Atrakcje i wycieczki
Pompeje

Odwiedź to słynne stanowisko archeologiczne u stóp Wezuwiusza i przekonaj się, jak wyglądało życie Rzymian w I wieku n.e.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Atrakcje Pompejów

W 79 roku n.e. wydobywający się z Wezuwiusza popiół wulkaniczny i pumeks pogrzebały Pompeje. Od czasu rozpoczęcia prac wykopaliskowych w połowie XVIII wieku znaleziono tu mnóstwo skarbów i przedmiotów dających wyobrażenie o życiu w starożytności.

 • Amfiteatr w Pompejach

  1. Amfiteatr w Pompejach

  Powstał w 80 r. p.n.e. i uznawany jest za jedną pierwszych tego typu budowli. Walczyli tutaj gladiatorzy, a 3 sektory mogły pomieścić do 20 000 widzów, w zależności od ich klasy społecznej.

 • Świątynia Apollina

  2. Świątynia Apollina

  Uznawana za najstarszy budynek religijny w Pompejach. Znajduje się w nim wykonana z brązu replika posągu boga wróżb, stojącego pośród korynckich kolumn i jakby napinającego łuk.

 • Świątynia Jowisza

  3. Świątynia Jowisza

  Wezuwiusz wznosi się za świątynią Trójcy Kapitolińskiej, czyli Jowisza, Junony i Minerwy. Rzymianie czcili Jowisza jako najpotężniejsze ze wszystkich bóstw.

 • Dom Fauna

  4. Dom Fauna

  To jeden z największych budynków mieszkalnych w Pompejach. Znajduje się w nim replika słynnej mozaiki przedstawiającej bitwę Aleksandra Wielkiego z perskim królem Dariuszem III.

 • Dom Menandra

  5. Dom Menandra

  Ten bogato zdobiony freskami i mozaikami budynek zawdzięcza swoją nazwę nie swoim pierwszym właścicielom, lecz niezwykłemu freskowi przedstawiającemu greckiego poetę Menandra.

 • Dom Wettiuszów

  6. Dom Wettiuszów

  Będący wyzwolonymi niewolnikami bracia Wettiusze nie szczędzili wydatków, aby pokazać swój „nowobogacki” status poprzez wspaniałe freski i malowidła ścienne.

 • Willa z Misteriami

  7. Willa z Misteriami

  Dziewięć malowideł na ścianach „komnaty inicjacyjnej” przedstawia rytuał wkroczenia panny młodej w kobiecość oraz kult Dionizosa – greckiego boga wina i płodności.

Zaplanuj pobyt

 • Bilety wstępu do Pompejów

  Cena biletu wstępu do Pompejów to 11 EUR, ale w pierwszą niedzielę każdego miesiąca Pompeje można zwiedzać za darmo. Nie ma konieczności wcześniejszego kupowania biletów on-line. Do środka prowadzą 3 wejścia: Villa dei Misteri, Porta Marina i Anfiteatro. Cena 3-dniowego karnetu na zwiedzanie Pompejów, Herkulanum, Oplontis, Boscoreale i Stabii to 20 EUR.

 • Kiedy można zwiedzać Pompeje?

  Godziny otwarcia Pompejów to 8.30-19.30 od kwietnia do października i 8.30-17.30 od listopada do marca.

 • Jak dotrę do Pompejów?

  Pociąg Circumvesuviana kursuje na trasie Neapol – Sorrento co pół godziny. Podróż do stacji „Pompeii-Scavi-Villa dei Misteri” trwa ok. 30-40 minut. Autokar SITA kursuje tylko od poniedziałku do soboty; wyjeżdża z dworca centralnego i portu w Neapolu i zatrzymuje się przy Piazza Esedra w Pompejach (od tej strony wchodzi się przez Porta Marina). Jeśli podróżujesz samochodem, dojedziesz na miejsce autostradą A3.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Pompeje?

  Na południu Włoch wiosną i jesienią panują przyjemne temperatury, natomiast latem jest dość gorąco. Pompeje nie są małe i należy założyć, że zwiedzanie potrwa od 2 do 3 godzin. Zabierz ze sobą butelkę wody i nie zapomnij o odpowiednich butach i kremie do opalania.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia Pompejów to 8.30-19.30 od kwietnia do października i 8.30-17.30 od listopada do marca.
 • Cena
  Cena biletu dla dorosłych to 11 EUR lub więcej, w zależności od wybranych opcji wycieczki i transportu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W Pompejach jest tyle zabytków, że przewodnik na pewno uprzyjemni i ułatwi zwiedzanie.
 • Jak tam dotrzeć?
  Dojedziesz pociągiem Circumvesuviana na stację „Pompeii Scavi-Villa dei Misteri” lub autokarem SITA na Piazza Esedra.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W Pompejach jest bardzo mało zacienionych miejsc. Koniecznie zabierz ze sobą nakrycie głowy, krem do opalania i dużo wody!

  • Handel wewnątrz Pompejów jest ograniczony. Dobrze zaplanuj wycieczkę i zjedz coś przed zwiedzaniem, jeśli masz taką potrzebę.

Pompeje: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pompeje? Kliknij tutaj.

Pompeje: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 23 570 opinii

Niesamowita wycieczka! Wycieczka rozpoczęła się punktualnie z Piazza del Popolo. Uwaga: przyjdź na czas, bo przewodnika naprawdę trudno policzyć i zorganizować wszystko w ostatniej chwili. W połowie drogi z Rzymu do Pompei mieliśmy krótki postój w kawiarni z widokiem na wzgórze Monte Casino. W Pompejach jesteś sam, że w jedną stronę jest dobrze, bo masz 3h wolnego czasu, ale żałuję, że nie zabrałem na miejsce oficjalnego przewodnika. Czemu? W niektórych momentach po prostu spacerowaliśmy, nie mając pojęcia, gdzie jesteśmy ani na co patrzymy. Oficjalny przewodnik pokaże Ci, czego potrzebujesz. Angela była naszą przewodniczką, która była naprawdę świetna i pomocna, ale jej głównym zadaniem było zabranie nas do Pompei iz powrotem do Rzymu. Na miejscu nie była oficjalnym przewodnikiem. To był jedyny minus na tej trasie, ale ponieważ Pompeje są fantastyczne, nadal oceniam to 5. Również po Pompejach mamy jechać bezpośrednio na szczyt Mount Vesuv, ale z powodu idiotów z parku narodowego Vesuc

Niezapomniane wrażenia. Mieliśmy wrażenie przeniesienia się w czasie. Nie przeszkadzały nawet tłumy zwiedzających. Mimo, że byliśmy w końcu października pogoda była wspaniała, a emocje i wielogodzinny spacer powodował, że było nam nieznośnie gorąco. Nie wyobrażam sobie zwiedzania Pompei w lecie.

Doskonała wycieczka, jest dużo chodzenia, ponieważ Pompeje są o wiele większe niż się spodziewałem. Mojemu 9-latkowi podobało się to, chociaż chodzenie pod koniec do niej docierało. Bardzo podobał mi się cały dzień, a przewodnik był doskonały, nie Daniel ani Christian, ale Andrea.

Wezuwiusz został odwołany z powodu złej pogody. Ale mieli fajną alternatywę, aby pojechać do Neapolu.

Wycieczka z GetYourGuide jak zwykle bezproblemowa i super