Dodaj daty

Pompeje

Pompeje – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Pompeje: Bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem archeologicznym

1. Pompeje: Bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem archeologicznym

Dołącz do wycieczki w małej grupie (maksymalnie 20 uczestników) po urzekających ruinach Pompejów, które zostały zasypane w 79 r. n.e. przez erupcję Wezuwiusza. Ta 2-godzinna piesza wycieczka jest prowadzona przez eksperta archeologa i kompetentnego lokalnego przewodnika, dzięki czemu zanurzysz się w jednym z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych na świecie. Odkryj najważniejsze zabytki Pompejów, takie jak Brama Marina, Bazylika, Forum, starożytne łaźnie i Lupanar (dom publiczny). Zachwyć się piekarnią, słynnym Domem Fauna, Termopolium, głównymi ulicami, przejmującymi gipsowymi odlewami ofiar i historycznymi teatrami. Twoja wycieczka zakończy się bezcennymi spostrzeżeniami przewodnika, który przedstawi doskonałe rekomendacje dotyczące dalszej eksploracji ruin Pompejów lub współczesnego miasta. Ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą uzyskać kompleksowe zrozumienie tego symbolicznego miejsca historycznego.

Pompeje: bilet wstępu z opcjonalnym audioprzewodnikiem

2. Pompeje: bilet wstępu z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Cofnij się w czasie dzięki temu biletowi do stanowiska archeologicznego w Pompejach z opcjonalnym audioprzewodnikiem. Poczuj dreszczyk emocji, spacerując ulicami, które zostały zachowane przez popiół wulkaniczny. Odkryj świątynie, teatry, eleganckie wille i budynki użyteczności publicznej. Poruszaj się wygodnie po obiekcie z bezpłatną przechowalnią bagażu. Wybierz między Pompei Express (tylko starożytne miasto Pompeje, podmiejskie wille nie są wliczone w cenę) i Pompei+ (starożytne miasto Pompeje z podmiejskimi willami: Willa Tajemnic + Willa Diomedesa + Willa Regina w Boscoreale z Antykwarium) i dodaj oficjalny audioprzewodnik do swojego doświadczenia. Okaż bilet przy wejściu i rozpocznij eksplorację jednego z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych na świecie. Audioprzewodniki można odbierać i zwracać wyłącznie w oficjalnym punkcie audioprzewodników parku w Porta Marina Superiore. Rankiem 24 sierpnia 79 r. n.e. erupcja Wezuwiusza zaskoczyła 11 000 mieszkańców Pompejów. Dramatyczne wydarzenie zabiło mieszkańców, a miasto zostało pogrzebane pod popiołem. Poczuj dreszczyk emocji, widząc, gdzie Rzymianie kupowali lunch na rynku. Zobacz skomplikowane mozaiki w łaźniach publicznych. Zobacz hellenistyczne miejsca, takie jak Dom Fauna. Wyobraź sobie, że siedzisz na widowni w amfiteatrze lub podziwiasz freskowaną Willę Misteriów. Przejdź się do świątyń Wenus, Apolla i Jowisza. Zrób zdjęcie miasta z Wezuwiuszem majaczącym w tle. Miej czas na zwiedzanie we własnym tempie i pomiń stres związany z rezerwacją biletów do tej popularnej atrakcji. Uwaga: ten bilet nie obejmuje wstępu do willi podmiejskich (Villa dei Misteri).

Pompeje: wycieczka w małej grupie z archeologiem

3. Pompeje: wycieczka w małej grupie z archeologiem

Przenieś się z powrotem do czasów rzymskich podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach prowadzonej przez archeologa. Przeglądaj obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przez 2 godziny z pomocą swojego doświadczonego przewodnika, który oprowadzi Cię po mieście zachowanym przez popiół wulkaniczny po erupcji Wezuwiusza w 79 r. n.e. Wybierz doświadczenie, które chcesz przeżyć, wybierając wspólną wycieczkę w małej grupie lub prywatną wycieczkę dla Ciebie i Twojej grupy. Wejdź do miasta przy Porta Marina Superiore, jednej z 7 bram starożytnego miasta, przejdź się głównymi ulicami i spaceruj po Forum, starym sercu miasta i centrum życia publicznego. Stąd widać Wezuwiusz górujący nad miastem. Odkryj atrakcje, takie jak bazylika (centrum biznesowe i prawne), łaźnie termalne, świątynie, piekarnia i wspaniały Teatr w Pompejach. Posłuchaj ciekawych anegdot od swojego przewodnika archeologicznego, który opowie Ci o ludziach, którzy mieszkali w Pompejach. Zerknij na gipsowe odlewy tych, którzy byli w mieście w czasie erupcji. Zobacz dobrze utrzymane dzieła sztuki, mozaiki i freski i przenieś się prawie 2000 lat wstecz. Do najważniejszych atrakcji należą Dom Vettich i Burdel Lupanar. Dowiedz się, skąd wzięła się nazwa tego słynnego burdelu, i zobacz zachowane kamienne łóżka i freski. Na koniec wycieczki uzyskaj świetne wskazówki od swojego przewodnika na temat tego, jak spędzić resztę dnia, a nawet zdecyduj się zostać na stanowisku archeologicznym dłużej, aby zwiedzać je na własną rękę. Uzyskaj wskazówki dojazdu do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, lokalnej katedry znajdującej się w pobliżu miejsca wykopalisk. Możesz także zostać skierowany do Amfiteatru i Orto dei Fuggiaschi.

Z Neapolu: Ruiny Pompejów i Wezuwiusz - jednodniowa wycieczka

4. Z Neapolu: Ruiny Pompejów i Wezuwiusz - jednodniowa wycieczka

Weź udział w wycieczce całodniowej minivanem lub autobusem i odwiedź miejsce, w którym wybuchł Wezuwiusz i pogrzebał Pompeje pod popiołem wulkanicznym. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika zwiedzaj pozostałości tego wpisanego na listę UNESCO obiektu, w którym czas zatrzymał się w miejscu na prawie 2 tysiące lat. Zatrzymaj się na trasie i skosztuj lokalnej pizzy. Posłuchaj opowieści o forum, łaźniach termalnych, domu publicznym, teatrze greckim i gipsowych odlewach ciał spalonych przez popiół wulkaniczny i lapille. Skosztuj typowej pizzy neapolitańskiej w jednej z kawiarni w Pompejach. Później udaj się w pobliże szczytu góry, która zniszczyła miasto. Wyrusz stamtąd na krótki spacer do krawędzi krateru, aby poczuć atmosferę „dymiącej góry”. Cofnij się w czasie do tego tragicznego dnia 79 r. n.e., kiedy to doszło do erupcji Wezuwiusza. W jej wyniku rzymskie miasto Pompeje zostało pogrzebane pod stopionym popiołem. Po dotarciu na miejsce odkryjesz pozostałości miejsca z listy UNESCO, w którym czas zatrzymał się prawie 2 tysiące lat temu. Jest to jedyny czynny wulkan w Europie kontynentalnej. Podziwiaj niesamowite widoki na Zatokę Neapolitańską. Do Neapolu powrócisz około godz. 17.00. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z transportu powrotnego do Twojego hotelu, na statek wycieczkowy lub dworzec kolejowy.

Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfitańskie i Positano, 1 dzień

5. Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfitańskie i Positano, 1 dzień

Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego minibusa, by wyruszyć do Pompejów, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przybyciu na miejsce skorzystaj ze swojego biletu wstępu bez kolejki. Bilet ten przeniesie Cię niejako w czasie do starożytnego Rzymu. Zwiedź doskonale zachowane ruiny w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Następnie udaj się do Positano. Podziwiaj usytuowane na stokach wzgórz domy i przespaceruj się wśród tamtejszych butików. Kup lokalny likier limoncello, odwiedź kościół Santa Maria Assunta lub poobserwuj ludzi z tarasu restauracji. Skorzystaj z czasu wolnego i zjedz lunch (na własny koszt) w Pompejach, a następnie kontynuuj podróż na południe po malowniczych nadmorskich drogach Wybrzeża Amalfitańskiego. Zachwyć się wspaniałą linią brzegową. Podziwiaj góry wpadające kaskadami do morza i romantyczne miejscowości na zboczach.

Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

6. Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

Odwiedź słynne ruiny Pompejów i Wezuwiusza w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Neapolu lub Sorrento. Skorzystaj z biletów wstępu bez kolejki na teren ruin Pompejów i zobacz Zatokę Neapolitańską ze szczytu Wezuwiusza. Wycieczkę rozpoczniesz w Pompejach, gdzie ominiesz kolejki do kas biletowych i wyruszysz na wycieczkę pieszą z przewodnikiem po tym miejscu wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj w towarzystwie przewodnika dobrze zachowane ruiny, dzieła sztuki, mozaiki i freski, w tym Forum Romanum i świątynię Apollina. Zobacz gipsowe odlewy ludzi, którzy byli w mieście w czasie erupcji Wezuwiusza z 79 roku n.e. Opuść stanowisko archeologiczne z przewodnikiem i udaj się do okolicznych sklepów i kawiarni. Wybierz opcję z lunchem, która obejmuje trzydaniowy posiłek składający się z przystawki, dania głównego, deseru i jednego napoju. Następnym przystankiem będzie Wezuwiusz. Pojazd zabierze Cię na wysokość 1000 metrów, dzięki czemu ominiesz większą część trudnej wspinaczki. Gdy wyjdziesz z pojazdu, wyruszysz w 30-minutową wędrówkę do krawędzi krateru. Po drodze możesz spotkać oficjalnego przewodnika wysokogórskiego, który opowie Ci o burzliwej historii wulkanu. Po dotarciu na szczyt podziwiaj niezapomniane widoki na całą Zatokę Neapolitańską i zrób wspaniałe zdjęcia. Ta całodniowa wycieczka kończy się transportem powrotnym do Neapolu lub Sorrento.

Pompeje: bilet wstępu bez kolejki z audioprzewodnikiem

7. Pompeje: bilet wstępu bez kolejki z audioprzewodnikiem

Wejdź na teren Pompejów, omijając długie kolejki turystów do kas biletowych. Zwiedź to miejsce z listy UNESCO w swoim tempie, korzystając z audioprzewodnika. Poznaj historię tego dotkniętego tragedią miejsca, wsłuchując się w profesjonalne nagranie audioprzewodnika. Zobacz główne atrakcje, w tym rzymski amfiteatr, mały teatr i publiczny gimnazjon. Przyjrzyj się miejscom, w których toczyło się codzienne życie Rzymian i świętowano uroczystości. Zwróć uwagę na zastygłe w czasie freski oraz odlewy ciał mieszkańców i ich zwierząt w ramach tej ekskluzywnej wycieczki w towarzystwie przewodnika, którą możesz dopasować do swoich zainteresowań.

Neapol: Wezuwiusz – bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

8. Neapol: Wezuwiusz – bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

Podziwiaj panoramiczne widoki na Pompeje i Zatokę Neapolitańską ze szczytu Wezuwiusza. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki. W drodze na górę dowiesz się wszystkiego o wulkanie, wsłuchując się w interesujące nagranie audioprzewodnika. Podwyższ standard atrakcji, decydując się na transport autobusem z Neapolu. Dzień możesz rozpocząć od przejażdżki autobusem z Neapolu lub samodzielnej podróży pod Wezuwiusza (zależnie od wybranej przez Ciebie opcji). Omiń kolejki dzięki zarezerwowanemu z wyprzedzeniem biletowi i wyrusz na malowniczą wędrówkę w swoim tempie. Wędrując, zanurz się w historii okolicy i dowiedz się wszystkiego o tym światowej sławy wulkanie. Korzystaj z bogatego w informacje audioprzewodnika i pokonaj spokojną trasę, która sprawdza się niezależnie od poziomu zaawansowania.

Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Wezuwiusza

9. Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Wezuwiusza

Podróż z Rzymu do Pompejów klimatyzowanym prywatnym autobusem w towarzystwie przewodnika archeologa. Skorzystaj z opcji skip-the- wejście liniowe i ciesz się wycieczką z przewodnikiem po starożytnym mieście. W ruinach natknij się na odlew śmierci, gipsowe odtworzenie nieszczęsnego obywatela zachowane przez przegrzany pył wulkaniczny. Po wizycie w Pompejach wjedź na zbocze Wezuwiusza, jednego z niewielu aktywnych wulkanów w Europie, znajdującego się w Parku Narodowym Wezuwiusza. Stąd wybierz się na krótką wędrówkę do parującego krateru, aby podziwiać wspaniałe widoki na Capri i Sorrento. Kiedy Wezuwiusz jest zamknięty, Twoja wycieczka będzie przebiegać wzdłuż wybrzeża i zabierze Cię do Neapolu. Zwiedź kultowy zamek Nuovo, słynną galerię Umberto I w stylu art deco lub po prostu spaceruj po monumentalnym Placu Plebiscito.

Z Neapolu: Półdniowa wycieczka do Pompejów

10. Z Neapolu: Półdniowa wycieczka do Pompejów

Zobacz najbardziej intrygujące punkty Pompejów podczas tej półdniowej wycieczki z Neapolu. Odwiedź słynne stanowisko archeologiczne w towarzystwie przewodnika na wycieczce VIP w małej grupie, wycieczce w małej grupie lub regularnej wycieczce grupowej. Wybierz pomiędzy poranną lub popołudniową wycieczką i podróżuj komfortowym klimatyzowanym autobusem, jadąc z Neapolu do Pompejów. Po przyjeździe odkryj to dobrze zachowane rzymskie miasto z brukowanymi uliczkami, luksusowymi willami i świątyniami. Poczuj obecność starożytnych Rzymian. Odwiedź łaźnie termalne, teatry, fora i słynny dom Vettiego i „Lupanare”. Zobacz naturalne odlewy ciała, zachowane przez popiół wulkaniczny prawie 2000 lat temu. Wizyta trwa około 2 godzin przed powrotem do punktu odbioru.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 408
Sortuj wg:
Strona 1 z 26

Pompeje: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pompeje? Kliknij tutaj.

Pompeje: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 38 190 opinii

Kontakt wzorowy. Odbiór z umówionego miejsca. Szkoda tylko że nie ma przewodnika w języku polskim. Na Wezuwiusza nie weszliśmy - wejście było niedostępne, nie wiem czy organizator nie powinien sprawdzać takich rzeczy przed wycieczka. Otrzymałem zwrot za niewykorzystane bilety.

We loved the tour so much. Teresa was very knowledgeable and super nice. Would definitely recommend to everyone!

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Można się po prostu oddać chwili i podziwiać zabytki :)

Bez stania w kolejce, otrzymaliśmy bilety w kasie, po okazaniu rezerwacji w telefonie

Amazing guide, everything nicely explained! Thank you for a great experience :)