Pompeje
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet

Pompeje: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Pompeje: Wycieczka całodniowa z Rzymu

Czas trwania: 13 godz.
Opinie: 220
220

Poznaj nienaruszone pozostałości rzymskich Pompejów i wejdź na szczyt wulkanu, który je zniszczył. Zajrzyj do wnętrza krateru Wezuwiusza i podziwiaj…

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Pompeje ekspresowe Half-Day Tour z wybrzeża Amalfi

Czas trwania: 5 godz. – 8 godz.
Opinie: 6
6

Zapraszamy na pół-dniową wycieczkę do rzymskich ruin Pompei i dowiedzieć się o życiu w starożytnym Włoszech podczas zwiedzania atrakcyjnych…

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Pompeje”
Bilety i wycieczki: 290

Atrakcje Pompejów

W 79 roku n.e. wydobywający się z Wezuwiusza popiół wulkaniczny i pumeks pogrzebały Pompeje. Od czasu rozpoczęcia prac wykopaliskowych w połowie XVIII wieku znaleziono tu mnóstwo skarbów i przedmiotów dających wyobrażenie o życiu w starożytności.

Amfiteatr w Pompejach

Powstał w 80 r. p.n.e. i uznawany jest za jedną pierwszych tego typu budowli. Walczyli tutaj gladiatorzy, a 3 sektory mogły pomieścić do 20 000 widzów, w zależności od ich klasy społecznej.

Świątynia Apollina

Uznawana za najstarszy budynek religijny w Pompejach. Znajduje się w nim wykonana z brązu replika posągu boga wróżb, stojącego pośród korynckich kolumn i jakby napinającego łuk.

Świątynia Jowisza

Wezuwiusz wznosi się za świątynią Trójcy Kapitolińskiej, czyli Jowisza, Junony i Minerwy. Rzymianie czcili Jowisza jako najpotężniejsze ze wszystkich bóstw.

Dom Fauna

To jeden z największych budynków mieszkalnych w Pompejach. Znajduje się w nim replika słynnej mozaiki przedstawiającej bitwę Aleksandra Wielkiego z perskim królem Dariuszem III.

Dom Menandra

Ten bogato zdobiony freskami i mozaikami budynek zawdzięcza swoją nazwę nie swoim pierwszym właścicielom, lecz niezwykłemu freskowi przedstawiającemu greckiego poetę Menandra.

Dom Wettiuszów

Będący wyzwolonymi niewolnikami bracia Wettiusze nie szczędzili wydatków, aby pokazać swój „nowobogacki” status poprzez wspaniałe freski i malowidła ścienne.

Zdjęcie: Justin Ennis@flickr (CC BY 2.0)

Willa z Misteriami

Dziewięć malowideł na ścianach „komnaty inicjacyjnej” przedstawia rytuał wkroczenia panny młodej w kobiecość oraz kult Dionizosa – greckiego boga wina i płodności.

Pompeje: Nasze wskazówki

Bilety wstępu do Pompejów

Cena biletu wstępu do Pompejów to 11 EUR, ale w pierwszą niedzielę każdego miesiąca Pompeje można zwiedzać za darmo. Nie ma konieczności wcześniejszego kupowania biletów on-line. Do środka prowadzą 3 wejścia: Villa dei Misteri, Porta Marina i Anfiteatro. Cena 3-dniowego karnetu na zwiedzanie Pompejów, Herkulanum, Oplontis, Boscoreale i Stabii to 20 EUR.

Kiedy można zwiedzać Pompeje?

Godziny otwarcia Pompejów to 8.30-19.30 od kwietnia do października i 8.30-17.30 od listopada do marca.

Jak dotrę do Pompejów?

Pociąg Circumvesuviana kursuje na trasie Neapol – Sorrento co pół godziny. Podróż do stacji „Pompeii-Scavi-Villa dei Misteri” trwa ok. 30-40 minut. Autokar SITA kursuje tylko od poniedziałku do soboty; wyjeżdża z dworca centralnego i portu w Neapolu i zatrzymuje się przy Piazza Esedra w Pompejach (od tej strony wchodzi się przez Porta Marina). Jeśli podróżujesz samochodem, dojedziesz na miejsce autostradą A3.

Kiedy najlepiej zwiedzać Pompeje?

Na południu Włoch wiosną i jesienią panują przyjemne temperatury, natomiast latem jest dość gorąco. Pompeje nie są małe i należy założyć, że zwiedzanie potrwa od 2 do 3 godzin. Zabierz ze sobą butelkę wody i nie zapomnij o odpowiednich butach i kremie do opalania.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia Pompejów to 8.30-19.30 od kwietnia do października i 8.30-17.30 od listopada do marca.
 • Cena
  Cena biletu dla dorosłych to 11 EUR lub więcej, w zależności od wybranych opcji wycieczki i transportu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W Pompejach jest tyle zabytków, że przewodnik na pewno uprzyjemni i ułatwi zwiedzanie.
 • Jak tam dotrzeć?
  Dojedziesz pociągiem Circumvesuviana na stację „Pompeii Scavi-Villa dei Misteri” lub autokarem SITA na Piazza Esedra.
 • Dodatkowe wskazówki
  • W Pompejach jest bardzo mało zacienionych miejsc. Koniecznie zabierz ze sobą nakrycie głowy, krem do opalania i dużo wody!
  • Handel wewnątrz Pompejów jest ograniczony. Dobrze zaplanuj wycieczkę i zjedz coś przed zwiedzaniem, jeśli masz taką potrzebę.

Pompeje: Atrakcje w okolicy


Pompeje
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 672