Podziemia Neapolu

Zarezerwowano ponad 300 razy w ubiegłym tygodniu

Podziemia Neapolu
Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Podziemia Neapolu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Podziemia Neapolu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

Weź udział w oficjalnej wycieczce z przewodnikiem po podziemiach Neapolu i przeżyj niezapomnianą przygodę. Twój przewodnik zabierze Cię w podróż przez 2400 lat historii, od starożytnej Grecji po czasy współczesne, ukazując miejsce narodzin Neapolu z archeologicznego, historycznego, antropologicznego i geologicznego punktu widzenia. Wycieczka obejmuje grecko-rzymski akwedukt, pozostałości teatru rzymskiego oraz Summa Cavea - jego odnowiony fragment.  Przewodnik posługuje się językiem angielskim i włoskim, możesz też skorzystać z innych języków za pomocą wielojęzycznej aplikacji, którą możesz pobrać na początku wycieczki.  Ponadto otrzymasz broszurę w kilku językach, aby jeszcze lepiej skorzystać ze zwiedzania. Po drodze możesz także robić zdjęcia. Wybierz opcję wycieczki z pizzą, aby skosztować smacznej pizzy na koniec wycieczki po podziemiach Neapolu.

Neapol: Podziemna wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskich dzielnicach

Neapol: Podziemna wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskich dzielnicach

Zwiedź zabytkowe podziemia Neapolu z przewodnikiem i biletem wstępu. Rozpocznij przygodę w dzielnicy Quartieri Spagnoli i zejdź do ukrytych głębin miasta. Odkryj kręte tunele i przejdź obok starożytnego neapolitańskiego akweduktu. Udaj się do dzielnicy Quartieri Spagnoli, aby spotkać się z przyjaznym przewodnikiem i grupą. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia, przygotowując się do wejścia do tuneli podziemi Neapolu. Spaceruj pod ulicami, poznając historię miasta, od pierwszych przekształceń dokonanych przez Greków po przebudowę akweduktu neapolitańskiego w schron przeciwlotniczy podczas II wojny światowej.

Neapol: bilet San Lorenzo Maggiore i Neapolis Sotterrata

Neapol: bilet San Lorenzo Maggiore i Neapolis Sotterrata

Poznaj kompleks San Lorenzo Maggiore w geograficznym centrum starożytnego Neapolu i podziemne skarby, które leżą pod nim. Zobacz kolorowe freski w Sali Sisto V, gotycki urok Sali Kameralnej i wykopane relikwie w muzeum. Podziwiaj piękno kościoła San Lorenzo Maggiore i jego franciszkańskich fresków , zanim obejrzysz wspaniałe freski sufitowe w sali Sisto V. Przejdź przez krużganek i odwiedź Salę Kapituły, ozdobioną gotyckim portalem z końca XIV wieku. Następnie zejdź 10 metrów pod ziemię i odkryj starożytne ruiny Neapolis, starego grecko-rzymskiego miasta, które zostało założone w 470 rpne Odkryj starożytne centrum handlowe miasta, Macellum (rynek) . Zakończ wizytę w muzeum, które prezentuje m.in przekrój historii Neapolu od epoki klasycznej do XIX wieku.

Neapol: Wycieczka piesza po mieście z biletem do podziemnych ruin rzymskich

Neapol: Wycieczka piesza po mieście z biletem do podziemnych ruin rzymskich

Zanurz się w intrygującym uroku Neapolu. Z wybrzeża podziwiaj urzekające piękno Zatoki Neapolitańskiej oraz widoki na wyspę Capri i Wezuwiusz. Odwiedź najstarszą część miasta i wędruj jego wąskimi uliczkami, pełnymi charakteru i życia. Zobacz kościół Gesù Nuovo i jego arcydzieła, klasztor Santa Chiara i przejdź się po najsłynniejszym "Spaccanapoli" z wybitnymi barokowymi i renesansowymi pałacami, niezliczonymi uroczymi sklepikami, kawiarniami i pizzeriami. Odkryj podziemne rzymskie ruiny Neapolis Sotterrata, zakopane pod miastem. Zobacz monumentalną część miasta z jego najsłynniejszym zabytkiem - Castel Nuovo, XIII-wiecznym zamkiem, Pałacem Królewskim, Teatro di San Carlo i Galleria Umberto, eleganckim XIX-wiecznym centrum handlowym.

Neapol: Muzeum LAPIS z przewodnikiem w języku włoskim

Neapol: Muzeum LAPIS z przewodnikiem w języku włoskim

Muzeum Wody jest węzłem podziemnej ścieżki Bazyliki Pietrasanta. Ten fantastyczny projekt hydrotechniczny przywraca do eksploatacji starożytne cysterny grecko-rzymskie. Kompleks ten, położony w historycznym centrum Neapolu, został zbudowany przez architekta Cosimo Fanzago w połowie XVII wieku, na pozostałościach starożytnej świątyni bogini Diany. Bazylika Pietrasanta, dziś Muzeum LAPIS, szczyci się sugestywną podziemną ścieżką „Zatopiony Decumanus”. Dziś cysterny znajdują wodę i spływy, i zostały wzbogacone o system oświetlenia technicznego, który dzięki światłom i kolorom podkreśla kubaturę i sklepienia. Istotnym krokiem było zamontowanie w historycznym centrum pierwszej windy archeologicznej, która w zaledwie 20 sekund mogła połączyć środowisko krypty z podłożem, schodząc na głębokość 35 metrów i 2000 lat wstecz.

Neapol: Wycieczka audio z przewodnikiem

Neapol: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witamy w urzekającym Neapolu, gdzie historia, kultura i tętniąca życiem energia łączą się, tworząc wyjątkowe i niezapomniane wrażenia. Wyrusz w podróż przez serce tego starożytnego włoskiego klejnotu dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Neapolu. Ta wciągająca wycieczka została zaprojektowana tak, aby być Twoim osobistym towarzyszem podczas zwiedzania miasta we własnym tempie, pozwalając Ci zagłębić się w jego bogatą przeszłość, odkryć ukryte skarby i delektować się smakami słynnej kuchni. Neapol, ze swoją historią sięgającą czasów starożytnych, odcisnął niezatarte piętno na świecie. Od pozostałości cywilizacji grecko-rzymskiej po średniowieczny urok wąskich uliczek, miasto jest skarbnicą cudów kultury i architektury. Nasza wycieczka audio z przewodnikiem jest skrupulatnie przygotowana, aby zapewnić Ci wnikliwą narrację, ciekawe anegdoty i komentarze ekspertów, zapewniając głębsze zrozumienie dziedzictwa Neapolu. Spacerując po tętniących życiem ulicach, podziwiając historyczne zabytki i rozkoszując się lokalną atmosferą, nasza wycieczka audio będzie Twoim pouczającym i wciągającym towarzyszem. Niezależnie od tego, czy pociąga Cię wielkość historycznych zamków Neapolu, artystyczne arcydzieła w jego muzeach, czy autentyczne smaki neapolitańskiej pizzy, ta wycieczka z przewodnikiem poprowadzi Cię przez najważniejsze atrakcje, jednocześnie pozwalając na elastyczność, aby zatrzymać się w miejscach, które Cię interesują. Dowiedz się więcej o 19 najważniejszych atrakcjach turystycznych Neapolu. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Stazione Napoli Centrale 2. Museo del Tesoro di San Gennaro 3. Napoli Sotterranea 4. Via San Gregorio Armeno 5. Archivio di Stato di Napoli 6. Museo Cappella Sansevero 7. Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu 8. Complesso Monumentale di Santa Chiara 9. Chiesa del Gesù Nuovo 10. Castel Sant'Elmo 11. Certosa e Museo di San Martino 12. Via Toledo 13. Teatr San Carlo 14. Pałac Królewski w Neapolu 15. Piazza del Plebiscito 16. Galleria Borbonica 17. Castel dell'Ovo 18. Via Francesco Caracciolo 19. Catacombe di San Gaudioso Załóż więc słuchawki, wciśnij play i pozwól, aby Neapol Self-Guided Audio Tour stał się Twoim kluczem do odkrycia tajemnic i historii, które sprawiają, że to miasto jest prawdziwym klejnotem Morza Śródziemnego. Zanurz się w pięknie i historii Neapolu, poruszając się po jego urokliwych uliczkach i odkrywając duszę tego urzekającego miejsca.

Neapol: Centrum historyczne z przewodnikiem i podziemne ruiny

Neapol: Centrum historyczne z przewodnikiem i podziemne ruiny

Rozpocznij wycieczkę pieszą po Neapolu, podążając za certyfikowanym przewodnikiem na historyczną i handlową ulicę Via Toledo. Zobacz słynną neapolitańską ulicę handlową w pobliżu hiszpańskich dzielnic i mural Maradony, święty ołtarz neapolitańskiej legendy piłki nożnej. Odwiedź starożytną Galleria Umberto I w Neapolu, zewnętrzną część Castel Nuovo znaną jako "Maschio Angioino", teatr San Carlo, Pałac Królewski i kultowy Piazza del Plebiscito, centrum miasta, a także miejsce spotkań znanych w całym kraju wydarzeń i koncertów. Następnie udaj się do historycznego centrum Neapolu, żywego i bijącego serca miasta. Schodząc z Via dei Tribunali i mijając zabytkowe miejskie pizzerie, dotrzesz do ulicy San Gregorio Armeno, pełnej szopek reprezentujących neapolitańskie rękodzieło. Odkryj folklor i tradycję na Spaccanapoli, ulicy, która dosłownie dzieli miasto na dwie części, odwiedzając cały artystyczny kompleks placów i kościołów, od XVIII-wiecznego San Domenico Maggiore po średniowieczną Santa Chiara. Zakończ zwiedzanie podziemnego Neapolu wizytą w kościele San Lorenzo Maggiore. Zejdź 10 metrów poniżej kompleksu, aby zobaczyć archeologiczne pozostałości starożytnego miasta Neapolis - grecką agorę oraz obywatelskie i religijne Forum Romanum.

Neapol: zwiedzanie miasta i muzeum Lapis z archeologiem

Neapol: zwiedzanie miasta i muzeum Lapis z archeologiem

Neapol jest jednym z najstarszych miast we Włoszech i zachowuje największą na świecie podziemną ścieżkę: pomiędzy greckimi cysternami, rzymskimi akweduktami i schronami z czasów II wojny światowej, 45% podziemnej części miasta jest praktycznie puste. Istnieją różne sposoby uzyskania dostępu do podziemi Neapolu, a doświadczenie poprowadzi Cię przez prawdziwy ukryty klejnot. Wyrusz w prawdziwą archeologiczną podróż w podziemiach (trasa jest ścieżką Muzeum LAPIS). Wycieczka rozpoczyna się od placu San Gaetano, starożytnego grecko-rzymskiego placu, gdzie przejdziesz ulicami i lokalną kulturą, aby zrozumieć „podziemne kulty Neapolu”. Podziwiaj gotycki kościół i zajrzyj przez szklaną podłogę na pozostałości poprzedniej starożytnej mozaiki. Następnie przejdź 40 metrów pod tłumy Neapolu przez dzwonek do drzwi w jednym z najstarszych kościołów miasta: Santa Maria Maggiore. Kościół, zbudowany na pogańskiej rzymskiej świątyni poświęconej Dianie, nadal posiada rzymskie budowle. Kontynuuj podróż w dół, aby zobaczyć greckie cysterny wyrzeźbione w twardym kamieniu. Po dotarciu do najniższego punktu trasy przejdź przez tunele, aby dotrzeć do zbiorników używanych do zbierania wody w czasach rzymskich. Szlak ten był również używany w średniowieczu jako tajne przejście przez templariuszy, a w 1943 r. jako odwrót samolotowy. Wiele łazienek, kuchni i pamiątek zachowało się do dziś.

Neapol: piesza wycieczka po centrum miasta z wejściem podziemnym

Neapol: piesza wycieczka po centrum miasta z wejściem podziemnym

Spacer po historycznym centrum alejkami i ulicami, opowieści i doświadczenia, smaki i tradycje. „Pełne zanurzenie” w neapolitańskim mieście, gdzie każdy krok jest spotkaniem i poznaniem, odsłaniając niezwykły, wielokulturowy Neapol, czytelny w miejscach „powyżej i poniżej”. W rzeczywistości historyczne centrum to nie tylko zabytkowe pałace, urokliwe place, wieże wotywne, kościoły z zaskakującymi klasztorami, ale także warsztaty rzemieślnicze, słynny S. Gregorio Armeno ze szopkami, uliczni artyści i atmosfera, która zmienia się każdy róg. Zaskakujące będzie zejść 121 stopni i znaleźć inne oblicze miasta, podziemne miasto z wycieczką podziemną Neapolu.

Neapol: Karnet miejski z wycieczkami z przewodnikiem, Pompeji i Podziemia

Neapol: Karnet miejski z wycieczkami z przewodnikiem, Pompeji i Podziemia

Ten karnet miejski zapewnia dostęp do Narodowego Muzeum Archeologicznego w Neapolu, wycieczkę z przewodnikiem po ulicznym jedzeniu i podziemiach oraz lekcję gotowania pizzy neapolitańskiej, dzięki czemu możesz zanurzyć się w bogatym dziedzictwie kulturowym Neapolu. Dodatkowo karnet oferuje możliwość zwiedzania skrupulatnie zachowanych miast Pompeji i Herkulanum, zapewniając wgląd w codzienne życie w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Poruszanie się po Neapolu jest łatwe dzięki dołączonej wycieczce autobusowej hop-on hop-off, która pozwala odkrywać historyczne centrum miasta, piękne nabrzeże i tętniące życiem targi we własnym tempie. Karnet miejski Neapol zapewnia również bezproblemowy transport po całym mieście z dostępem do autobusów, tramwajów i metra, jeśli zarezerwujesz je opcjonalnie. Naples City Pass to Twój najlepszy bilet do odkrywania skarbów Neapolu i jego okolic. Zarezerwuj karnet miejski na 2 do 5 dni. Następujące atrakcje są wliczone w cenę: Muzea i galerie: - Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu Punkty orientacyjne i pomniki: - Park Archeologiczny Herkulanum - Park archeologiczny w Pompejach - Kościół Santa Maria di Monteoliveto Wycieczki z przewodnikiem: - Neapol Streetfood Tour - Napoli Sotterranea (podziemia Neapolu), w tym doświadczenie z pizzą - Lekcja gotowania pizzy Hop on Hop Off: - 24-godzinna usługa Hop on Hop Off z 2 różnymi trasami Transport publiczny: - nieograniczona podróż transportem publicznym do centrum Neapolu, opcjonalnie do rezerwacji Partner rabatowy: - 10 % EatWith - 15% na wycieczki po Zatoce Neapolitańskiej

Podziemia Neapolu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

Weź udział w oficjalnej wycieczce z przewodnikiem po podziemiach Neapolu i przeżyj niezapomnianą przygodę. Twój przewodnik zabierze Cię w podróż przez 2400 lat historii, od starożytnej Grecji po czasy współczesne, ukazując miejsce narodzin Neapolu z archeologicznego, historycznego, antropologicznego i geologicznego punktu widzenia. Wycieczka obejmuje grecko-rzymski akwedukt, pozostałości teatru rzymskiego oraz Summa Cavea - jego odnowiony fragment.  Przewodnik posługuje się językiem angielskim i włoskim, możesz też skorzystać z innych języków za pomocą wielojęzycznej aplikacji, którą możesz pobrać na początku wycieczki.  Ponadto otrzymasz broszurę w kilku językach, aby jeszcze lepiej skorzystać ze zwiedzania. Po drodze możesz także robić zdjęcia. Wybierz opcję wycieczki z pizzą, aby skosztować smacznej pizzy na koniec wycieczki po podziemiach Neapolu.

Neapol: Podziemna wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskich dzielnicach

Neapol: Podziemna wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskich dzielnicach

Zwiedź zabytkowe podziemia Neapolu z przewodnikiem i biletem wstępu. Rozpocznij przygodę w dzielnicy Quartieri Spagnoli i zejdź do ukrytych głębin miasta. Odkryj kręte tunele i przejdź obok starożytnego neapolitańskiego akweduktu. Udaj się do dzielnicy Quartieri Spagnoli, aby spotkać się z przyjaznym przewodnikiem i grupą. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia, przygotowując się do wejścia do tuneli podziemi Neapolu. Spaceruj pod ulicami, poznając historię miasta, od pierwszych przekształceń dokonanych przez Greków po przebudowę akweduktu neapolitańskiego w schron przeciwlotniczy podczas II wojny światowej.

Neapol: bilet San Lorenzo Maggiore i Neapolis Sotterrata

Neapol: bilet San Lorenzo Maggiore i Neapolis Sotterrata

Poznaj kompleks San Lorenzo Maggiore w geograficznym centrum starożytnego Neapolu i podziemne skarby, które leżą pod nim. Zobacz kolorowe freski w Sali Sisto V, gotycki urok Sali Kameralnej i wykopane relikwie w muzeum. Podziwiaj piękno kościoła San Lorenzo Maggiore i jego franciszkańskich fresków , zanim obejrzysz wspaniałe freski sufitowe w sali Sisto V. Przejdź przez krużganek i odwiedź Salę Kapituły, ozdobioną gotyckim portalem z końca XIV wieku. Następnie zejdź 10 metrów pod ziemię i odkryj starożytne ruiny Neapolis, starego grecko-rzymskiego miasta, które zostało założone w 470 rpne Odkryj starożytne centrum handlowe miasta, Macellum (rynek) . Zakończ wizytę w muzeum, które prezentuje m.in przekrój historii Neapolu od epoki klasycznej do XIX wieku.

Neapol: Wycieczka piesza po mieście z biletem do podziemnych ruin rzymskich

Neapol: Wycieczka piesza po mieście z biletem do podziemnych ruin rzymskich

Zanurz się w intrygującym uroku Neapolu. Z wybrzeża podziwiaj urzekające piękno Zatoki Neapolitańskiej oraz widoki na wyspę Capri i Wezuwiusz. Odwiedź najstarszą część miasta i wędruj jego wąskimi uliczkami, pełnymi charakteru i życia. Zobacz kościół Gesù Nuovo i jego arcydzieła, klasztor Santa Chiara i przejdź się po najsłynniejszym "Spaccanapoli" z wybitnymi barokowymi i renesansowymi pałacami, niezliczonymi uroczymi sklepikami, kawiarniami i pizzeriami. Odkryj podziemne rzymskie ruiny Neapolis Sotterrata, zakopane pod miastem. Zobacz monumentalną część miasta z jego najsłynniejszym zabytkiem - Castel Nuovo, XIII-wiecznym zamkiem, Pałacem Królewskim, Teatro di San Carlo i Galleria Umberto, eleganckim XIX-wiecznym centrum handlowym.

Neapol: Muzeum LAPIS z przewodnikiem w języku włoskim

Neapol: Muzeum LAPIS z przewodnikiem w języku włoskim

Muzeum Wody jest węzłem podziemnej ścieżki Bazyliki Pietrasanta. Ten fantastyczny projekt hydrotechniczny przywraca do eksploatacji starożytne cysterny grecko-rzymskie. Kompleks ten, położony w historycznym centrum Neapolu, został zbudowany przez architekta Cosimo Fanzago w połowie XVII wieku, na pozostałościach starożytnej świątyni bogini Diany. Bazylika Pietrasanta, dziś Muzeum LAPIS, szczyci się sugestywną podziemną ścieżką „Zatopiony Decumanus”. Dziś cysterny znajdują wodę i spływy, i zostały wzbogacone o system oświetlenia technicznego, który dzięki światłom i kolorom podkreśla kubaturę i sklepienia. Istotnym krokiem było zamontowanie w historycznym centrum pierwszej windy archeologicznej, która w zaledwie 20 sekund mogła połączyć środowisko krypty z podłożem, schodząc na głębokość 35 metrów i 2000 lat wstecz.

Neapol: Wycieczka audio z przewodnikiem

Neapol: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witamy w urzekającym Neapolu, gdzie historia, kultura i tętniąca życiem energia łączą się, tworząc wyjątkowe i niezapomniane wrażenia. Wyrusz w podróż przez serce tego starożytnego włoskiego klejnotu dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Neapolu. Ta wciągająca wycieczka została zaprojektowana tak, aby być Twoim osobistym towarzyszem podczas zwiedzania miasta we własnym tempie, pozwalając Ci zagłębić się w jego bogatą przeszłość, odkryć ukryte skarby i delektować się smakami słynnej kuchni. Neapol, ze swoją historią sięgającą czasów starożytnych, odcisnął niezatarte piętno na świecie. Od pozostałości cywilizacji grecko-rzymskiej po średniowieczny urok wąskich uliczek, miasto jest skarbnicą cudów kultury i architektury. Nasza wycieczka audio z przewodnikiem jest skrupulatnie przygotowana, aby zapewnić Ci wnikliwą narrację, ciekawe anegdoty i komentarze ekspertów, zapewniając głębsze zrozumienie dziedzictwa Neapolu. Spacerując po tętniących życiem ulicach, podziwiając historyczne zabytki i rozkoszując się lokalną atmosferą, nasza wycieczka audio będzie Twoim pouczającym i wciągającym towarzyszem. Niezależnie od tego, czy pociąga Cię wielkość historycznych zamków Neapolu, artystyczne arcydzieła w jego muzeach, czy autentyczne smaki neapolitańskiej pizzy, ta wycieczka z przewodnikiem poprowadzi Cię przez najważniejsze atrakcje, jednocześnie pozwalając na elastyczność, aby zatrzymać się w miejscach, które Cię interesują. Dowiedz się więcej o 19 najważniejszych atrakcjach turystycznych Neapolu. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Stazione Napoli Centrale 2. Museo del Tesoro di San Gennaro 3. Napoli Sotterranea 4. Via San Gregorio Armeno 5. Archivio di Stato di Napoli 6. Museo Cappella Sansevero 7. Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu 8. Complesso Monumentale di Santa Chiara 9. Chiesa del Gesù Nuovo 10. Castel Sant'Elmo 11. Certosa e Museo di San Martino 12. Via Toledo 13. Teatr San Carlo 14. Pałac Królewski w Neapolu 15. Piazza del Plebiscito 16. Galleria Borbonica 17. Castel dell'Ovo 18. Via Francesco Caracciolo 19. Catacombe di San Gaudioso Załóż więc słuchawki, wciśnij play i pozwól, aby Neapol Self-Guided Audio Tour stał się Twoim kluczem do odkrycia tajemnic i historii, które sprawiają, że to miasto jest prawdziwym klejnotem Morza Śródziemnego. Zanurz się w pięknie i historii Neapolu, poruszając się po jego urokliwych uliczkach i odkrywając duszę tego urzekającego miejsca.

Neapol: Centrum historyczne z przewodnikiem i podziemne ruiny

Neapol: Centrum historyczne z przewodnikiem i podziemne ruiny

Rozpocznij wycieczkę pieszą po Neapolu, podążając za certyfikowanym przewodnikiem na historyczną i handlową ulicę Via Toledo. Zobacz słynną neapolitańską ulicę handlową w pobliżu hiszpańskich dzielnic i mural Maradony, święty ołtarz neapolitańskiej legendy piłki nożnej. Odwiedź starożytną Galleria Umberto I w Neapolu, zewnętrzną część Castel Nuovo znaną jako "Maschio Angioino", teatr San Carlo, Pałac Królewski i kultowy Piazza del Plebiscito, centrum miasta, a także miejsce spotkań znanych w całym kraju wydarzeń i koncertów. Następnie udaj się do historycznego centrum Neapolu, żywego i bijącego serca miasta. Schodząc z Via dei Tribunali i mijając zabytkowe miejskie pizzerie, dotrzesz do ulicy San Gregorio Armeno, pełnej szopek reprezentujących neapolitańskie rękodzieło. Odkryj folklor i tradycję na Spaccanapoli, ulicy, która dosłownie dzieli miasto na dwie części, odwiedzając cały artystyczny kompleks placów i kościołów, od XVIII-wiecznego San Domenico Maggiore po średniowieczną Santa Chiara. Zakończ zwiedzanie podziemnego Neapolu wizytą w kościele San Lorenzo Maggiore. Zejdź 10 metrów poniżej kompleksu, aby zobaczyć archeologiczne pozostałości starożytnego miasta Neapolis - grecką agorę oraz obywatelskie i religijne Forum Romanum.

Neapol: zwiedzanie miasta i muzeum Lapis z archeologiem

Neapol: zwiedzanie miasta i muzeum Lapis z archeologiem

Neapol jest jednym z najstarszych miast we Włoszech i zachowuje największą na świecie podziemną ścieżkę: pomiędzy greckimi cysternami, rzymskimi akweduktami i schronami z czasów II wojny światowej, 45% podziemnej części miasta jest praktycznie puste. Istnieją różne sposoby uzyskania dostępu do podziemi Neapolu, a doświadczenie poprowadzi Cię przez prawdziwy ukryty klejnot. Wyrusz w prawdziwą archeologiczną podróż w podziemiach (trasa jest ścieżką Muzeum LAPIS). Wycieczka rozpoczyna się od placu San Gaetano, starożytnego grecko-rzymskiego placu, gdzie przejdziesz ulicami i lokalną kulturą, aby zrozumieć „podziemne kulty Neapolu”. Podziwiaj gotycki kościół i zajrzyj przez szklaną podłogę na pozostałości poprzedniej starożytnej mozaiki. Następnie przejdź 40 metrów pod tłumy Neapolu przez dzwonek do drzwi w jednym z najstarszych kościołów miasta: Santa Maria Maggiore. Kościół, zbudowany na pogańskiej rzymskiej świątyni poświęconej Dianie, nadal posiada rzymskie budowle. Kontynuuj podróż w dół, aby zobaczyć greckie cysterny wyrzeźbione w twardym kamieniu. Po dotarciu do najniższego punktu trasy przejdź przez tunele, aby dotrzeć do zbiorników używanych do zbierania wody w czasach rzymskich. Szlak ten był również używany w średniowieczu jako tajne przejście przez templariuszy, a w 1943 r. jako odwrót samolotowy. Wiele łazienek, kuchni i pamiątek zachowało się do dziś.

Neapol: piesza wycieczka po centrum miasta z wejściem podziemnym

Neapol: piesza wycieczka po centrum miasta z wejściem podziemnym

Spacer po historycznym centrum alejkami i ulicami, opowieści i doświadczenia, smaki i tradycje. „Pełne zanurzenie” w neapolitańskim mieście, gdzie każdy krok jest spotkaniem i poznaniem, odsłaniając niezwykły, wielokulturowy Neapol, czytelny w miejscach „powyżej i poniżej”. W rzeczywistości historyczne centrum to nie tylko zabytkowe pałace, urokliwe place, wieże wotywne, kościoły z zaskakującymi klasztorami, ale także warsztaty rzemieślnicze, słynny S. Gregorio Armeno ze szopkami, uliczni artyści i atmosfera, która zmienia się każdy róg. Zaskakujące będzie zejść 121 stopni i znaleźć inne oblicze miasta, podziemne miasto z wycieczką podziemną Neapolu.

Neapol: Karnet miejski z wycieczkami z przewodnikiem, Pompeji i Podziemia

Neapol: Karnet miejski z wycieczkami z przewodnikiem, Pompeji i Podziemia

Ten karnet miejski zapewnia dostęp do Narodowego Muzeum Archeologicznego w Neapolu, wycieczkę z przewodnikiem po ulicznym jedzeniu i podziemiach oraz lekcję gotowania pizzy neapolitańskiej, dzięki czemu możesz zanurzyć się w bogatym dziedzictwie kulturowym Neapolu. Dodatkowo karnet oferuje możliwość zwiedzania skrupulatnie zachowanych miast Pompeji i Herkulanum, zapewniając wgląd w codzienne życie w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Poruszanie się po Neapolu jest łatwe dzięki dołączonej wycieczce autobusowej hop-on hop-off, która pozwala odkrywać historyczne centrum miasta, piękne nabrzeże i tętniące życiem targi we własnym tempie. Karnet miejski Neapol zapewnia również bezproblemowy transport po całym mieście z dostępem do autobusów, tramwajów i metra, jeśli zarezerwujesz je opcjonalnie. Naples City Pass to Twój najlepszy bilet do odkrywania skarbów Neapolu i jego okolic. Zarezerwuj karnet miejski na 2 do 5 dni. Następujące atrakcje są wliczone w cenę: Muzea i galerie: - Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu Punkty orientacyjne i pomniki: - Park Archeologiczny Herkulanum - Park archeologiczny w Pompejach - Kościół Santa Maria di Monteoliveto Wycieczki z przewodnikiem: - Neapol Streetfood Tour - Napoli Sotterranea (podziemia Neapolu), w tym doświadczenie z pizzą - Lekcja gotowania pizzy Hop on Hop Off: - 24-godzinna usługa Hop on Hop Off z 2 różnymi trasami Transport publiczny: - nieograniczona podróż transportem publicznym do centrum Neapolu, opcjonalnie do rezerwacji Partner rabatowy: - 10 % EatWith - 15% na wycieczki po Zatoce Neapolitańskiej

Neapol: najciekawsze atrakcje

Podziemia Neapolu: atrakcje

Włochy: miasta

Podziemia Neapolu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Podziemia Neapolu? Kliknij tutaj.

Podziemia Neapolu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2744 recenzji)

Fascynująca wycieczka z dużą ilością informacji i atmosfery. Udało mi się przecisnąć niektóre tunele, głęboko oddychając i poruszając się w stałym tempie, to tylko kilka minut małej przestrzeni i bardzo się cieszę, że mi się to udało!

Byłem w trasie z Grace, mówiła naprawdę dobrze po angielsku, co jest świetne. Wycieczka trwała nieco ponad godzinę i na początku opowiedziano nam historię podziemnych systemów, zanim udaliśmy się dalej w głąb tuneli

Wycieczka była super. Nasz przewodnik znał wiele ciekawych informacji historycznych plus dodawał śmieszne żarty. Dużo się dowiedzieliśmy i zobaczyliśmy. Polecam

przewodnik wszystko doskonale wyjaśnił i poradził sobie ze wszystkim bardzo dobrze. Uważam, że cena jest całkiem zgodna z wycieczką, było warto.

Bardzo dobra i miła dziewczyna. Podziemne Neapol – trzeba zobaczyć! 🤍