Poczdam – nasze najbardziej polecane atrakcje

Berlin WelcomeCard: Zniżki i przejazdy w strefach ABC

1. Berlin WelcomeCard: Zniżki i przejazdy w strefach ABC

Karta Berlin WelcomeCard jest dostępna jako 2, 3, 4, 5 i Opcja 6-dniowa oferuje świetny, ekonomiczny sposób na dogłębne zwiedzanie miasta. Podróżuj transportem publicznym w strefach taryfowych Berlin ABC i korzystaj z ekskluzywnych zniżek do 50% u wielu uczestniczących partnerów. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę po mieście, czy odwiedzasz muzeum, teatr lub restaurację, korzystając z Berlin WelcomeCard, możesz zobaczyć wszystko, co Berlin ma do zaoferowania w niesamowitej cenie. Otrzymasz również kieszonkowy przewodnik turystyczny z wieloma sugestiami dotyczącymi wycieczek i poufnymi wskazówkami. Każda karta WelcomeCard obejmuje bezpłatny transport maksymalnie 3 dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Dzieci do lat 6 zazwyczaj podróżują bezpłatnie. Korzystaj ze zniżek na następujące zajęcia i atrakcje: • Wycieczki krajoznawcze • Zwiedzanie miasta z przewodnikiem • wycieczki rowerowe • Przejażdżki łodzią • Różne atrakcje • Muzea • Przedstawienia teatralne/estradowe • Pałace • Restauracje i bary • Zakupy i pamiątki • Zabawa, sport i relaks Odwiedź zabytki i atrakcje, takie jak: • Berliński Loch • Olympiastadion Berlin (stadion olimpijski) • Dom Berliński • Niemieckie Muzeum Szpiegów • Madame Tussauds w Berlinie • Legoland Discovery Center w Berlinie • Tierpark Berlin • Centrum Anny Frank • Pałac Charlottenburg • Wycieczka komediowa po Berlinie • Opera Niemiecka • Friedrichstadt-Palast • TimeRide Berlin • Wieża telewizyjna • Ogród Botaniczny • Niemieckie Muzeum Historyczne, Niemieckie Muzeum Techniki • Panorama Asyżu „Die Mauer” • Panoramapunkt • Muzeum NRD • Wycieczki widelcem i pieszo po Berlinie • i wiele więcej! I oczywiście podczas wizyty w Berlinie nie można przegapić następujących bezpłatnych atrakcji i miejsc: • Brama Brandenburska i Unter den Linden • Reichstag i niemiecki parlament (wymagana wcześniejsza rezerwacja) • Punkt kontrolny Charlie • Galeria East Side • Gendarmenmarkt • Kurfürstendamm • Potsdamer Platz i Alexanderplatz • Pomnik muru berlińskiego

Poczdam: Wycieczka po pałacu łodzią

2. Poczdam: Wycieczka po pałacu łodzią

Odkryj Poczdam z wody i podziwiaj wspaniałe parki i pałace dynastii Hohenzollernów. Zobacz najpiękniejsze zabytki z wody w zaledwie 90 minut rano lub po południu. Przejedź przez park Babelsberg z imponującym pałacem, zobacz wieżę Flatow i Hofdamenhaus, a następnie przejdź pod historycznie ważnym mostem Glienicke do Jungfernsee. Przejedź wzdłuż dawnej granicy między wschodem a zachodem i zobacz imponujące pałace i ogrody. Zobacz Kościół Odkupiciela w Sacrow i odkryj bajkowy zamek na Pfaueninsel. Kolejnymi ważnymi punktami wycieczki są Nowy Ogród z marmurowym pałacem i Pałac Cecilienhof, w którym historia narodziła się w 1945 roku wraz z podpisaniem Umowy Poczdamskiej.

Poczdam: wycieczka po mieście i zamkach

3. Poczdam: wycieczka po mieście i zamkach

Zobacz piękne widoki i imponujące zamki Poczdamu w ramach tej interesującej wycieczki miejskiej szlakiem „Starego Fryca" (Fryderyk II). Przejedź przez poczdamskie śródmieście oraz dzielnicę holenderską do Mostu Glienicke. Dowiedz się więcej o „Zakazanym Mieście" i przejdź się wokół pałacu Cecilienhof. Odwiedź Alexandrowkę – osiedle tradycyjnych rosyjskich, drewnianych domków, zwane „Małą Syberią". Odkryj również słynne tarasy Sanssouci oraz grób Fryderyka II. Przejdź przez przepiękne ogrody i zobacz największy pałac w Poczdamie, po czym spędź resztę popołudnia tak, jak chcesz.

Poczdam: wycieczka z przewodnikiem po pałacu Sanssouci

4. Poczdam: wycieczka z przewodnikiem po pałacu Sanssouci

Odkryj pałac i park Sanssouci podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Podróżuj klimatyzowanym autobusem i zobacz najważniejsze zabytki Poczdamu. Podziwiaj dzielnicę holenderską i spaceruj po pałacu i parku Sanssouci. Wsiądź do autobusu w centralnej dzielnicy Kurfürstendamm w Berlinie i udaj się do Poczdamu. Twoja wycieczka po zabytkach Poczdamu rozpoczyna się w Berlinie dzięki przewodnikowi opowiadającemu fascynujące historie. Po drodze podziwiaj dzielnicę holenderską, zobacz jej wspaniałe budynki i rzuć okiem na rosyjską kolonię Alexandrowka. Pojedź do pałacu Sanssouci i miń wspaniałe budynki, które niegdyś były centrum cesarskiej świetności Prus. Wejdź do pięknych ogrodów legendarnego pałacu Sanssouci, siedziby Fryderyka II, i poznaj kawał historii. Lokalny przewodnik z przyjemnością odpowie na Twoje pytania lub przedstawi ekscytujące fakty z historii. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zbiórki.

Poczdam statkiem: rejs po wyspie

5. Poczdam statkiem: rejs po wyspie

Podczas tej wycieczki łodzią podziwiaj piękno krajobrazu rzeki wokół Poczdamu z jeziorami Haweli i malowniczymi wioskami otoczonymi wspaniałymi krajobrazami. Wskocz na pokład, oprzyj się wygodnie i przejedź przez wioskę Caputh, rybackie i winiarskie miasteczko Werder, mijaj kanał Sacrow-Paretz na północy Poczdamu oraz budynki, zamki i dwory Hohenzollernów na brzegach Haweli. Zobacz imponujący Zamek Caputh, Pałac Marmurowy lub Pałac Cecilienhof w Nowym Ogrodzie. Przejedź obok parku Glienicke z kasynem zbudowanym przez Schinkla i odkryj zamek Babelsberg w pobliżu rzeki. Wreszcie Twoja podróż zabierze Cię do słynnego mostu Glienicke. Ciesz się wyjątkową panoramą stolicy Brandenburgii.

Berlin: Obóz koncentracyjny Sachsenhausen i wycieczka do Poczdamu

6. Berlin: Obóz koncentracyjny Sachsenhausen i wycieczka do Poczdamu

Zwiedzaj z przewodnikiem pogłębioną wiedzę na temat historii II wojny światowej i poznaj okrucieństwo zbrodni popełnionych na ofiarach obozu koncentracyjnego Sachsenhausen. Następnie zwiedzaj starożytne słowiańskie miasto Postdam oraz jego królewskie pałace i ogrody. Wsiądź do autobusu przy wieży telewizyjnej na Alexanderplatz i rozpocznij jazdę do pierwszego przystanku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem Pamięci Sachsenhausen i wejdź do obozu, aby zrozumieć rozmiary okrucieństwa, które miało tam miejsce. Dowiedz się, jak rozdzielano zadania i jak prowadzono obóz. Po wizycie wyrusz w kierunku Poczdamu. Posłuchaj historii o tym, jak przeszło od słowiańskiego miasta do królewskiej rezydencji. Zobacz pałace i ogrody, w których rządziły i spacerowały rodziny królewskie i ich dwory. Wybierz się na spacer z przewodnikiem i ciesz się wolnym czasem na samodzielne odkrywanie okolicy.

Poczdam: 1-dniowa wycieczka wskakuj/wyskakuj

7. Poczdam: 1-dniowa wycieczka wskakuj/wyskakuj

Poznaj jedno z najpiękniejszych miast Niemiec z 1-dniowym biletem na wycieczkę Hop-On Hop-Off w Poczdamie, stolicy Brandenburgii. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnym z 12 przystanków na trasie. Autobusy kursują co 30 minut (w zimie co godzinę). Odkryj sklepy i stylowe uliczki wokół Brandenburger Strasse oraz słynną Holländisches Viertel. Wysiądź przy pałacu Sanssouci, wspaniałej, XVIII-wiecznej rezydencji Fryderyka II Wielkiego wykonanej z rozmachem godnym Wersalu i przespaceruj się po pięknym parku o powierzchni 2,5 kilometrów kwadratowych. Zobacz bogato urządzone komnaty i zatrzymaj się na ukwieconych tarasach oraz w pięknych ogrodach. Możesz również odwiedzić Salę Rafaela w Nowej Oranżerii, gdzie znajduje się kilkadziesiąt kopii dzieł tego artysty. Czas całej trasy wynosi 105 minut i obejmuje zajmujący komentarz przewodnika na żywo. Możesz również wysiąść na którymkolwiek z poniższych przystanków i wsiąść z powrotem tego samego dnia: 1. Luisenplatz 2. Hauptbahnhof (główny dworzec kolejowy) 3. Muzeum Filmu 4. Holländisches Viertel 5. Most Glienicke 6. Pałac Marmurowy 7. Cecilienhof 8. Alexandrowka 9. Nowy Pałac 10. Nowa Oranżeria 11. Sanssouci 12. Wielki obelisk

Berlin: władcy, ogrody i pałace – 6-godzinna wycieczka po Poczdamie

8. Berlin: władcy, ogrody i pałace – 6-godzinna wycieczka po Poczdamie

Dołącz do tej wycieczki i przeżyj przygodę przez bajkowe ogrody, jeziora i pałace królów pruskich, cesarzy niemieckich i sowieckich komisarzy w Poczdamie. Położone zaledwie 30 minut drogi od Berlina, miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i nie jest małym cudem. Jest nie tylko niezwykle malownicza z wieloma wypielęgnowanymi ogrodami, posągami i fontannami rozsianymi na setkach zielonych akrów i różnymi pałacami, ale jest pełna równie fascynującej historii. Odwiedzisz rezydencję dworską ostatniego cesarza Niemiec, Wilhelma II, z której korzystali Churchill, Truman i Stalin podczas konferencji poczdamskiej. Odkryj rozmowy, które przypieczętowały losy zimnej wojny w Europie na następne pół wieku. Przejedź przez Dzielnicę Holenderską zbudowaną przez niesławnego „Króla Żołnierza”, znanego z gigantycznych ludzi, których zebrał dla swoich pokazowych pułków wojskowych. Kontynuuj podróż do wspaniałego pałacu Sancoussi Fryderyka Wielkiego i zobacz miejsce jego ostatniego spoczynku Odkryj zakazane miasto, z którego korzystały sowieckie tajne służby do 1994 r., ruiny więzienia KGB i most Glienick, używany przez CIA i KGB do wymiany szpiegów, w tym pilota samolotu szpiegowskiego U2 Gary'ego Powersa. Zobacz gigantyczny Nowy Pałac z ponad 200 pokojami i 400 posągami, zbudowany dla uczczenia zakończenia wojny siedmioletniej, w której Prusy wyparły Austrię z jej wielowiekowej roli dominującej potęgi w sprawach niemieckich. Zobacz łaźnie rzymskie, chińską herbaciarnię i nie tylko. Ale to nie cała historia. Będziesz potrzebował odświeżenia; więc w połowie drogi odwiedzimy fantastyczny lokalny Biergarten na lekki lunch i zimny napój! Dzięki!

Poczdam: Bilet wstępu do Biosphäre Potsdam

9. Poczdam: Bilet wstępu do Biosphäre Potsdam

Zdobądź bilety wstępu do Biosphäre, krytego tropikalnego ogrodu botanicznego znajdującego się w Volkspark Potsdam. Poznaj krajobraz dżungli z ponad 20 000 pięknych roślin i wieloma egzotycznymi zwierzętami. Rozpocznij swoją podróż przy wodospadzie i kontynuuj splecionymi ścieżkami do domu motyli i aż do wysokiego szlaku w koronach drzew. Oglądaj co godzinę burzę z piorunami i błyskawicami. Odkryj kolorowe orchidee, pnącza i winorośle, a także rośliny kakaowe i kawowe. Zobacz ptaki latające swobodnie, terraria z owadami i gadami, woliery ptaków i podwodny świat. Poczuj magię Butterfly House, gdy duże, kolorowe, fluorescencyjne i zakamuflowane motyle unoszą się nad tobą. W Aquasphere poznaj morze w zupełnie nowy sposób. Wędruj przez namorzyny i zanurz się w mistycznym głębokim morzu. Kształtuje go ciemność, ale także świetlista barwność ryb głębinowych.

Poczdam: samodzielna wycieczka piesza po centrum miasta

10. Poczdam: samodzielna wycieczka piesza po centrum miasta

Odkryj najlepsze miejsca w Poczdamie podczas samodzielnej wycieczki pieszej za pomocą smartfona. Rozwiązuj zagadki i odpowiadaj na pytania, aby dowiedzieć się więcej o każdej z 21 różnych lokalizacji, w tym Muzeum Barberini, Pałac Miejski i Wyspa Przyjaźni, ciesząc się wycieczką we własnym tempie. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz link do wycieczki. Następnie rozpocznij swoją przygodę na Długim Moście, najstarszej znanej przeprawie śródmiejskiej Haweli. Jedź dalej do centrum miasta, odwiedzając Wyspę Przyjaźni i promenadę Havel, zatrzymując się w każdym miejscu, aby rozwiązać zagadkę lub dowiedzieć się więcej o miejscu. Następnie nadszedł czas, aby wybrać się do Muzeum Barberini i do wspaniałego Pałacu Miejskiego, niegdyś siedziby królów pruskich i cesarzy niemieckich. Przejdź przez dzielnicę holenderską do kościoła św. Piotra i Pawła i kontynuuj rozwiązywanie komunikatów na telefonie, aby poskładać bujną historię Poczdamu. *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Poczdam

Najciekawsze atrakcje

Poczdam: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 78
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Poczdam: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Poczdam

Poczdam: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Poczdam? Kliknij tutaj.

Poczdam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 12 977 opinii

Doskonała wycieczka! Nasz przewodnik Jazmine miał dużą wiedzę na temat historii Wannsee i Poczdamu. Upewniła się, że grupa została poinformowana o nadchodzących stronach i pozwoliła na wiele przerw i elastyczność dla grupy. Specjalne podziękowania dla niej za czekanie na moją córkę i na mnie, ponieważ spóźniliśmy się około 10 minut na miejsce spotkania.

Posiadanie dostępu do wszystkich środków transportu publicznego znacznie ułatwiło poruszanie się, a istniejące systemy są tak dobre w użyciu i bardzo czyste. Zniżki na niektóre atrakcje również były bardzo miłe, a posiadanie listy przecenionych atrakcji pomogło nam również zaplanować naszą podróż i zdecydować, co robić.

Tobi był bardzo kompetentny i sprawił, że wycieczka była zarówno zabawna, jak i rzeczowa - był wielkim rozczarowaniem, że nie udało nam się wejść do pałacu i podczas rezerwacji wyraźnie wspomniano, że obejmuje wejście do pałacu - znam kilka byliśmy rozczarowani

Bardzo przydatna karta, biorąc pod uwagę świetne wykorzystanie transportu publicznego w Berlinie!

Bardzo łatwy w użyciu i zaleta zakupu biletu - bez kolejki