Dodaj daty

Półwysep Jukatan
Wycieczki prywatne

Wycieczki prywatne

Nasze najbardziej polecane Półwysep Jukatan Wycieczki prywatne

Wycieczka all inclusive do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

1. Wycieczka all inclusive do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Cofnij się w czasie, zwiedzając archeologiczne ruiny Majów w Chichén Itzá podczas wycieczki z przewodnikiem. Połącz się z naturą, pływając w lazurowych wodach Cenote. Zjedz przepyszny lunch w formie bufetu i wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Valladolid. Skorzystaj z odbioru z hotelu lub pobliskiego miejsca spotkania, a następnie udaj się do jednego z najważniejszych zabytków na półwyspie Jukatan. Po przybyciu do Chichén Itzá spójrz na piramidę schodkową Kukulcan, znaną z gry świateł podczas równonocy, która rzuca cienie na każdym stopniu, tworząc obraz schodzącego węża. Udaj się do świętej Cenote i poznaj jedną z zapadlisk, które stanowią część sieci podziemnych rzek świętych dla ludu Majów. Zjedz pyszny posiłek w formie bufetu i wybierz się na spacer po kolonialnym mieście Valladolid, aby dopełnić swoje wrażenia.

Cancún: Chichén Itzá, Cenote, Valladolid, lunch i tequila

2. Cancún: Chichén Itzá, Cenote, Valladolid, lunch i tequila

Zanurz się w kulturze Majów podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, uznanego za jeden z 7 Nowych Cudów Świata jako jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Ciesz się meksykańskim bufetem i degustacją tequili, a następnie zatrzymaj się w Valladolid i cenocie. Zabawa rozpocznie się od panoramicznej wizyty w uroczym miasteczku Valladolid, słynącym z ozdobnego XVI-wiecznego klasztoru San Bernardino ze Sieny i barokowej katedry San Gervasio. Następnie wizyta w okolicy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się przy cenocie, orzeźwiającym, czarującym podziemnym zapadlisku, świętym dla ludu Majów. Następnie zjedz meksykański lunch w formie bufetu i degustację tequili. Wreszcie, będąc w Chichén Itzá, podążaj za przewodnikiem, poznając najważniejsze budynki. Od budzącej podziw piramidy Kukulcana po ruiny, w których kiedyś mieszkały dziesiątki tysięcy Majów, piramidę El Castillo czy El Caracol, ta wizyta jest wypełniona rzadko słyszanymi historiami, niesamowitymi szczegółami i wspaniałymi możliwościami robienia zdjęć. Dowiedz się, dlaczego ogromne miasto odgrywało tak ważną rolę od późnego okresu klasycznego (600 rne) do wczesnej części okresu postklasycznego (1200 rne) i dlaczego pozostało ogromnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

3. Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Playa del Carmen, by odkryć ruiny założonego przez Majów miasta Chichén Itzá. Wejdź w głąb dżungli w parku ekologicznym. Popływaj w świętej studni cenote i delektuj się obfitym lunchem w formie bufetu. Na początek zostaniesz odebrany(-a) z Playa del Carmen i udasz się do dżungli w parku ekologicznym. Zachwyć się świętą studnią cenote i zażyj oczyszczającej kąpieli w jej krystalicznie czystej wodzie. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany w działającej w parku ekologicznym restauracji. Przygotuj się na wyjątkowe doznania smakowe! Skosztuj dań uznanej kuchni meksykańskiej, w tym regionalnych przysmaków z Jukatanu. Po posiłku wyrusz do światowej sławy majańskich ruin – miasta Chichén Itzá. Zwiedź to dawne centrum ceremonii w towarzystwie przewodnika. Wysłuchaj fascynujących opowieści na temat starożytnej cywilizacji Majów. Zaczerpnij wiedzy od doświadczonych przewodników, którzy opowiedzą Ci ciekawostki dotyczące życia w Chichén Itzá. Dowiedz się więcej o kulturze, która znacząco wyprzedziła swoje czasy. Następnie przewidziano czas wolny na zwiedzanie na własną rękę i spacer śladami Majów. Ostatni punkt wycieczki stanowi kolonialne miasto Valladolid. Zwiedź szybko to pełne uroku i magii meksykańskie miasto. Imponujący kościół i architektura wokół „zocalo” (miejskiego rynku) stanowią doskonałe tło dla zdjęć. Zanim powrócisz do Playa del Carmen, zrelaksuj się i naciesz swobodną atmosferą półwyspu Jukatan.

Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

4. Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

Pierwszym przystankiem jest Tulum, starożytne miasto Majów położone na klifie z widokiem na meksykańskie Morze Karaibskie. Twój doświadczony dwujęzyczny przewodnik podzieli się fascynującymi informacjami na temat stanowiska archeologicznego, jego znaczenia w historii i codziennego życia jego mieszkańców u szczytu. Posłuchaj wszystkiego o dawnych kulturach i teoriach ich upadku. Następna w kolejce jest wizyta w Cenote Kuxtal na kąpiel. Cenoty są unikalne dla Półwyspu Jukatan, naturalne leje krasowe w wapiennych jaskiniach, które były święte dla starożytnego ludu Majów. Następnie delektuj się autentycznym regionalnym lunchem w formie bufetu, aby naładować się na ostatni przystanek dnia. Ostatnią częścią tej niesamowitej podróży jest wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Coba. Wciąż w większości ukryta pod listowiem dżungli, Coba jest miejscem najwyższej piramidy na Jukatanie, wspinaj się na szczyt, aby podziwiać widoki nie z tego świata. Posłuchaj swojego przewodnika o odkryciu tej strony. Podziwiaj granice między naturą a strukturami stworzonymi przez człowieka, a dżungla łączy się z ruinami.

Z Meridy: wycieczka do Chichén Itzá, Izamal, Valladolid i Cenote

5. Z Meridy: wycieczka do Chichén Itzá, Izamal, Valladolid i Cenote

Spędź dzień pełen kultury, historii i kuchni podczas wieloprzystankowej wycieczki z przewodnikiem z Meridy do Izamal, Valladolid, Cenote Chichikan i Chichén Itzá, jednego z 7 cudów świata. Odkryj tradycyjne gotowanie podczas pokazu na żywo. Ciesz się śniadaniem, lunchem w formie bufetu i biletami wstępu. Po spotkaniu z przewodnikiem w Meridzie udaj się do stanowiska archeologicznego Chichén Itzá. Przejdź się po centrum tego tysiącletniego miejsca i zobacz najważniejsze atrakcje, takie jak Świątynia Wojowników. Na śniadanie zjedz suchy prowiant. Później przenieś swoje zmysły do korzeni kuchni regionalnej, jednej z największych spuścizn kultury Majów, podczas pokazu wyjątkowej gastronomii regionu. Dowiedz się więcej o tradycji i innowacjach w wykorzystaniu roślin, warzyw i dzikiej fauny. Zjedz lunch w formie bufetu złożony z lokalnych produktów, a następnie daj się oczarować historii i bogactwu kulturowemu dwóch magicznych miast Jukatanu podczas kolejnych przystanków. Poznaj Valladolid, znane z naturalnego piękna, brukowanych uliczek, kawiarni, restauracji i pysznego jedzenia. Zatrzymaj się na głównym placu, aby spędzić trochę wolnego czasu, zanim przejdziesz do Izamal. Dowiedz się, dlaczego wszystkie domy w mieście są pomalowane na żółto i zakochaj się w kolonialnej architekturze z XVI wieku. Spędź czas w głównym punkcie orientacyjnym: Convento de San Antonio de Padua. Pomiędzy przystankami Valladolid i Izamal skorzystaj z okazji, aby zanurzyć się w chłodnych wodach Cenote Chichikan.

Cancun: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i jednodniowa wycieczka do Valladolid

6. Cancun: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i jednodniowa wycieczka do Valladolid

Cofnij się w czasie z przewodnikiem po ruinach Majów Chichen Itza. Pływaj po lazurowych wodach Cenote Ik Kil i miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie uroczego miasteczka Valladolid. Obejrzyj pokaz gotowania na żywo Majów i usiądź przy pysznym lunchu w formie bufetu. Ciesz się wygodą odbioru z miejsca zakwaterowania w Cancun. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas malowniczej jazdy do Chichen Itza, aby doświadczyć jednego z 7 cudów świata. Zapłać lokalny podatek i podążaj za swoim przewodnikiem na wycieczkę po starożytnych świętych miejscach Majów. Zaangażuj swoje zmysły dzięki pokazowi gotowania na żywo. Zachwyć się, gdy szef kuchni przygotowuje pyszne dania Majów z lokalnymi warzywami i fauną. Przekrocz granice i poznaj kulinarną różnorodność Meksyku. Delektuj się lunchem w formie bufetu wypełnionym apetycznymi smakami. Udaj się do Cenote Ik Kil i zejdź po schodach wykutych w kamieniu, aby wejść do głębokiego basenu. Zanurz się w chłodnych wodach tego miejsca, które niegdyś było święte dla Majów. Kontynuuj podróż po mieście Valladolid i miej trochę wolnego czasu na spacer po ulicach, aby chłonąć kolonialną architekturę. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania w Cancun.

Chichén Itzá: bilet wstępu bez kolejki

7. Chichén Itzá: bilet wstępu bez kolejki

Uniknij długich kolejek w jednym z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych w Meksyku dzięki temu biletowi wstępu bez kolejki do Chichén Itzá. Wejdź bezpośrednio do stanowiska archeologicznego i spędź dzień zwiedzając ruiny Majów we własnym tempie. Odkryj, jak to duże prekolumbijskie miasto odegrało ważną rolę w cywilizacji Majów od około 600 do 1200 r. i pozostało centrum kultu i pielgrzymek aż do przybycia Hiszpanów. Nawet dzisiaj jest nadal uważany za święty przez lud Majów z półwyspu Jukatan. Podobnie jak wiele innych miast starożytnego Meksyku, miejsce to zostało opuszczone, a jego ruiny ukryto w dżungli. Poznaj jego bogatą historię i oszałamiające ruiny.

Z Cancún: całodniowa wycieczka do Rio Lagartos i Las Coloradas z lunchem

8. Z Cancún: całodniowa wycieczka do Rio Lagartos i Las Coloradas z lunchem

Rio Lagartos to mała wioska rybacka położona w rezerwacie przyrody; jeden z naturalnych skarbów Półwyspu Jukatan. Tutaj możemy wybrać się na wycieczkę łodzią po kanałach wodnych otoczonych namorzynami, podczas których można obserwować różnorodne gatunki ptaków, takie jak różowe flamingi, czaple, orły, mewy, pelikany i kormorany. Podczas wycieczki przejeżdżamy rowerem pod mostem Las Coloradas (w zależności od dostępności), aby dotrzeć do złóż soli, gdzie widzimy różne zbiorniki wodne biorące udział w tym procesie, z których niektóre przyciągają wzrok różowym kolorem. Następnie będziemy cieszyć się kąpielą Majów, pokrywając ciało bogatą w składniki odżywcze glinką. Następnie udamy się na dziewiczą plażę, aby usunąć glinę z krystalicznej wody, gdzie będziemy delektować się smacznym lokalnym jedzeniem na bazie ryb i skorupiaków.

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

9. Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Wyrusz na wycieczkę do Tulum, malowniczego stanowiska archeologicznego Majów, które trzeba zobaczyć, położonego nad turkusowym morzem. Ciesz się odbiorem i dowozem do hotelu na Riwierze Maya i odwiedź dwie zapierające dech w piersiach cenoty. Odbierz z hotelu i udaj się do strefy archeologicznej Tulum na malowniczym wybrzeżu Karaibów. Wybierz się na kompleksowy spacer z przewodnikiem. Miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie starożytnego obserwatorium słonecznego w Świątyni Fresków i nadmorskiej Świątyni Boga Wiatru. Rób jedyne w swoim rodzaju zdjęcia piramidy El Castillo i dziewiczych plaż z białym piaskiem. Zatrzymaj się przy cenocie Mariposa i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie jaskini. Podczas pływania spójrz w górę, aby podziwiać bujny baldachim dżungli i spróbuj dostrzec dziką przyrodę żyjącą wśród gałęzi. Zatrzymaj się w cenocie Chen-Ha przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Riviera Maya: ruiny Majów i wycieczka po rezerwacie Sian Kaan

10. Z Riviera Maya: ruiny Majów i wycieczka po rezerwacie Sian Kaan

Poznaj starożytne ruiny Majów w Muyil i rezerwat przyrody Sian Kaan podczas półdniowej wycieczki z Tulum. Spotkasz różnorodne ptaki, rośliny i zwierzęta, zanim przejdziesz przez ruiny, aby odkryć niesamowitą historię tej starożytnej cywilizacji. Po odebraniu z Tulum zostaniesz przeniesiony do rezerwatu przyrody Sian Kaan. Przejdź przez ten inspirujący rezerwat ekologiczny do najwyższego punktu w rezerwacie i podziwiaj nieskazitelną dżunglę wypełnioną setkami gatunków ptaków, roślin i zwierząt. Wybierz się na małą wycieczkę przed rejsem łodzią po kanałach handlowych starożytnej cywilizacji Majów i odwiedź świątynię Majów w Xlapak. Zobaczysz szczegółowe fasady tych starych ruin, znajdujących się na dnie doliny rzeki. Następnie unoś się i płyń z powrotem przez kanały między namorzynami i delikatnie wypłyń z powrotem do krystalicznie czystych wód wokół półwyspu. Na pokładzie delektuj się meksykańskimi przekąskami i lunchem podczas zachodu słońca nad tym pięknym krajobrazem. Poznaj to, co najlepsze w tym regionie. Jedzenie, kultura, przyroda i odrobina relaksu w wodzie sprawiają, że jest to idealna jednodniowa wycieczka.

Liczba znalezionych atrakcji: 71
Sortuj wg::
Półwysep Jukatan

Półwysep Jukatan

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki prywatne w: Półwysep Jukatan

Oprócz atrakcji typu Wycieczki prywatne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Półwysep Jukatan?

W: Półwysep Jukatan są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Wycieczki prywatne w: Półwysep Jukatan obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Półwysep Jukatan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Półwysep Jukatan? Kliknij tutaj.

Półwysep Jukatan: Co mówią inni?

Odbiór w hotelu Akumal Beach Resort był stosunkowo punktualny. Tylko nieplanowany czas oczekiwania spowodowany usterką pojazdu na stacji benzynowej Pemex w Playa del Carmen był trochę irytujący. Jednak nasz przewodnik Álvaro to wszystko wynagrodził. Zaimponował nam swoją wiedzą historyczną i poprowadził naszą grupę dwujęzycznie przez kompleks świątynny ChichenItza, wioskę Majów i cynote. W końcu udaliśmy się do Valladolid. Mogliśmy jednak spędzić tam znacznie więcej czasu, piękne zabytkowe miasto. W sumie wspaniały dzień, nawet jeśli był wyczerpujący. Fajny empatyczny przewodnik.

Jedna z najtańszych wycieczek do Chichen Itza. Odbiór był na czas i wysłali czas odbioru dzień wcześniej pocztą elektroniczną. Chociaż językiem podanym podczas wycieczki jest hiszpański, mówią również po angielsku. Edwin był naprawdę dobry. Nie zatrzymali autobusu w Valladolid. To tylko panoramiczny widok na miasto z autobusem. Lunch w formie bufetu był serwowany o godzinie 9:30. To jedyna wada wycieczki, a jedzenie nie było tak dobre. Ogólnie dobrze. Najlepsza cena za 12-godzinną wycieczkę

Bardzo fajna wycieczka. Przewodnik dużo wyjaśnił i mówił bardzo jasno i wyraźnie. Chociaż wycieczka trwa cały dzień, jest warta swojej ceny. Zapakowałbym tyle, żeby się napić, ale można też kupić na śniadanie lub w Chichén Itzá. Wycieczka do cenote na koniec była przyjemnym ochłodzeniem. Chciałbym zarezerwować ponownie natychmiast.

Great Tour. Highly recommended. Guide Frank is very funny and knowledgeable and makes the trip just plain fun. Luna the driver is quick and safe in his driving. The tour company organized everything very well.

Our guide Frank is the best. Perfect balance between jokes and knowledge.