Dodaj daty

Pomnik Molly Malone
architektura

architektura
Liczba znalezionych atrakcji: 30
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Pomnik Molly Malone architektura

Z Dublina: półdniowa wycieczka do Glendalough i Wicklow

1. Z Dublina: półdniowa wycieczka do Glendalough i Wicklow

Ucieknij od zgiełku Dublina i rozkoszuj się spokojem gór Wicklow i Glendalough podczas jednodniowej wycieczki autobusem. Zobacz zabytki, takie jak góra Sugar Loaf i wioska Roundwood. Wycieczka rozpoczyna się w połowie popołudnia, pozostawiając ci czas na lunch lub kufel Guinnessa przed rozpoczęciem doświadczenia. Po odebraniu z wybranego punktu odbioru w centrum Dublina, wybierz się na krótką wycieczkę po stolicy podczas podróży do Glendalough. Podziwiaj panoramiczne widoki na górę o trafnej nazwie Sugar Loaf i przejedź przez uroczą wioskę Roundwood podczas podróży przez góry Wicklow. Po przybyciu do Glendalough rozkoszuj się zapierającą dech w piersiach irlandzką scenerią, historią i dziką przyrodą w „Dolinie Dwóch Jezior”. Ciesz się co najmniej 90 minutami wolnego czasu na zwiedzanie ruin celtyckiego klasztoru chrześcijańskiego, które zostały zbudowane na brzegu jeziora przez świętego Kevina wiele wieków temu. Odkryj misternie rzeźbione kamienne krzyże celtyckie i okrągłe wieże, w których mnisi ukryli złote kielichy i inne kosztowności z wielu najazdów Wikingów, które miały miejsce w regionie. Stań nad brzegiem wody i przejrzyj dęby, aby zobaczyć, czy uda Ci się dostrzec zagrożoną wyginięciem rodzimą wiewiórkę rudą podczas zabawy. Podczas zwiedzania spróbuj znaleźć miejsce, w którym kręcono scenę ślubu Braveheart i gdzie Gerard Butler z „PS Kocham cię” wpadł na Hilary Swank. Wróć do Dublina po niesamowitym popołudniu na świeżym powietrzu gór Wicklow ze zdjęciami i wspomnieniami z irlandzkiej przygody.

Dublin: bilet Fast-Track Book of Kell i wycieczka po zamku w Dublinie

2. Dublin: bilet Fast-Track Book of Kell i wycieczka po zamku w Dublinie

Odkryj „najcenniejszy obiekt zachodniego świata” według Kronik Ulsteru z 1007 roku podczas kulturalnej, szybkiej wycieczki po Księdze z Kells w Trinity College w Dublinie. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem po Dublinie przy głównym wejściu do Trinity College i podziwiaj bogatą ornamentykę i gęstą symbolikę Księgi z Kells z VIII wieku. Jest to iluminowany rękopis 4 Ewangelii Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Zbliż się i podziwiaj jeden z najwspanialszych przykładów średniowiecznej iluminacji. W drugiej części tej fascynującej wycieczki odwiedź XII-wieczny Zamek Dubliński zbudowany przez króla Jana, gdzie Twój profesjonalny lokalny anglojęzyczny przewodnik pokaże Ci wszystkie zewnętrzne atrakcje, w tym ogrody zamkowe, zapewniając jedno z najlepszych wrażeń z wycieczki w Irlandii. Od jesieni 2023 roku biblioteka Trinity College będzie zamknięta z powodu remontu. Księga Kells z IX wieku będzie nadal wystawiona.

Dublin: Klify Moheru, Doolin, Burren i Galway - 1-dniowa wycieczka

3. Dublin: Klify Moheru, Doolin, Burren i Galway - 1-dniowa wycieczka

Zobacz dramatyczne Klify Moheru i Burren podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem po zachodnim wybrzeżu Irlandii z Dublina. Poznaj tętniące życiem miasto Galway i zjedz lunch w pubie w Doolin. Dotrzyj do Klifów Moheru i podążaj ścieżką do krawędzi klifu, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Atlantyk. Oddychaj oceanicznym wiatrem i słuchaj fal rozbijających się pod tobą. Uzyskaj widok na klify z lotu ptaka i zobacz podwodne jaskinie na dużym ekranie multimedialnym w interaktywnym centrum dla zwiedzających. Kontynuuj podróż do uroczej wioski Doolin, aby zjeść lunch w lokalnym pubie i dostrzec wyspy Aran w oddali po drodze. Zatrzymaj się w Burren i zrób zdjęcia jego nieziemskiego krajobrazu. Następnie poznaj dynamiczną kulturę Galway, która słynie z tradycyjnych irlandzkich tańców, muzyki i języka. Zakończ dzień malowniczą podróżą powrotną do Dublina. Spodziewaj się wesołych komentarzy, anegdot, a nawet irlandzkiej muzyki, która zapewni Ci rozrywkę w drodze powrotnej do stolicy.

Dublin: wycieczka autobusowa hop-on, hop-off z przewodnikiem na żywo

4. Dublin: wycieczka autobusowa hop-on, hop-off z przewodnikiem na żywo

Odkryj magię Dublina dzięki naszej wycieczce autobusowej hop-on hop-off! Z 24- lub 48-godzinnym biletem możesz odkrywać najważniejsze zabytki miasta, w tym katedrę św. Patryka, Zamek Dubliński i St. Stephen's Green we własnym tempie. Zaczynając od Upper O'Connell Street, czerwona linia ma 25 przystanków pełnych irlandzkiej zabawy. Możesz wsiadać i wysiadać z autobusu tyle razy, ile chcesz w ramach ważności biletu, a ponieważ autobusy przejeżdżają co 30 minut, możesz ponownie dołączyć do wycieczki, gdy będziesz gotowy. Odkryj piękno Nassau Street i zaplanuj wizytę w National Art Gallery. Odkryj Merrion Square i przejdź się po ogrodach w stylu georgiańskim, a następnie zjedz coś w Temple Bar. Nie zapomnij odwiedzić dwóch najbardziej znanych katedr w Irlandii - Christ Church Cathedral i St. Patrick's Cathedral. A jeśli naprawdę chcesz doświadczyć dublińskiego stylu życia, ugasić pragnienie zimnym kuflem Guinnessa, świeżo wyprodukowanym w Guinness Storehouse. Ale to nie wszystko! Dołącz do opcjonalnej wycieczki pieszej Yellow Umbrella Walking Tour, aby zagłębić się w tajemnice Dublina, odwiedzić Trinity College i zwiedzić tętniące życiem centrum miasta z naszymi uroczymi i dowcipnymi przewodnikami. Aby miło spędzić wieczór, wybierz się na naszą panoramiczną nocną wycieczkę, podczas której nasz przewodnik na żywo dzieli się fascynującymi opowieściami o mieście podczas rejsu po jego oświetlonych ulicach. Usłysz ukryte historie i ekscytującą historię z lokalnym spojrzeniem na tradycje, architekturę i najbardziej zapadające w pamięć postacie Dublina. Chcesz uciec od zgiełku miasta na wycieczkę na irlandzką wieś? Nasza półdniowa wycieczka wzdłuż wybrzeża jest idealna! Odwiedź malowniczy szczyt Howth i jego wioskę rybacką, aby zwiedzić klify podczas wycieczki z przewodnikiem i pospacerować po malowniczej wiosce we własnym czasie. Przed powrotem do domu spróbuj pysznego obiadu z owoców morza złowionych świeżo z brzegu. Doświadcz Dublina jak nigdy dotąd, mając swobodę odkrywania, gdzie chcesz i kiedy chcesz!

Dublin: dolina Boyne ze wstępem do Newgrange i Bru Na Boinne

5. Dublin: dolina Boyne ze wstępem do Newgrange i Bru Na Boinne

Dolina Boyne i rzeka Boyne rozciągają się przez hrabstwa Meath i Louth we wschodniej Irlandii aż do morza w Droghedzie. Poznaj ten historycznie ważny i cudownie malowniczy obszar podczas wycieczki z przewodnikiem z Dublina. Ta wycieczka obejmuje opłatę za wstęp i pominięcie kolejki przy pomniku Newgrange i Bru Na Boinne. Odkryj miejsca i zabytki w tej okolicy, których historia sięga ponad 5000 lat. UWAGA: Od 1 listopada do 1 marca – Knowth jest niedostępne, dlatego wycieczka po Bru Na Boinne jest nieco krótsza. Poznaj historię Irlandii i narodu irlandzkiego, której korzenie sięgają tej doliny, począwszy od pierwszych osadników neolitycznych i ich megalitycznych grobowców, a także Celtów i ich pogańskich wierzeń. Kontynuuj zwiedzanie Centrum Turystycznego Bitwy pod Boyne przez około 1,5 godziny. Bitwa nad Boyne w 1690 r. była decydującą bitwą nie tylko dla klasy rządzącej w Irlandii, ale także w Wielkiej Brytanii i Europie. Wyjaśnia kłopoty Irlandii Północnej i dlaczego społeczność lojalistów obchodzona jest co roku 12 lipca. Odkryj historię bitwy, która ostatecznie doprowadziła do wysiedlenia irlandzkich Celtów i ich kultury na całej wyspie Irlandii. Była to także bitwa o tron Anglii pomiędzy katolickim królem Jakubem II a protestanckim królem Holandii (Wilhelmem Orańskim). Na koniec dotrzyj do Monasterboice na półgodzinny postój. Udaj się do „klasztoru Buithe”, obiektu klasztornego z V wieku założonego przez św. Buithe, który obejmuje dwa kościoły zbudowane w XIV wieku i okrągłą wieżę z X wieku, ale najbardziej słynie z celtyckich wysokich krzyży. Podziwiaj okrągłą wieżę, która ma około 28 metrów wysokości i jest w bardzo dobrym stanie. Został zbudowany prawdopodobnie wkrótce po 968 r. i zniszczony w pożarze w 1098 r. Trzy wysokie krzyże pochodzą z X wieku i należą do grupy pism świętych (przedstawiających sceny biblijne). Podziwiaj 5,5-metrowy Wysoki Krzyż Muiredacha, uważany za najwspanialszy wysoki krzyż w całej Irlandii. Znajdują się w nim biblijne rzeźby ze Starego i Nowego Testamentu. Został nazwany na cześć opata Muiredacha mac Domhnailla, który zmarł w 923 roku. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do Dublina, docierając około 17:00.

Dublin: Panoramiczna nocna wycieczka Big Bus z przewodnikiem na żywo

6. Dublin: Panoramiczna nocna wycieczka Big Bus z przewodnikiem na żywo

Zobacz, jak światła Dublina błyszczą nocą na pokładzie piętrowego autobusu z odkrytym dachem. Panoramiczna wycieczka, która trwa godzinę, poprowadzi Cię przez niektóre z najsłynniejszych zabytków i atrakcji miasta, w tym Zamek Dubliński, katedrę Christ Church i St. Stephen's Green. Podróżując wyjątkową trasą Night Tour, posłuchaj historycznych opowieści o najważniejszych zabytkach miasta i wybitnych postaciach, w tym Temple Bar, Docklands i najstarszym pubie w Dublinie, The Brazen Head, z historiami Jamesa Joyce'a, Oscara Wilda lub Bono. To doskonały sposób na spędzenie wieczoru w Dublinie, niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, z rodziną, czy z kimś wyjątkowym.

Najważniejsze atrakcje Dublina: 2,45-godzinna wycieczka piesza w języku włoskim

7. Najważniejsze atrakcje Dublina: 2,45-godzinna wycieczka piesza w języku włoskim

Poznaj historię Dublina i jego zabytków z przewodnikiem po włosku. Poznaj wczesne dni, kiedy św. Patryk przybył, aby ewangelizować pogan, aż do dzisiejszego życia w mieście. Zacznij od Trinity College i poznaj legendę Molly Malone, zanim udasz się do zamku w Dublinie, gdzie Brytyjczycy kontrolowali Irlandię aż do podpisania traktatu angielsko-irlandzkiego w 1921 roku. Podziwiaj imponujące fasady katedry św. Patryka i katedry Christ Church. udanie się do popularnej dzielnicy rozrywkowej Temple Bar. Przejdź przez most Liffey – znany lokalnie jako most Ha'penny – aby odkryć niektóre z najważniejszych miejsc w historii Irlandii po północnej stronie rzeki, w tym General Post Office, jeden z ostatnich gruzińskich budynków wybudowanych w stolica. Uzyskaj wskazówki dla wtajemniczonych, np. gdzie zjeść smaczny irlandzki gulasz, posłuchać muzyki na żywo lub znaleźć po drodze najlepsze puby. Zakończ przy pomniku Spire of Dublin na O'Connell Street.

Dublin: historyczna wycieczka z przewodnikiem i bilet do zamku w Dublinie

8. Dublin: historyczna wycieczka z przewodnikiem i bilet do zamku w Dublinie

Odkryj Dublin podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem, aby poznać jego historię i współczesne życie. Zbliż się do głównych zabytków, takich jak Trinity College, Zamek Dubliński i Christchurch, jednocześnie poznając burzliwą historię miasta. Bilety do Zamku Dublińskiego są wliczone w cenę. Zacznij od pomnika Molly Malone, aby poznać historie piratów i rybaków oraz legendę krążącą wokół najsłynniejszej irlandzkiej sprzedawczyni ryb z XVII wieku. Pamiętana przez wszystkich mieszkańców Dublina, ma swoją własną piosenkę, która nie pozostanie niezauważona podczas Twojej wizyty w mieście. Kontynuuj podróż do Trinity College, przez który przewinęli się intelektualiści tacy jak Samuel Beckett i Oscar Wilde, a także bardziej współczesne osobistości, takie jak Courtney Love. Założona przez królową Anglii Elżbietę I w 1592 roku uczelnia wyróżnia się niesamowitą reputacją w zakresie edukacji, badań i innowacji. Po studiach i obowiązkach przenieś się do znacznie bardziej swobodnego Dublina, słynnej dzielnicy Temple Bar. Tutaj zarówno dublińczycy, jak i odwiedzający cieszą się kuflami, słuchając muzyki na żywo. Żaden pub nie uniknie uroku tradycyjnej irlandzkiej muzyki. Twoim następnym przystankiem jest katedra Christ Church, jedna z dwóch średniowiecznych katedr w Dublinie. Obok niej odkryj katedrę św. Patryka, nowszą i większą od poprzedniej. Z jej ogrodów dowiesz się o jej historii i najbardziej reprezentatywnych legendach. Twoja piesza wycieczka z przewodnikiem po Dublinie kończy się przy jednym z najważniejszych zabytków miasta - Zamku Dublińskim. Od XII wieku przechodzili przez niego Wikingowie, żołnierze i królowie, a wraz z przewodnikiem odkryjesz powód jego kolorowych bloków. Twoja wycieczka obejmuje bilety wstępu do Zamku Dublińskiego, który możesz odwiedzić w wolnym czasie po pożegnaniu się z przewodnikiem.

Dublin: Wycieczka z audioprzewodnikiem z 26 atrakcjami do zwiedzania

9. Dublin: Wycieczka z audioprzewodnikiem z 26 atrakcjami do zwiedzania

Wyrusz we wciągającą podróż po pełnych historii ulicach Dublina z audioprzewodnikiem, który we własnym tempie odkryje przed Tobą tajemnice miasta. Dublin to urzekająca mieszanka uroku starego świata i nowoczesnej witalności. Od średniowiecznych uliczek Temple Bar po majestatyczny Phoenix Park, ta wycieczka audio jest Twoim paszportem do odkrywania ukrytych klejnotów miasta, kultowych zabytków i nieopowiedzianych historii, które kryją się w każdym bruku. Przemierzaj kręte ścieżki Dublina i przenieś się w czasie dzięki opowieściom o najazdach Wikingów, legendach literackich i narodzinach narodu. Zanurz się w melodyjnej nucie mieszkańców, echach wielowiekowego śmiechu i szeptach historycznych intryg, które unoszą się w powietrzu. Dowiedz się więcej o 26 największych atrakcjach turystycznych w Dublinie. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Stacja Heuston 2. Narodowe Muzeum Irlandii - sztuka dekoracyjna i historia 3. Destylarnia Bow St 4. Kościół św. Michała 5. Dublinia 6. Katedra Kościoła Chrystusowego 7. Zamek Dubliński 8. Chester Beatty 9. Katedra św. Patryka 10. Biblioteka Marsha 11. St. Stephen's Green 12. Małe Muzeum 13. Narodowe Muzeum Irlandii - Archeologia 14. Narodowe Muzeum Irlandii - Historia naturalna 15. Galeria Narodowa Irlandii 16. Trinity College i biblioteka 17. Muzeum Irlandzkiej Whiskey 18. Pomnik Molly Malone 19. Muzeum GPO 20. Rzeźby głodu 21. EPIC, Irlandzkie Muzeum Emigracji 22. Muzeum Kilmainham Gaol 23. Phoenix Park 24. Zoo w Dublinie 25. Muzeum Glasnevin 26. Narodowy Ogród Botaniczny

Dublin: Trinity College, Zamek, Guinness i Whiskey Tour

10. Dublin: Trinity College, Zamek, Guinness i Whiskey Tour

Cofnij się w czasie i poznaj bogatą historię miasta, od najazdów Wikingów po gruzińską wielkość. Będziesz zachwycony urokiem mieszkańców, którzy z pewnością sprawią, że poczujesz się jak w domu. Podczas zwiedzania głównych atrakcji miasta odkryjesz niespodzianki za każdym rogiem — nic dziwnego, że tak wiele osób zakochuje się w Dublinie! Żadna wycieczka do Dublina nie byłaby kompletna bez wizyty w Trinity College, jednym z najbardziej renomowanych uniwersytetów na świecie. Podziwiaj oszałamiającą bibliotekę i wspaniałą Księgę z Kells — prawdziwe święto skrupulatnego rzemiosła. Ponieważ każdego dnia wyświetlana jest tylko jedna strona, każda wizyta w Trinity College jest naprawdę wyjątkowym momentem. Cofnij się w czasie do okresu normańskiego, zwiedzając Zamek Dubliński, historyczne miejsce, które przez wieki odgrywało integralną rolę w historii Irlandii. Będziesz miał również okazję podziwiać zapierające dech w piersiach łuki katedry w Christchurch i usłyszeć ciekawe opowieści o katedrze św. Patryka podczas krótkiego spaceru po Dublinie. Gotowy na rozkoszowanie się najlepszą kulturą irlandzką? Udaj się do The Liberties, najbardziej urokliwej dzielnicy Dublina, na degustację whisky po wycieczce z przewodnikiem. Delektuj się wyjątkowymi smakami rzemieślniczej whisky i zrelaksuj się przy koktajlu na bazie whisky - prawdziwy smak Irlandii! I oczywiście żadna wycieczka do Dublina nie byłaby kompletna bez kufla Guinnessa. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po browarze, który ją warzy, i poznaj proces warzenia, rodzinę Guinnessa i zdumiewającą 9000-letnią dzierżawę. Następnie udaj się do baru na dachu, aby podziwiać 360-stopniowe widoki i pozwolić, aby profesjonalista Guinnessa nalał Ci najlepszego piwa, jakie kiedykolwiek piłeś. Dublin to miasto inne niż wszystkie, z naprawdę wyjątkową mieszanką kultury, historii i zabawy. Dołącz do nas na niezapomnianą wycieczkę, która pokaże najlepsze atrakcje tego tętniącego życiem miasta w ciągu zaledwie jednego dnia!

Dublin

Dublin

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu architektura w: Pomnik Molly Malone

Oprócz atrakcji typu architektura w: Pomnik Molly Malone jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dublin?

W: Dublin są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Pomnik Molly Malone: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pomnik Molly Malone? Kliknij tutaj.

Pomnik Molly Malone: Co mówią inni?

The guide was really thoughtful and considerate. He was thinking not only how to pass his knowledge about Dublin in short stories but also about our well-being. Moreover, he was happy to answer questions about anything, recommend place to visit, share maps etc. Thanks to Brian I learned a lot about Irish history and more than 2hrs passed really fast. Thank you!

Neil, który był architektem, aktorem, piosenkarzem, historykiem i prawdziwym obywatelem Dublina w jednym, zapewnił nam fantastyczne i niezapomniane wrażenia podczas trasy. Księga, Biblioteka i spacer do zamku w Dublinie dały nam wspaniały wgląd w bogatą historię Dublina, krajobraz miasta, kulturę i oczywiście możliwe puby.

Knowth i Newgrange budziły podziw (5000 lat). Dowiedzieliśmy się trochę o historii Irlandii, zatrzymując się w miejscu bitwy pod Boyne. Ogólnie rzecz biorąc, przewodnik wykonał świetną robotę, byliśmy jednak rozczarowani późnym startem z Dublina, gdy czekaliśmy na późne przybycie jednego z pasażerów.

Roger był niesamowity! Był bardzo kompetentny i przystojny i naprawdę chciał, żebyśmy mieli wspaniałe doświadczenie. Był bardzo sumienny w stosunku do wszystkich członków grupy i miał jasne wskazówki, jeśli się rozstaniemy. Miał też wielką charyzmę i humor. Absolutnie zarezerwuję ponownie!

Alan (w żółtym kapeluszu) był wspaniałym przewodnikiem! Byliśmy w Dublinie tylko przez 48 godzin i szukaliśmy wycieczki, która obejmowałaby dużo w krótkim czasie. To absolutnie pasuje do rachunku i gorąco polecam każdemu, kto odwiedza.