Dodaj daty

Podziemia Neapolu

Podziemia Neapolu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

1. Neapol: wstęp do podziemi Neapolu i wizyta z przewodnikiem

Weź udział w oficjalnej wycieczce z przewodnikiem po podziemiach Neapolu i przeżyj niezapomnianą przygodę. Twój przewodnik zabierze Cię w podróż przez 2400 lat historii, od starożytnej Grecji po czasy współczesne, ukazując miejsce narodzin Neapolu z archeologicznego, historycznego, antropologicznego i geologicznego punktu widzenia. Wycieczka obejmuje grecko-rzymski akwedukt, pozostałości teatru rzymskiego oraz Summa Cavea - jego odnowiony fragment.  Przewodnik posługuje się językiem angielskim i włoskim, możesz też skorzystać z innych języków za pomocą wielojęzycznej aplikacji, którą możesz pobrać na początku wycieczki.  Ponadto otrzymasz broszurę w kilku językach, aby jeszcze lepiej skorzystać ze zwiedzania. Po drodze możesz także robić zdjęcia. Wybierz opcję wycieczki z pizzą, aby skosztować smacznej pizzy na koniec wycieczki po podziemiach Neapolu.

Neapol: wycieczka z przewodnikiem po podziemiach w dzielnicy Quartieri Spagnoli

2. Neapol: wycieczka z przewodnikiem po podziemiach w dzielnicy Quartieri Spagnoli

Zwiedź zabytkowe podziemia Neapolu z przewodnikiem i biletem wstępu. Rozpocznij przygodę w dzielnicy Quartieri Spagnoli i zejdź do ukrytych głębin miasta. Odkryj kręte tunele i przejdź obok starożytnego neapolitańskiego akweduktu. Udaj się do dzielnicy Quartieri Spagnoli, aby spotkać się z przyjaznym przewodnikiem i grupą. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia, przygotowując się do wejścia do tuneli podziemi Neapolu. Spaceruj pod ulicami, poznając historię miasta, od pierwszych przekształceń dokonanych przez Greków po przebudowę akweduktu neapolitańskiego w schron przeciwlotniczy podczas II wojny światowej.

Neapol: bilet San Lorenzo Maggiore i Neapolis Sotterrata

3. Neapol: bilet San Lorenzo Maggiore i Neapolis Sotterrata

Poznaj kompleks San Lorenzo Maggiore w geograficznym centrum starożytnego Neapolu i podziemne skarby, które leżą pod nim. Zobacz kolorowe freski w Sali Sisto V, gotycki urok Sali Kameralnej i wykopane relikwie w muzeum. Podziwiaj piękno kościoła San Lorenzo Maggiore i jego franciszkańskich fresków , zanim obejrzysz wspaniałe freski sufitowe w sali Sisto V. Przejdź przez krużganek i odwiedź Salę Kapituły, ozdobioną gotyckim portalem z końca XIV wieku. Następnie zejdź 10 metrów pod ziemię i odkryj starożytne ruiny Neapolis, starego grecko-rzymskiego miasta, które zostało założone w 470 rpne Odkryj starożytne centrum handlowe miasta, Macellum (rynek) . Zakończ wizytę w muzeum, które prezentuje m.in przekrój historii Neapolu od epoki klasycznej do XIX wieku.

Neapol: piesza wycieczka z biletem wstępu do rzymskich ruin

4. Neapol: piesza wycieczka z biletem wstępu do rzymskich ruin

Zanurz się w intrygującym uroku Neapolu. Z wybrzeża ciesz się urzekającym pięknem Zatoki Neapolitańskiej i widokami na wyspę Capri i Wezuwiusz. Odwiedź najstarszą część miasta i przemierzaj wąskie uliczki, pełne charakteru i żywotności. Zobacz kościół Gesù Nuovo i jego arcydzieła, klasztor Santa Chiara i przejdź przez najsłynniejsze „Spaccanapoli” z jego wybitnymi barokowymi i renesansowymi pałacami, niezliczonymi uroczymi sklepikami, kawiarniami i pizzerią. Poznaj podziemne rzymskie ruiny, zakopane pod miastem. Zobacz monumentalną część miasta z jego najsłynniejszym zabytkiem — Castel Nuovo, XIII-wieczny zamek, Pałac Królewski, Teatro di San Carlo i Galerię Umberto, eleganckie XIX-wieczne centrum handlowe.

Neapol: piesza wycieczka po centrum miasta z wejściem podziemnym

5. Neapol: piesza wycieczka po centrum miasta z wejściem podziemnym

Spacer po historycznym centrum alejkami i ulicami, opowieści i doświadczenia, smaki i tradycje. „Pełne zanurzenie” w neapolitańskim mieście, gdzie każdy krok jest spotkaniem i poznaniem, odsłaniając niezwykły, wielokulturowy Neapol, czytelny w miejscach „powyżej i poniżej”. W rzeczywistości historyczne centrum to nie tylko zabytkowe pałace, urokliwe place, wieże wotywne, kościoły z zaskakującymi klasztorami, ale także warsztaty rzemieślnicze, słynny S. Gregorio Armeno ze szopkami, uliczni artyści i atmosfera, która zmienia się każdy róg. Zaskakujące będzie zejść 121 stopni i znaleźć inne oblicze miasta, podziemne miasto z wycieczką podziemną Neapolu.

Neapol: zwiedzanie miasta i muzeum Lapis z archeologiem

6. Neapol: zwiedzanie miasta i muzeum Lapis z archeologiem

Neapol jest jednym z najstarszych miast we Włoszech i zachowuje największą na świecie podziemną ścieżkę: pomiędzy greckimi cysternami, rzymskimi akweduktami i schronami z czasów II wojny światowej, 45% podziemnej części miasta jest praktycznie puste. Istnieją różne sposoby uzyskania dostępu do podziemi Neapolu, a doświadczenie poprowadzi Cię przez prawdziwy ukryty klejnot. Wyrusz w prawdziwą archeologiczną podróż w podziemiach (trasa jest ścieżką Muzeum LAPIS). Wycieczka rozpoczyna się od placu San Gaetano, starożytnego grecko-rzymskiego placu, gdzie przejdziesz ulicami i lokalną kulturą, aby zrozumieć „podziemne kulty Neapolu”. Podziwiaj gotycki kościół i zajrzyj przez szklaną podłogę na pozostałości poprzedniej starożytnej mozaiki. Następnie przejdź 40 metrów pod tłumy Neapolu przez dzwonek do drzwi w jednym z najstarszych kościołów miasta: Santa Maria Maggiore. Kościół, zbudowany na pogańskiej rzymskiej świątyni poświęconej Dianie, nadal posiada rzymskie budowle. Kontynuuj podróż w dół, aby zobaczyć greckie cysterny wyrzeźbione w twardym kamieniu. Po dotarciu do najniższego punktu trasy przejdź przez tunele, aby dotrzeć do zbiorników używanych do zbierania wody w czasach rzymskich. Szlak ten był również używany w średniowieczu jako tajne przejście przez templariuszy, a w 1943 r. jako odwrót samolotowy. Wiele łazienek, kuchni i pamiątek zachowało się do dziś.

Neapol: Dzielnica Hiszpańska i podziemna piesza wycieczka po Neapolu

7. Neapol: Dzielnica Hiszpańska i podziemna piesza wycieczka po Neapolu

Hiszpańskie dzielnice i podziemny Neapol Labirynt wąskich uliczek pełnych street artu, kapliczek wotywnych i dedykacji wypisanych na sercach zwisających z charakterystycznych alejek. Dzielnice hiszpańskie należą do najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście. Zbudowane w XVI wieku, aby pomieścić wojska hiszpańskie, były unikane przez wieki; niedawno mieszkańcy dzielnicy nadali nowe oblicze temu zakątkowi miasta, który teraz daje silne poczucie przynależności. Stamtąd przeniesiemy się do historycznego centrum, gdzie odkryjemy miasto pod miastem złożone z podziemnych przejść i cystern. Miejsce spotkania w pobliżu stacji Toledo, linia 1, przy Via Toledo

Neapol: Prywatna piesza wycieczka metrem i miastem

8. Neapol: Prywatna piesza wycieczka metrem i miastem

Odkryj fascynującą historię Neapolu, gdzie fakty i fikcja żyją obok siebie Około trzech tysięcy lat temu greccy osadnicy przybywający z wyspy Rodos wylądowali w zatoce u podnóża Wezuwiusza. Tutaj, na wzgórzu bezpośrednio wychodzącym na morze i pobliską wyspę, założyli faktorię handlową. Nowa osada otrzymała nazwę Parthenope, na cześć syreny, która poddawała żeglarzy jej uwodzicielski śpiew u zaczarowanych brzegów tej wyspy. Po zakochaniu się w jednym z tych marynarzy, tym samym przebiegłym Ulissesie, który potrafił oprzeć się jej piosence, odebrała sobie życie, beznadziejna po jego odrzuceniu. Jej ciało zostało pochowane w zatoce, która przekazuje pamięć o jej zmysłowej sylwetce o falistym zarysie. Fakt historyczny i mit mieszają się w opowieściach o narodzinach jednego z najstarszych i najbardziej fascynujących miast we Włoszech. Z historii wiemy, że w połowie V wieku p.n.e., podczas walk o dominację między Grekami a Etruskami na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, mieszkańcy greckiego miasta Cuma założyli większe i solidniejsze miasto poniżej Partenopy i nazwali je Nea Polis, czyli „nowe miasto”. Nigdy nazwa nie była bardziej odpowiednia dla miasta, w którym starożytność i nowoczesność żyją razem na co dzień w wiecznej teraźniejszości. Był grecki, rzymski, bizantyjski, normański, francuski i hiszpański, zanim stał się włoski, ale także trochę arabski, afrykański, a ostatnio nawet amerykański i azjatycki… Tysiące twarzy Neapolu ukazuje się w każdym zakątku miasto, które zachowało nienaruszony układ urbanistyczny przyjęty przez jego kumańskich założycieli w swoim starożytnym centrum. Pod kościołami, pałacami i ulicami, które łączą się w gęstą tkankę miejską, rozwija się równoległe miasto, nigdy całkowicie opuszczone, na które składają się pozostałości archeologiczne, ulice i tunele wykopane przez wieki w miękkiej skale tufowej, która tworzy ten niespokojny teren o wulkanicznym pochodzeniu. Nasza podróż w celu odkrycia fundamentów Neapolu zaczyna się od Via dei Tribunali, która podąża ścieżką Decumanus Major, głównej osi drogowej standardowego miasta grecko-rzymskiego. Następnie przejdziemy do Forum, którego monumentalne ruiny przetrwały w podziemnych częściach bazyliki San Lorenzo Maggiore. Po zatrzymaniu się na podziemnym cmentarzu kościoła poświęconego duszom czyśćcowym, miejscu makabrycznego kultu zmarłych, dojdziemy do tętniącego życiem placu Piazza Bellini, gdzie wciąż widoczny jest fragment greckiego muru. Na końcu Via San Sebastiano stoi klasztor Santa Chiara, zbudowany w XIV wieku na miejscu rzymskich łaźni.

Neapol: Wizyta z przewodnikiem po muzeum LAPIS po włosku

9. Neapol: Wizyta z przewodnikiem po muzeum LAPIS po włosku

Muzeum Wody jest węzłem podziemnej ścieżki Bazyliki Pietrasanta. Ten fantastyczny projekt hydrotechniczny przywraca do eksploatacji starożytne cysterny grecko-rzymskie. Kompleks ten, położony w historycznym centrum Neapolu, został zbudowany przez architekta Cosimo Fanzago w połowie XVII wieku, na pozostałościach starożytnej świątyni bogini Diany. Bazylika Pietrasanta, dziś Muzeum LAPIS, szczyci się sugestywną podziemną ścieżką „Zatopiony Decumanus”. Dziś cysterny znajdują wodę i spływy, i zostały wzbogacone o system oświetlenia technicznego, który dzięki światłom i kolorom podkreśla kubaturę i sklepienia. Istotnym krokiem było zamontowanie w historycznym centrum pierwszej windy archeologicznej, która w zaledwie 20 sekund mogła połączyć środowisko krypty z podłożem, schodząc na głębokość 35 metrów i 2000 lat wstecz.

Neapol: wycieczka z przewodnikiem po historycznym centrum z wejściem do metra

10. Neapol: wycieczka z przewodnikiem po historycznym centrum z wejściem do metra

Poznaj Neapol we właściwy sposób podczas tej małej wycieczki grupowej z lokalnym przewodnikiem. Spaceruj po czarującym chaosie historycznego centrum wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zanim zagłębisz się pod ziemię, aby zobaczyć, jak to wszystko się zaczęło. Giuseppe, jeden z naszych doświadczonych lokalnych przewodników, mówi: „Ta trasa to wspaniałe połączenie przeszłości i teraźniejszości Neapolu. Dowiesz się o rzymskich trasach miasta i odkryjesz to, co jest obecnie jednym z największych historycznych centrów w Europie. Jest też całkowicie wyjątkowy – nigdzie indziej nie zobaczysz mężczyzn śpiewających muzykę neomelodyczną ze swoich balkonów”. Posłuchaj gwaru lokalnego dialektu, podziwiając kościoły, eleganckie place i zabytkowe budynki historycznego centrum. Zobacz tradycyjne fast foody, takie jak ciasta sfogliatella i Pizza Portafoglio – składana pizza na wynos. Podziwiaj architekturę kościoła San Gregorio Armeno i przejdź się jego łączącą ulicą. „Ta ulica słynie z Presepe – szopek bożonarodzeniowych – które są wykonywane ręcznie. Zobaczysz niezliczone postacie, od religijnych i historycznych po współczesne ikony i piłkarzy” – mówi lokalny przewodnik Giuseppe. Następnie zejście 121 do podziemnego Neapolu. Od starożytnych akweduktów po schrony przeciwlotnicze i ukryte drogi ewakuacyjne, tunele mają wieloletnią historię. Odkryj stary zbiornik na wodę przy świecach i zobacz odrobinę nowoczesności dzięki pierwszej podziemnej grządce warzywnej. Wycieczka kończy się przy pozostałościach starożytnego teatru grecko-rzymskiego. „Szczątki odkryto pod koniec XIX wieku i można się do nich dostać przez klapę pod łóżkiem prywatnego domu” – mówi Giuseppe.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg:

Podziemia Neapolu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Podziemia Neapolu? Kliknij tutaj.

Podziemia Neapolu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2744 opinii

Było to przytłaczające doświadczenie: pouczające i sugestywne. Nasz przewodnik Gianluca to człowiek o wielkiej kulturze i doświadczeniu. Wraz ze stowarzyszeniem, do którego należy, realizuje prawdziwą misję: zachowanie dziedzictwa neapolitańskiego podłoża, bogatego w historię i przeżyte życie. Zwiedzanie odbyło się z precyzją, punktualnością i przede wszystkim pasją. PS. Nie martw się, ponieważ bilet, który należy aktywować po zakupie, można aktywować bezpośrednio w miejscu spotkania.

To, co na początku wyglądało na całkowite zamieszanie, zostało trafnie rozwiązane i nasza grupa około 25 anglojęzycznych osób podążyła za naszym przewodnikiem do podziemnego Neapolu przez fascynujące półtorej godziny w dół około 30 metrów poniżej. Naszym przewodnikiem był student trzeciego roku archeologii, który naprawdę znał się na rzeczy. To nie jest wycieczka dla closterphoebic. To niezwykłe. Zrób coś inaczej.

Bardzo dobry. Tak było warto. Miejsce spotkania jest niespokojne, ale oni Cię poprowadzą. Kiedy pytają, czy jest z biletem, kupon jest biletem. Bardzo dobrze wszystko wyjaśnił nasz przewodnik. Bardzo ciekawa historia. Pamiętaj, aby podążać tunelami, nawet tymi najwęższymi. To podróż w czasie. Wszystko było łatwe i gładkie. Od wpłaty tutaj do końca wycieczki. Klasa 10.

Bardzo podobała mi się wycieczka, była bardzo pouczająca i ekscytująca! pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych poznaniem historii miasta. Wąski tunel to tylko krótki odcinek pod ziemią i można go ominąć... Przewodnik (niestety zapomniałam jego imienia, wysoki, krótkie siwe włosy, był super!

Very interesting tour in very interesting place for really reasonable price. It’s worth to buy some souvenirs at the end of the tour to make an additional support for the organization that takes care of this place