Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Poczdam

Poczdam – nasze najbardziej polecane atrakcje

Berlin WelcomeCard: Zniżki i przejazdy w strefach ABC

1. Berlin WelcomeCard: Zniżki i przejazdy w strefach ABC

Karta Berlin WelcomeCard jest dostępna jako 2, 3, 4, 5 i Opcja 6-dniowa oferuje świetny, ekonomiczny sposób na dogłębne zwiedzanie miasta. Podróżuj transportem publicznym w strefach taryfowych Berlin ABC i korzystaj z ekskluzywnych zniżek do 50% u wielu uczestniczących partnerów. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę po mieście, czy odwiedzasz muzeum, teatr lub restaurację, korzystając z Berlin WelcomeCard, możesz zobaczyć wszystko, co Berlin ma do zaoferowania w niesamowitej cenie. Otrzymasz również kieszonkowy przewodnik turystyczny z wieloma sugestiami dotyczącymi wycieczek i poufnymi wskazówkami. Każda karta WelcomeCard obejmuje bezpłatny transport maksymalnie 3 dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Dzieci do lat 6 zazwyczaj podróżują bezpłatnie. Korzystaj ze zniżek na następujące zajęcia i atrakcje: • Wycieczki krajoznawcze • Zwiedzanie miasta z przewodnikiem • wycieczki rowerowe • Przejażdżki łodzią • Różne atrakcje • Muzea • Przedstawienia teatralne/estradowe • Pałace • Restauracje i bary • Zakupy i pamiątki • Zabawa, sport i relaks Odwiedź zabytki i atrakcje, takie jak: • Berliński Loch • Olympiastadion Berlin (stadion olimpijski) • Dom Berliński • Niemieckie Muzeum Szpiegów • Madame Tussauds w Berlinie • Legoland Discovery Center w Berlinie • Tierpark Berlin • Centrum Anny Frank • Pałac Charlottenburg • Wycieczka komediowa po Berlinie • Opera Niemiecka • Friedrichstadt-Palast • TimeRide Berlin • Wieża telewizyjna • Ogród Botaniczny • Niemieckie Muzeum Historyczne, Niemieckie Muzeum Techniki • Panorama Asyżu „Die Mauer” • Panoramapunkt • Muzeum NRD • Wycieczki widelcem i pieszo po Berlinie • i wiele więcej! I oczywiście podczas wizyty w Berlinie nie można przegapić następujących bezpłatnych atrakcji i miejsc: • Brama Brandenburska i Unter den Linden • Reichstag i niemiecki parlament (wymagana wcześniejsza rezerwacja) • Punkt kontrolny Charlie • Galeria East Side • Gendarmenmarkt • Kurfürstendamm • Potsdamer Platz i Alexanderplatz • Pomnik muru berlińskiego

Poczdam: wycieczka po mieście i zamkach

2. Poczdam: wycieczka po mieście i zamkach

Zobacz piękne widoki i imponujące zamki Poczdamu w ramach tej interesującej wycieczki miejskiej szlakiem „Starego Fryca" (Fryderyk II). Przejedź przez poczdamskie śródmieście oraz dzielnicę holenderską do Mostu Glienicke. Dowiedz się więcej o „Zakazanym Mieście" i przejdź się wokół pałacu Cecilienhof. Odwiedź Alexandrowkę – osiedle tradycyjnych rosyjskich, drewnianych domków, zwane „Małą Syberią". Odkryj również słynne tarasy Sanssouci oraz grób Fryderyka II. Przejdź przez przepiękne ogrody i zobacz największy pałac w Poczdamie, po czym spędź resztę popołudnia tak, jak chcesz.

Berlin: Rejs Światowego Dziedzictwa do Poczdamu

3. Berlin: Rejs Światowego Dziedzictwa do Poczdamu

Podczas tego rejsu wybierzesz się w podróż z jeziora Wannsee, wzdłuż rzeki Haweli do Poczdamu i z powrotem. Zobacz pałace oraz ogrody w Poczdamie i Berlinie. Region ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie tutaj poznać historię Prus, gdyż znajduje się ona prawie na wyciągnięcie ręki. Łańcuch jezior w okolicach Berlina przyciąga turystów z całego świata. Popływaj w jednym z kąpielisk lub wybierz się na spacer wśród malowniczych naturalnych krajobrazów rozciągających się wzdłuż jezior Wannsee i Oberhavel. Odkryj bogatą historię dwóch regionów w okolicy Berlina: południowo-zachodniego i północnego.  W Wannsee żyło i pracowało wiele znanych postaci, na przykład malarz Max Liebermann czy dramaturg Heinrich von Kleist, co uczyniło z regionu miejsce o znaczeniu historycznym. Z tego powodu masz tutaj niepowtarzalną szansę przeniesienia się w czasie i doświadczenia historii na własnej skórze. Wyrusz w rejs z Wannsee do Kladow, mijając po drodze Pawią Wyspę, Nikolskoe oraz kościół św. Piotra i Pawła. Kieruj się dalej, w kierunku kościoła Zbawiciela, pałacu Cecilienhof i należącej do niego dawnej farmy mlecznej oraz mostu Glienicke. Żegluj obok zamku Babelsberg, wieży Flatow, teatru Hans-Otto-Theater (Schiffbauergasse), wyspy Przyjaźni (Freundschaftsinsel) oraz mostu Lange Brücke (Poczdam) przed wyruszeniem w drogę powrotną do Wannsee.

Berlin: Obóz koncentracyjny Sachsenhausen i wycieczka do Poczdamu

4. Berlin: Obóz koncentracyjny Sachsenhausen i wycieczka do Poczdamu

Zwiedzaj z przewodnikiem pogłębioną wiedzę na temat historii II wojny światowej i poznaj okrucieństwo zbrodni popełnionych na ofiarach obozu koncentracyjnego Sachsenhausen. Następnie zwiedzaj starożytne słowiańskie miasto Postdam oraz jego królewskie pałace i ogrody. Wsiądź do autobusu przy wieży telewizyjnej na Alexanderplatz i rozpocznij jazdę do pierwszego przystanku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem Pamięci Sachsenhausen i wejdź do obozu, aby zrozumieć rozmiary okrucieństwa, które miało tam miejsce. Dowiedz się, jak rozdzielano zadania i jak prowadzono obóz. Po wizycie wyrusz w kierunku Poczdamu. Posłuchaj historii o tym, jak przeszło od słowiańskiego miasta do królewskiej rezydencji. Zobacz pałace i ogrody, w których rządziły i spacerowały rodziny królewskie i ich dwory. Wybierz się na spacer z przewodnikiem i ciesz się wolnym czasem na samodzielne odkrywanie okolicy.

Poczdam: Pałac Sanssouci - wycieczka z przewodnikiem z Berlina

5. Poczdam: Pałac Sanssouci - wycieczka z przewodnikiem z Berlina

Odkryj pałac i park Sanssouci podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Podróżuj klimatyzowanym autobusem i zobacz najważniejsze zabytki Poczdamu. Podziwiaj dzielnicę holenderską i spaceruj po pałacu i parku Sanssouci. Wsiądź do autobusu w centralnej dzielnicy Kurfürstendamm w Berlinie i udaj się do Poczdamu. Twoja wycieczka po zabytkach Poczdamu rozpoczyna się w Berlinie dzięki przewodnikowi opowiadającemu fascynujące historie. Po drodze podziwiaj dzielnicę holenderską, zobacz jej wspaniałe budynki i rzuć okiem na rosyjską kolonię Alexandrowka. Pojedź do pałacu Sanssouci i miń wspaniałe budynki, które niegdyś były centrum cesarskiej świetności Prus. Wejdź do pięknych ogrodów legendarnego pałacu Sanssouci, siedziby Fryderyka II, i poznaj kawał historii. Lokalny przewodnik z przyjemnością odpowie na Twoje pytania lub przedstawi ekscytujące fakty z historii. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zbiórki.

Poczdam statkiem: rejs po wyspie

6. Poczdam statkiem: rejs po wyspie

Podczas tej wycieczki łodzią podziwiaj piękno krajobrazu rzeki wokół Poczdamu z jeziorami Haweli i malowniczymi wioskami otoczonymi wspaniałymi krajobrazami. Wskocz na pokład, oprzyj się wygodnie i przejedź przez wioskę Caputh, rybackie i winiarskie miasteczko Werder, mijaj kanał Sacrow-Paretz na północy Poczdamu oraz budynki, zamki i dwory Hohenzollernów na brzegach Haweli. Zobacz imponujący Zamek Caputh, Pałac Marmurowy lub Pałac Cecilienhof w Nowym Ogrodzie. Przejedź obok parku Glienicke z kasynem zbudowanym przez Schinkla i odkryj zamek Babelsberg w pobliżu rzeki. Wreszcie Twoja podróż zabierze Cię do słynnego mostu Glienicke. Ciesz się wyjątkową panoramą stolicy Brandenburgii.

Poczdam: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

7. Poczdam: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Poznaj jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech dzięki 1-dniowemu biletowi na autobus hop-on hop-off w Poczdamie, stolicy Brandenburgii. Możesz wysiąść na dowolnym z 15 przystanków na trasie, a dzięki autobusom kursującym co 30 minut (1 godzina zimą) odkryjesz sklepy i stylowe alejki otaczające Brandenburger Strasse i słynną Dzielnicę Holenderską. Wysiądź w pałacu Schloss Sanssouci, niesamowitym XVIII-wiecznym pałacu Fryderyka Wielkiego, przypominającym wspaniałość Wersalu, i przejdź się po wspaniałym 600-hektarowym parku. Spaceruj po bogato wyposażonych komnatach i wyjdź na kwieciste tarasy i piękne ogrody. Możesz też odwiedzić Pokój Rafaela w Orangerie, w którym znajdują się dziesiątki kopii obrazów Rafaela. Pełna wycieczka trwa 105 minut i obejmuje zabawny komentarz przewodnika na żywo. Alternatywnie, wysiądź w ciągu 1 dnia na dowolnym z następujących przystanków: 1. Luisenplatz 2. Hafen / Barberini 3. Hauptbahnhof 4. Muzeum Filmu 5. Hollandisches Viertel 6. Teatr / Fluxus 7. Glienicker Brucke 8. Marmorpalais 9. Cecilienhof 10. Alexandrowka 11. Orangeriescholss (Sanssouci) 12. Neues Palais 13. Orangeriescholss (Sanssouci) 14. Schloss Sanssouci 15. Obelisk Sanssouci

Poczdam: Bilet wstępu do Biosphäre Potsdam

8. Poczdam: Bilet wstępu do Biosphäre Potsdam

Zdobądź bilety wstępu do Biosphäre, krytego tropikalnego ogrodu botanicznego znajdującego się w Volkspark Potsdam. Poznaj krajobraz dżungli z ponad 20 000 pięknych roślin i wieloma egzotycznymi zwierzętami. Rozpocznij swoją podróż przy wodospadzie i kontynuuj splecionymi ścieżkami do domu motyli i aż do wysokiego szlaku w koronach drzew. Oglądaj co godzinę burzę z piorunami i błyskawicami. Odkryj kolorowe orchidee, pnącza i winorośle, a także rośliny kakaowe i kawowe. Zobacz ptaki latające swobodnie, terraria z owadami i gadami, woliery ptaków i podwodny świat. Poczuj magię Butterfly House, gdy duże, kolorowe, fluorescencyjne i zakamuflowane motyle unoszą się nad tobą. W Aquasphere poznaj morze w zupełnie nowy sposób. Wędruj przez namorzyny i zanurz się w mistycznym głębokim morzu. Kształtuje go ciemność, ale także świetlista barwność ryb głębinowych.

Berlin: władcy, ogrody i pałace – 6-godzinna wycieczka po Poczdamie

9. Berlin: władcy, ogrody i pałace – 6-godzinna wycieczka po Poczdamie

Dołącz do tej wycieczki i przeżyj przygodę przez bajkowe ogrody, jeziora i pałace królów pruskich, cesarzy niemieckich i sowieckich komisarzy w Poczdamie. Położone zaledwie 30 minut drogi od Berlina, miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i nie jest małym cudem. Jest nie tylko niezwykle malownicza z wieloma wypielęgnowanymi ogrodami, posągami i fontannami rozsianymi na setkach zielonych akrów i różnymi pałacami, ale jest pełna równie fascynującej historii. Odwiedzisz rezydencję dworską ostatniego cesarza Niemiec, Wilhelma II, z której korzystali Churchill, Truman i Stalin podczas konferencji poczdamskiej. Odkryj rozmowy, które przypieczętowały losy zimnej wojny w Europie na następne pół wieku. Przejedź przez Dzielnicę Holenderską zbudowaną przez niesławnego „Króla Żołnierza”, znanego z gigantycznych ludzi, których zebrał dla swoich pokazowych pułków wojskowych. Kontynuuj podróż do wspaniałego pałacu Sancoussi Fryderyka Wielkiego i zobacz miejsce jego ostatniego spoczynku Odkryj zakazane miasto, z którego korzystały sowieckie tajne służby do 1994 r., ruiny więzienia KGB i most Glienick, używany przez CIA i KGB do wymiany szpiegów, w tym pilota samolotu szpiegowskiego U2 Gary'ego Powersa. Zobacz gigantyczny Nowy Pałac z ponad 200 pokojami i 400 posągami, zbudowany dla uczczenia zakończenia wojny siedmioletniej, w której Prusy wyparły Austrię z jej wielowiekowej roli dominującej potęgi w sprawach niemieckich. Zobacz łaźnie rzymskie, chińską herbaciarnię i nie tylko. Ale to nie cała historia. Będziesz potrzebował odświeżenia; więc w połowie drogi odwiedzimy fantastyczny lokalny Biergarten na lekki lunch i zimny napój! Dzięki!

Poczdam: Bilet wstępu do Muzeum Barberini

10. Poczdam: Bilet wstępu do Muzeum Barberini

Mieszczące się w zrekonstruowanym pałacu w historycznym centrum Poczdamu Muzeum Barberini prezentuje ważną kolekcję ponad 100 impresjonistycznych obrazów założyciela Hasso Plattnera, w tym arcydzieła Claude'a Moneta, Pierre'a-Auguste'a Renoira, Berthe Morisot, Gustave'a Caillebotte'a i Paula Signaca. Z 39 obrazami Claude'a Moneta, nigdzie indziej w Europie poza Paryżem nie ma więcej dzieł tego artysty. Oprócz kolekcji, muzeum pokazuje do trzech specjalnych wystaw rocznie z wypożyczeniami z międzynarodowych muzeów i kolekcji. Bogaty program wydarzeń i mediacji składający się z sympozjów i odczytów, wycieczek z przewodnikiem i koncertów, wieczorów filmowych i warsztatów towarzyszy wystawom i zaprasza odwiedzających do żywej wymiany poglądów na temat sztuki. Sklep muzealny i kawiarnia Barberini uzupełniają doświadczenie sztuki.

Najciekawsze atrakcje

Poczdam: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 97
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Poczdam

Poczdam: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Poczdam? Kliknij tutaj.

Poczdam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(12 977 recenzji)

Urocza, pouczająca i interesująca - wycieczka to świetny sposób na zapoznanie się z zabytkami i historią Poczdamu. Trasa składająca się z trzech przystanków nigdy nie była nudna ani zbyt męcząca. Dziękuję Jutta👍🏼😉

Nie trzeba drukować biletu, jednak jeżeli chce się korzystać ze zniżek musicie pamiętać że przez stronę tylko rezerwujecie atrakcje płacicie ze zniżką na miejscu. To jest jedyny minus.

Cała wycieczka była idealna. Przewodnik wykorzystał te trzy godziny, żeby nam opowiedzieć i wyjaśnić najważniejsze rzeczy. Dziękuję!

Niezbędne podczas podróżowania komunikacją miejską w Berlinie. Rozpoznawalny w większości atrakcji, co pozwala na dobre zniżki

Bardzo interesujące. Bardzo dobry przewodnik, który mówił wieloma językami