Pompeje
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Najpopularniejsze
pompeje 2godzinna wycieczka w małej grupie z archeologiem

Pompeje: 2-godzinna wycieczka w małej grupie z archeologiem

Czas trwania: 2 godz.
Opinie: 581
GetYourGuide Originals
581

Weź udział w 2-godzinnej wycieczce po Pompejach i zwiedzaj w małej grupie w towarzystwie archeologa. Skorzystaj z priorytetowego wstępu na teren…

Pompeje: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Pompeje”

Neapol – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 480

Atrakcje Pompejów

W 79 roku n.e. wydobywający się z Wezuwiusza popiół wulkaniczny i pumeks pogrzebały Pompeje. Od czasu rozpoczęcia prac wykopaliskowych w połowie XVIII wieku znaleziono tu mnóstwo skarbów i przedmiotów dających wyobrażenie o życiu w starożytności.

Amfiteatr w Pompejach

Amfiteatr w Pompejach

Powstał w 80 r. p.n.e. i uznawany jest za jedną pierwszych tego typu budowli. Walczyli tutaj gladiatorzy, a 3 sektory mogły pomieścić do 20 000 widzów, w zależności od ich klasy społecznej.

Świątynia Apollina

Świątynia Apollina

Uznawana za najstarszy budynek religijny w Pompejach. Znajduje się w nim wykonana z brązu replika posągu boga wróżb, stojącego pośród korynckich kolumn i jakby napinającego łuk.

Świątynia Jowisza

Świątynia Jowisza

Wezuwiusz wznosi się za świątynią Trójcy Kapitolińskiej, czyli Jowisza, Junony i Minerwy. Rzymianie czcili Jowisza jako najpotężniejsze ze wszystkich bóstw.

Dom Fauna

Dom Fauna

To jeden z największych budynków mieszkalnych w Pompejach. Znajduje się w nim replika słynnej mozaiki przedstawiającej bitwę Aleksandra Wielkiego z perskim królem Dariuszem III.

Dom Menandra
Zdjęcie: Pompeii - House of the Menander

Dom Menandra

Ten bogato zdobiony freskami i mozaikami budynek zawdzięcza swoją nazwę nie swoim pierwszym właścicielom, lecz niezwykłemu freskowi przedstawiającemu greckiego poetę Menandra.

Dom Wettiuszów
Zdjęcie: Pompeii - House of the Vettii

Dom Wettiuszów

Będący wyzwolonymi niewolnikami bracia Wettiusze nie szczędzili wydatków, aby pokazać swój „nowobogacki” status poprzez wspaniałe freski i malowidła ścienne.

Willa z Misteriami
Zdjęcie: Justin Ennis@flickr (CC BY 2.0)

Willa z Misteriami

Dziewięć malowideł na ścianach „komnaty inicjacyjnej” przedstawia rytuał wkroczenia panny młodej w kobiecość oraz kult Dionizosa – greckiego boga wina i płodności.

Nasze wskazówki

Bilety wstępu do Pompejów

Cena biletu wstępu do Pompejów to 11 EUR, ale w pierwszą niedzielę każdego miesiąca Pompeje można zwiedzać za darmo. Nie ma konieczności wcześniejszego kupowania biletów on-line. Do środka prowadzą 3 wejścia: Villa dei Misteri, Porta Marina i Anfiteatro. Cena 3-dniowego karnetu na zwiedzanie Pompejów, Herkulanum, Oplontis, Boscoreale i Stabii to 20 EUR.

Kiedy można zwiedzać Pompeje?

Godziny otwarcia Pompejów to 8.30-19.30 od kwietnia do października i 8.30-17.30 od listopada do marca.

Jak dotrę do Pompejów?

Pociąg Circumvesuviana kursuje na trasie Neapol – Sorrento co pół godziny. Podróż do stacji „Pompeii-Scavi-Villa dei Misteri” trwa ok. 30-40 minut. Autokar SITA kursuje tylko od poniedziałku do soboty; wyjeżdża z dworca centralnego i portu w Neapolu i zatrzymuje się przy Piazza Esedra w Pompejach (od tej strony wchodzi się przez Porta Marina). Jeśli podróżujesz samochodem, dojedziesz na miejsce autostradą A3.

Kiedy najlepiej zwiedzać Pompeje?

Na południu Włoch wiosną i jesienią panują przyjemne temperatury, natomiast latem jest dość gorąco. Pompeje nie są małe i należy założyć, że zwiedzanie potrwa od 2 do 3 godzin. Zabierz ze sobą butelkę wody i nie zapomnij o odpowiednich butach i kremie do opalania.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia Pompejów to 8.30-19.30 od kwietnia do października i 8.30-17.30 od listopada do marca.
 • Cena
  Cena biletu dla dorosłych to 11 EUR lub więcej, w zależności od wybranych opcji wycieczki i transportu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W Pompejach jest tyle zabytków, że przewodnik na pewno uprzyjemni i ułatwi zwiedzanie.
 • Jak tam dotrzeć?
  Dojedziesz pociągiem Circumvesuviana na stację „Pompeii Scavi-Villa dei Misteri” lub autokarem SITA na Piazza Esedra.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W Pompejach jest bardzo mało zacienionych miejsc. Koniecznie zabierz ze sobą nakrycie głowy, krem do opalania i dużo wody!

  • Handel wewnątrz Pompejów jest ograniczony. Dobrze zaplanuj wycieczkę i zjedz coś przed zwiedzaniem, jeśli masz taką potrzebę.

Pompeje: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.4 / 5
na podstawie 18 679 opinii

Pompeje cudne,organizacja w kasach-beznadziejna

Wejście z biletem szybkiego wstępu znajduje się dosyć daleko od centrum miasta i zmusza do korzystania z drogiego parkingu w pobliżu. Niestety kupon elektroniczny czy papierowy nie upoważnia jeszcze do wstępu i trzeba go zamienić na bilet w kasie, do której-owszem-jest wyznaczona odrębna kolejka ,ale z racji beznadziejnej organizacji trzeba było w niej odstać dłużej niż dla osób bez biletu! A przecież po to placi się więcej i wcześniej żeby tego uniknąć!

Pompeje: bilet wstępu z rezerwacją Autor:

Wycieczka bardzo nam się z mężem podobała. Dzięki jej wykupowi online uniknęliśmy stania w kolejce, a ta jest zazwyczaj długa. Pogoda była piękna, słoneczna, więc warunki zwiedzania mieliśmy świetne. Spędziliśmy w Pompejach ponad trzy godziny. Z czasem było nam coraz bardziej smutno, że tak kwitnące miasto w krótkiej chwili zostało zniszczone. Na pewno będziemy korzystać w przyszłości z takiej formy rezerwowania i wykupu wycieczek.

Pompeje: bilet wstępu z rezerwacją Autor:

The trip was nice and interesting. Good organised. The best part of the trip was our guide Roberto. He had many interesting stories to say and took good care about the participants. It was really nice to hear this guy talking in very interesting and often funny way about simple things. I think without him it would be just another watching of old ruins. Roberto keep going!!! ;-)

Z Rzymu: 1-dniowa wycieczka do Pompejów Autor:

Będąc w Rzymie/okolicach , Pompeje to "must see". Polecam zwiedzanie z przewodnikiem , który pokaże najważniejsze rzeczy i o nich opowie , bez przewodnika łatwo się pogubić , teren jest duży , oznaczenia punktów trochę chaotyczne. Wybrzeże Amalfi piękne widokowo , dość czasu na poczucie lokalnego klimatu / lunch . Polecam.

Generally everything was ok, the guide Tiziana was very friendly but our group was a mix of English and Spanish and that was a little problem because everything had to be translated into two different languages and especially during the Pompei tour it was a bit annoying waiting plus the group was a little too big .

Z Neapolu: Pompeje i Wezuwiusz bez kolejek Autor: