. Zwiedź Florencję, znaną jako kolebka renesansu, we własnym tempie lub zobacz miasto podczas opcjonalnej wycieczki pieszej. Udaj się do Pizy i podziwiaj słynne zabytki, zanim wrócisz do La Spezii. Po łatwym dotarciu na miejsce spotkania zgodnie z podanymi instrukcjami zostaniesz powitany przez łatwego do zidentyfikowania członka personelu, który dostarczy Ci mapę miasta, kod do korzystania z Wi-Fi, i priorytetowy dostęp do autobusu, który zabierze Cię do dzielnicy Santa Maria Novella we Florencji. Po przyjeździe rozpocznij zwiedzanie miasta, kolebki renesansu, uważanej za skansen i jego licznych arcydzieł. Mając 3,5 godziny wolnego czasu, odwiedź rynek San Lorenzo, Piazza del Duomo, Piazza della Signoria, Piazza della Republica i stary most. Wybierz zwiedzanie małych alejek między średniowiecznymi i renesansowymi pałacami lub spacer po ulicach handlowych, a także skosztuj typowych lokalnych potraw. Wykorzystaj maksymalnie swój czas, wybierając opcję pieszej wycieczki. Ta piesza wycieczka obejmuje główne zabytki. Kontynuuj do drugiego przystanku w Pizie na 1,5 godziny wolnego czasu, gdzie możesz zobaczyć zabytki i cuda Łąki Cudów. Wybierz najlepszą pozę, aby uwiecznić czas spędzony pod krzywą wieżą w Pizie. Gwarancja zwrotu na czas.

Liczba znalezionych atrakcji: 308
Sortuj wg::

Ponte Vecchio: najlepsze atrakcje w pobliżu

Ponte Vecchio: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ponte Vecchio? Kliknij tutaj.

Ponte Vecchio: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(8060 recenzji)

Jeśli szukasz niezwykłych wrażeń, które łączą rejs po rzece z doskonałą muzyką na żywo, nie szukaj dalej. Niedawno miałem zaszczyt wybrać się z siostrą na rejs po rzece. W rejsie brał udział wyjątkowy skrzypek i mogę śmiało powiedzieć, że była to czynność, którą chciałbym powtórzyć. Od chwili, gdy weszliśmy na pokład statku, urzekła mnie relaksująca atmosfera. Od chwili, gdy zajęła swoje miejsce, było jasne, że ta skrzypaczka jest nie tylko utalentowana; była prawdziwym wirtuozem. Jej skrzypce wydawały się przedłużeniem niej samej, a jej zręczne palce tańczyły bez wysiłku po strunach. To była wyjątkowa i niezapomniana aktywność, którą gorąco polecam.

To był punkt kulminacyjny naszej podróży po Włoszech. Zarezerwowaliśmy, ponieważ czynność, którą zarezerwowaliśmy za pośrednictwem Tripadvisor, została anulowana w ostatniej chwili (duże rozczarowanie). To jednak było zbyt naszą zaletą…. Było tak cudownie, że poszliśmy, gdy zachodziło słońce, co sprawiło, że było jeszcze bardziej niezapomniane. Wysoce zalecane

Ten rejs statkiem po rzece był wart każdego grosza. Wykonawca był doskonały i zapewnił mnóstwo informacji historycznych o Florencji i ogólnie Włoszech. Serdecznie polecam wybranie się na tę wycieczkę, jeśli odwiedzasz Florencję. Wszyscy obecni mimowolnie zaangażowali się w moją propozycję, co bardzo spodobało się mojemu narzeczonemu.

Łatwy dostęp do wspinaczki Duomo o zaplanowanej godzinie. Niewiele czekania. Wspinaczka na szczyt była niesamowitym przeżyciem. Niesamowite widoki! Wskazówki dotyczące zdobycia biletu były nieco mylące, ale zespół na miejscu we Florencji był bardzo pomocny i szybko reagował.

Tęskniliśmy za naszą trasą, od razu do nas zadzwonili, dali nam bilety i poinstruowali, dokąd mamy się udać na własną rękę. Mój mąż nie czuł się dobrze, więc daliśmy radę. Bardzo miło, że próbowali z nami współpracować. Czasami możesz kontrolować tylko to, na co masz wpływ.