Dodaj daty

Podziemia Neapolu

Podziemia Neapolu

Podziemia Neapolu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

1. Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

Weź udział w oficjalnej wycieczce z przewodnikiem po podziemiach Neapolu i przeżyj niezapomnianą przygodę. Twój przewodnik zabierze Cię w podróż przez 2400 lat historii, od starożytnej Grecji po czasy współczesne, ukazując miejsce narodzin Neapolu z archeologicznego, historycznego, antropologicznego i geologicznego punktu widzenia. Wycieczka obejmuje grecko-rzymski akwedukt, pozostałości teatru rzymskiego oraz Summa Cavea - jego odnowiony fragment.  Przewodnik posługuje się językiem angielskim i włoskim, możesz też skorzystać z innych języków za pomocą wielojęzycznej aplikacji, którą możesz pobrać na początku wycieczki.  Ponadto otrzymasz broszurę w kilku językach, aby jeszcze lepiej skorzystać ze zwiedzania. Po drodze możesz także robić zdjęcia. Wybierz opcję wycieczki z pizzą, aby skosztować smacznej pizzy na koniec wycieczki po podziemiach Neapolu.

Neapol: Podziemna wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskich dzielnicach

2. Neapol: Podziemna wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskich dzielnicach

Zwiedź zabytkowe podziemia Neapolu z przewodnikiem i biletem wstępu. Rozpocznij przygodę w dzielnicy Quartieri Spagnoli i zejdź do ukrytych głębin miasta. Odkryj kręte tunele i przejdź obok starożytnego neapolitańskiego akweduktu. Udaj się do dzielnicy Quartieri Spagnoli, aby spotkać się z przyjaznym przewodnikiem i grupą. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia, przygotowując się do wejścia do tuneli podziemi Neapolu. Spaceruj pod ulicami, poznając historię miasta, od pierwszych przekształceń dokonanych przez Greków po przebudowę akweduktu neapolitańskiego w schron przeciwlotniczy podczas II wojny światowej.

Neapol: bilet San Lorenzo Maggiore i Neapolis Sotterrata

3. Neapol: bilet San Lorenzo Maggiore i Neapolis Sotterrata

Poznaj kompleks San Lorenzo Maggiore w geograficznym centrum starożytnego Neapolu i podziemne skarby, które leżą pod nim. Zobacz kolorowe freski w Sali Sisto V, gotycki urok Sali Kameralnej i wykopane relikwie w muzeum. Podziwiaj piękno kościoła San Lorenzo Maggiore i jego franciszkańskich fresków , zanim obejrzysz wspaniałe freski sufitowe w sali Sisto V. Przejdź przez krużganek i odwiedź Salę Kapituły, ozdobioną gotyckim portalem z końca XIV wieku. Następnie zejdź 10 metrów pod ziemię i odkryj starożytne ruiny Neapolis, starego grecko-rzymskiego miasta, które zostało założone w 470 rpne Odkryj starożytne centrum handlowe miasta, Macellum (rynek) . Zakończ wizytę w muzeum, które prezentuje m.in przekrój historii Neapolu od epoki klasycznej do XIX wieku.

Neapol: Wycieczka po centrum miasta z podziemnymi ruinami rzymskimi

4. Neapol: Wycieczka po centrum miasta z podziemnymi ruinami rzymskimi

Zanurz się w intrygującym uroku Neapolu. Z wybrzeża podziwiaj urzekające piękno Zatoki Neapolitańskiej oraz widoki na wyspę Capri i Wezuwiusz. Odwiedź najstarszą część miasta i wędruj jego wąskimi uliczkami, pełnymi charakteru i życia. Zobacz kościół Gesù Nuovo i jego arcydzieła, klasztor Santa Chiara i przejdź się po najsłynniejszym "Spaccanapoli" z wybitnymi barokowymi i renesansowymi pałacami, niezliczonymi uroczymi sklepikami, kawiarniami i pizzeriami. Odkryj podziemne rzymskie ruiny Neapolis Sotterrata, zakopane pod miastem. Zobacz monumentalną część miasta z jego najsłynniejszym zabytkiem - Castel Nuovo, XIII-wiecznym zamkiem, Pałacem Królewskim, Teatro di San Carlo i Galleria Umberto, eleganckim XIX-wiecznym centrum handlowym.

Neapol: Muzeum LAPIS z przewodnikiem w języku włoskim

5. Neapol: Muzeum LAPIS z przewodnikiem w języku włoskim

Muzeum Wody jest węzłem podziemnej ścieżki Bazyliki Pietrasanta. Ten fantastyczny projekt hydrotechniczny przywraca do eksploatacji starożytne cysterny grecko-rzymskie. Kompleks ten, położony w historycznym centrum Neapolu, został zbudowany przez architekta Cosimo Fanzago w połowie XVII wieku, na pozostałościach starożytnej świątyni bogini Diany. Bazylika Pietrasanta, dziś Muzeum LAPIS, szczyci się sugestywną podziemną ścieżką „Zatopiony Decumanus”. Dziś cysterny znajdują wodę i spływy, i zostały wzbogacone o system oświetlenia technicznego, który dzięki światłom i kolorom podkreśla kubaturę i sklepienia. Istotnym krokiem było zamontowanie w historycznym centrum pierwszej windy archeologicznej, która w zaledwie 20 sekund mogła połączyć środowisko krypty z podłożem, schodząc na głębokość 35 metrów i 2000 lat wstecz.

Neapol: zwiedzanie miasta i muzeum Lapis z archeologiem

6. Neapol: zwiedzanie miasta i muzeum Lapis z archeologiem

Neapol jest jednym z najstarszych miast we Włoszech i zachowuje największą na świecie podziemną ścieżkę: pomiędzy greckimi cysternami, rzymskimi akweduktami i schronami z czasów II wojny światowej, 45% podziemnej części miasta jest praktycznie puste. Istnieją różne sposoby uzyskania dostępu do podziemi Neapolu, a doświadczenie poprowadzi Cię przez prawdziwy ukryty klejnot. Wyrusz w prawdziwą archeologiczną podróż w podziemiach (trasa jest ścieżką Muzeum LAPIS). Wycieczka rozpoczyna się od placu San Gaetano, starożytnego grecko-rzymskiego placu, gdzie przejdziesz ulicami i lokalną kulturą, aby zrozumieć „podziemne kulty Neapolu”. Podziwiaj gotycki kościół i zajrzyj przez szklaną podłogę na pozostałości poprzedniej starożytnej mozaiki. Następnie przejdź 40 metrów pod tłumy Neapolu przez dzwonek do drzwi w jednym z najstarszych kościołów miasta: Santa Maria Maggiore. Kościół, zbudowany na pogańskiej rzymskiej świątyni poświęconej Dianie, nadal posiada rzymskie budowle. Kontynuuj podróż w dół, aby zobaczyć greckie cysterny wyrzeźbione w twardym kamieniu. Po dotarciu do najniższego punktu trasy przejdź przez tunele, aby dotrzeć do zbiorników używanych do zbierania wody w czasach rzymskich. Szlak ten był również używany w średniowieczu jako tajne przejście przez templariuszy, a w 1943 r. jako odwrót samolotowy. Wiele łazienek, kuchni i pamiątek zachowało się do dziś.

Neapol: piesza wycieczka po centrum miasta z wejściem podziemnym

7. Neapol: piesza wycieczka po centrum miasta z wejściem podziemnym

Spacer po historycznym centrum alejkami i ulicami, opowieści i doświadczenia, smaki i tradycje. „Pełne zanurzenie” w neapolitańskim mieście, gdzie każdy krok jest spotkaniem i poznaniem, odsłaniając niezwykły, wielokulturowy Neapol, czytelny w miejscach „powyżej i poniżej”. W rzeczywistości historyczne centrum to nie tylko zabytkowe pałace, urokliwe place, wieże wotywne, kościoły z zaskakującymi klasztorami, ale także warsztaty rzemieślnicze, słynny S. Gregorio Armeno ze szopkami, uliczni artyści i atmosfera, która zmienia się każdy róg. Zaskakujące będzie zejść 121 stopni i znaleźć inne oblicze miasta, podziemne miasto z wycieczką podziemną Neapolu.

Historyczne centrum Neapolu z ruinami Undreground z przewodnikiem

8. Historyczne centrum Neapolu z ruinami Undreground z przewodnikiem

Najpierw zostaniesz zabrany na pieszą wycieczkę przez certyfikowanego przewodnika, aby odkryć monumentalną okolicę, wybierając historyczną i handlową ulicę Via Toledo. Słynna neapolitańska ulica handlowa w pobliżu dzielnic hiszpańskich i muralu Maradony, świętego i profanującego ołtarza neapolitańskiej legendy futbolu. Tutaj odwiedzimy starożytną Galerię Umberto I w Neapolu, zewnętrzną część Castel Nuovo znaną jako „Maschio Angioino”, Teatr San Carlo, Pałac Królewski i kultowy Piazza del Plebiscito. Centrum miasta, a także miejsce spotkań i wydarzeń o światowej renomie i koncertach. Następnie udamy się pieszo do historycznego centrum Neapolu, tętniącego życiem i tętniącego życiem serca miasta. Schodząc z Via dei Competitioni i mijając zabytkowe pizzerie miasta, dotrzemy do ulicy San Gregorio Armeno, „ulicy szopek”, sztuki szopek, która reprezentuje rękodzieło tradycji neapolitańskiej najbardziej znanej na całym świecie. Folklor, tradycja i „cornicelli” będą następnie kontynuowane na Spaccanapoli, ulicy, która dosłownie dzieli miasto na dwie części, odwiedzając cały artystyczny kompleks placów i kościołów. Od XVIII-wiecznego San Domenico Maggiore po średniowieczną Santa Chiara. Wycieczka z przewodnikiem zakończy się wizytą w „Podziemiach Neapolu” monumentalnego kompleksu kościoła San Lorenzo Maggiore. Najstarsze miejsce w podziemiach Neapolu, gdzie po zniżeniu o 10 metrów widoczne są pozostałości archeologiczne starożytnego miasta Neapolis: po pierwsze agora z czasów greckich, po drugie forum cywilne i religijne z czasów rzymskich. Spektakl, którego nie można przegapić.

Neapol: Dzielnica Hiszpańska i podziemna piesza wycieczka po Neapolu

9. Neapol: Dzielnica Hiszpańska i podziemna piesza wycieczka po Neapolu

Hiszpańskie dzielnice i podziemny Neapol Labirynt wąskich uliczek pełnych street artu, kapliczek wotywnych i dedykacji wypisanych na sercach zwisających z charakterystycznych alejek. Dzielnice hiszpańskie należą do najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście. Zbudowane w XVI wieku, aby pomieścić wojska hiszpańskie, były unikane przez wieki; niedawno mieszkańcy dzielnicy nadali nowe oblicze temu zakątkowi miasta, który teraz daje silne poczucie przynależności. Stamtąd przeniesiemy się do historycznego centrum, gdzie odkryjemy miasto pod miastem złożone z podziemnych przejść i cystern. Miejsce spotkania w pobliżu stacji Toledo, linia 1, przy Via Toledo

Neapol: Wycieczka audio z przewodnikiem

10. Neapol: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witamy w urzekającym Neapolu, gdzie historia, kultura i tętniąca życiem energia łączą się, tworząc wyjątkowe i niezapomniane wrażenia. Wyrusz w podróż przez serce tego starożytnego włoskiego klejnotu dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Neapolu. Ta wciągająca wycieczka została zaprojektowana tak, aby być Twoim osobistym towarzyszem podczas zwiedzania miasta we własnym tempie, pozwalając Ci zagłębić się w jego bogatą przeszłość, odkryć ukryte skarby i delektować się smakami słynnej kuchni. Neapol, ze swoją historią sięgającą czasów starożytnych, odcisnął niezatarte piętno na świecie. Od pozostałości cywilizacji grecko-rzymskiej po średniowieczny urok wąskich uliczek, miasto jest skarbnicą cudów kultury i architektury. Nasza wycieczka audio z przewodnikiem jest skrupulatnie przygotowana, aby zapewnić Ci wnikliwą narrację, ciekawe anegdoty i komentarze ekspertów, zapewniając głębsze zrozumienie dziedzictwa Neapolu. Spacerując po tętniących życiem ulicach, podziwiając historyczne zabytki i rozkoszując się lokalną atmosferą, nasza wycieczka audio będzie Twoim pouczającym i wciągającym towarzyszem. Niezależnie od tego, czy pociąga Cię wielkość historycznych zamków Neapolu, artystyczne arcydzieła w jego muzeach, czy autentyczne smaki neapolitańskiej pizzy, ta wycieczka z przewodnikiem poprowadzi Cię przez najważniejsze atrakcje, jednocześnie pozwalając na elastyczność, aby zatrzymać się w miejscach, które Cię interesują. Dowiedz się więcej o 19 najważniejszych atrakcjach turystycznych Neapolu. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Stazione Napoli Centrale 2. Museo del Tesoro di San Gennaro 3. Napoli Sotterranea 4. Via San Gregorio Armeno 5. Archivio di Stato di Napoli 6. Museo Cappella Sansevero 7. Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu 8. Complesso Monumentale di Santa Chiara 9. Chiesa del Gesù Nuovo 10. Castel Sant'Elmo 11. Certosa e Museo di San Martino 12. Via Toledo 13. Teatr San Carlo 14. Pałac Królewski w Neapolu 15. Piazza del Plebiscito 16. Galleria Borbonica 17. Castel dell'Ovo 18. Via Francesco Caracciolo 19. Catacombe di San Gaudioso Załóż więc słuchawki, wciśnij play i pozwól, aby Neapol Self-Guided Audio Tour stał się Twoim kluczem do odkrycia tajemnic i historii, które sprawiają, że to miasto jest prawdziwym klejnotem Morza Śródziemnego. Zanurz się w pięknie i historii Neapolu, poruszając się po jego urokliwych uliczkach i odkrywając duszę tego urzekającego miejsca.

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Podziemia Neapolu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Podziemia Neapolu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Podziemia Neapolu? Kliknij tutaj.

Podziemia Neapolu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2744 recenzji)

Przyjemna i pouczająca wycieczka z bardzo kompetentnym przewodnikiem. Gorąco polecam to doświadczenie! Moim jedynym rozczarowaniem było to, że pomimo tego, że wszyscy ustawili się w kolejce przed godziną rozpoczęcia, wejście rozpoczęli dopiero po 2, więc sama trasa trwała tylko 75 minut, a nie reklamowane 90.

Było bardzo ciekawie i będziemy wracać, przewodnik był bardzo miły, opowiedział nam wszystko w prosty, zabawny i bardzo ciekawy sposób. Polecamy, dziękujemy.

Spektakularne zanurzenie się w historii z bardzo kompetentnym i wciągającym przewodnikiem. Super! Radzę! Nie dla osób cierpiących na klaustrofobię

Piękne doświadczenie, fantastyczny przewodnik, który wprowadził nas w ważną część historii Neapolu. Wysoce polecany!!!

przewodnik Alex był genialny, dzięki niemu wycieczka była mega interesującą, gorąco polecam