Dodaj daty

Podziemia Rynku w Krakowie

Podziemia Rynku w Krakowie

Podziemia Rynku w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny

1. Kraków: zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny

Wybierz się na 2-godzinną wycieczkę po Rynku Podziemnym, wyjątkowym muzeum znajdującym się pod głównym rynkiem miasta. Odkryj średniowieczne budowle w tym unikalnym rezerwacie archeologicznym o powierzchni prawie 4000 metrów kwadratowych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum i rozpocznij odkrywanie przeszłości. Zapoznaj się ze skarbami miasta, słuchając opowieści przewodnika o burzliwej historii średniowiecznego Krakowa. Zobacz rekonstrukcje pochówków z XI wieku prezentowane na wystawie. Poznaj sekrety ukrytych podziemi za pomocą ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych. Zobacz Kraków z zupełnie nowej perspektywy.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Podziemiach Rynku

2. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Podziemiach Rynku

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum i rozpocznij swoją wycieczkę będącą swoistym powrotem do przeszłości. Podczas 2-godzinnego zwiedzania muzeum odkryj unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni blisko   4000 m². Muzeum znajduje się pod powierzchnią Rynku Głównego. Eksponowane są w nim skarby, które ilustrują burzliwą historię średniowiecznego Krakowa. Najdawniejsze dzieje przedstawione są za pomocą rekonstrukcji XI-wiecznych pochówków prezentowanych na wystawie. Zobacz skarby ukryte pod ziemią, dowiedz się wiele dzięki ekranom dotykowym, hologramom, projekcjom oraz filmom dokumentalnym. Po zakończeniu wycieczki, kiedy wyjdziesz z powrotem na powierzchnię, spojrzysz na Kraków z nowej perspektywy.

Kraków: Podziemia Rynku z przewodnikiem z pominięciem kolejki

3. Kraków: Podziemia Rynku z przewodnikiem z pominięciem kolejki

Zejdź pod ziemię podczas tej fascynującej wycieczki z przewodnikiem. Przeglądaj Podziemia Rynku i zobacz rekonstrukcje XI-wiecznych miejsc pochówku, obejrzyj filmy przedstawiające średniowieczny Kraków i zobacz historyczne przedmioty codziennego użytku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, spotkasz się przy wejściu do muzeum i rozpocznij podróż w przeszłość, zwiedzając to podziemne muzeum o powierzchni prawie 43 000 stóp kwadratowych. Udaj się pod Rynek i przejdź się obok rekonstrukcji starożytnych pochówków. Spaceruj po eksponatach wypełnionych starożytnymi narzędziami i dowiedz się, jak żyli historyczni mieszkańcy Krakowa od swojego przewodnika. Podziwiaj hologramy, projekcje i filmy dokumentalne i zaangażuj dzieci za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych.

Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

4. Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

Zanurz się w średniowieczną przeszłość Krakowa, z opowieściami o starożytnych królach i smokach ziejących ogniem, podczas tej wycieczki po zabytkowym starym mieście i zamku. Posłuchaj, jak Kraków został przekształcony w miasto królewskie i stolicę Polski do 1596 r., po tym, jak zaczynał jako skromne miasto kupieckie. Rozpocznij spacer po średniowiecznym rynku miasta i poruszaj się po mieście, aby poznać jego długą historię, od najazdu wojowników Czyngis-chana i historii Zamku na Wawelu podczas II wojny światowej oraz powstania papieża Jana Pawła II, krakowskiego najsłynniejszy były mieszkaniec. Czekaj na najważniejsze wydarzenia z czterech, takie jak historia trębacza Mariackiego, legendarnego krakowskiego smoka ziejącego ogniem, i wybierz się na spacer po Zamku Królewskim na Wawelu, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z całym Krakowskim Starym Miastem, i zobacz Pałac Królewski. Posłuchaj opowieści o Bazylice Mariackiej i Katedrze Wawelskiej oraz posłuchaj opowieści o krakowskim Barbakanie, średniowiecznej fortecy. Zapraszamy na krótką wizytę w Pałacu Biskupim, dawnym domu papieża Jana Pawła II. Ciesz się dwugodzinną pieszą wycieczką po mieście i ciesz się swobodą zatrzymania się na przerwę w kawiarniach i przekąskach po drodze. Zakończ wycieczkę na Wawelu, w odległości krótkiego spaceru od rynku.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po podziemiach Rynku

5. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po podziemiach Rynku

Dowiedz się, jakie tajemnice kryje podziemne miasto podczas wycieczki z przewodnikiem po Podziemiach Rynku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum, omiń kolejkę i rozpocznij swoją podróż w przeszłość. Podczas 2-godzinnej wycieczki po muzeum odkryj unikalny w Europie rezerwat archeologiczny o powierzchni prawie 43 000 stóp kwadratowych. Został on ukształtowany pod powierzchnią Rynku Głównego, aby zapewnić ekspozycję znalezionych skarbów i opowiedzieć burzliwą historię Średniowieczny Kraków. Zobacz skarby ukryte pod ziemią, dowiedz się wiele za pomocą ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych. Pod koniec wycieczki, kiedy ponownie wyjdziesz na powierzchnię, zobaczysz Kraków z nowej perspektywy.

Kraków: Wawel, Katedra, Podziemia Rynku i lunch

6. Kraków: Wawel, Katedra, Podziemia Rynku i lunch

Odwiedź centralny plac Królewskiego Krakowa i znajdź najciekawsze ślady minionych wydarzeń na Rynku Głównym. Wybierz się na spacer po jednym z najpiękniejszych placów w Europie z wizytą w Muzeum Historyczno-Archeologicznym Dungeon Market. Spaceruj po placu, znajdź najciekawsze artefakty dawnych czasów i odkryj ich przeznaczenie. Dowiedz się, jakie wydarzenia miały tu miejsce i jakie legendarne osoby tu były. Zejdź 4 metry pod ziemię do Muzeum Dungeon Market, aby znaleźć się na tym samym poziomie co brukowane drogi Krakowa z XII-XIII wieku. Poznaj rezydencję polskich królów na Zamku Królewskim na Wawelu. Zobacz kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Zobacz słynne gobeliny Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe obrazy włoskie z kolekcji Lanckorońskich w komnatach królewskich. Zobacz wawelskie zbiory sztuki wschodniej zawierające najważniejszą i największą kolekcję namiotów w Europie. Wejdź do gotyckiej Katedry Wawelskiej, sanktuarium, w którym koronowano polskich monarchów.

Kraków: Muzeum Podziemia Rynku z przewodnikiem i opowieści

7. Kraków: Muzeum Podziemia Rynku z przewodnikiem i opowieści

Wybierz się w fascynującą wycieczkę po sercu Krakowa i Rynku Głównym. Poznaj historię placu, znajdź interesujące artefakty i zanurz się głęboko w przeszłość miasta. Następnie zejdziemy 4 metry pod ziemię do Muzeum Podziemia, by dotrzeć do poziomu brukowanych ulic Krakowa w XII-XIII wieku. Jaki był wtedy Kraków? Do czego służył rynek i co się tam działo? To na razie tajemnica, ale zdradzimy to podczas trasy. W tajemniczej atmosferze podziemnego muzeum będzie nam bardzo łatwo przenieść się do średniowiecza, zrozumieć radości i smutki ówczesnych ludzi, ich życie, otaczającą architekturę i wiele więcej.

Kraków: Zamek Królewski na Wawelu, Katedra i Podziemny Rynek

8. Kraków: Zamek Królewski na Wawelu, Katedra i Podziemny Rynek

Odkryj historię i kultową architekturę Krakowa podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Wawelu, katedrze na Wawelu i Podziemnym Muzeum Rynku. Podążaj za swoim przewodnikiem po głównym placu miasta i znajdź najciekawsze ślady przeszłości Krakowa. Udaj się na niezapomniane Wzgórze Wawelskie, aby zobaczyć Zamek Królewski na Wawelu, jedno z pierwszych na świecie obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oraz Katedrę Wawelską. Zwiedź komnaty reprezentacyjne zamku i dowiedz się więcej o polskich królach i królowych, którzy tu mieszkali. Podziwiaj kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Kontynuuj podążanie za przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych placów w Europie, Rynku Głównym. Spaceruj po placu, znajdź najciekawsze artefakty z dawnych czasów i poznaj ich historię. Dowiedz się, jakie wydarzenia miały tu miejsce i jacy legendarni ludzie tu byli. Następnie zejdź cztery metry pod ziemię, aby dotrzeć do Podziemnego Muzeum Rynku. Znajdź się na tym samym poziomie, co brukowane drogi XII i XIII-wiecznego Krakowa. Odkryj tajemnice starożytnego Krakowa w tym nowoczesnym interaktywnym muzeum. Pomiędzy wycieczką zrób sobie przerwę, aby zjeść wliczony w cenę lunch.

Kraków: Wejście do podziemnego Rynku Starego Miasta i wycieczka z przewodnikiem

9. Kraków: Wejście do podziemnego Rynku Starego Miasta i wycieczka z przewodnikiem

Podziemne Muzeum Rynku w Krakowie jest dość popularne wśród turystów odwiedzających królewskie miasto, więc nie wahaj się i upewnij się, że masz wstęp z wyprzedzeniem. Przewodnik czeka tuż obok muzeum. Prześledź go przez eksponaty muzealne, aby odkryć ten wyjątkowy rezerwat archeologiczny, w którym prawdziwe artefakty odkryte przez naukowców mieszają się z wiadomościami multimedialnymi zaprojektowanymi w celu „ożywienia” kamienia i metalu oraz zilustrowania tego, co działo się na Rynku Głównym setki lat temu. Zobacz rekonstrukcje pochówków z XI wieku, model miasta, obserwuj handlarzy, poznaj kata miejskiego i jego narzędzia, posłuchaj wielu ciekawych historii.

Kraków: Skip-the-Line Rynek Underground Museum z przewodnikiem

10. Kraków: Skip-the-Line Rynek Underground Museum z przewodnikiem

Ciesz się wejściem bez kolejki podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Podziemia Rynku. Zejdź do podziemi, aby zobaczyć, jak wyglądał średniowieczny Kraków. Podziwiaj ukryte skarby muzeum i ucz się dzięki ekranom dotykowym, hologramom, projekcjom i filmom dokumentalnym. Po zobaczeniu i usłyszeniu, jak wygląda nowoczesny rynek Krakowa, zejdź po schodach do muzeum kilka metrów pod ziemię i wejdź w przeszłość. Znajdź się na tym samym poziomie co brukowane uliczki starożytnego Krakowa. Podążaj za swoim przewodnikiem po eksponatach muzealnych, aby doświadczyć tego wyjątkowego rezerwatu archeologicznego o powierzchni prawie 43 000 stóp kwadratowych pod powierzchnią krakowskiego Rynku Głównego. Zobacz rekonstrukcje pochówków z XI wieku prezentowane na wystawie i nie tylko.

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::

Podziemia Rynku w Krakowie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Podziemia Rynku w Krakowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Podziemia Rynku w Krakowie? Kliknij tutaj.

Podziemia Rynku w Krakowie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(171 recenzji)

To była moja pierwsza wizyta w Krakowie w ramach mojej pierwszej wycieczki z przewodnikiem. Dominika była moim przewodnikiem i była niesamowita! Dominika ma niesamowitą wiedzę i jest bardzo sympatyczna. Chętnie dzieliła się niuansami z historii Krakowa. Gorąco polecam tę wycieczkę i Dominikę szczególnie jako przewodnik. Wycieczka trwała 2 godziny, ale jestem pewien, że Dominika mogłaby rozmawiać na ten temat przez 4 godziny! Ponadto, jako native speaker języka angielskiego, mogę powiedzieć, że jej angielski jest znakomity! Nie rozczarujesz się tą wycieczką i Dominiką jako przewodnikiem.

Nasz przewodnik był doskonały, bardzo kompetentny i zabawny. Ciekawe artefakty znalezione przez archeologów, które pozwalają nam rzucić okiem na życie ludzi, zachowują historię Krakowa i upływający czas.

Nigdy nie brałem udziału w czymś takim. Przed spotkaniem odebrałem telefon na WhatsApp. Byłem jedyny, miła pani oprowadzała po niemiecku, co było bardzo interesujące. Mogę tylko polecić to wszystkim.

Bardzo się podobała, super poznać i zobaczyć dzieje Krakowa o których się mówi i uczy w szkołach ogólnikowo.

Nasz przewodnik był bardzo dobrze poinformowany. Mała grupa i muzeum nie były przepełnione