Podziemia Rynku w Krakowie

Podziemia Rynku w Krakowie
Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Podziemia Rynku w Krakowie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Podziemia Rynku w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny

Kraków: zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny

Wybierz się na 2-godzinną wycieczkę po Rynku Podziemnym, wyjątkowym muzeum znajdującym się pod głównym rynkiem miasta. Odkryj średniowieczne budowle w tym unikalnym rezerwacie archeologicznym o powierzchni prawie 4000 metrów kwadratowych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum i rozpocznij odkrywanie przeszłości. Zapoznaj się ze skarbami miasta, słuchając opowieści przewodnika o burzliwej historii średniowiecznego Krakowa. Zobacz rekonstrukcje pochówków z XI wieku prezentowane na wystawie. Poznaj sekrety ukrytych podziemi za pomocą ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych. Zobacz Kraków z zupełnie nowej perspektywy.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Podziemiach Rynku

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Podziemiach Rynku

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum i rozpocznij swoją wycieczkę będącą swoistym powrotem do przeszłości. Podczas 2-godzinnego zwiedzania muzeum odkryj unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni blisko   4000 m². Muzeum znajduje się pod powierzchnią Rynku Głównego. Eksponowane są w nim skarby, które ilustrują burzliwą historię średniowiecznego Krakowa. Najdawniejsze dzieje przedstawione są za pomocą rekonstrukcji XI-wiecznych pochówków prezentowanych na wystawie. Zobacz skarby ukryte pod ziemią, dowiedz się wiele dzięki ekranom dotykowym, hologramom, projekcjom oraz filmom dokumentalnym. Po zakończeniu wycieczki, kiedy wyjdziesz z powrotem na powierzchnię, spojrzysz na Kraków z nowej perspektywy.

Kraków: Podziemia Rynku z przewodnikiem z pominięciem kolejki

Kraków: Podziemia Rynku z przewodnikiem z pominięciem kolejki

Zejdź pod ziemię podczas tej fascynującej wycieczki z przewodnikiem. Przeglądaj Podziemia Rynku i zobacz rekonstrukcje XI-wiecznych miejsc pochówku, obejrzyj filmy przedstawiające średniowieczny Kraków i zobacz historyczne przedmioty codziennego użytku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, spotkasz się przy wejściu do muzeum i rozpocznij podróż w przeszłość, zwiedzając to podziemne muzeum o powierzchni prawie 43 000 stóp kwadratowych. Udaj się pod Rynek i przejdź się obok rekonstrukcji starożytnych pochówków. Spaceruj po eksponatach wypełnionych starożytnymi narzędziami i dowiedz się, jak żyli historyczni mieszkańcy Krakowa od swojego przewodnika. Podziwiaj hologramy, projekcje i filmy dokumentalne i zaangażuj dzieci za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych.

Kraków: Karta miejska z dostępem do 40 muzeów i komunikacji miejskiej

Kraków: Karta miejska z dostępem do 40 muzeów i komunikacji miejskiej

Odkrywaj Kraków we własnym tempie dzięki elastycznej 1-, 2- lub 3-dniowej karcie miejskiej zapewniającej dostęp do 40 muzeów i zabytków, a także opcjonalny nieograniczony dostęp do lokalnego transportu publicznego. Zanurz się w dziedzictwie bohatera II wojny światowej Oscara Schindlera w jego fabryce, zagłęb się w historię getta w Aptece pod Orłem i odkryj wpływ Holokaustu na krakowską społeczność żydowską. Zwiedź Podziemia Rynku Głównego i poznaj opowieści o wampirach. Twój karnet miejski zawiera pełną listę muzeów, a aby ułatwić zwiedzanie, wybierz kartę z nieograniczoną liczbą przejazdów środkami transportu publicznego w dzień i w nocy. Muzea objęte karnetem miejskim obejmują: 1. Fabryka Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (Dama z gronostajem Leonarda da Vinci) 5. Mury obronne Krakowa 6. Muzeum Archeologiczne (Gmach Główny) 7. Muzeum Archeologiczne (Podziemia kościoła św. Wojciecha) 8. Muzeum Archeologiczne (Nowa Huta Branice) 9. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 10. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 11. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 12. Dom Zwierzyniecki 13. Dom Józefa Mehoffera 14. Podziemia kościoła św. 15. Muzeum Historii Fotografii 16. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Archiwum. Biuro 17. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 18. Stara Synagoga 19. Muzeum Archidiecezjalne 20. Dom Szołayskich 21. Kamienica Hipolitów 22. Gmach Główny Muzeum Narodowego 23. Regionalne Muzeum Modernizmu Polskiego Rydlówka 24. Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego 25. Ulica Pomorska 26. Celestat 27. MOCAK 28. Wieża ratuszowa 29. Wystawa w nowohuckiej dzielnicy Branice 30. Muzeum Żydowskie Galicja 31. Barbakan 32. Apteka pod Orłem 33. Pałac Krzysztofory 34. Muzeum Armii Krajowej 35. Dom Jana Matejki 36. Muzeum Nowej Huty 37. Legendy Krakowa 38. Kopiec Kościuszki

Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

Zanurz się w średniowieczną przeszłość Krakowa, z opowieściami o starożytnych królach i smokach ziejących ogniem, podczas tej wycieczki po zabytkowym starym mieście i zamku. Posłuchaj, jak Kraków został przekształcony w miasto królewskie i stolicę Polski do 1596 r., po tym, jak zaczynał jako skromne miasto kupieckie. Rozpocznij spacer po średniowiecznym rynku miasta i poruszaj się po mieście, aby poznać jego długą historię, od najazdu wojowników Czyngis-chana i historii Zamku na Wawelu podczas II wojny światowej oraz powstania papieża Jana Pawła II, krakowskiego najsłynniejszy były mieszkaniec. Czekaj na najważniejsze wydarzenia z czterech, takie jak historia trębacza Mariackiego, legendarnego krakowskiego smoka ziejącego ogniem, i wybierz się na spacer po Zamku Królewskim na Wawelu, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z całym Krakowskim Starym Miastem, i zobacz Pałac Królewski. Posłuchaj opowieści o Bazylice Mariackiej i Katedrze Wawelskiej oraz posłuchaj opowieści o krakowskim Barbakanie, średniowiecznej fortecy. Zapraszamy na krótką wizytę w Pałacu Biskupim, dawnym domu papieża Jana Pawła II. Ciesz się dwugodzinną pieszą wycieczką po mieście i ciesz się swobodą zatrzymania się na przerwę w kawiarniach i przekąskach po drodze. Zakończ wycieczkę na Wawelu, w odległości krótkiego spaceru od rynku.

Kraków: Muzeum Podziemia Rynku z przewodnikiem i opowieści

Kraków: Muzeum Podziemia Rynku z przewodnikiem i opowieści

Wybierz się w fascynującą wycieczkę po sercu Krakowa i Rynku Głównym. Poznaj historię placu, znajdź interesujące artefakty i zanurz się głęboko w przeszłość miasta. Następnie zejdziemy 4 metry pod ziemię do Muzeum Podziemia, by dotrzeć do poziomu brukowanych ulic Krakowa w XII-XIII wieku. Jaki był wtedy Kraków? Do czego służył rynek i co się tam działo? To na razie tajemnica, ale zdradzimy to podczas trasy. W tajemniczej atmosferze podziemnego muzeum będzie nam bardzo łatwo przenieść się do średniowiecza, zrozumieć radości i smutki ówczesnych ludzi, ich życie, otaczającą architekturę i wiele więcej.

Kraków: Wawel, Katedra, Podziemia Rynku i lunch

Kraków: Wawel, Katedra, Podziemia Rynku i lunch

Odwiedź centralny plac Królewskiego Krakowa i znajdź najciekawsze ślady minionych wydarzeń na Rynku Głównym. Wybierz się na spacer po jednym z najpiękniejszych placów w Europie z wizytą w Muzeum Historyczno-Archeologicznym Dungeon Market. Spaceruj po placu, znajdź najciekawsze artefakty dawnych czasów i odkryj ich przeznaczenie. Dowiedz się, jakie wydarzenia miały tu miejsce i jakie legendarne osoby tu były. Zejdź 4 metry pod ziemię do Muzeum Dungeon Market, aby znaleźć się na tym samym poziomie co brukowane drogi Krakowa z XII-XIII wieku. Poznaj rezydencję polskich królów na Zamku Królewskim na Wawelu. Zobacz kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Zobacz słynne gobeliny Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe obrazy włoskie z kolekcji Lanckorońskich w komnatach królewskich. Zobacz wawelskie zbiory sztuki wschodniej zawierające najważniejszą i największą kolekcję namiotów w Europie. Wejdź do gotyckiej Katedry Wawelskiej, sanktuarium, w którym koronowano polskich monarchów.

Kraków: Wejście do podziemnego Rynku Starego Miasta i wycieczka z przewodnikiem

Kraków: Wejście do podziemnego Rynku Starego Miasta i wycieczka z przewodnikiem

Podziemne Muzeum Rynku w Krakowie jest dość popularne wśród turystów odwiedzających królewskie miasto, więc nie wahaj się i upewnij się, że masz wstęp z wyprzedzeniem. Przewodnik czeka tuż obok muzeum. Prześledź go przez eksponaty muzealne, aby odkryć ten wyjątkowy rezerwat archeologiczny, w którym prawdziwe artefakty odkryte przez naukowców mieszają się z wiadomościami multimedialnymi zaprojektowanymi w celu „ożywienia” kamienia i metalu oraz zilustrowania tego, co działo się na Rynku Głównym setki lat temu. Zobacz rekonstrukcje pochówków z XI wieku, model miasta, obserwuj handlarzy, poznaj kata miejskiego i jego narzędzia, posłuchaj wielu ciekawych historii.

Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Podziemia Rynku

Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Podziemia Rynku

Podziemia Rynku Głównego - oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zlokalizowany pod wschodnią częścią Rynku Głównego. Przez prawie 800 lat Rynek Główny był centralnym placem Królewskiego Miasta! Co nie działo się tu tylko przez ten czas! Sznury kupieckie sprzedawały towary z całego świata, a krakowscy kupcy zbijali na tym fortuny, władze miasta ściśle pilnowały porządku, w lochach Ratusza kat torturował podejrzanych, a królowie paradowali przez Rynek, by dostać się do swojego zamku. Cóż to były za czasy... Ale te czasy nie odeszły całkowicie w niepamięć! Do dziś na Rynku, a tym bardziej pod Rynkiem można znaleźć najciekawsze ślady minionych wydarzeń! Zapraszamy na spacer po jednym z najpiękniejszych placów w Europie wraz z wizytą w Muzeum Historyczno-Archeologicznym Lochy Rynku! Co Cię czeka? Rynek Główny - serce Krakowa. Najpierw przespacerujemy się po samym placu, znajdziemy najciekawsze artefakty z dawnych czasów i odkryjemy ich przeznaczenie, dowiemy się, jakie wydarzenia miały tu miejsce, jakie legendarne osoby tu były. Następnie zejdziemy 4 metry pod ziemię do Muzeum Rynku Lochy, aby znaleźć się na tym samym poziomie, co brukowane drogi Krakowa XII-XIII wieku. Dlaczego znalazły się tak nisko? Jak powstały tu pierwsze rzędy handlowe, a także pierścienie i monety, które zgubili mieszkańcy Krakowa w XIII wieku? A to na razie tajemnica, ale zdradzimy ją, gdy się spotkamy! W tajemniczej atmosferze podziemnego muzeum będzie nam bardzo łatwo przenieść się do średniowiecza, zrozumieć radości i smutki ówczesnych ludzi, ich życie, architekturę, która ich otaczała i wiele, wiele więcej!

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po podziemiach Rynku

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po podziemiach Rynku

Dowiedz się, jakie tajemnice kryje podziemne miasto podczas wycieczki z przewodnikiem po Podziemiach Rynku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum, omiń kolejkę i rozpocznij swoją podróż w przeszłość. Podczas 2-godzinnej wycieczki po muzeum odkryj unikalny w Europie rezerwat archeologiczny o powierzchni prawie 43 000 stóp kwadratowych. Został on ukształtowany pod powierzchnią Rynku Głównego, aby zapewnić ekspozycję znalezionych skarbów i opowiedzieć burzliwą historię Średniowieczny Kraków. Zobacz skarby ukryte pod ziemią, dowiedz się wiele za pomocą ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych. Pod koniec wycieczki, kiedy ponownie wyjdziesz na powierzchnię, zobaczysz Kraków z nowej perspektywy.

Podziemia Rynku w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny

Kraków: zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny

Wybierz się na 2-godzinną wycieczkę po Rynku Podziemnym, wyjątkowym muzeum znajdującym się pod głównym rynkiem miasta. Odkryj średniowieczne budowle w tym unikalnym rezerwacie archeologicznym o powierzchni prawie 4000 metrów kwadratowych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum i rozpocznij odkrywanie przeszłości. Zapoznaj się ze skarbami miasta, słuchając opowieści przewodnika o burzliwej historii średniowiecznego Krakowa. Zobacz rekonstrukcje pochówków z XI wieku prezentowane na wystawie. Poznaj sekrety ukrytych podziemi za pomocą ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych. Zobacz Kraków z zupełnie nowej perspektywy.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Podziemiach Rynku

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Podziemiach Rynku

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum i rozpocznij swoją wycieczkę będącą swoistym powrotem do przeszłości. Podczas 2-godzinnego zwiedzania muzeum odkryj unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni blisko   4000 m². Muzeum znajduje się pod powierzchnią Rynku Głównego. Eksponowane są w nim skarby, które ilustrują burzliwą historię średniowiecznego Krakowa. Najdawniejsze dzieje przedstawione są za pomocą rekonstrukcji XI-wiecznych pochówków prezentowanych na wystawie. Zobacz skarby ukryte pod ziemią, dowiedz się wiele dzięki ekranom dotykowym, hologramom, projekcjom oraz filmom dokumentalnym. Po zakończeniu wycieczki, kiedy wyjdziesz z powrotem na powierzchnię, spojrzysz na Kraków z nowej perspektywy.

Kraków: Podziemia Rynku z przewodnikiem z pominięciem kolejki

Kraków: Podziemia Rynku z przewodnikiem z pominięciem kolejki

Zejdź pod ziemię podczas tej fascynującej wycieczki z przewodnikiem. Przeglądaj Podziemia Rynku i zobacz rekonstrukcje XI-wiecznych miejsc pochówku, obejrzyj filmy przedstawiające średniowieczny Kraków i zobacz historyczne przedmioty codziennego użytku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, spotkasz się przy wejściu do muzeum i rozpocznij podróż w przeszłość, zwiedzając to podziemne muzeum o powierzchni prawie 43 000 stóp kwadratowych. Udaj się pod Rynek i przejdź się obok rekonstrukcji starożytnych pochówków. Spaceruj po eksponatach wypełnionych starożytnymi narzędziami i dowiedz się, jak żyli historyczni mieszkańcy Krakowa od swojego przewodnika. Podziwiaj hologramy, projekcje i filmy dokumentalne i zaangażuj dzieci za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych.

Kraków: Karta miejska z dostępem do 40 muzeów i komunikacji miejskiej

Kraków: Karta miejska z dostępem do 40 muzeów i komunikacji miejskiej

Odkrywaj Kraków we własnym tempie dzięki elastycznej 1-, 2- lub 3-dniowej karcie miejskiej zapewniającej dostęp do 40 muzeów i zabytków, a także opcjonalny nieograniczony dostęp do lokalnego transportu publicznego. Zanurz się w dziedzictwie bohatera II wojny światowej Oscara Schindlera w jego fabryce, zagłęb się w historię getta w Aptece pod Orłem i odkryj wpływ Holokaustu na krakowską społeczność żydowską. Zwiedź Podziemia Rynku Głównego i poznaj opowieści o wampirach. Twój karnet miejski zawiera pełną listę muzeów, a aby ułatwić zwiedzanie, wybierz kartę z nieograniczoną liczbą przejazdów środkami transportu publicznego w dzień i w nocy. Muzea objęte karnetem miejskim obejmują: 1. Fabryka Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (Dama z gronostajem Leonarda da Vinci) 5. Mury obronne Krakowa 6. Muzeum Archeologiczne (Gmach Główny) 7. Muzeum Archeologiczne (Podziemia kościoła św. Wojciecha) 8. Muzeum Archeologiczne (Nowa Huta Branice) 9. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 10. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 11. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 12. Dom Zwierzyniecki 13. Dom Józefa Mehoffera 14. Podziemia kościoła św. 15. Muzeum Historii Fotografii 16. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Archiwum. Biuro 17. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 18. Stara Synagoga 19. Muzeum Archidiecezjalne 20. Dom Szołayskich 21. Kamienica Hipolitów 22. Gmach Główny Muzeum Narodowego 23. Regionalne Muzeum Modernizmu Polskiego Rydlówka 24. Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego 25. Ulica Pomorska 26. Celestat 27. MOCAK 28. Wieża ratuszowa 29. Wystawa w nowohuckiej dzielnicy Branice 30. Muzeum Żydowskie Galicja 31. Barbakan 32. Apteka pod Orłem 33. Pałac Krzysztofory 34. Muzeum Armii Krajowej 35. Dom Jana Matejki 36. Muzeum Nowej Huty 37. Legendy Krakowa 38. Kopiec Kościuszki

Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

Zanurz się w średniowieczną przeszłość Krakowa, z opowieściami o starożytnych królach i smokach ziejących ogniem, podczas tej wycieczki po zabytkowym starym mieście i zamku. Posłuchaj, jak Kraków został przekształcony w miasto królewskie i stolicę Polski do 1596 r., po tym, jak zaczynał jako skromne miasto kupieckie. Rozpocznij spacer po średniowiecznym rynku miasta i poruszaj się po mieście, aby poznać jego długą historię, od najazdu wojowników Czyngis-chana i historii Zamku na Wawelu podczas II wojny światowej oraz powstania papieża Jana Pawła II, krakowskiego najsłynniejszy były mieszkaniec. Czekaj na najważniejsze wydarzenia z czterech, takie jak historia trębacza Mariackiego, legendarnego krakowskiego smoka ziejącego ogniem, i wybierz się na spacer po Zamku Królewskim na Wawelu, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z całym Krakowskim Starym Miastem, i zobacz Pałac Królewski. Posłuchaj opowieści o Bazylice Mariackiej i Katedrze Wawelskiej oraz posłuchaj opowieści o krakowskim Barbakanie, średniowiecznej fortecy. Zapraszamy na krótką wizytę w Pałacu Biskupim, dawnym domu papieża Jana Pawła II. Ciesz się dwugodzinną pieszą wycieczką po mieście i ciesz się swobodą zatrzymania się na przerwę w kawiarniach i przekąskach po drodze. Zakończ wycieczkę na Wawelu, w odległości krótkiego spaceru od rynku.

Kraków: Muzeum Podziemia Rynku z przewodnikiem i opowieści

Kraków: Muzeum Podziemia Rynku z przewodnikiem i opowieści

Wybierz się w fascynującą wycieczkę po sercu Krakowa i Rynku Głównym. Poznaj historię placu, znajdź interesujące artefakty i zanurz się głęboko w przeszłość miasta. Następnie zejdziemy 4 metry pod ziemię do Muzeum Podziemia, by dotrzeć do poziomu brukowanych ulic Krakowa w XII-XIII wieku. Jaki był wtedy Kraków? Do czego służył rynek i co się tam działo? To na razie tajemnica, ale zdradzimy to podczas trasy. W tajemniczej atmosferze podziemnego muzeum będzie nam bardzo łatwo przenieść się do średniowiecza, zrozumieć radości i smutki ówczesnych ludzi, ich życie, otaczającą architekturę i wiele więcej.

Kraków: Wawel, Katedra, Podziemia Rynku i lunch

Kraków: Wawel, Katedra, Podziemia Rynku i lunch

Odwiedź centralny plac Królewskiego Krakowa i znajdź najciekawsze ślady minionych wydarzeń na Rynku Głównym. Wybierz się na spacer po jednym z najpiękniejszych placów w Europie z wizytą w Muzeum Historyczno-Archeologicznym Dungeon Market. Spaceruj po placu, znajdź najciekawsze artefakty dawnych czasów i odkryj ich przeznaczenie. Dowiedz się, jakie wydarzenia miały tu miejsce i jakie legendarne osoby tu były. Zejdź 4 metry pod ziemię do Muzeum Dungeon Market, aby znaleźć się na tym samym poziomie co brukowane drogi Krakowa z XII-XIII wieku. Poznaj rezydencję polskich królów na Zamku Królewskim na Wawelu. Zobacz kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Zobacz słynne gobeliny Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe obrazy włoskie z kolekcji Lanckorońskich w komnatach królewskich. Zobacz wawelskie zbiory sztuki wschodniej zawierające najważniejszą i największą kolekcję namiotów w Europie. Wejdź do gotyckiej Katedry Wawelskiej, sanktuarium, w którym koronowano polskich monarchów.

Kraków: Wejście do podziemnego Rynku Starego Miasta i wycieczka z przewodnikiem

Kraków: Wejście do podziemnego Rynku Starego Miasta i wycieczka z przewodnikiem

Podziemne Muzeum Rynku w Krakowie jest dość popularne wśród turystów odwiedzających królewskie miasto, więc nie wahaj się i upewnij się, że masz wstęp z wyprzedzeniem. Przewodnik czeka tuż obok muzeum. Prześledź go przez eksponaty muzealne, aby odkryć ten wyjątkowy rezerwat archeologiczny, w którym prawdziwe artefakty odkryte przez naukowców mieszają się z wiadomościami multimedialnymi zaprojektowanymi w celu „ożywienia” kamienia i metalu oraz zilustrowania tego, co działo się na Rynku Głównym setki lat temu. Zobacz rekonstrukcje pochówków z XI wieku, model miasta, obserwuj handlarzy, poznaj kata miejskiego i jego narzędzia, posłuchaj wielu ciekawych historii.

Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Podziemia Rynku

Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Podziemia Rynku

Podziemia Rynku Głównego - oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zlokalizowany pod wschodnią częścią Rynku Głównego. Przez prawie 800 lat Rynek Główny był centralnym placem Królewskiego Miasta! Co nie działo się tu tylko przez ten czas! Sznury kupieckie sprzedawały towary z całego świata, a krakowscy kupcy zbijali na tym fortuny, władze miasta ściśle pilnowały porządku, w lochach Ratusza kat torturował podejrzanych, a królowie paradowali przez Rynek, by dostać się do swojego zamku. Cóż to były za czasy... Ale te czasy nie odeszły całkowicie w niepamięć! Do dziś na Rynku, a tym bardziej pod Rynkiem można znaleźć najciekawsze ślady minionych wydarzeń! Zapraszamy na spacer po jednym z najpiękniejszych placów w Europie wraz z wizytą w Muzeum Historyczno-Archeologicznym Lochy Rynku! Co Cię czeka? Rynek Główny - serce Krakowa. Najpierw przespacerujemy się po samym placu, znajdziemy najciekawsze artefakty z dawnych czasów i odkryjemy ich przeznaczenie, dowiemy się, jakie wydarzenia miały tu miejsce, jakie legendarne osoby tu były. Następnie zejdziemy 4 metry pod ziemię do Muzeum Rynku Lochy, aby znaleźć się na tym samym poziomie, co brukowane drogi Krakowa XII-XIII wieku. Dlaczego znalazły się tak nisko? Jak powstały tu pierwsze rzędy handlowe, a także pierścienie i monety, które zgubili mieszkańcy Krakowa w XIII wieku? A to na razie tajemnica, ale zdradzimy ją, gdy się spotkamy! W tajemniczej atmosferze podziemnego muzeum będzie nam bardzo łatwo przenieść się do średniowiecza, zrozumieć radości i smutki ówczesnych ludzi, ich życie, architekturę, która ich otaczała i wiele, wiele więcej!

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po podziemiach Rynku

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po podziemiach Rynku

Dowiedz się, jakie tajemnice kryje podziemne miasto podczas wycieczki z przewodnikiem po Podziemiach Rynku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum, omiń kolejkę i rozpocznij swoją podróż w przeszłość. Podczas 2-godzinnej wycieczki po muzeum odkryj unikalny w Europie rezerwat archeologiczny o powierzchni prawie 43 000 stóp kwadratowych. Został on ukształtowany pod powierzchnią Rynku Głównego, aby zapewnić ekspozycję znalezionych skarbów i opowiedzieć burzliwą historię Średniowieczny Kraków. Zobacz skarby ukryte pod ziemią, dowiedz się wiele za pomocą ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych. Pod koniec wycieczki, kiedy ponownie wyjdziesz na powierzchnię, zobaczysz Kraków z nowej perspektywy.

Kraków: Najciekawsze atrakcje

Podziemia Rynku w Krakowie: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Podziemia Rynku w Krakowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Podziemia Rynku w Krakowie? Kliknij tutaj.

Podziemia Rynku w Krakowie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(171 recenzji)

Bardzo szybko się porusza i zawiera informacje, nie jest opcjonalny, ponieważ jest to ruch w jedną stronę i nie ma powrotu, działa dla nas, ponieważ jesteśmy już zmęczeni wieloma wycieczkami. Dobre filmy i fantastyczny układ tpmbs i obiektów archeologicznych. Najlepsze podziemne muzeum, jakie widzieliśmy.

przewodnik był bardzo pouczający i bardzo przyjazny. znalezienie miejsca spotkania zajęło trochę czasu, ale mogę powiedzieć, że jest to jedyna rzecz, która wymaga poprawy.. może lepsze instrukcje, ponieważ mapa nie prowadzi tam, gdzie jest

O wiele lepiej z angielskim przewodnikiem, który wszystko wyjaśni. Oświetlenie jest słabe i trudno byłoby odczytać plakaty. Bardzo ciekawe muzeum i fascynująca historia!

To była bardzo pouczająca i przyjemna wycieczka. Zi bardzo przyjazny, bardzo dobrze wyjaśnia wszystko. Gorąco polecam tę wycieczkę.

Świetny przewodnik, bardzo pouczający, pod wielkim wrażeniem