Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie

Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie

Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu i podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego w Warszawie, aby zobaczyć arystokratyczne rezydencje i słynne zabytki. Odwiedź letnią rezydencję ostatniego króla Polski w Łazienkach Królewskich. Następnie zobacz zabytki znajdujące się na terenie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, w tym Zamek Królewski oraz bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której pochowani zostali przedstawiciele dynastii Jagiellonów i Wazów. Wejdź na teren dawnego getta warszawskiego, aby podziwiać gmach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i pomnik Bohaterów Getta. Zobacz okryty złą sławą Umschlagplatz – miejsce koncentracji Żydów przed wywiezieniem ich do obozów zagłady. Następnie udaj się autobusem w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, pomnika Powstania Warszawskiego oraz pomnika Katyńskiego. W zależności od natężenia ruchu drogowego autobus przejedzie przez dzielnicę Praga, gdzie zobaczysz pomnik Braterstwa Broni. Zachwyć się niepowtarzalnym widokiem z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, po czym kierowca odwiezie Cię do Twojego hotelu. 

Warszawa: 3-godzinna panoramiczna wycieczka po mieście z odbiorem w autobusie

Warszawa: 3-godzinna panoramiczna wycieczka po mieście z odbiorem w autobusie

Weź udział w 3-godzinnej kompleksowej wycieczce po głównych atrakcjach Warszawy, jadąc klimatyzowanym autobusem w grupie maksymalnie 15 osób. Dowiedz się więcej o ponurej i burzliwej historii miasta, odwiedzając niektóre z ocalałych miejsc oraz pomników powstałych na pamiątkę powstań i tragedii, które miały miejsce w Warszawie w czasach II wojny światowej. Po drodze Twój profesjonalny przewodnik wskaże Ci także kilka znanych pereł architektury.   Rozpocznij swoją wycieczkę w Łazienkach Królewskich – zespole pałacowo-ogrodowym pełnym zabytków, które przetrwały wojnę. Następnym przystankiem będzie pomnik Bohaterów Getta, który upamiętnia powstanie w getcie warszawskim w czasie II wojny światowej. Później udaj się na Umschlagplatz, jedno z najtragiczniejszych miejsc w Warszawie: na tym placu Niemcy wpychali Żydów do wagonów i przewozili do obozu koncentracyjnego w Treblince.   Odwiedź Stare Miasto w Warszawie, gdzie znajduje się Zamek Królewski. Został on zniszczony podczas powstania warszawskiego w 1944 roku, a następnie odbudowany w 1984 roku i po dzień dzisiejszy pozostaje jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta. Na Starym Mieście przejedziesz obok bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela – jednego z najważniejszych kościołów w Warszawie. Budynek powstał w specyficznym mazowieckim stylu gotyckim i został zniszczony oraz odbudowany podobnie jak Zamek Królewski.     Następnie wraz z przewodnikiem udaj się na spacer po Starym Mieście w magicznej atmosferze i odkryj Barbakan, mur obronny wzniesiony w stylu gotyckim z ręcznie wykonanych czerwonych cegieł. Zakończ tę historyczną wycieczkę, odwiedzając pomnik Powstania Warszawskiego, który stanowi najbardziej wyrazisty i symboliczny pomnik w Warszawie. Tutaj możesz poświęcić chwilę, aby przemyśleć wszystko to, co zobaczyłeś(-aś) w ciągu dnia.

Warszawa: Prywatna piesza wycieczka po warszawskim getcie z odbiorem z hotelu

Warszawa: Prywatna piesza wycieczka po warszawskim getcie z odbiorem z hotelu

Weź udział w ciekawej i robiącej wrażenie wycieczce do warszawskiego getta. Tematyka tej wycieczki dotyczy historii utworzenia i likwidacji największego getta w Europie. W 1940 roku naziści stworzyli getto w samym sercu Warszawy. Ponad 400 tysięcy Żydów z Warszawy i okolic zostało umieszczonych na powierzchni 4 kilometrów kwadratowych. 100 tysięcy osób zmarło tu z wycieńczenia, głodu i chorób, a ponad 300 tysięcy zginęło w obozie zagłady w Treblince. W wyniku próby całkowitej likwidacji getta, w roku 1943 wybuchło powstanie. Nierówna walka pomiędzy powstańcami i uzbrojonymi niemieckimi żołnierzami trwało prawie miesiąc. W odwecie naziści doszczętnie zniszczyli getto. Powstanie przeżyła zaledwie garstka Żydów, w tym Władysław Szpilman, bohater filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Przed II wojną światową Warszawa była domem dla drugiej co do wielkości społeczności żydowskiej, która stanowiła 30% populacji miasta. W ciągu niecałych 3 lat społeczność żydowska w Warszawie przestała istnieć. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki zobaczysz miejsca, w których rozgrywały się te wydarzenia i usłyszysz autentyczne historie. Odkryj fragmenty murów getta, ostatnią ulicę getta i dzielnice, które stanowiły jego część. Odwiedź jedyną synagogę, która przetrwała II wojnę światową i ciągle pełni pierwotną funkcję. Dowiedz się, jak narodziła się idea zagłady i jak wprowadzono w życie plan ostatecznego rozwiązania. Poznaj realia życia codziennego w getcie i dowiedz się, dlaczego Żydzi chwycili za broń i kto im w tym pomógł. Odkryj symbolikę Umschlagplatz (punktu przeładunkowego) i pomnik Bohaterów Getta. Choć getto już dawno przestało istnieć, jego historia nie może zostać zapomniana.

Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Stolica Polski, Warszawa, to feniks, który powstał z popiołów, mieszając zabytki ze współczesną architekturą. Odkryj z nami uroki tego różnorodnego i tętniącego życiem miasta oraz poznaj historię i kulturę Polski. Stwórz niezapomniane wspomnienia w Warszawie! Podczas 2-godzinnej wycieczki zobaczysz najlepsze wybrane atrakcje warszawskiej Starówki oraz poznasz lokalne fakty i legendy. Zaczynając od Pomnika Powstania Warszawskiego, który upamiętnia ofiarę antyhitlerowskich bojowników ruchu oporu latem 1944 r., udasz się na spacer w kierunku zabytkowego Rynku Starego Miasta (Starówka). Przejdź przez warszawski Barbakan, aby wejść w mury miejskie i podziwiać tętniący życiem plac z kolorowymi, starymi kamienicami i kultowym pomnikiem Syrenki Warszawskiej. Odkryj legendę tego kultowego symbolu Warszawy! Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem uroczymi, wąskimi uliczkami do archikatedry św. Jana. Wejdź do tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ceglanego gotyckiego kościoła, aby odkryć eleganckie wnętrze i fascynujące opowieści o związku kościoła z królową Anną Jagiellonką, królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i królem Zygmuntem III. Dalej, na Placu Zamkowym, dowiesz się jeszcze więcej o polskich monarchach, którzy mieszkali na Zamku Królewskim i zobaczysz charakterystyczną Kolumnę Zygmunta. Wybierz opcję 3-godzinną, aby kontynuować trasę historyczną Traktem Królewskim i zobaczyć Pomnik Małego Powstańca, Pałac Branieckich i imponujący, neoklasycystyczny kościół św. Anny. Wejdź do zabytkowego kościoła, który jest jednym z najstarszych budynków w Warszawie. Wnętrze zaskoczy Państwa barokowym wystrojem i pięknymi freskami na ścianach. Wokół ołtarza, na którym znajduje się obraz Świętej Rodziny, znajdziemy oryginalne płyciny przedstawiające chiński pejzaż, architekturę, egzotyczne ptaki, gałązki kwiatowe itp., co jest odzwierciedleniem chińskiej mody w świeckim wystroju wnętrz tamtych czasów . Wybierz 4-godzinną opcję, aby wzbogacić swoje wrażenia wizytą w jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Warszawy, Zamku Królewskim z biletami bez kolejki, aby pokonać tłumy. Dowiedz się o ważnych wydarzeniach historycznych, które miały tu miejsce, takich jak podpisanie Konstytucji RP lub wysadzenie zamku przez nazistów po nieudanym Powstaniu Warszawskim. Poznaj Apartament Wielki, Apartament Królewski, Salę Tronową i Kolekcję Lanckorońskich z Galerią Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Dekoracyjnej, zawierającą obrazy Rembrandta i płótna Canaletta. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Warszawy, z większą wiedzą ekspercką i ważnymi zabytkami. Trasa spacerowa zostanie przedłużona od Starego Miasta do nowoczesnej dzielnicy Nowy Świat, z licznymi muzeami, teatrami i nowoczesnymi apartamentowcami. Główną atrakcją będzie zwiedzanie radzieckiego Pałacu Kultury i Nauki (PKiN) z lat 50. z biletami wstępu bez kolejki. Poznaj fascynującą historię komunistycznej Polski. Z tarasu na 30 piętrze, na wysokości 114m, będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Warszawy. Przewodnik wyjaśni Ci pejzaż miejski i udzieli wskazówek na temat najlepszych atrakcji, restauracji i pubów, aby jak najlepiej wykorzystać pobyt w tym ekscytującym mieście.

Warszawa: 2-godzinna wycieczka po codziennym życiu w getcie warszawskim

Warszawa: 2-godzinna wycieczka po codziennym życiu w getcie warszawskim

Przeżyj pouczającą wycieczkę po codziennym życiu w warszawskim getcie - największym w Europie. W 1940 roku naziści utworzyli getto w samym sercu Warszawy. 460 000 Żydów z Warszawy i okolic zostało zgromadzonych na obszarze zaledwie czterech kilometrów kwadratowych. 100 000 osób zmarło tu z wycieńczenia, głodu i chorób. Ponad 300 000 zostało wysłanych do obozu zagłady w Treblince. W 1943 roku w getcie wybuchło powstanie w odpowiedzi na próbę jego całkowitej likwidacji. W akcie zemsty naziści spustoszyli teren getta. Podczas tej 2-godzinnej wycieczki zobaczysz prawdziwe miejsca i usłyszysz autentyczne historie. Poznasz ostatnią zachowaną ulicę getta, pozostałości muru getta, dawną lokalizację kładki nad ulicą Chłodną oraz bunkier przy ulicy Miłej 18. Dowiesz się, czym było getto, jak rozwiązywano problemy życia codziennego i dlaczego wybuchło powstanie. Usłyszysz o zniszczeniach, obojętności, szantażu i oporze. Ponadto dowiesz się o Podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego i tajnej organizacji Oneg Szabat, która podjęła się zadania dokumentowania życia w getcie. Archiwum przetrwało wojnę w metalowych skrzyniach i kankach na mleko i zostało wpisane do rejestru UNESCO Pamięć Świata, który obejmuje najważniejsze dokumenty zachowane przez ludzkość. Poznasz również symbolikę Pomnika Bohaterów Getta, Umschlagplatzu i Muzeum Historii Żydów Polskich. Choć samo getto dawno przestało istnieć, warto poznać jego historię.

Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka - 3 godziny magii!

Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka - 3 godziny magii!

Poznaj Warszawę i baw się na hulajnodze elektrycznej. Uzyskaj najlepsze rekomendacje od lokalnego przewodnika. Ekologiczne hulajnogi elektryczne pozwalają uniknąć długich i męczących spacerów. Zamiast tego wskocz na pokład i jedź na własnej hulajnodze z miejsca na miejsce. Zwiedzanie potrwa 3 godziny, podczas których poznasz esencję Warszawy. To jest nasza pełna wycieczka pakietowa. Po krótkiej sesji szkoleniowej wycieczka przebiega obok najważniejszych budynków i zabytków miasta. Twój przewodnik opowie ich historię i poleci inne miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie. Podczas wycieczki zobaczysz miejsca: Plac Zamkowy | Kolumna Zygmunta | Zamek Królewski | Gąsienica Goliata w katedrze | Plac Kanoniczy z Pomnikiem Dzwonu | Najwęższy dom na Starym Mieście | Rynek Starego Miasta | Syrenka Warszawska | Barbakan | Muzeum Marii Skłodowskiej Curie | Rynek Nowego Miasta | Multimedialny Park Fontann | Stary Dom Prochowy | Pomnik Powstania Warszawskiego | Plac Krasińskich | Ogród Krasińskich | Stare Getto | Pomnik Bohaterów Getta | Muzeum Polina | Bunkier Anielewicza | Umschlagplatz | Kładka Pamięci | Plac Grzybowski | 4 Kamienice przy ulicy Próżnej | Pałac Kultury i Nauki | Ogród Saski | Grób Nieznanego Żołnierza | Hotel Bristol i Europejski | Pałac Prezydencki Życzymy wspaniałej wycieczki. Punkt Segwaya.

Warszawskie dziedzictwo żydowskie - prywatna wycieczka fiatem retro

Warszawskie dziedzictwo żydowskie - prywatna wycieczka fiatem retro

Rozpocznij swoją prywatną wycieczkę od odbioru z hotelu w centrum Warszawy. Spotkaj się z kompetentnym i pomocnym kierowcą-przewodnikiem i wsiądź do wygodnego Fiata 125p, kultowego samochodu z lat 80-tych. Twoja wycieczka obejmuje pamiątkowe zdjęcie z samochodem i przekąski na pokładzie, które podtrzymają Cię podczas zwiedzania. Podczas wycieczki dowiesz się o historii warszawskich Żydów i ich zmaganiach podczas nazistowskiej okupacji podczas II wojny światowej. Jeśli chcesz, możesz poprosić przewodnika o dostosowanie trasy do konkretnych punktów, które Cię interesują. Poznaj teren byłego getta żydowskiego i zobacz pozostałości muru getta, konstrukcji z czerwonej cegły zbudowanej w 1940 roku, która skutecznie odizolowała ponad 400 000 Żydów od reszty miasta. Obejrzyj zdjęcia i posłuchaj opowieści o tamtych czasach, a następnie przejdź przez Plac Grzybowski, niegdyś część getta, w drodze do Synagogi Nożyków. Rozejrzyj się po tej wciąż działającej synagodze, jedynej w Warszawie, która przetrwała II wojnę światową. Udaj się w głąb dawnego "dużego getta" na Muranowie, zbudowanego na gruzach getta, a obecnie ozdobionego sztuką uliczną i nowoczesnymi budynkami. Zaparkuj tutaj i wybierz się na spacer po Cmentarzu Żydowskim, aby zobaczyć niektóre z tysięcy grobów. Następnie pokłoń się przed imponującym Pomnikiem Bohaterów Getta i, jeśli chcesz, odwiedź pobliskie Muzeum Historii Żydów Polskich (koszt własny). Otwarta w 2013 roku, ta uznana modernistyczna przestrzeń dokumentuje 1000 lat historii polskich Żydów za pomocą artefaktów i obrazów. Jeśli chcesz, poproś przewodnika, aby pokazał Ci kilka miejsc wykorzystanych w nagrodzonym Oscarem filmie Romana Polańskiego Pianista, którego akcja rozgrywa się w Warszawie z czasów Holokaustu. Zobacz niektóre z miejsc na Pradze-Północ. Twoja wycieczka kończy się powrotem do wybranego miejsca. Trasa może zostać nieco zmieniona w zależności od aktualnej sytuacji na drogach. Pamiętaj, że grupy powyżej 4 osób będą przewożone niebieskim zabytkowym minivanem - sprawdź to na naszych zdjęciach.

Warszawa: Dzielnica Żydowska - prywatna wycieczka piesza

Warszawa: Dzielnica Żydowska - prywatna wycieczka piesza

Zacznij od zanurzenia się w powadze żydowskiego getta, oddając hołd Pomnikowi Bohaterów Getta i zastanawiając się nad odwagą tych, którzy oparli się nazistowskiemu uciskowi podczas powstania w getcie. Przejdź przez pomnik Umschlagplatz, przypominający o niezliczonych ofiarach obozów zagłady. Podążaj Szlakiem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów, zatrzymując się przy Pomniku Bohaterów Getta, aby uczcić pamięć ofiar Holokaustu. Udaj się na ulicę Okopową, aby odwiedzić Cmentarz Żydowski, miejsce spoczynku wybitnych postaci, w tym Ludwika Zamenhofa i Ischoka Leiba Pereca, i oddać hołd Januszowi Korczakowi przy jego symbolicznym grobie. Podziwiaj Kładkę Pamięci, przejmujący symbol podziału getta, teraz ozdobiony multimedialną instalacją upamiętniającą jego prawdziwą przeszłość. Odkryj fragmenty muru żydowskiego getta i żelazne płyty wyznaczające jego granice, świadczące o odporności i tragedii warszawskiej społeczności żydowskiej.

Warszawa - całodniowa prywatna wycieczka samochodowa i piesza z panoramą miasta

Warszawa - całodniowa prywatna wycieczka samochodowa i piesza z panoramą miasta

Poznaj zabytki stolicy Polski podczas całodniowej wycieczki po Warszawie. W towarzystwie prywatnego przewodnika odwiedź niektóre z najważniejszych miejsc z długiej i niezwykłej przeszłości miasta, poznając tło miasta i jego rolę w historii Polski. Rozpocznij swoją trasę od wizyty na Starym Mieście. Obecnie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, po II wojnie światowej znaczna część Warszawy legła w gruzach. Został pieczołowicie odrestaurowany do dawnej świetności, z budynkami z okresu od XIII do XX wieku. Miń dawną rezydencję polskich monarchów na Zamku Królewskim, barokowy gmach Pałacu Krasińskich, nowoczesne kolumny budynku Sądu Najwyższego i pomnik poświęcony Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Odwiedź największy park w mieście, Łazienki Królewskie, gdzie znajduje się słynny pomnik Fryderyka Chopina. Podczas II wojny światowej Łazienki Królewskie zostały w znacznym stopniu splądrowane i zniszczone przez niemieckich okupantów. W 1960 roku, po wielu latach starannej renowacji, Łazienki Królewskie zostały zwrócone Polakom jako muzeum. Spaceruj po wysublimowanym parku ze spokojnym Pałacem na Wodzie, zobacz piękną Oranżerię i Amfiteatr oraz podziwiaj wspaniały Teatr na Wyspie, wtulony w odgłosy kaczek i łabędzi. Skorzystaj z okazji i zrelaksuj się w pięknym ogrodzie różanym i wśród wyjątkowej przyrody tego miejsca. Poznaj żydowską część Warszawy. Polacy i Żydzi współistnieli obok siebie na ziemiach polskich przez siedem wieków. W naszym kraju wciąż można znaleźć wiele śladów dziedzictwa żydowskiego, zarówno materialnych, jak zabytkowa architektura, jak i niematerialnych, takich jak cykliczne wydarzenia kulturalne, szlaki, tradycje i kuchnia. Zatrzymaj się przy Pomniku Bohaterów Getta i Umschlagplatz, miejscu, z którego wywożono Żydów do obozu zagłady w Treblince. Posłuchaj tragicznej historii warszawskich Żydów. Wejdź do części getta i zobacz fragmenty muru getta. Przejdź przez most na wschodni brzeg Wisły i odkryj inne oblicze polskiej stolicy, najbardziej autentyczną część miasta. Wybierz się na spacer najsłynniejszą ulicą Ząbkowską. Uważaj na niespodzianki w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Odkryj kapliczki ukryte na dziedzińcach. Poszukaj oryginalnych malowideł ściennych znalezionych w okolicy. Wejdź na Bazar Różyckiego, najstarszy rynek w Warszawie. Skosztuj najlepszych pyzy i flaków w Warszawie. Zrelaksuj się w luksusowym samochodzie w drodze powrotnej do hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 15

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Warszawa: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 364
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu i podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego w Warszawie, aby zobaczyć arystokratyczne rezydencje i słynne zabytki. Odwiedź letnią rezydencję ostatniego króla Polski w Łazienkach Królewskich. Następnie zobacz zabytki znajdujące się na terenie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, w tym Zamek Królewski oraz bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której pochowani zostali przedstawiciele dynastii Jagiellonów i Wazów. Wejdź na teren dawnego getta warszawskiego, aby podziwiać gmach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i pomnik Bohaterów Getta. Zobacz okryty złą sławą Umschlagplatz – miejsce koncentracji Żydów przed wywiezieniem ich do obozów zagłady. Następnie udaj się autobusem w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, pomnika Powstania Warszawskiego oraz pomnika Katyńskiego. W zależności od natężenia ruchu drogowego autobus przejedzie przez dzielnicę Praga, gdzie zobaczysz pomnik Braterstwa Broni. Zachwyć się niepowtarzalnym widokiem z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, po czym kierowca odwiezie Cię do Twojego hotelu. 

Warszawa: 3-godzinna panoramiczna wycieczka po mieście z odbiorem w autobusie

Warszawa: 3-godzinna panoramiczna wycieczka po mieście z odbiorem w autobusie

Weź udział w 3-godzinnej kompleksowej wycieczce po głównych atrakcjach Warszawy, jadąc klimatyzowanym autobusem w grupie maksymalnie 15 osób. Dowiedz się więcej o ponurej i burzliwej historii miasta, odwiedzając niektóre z ocalałych miejsc oraz pomników powstałych na pamiątkę powstań i tragedii, które miały miejsce w Warszawie w czasach II wojny światowej. Po drodze Twój profesjonalny przewodnik wskaże Ci także kilka znanych pereł architektury.   Rozpocznij swoją wycieczkę w Łazienkach Królewskich – zespole pałacowo-ogrodowym pełnym zabytków, które przetrwały wojnę. Następnym przystankiem będzie pomnik Bohaterów Getta, który upamiętnia powstanie w getcie warszawskim w czasie II wojny światowej. Później udaj się na Umschlagplatz, jedno z najtragiczniejszych miejsc w Warszawie: na tym placu Niemcy wpychali Żydów do wagonów i przewozili do obozu koncentracyjnego w Treblince.   Odwiedź Stare Miasto w Warszawie, gdzie znajduje się Zamek Królewski. Został on zniszczony podczas powstania warszawskiego w 1944 roku, a następnie odbudowany w 1984 roku i po dzień dzisiejszy pozostaje jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta. Na Starym Mieście przejedziesz obok bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela – jednego z najważniejszych kościołów w Warszawie. Budynek powstał w specyficznym mazowieckim stylu gotyckim i został zniszczony oraz odbudowany podobnie jak Zamek Królewski.     Następnie wraz z przewodnikiem udaj się na spacer po Starym Mieście w magicznej atmosferze i odkryj Barbakan, mur obronny wzniesiony w stylu gotyckim z ręcznie wykonanych czerwonych cegieł. Zakończ tę historyczną wycieczkę, odwiedzając pomnik Powstania Warszawskiego, który stanowi najbardziej wyrazisty i symboliczny pomnik w Warszawie. Tutaj możesz poświęcić chwilę, aby przemyśleć wszystko to, co zobaczyłeś(-aś) w ciągu dnia.

Warszawa: Prywatna piesza wycieczka po warszawskim getcie z odbiorem z hotelu

Warszawa: Prywatna piesza wycieczka po warszawskim getcie z odbiorem z hotelu

Weź udział w ciekawej i robiącej wrażenie wycieczce do warszawskiego getta. Tematyka tej wycieczki dotyczy historii utworzenia i likwidacji największego getta w Europie. W 1940 roku naziści stworzyli getto w samym sercu Warszawy. Ponad 400 tysięcy Żydów z Warszawy i okolic zostało umieszczonych na powierzchni 4 kilometrów kwadratowych. 100 tysięcy osób zmarło tu z wycieńczenia, głodu i chorób, a ponad 300 tysięcy zginęło w obozie zagłady w Treblince. W wyniku próby całkowitej likwidacji getta, w roku 1943 wybuchło powstanie. Nierówna walka pomiędzy powstańcami i uzbrojonymi niemieckimi żołnierzami trwało prawie miesiąc. W odwecie naziści doszczętnie zniszczyli getto. Powstanie przeżyła zaledwie garstka Żydów, w tym Władysław Szpilman, bohater filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Przed II wojną światową Warszawa była domem dla drugiej co do wielkości społeczności żydowskiej, która stanowiła 30% populacji miasta. W ciągu niecałych 3 lat społeczność żydowska w Warszawie przestała istnieć. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki zobaczysz miejsca, w których rozgrywały się te wydarzenia i usłyszysz autentyczne historie. Odkryj fragmenty murów getta, ostatnią ulicę getta i dzielnice, które stanowiły jego część. Odwiedź jedyną synagogę, która przetrwała II wojnę światową i ciągle pełni pierwotną funkcję. Dowiedz się, jak narodziła się idea zagłady i jak wprowadzono w życie plan ostatecznego rozwiązania. Poznaj realia życia codziennego w getcie i dowiedz się, dlaczego Żydzi chwycili za broń i kto im w tym pomógł. Odkryj symbolikę Umschlagplatz (punktu przeładunkowego) i pomnik Bohaterów Getta. Choć getto już dawno przestało istnieć, jego historia nie może zostać zapomniana.

Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Stolica Polski, Warszawa, to feniks, który powstał z popiołów, mieszając zabytki ze współczesną architekturą. Odkryj z nami uroki tego różnorodnego i tętniącego życiem miasta oraz poznaj historię i kulturę Polski. Stwórz niezapomniane wspomnienia w Warszawie! Podczas 2-godzinnej wycieczki zobaczysz najlepsze wybrane atrakcje warszawskiej Starówki oraz poznasz lokalne fakty i legendy. Zaczynając od Pomnika Powstania Warszawskiego, który upamiętnia ofiarę antyhitlerowskich bojowników ruchu oporu latem 1944 r., udasz się na spacer w kierunku zabytkowego Rynku Starego Miasta (Starówka). Przejdź przez warszawski Barbakan, aby wejść w mury miejskie i podziwiać tętniący życiem plac z kolorowymi, starymi kamienicami i kultowym pomnikiem Syrenki Warszawskiej. Odkryj legendę tego kultowego symbolu Warszawy! Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem uroczymi, wąskimi uliczkami do archikatedry św. Jana. Wejdź do tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ceglanego gotyckiego kościoła, aby odkryć eleganckie wnętrze i fascynujące opowieści o związku kościoła z królową Anną Jagiellonką, królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i królem Zygmuntem III. Dalej, na Placu Zamkowym, dowiesz się jeszcze więcej o polskich monarchach, którzy mieszkali na Zamku Królewskim i zobaczysz charakterystyczną Kolumnę Zygmunta. Wybierz opcję 3-godzinną, aby kontynuować trasę historyczną Traktem Królewskim i zobaczyć Pomnik Małego Powstańca, Pałac Branieckich i imponujący, neoklasycystyczny kościół św. Anny. Wejdź do zabytkowego kościoła, który jest jednym z najstarszych budynków w Warszawie. Wnętrze zaskoczy Państwa barokowym wystrojem i pięknymi freskami na ścianach. Wokół ołtarza, na którym znajduje się obraz Świętej Rodziny, znajdziemy oryginalne płyciny przedstawiające chiński pejzaż, architekturę, egzotyczne ptaki, gałązki kwiatowe itp., co jest odzwierciedleniem chińskiej mody w świeckim wystroju wnętrz tamtych czasów . Wybierz 4-godzinną opcję, aby wzbogacić swoje wrażenia wizytą w jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Warszawy, Zamku Królewskim z biletami bez kolejki, aby pokonać tłumy. Dowiedz się o ważnych wydarzeniach historycznych, które miały tu miejsce, takich jak podpisanie Konstytucji RP lub wysadzenie zamku przez nazistów po nieudanym Powstaniu Warszawskim. Poznaj Apartament Wielki, Apartament Królewski, Salę Tronową i Kolekcję Lanckorońskich z Galerią Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Dekoracyjnej, zawierającą obrazy Rembrandta i płótna Canaletta. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Warszawy, z większą wiedzą ekspercką i ważnymi zabytkami. Trasa spacerowa zostanie przedłużona od Starego Miasta do nowoczesnej dzielnicy Nowy Świat, z licznymi muzeami, teatrami i nowoczesnymi apartamentowcami. Główną atrakcją będzie zwiedzanie radzieckiego Pałacu Kultury i Nauki (PKiN) z lat 50. z biletami wstępu bez kolejki. Poznaj fascynującą historię komunistycznej Polski. Z tarasu na 30 piętrze, na wysokości 114m, będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Warszawy. Przewodnik wyjaśni Ci pejzaż miejski i udzieli wskazówek na temat najlepszych atrakcji, restauracji i pubów, aby jak najlepiej wykorzystać pobyt w tym ekscytującym mieście.

Warszawa: 2-godzinna wycieczka po codziennym życiu w getcie warszawskim

Warszawa: 2-godzinna wycieczka po codziennym życiu w getcie warszawskim

Przeżyj pouczającą wycieczkę po codziennym życiu w warszawskim getcie - największym w Europie. W 1940 roku naziści utworzyli getto w samym sercu Warszawy. 460 000 Żydów z Warszawy i okolic zostało zgromadzonych na obszarze zaledwie czterech kilometrów kwadratowych. 100 000 osób zmarło tu z wycieńczenia, głodu i chorób. Ponad 300 000 zostało wysłanych do obozu zagłady w Treblince. W 1943 roku w getcie wybuchło powstanie w odpowiedzi na próbę jego całkowitej likwidacji. W akcie zemsty naziści spustoszyli teren getta. Podczas tej 2-godzinnej wycieczki zobaczysz prawdziwe miejsca i usłyszysz autentyczne historie. Poznasz ostatnią zachowaną ulicę getta, pozostałości muru getta, dawną lokalizację kładki nad ulicą Chłodną oraz bunkier przy ulicy Miłej 18. Dowiesz się, czym było getto, jak rozwiązywano problemy życia codziennego i dlaczego wybuchło powstanie. Usłyszysz o zniszczeniach, obojętności, szantażu i oporze. Ponadto dowiesz się o Podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego i tajnej organizacji Oneg Szabat, która podjęła się zadania dokumentowania życia w getcie. Archiwum przetrwało wojnę w metalowych skrzyniach i kankach na mleko i zostało wpisane do rejestru UNESCO Pamięć Świata, który obejmuje najważniejsze dokumenty zachowane przez ludzkość. Poznasz również symbolikę Pomnika Bohaterów Getta, Umschlagplatzu i Muzeum Historii Żydów Polskich. Choć samo getto dawno przestało istnieć, warto poznać jego historię.

Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka - 3 godziny magii!

Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka - 3 godziny magii!

Poznaj Warszawę i baw się na hulajnodze elektrycznej. Uzyskaj najlepsze rekomendacje od lokalnego przewodnika. Ekologiczne hulajnogi elektryczne pozwalają uniknąć długich i męczących spacerów. Zamiast tego wskocz na pokład i jedź na własnej hulajnodze z miejsca na miejsce. Zwiedzanie potrwa 3 godziny, podczas których poznasz esencję Warszawy. To jest nasza pełna wycieczka pakietowa. Po krótkiej sesji szkoleniowej wycieczka przebiega obok najważniejszych budynków i zabytków miasta. Twój przewodnik opowie ich historię i poleci inne miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie. Podczas wycieczki zobaczysz miejsca: Plac Zamkowy | Kolumna Zygmunta | Zamek Królewski | Gąsienica Goliata w katedrze | Plac Kanoniczy z Pomnikiem Dzwonu | Najwęższy dom na Starym Mieście | Rynek Starego Miasta | Syrenka Warszawska | Barbakan | Muzeum Marii Skłodowskiej Curie | Rynek Nowego Miasta | Multimedialny Park Fontann | Stary Dom Prochowy | Pomnik Powstania Warszawskiego | Plac Krasińskich | Ogród Krasińskich | Stare Getto | Pomnik Bohaterów Getta | Muzeum Polina | Bunkier Anielewicza | Umschlagplatz | Kładka Pamięci | Plac Grzybowski | 4 Kamienice przy ulicy Próżnej | Pałac Kultury i Nauki | Ogród Saski | Grób Nieznanego Żołnierza | Hotel Bristol i Europejski | Pałac Prezydencki Życzymy wspaniałej wycieczki. Punkt Segwaya.

Warszawskie dziedzictwo żydowskie - prywatna wycieczka fiatem retro

Warszawskie dziedzictwo żydowskie - prywatna wycieczka fiatem retro

Rozpocznij swoją prywatną wycieczkę od odbioru z hotelu w centrum Warszawy. Spotkaj się z kompetentnym i pomocnym kierowcą-przewodnikiem i wsiądź do wygodnego Fiata 125p, kultowego samochodu z lat 80-tych. Twoja wycieczka obejmuje pamiątkowe zdjęcie z samochodem i przekąski na pokładzie, które podtrzymają Cię podczas zwiedzania. Podczas wycieczki dowiesz się o historii warszawskich Żydów i ich zmaganiach podczas nazistowskiej okupacji podczas II wojny światowej. Jeśli chcesz, możesz poprosić przewodnika o dostosowanie trasy do konkretnych punktów, które Cię interesują. Poznaj teren byłego getta żydowskiego i zobacz pozostałości muru getta, konstrukcji z czerwonej cegły zbudowanej w 1940 roku, która skutecznie odizolowała ponad 400 000 Żydów od reszty miasta. Obejrzyj zdjęcia i posłuchaj opowieści o tamtych czasach, a następnie przejdź przez Plac Grzybowski, niegdyś część getta, w drodze do Synagogi Nożyków. Rozejrzyj się po tej wciąż działającej synagodze, jedynej w Warszawie, która przetrwała II wojnę światową. Udaj się w głąb dawnego "dużego getta" na Muranowie, zbudowanego na gruzach getta, a obecnie ozdobionego sztuką uliczną i nowoczesnymi budynkami. Zaparkuj tutaj i wybierz się na spacer po Cmentarzu Żydowskim, aby zobaczyć niektóre z tysięcy grobów. Następnie pokłoń się przed imponującym Pomnikiem Bohaterów Getta i, jeśli chcesz, odwiedź pobliskie Muzeum Historii Żydów Polskich (koszt własny). Otwarta w 2013 roku, ta uznana modernistyczna przestrzeń dokumentuje 1000 lat historii polskich Żydów za pomocą artefaktów i obrazów. Jeśli chcesz, poproś przewodnika, aby pokazał Ci kilka miejsc wykorzystanych w nagrodzonym Oscarem filmie Romana Polańskiego Pianista, którego akcja rozgrywa się w Warszawie z czasów Holokaustu. Zobacz niektóre z miejsc na Pradze-Północ. Twoja wycieczka kończy się powrotem do wybranego miejsca. Trasa może zostać nieco zmieniona w zależności od aktualnej sytuacji na drogach. Pamiętaj, że grupy powyżej 4 osób będą przewożone niebieskim zabytkowym minivanem - sprawdź to na naszych zdjęciach.

Warszawa: Dzielnica Żydowska - prywatna wycieczka piesza

Warszawa: Dzielnica Żydowska - prywatna wycieczka piesza

Zacznij od zanurzenia się w powadze żydowskiego getta, oddając hołd Pomnikowi Bohaterów Getta i zastanawiając się nad odwagą tych, którzy oparli się nazistowskiemu uciskowi podczas powstania w getcie. Przejdź przez pomnik Umschlagplatz, przypominający o niezliczonych ofiarach obozów zagłady. Podążaj Szlakiem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów, zatrzymując się przy Pomniku Bohaterów Getta, aby uczcić pamięć ofiar Holokaustu. Udaj się na ulicę Okopową, aby odwiedzić Cmentarz Żydowski, miejsce spoczynku wybitnych postaci, w tym Ludwika Zamenhofa i Ischoka Leiba Pereca, i oddać hołd Januszowi Korczakowi przy jego symbolicznym grobie. Podziwiaj Kładkę Pamięci, przejmujący symbol podziału getta, teraz ozdobiony multimedialną instalacją upamiętniającą jego prawdziwą przeszłość. Odkryj fragmenty muru żydowskiego getta i żelazne płyty wyznaczające jego granice, świadczące o odporności i tragedii warszawskiej społeczności żydowskiej.

Warszawa - całodniowa prywatna wycieczka samochodowa i piesza z panoramą miasta

Warszawa - całodniowa prywatna wycieczka samochodowa i piesza z panoramą miasta

Poznaj zabytki stolicy Polski podczas całodniowej wycieczki po Warszawie. W towarzystwie prywatnego przewodnika odwiedź niektóre z najważniejszych miejsc z długiej i niezwykłej przeszłości miasta, poznając tło miasta i jego rolę w historii Polski. Rozpocznij swoją trasę od wizyty na Starym Mieście. Obecnie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, po II wojnie światowej znaczna część Warszawy legła w gruzach. Został pieczołowicie odrestaurowany do dawnej świetności, z budynkami z okresu od XIII do XX wieku. Miń dawną rezydencję polskich monarchów na Zamku Królewskim, barokowy gmach Pałacu Krasińskich, nowoczesne kolumny budynku Sądu Najwyższego i pomnik poświęcony Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Odwiedź największy park w mieście, Łazienki Królewskie, gdzie znajduje się słynny pomnik Fryderyka Chopina. Podczas II wojny światowej Łazienki Królewskie zostały w znacznym stopniu splądrowane i zniszczone przez niemieckich okupantów. W 1960 roku, po wielu latach starannej renowacji, Łazienki Królewskie zostały zwrócone Polakom jako muzeum. Spaceruj po wysublimowanym parku ze spokojnym Pałacem na Wodzie, zobacz piękną Oranżerię i Amfiteatr oraz podziwiaj wspaniały Teatr na Wyspie, wtulony w odgłosy kaczek i łabędzi. Skorzystaj z okazji i zrelaksuj się w pięknym ogrodzie różanym i wśród wyjątkowej przyrody tego miejsca. Poznaj żydowską część Warszawy. Polacy i Żydzi współistnieli obok siebie na ziemiach polskich przez siedem wieków. W naszym kraju wciąż można znaleźć wiele śladów dziedzictwa żydowskiego, zarówno materialnych, jak zabytkowa architektura, jak i niematerialnych, takich jak cykliczne wydarzenia kulturalne, szlaki, tradycje i kuchnia. Zatrzymaj się przy Pomniku Bohaterów Getta i Umschlagplatz, miejscu, z którego wywożono Żydów do obozu zagłady w Treblince. Posłuchaj tragicznej historii warszawskich Żydów. Wejdź do części getta i zobacz fragmenty muru getta. Przejdź przez most na wschodni brzeg Wisły i odkryj inne oblicze polskiej stolicy, najbardziej autentyczną część miasta. Wybierz się na spacer najsłynniejszą ulicą Ząbkowską. Uważaj na niespodzianki w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Odkryj kapliczki ukryte na dziedzińcach. Poszukaj oryginalnych malowideł ściennych znalezionych w okolicy. Wejdź na Bazar Różyckiego, najstarszy rynek w Warszawie. Skosztuj najlepszych pyzy i flaków w Warszawie. Zrelaksuj się w luksusowym samochodzie w drodze powrotnej do hotelu.

Warszawa: Najciekawsze atrakcje

Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie? Kliknij tutaj.

Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(681 recenzji)

Wycieczkę powinien odbyć każdy. To po prostu daje obraz, jak potwornie okrutni byli naziści. Mieli taki obrzydliwy plan i zrealizowali go. Sposób, w jaki Marzena dyskredytowała fakty, był bardzo jasny i neutralny. Miała przy sobie książkę ze starymi fotografiami, które pokazywały dowody wydarzeń. Jest dobrze przygotowana i udziela głębszych informacji. Jedyne co chcielibyśmy dodać to cena. Ponieważ wiele osób powinno zarezerwować tę wycieczkę, wysoka cena w porównaniu z nią może być szokująca i spowodować zmianę decyzji, a szkoda. Spraw, aby było to bardziej przystępne dla wszystkich. W przeciwnym razie gorąco polecamy pieszą wycieczkę po getcie.

Bardzo pełna szacunku i pouczająca wycieczka - nasz przewodnik był cierpliwy, pozwolił nam zadać wiele pytań. Bardzo kompetentny, czułem się bardzo osobistym doświadczeniem. Poleciłbym tę wycieczkę, jeśli jesteś w Warszawie…

Taka miła wycieczka! Mieliśmy małą grupę i przewodnik był fantastyczny! Dużo ciekawych informacji i niezłe poczucie humoru:) Trzy godziny wystarczyły, żeby poznać miasto i jego najbardziej zapadające w pamięć fragmenty.

Przewodnik był po prostu bardzo dobry, przewodnik dobrze pokazał Warszawę.

przewodnik naprawdę wiedział wszystko. doskonały transport z klimatyzacją.