Dodaj daty

Poliegos

Poliegos – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Adamas: Milos i Polyaigos: całodniowa wycieczka żaglówką z lunchem

1. Adamas: Milos i Polyaigos: całodniowa wycieczka żaglówką z lunchem

Spędź dzień zwiedzając wyspę Milos i niezamieszkaną wyspę Polyaigos. Ciesz się lunchem i napojami oraz zatrzymaj się, aby popływać w krystalicznie czystych, błękitnych wodach. Twoja podróż z Adamas i udaj się do kolorowych wiosek rybackich Adamas Gulf i Arkoudes. Po północnej stronie wyspy podziwiaj słynny księżycowy krajobraz Sarakiniko i wulkaniczne wyspy Glaronissia. Zatrzymaj się, aby popływać na wyspie Polyaigos, zanim popłyniesz na wschodnie Milos, aby poznać historię kopalń siarki w Thiorichia. Zatrzymaj się, aby popływać w szmaragdowych wodach Gerakas, a następnie udaj się do słynnej Kleftiko, starej kryjówki piratów do nurkowania w jej jaskiniach. Przed opuszczeniem Kleftiko zjedz lunch w jego wyjątkowym krajobrazie. Następnie zobacz Jaskinię Sykia z zawalonym dachem, a także zachodnią stronę Milos, do której można dostać się tylko łodzią. Zobacz starą kopalnię manganu na przylądku Vani przed powrotem do portu Adamas około godziny 19:00.

Milos: całodniowy rejs katamaranem do Poliegos i Kleftiko

2. Milos: całodniowy rejs katamaranem do Poliegos i Kleftiko

Płynąc wzdłuż wybrzeża, zostawiając za sobą zatokę Milos, będziemy mijać tradycyjne wioski rybackie Skinopi, Klima, Areti i Fourkovouni z kolorowymi domkami – zwanymi „Sirmata” – zbudowanymi nad morzem. Następnie odwiedzimy Arkoudes, kompleks skał lawy, który swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi niedźwiedzia. Otwierając żagle, kierujemy się na imponujący Przylądek Vani i nasz pierwszy przystanek na kąpiel, naturalną zatokę Kalogries, idealną do nurkowania z katamaranu w jej przejrzystych wodach. Podążamy za zachwycającą jaskinią Sikia, gdzie będziemy cieszyć się widokiem i będziemy mogli zobaczyć charakterystyczny otwór w jej sklepieniu oraz wejście do jaskini. Płynąc na południe, dotrzemy do naszego drugiego i głównego przystanku: słynnej starej zatoki piratów Kleftiko, gdzie nasza załoga poprowadzi Cię do najlepszych miejsc do pływania, snorkelingu i odkrywania liczne jaskinie morskie! Po pływaniu serwowany będzie wyselekcjonowany lunch przygotowany przez naszą załogę na pokładzie wraz z niesamowitymi niespodziankami! Następnie odwiedzimy majestatyczną i niedostępną plażę Gerakas i jej gorące źródła. Ostatni przystanek w opuszczonych kopalniach siarki, gdzie będziemy pływać w najbardziej błękitnych, krystalicznie czystych wodach Milos, niesamowitej zatoce Galazia Nera, w Poliegos! Naturalna i wyjątkowa laguna stworzona przez formacje geologiczne. Wracając na pokład zakończymy naszą wyprawę mijając wyspy Kimolos i Agios Eustathios Zejście na ląd nastąpi w doku w Pollonia około godziny 19:00, gdzie będzie czekała na Ciebie furgonetka, która zabierze Cię z powrotem do Adamas, jeśli sobie tego życzysz. *Program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i decyzji skippera. Mówiąc dokładniej, w przypadku złej pogody rejs pozostanie tylko na Southside Island, wejście na pokład w Agia Kyriaki z przystankami na pływanie w Geraka, Kleftiko i Tsigrado Poliaigos Polonia lub Agia Kyriaki.

Milos: Kleftiko Cruise z posiłkiem, napojami i zdjęciami w Sykia

3. Milos: Kleftiko Cruise z posiłkiem, napojami i zdjęciami w Sykia

Odkryj zachodnią część wyspy Milos podczas rejsu. Popłyń do schronienia piratów w słynnym Kleftiko. Zatrzymaj się w trzech najpiękniejszych miejscach do pływania: piaszczystej plaży Kalogries, niesamowitym miejscu Kleftiko, Agios Dimitrios i przejdź obok jaskini Sikia, aby zrobić zdjęcia. Wskocz na pokład statku w miejscu spotkania i wypłyń. W drodze do Kleftiko podziwiaj wielokolorowe skały Cave Vani, Bear Rocks i wiele więcej. Podczas wycieczki otrzymasz lekkie śniadanie, lunch i owoce sezonowe po południu. Wszystkie posiłki są przygotowywane na pokładzie ze świeżych składników, codziennie pozyskiwanych z lokalnego rynku i obejmują wodę, coca-colę, zimne piwo i wino. Kiedy przestaniesz pływać, użyj makaronu do pływania i sprzętu do nurkowania, aby rzucić okiem na podwodny świat. Załoga przedstawi wam historie i mity tej krainy. Poproś ich o więcej szczegółów lub dodatkową pomoc.

Milos: rejs katamaranem Kleftiko & Poliegos z posiłkiem i napojami

4. Milos: rejs katamaranem Kleftiko & Poliegos z posiłkiem i napojami

Jeśli chcesz zobaczyć najważniejsze atrakcje Milos, wybierz się w podróż w obie strony na Milos i Poliegos wygodnym katamaranem. Będziesz miał okazję popływać na plaży Kalogries, Zatoka Kleftiko, plaża Gerakas, wyspa Poliegos, Błękitna Laguna w zależności od pogody. Popłyniesz także obok wielobarwnych skał Cave Vani, Bear Rocks i wielu innych atrakcji wulkanicznego krajobrazu wyspy. Podczas rejsu zaoferowane zostanie lekkie śniadanie, pełny obiad oraz popołudniowe owoce sezonowe z kawą. Wszystkie posiłki przygotowywane są na pokładzie ze świeżych składników, codziennie pozyskiwanych z lokalnego rynku. Woda, napoje bezalkoholowe, piwo i wino są również w dużych ilościach. Na przystankach do pływania możesz korzystać z makaronu do pływania na łodzi i sprzętu do nurkowania. Doświadczona załoga zaoferuje kilka komentarzy z przewodnikiem na temat historii i mitów wysp. Rejs zakończy się wieczorem w tym samym miejscu, z którego odpłynął katamaran. Jeśli warunki wiatrowe nie będą idealne, zostaniesz przeniesiony w lepsze miejsce, a stamtąd z powrotem do Adamantas.

Milos: całodniowy rejs katamaranem po Milos i Poliegos

5. Milos: całodniowy rejs katamaranem po Milos i Poliegos

Poznaj wybrzeże Milos podczas wycieczki katamaranem. Pływaj, nurkuj i odkrywaj jaskinie pirackie w zatoce Kleftiko. Podtrzymaj energię przy śniadaniu i pysznym greckim lunchu. Ciesz się napojami, takimi jak piwo, wino i napoje bezalkoholowe. Spotkaj się rano w porcie Adamas i wejdź na pokład wygodnego katamaranu. Zacznij dzień od tradycyjnego śniadania. Zanurz się w słońcu po drodze, aby zobaczyć kultową architekturę wyspy w postaci domów Sirmata wykutych w tufie wulkanicznej. Przepłyń obok skalistych wysepek Arkoudes i zobacz, czy potrafisz rozpoznać niedźwiedzi kształt tych skał. Udaj się, aby zobaczyć imponujące formacje skał wulkanicznych wokół krystalicznie czystych wód plaży Kalogries. Jedź dalej do słynnej zatoczki Kleftiko, w której ukrywali się starzy piraci. Nazwa w języku angielskim oznacza kryjówkę bandytów. Wejdź do jaskiń na małej obskurnej łodzi i odkryj piracką historię tego obszaru. Pływaj i nurkuj wśród ławic srebrnych ryb z wysokiej jakości sprzętem. Odwiedź plażę Agathia, aby popływać w turkusowej płytkiej wodzie. Popłyń na plażę Demetrius i podziwiaj widoki na wioskę Plaka. Ciesz się domowym greckim jedzeniem z sałatkami, opcjami wegetariańskimi i sezonowymi owocami. Zrelaksuj się na pokładzie, wracając do miejsca spotkania pod koniec wycieczki.

Z Adamas: Rejs katamaranem Milos i Poliegos z lunchem

6. Z Adamas: Rejs katamaranem Milos i Poliegos z lunchem

Odkryj zapierające dech w piersiach greckie plaże na pokładzie luksusowego 44-metrowego katamaranu z mnóstwem zacienionych miejsc do siedzenia i opalania, podziwiając spokojne zatoki i niezamieszkane wyspy. Odkryj cuda natury Milos i Poliegos podczas rejsu z przewodnikiem i nurkuj w krystalicznie czystych wodach. Wypłyń z portu Adamas i skieruj się na północny zachód w kierunku Cape Vani, imponującej 30-metrowej skały, za którą działała XIX-wieczna kopalnia żelaza. Wkrótce potem dotrzyj do zatoki Kalogries, idealnego miejsca do pływania w krystalicznie czystych turkusowych wodach. Kontynuuj żeglugę wzdłuż zachodniej części wyspy w kierunku Sykii, największej jaskini na Milos. Zrób krótki postój na zdjęcia przed spektakularnym wejściem do jaskiń i zatoką na południe od jaskini, starym kraterem wulkanicznym, z kolorowymi skałami i krystalicznie czystą szmaragdową wodą. Rejs obok opuszczonej kryjówki piratów w Kleftiko, najsłynniejszym punkcie wyspy. Tutaj możesz pływać i nurkować w jaskiniach oraz spróbować swoich sił w paddleboardingu, zanim skosztujesz przekąsek i piwa na pokładzie. Miń zatokę Gerontas i słynne plaże Fyriplaka i Tsigrado w drodze do imponującej zatoki Gerakas. Poświęć trochę czasu na pływanie i relaks, a następnie zjedz lunch w otoczeniu wspaniałych naturalnych widoków. Spójrz na starożytne kopalnie siarki w Theorychii. Przenieś się na Poliegos, największą niezamieszkaną grecką wyspę, gdzie zobaczysz zatokę Galazia Nera. Skosztuj pysznych deserów i wróć w stronę Adamas, mijając Glaronisię. Podziwiaj i karm mewy, kończąc podróż odwiedzając Arkoudes i Klima w drodze powrotnej.

Milos: Milos i Polyaigos Snorkeling i rejs SUP

7. Milos: Milos i Polyaigos Snorkeling i rejs SUP

Przeżyj malowniczą przygodę, aby odkryć zapierające dech w piersiach plaże Milos i sąsiednią wyspę Poliegos. Płyń na pokładzie przestronnego 55-metrowego jachtu żaglowego z poduszkami pokładowymi, hamakami i dużymi zacienionymi obszarami z małą grupą 15 dodatkowych pasażerów. Rozkoszuj się widokami kolorowych wiosek, spokojnych zatok i morskich jaskiń. Odkryj wiele cudów natury Milos i największą niezamieszkaną wyspę w Grecji, Poliegos podczas rejsu z przewodnikiem i nurkuj w najczystszej wodzie, jaką kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Wypłyń z portu Adamas i kieruj się na północny zachód w kierunku Cape Vani, imponującej 30-metrowej skały, za którą działała XIX-wieczna kopalnia żelaza. Niedługo potem dopłyniemy do zatoki Kalogries, pięknej zatoki, w której będziemy cieszyć się naszą pierwszą kąpielą w krystalicznie czystych, turkusowych wodach. Kontynuujemy żeglugę wzdłuż zachodniej części wyspy, aż dotrzemy do Sykii, największej jaskini na Milos. Krótki postój na zdjęcia przed spektakularnym wejściem do jaskiń i zatoką na południe od jaskini, starym kraterem wulkanicznym, z kolorowymi skałami i krystalicznie czystą szmaragdową wodą. Następnie, na drugim przystanku, natkniemy się na opuszczoną kryjówkę piratów w Kleftiko, najsłynniejszym miejscu na wyspie. Tutaj możesz pływać i nurkować w jaskiniach oraz spróbować swoich sił w paddleboardingu, zanim skosztujesz przekąsek i piwa na pokładzie. Miń zatokę Gerontas i słynne plaże Fyriplaka i Tsigrado w drodze do imponującej zatoki Gerakas. Poświęć trochę czasu na pływanie i relaks, a następnie zjedz lunch w otoczeniu wspaniałych naturalnych widoków. Spójrz na starożytne kopalnie siarki w Theorychii. Przenieś się na Poliegos, największą niezamieszkaną grecką wyspę, gdzie zobaczysz zatokę Galazia Nera. Skosztuj pysznych deserów i wróć w stronę Adamantas, mijając Glaronisię. Podziwiaj i karm mewy, kończąc podróż odwiedzając Arkoudes i Klima w drodze powrotnej.

Milos: całodniowa żaglówka Kleftiko Poliegos z lunchem i SUP

8. Milos: całodniowa żaglówka Kleftiko Poliegos z lunchem i SUP

Wyrusz na niezapomnianą żeglarską przygodę wzdłuż wybrzeża Milos, greckiej wyspy słynącej z naturalnego piękna i krystalicznie czystych wód. Wypłyń z zatoki Milos i podziwiaj wspaniałe widoki na tradycyjne wioski rybackie rozsiane wzdłuż linii brzegowej, w tym urocze osady Skinopi, Klima, Areti i Fourkovouni. Wioski te, z ich kolorowymi domami znanymi jako "Sirmata", oferują wgląd w bogate dziedzictwo morskie wyspy. Podczas gdy katamaran szybuje po lazurowych wodach, Twoja podróż zabierze Cię do Arkoudes, niezwykłego kompleksu skał lawowych nazwanych ze względu na ich podobieństwo do niedźwiedzia. Pozwól, aby ten geologiczny cud stanowił uderzające tło podczas kontynuowania podróży w kierunku przylądka Vani, imponującego cypla, który wystaje do morza. Zanurz się w nieskazitelnych wodach zatoki Kalogries, gdzie przezroczyste morze zachęca do orzeźwiającej kąpieli. Jedną z głównych atrakcji wycieczki jest wizyta w inspirującej jaskini Sikia, znanej z dramatycznych formacji skalnych i hipnotyzującego wnętrza. Poznaj ten cud natury i podziwiaj światło słoneczne wpadające przez otwór w dachu jaskini, rzucając eteryczny blask na krystaliczne wody poniżej. Następnie pozwól, aby Twoja podróż zabrała Cię do Kleftiko, kultowej zatoki pirackiej przesiąkniętej historią i otoczonej wysokimi klifami. Tutaj możesz nurkować z rurką, pływać i odkrywać labiryntowe jaskinie morskie, które przecinają linię brzegową. Po nabraniu apetytu zostaniesz poczęstowany wystawnym obiadem przygotowanym przez wykwalifikowaną załogę, zawierającym świeże lokalne składniki i śródziemnomorskie smaki. Po posiłku przygoda będzie kontynuowana wizytą na plaży Gerakas, gdzie możesz zanurzyć się w odmładzających wodach naturalnych gorących źródeł wyspy. Wycieczka kończy się wizytą w opuszczonych kopalniach siarki, będących świadectwem przemysłowej przeszłości Milos, oraz w oszałamiającej zatoce Galazia Nera, gdzie możesz popływać w krystalicznie czystych wodach tej czarującej laguny. Gdy dzień dobiegnie końca, wrócisz do portu Adamas, gdzie wysiądziesz z katamaranu, pełen wspomnień z niezapomnianej podróży wzdłuż zapierającego dech w piersiach wybrzeża Milos.

Całodniowa wycieczka łodzią po Milos i Poliegos

9. Całodniowa wycieczka łodzią po Milos i Poliegos

Dla tych, którzy chcą poznać każdy mały sekret tej wyspy, pełna runda jest idealnym wyborem! Każda strona wyspy ma do zaoferowania zupełnie inne rzeczy! Znajdziesz tu jaskinie i historie o piratach. Są tam ogromne stosy lawy, które stoją tam od tysięcy lat, pragnąc być podziwiane i małe wioski rybackie, jak nic innego, co widziałeś wcześniej, zbudowane nad wodą. Pływając w egzotycznej, kolorowej i przezroczystej wodzie z zupełnie inną scenerią, za każdym razem zatrzymujemy się i zawsze idziemy z otwartym barem z napojami i napojami oraz świeżo ugotowanym śródziemnomorskim posiłkiem na pokładzie. Zapewniamy sprzęt do snorkelingu i wodoodporny aparat fotograficzny, dzięki czemu możesz robić wyjątkowe zdjęcia, które na zawsze pozostaną w pamięci! Zaufaj nam, ponieważ kochamy wodę i to, co się z nią wiąże! Żeglujemy przez cały rok, ponieważ nie możemy uciec od pasji czucia wiatru na naszych twarzach i wody pod naszymi stopami i przez łódź...! Zakochaj się w wyspie, która wciąż zaskakuje każdego z nas i robi to od kilku lat ...

Adamantas: Jednodniowa wycieczka łodzią motorową z nurkowaniem, posiłkami i otwartym barem

10. Adamantas: Jednodniowa wycieczka łodzią motorową z nurkowaniem, posiłkami i otwartym barem

Wyrusz w prywatny półdniowy rejs z Adamantas na pokładzie łodzi motorowej do wspaniałych plaż i jaskiń. Pokonaj około 25 mil morskich podczas tej prywatnej przygody, która obejmuje smaczne śniadanie, przekąski, lunch i otwarty bar z napojami bezalkoholowymi, sokami, winem i piwem. Wskocz na pokład wygodnej łodzi motorowej w Adamantas. Rozpocznij dzień od pysznego śniadania i udaj się na krystalicznie czyste wody plaży Kalogries, która jest idealnym miejscem do nurkowania z rybami. Odkryj czarującą jaskinię z unikalnymi formacjami skalnymi w jaskini Sykia. Ślizgaj się po wodzie z wiatrem we włosach, popijając schłodzone napoje i pałaszując świeże owoce. Zjedz lunch i udaj się do zatoki Kleftiko, aby podziwiać wysokie klify i turkusowe wody. Doświadcz najlepszych cudów natury wyspy Milos w niezapomniany sposób przed powrotem do Adamantas.

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg::

Poliegos: najlepsze atrakcje w pobliżu

Poliegos: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Poliegos? Kliknij tutaj.