Poczdam
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Poczdam”

7 miejsc wartych odwiedzenia w Poczdamie

Szukasz imponującej architektury, fascynujących wycieczek historycznych i pałaców? Poczdam to coś w sam raz dla Ciebie. Główne atrakcje tego miasta znajdują się pod ochroną UNESCO. Jeśli planujesz odwiedzić Poczdam, przeczytaj nasz poradnik.

Zdjęcie: Ana Paula Hirama@flickr (CC BY-SA 2.0)

Pałac Charlottenhof

Ten neoklasycystyczny pałac leży w południowo-zachodniej części parku Sanssoucci i był kiedyś rezydencją letnią księcia Fryderyka Wilhelma IV.

Zdjęcie: Thomas Quine@flickr (CC BY-SA 2.0)

Biosphäre Potsdam

W tym tropikalnym ogrodzie botanicznym poznasz 20 000 gatunków roślin i zobaczysz, jak wygląda życie w lesie deszczowym. Czynne codziennie; ostatni wstęp w dni powszednie o godz. 16.30, w weekendy o 17.30.

Kościół Pokoju

Jeśli lubisz ciszę i spokój, na pewno je znajdziesz w tym pięknym budynku otoczonym stawami i drzewami. Warto go odwiedzić podczas dłuższej wycieczki po parku Sanssouci.

Zdjęcie: André Zehetbauer@flickr (CC BY-SA 2.0)

Park i pałac Sanssouci

Park i pałac Sanssouci to prawdopodobnie najpiękniejsze miejsce w Poczdamie. Poświęć na jego zwiedzenie cały dzień, a być może trafisz na koncert albo inną imprezę.

Pałac Cecilienhof

Pałac ten wygląda wręcz uroczo w porównaniu z większymi budynkami Poczdamu, ale nie umniejsza to jego znaczenia. Churchill, Truman i Stalin omawiali w nim podział Niemiec.

Zdjęcie: endless autumn@flickr (CC BY-SA 2.0)

Waschhaus

Waschhaus to największy klub nocny Brandenburgii, ale również centrum sztuki, kultury, muzyki i filmu. Latem wybierz się na seans do kina pod gołym niebem. Najbliższa stacja kolei miejskiej to „Schiffbauergasse/Uferweg”.

Dzielnica Holenderska

W przypominających pudełko czekoladek XVIII-wiecznych domach znajdują się małe sklepy, kawiarnie i bary, które przyciągają turystów do tej malowniczej części Poczdamu. Odpręż się i chłoń atmosferę.

Poczdam: Zaplanuj pobyt

Na jak długo przyjechać do Poczdamu?

Wielu turystów odwiedza Poczdam podczas wycieczki całodniowej z Berlina, ale aby naprawdę poznać Poczdam, radzimy przyjechać na 2 lub 3 dni.

Jak dotrzeć do Poczdamu?

Najbliższym lotniskiem międzynarodowym jest Berlin-Tegel. Dojazd z niego trwa mniej niż godzinę. Pociągi z berlińskiego dworca głównego odjeżdżają co 30 minut, a podróż nimi trwa pół godziny. Z Berlina do Poczdamu kursuje również szybka kolej miejska S-Bahn (strefa C).

Jak poruszać się po Poczdamie?

Wielu turystów decyduje się zwiedzać Poczdam na rowerach, które można wypożyczyć na terenie całego miasta. Można też zwiedzić miasto łodzią i podziwiać wspaniałe widoki z wody.

Przydatne informacje

 • Język
  Niemiecki
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +49
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Polecamy wiosnę i wczesne lato. Dni są wtedy długie, parki zielone, a temperatury na tyle wysokie, że po mieście można poruszać się pieszo, rowerem albo łodzią.

Poczdam: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Poczdam

Poczdam: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Poczdam?  Kliknij tutaj.


Poczdam
4.7
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 257