Pompeje

Pompeje

Pompeje – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Pompeje: Bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem archeologicznym

1. Pompeje: Bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem archeologicznym

Dołącz do wycieczki w małej grupie (maksymalnie 20 uczestników) po urzekających ruinach Pompejów, które zostały zasypane w 79 r. n.e. przez erupcję Wezuwiusza. Ta 2-godzinna piesza wycieczka jest prowadzona przez eksperta archeologa i kompetentnego lokalnego przewodnika, dzięki czemu zanurzysz się w jednym z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych na świecie. Odkryj najważniejsze zabytki Pompejów, takie jak Brama Marina, Bazylika, Forum, starożytne łaźnie i Lupanar (dom publiczny). Zachwyć się piekarnią, słynnym Domem Fauna, Termopolium, głównymi ulicami, przejmującymi gipsowymi odlewami ofiar i historycznymi teatrami. Twoja wycieczka zakończy się bezcennymi spostrzeżeniami przewodnika, który przedstawi doskonałe rekomendacje dotyczące dalszej eksploracji ruin Pompejów lub współczesnego miasta. Ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą uzyskać kompleksowe zrozumienie tego symbolicznego miejsca historycznego.

Pompeje: bilet wstępu z opcjonalnym audioprzewodnikiem

2. Pompeje: bilet wstępu z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Cofnij się w czasie dzięki temu biletowi do stanowiska archeologicznego w Pompejach z opcjonalnym audioprzewodnikiem. Poczuj dreszczyk emocji, spacerując ulicami, które zostały zachowane przez popiół wulkaniczny. Odkryj świątynie, teatry, eleganckie wille i budynki użyteczności publicznej. Poruszaj się wygodnie po obiekcie z bezpłatną przechowalnią bagażu. Wybierz między Pompei Express (tylko starożytne miasto Pompeje, podmiejskie wille nie są wliczone w cenę) i Pompei+ (starożytne miasto Pompeje z podmiejskimi willami: Willa Tajemnic + Willa Diomedesa + Willa Regina w Boscoreale z Antykwarium) i dodaj oficjalny audioprzewodnik do swojego doświadczenia. Okaż bilet przy wejściu i rozpocznij eksplorację jednego z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Audioprzewodniki można odbierać i zwracać wyłącznie w oficjalnym punkcie audioprzewodników parku w Porta Marina Superiore. Rankiem 24 sierpnia 79 r. n.e. erupcja Wezuwiusza zaskoczyła 11 000 mieszkańców Pompejów. Dramatyczne wydarzenie zabiło mieszkańców, a miasto zostało pogrzebane pod popiołem. Poczuj dreszczyk emocji, widząc, gdzie Rzymianie kupowali lunch na rynku. Zobacz skomplikowane mozaiki w łaźniach publicznych. Zobacz hellenistyczne miejsca, takie jak Dom Fauna. Wyobraź sobie, że siedzisz na widowni w amfiteatrze lub podziwiasz freskowaną Willę Misteriów. Przejdź się do świątyń Wenus, Apolla i Jowisza. Zrób zdjęcie miasta z Wezuwiuszem majaczącym w tle. Miej czas na zwiedzanie we własnym tempie i pomiń stres związany z rezerwacją biletów do tej popularnej atrakcji. Uwaga: ten bilet nie obejmuje wstępu do willi podmiejskich (Villa dei Misteri).

Pompeje: Wycieczka w małej grupie z archeologiem

3. Pompeje: Wycieczka w małej grupie z archeologiem

Przenieś się z powrotem do czasów rzymskich podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach prowadzonej przez archeologa. Przeglądaj obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przez 2 godziny z pomocą swojego doświadczonego przewodnika, który oprowadzi Cię po mieście zachowanym przez popiół wulkaniczny po erupcji Wezuwiusza w 79 r. n.e. Wybierz doświadczenie, które chcesz przeżyć, wybierając wspólną wycieczkę w małej grupie lub prywatną wycieczkę dla Ciebie i Twojej grupy. Wejdź do miasta przy Porta Marina Superiore, jednej z 7 bram starożytnego miasta, przejdź się głównymi ulicami i spaceruj po Forum, starym sercu miasta i centrum życia publicznego. Stąd widać Wezuwiusz górujący nad miastem. Odkryj atrakcje, takie jak bazylika (centrum biznesowe i prawne), łaźnie termalne, świątynie, piekarnia i wspaniały Teatr w Pompejach. Posłuchaj ciekawych anegdot od swojego przewodnika archeologicznego, który opowie Ci o ludziach, którzy mieszkali w Pompejach. Zerknij na gipsowe odlewy tych, którzy byli w mieście w czasie erupcji. Zobacz dobrze utrzymane dzieła sztuki, mozaiki i freski i przenieś się prawie 2000 lat wstecz. Do najważniejszych atrakcji należą Dom Vettich i Burdel Lupanar. Dowiedz się, skąd wzięła się nazwa tego słynnego burdelu, i zobacz zachowane kamienne łóżka i freski. Na koniec wycieczki uzyskaj świetne wskazówki od swojego przewodnika na temat tego, jak spędzić resztę dnia, a nawet zdecyduj się zostać na stanowisku archeologicznym dłużej, aby zwiedzać je na własną rękę. Uzyskaj wskazówki dojazdu do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, lokalnej katedry znajdującej się w pobliżu miejsca wykopalisk. Możesz także zostać skierowany do Amfiteatru i Orto dei Fuggiaschi.

Z Neapolu: Ruiny Pompejów i Wezuwiusz - jednodniowa wycieczka

4. Z Neapolu: Ruiny Pompejów i Wezuwiusz - jednodniowa wycieczka

Weź udział w wycieczce całodniowej minivanem lub autobusem i odwiedź miejsce, w którym wybuchł Wezuwiusz i pogrzebał Pompeje pod popiołem wulkanicznym. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika zwiedzaj pozostałości tego wpisanego na listę UNESCO obiektu, w którym czas zatrzymał się w miejscu na prawie 2 tysiące lat. Zatrzymaj się na trasie i skosztuj lokalnej pizzy. Posłuchaj opowieści o forum, łaźniach termalnych, domu publicznym, teatrze greckim i gipsowych odlewach ciał spalonych przez popiół wulkaniczny i lapille. Skosztuj typowej pizzy neapolitańskiej w jednej z kawiarni w Pompejach. Później udaj się w pobliże szczytu góry, która zniszczyła miasto. Wyrusz stamtąd na krótki spacer do krawędzi krateru, aby poczuć atmosferę „dymiącej góry”. Cofnij się w czasie do tego tragicznego dnia 79 r. n.e., kiedy to doszło do erupcji Wezuwiusza. W jej wyniku rzymskie miasto Pompeje zostało pogrzebane pod stopionym popiołem. Po dotarciu na miejsce odkryjesz pozostałości miejsca z listy UNESCO, w którym czas zatrzymał się prawie 2 tysiące lat temu. Jest to jedyny czynny wulkan w Europie kontynentalnej. Podziwiaj niesamowite widoki na Zatokę Neapolitańską. Do Neapolu powrócisz około godz. 17.00. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z transportu powrotnego do Twojego hotelu, na statek wycieczkowy lub dworzec kolejowy.

Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka

5. Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfi i Positano - jednodniowa wycieczka

Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego minibusa, by wyruszyć do Pompejów, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przybyciu na miejsce skorzystaj ze swojego biletu wstępu bez kolejki. Bilet ten przeniesie Cię niejako w czasie do starożytnego Rzymu. Zwiedź doskonale zachowane ruiny w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Następnie udaj się do Positano. Podziwiaj usytuowane na stokach wzgórz domy i przespaceruj się wśród tamtejszych butików. Kup lokalny likier limoncello, odwiedź kościół Santa Maria Assunta lub poobserwuj ludzi z tarasu restauracji. Skorzystaj z czasu wolnego i zjedz lunch (na własny koszt) w Pompejach, a następnie kontynuuj podróż na południe po malowniczych nadmorskich drogach Wybrzeża Amalfitańskiego. Zachwyć się wspaniałą linią brzegową. Podziwiaj góry wpadające kaskadami do morza i romantyczne miejscowości na zboczach.

Pompeje: bilet wstępu bez kolejki z audioprzewodnikiem

6. Pompeje: bilet wstępu bez kolejki z audioprzewodnikiem

Wejdź na teren Pompejów, omijając długie kolejki turystów do kas biletowych. Zwiedź to miejsce z listy UNESCO w swoim tempie, korzystając z audioprzewodnika. Poznaj historię tego dotkniętego tragedią miejsca, wsłuchując się w profesjonalne nagranie audioprzewodnika. Zobacz główne atrakcje, w tym rzymski amfiteatr, mały teatr i publiczny gimnazjon. Przyjrzyj się miejscom, w których toczyło się codzienne życie Rzymian i świętowano uroczystości. Zwróć uwagę na zastygłe w czasie freski oraz odlewy ciał mieszkańców i ich zwierząt w ramach tej ekskluzywnej wycieczki w towarzystwie przewodnika, którą możesz dopasować do swoich zainteresowań.

Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

7. Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

Poznaj słynne na całym świecie ruiny Pompejów i Wezuwiusza podczas 1-dniowej wycieczki z przewodnikiem z Neapolu lub Sorrento. Ciesz się wejściem bez kolejki do Pompejów i podziwiaj Zatokę Neapolitańską ze szczytu Wezuwiusza. Wyruszając wcześnie rano, ominiemy korki i tłumy, gwarantując priorytetowe dotarcie do celu i zapewniając wyjątkowe wrażenia! Zacznij w Pompejach, gdzie możesz ominąć kolejkę po bilet wstępu bez kolejki przed wycieczką z przewodnikiem po obiekcie z listy UNESCO. Wraz z przewodnikiem obejrzyj dobrze zachowane ruiny, dzieła sztuki, mozaiki i freski, w tym Forum Romanum i Świątynię Apolla. Rzuć nawet okiem na gipsowe odlewy ludzi przebywających w mieście w czasie erupcji Wezuwiusza w 79 roku n.e. Opuść stanowisko archeologiczne z przewodnikiem i odwiedź okoliczne sklepy i kawiarnie. Wybierz opcję lunchu na trzydaniowy posiłek składający się z przystawki, dania głównego, deseru i jednego napoju. Następnym celem jest Wezuwiusz. Pomiń większość żmudnej wspinaczki, a Twój pojazd zabierze Cię 1000 m w górę wulkanu. Stamtąd wyjdź i udaj się na krawędź krateru podczas 30-minutowej wspinaczki. Po drodze możesz natknąć się na oficjalnego przewodnika alpejskiego, który podzieli się z Tobą burzliwą historią wulkanu. Po dotarciu na szczyt możesz podziwiać i fotografować niezapomniane widoki na całą Zatokę Neapolitańską. 1-dniowa wycieczka kończy się transferem z powrotem do Neapolu lub Sorrento.

Neapol: Wezuwiusz: bilet bez kolejki i audioprzewodnik

8. Neapol: Wezuwiusz: bilet bez kolejki i audioprzewodnik

Wejdź na szczyt Wezuwiusza i podziwiaj panoramiczne widoki na Pompeje i Zatokę Neapolitańską. Odbierz bilet wstępu bez kolejki i posłuchaj wnikliwego audioprzewodnika, aby dowiedzieć się więcej o górze w drodze na górę. Ulepsz swoje doświadczenie dzięki transferowi autobusowemu z Neapolu. Wejdź na górę z wcześniej zarezerwowanym biletem i rozpocznij malowniczą wędrówkę we własnym tempie. Zanurz się w lokalnej historii i dowiedz się wszystkiego o tym słynnym na całym świecie wulkanie podczas wędrówki. Skorzystaj z inteligentnego przewodnika audio i ciesz się spokojnym szlakiem, idealnym dla wszystkich poziomów umiejętności. Dzień przed wycieczką nasz zespół skontaktuje się z Tobą przez WhatsApp lub e-mail: wyślemy Ci bilety i wszystkie potrzebne informacje. Pamiętaj, aby pobrać na swój smartfon całą zawartość przed wizytą. W ruinach i muzeach nie ma bezpłatnego Wi-Fi, a zasięg sieci komórkowej nie zawsze jest dobry. Rezerwacje dokonane po godzinie 18:00 zostaną zrealizowane następnego dnia po godzinie 8:00 rano.

Z Neapolu: Półdniowa wycieczka do Pompejów

9. Z Neapolu: Półdniowa wycieczka do Pompejów

Zobacz najbardziej intrygujące miejsca w Pompejach podczas tej półdniowej wycieczki z Neapolu. Odwiedź słynne stanowisko archeologiczne w towarzystwie przewodnika podczas wycieczki w małej grupie VIP, wycieczki w małej grupie lub wycieczki w zwykłej grupie. Wybierz poranną lub popołudniową wycieczkę i podróżuj w komfortowych warunkach klimatyzowanym autobusem z Neapolu do Pompejów. Po przybyciu na miejsce odkryj to dobrze zachowane rzymskie miasto z brukowanymi ulicami, luksusowymi willami i świątyniami. Poczuj obecność starożytnych Rzymian. Odwiedź łaźnie termalne, teatry, fora oraz słynny dom Vettiego i "Lupanare". Zobacz naturalne odlewy ciała, zachowane przez popiół wulkaniczny prawie 2000 lat temu. Wizyta trwa około 2 godzin, a następnie udaj się z powrotem do punktu wyjścia. Plan zwiedzania wykopalisk w Pompejach może się różnić w zależności od dnia. w zależności od otwarcia niektórych biur i napływu odwiedzających. Wizyta gwarantuje eksplorację jednego budynku z każdej kategorii: 1 świątynia, 1 targ, 1 starożytny sklep, 1 willa, 1 łaźnia termalna, 1 teatr i Forum. Wybór zwiedzanych budynków jest każdorazowo ustalany przez przewodnika na podstawie liczby zwiedzających, czasu oczekiwania i godzin otwarcia. Wycieczka obejmuje wizytę w fabryce kamei. Kamee to typowe klejnoty z czasów rzymskich, odkryte podczas wykopalisk w Herkulanum i Pompejach w 1748 roku. W fabryce możesz obserwować rzemieślnika przy pracy. Cameos to klejnoty wykonane z muszli i kamieni szlachetnych, które są ręcznie rzeźbione przez rzemieślnika. Odwiedzenie fabryki pozwoli Ci bezpłatnie skorzystać z toalet przed wejściem do wykopalisk. Dlatego zatrzymanie się w fabryce kamei jest nie tylko pouczające, ale także niezbędne w kontekście zarządzania wizytą w wykopaliskach w Pompejach. Wycieczka w wybranym języku jest uznawana za potwierdzoną przy minimalnej liczbie 6 uczestników. Jeśli minimalna liczba uczestników nie zostanie osiągnięta, będzie można wybrać wycieczkę z audioprzewodnikiem w wybranym języku lub wycieczkę z przewodnikiem w języku angielskim.

Z Rzymu: Pompeje i Wezuwiusz - 1-dniowa wycieczka z lunchem

10. Z Rzymu: Pompeje i Wezuwiusz - 1-dniowa wycieczka z lunchem

Zanurz się w esencji starożytnych Włoch dzięki naszej bezstresowej jednodniowej wycieczce z Rzymu do Pompejów. Podróżuj klimatyzowanym prywatnym autobusem w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika. Omiń kolejki i uzyskaj bezpośredni dostęp do jednego z najbardziej kultowych miejsc światowego dziedzictwa UNESCO we Włoszech. Twój osobisty archeolog poprowadzi Cię wzdłuż starożytnych ulic, odkrywając tajemnice zachowanych domów, łaźni, sklepów spożywczych i teatrów na świeżym powietrzu w Pompejach. W przeciwieństwie do muzeum, tutaj wejdziesz bezpośrednio w serce starożytnego życia. Delektuj się pysznym lunchem w spektakularnej restauracji, oferującej panoramiczne widoki na zatokę Neapolu, wybrzeże Amalfi i pobliskie wyspy. Rozkoszuj się tradycyjną pizzą, doskonale uzupełniającą regionalne smaki. Twój lunch obejmuje przystawkę i deser, dzięki czemu nabierzesz sił na kolejne przygody. Kontynuuj swoją podróż, wspinając się na Wezuwiusz, aktywny wulkan z zapierającymi dech w piersiach widokami na Capri i Sorrento. Na Wezuwiuszu możesz wybrać pomiędzy ożywczą wędrówką do słynnego krateru lub zdecydować się na bardziej spokojny, naturalistyczny spacer wraz z profesjonalnym geologiem, odkrywając ukryte cuda krajobrazu Wezuwiusza.

Liczba znalezionych atrakcji: 722
Sortuj wg::

Pompeje: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pompeje? Kliknij tutaj.

Pompeje: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(38 190 recenzji)

Pompeje są o wiele bardziej majestatyczne, niż sobie wyobrażałem i musimy podziękować Walterowi, który towarzyszył nam na trasie, wyjaśniając historię Vulcano i regionu Kampanii, a w szczególności Donatelli, wspaniałej i świetnie wyszkolonej przewodniczce, która ujawniła nam tajemnice i prawdziwą historię Pompejów

Wezuwiusz był piękny, jeśli nie śpieszysz się, na „szczyt” można dojść w 25 minut. Sugeruję, abyś raz w Pompejach dostał przewodnika. Kosztowało mnie to 5 euro i wiele się nauczyłem.

Bardzo dobrze zorganizowany, miły przewodnik także po Pompejach. Nie za długi, nie za krótki pod względem harmonogramu. Dobrze się bawiliśmy.

Za mało czasu na Wezuwiusz. Miałem do dyspozycji maksymalnie 1h.15min. W zasadzie biegałem. Na zdjęcia miałem czas maksymalnie 5-10 minut.

Bardzo przyjemna wycieczka, przewodnik był bardzo przyjazny i interesujący