Dodaj daty

Pociąg do Sóller, Palma de Mallorca

Pociąg do Sóller, Palma de Mallorca

Pociąg do Sóller, Palma de Mallorca – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Majorka: wycieczka po wyspie łodzią, tramwajem i pociągiem z południa

1. Majorka: wycieczka po wyspie łodzią, tramwajem i pociągiem z południa

Odkryj Majorkę na różne sposoby podczas tej jednodniowej wycieczki z południa. Skorzystaj z wygodnego i klimatyzowanego autobusu, wsiądź do słynnego tramwaju Tren de Soller i wybierz się na wycieczkę statkiem do zatoki La Calobra. Ciesz się odbiorem z hotelu w dowolnym miejscu w Arenal, Can Pastilla, Palma, Costa den Blanes, Cala Major, Portals, Palmanova, Magalluf, Santa Ponsa, Paguera lub Camp de Mar. Przejedź się legendarną drewnianą kolejką elektryczną na wyspie. To idealny punkt widokowy, by podziwiać najpiękniejsze krajobrazy pasma górskiego Tramuntana, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kontynuuj wycieczkę łodzią do zatoki La Calobra. Zatrzymaj się na lunch i ciesz się wolnym czasem. Odwiedzisz także Torrent de Pareis, wąskie ujście potoku między dwoma klifami.

Majorka: wycieczka po wyspie pociągiem, tramwajem i łodzią

2. Majorka: wycieczka po wyspie pociągiem, tramwajem i łodzią

Poczuj prawdziwą esencję Majorki podczas wyjątkowej wycieczki we własnym tempie z transportem pociągiem, tramwajem i łodzią do Sóller i jednego z sekretnych miejsc na tej pięknej wyspie, Sa Calobra. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie, opalanie się na plaży, pływanie i próbowanie lokalnej kuchni. Wybierz swój odjazd ze stacji Sóller w Palmie lub ze stacji Son Sardina. Przejedź się zainaugurowanym w 1912 roku drewnianym pociągiem i zanurz się w nostalgiczną podróż w przeszłość, jadąc do Sóller. Po drodze podziwiaj wyjątkowe krajobrazy Serra de Tramuntana, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjedź do Sóller i wybierz bezpłatne zwiedzanie wystaw akwafort MIRO i ceramiki PICASSO na stacji Sóller. Następnie wsiądź do tramwaju i ciesz się jazdą tym charakterystycznym tramwajem do portu Sóller. Podziwiaj lokalną architekturę i modernistyczne budynki, mijając centrum miasta. Będąc w porcie, poświęć trochę czasu na relaks na plażach Sóller, spacer po porcie rybackim z typowymi lokalnymi łodziami i ciesz się bogatą ofertą gastronomiczną. Później popłyń łodzią do Sa Calobra na wycieczkę wzdłuż nierównego północnego wybrzeża wyspy. Podziwiaj naturalną scenerię Sierra de Tramuntana z plażami, górami, jaskiniami i klifami. W Sa Calobra możesz poświęcić do 3,5 godziny na spacer po mieście, popływać w najbardziej krystalicznych wodach Majorki lub odwiedzić najlepiej ukryty cud wyspy, Torrent de Pareis. Po zakończeniu dnia wsiądź na pokład łodzi z powrotem do portu Sóller, wsiądź do tramwaju powrotnego z powrotem na stację Sóller i złap pociąg, który zabierze Cię z powrotem do punktu początkowego.

Majorka: wycieczka po wyspie z transferem łodzią, pociągiem i hotelem

3. Majorka: wycieczka po wyspie z transferem łodzią, pociągiem i hotelem

Ta wycieczka jest znana jako "Island Tour of Mallorca", ponieważ jest to podróż, która pozwala odkryć miasta, takie jak Sóller, port Sollers, klify La Calobra i wybrzeże północno-zachodniej Majorki wokół Serra de Tramuntana, korzystając z różnych środków transportu, takich jak pociąg, tramwaj i łódź. Podróż rozpoczyna się od przejazdu zabytkowym pociągiem z Palmy do Sóller, uroczego miasteczka z pięknym placem i zabytkowym kościołem. Nie ma czasu na zwiedzanie tego miasta, ponieważ po przybyciu na miejsce wsiądziesz do zabytkowego drewnianego tramwaju, który zabierze Cię na malowniczą przejażdżkę przez gaje pomarańczowe i malownicze wioski do Port de Sóller, gdzie będzie czekać łódź do La Calobra - ta część podróży jest szczególnie zapierająca dech w piersiach, ponieważ z bliska zobaczysz surowe klify i krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego. Po przybyciu do La Calobra będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie okolicy, która obejmuje piękną plażę i naturalny kamienny łuk. Możesz także odwiedzić Torrent de Pareis, oszałamiający wąwóz wyrzeźbiony przez górski strumień. Na koniec pojedziesz autobusem z powrotem do miejsca spotkania Ogólnie rzecz biorąc, ta wycieczka to doskonały sposób na poznanie jednych z najpiękniejszych krajobrazów i uroczych miasteczek Majorki. Trasę można pokonać w odwrotnej kolejności, w zależności od rozkładu jazdy pociągu i tramwaju, a trasę z łodzią można zmienić na panoramiczną trasę z autobusem, aby dotrzeć do La Calobra, jeśli panują złe warunki pogodowe. *W takich przypadkach nie przysługuje żadna rekompensata.

Alcudia/Marratxi: Zwiedzanie Valldemossy i Soller tramwajem i autobusem

4. Alcudia/Marratxi: Zwiedzanie Valldemossy i Soller tramwajem i autobusem

Odkrywaj przez cały dzień zakątki północnej Majorki z wizytą w miejscowościach Soller i Valldemossa. Swoją przygodę zacznij od przejazdu w góry doliny Soller, gdzie przespacerujesz się w kierunku dworca. Na miejscu obejrzyj wystawę ceramik Picassa i obrazów Miro. Spaceruj po miejscowości Soller, podziwiając główny plac, modernistyczną fasadę kościoła i dom Can Prunera. Zabytkowym pociągiem Tren Sóller udaj się do portu w Soller, gdzie poznasz jego historię, a następnie ciesz się wolnym czasem na lunch gdzieś w okolicy. Później podróżuj dalej po górskich drogach, przejeżdżając obok Llucalcari, Deia i La Foradada, i zatrzymując się na zrobienie zdjęć po drodze. Na koniec dotrzyj do miejscowości Valldemossa, gdzie wybierzesz się na 80-minutowe zwiedzanie. Zdecyduj, czy chcesz zobaczyć klasztor Kartuzów, czy po prostu zrelaksować się przy kawie, zanim udasz się w drogę powrotną.

Palma Mallorca: Najważniejsze atrakcje i wycieczka po Scavenger z przewodnikiem

5. Palma Mallorca: Najważniejsze atrakcje i wycieczka po Scavenger z przewodnikiem

Poznaj Palma de Mallorca we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ekscytujące fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Odkryj inną stronę Palma de Mallorca podczas tej zabawnej wycieczki. Spaceruj i odkrywaj to tętniące życiem miasto. Koniecznie zrób zdjęcia katedry w Palmie i pięknego parku Sa Feixina. Poszukiwanie śmieci to świetna codzienna czynność, na wieczory kawalerskie lub panieńskie, przyjęcia urodzinowe lub imprezy integracyjne. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanego pociągu do Sóller! Odwiedź Plaza España, centralny punkt Majorki, nawet Plaza Mayor da ci przedsmak historii, ponieważ jego różnorodne zastosowania pokazują długie życie tego miejsca. Zrób zdjęcie w kościele św. Eulalii, jednym z najstarszych kościołów katolickich na Majorce, i daj się zgubić w San Francisco de Palma, być może wyjątkowej architekturze wnętrza kościoła. Odwiedź kościół Monti Sion, jeden z najstarszych kościołów w mieście. Miniesz także katedrę Santa Maria of Palma, symbol słonecznego nadmorskiego miasta. Podziwiaj La Plaza de la Reina, jest to jeden z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych placów w dolnej części Palms. Siedziba gildii Palma de Mallorca swoim niepowtarzalnym stylem oczaruje Ciebie i Twój aparat! Zobacz, spaceruj i zrelaksuj się w Parc de Sa Feixina, aby zrobić ostatnie zdjęcie po tej wyjątkowej wycieczce!

Z Palmy: wycieczka z przewodnikiem po Serra Tramuntana i klasztorze Lluc

6. Z Palmy: wycieczka z przewodnikiem po Serra Tramuntana i klasztorze Lluc

Dołącz do najsłynniejszej i najpiękniejszej wycieczki na Majorce podczas jednodniowej wycieczki, która rozbudzi wszystkie Twoje zmysły dzięki różnym krajobrazom i różnorodnym czarującym środkom transportu. Wyjeżdżamy z okolic centrum Palmy i kierujemy się do Lluc, gdzie znajduje się słynny klasztor Lluc, otoczony górami Tramuntana. Lluc jest uważane za duchowe centrum Majorki, a jego piękno zapiera dech w piersiach. Będziesz mieć tutaj trochę wolnego czasu na zwiedzanie klasztoru lub spacer po terenie i okolicy. Będziemy kontynuować naszą wycieczkę przez góry naszym klimatyzowanym autokarem, a zobaczysz wspaniałe widoki na pasmo górskie Serra de Tramuntana, gdy powoli wijemy się krętymi wiejskimi drogami do wybrzeża. Wycieczka obejmuje wspaniałą przejażdżkę łodzią wzdłuż zachodniego wybrzeża, podczas której można podziwiać niesamowite widoki na wioski, góry i wybrzeże. Zobaczysz przypominające kras skały wznoszące się z morza jak majestatyczne posągi, gdy poczujesz delikatną morską bryzę na twarzy i zrobisz jedne z najlepszych zdjęć z wakacji. Po wycieczce statkiem, która zakończy się w Puerto de Soller, możesz skorzystać z dwóch dodatkowych środków transportu: najpierw pojedziesz starym tramwajem, który zabierze Cię wzdłuż wybrzeża Puerto de Soller, z pięknymi nadmorskimi widokami, a następnie przez wzgórza do centrum Starego Miasta w Soller. Stąd wsiądziesz do słynnego i wyjątkowego pociągu Soller, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez dolinę Soller, przez górskie tunele, a następnie na obrzeża Palmy. Tam będzie czekał Twój autokar, który zabierze Cię z powrotem do punktu początkowego po niesamowitym dniu spędzonym na Majorce.

Majorka: malownicza całodniowa wycieczka z północy

7. Majorka: malownicza całodniowa wycieczka z północy

Zobacz Majorkę z kilku wyjątkowych punktów widokowych podczas 9-godzinnej wycieczki krajobrazowej. Podróżuj autokarem, pociągiem, tramwajem i łodzią i odkryj liczne skarby tej wyspy. Wyruszysz w autokarze z północy Majorki i zobaczysz wspaniałe klify pasma górskiego Serra de Tramuntana. Podążaj dalej serpentynami wzdłuż wybrzeża Majorki i poznaj wąwozy Pereis i la Calobra – ukryte klejnoty zachodniego wybrzeża. W la Calobra lub Puerto Soller zatrzymasz się na lunch. Następnie popłyniesz łodzią podziwiać najwspanialsze widoki wybrzeża Majorki. Wypatruj willi celebrytów i eleganckich domów ukrytych między sosnami i drzewami oliwnymi. Później przejedziesz się urokliwym tramwajem wzdłuż nadbrzeża w Puerto Soller. W Soller wsiądziesz do zabytkowego pociągu i wyruszysz w podróż przez zagajniki cytrusowe i oliwne. Usiądź wygodnie w starodawnych wagonach z mahoniowymi panelami i mosiężnymi okuciami i cofnij się w czasie.

Palma de Mallorca: całodzienna wycieczka po północnym wybrzeżu

8. Palma de Mallorca: całodzienna wycieczka po północnym wybrzeżu

Ucieknij z miasta i zanurz się w naturalnym pięknie Majorki! Dołącz do mnie w jednodniowej przygodzie wzdłuż oszałamiającego północnego wybrzeża wyspy. Zanurzmy się w krystalicznie czystej wodzie, będziemy wędrować po skalistych klifach i lasach sosnowych, eksplorować jaskinie morskie i odwiedzać urocze wioski, takie jak Deià, na smaczny lunch. Na dodatek zabiorę Cię do najbardziej zapierającego dech w piersiach punktu widokowego nad morzem. Zatrać się w magii wyspy i znów poczuj się jak dziecko! Ta wycieczka jest idealna dla miłośników przyrody i aktywnych poszukiwaczy przygód, którzy chcą odkryć wyspę od podszewki. Wielkość grupy jest ograniczona do 8 osób, więc będziesz mieć szansę poznać nowych przyjaciół podczas odkrywania ukrytych klejnotów na wyspie. Jeśli wolisz bardziej prywatne doświadczenie, skontaktuj się ze mną bezpośrednio. Nie przegap szansy na dobrą zabawę, poznanie nowych przyjaciół i odkrycie najpiękniejszych naturalnych miejsc na Majorce! **Pamiętaj, że to doświadczenie obejmuje wędrówki po nierównym terenie i aby w pełni się nim cieszyć, powinieneś być w miarę sprawny i czuć się komfortowo przy umiarkowanych wyzwaniach związanych z wędrówkami.

Palma: całodniowa wycieczka Tramuntana z pociągiem do Sóller i lunchem

9. Palma: całodniowa wycieczka Tramuntana z pociągiem do Sóller i lunchem

Dołącz do wycieczki historyczną koleją znaną jako „Czerwona Błyskawica” z Palmy do Sóller. Podróżuj przez malownicze krajobrazy, mijając gaje pomarańczowe i pola migdałowe przez idylliczne miasteczko Bunyola. Będąc w Sóller, kontynuuj podróż do niesamowitych modernistycznych domów. Doświadczenie, nie tylko kulturowe, ale i kulinarne; spróbuj lodów pomarańczowo-kremowych w znanej na całym świecie spółdzielni „Fet-a-Sóller”. Możesz wybrać przejazd zabytkowym tramwajem z Sóller do Port de Sóller, płatny w ciągu dnia. Po około 25 minutach jazdy piękną nadmorską promenadą pociąg zatrzymuje się w centrum miasteczka. Spaceruj po tym idyllicznym miasteczku portowym, zatrzymaj się w przytulnej restauracji i delektuj się pysznym tapas. Następnie wybierz się wygodnym minibusem przez zapierający dech w piersiach panoramiczny odcinek gór Tramuntana do kolonii artystów Deía. Wejdź na najwyższy punkt miasta, aby podziwiać niesamowity widok na szczyty gór Tramuntana, malownicze doliny, wybrzeże i morze. Po spacerze poczęstuj się na platformie widokowej wiejskiej posiadłości Son Marroig i odkryj tajemnicę „Ucha Boga”. Kontynuuj podróż do Valdemossa, mijając potężny las dębów ostrolistnych i przechadzaj się po idyllicznym miasteczku. Odwiedź wspaniałe muzeum malarza Josepa Colla Bardoleta i zobacz słynny klasztor kartuzów, w którym mieszkał i pracował Chopin. Ciesz się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie wśród pięknych domów otoczonych śródziemnomorskimi ogrodami pełnymi drzewek pomarańczowych i cytrynowych.

Palma: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

10. Palma: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanego pociągu do Sóller! Odwiedź Plaza España, centralny punkt Majorki. Nawet Plaza Mayor pozwoli Ci poczuć smak historii, ponieważ jego liczne zastosowania pokazują długie życie tego miejsca. Zrób zdjęcie w kościele św. Eulalii, jednym z najstarszych kościołów katolickich na Majorce i daj się zatracić w San Francisco de Palma, być może wyjątkowej architekturze wnętrz kościoła. Odwiedź kościół Monti Sion, jeden z najstarszych kościołów w mieście. Miniesz także katedrę Santa Maria of Palma, symbol słonecznego nadmorskiego miasta. Podziwiaj La Plaza de la Reina, to jeden z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych placów w dolnej części Palm. Ratusz w Palma de Majorca swoim niepowtarzalnym stylem zachwyci Ciebie i Twój aparat! Zobacz, spaceruj i zrelaksuj się w Parc de Sa Feixina, aby zrobić ostatnie zdjęcie po tej wyjątkowej wycieczce!

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Pociąg do Sóller, Palma de Mallorca: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pociąg do Sóller, Palma de Mallorca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pociąg do Sóller, Palma de Mallorca? Kliknij tutaj.

Pociąg do Sóller, Palma de Mallorca: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1904 recenzji)

Nasz przewodnik Sebastian opiekował się nami od początku do końca. Ciepłe powitanie, humor, wyjaśnienia z wysokiej jakości tłumaczeniem. Mogliśmy podróżować różnymi środkami transportu (pociągiem i zabytkowym tramwajem) bez stresu i z odpowiednią ilością przerw. Niezapomniane widoki! Punkt odlotu i przyjazdu przed naszym hotelem, prawdziwy plus! Jedynym minusem jest organizacja zaplecza gastronomicznego w Porcie Sa Calobra. Źle zorganizowana samoobsługa z restauratorami. Około 30 minut, aby można było obsłużyć 16 osób. Na szczęście jest to brane pod uwagę w porze lunchu.

Wspaniała i ekscytująca przejażdżka pociągiem przez góry Majorki, tramwajem przez Soller do portu i przybrzeżną motorówką wzdłuż skalistego wybrzeża Majorki przez otwarte morze do ukrytej zatoki Sa Calobra. Po prostu świetnie. Następnie autobusem przez góry z niesamowitymi panoramami wyspy do sanktuarium Lluc. Potem powrót do Palmy. Przygoda z czterojęzycznym przewodnikiem i mnóstwem wyjaśnień na trasie. Wycieczka jest warta każdego grosza.

Tę wycieczkę zarezerwowałem w GetYourGuide i uznali ją za idealną. przewodnik był zabawny i ma mój najwyższy szacunek za prowadzenie całej wycieczki w 3 językach. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć i doświadczyć rzeczy, bez których byśmy nie zobaczyli (zwłaszcza bez samochodu). Zdecydowanie warte swojej ceny. Duża rekomendacja

Bardzo fajna wycieczka: dużo widziałem, naprawdę warto. Pogoda również była dobra; krótko mówiąc, było w 100% przyjemnie. Przewodnik (o ile się nie mylę Bartłomiej) był towarzyszem idealnym.

Różnorodne środki transportu, piękne widoki i jazda górskimi, bardzo krętymi i wąskimi drogami sprawiły, że tego dnia napewno nie zapomnę. Świetna wycieczka.