Pompeje

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zaplanuj pobyt

 • Bilety wstępu do Pompejów

  Cena biletu wstępu do Pompejów to 11 EUR, ale w pierwszą niedzielę każdego miesiąca Pompeje można zwiedzać za darmo. Nie ma konieczności wcześniejszego kupowania biletów on-line. Do środka prowadzą 3 wejścia: Villa dei Misteri, Porta Marina i Anfiteatro. Cena 3-dniowego karnetu na zwiedzanie Pompejów, Herkulanum, Oplontis, Boscoreale i Stabii to 20 EUR.

 • Kiedy można zwiedzać Pompeje?

  Godziny otwarcia Pompejów to 8.30-19.30 od kwietnia do października i 8.30-17.30 od listopada do marca.

 • Jak dotrę do Pompejów?

  Pociąg Circumvesuviana kursuje na trasie Neapol – Sorrento co pół godziny. Podróż do stacji „Pompeii-Scavi-Villa dei Misteri” trwa ok. 30-40 minut. Autokar SITA kursuje tylko od poniedziałku do soboty; wyjeżdża z dworca centralnego i portu w Neapolu i zatrzymuje się przy Piazza Esedra w Pompejach (od tej strony wchodzi się przez Porta Marina). Jeśli podróżujesz samochodem, dojedziesz na miejsce autostradą A3.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Pompeje?

  Na południu Włoch wiosną i jesienią panują przyjemne temperatury, natomiast latem jest dość gorąco. Pompeje nie są małe i należy założyć, że zwiedzanie potrwa od 2 do 3 godzin. Zabierz ze sobą butelkę wody i nie zapomnij o odpowiednich butach i kremie do opalania.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia Pompejów to 8.30-19.30 od kwietnia do października i 8.30-17.30 od listopada do marca.
 • Cena
  Cena biletu dla dorosłych to 11 EUR lub więcej, w zależności od wybranych opcji wycieczki i transportu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W Pompejach jest tyle zabytków, że przewodnik na pewno uprzyjemni i ułatwi zwiedzanie.
 • Jak tam dotrzeć?
  Dojedziesz pociągiem Circumvesuviana na stację „Pompeii Scavi-Villa dei Misteri” lub autokarem SITA na Piazza Esedra.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W Pompejach jest bardzo mało zacienionych miejsc. Koniecznie zabierz ze sobą nakrycie głowy, krem do opalania i dużo wody!

  • Handel wewnątrz Pompejów jest ograniczony. Dobrze zaplanuj wycieczkę i zjedz coś przed zwiedzaniem, jeśli masz taką potrzebę.

Pompeje: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pompeje? Kliknij tutaj.

Pompeje: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 23 638 opinii

Toller Ausflug und noch besserer Reiseleiter! Emilio (bin mir nicht sicher ob er so heißt) ist super sympathisch und hat wirklich Leidenschaft für seinen Job! Und der Busfahrer Antonio macht seine Arbeit auch richtig gut! Wir hatten eine wunderschöne Zeit in Pompei und Positano und die Busfahrt war nicht so anstrengend wie bei manchen Bewertungen geschrieben ist. Alles in allem würde ich diesen kleinen Ausflug 100% empfehlen!!!

Dzień jest długi, ale warto. Amalfi jest piękne, a Pompeje bardzo fajne. Przewodnicy wycieczek byli niesamowici! Angela była bardzo kompetentna i dawała wspaniałe lekcje historii podczas całej podróży. Antonio to mistrzowski kierowca z umiejętnościami. To był wspaniały dzień!

Mama Angela była fantastyczna. Bez wątpienia najlepszy przewodnik, jakiego mieliśmy we Włoszech. Jej pasja jest oczywista. Dba o to, aby wszyscy świetnie się bawili. Uwielbialiśmy wszystkie jej opowieści i lekcje historii.

IT was very intresting trip very good service and very good guaide i mean Angie and Lili i c recommend

Gorąco polecam wybrać się na tę wycieczkę. Długi, ale warto.