Atrakcje i wycieczki
Ponta Delgada

Ponta Delgada – nasze najbardziej polecane atrakcje

Madera: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po północnym wybrzeżu

1. Madera: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po północnym wybrzeżu

Wycieczka rowerem elektrycznym Wonderful North odkryje czarującą część północnej części Madery! Będzie eksplorować ciche drogi przecinające pola uprawne i lasy deszczowe, a także podziwiać wspaniałe punkty widokowe na wybrzeże i góry! Wycieczka rozpoczyna się w małej wiosce Boaventura, skąd wspinamy się do pierwszego przystanku, z którego roztacza się widok na wioskę i linię brzegową! Następnie idziemy dalej drogą, która przecina Las Laurowy, odkrywając małe domki i pola warzywne, winnice i egzotyczne owoce! Po przejechaniu małego tunelu schodzimy do Arco de São Jorge już w regionie Santana, gdzie wita nas kolejna fantastyczna wiejska atmosfera. Następnie udamy się do Miradouro da Beira da Quinta, skąd mamy spektakularny widok na wioskę Arco São Jorge i całe północno-zachodnie wybrzeże aż do Porto Moniz. Następnie przechodzimy przez część wioski, gdzie możemy zobaczyć rolników uprawiających owoce i warzywa, a także ich własne typowe domy z ukwieconymi ogrodami. Następnym przystankiem będzie punkt widokowy w pobliżu morza, aby cieszyć się morską bryzą, wspaniałym widokiem na wybrzeże i fale Atlantyku. Jeśli klienci sobie tego życzą, możliwy jest postój na kawę, po czym rozpoczynamy powrót do Boaventura. Docierając do centrum wsi wjeżdżamy na starą drogę, skąd mamy nasz ostatni punkt widokowy na malowniczą miejscowość Ponta Delgada! Wracamy do minibusa na transport powrotny do Hotelu.

Z Funchal: jednodniowa wycieczka na północne wybrzeże

2. Z Funchal: jednodniowa wycieczka na północne wybrzeże

Wyjedź z Funchal i udaj się na północne wybrzeże Madery, aby podziwiać bezprecedensowe widoki na ocean i wyspę z różnych perspektyw. Jedź wzdłuż wschodniego wybrzeża do Porto da Cruz, a następnie przejedź przez Faial, zanim zatrzymasz się w wyjątkowej wiosce Cabanas de São Jorge. Podziwiaj widoki na morze i okoliczne góry oraz zobacz winnice, które prezentują jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów Madery. Jedź dalej do malowniczej wioski Ponta Delgada na lunch. Następnie udaj się dalej na zachód wzdłuż dzikiego wybrzeża, by dotrzeć do São Vicente w pięknej dolinie. Następnie wróć przez wspaniałe doliny i wąwozy wyrzeźbione na wyspie przez miliony lat. Miń piękną strefę Ribeira Brava, zanim wrócisz do hotelu z niezapomnianymi wspomnieniami.

Madera: prywatna wycieczka z odbiorem z farmy bananów

3. Madera: prywatna wycieczka z odbiorem z farmy bananów

Banan z Madery jest podgatunkiem oryginalnego banana i jest szeroko uprawiany na Maderze, tradycyjnie mniejszy niż banan południowoamerykański, ale zaakcentowany na podniebieniu. Uzupełniona jest sacharozą, glukozą, fruktozą, błonnikiem, potasem, magnezem oraz różnymi witaminami z grupy A, B oraz witaminą C. Odwiedzimy lokalną farmę bananów w mieście Funchal, gdzie możesz dowiedzieć się trochę więcej, jak ten słynny owoc rośnie na wyspie. Przyjrzymy się również punktowi widokowemu RG3, nieznanemu punktowi widokowemu, o którym wiele osób nie wie, skąd możemy zobaczyć całe funchal wokół nas.

Madera: Prywatna wycieczka krajoznawcza Faja dos Padres

4. Madera: Prywatna wycieczka krajoznawcza Faja dos Padres

faja dos padres to ukryty klejnot na południe od wyspy Madera. jest to mały kawałek ziemi u podnóża wysokiego klifu, dostępny tylko kolejką linową. Oferuje wyjątkowe schronienie dla tych, którzy szukają spokoju, przyrody i gastronomii. Dziś odwiedzający mogą cieszyć się rolnictwem ekologicznym, żwirową plażą, przytulnymi domkami i restauracją przy plaży, która serwuje pyszne dania kuchni maderskiej. Mały raj pełen bujnej zieleni i egzotycznych owoców położony u podnóża wysokiego klifu. Będziemy spacerować po uprawach i oglądać owoce tropikalne.

Madera: czarująca północ

5. Madera: czarująca północ

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania zaczniesz odkrywać inspirujące krajobrazy wzdłuż surowego północnego wybrzeża Madery. Odkryjesz egzotyczne pustkowia, usiane uroczymi wioskami, które są niczym w porównaniu z wysokimi klifami morskimi i otoczone winnicami i sadami. Z São Vicente przeniesiesz się do Santany, gdzie odkryjesz jej charyzmatyczne domy kryte strzechą. Następnie udasz się w kierunku parku Queimadas. Odwiedzisz także Funchal, Ponta Delgada, São Jorge, Santana i Faial podczas całego swojego doświadczenia, a na zakończenie wycieczki wrócisz do punktu początkowego.

Madera: całodniowa prywatna wycieczka po północnym wybrzeżu

6. Madera: całodniowa prywatna wycieczka po północnym wybrzeżu

1 - Twoja przygoda zaczyna się po odebraniu z hotelu; terminal statków wycieczkowych lub inne miejsce pobytu. 2 - Kierując się w stronę doliny Serra de Água, gdzie podjedziemy drogą Encumeada, stamtąd będziemy mogli podziwiać niesamowity widok na całą dolinę, a często także formowanie się chmur, niezwykłe zjawisko natury. 3 - Kierując się w stronę spektakularnego górskiego płaskowyżu Paúl da Serra, zatrzymując się na chwilę, by zwiedzić starożytny las Laurisilva na Maderze, pagórkowate łąki i krzywe drzewa wszędzie tam, gdzie zwykle mgła zaczyna napływać ze zbocza wzgórza spowijając krajobraz tajemniczą mgłą, docierając do Fanal jest jak wejście do baśniowej historii. A teraz jesteś tutaj całkowicie zachwycony, spaceruj wśród starych, krzywych drzew, całkowicie oczarowany bajkowym krajobrazem. 4 - Po tym przystanku kierujemy się w stronę Porto Moniz, gdzie można zobaczyć naturalne baseny utworzone przez lawę wulkaniczną, w których można się kąpać, jeśli pogoda jest zachęcająca. 5 - Stąd kierujemy się na wschód w kierunku Ribeira da Janela, gdzie spotkamy najbardziej rozległy i obfity ciek wodny utworzony we wnętrzu wyspy, pośrodku gór i wpadający do oceanu. 6 - Kierując się w stronę Seixal najpiękniejszej plaży na Maderze, plaży otoczonej górami porośniętymi majestatycznym lasem tropikalnym, przywodzącym na myśl najpiękniejsze zakątki azjatyckich rajskich wysp. 7 - Powinieneś być już głodny, a my zatrzymamy się na lunch, aby spróbować regionalnych potraw. Restauracja zostanie wybrana spośród wielu opcji zgodnie z Twoimi preferencjami gastronomicznymi. 8 - Utrzymując kurs na wschód, będziesz cieszyć się drogą między morzem a górami porośniętymi tropikalnym lasem „Laurisilva”, w autentycznym scenariuszu „Parku Jurajskiego”. Na tym etapie podróży zatrzymasz się w jednych z najpiękniejszych punktów widokowych na północnym wybrzeżu. 8 - Podążamy za naszymi doświadczeniami mijając ruiny São Jorge. 9 - Vila de Santana, gdzie można zobaczyć architekturę oryginalnych domów na północy wyspy. 10 - Przejazd do wioski Porto da Cruz, gdzie można napić się najlepszego autorskiego trunku Poncha Madeira. 11 - Z miejsca, z którego wyruszyliśmy w stronę punktu widokowego Pico do Facho już po południowej stronie, stąd roztacza się imponujący widok na Ponta de são Lourenço, na wioskę Machico oraz międzynarodowe lotnisko na Maderze, będące jednym z najbardziej spektakularne i imponujące punkty widokowe na południowym wybrzeżu. 12 - Twoja przygoda kończy się tutaj, a teraz czas na relaks aż do miejsca docelowego, gdzie zostaniesz wysadzony w hotelu; terminal statków wycieczkowych lub dowolne inne wybrane przez Ciebie miejsce.

Madera: SkyWalk, Fanal, naturalne baseny Wycieczka jeepem 4x4

7. Madera: SkyWalk, Fanal, naturalne baseny Wycieczka jeepem 4x4

Poznaj nieokiełznane piękno północno-zachodniej części naszej wyspy, zagłębiając się w serce lokalnych wiosek i starożytnych dróg, zanurzając się w żywej historii naszych ludzi, ich kultury i tradycji. Spotkaj mistyczne stuletnie drzewa Fanal, będące świadkami historii i wspomnień utraconych przez czas, gdy bujna zieleń otuli Cię swoim uściskiem. Na trasie z Porto Moniz do São Vicente daj się oczarować naturalnemu spektaklowi wodospadów spływających kaskadami po skałach i klifach, z krótkim postojem w Agua D'alto, aby delektować się jego prostotą i zapierającymi dech w piersiach widokami na São Vicente i Ponta Delgada. Wyrusz w podróż po różnorodnych i wyjątkowych krajobrazach, od uroczej wioski rybackiej Câmara de Lobos po zapierające dech w piersiach szczyty Cabo Girão i urzekające lasy Paúl da Serra. Zejdź do nadmorskiego splendoru Ribeira da Janela i kultowych naturalnych basenów Porto Moniz, oferujących orzeźwiającą kąpiel wśród cudów natury. Gdy podróż się kończy, przejedź przez Seixal, z końcowym przystankiem w São Vicente, a następnie przemierzaj Rosário, Serra de Água, Campanário i Quinta Grande po powrocie do Funchal, kończąc niezapomniane i czarujące doświadczenie, które na zawsze pozostanie w twoich wspomnieniach. Wybierz między wspólną wycieczką w małej grupie lub zrób to z przyjaciółmi i rodziną. Wycieczka prywatna może być dostosowana do Twoich potrzeb.

Cały dzień w Furnas (lunch w cenie minime 2 osoby)

8. Cały dzień w Furnas (lunch w cenie minime 2 osoby)

Fabryka ceramiki Pisal Vila Franca do Campo Punkt widokowy Nossa Senhora da Paz Laguna Furnas Parafia Furnas Kotły Pico do Ferro Miradouro Fabryka herbaty ŚWIĘTA IRIA

Trasa północna

9. Trasa północna

Odkryj piękno Madery podczas całodniowej wycieczki z Funchal. Odwiedź miasto Machico, punkt widokowy Guindaste i miasto Santana. Ciesz się tradycyjnym lunchem i podziwiaj widoki na północne i południowe wybrzeże. Opuść Funchal i udaj się do Machico, popularnego miasta, ponieważ to tutaj Gonçalves Zarco i Tristão Vaz Teixeira wysiedli w 1419 roku, kiedy odkryli Maderę. Przejdź na północne wybrzeże i zatrzymaj się w punkcie widokowym Guindaste, który oferuje widoki na wybrzeże i dwie szklane platformy zawieszone nad morzem. Kontynuuj podróż do Santany, znanej z Casas Típicas, tradycyjnych kamiennych domów ze stromymi dachami krytymi strzechą w kształcie trójkąta. Udaj się do parafii Ilha i São Jorge aż do Arco de São Jorge, gdzie możesz poznać lokalne zwyczaje i zobaczyć lokalne rolnictwo. Zatrzymaj się na lunch, aby naładować baterie przed biegiem wzdłuż wybrzeża między Boaventura, Ponta Delgada i São Vicente. Wróć na południowe wybrzeże i wróć do Funchal pod koniec popołudnia.

Wycieczka po Maderze Północnej i winie 4x4 Jipe Tour

10. Wycieczka po Maderze Północnej i winie 4x4 Jipe Tour

Wyjeżdżamy z Funchal do wioski Santa Cruz na krótki postój. Następnie rozpoczynamy wycieczkę do Porto da Cruz, gdzie odwiedzamy młyn do trzciny cukrowej, gdzie istnieje możliwość skosztowania słynnego i typowego regionalnego napoju „Poncha”, wytwarzanego z brandy z trzciny cukrowej. Idziemy dalej aż do Santany, polną drogą i wijącą się wśród zieleni Laurissilva, która zaprowadzi nas do parafii Ilha i S. Jorge, gdzie możemy docenić naturalne piękno, mijając punkt widokowy Boca das Voltas ze wspaniałym pogląd. Stąd kierujemy się w stronę Arco de S. Jorge, już nad morzem, na obiad. Po tej przerwie kontynuujemy podróż wzdłuż północnego wybrzeża, mijając Boaventura, Ponta Delgada i São Vicente, gdzie zatrzymamy się w Quinta do Barbusano, aby odwiedzić posiadłość i skosztować produkowanych tam win. Podczas degustacji można skosztować win czerwonych, białych i różowych. Późnym popołudniem wracamy do Funchal.

Ponta Delgada – nasze najbardziej polecane atrakcje

Madera: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po północnym wybrzeżu

Madera: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po północnym wybrzeżu

Wycieczka rowerem elektrycznym Wonderful North odkryje czarującą część północnej części Madery! Będzie eksplorować ciche drogi przecinające pola uprawne i lasy deszczowe, a także podziwiać wspaniałe punkty widokowe na wybrzeże i góry! Wycieczka rozpoczyna się w małej wiosce Boaventura, skąd wspinamy się do pierwszego przystanku, z którego roztacza się widok na wioskę i linię brzegową! Następnie idziemy dalej drogą, która przecina Las Laurowy, odkrywając małe domki i pola warzywne, winnice i egzotyczne owoce! Po przejechaniu małego tunelu schodzimy do Arco de São Jorge już w regionie Santana, gdzie wita nas kolejna fantastyczna wiejska atmosfera. Następnie udamy się do Miradouro da Beira da Quinta, skąd mamy spektakularny widok na wioskę Arco São Jorge i całe północno-zachodnie wybrzeże aż do Porto Moniz. Następnie przechodzimy przez część wioski, gdzie możemy zobaczyć rolników uprawiających owoce i warzywa, a także ich własne typowe domy z ukwieconymi ogrodami. Następnym przystankiem będzie punkt widokowy w pobliżu morza, aby cieszyć się morską bryzą, wspaniałym widokiem na wybrzeże i fale Atlantyku. Jeśli klienci sobie tego życzą, możliwy jest postój na kawę, po czym rozpoczynamy powrót do Boaventura. Docierając do centrum wsi wjeżdżamy na starą drogę, skąd mamy nasz ostatni punkt widokowy na malowniczą miejscowość Ponta Delgada! Wracamy do minibusa na transport powrotny do Hotelu.

Z Funchal: jednodniowa wycieczka na północne wybrzeże

Z Funchal: jednodniowa wycieczka na północne wybrzeże

Wyjedź z Funchal i udaj się na północne wybrzeże Madery, aby podziwiać bezprecedensowe widoki na ocean i wyspę z różnych perspektyw. Jedź wzdłuż wschodniego wybrzeża do Porto da Cruz, a następnie przejedź przez Faial, zanim zatrzymasz się w wyjątkowej wiosce Cabanas de São Jorge. Podziwiaj widoki na morze i okoliczne góry oraz zobacz winnice, które prezentują jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów Madery. Jedź dalej do malowniczej wioski Ponta Delgada na lunch. Następnie udaj się dalej na zachód wzdłuż dzikiego wybrzeża, by dotrzeć do São Vicente w pięknej dolinie. Następnie wróć przez wspaniałe doliny i wąwozy wyrzeźbione na wyspie przez miliony lat. Miń piękną strefę Ribeira Brava, zanim wrócisz do hotelu z niezapomnianymi wspomnieniami.

Madera: prywatna wycieczka z odbiorem z farmy bananów

Madera: prywatna wycieczka z odbiorem z farmy bananów

Banan z Madery jest podgatunkiem oryginalnego banana i jest szeroko uprawiany na Maderze, tradycyjnie mniejszy niż banan południowoamerykański, ale zaakcentowany na podniebieniu. Uzupełniona jest sacharozą, glukozą, fruktozą, błonnikiem, potasem, magnezem oraz różnymi witaminami z grupy A, B oraz witaminą C. Odwiedzimy lokalną farmę bananów w mieście Funchal, gdzie możesz dowiedzieć się trochę więcej, jak ten słynny owoc rośnie na wyspie. Przyjrzymy się również punktowi widokowemu RG3, nieznanemu punktowi widokowemu, o którym wiele osób nie wie, skąd możemy zobaczyć całe funchal wokół nas.

Madera: Prywatna wycieczka krajoznawcza Faja dos Padres

Madera: Prywatna wycieczka krajoznawcza Faja dos Padres

faja dos padres to ukryty klejnot na południe od wyspy Madera. jest to mały kawałek ziemi u podnóża wysokiego klifu, dostępny tylko kolejką linową. Oferuje wyjątkowe schronienie dla tych, którzy szukają spokoju, przyrody i gastronomii. Dziś odwiedzający mogą cieszyć się rolnictwem ekologicznym, żwirową plażą, przytulnymi domkami i restauracją przy plaży, która serwuje pyszne dania kuchni maderskiej. Mały raj pełen bujnej zieleni i egzotycznych owoców położony u podnóża wysokiego klifu. Będziemy spacerować po uprawach i oglądać owoce tropikalne.

Madera: czarująca północ

Madera: czarująca północ

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania zaczniesz odkrywać inspirujące krajobrazy wzdłuż surowego północnego wybrzeża Madery. Odkryjesz egzotyczne pustkowia, usiane uroczymi wioskami, które są niczym w porównaniu z wysokimi klifami morskimi i otoczone winnicami i sadami. Z São Vicente przeniesiesz się do Santany, gdzie odkryjesz jej charyzmatyczne domy kryte strzechą. Następnie udasz się w kierunku parku Queimadas. Odwiedzisz także Funchal, Ponta Delgada, São Jorge, Santana i Faial podczas całego swojego doświadczenia, a na zakończenie wycieczki wrócisz do punktu początkowego.

Madera: całodniowa prywatna wycieczka po północnym wybrzeżu

Madera: całodniowa prywatna wycieczka po północnym wybrzeżu

1 - Twoja przygoda zaczyna się po odebraniu z hotelu; terminal statków wycieczkowych lub inne miejsce pobytu. 2 - Kierując się w stronę doliny Serra de Água, gdzie podjedziemy drogą Encumeada, stamtąd będziemy mogli podziwiać niesamowity widok na całą dolinę, a często także formowanie się chmur, niezwykłe zjawisko natury. 3 - Kierując się w stronę spektakularnego górskiego płaskowyżu Paúl da Serra, zatrzymując się na chwilę, by zwiedzić starożytny las Laurisilva na Maderze, pagórkowate łąki i krzywe drzewa wszędzie tam, gdzie zwykle mgła zaczyna napływać ze zbocza wzgórza spowijając krajobraz tajemniczą mgłą, docierając do Fanal jest jak wejście do baśniowej historii. A teraz jesteś tutaj całkowicie zachwycony, spaceruj wśród starych, krzywych drzew, całkowicie oczarowany bajkowym krajobrazem. 4 - Po tym przystanku kierujemy się w stronę Porto Moniz, gdzie można zobaczyć naturalne baseny utworzone przez lawę wulkaniczną, w których można się kąpać, jeśli pogoda jest zachęcająca. 5 - Stąd kierujemy się na wschód w kierunku Ribeira da Janela, gdzie spotkamy najbardziej rozległy i obfity ciek wodny utworzony we wnętrzu wyspy, pośrodku gór i wpadający do oceanu. 6 - Kierując się w stronę Seixal najpiękniejszej plaży na Maderze, plaży otoczonej górami porośniętymi majestatycznym lasem tropikalnym, przywodzącym na myśl najpiękniejsze zakątki azjatyckich rajskich wysp. 7 - Powinieneś być już głodny, a my zatrzymamy się na lunch, aby spróbować regionalnych potraw. Restauracja zostanie wybrana spośród wielu opcji zgodnie z Twoimi preferencjami gastronomicznymi. 8 - Utrzymując kurs na wschód, będziesz cieszyć się drogą między morzem a górami porośniętymi tropikalnym lasem „Laurisilva”, w autentycznym scenariuszu „Parku Jurajskiego”. Na tym etapie podróży zatrzymasz się w jednych z najpiękniejszych punktów widokowych na północnym wybrzeżu. 8 - Podążamy za naszymi doświadczeniami mijając ruiny São Jorge. 9 - Vila de Santana, gdzie można zobaczyć architekturę oryginalnych domów na północy wyspy. 10 - Przejazd do wioski Porto da Cruz, gdzie można napić się najlepszego autorskiego trunku Poncha Madeira. 11 - Z miejsca, z którego wyruszyliśmy w stronę punktu widokowego Pico do Facho już po południowej stronie, stąd roztacza się imponujący widok na Ponta de são Lourenço, na wioskę Machico oraz międzynarodowe lotnisko na Maderze, będące jednym z najbardziej spektakularne i imponujące punkty widokowe na południowym wybrzeżu. 12 - Twoja przygoda kończy się tutaj, a teraz czas na relaks aż do miejsca docelowego, gdzie zostaniesz wysadzony w hotelu; terminal statków wycieczkowych lub dowolne inne wybrane przez Ciebie miejsce.

Madera: SkyWalk, Fanal, naturalne baseny Wycieczka jeepem 4x4

Madera: SkyWalk, Fanal, naturalne baseny Wycieczka jeepem 4x4

Poznaj nieokiełznane piękno północno-zachodniej części naszej wyspy, zagłębiając się w serce lokalnych wiosek i starożytnych dróg, zanurzając się w żywej historii naszych ludzi, ich kultury i tradycji. Spotkaj mistyczne stuletnie drzewa Fanal, będące świadkami historii i wspomnień utraconych przez czas, gdy bujna zieleń otuli Cię swoim uściskiem. Na trasie z Porto Moniz do São Vicente daj się oczarować naturalnemu spektaklowi wodospadów spływających kaskadami po skałach i klifach, z krótkim postojem w Agua D'alto, aby delektować się jego prostotą i zapierającymi dech w piersiach widokami na São Vicente i Ponta Delgada. Wyrusz w podróż po różnorodnych i wyjątkowych krajobrazach, od uroczej wioski rybackiej Câmara de Lobos po zapierające dech w piersiach szczyty Cabo Girão i urzekające lasy Paúl da Serra. Zejdź do nadmorskiego splendoru Ribeira da Janela i kultowych naturalnych basenów Porto Moniz, oferujących orzeźwiającą kąpiel wśród cudów natury. Gdy podróż się kończy, przejedź przez Seixal, z końcowym przystankiem w São Vicente, a następnie przemierzaj Rosário, Serra de Água, Campanário i Quinta Grande po powrocie do Funchal, kończąc niezapomniane i czarujące doświadczenie, które na zawsze pozostanie w twoich wspomnieniach. Wybierz między wspólną wycieczką w małej grupie lub zrób to z przyjaciółmi i rodziną. Wycieczka prywatna może być dostosowana do Twoich potrzeb.

Cały dzień w Furnas (lunch w cenie minime 2 osoby)

Cały dzień w Furnas (lunch w cenie minime 2 osoby)

Fabryka ceramiki Pisal Vila Franca do Campo Punkt widokowy Nossa Senhora da Paz Laguna Furnas Parafia Furnas Kotły Pico do Ferro Miradouro Fabryka herbaty ŚWIĘTA IRIA

Trasa północna

Trasa północna

Odkryj piękno Madery podczas całodniowej wycieczki z Funchal. Odwiedź miasto Machico, punkt widokowy Guindaste i miasto Santana. Ciesz się tradycyjnym lunchem i podziwiaj widoki na północne i południowe wybrzeże. Opuść Funchal i udaj się do Machico, popularnego miasta, ponieważ to tutaj Gonçalves Zarco i Tristão Vaz Teixeira wysiedli w 1419 roku, kiedy odkryli Maderę. Przejdź na północne wybrzeże i zatrzymaj się w punkcie widokowym Guindaste, który oferuje widoki na wybrzeże i dwie szklane platformy zawieszone nad morzem. Kontynuuj podróż do Santany, znanej z Casas Típicas, tradycyjnych kamiennych domów ze stromymi dachami krytymi strzechą w kształcie trójkąta. Udaj się do parafii Ilha i São Jorge aż do Arco de São Jorge, gdzie możesz poznać lokalne zwyczaje i zobaczyć lokalne rolnictwo. Zatrzymaj się na lunch, aby naładować baterie przed biegiem wzdłuż wybrzeża między Boaventura, Ponta Delgada i São Vicente. Wróć na południowe wybrzeże i wróć do Funchal pod koniec popołudnia.

Wycieczka po Maderze Północnej i winie 4x4 Jipe Tour

Wycieczka po Maderze Północnej i winie 4x4 Jipe Tour

Wyjeżdżamy z Funchal do wioski Santa Cruz na krótki postój. Następnie rozpoczynamy wycieczkę do Porto da Cruz, gdzie odwiedzamy młyn do trzciny cukrowej, gdzie istnieje możliwość skosztowania słynnego i typowego regionalnego napoju „Poncha”, wytwarzanego z brandy z trzciny cukrowej. Idziemy dalej aż do Santany, polną drogą i wijącą się wśród zieleni Laurissilva, która zaprowadzi nas do parafii Ilha i S. Jorge, gdzie możemy docenić naturalne piękno, mijając punkt widokowy Boca das Voltas ze wspaniałym pogląd. Stąd kierujemy się w stronę Arco de S. Jorge, już nad morzem, na obiad. Po tej przerwie kontynuujemy podróż wzdłuż północnego wybrzeża, mijając Boaventura, Ponta Delgada i São Vicente, gdzie zatrzymamy się w Quinta do Barbusano, aby odwiedzić posiadłość i skosztować produkowanych tam win. Podczas degustacji można skosztować win czerwonych, białych i różowych. Późnym popołudniem wracamy do Funchal.

Często zadawane pytania dotyczące: Ponta Delgada

Ponta Delgada: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Ponta Delgada: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ponta Delgada? Kliknij tutaj.

Ponta Delgada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(39 recenzji)