Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Płowdiw

Płowdiw – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do Płowdiw vanem z opcjami przewodnika

1. Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do Płowdiw vanem z opcjami przewodnika

Dołącz do tej zwykle małej wycieczki grupowej (w większości przypadków grupa liczy do 20 osób), aby odkryć najstarsze istniejące miasto w Europie - Płowdiw - jego stolicę kultury na rok 2019! Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 9:00. Bądź na miejscu spotkania - na parkingu za katedrą Aleksandra Newskiego o 8:45 i poproś o przewodnika City Tour i vana (nasi przewodnicy zwykle noszą niebieskie ubrania). Czas podróży do Płowdiw wynosi około 2 godzin. Tam, jeśli wybrałeś opcję z przewodnikiem, będziesz miał 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po starym mieście, gdzie będziesz mógł zobaczyć niezwykłe domy Revival, widoki ze wzgórza, rzymski teatr i stadion , a także głównej ulicy spacerowej. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz miał 2 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz zjeść lunch, sprawdzić sklepy i odwiedzić niektóre muzea. Jeśli zarezerwowałeś opcję z przewodnikiem, po przyjeździe będziesz miał 4 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Powrót do Sofii odbywa się o godzinie 15:00, a powrót między 17:00 a 17:30, w zależności od natężenia ruchu.

Z Sofii: Płowdiw - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

2. Z Sofii: Płowdiw - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Ta całodniowa wycieczka rozpoczyna się 2-godzinną jazdą z Sofii do Płowdiwu, jednego z najstarszych miast w Europie. Podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem odkryj historię i kulturę tego 8000-letniego miasta, które zostało zasiedlone przez cywilizacje rzymską, bizantyjską, osmańską i bułgarską. Zobacz zabytki starego miasta, w tym muzea, zabytki i odrodzone domy z epoki, które stoją przy brukowanych uliczkach. Poznaj Muzeum Etnograficzne i imponujący Teatr Rzymski. Anglojęzyczny przewodnik będzie towarzyszył grupie przez cały dzień i wskaże najciekawsze skarby architektury i kultury regionu oraz przedstawi komentarz na temat współczesnego życia w Bułgarii. Wycieczka oferowana jest również z audioprzewodnikiem ONLINE w chmurze w różnych językach (EN, ES, IT, FR, DE, RU). Do pobrania i używania wymagany jest INTERNET. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z powodu”.

Z Sofii: całodniowa wycieczka do klasztoru Rila i miasta Płowdiw

3. Z Sofii: całodniowa wycieczka do klasztoru Rila i miasta Płowdiw

Odkryj najsłynniejsze miejsca Bułgarii w 1 dzień z Sofii: klasztor Riła wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i miasto Płowdiw podczas małej wycieczki z przewodnikiem w małej grupie. Spaceruj po witrynach we własnym, wygodnym tempie, bez konieczności podążania za innymi. Uzyskaj fachowe porady lokalne od przyjaznego, anglojęzycznego gospodarza i skorzystaj z niezawodnych i wygodnych transferów. Wyjedź z centrum Sofii o 7:30 i podróżuj autobusem wahadłowym z przyjaznym, anglojęzycznym gospodarzem. (W okresie od października do kwietnia odjazd z Sofii następuje o godzinie 07:00, a autobus jedzie najpierw do klasztoru Rila, a następnie do Płowdiwu. Powrót do Sofii około 20:00). Po 2-godzinnym transferze klimatyzowanym minibusem dotrzesz do Płowdiwu i zyskasz ponad 4 godziny na zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Bułgarii, słynącego ze Starego Miasta, pozostałości rzymskich i dzielnicy artystycznej Kapana. Twój kierowca zapewni Ci bezpłatną kopię turystycznej mapy miasta i lokalne wskazówki. Spotkaj się ponownie ze swoim gospodarzem o 14:00 i kontynuuj 3,5-godzinny transfer (wliczona jest krótka przerwa w połowie drogi) malowniczymi górskimi drogami do średniowiecznego klasztoru Riła w spektakularnych Górach Riła. Tam masz ponad godzinę na zwiedzanie kompleksu klasztornego we własnym tempie – to więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć wszystkie główne części kompleksu. Klasztor został założony przez pustelnika Iwana Rilskiego w 927 roku. Podziwiaj freski w głównym kościele i niezależnie odwiedź muzeum i średniowieczną wieżę. Wsiądź do autobusu wahadłowego o godzinie 18:30 w ustalonym miejscu spotkania i wieczorem wróć do Sofii, aby wysiąść na miejscu spotkania około 20:30 na placu Aleksandra I w centrum Sofii.

Z Sofii: całodniowa wycieczka do Płowdiwu i twierdzy Asen

4. Z Sofii: całodniowa wycieczka do Płowdiwu i twierdzy Asen

Po 2-godzinnej jeździe samochodem rozpocznij tę całodniową wycieczkę w jednym z najstarszych miast Europy, Płowdiw. Spaceruj brukowanymi uliczkami i odwiedź XIX-wieczny dom, aby dowiedzieć się o życiu w okresie Imperium Osmańskiego. Zwiedź teatr rzymski, stadion rzymski i kościół, a następnie ciesz się 2 godzinami wolnego czasu na spacer, lunch i kawę wzdłuż głównego deptaka. Po zwiedzeniu Płowdiwu spotkaj się z vanem i przewodnikiem, aby odbyć 30-minutową przejażdżkę do Twierdzy Asen. Podziwiaj tę piękną, średniowieczną strukturę i poznaj historię tego miejsca przed zrobieniem zdjęć z góry. Rozpocznij podróż powrotną do Sofii z przewidywanym czasem przyjazdu około 18:00-18:30.

Płowdiw i Koprivshtitsa Całodniowa wycieczka z Sofii

5. Płowdiw i Koprivshtitsa Całodniowa wycieczka z Sofii

2 godziny jazdy samochodem z Sofii zabierze Cię do miasta Płowdiw, drugiego co do wielkości miasta Bułgarii i jednego z jej najstarszych miast. W ciągu 2-3 godzin spaceru po mieście odkryjesz historię i kulturę stojącą za 7000-letnią osadą, napisaną przez cywilizacje rzymską, bizantyjską, osmańską i bułgarską. Możesz cieszyć się zwiedzaniem Starego Miasta z jego muzeami, zabytkami historycznymi, odrodzonymi kamienicami, brukowanymi uliczkami ze sklepami z pamiątkami lub zachwycić się bogatym Muzeum Etnograficznym i starożytnym Teatrem Rzymskim. Poczuj atmosferę tego artystycznego i handlowego centrum i zjedz lunch w lokalnych restauracjach. Następnym przystankiem w drodze powrotnej jest urocze miasteczko Koprivshtitsa z fascynującą historią i autentyczną XIX-wieczną architekturą. Spędź resztę dnia w wolnym czasie w tym małym i malowniczym mieście położonym w środkowej Bułgarii, rozsianym wśród zboczy Srednej Góry, które niosą ze sobą szczególnego ducha spokoju i wieczności. Niegdyś scena bitew o wyzwolenie Bułgarii, obecnie miasto zamienia się w muzeum Okresu Odrodzenia Bułgarii. Tutaj możesz odwiedzić domy niektórych z najwybitniejszych Bułgarów, pisarzy i buntowników oraz podziwiać ogromne kolekcje skarbów etnograficznych, w tym starożytną broń, skomplikowane stroje narodowe i oszałamiającą biżuterię. Wycieczka jest również oferowana z audioprzewodnikiem ONLINE w chmurze w różnych językach (EN, ES, IT, FR, DE, RU). Do pobrania i używania wymagany jest INTERNET. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z powodu”.

Z Sofii: Płowdiw, twierdza Asen i klasztor Bachkowo

6. Z Sofii: Płowdiw, twierdza Asen i klasztor Bachkowo

Po odebraniu z hotelu lub miejsca zakwaterowania w Sofii, ciesz się półtorej godziny jazdy malowniczą trasą do Płowdiwu. Odwiedź zabytki o znaczeniu historycznym, takie jak teatr rzymski i stadion rzymski. Spaceruj po Starym Mieście i podziwiaj architekturę domów, muzeów i brukowanych uliczek typowych dla okresu Odrodzenia. Po tradycyjnym bułgarskim obiedzie wybierz się na 25-minutową przejażdżkę do twierdzy Asenova położonej na szczycie klifu w górach Rodopy. Podziwiaj ten średniowieczny budynek i zapierające dech w piersiach widoki na dolinę. Odwiedź klasztor Baczkowo, założony w 1083 roku i zobacz piękne malowidła ścienne, które zachowały się do dziś. Zakończ wycieczkę przejażdżką powrotną do Sofii, gdzie zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania.

Płowdiw: samodzielna wycieczka audio po Starym Mieście

7. Płowdiw: samodzielna wycieczka audio po Starym Mieście

Każdy podróżnik w Bułgarii chce odwiedzić najciekawsze miejsca i zabrać ze sobą jak najżywsze wrażenia. Twoja kolekcja wspomnień będzie kompletna, jeśli odwiedzisz zabytki Płowdiwu, stolicy kultury, w towarzystwie audioprzewodnika. Będziesz zwiedzać stare miasto Płowdiw we własnym tempie, korzystając z audioprzewodnika i mapy trasy wycieczki. Zbliżając się do żądanego obiektu wybierasz jego numer i uruchamiasz odtwarzanie. Po opłaceniu wycieczki na Twój adres e-mail zostanie wysłany link z dostępem do plików audio. W dniu wycieczki, którą wybrałeś, link stanie się aktywny i będzie ważny przez 24 godziny. Nagrań audio odsłuchasz przez telefon. Do słuchania nagrań w świątyniach potrzebny będzie internet i słuchawki. Uwaga: zużycie internetu jest minimalne! Pierwszym punktem jest Stadion Rzymski, później będziesz miał okazję zwiedzić antyczny teatr, dom Kliantego i Lamartine'a. Szlak można kontynuować ulicą Saborną i wejść do wyjątkowego muzeum cerkwi ormiańskiej, gdzie można zobaczyć gwóźdź i kawałek deski z łacińskim skrótem INRI (Jezus Nazarejczyk, Król Żydów), który został przybity do głowa Jezusa na krzyżu. Co więcej, zdaniem specjalistów, muzeum posiada jedne z najbogatszych na świecie kolekcji artefaktów związanych z historią Ormian. Następnie możesz kontynuować podróż do Nebet Tepe, skąd będziesz cieszyć się pięknym widokiem na miasto stojące pomiędzy stuletnimi ruinami. Przechodząc ulicą Rzemieślników, zostaniesz poprowadzony do Wschodniej Bramy Philippopolis i Małej Bazyliki, gdzie odkryjesz piękną rzymską mozaikę. Idąc drogą docenisz Wielką Bazylikę i oczywiście muzeum Trakart. Zwiedzanie kończy się zwiedzaniem nowego centrum miasta i fragmentem Stadionu Rzymskiego. Proponowana trasa jest okrężna i wydaje się najwygodniejsza, aby zobaczyć wszystkie zabytki, ale możesz ją dowolnie przebudować według własnych upodobań, ponieważ decydujesz, kiedy i jakich nagrań audio słuchać. Czas trwania wycieczki może się różnić według Państwa od 2,5 godziny do 4 godzin.

Płowdiw: Klasztor Bachkovo, twierdza Asen i Wonder Bridges

8. Płowdiw: Klasztor Bachkovo, twierdza Asen i Wonder Bridges

Rozpocznij wycieczkę od imponującej fortecy Asen, w pobliżu uroczego miasta Asenovgrad. Poznaj niezwykłe pozostałości fortecy króla Iwana Asena i odkryj pobliski starożytny XII-wieczny kościół pomalowany autentycznymi fragmentami ikonografii, a także kamienny napis wyrzeźbiony przez samego króla Iwana Asena. Kontynuuj wycieczkę przejażdżką do malowniczego klasztoru Bachkovo, drugiego co do wielkości w Bułgarii i mającego ponad tysiąc lat. Podziwiaj świętą ikonę Matki Boskiej z XIV wieku, która spoczywa w środku, a także uderzające freski na ścianach klasztoru Zakończ wycieczkę wizytą w „Cudownych Mostach”. Położone wysoko w przepięknych Rodopach, na wysokości 1450 metrów nad poziomem morza, podziwiaj te wyjątkowe marmurowe mosty powstałe w wyniku erozyjnej działalności dawnej rzeki o wysokiej wodzie. Latem najdłuższa linia tyrolska na Półwyspie Bałkańskim (240 metrów) rozciągająca się między 2 mostami jest dostępna dla bardziej żądnych przygód podróżników.

Z Sofii: Płowdiw, twierdza Asen i klasztor Bachkowo

9. Z Sofii: Płowdiw, twierdza Asen i klasztor Bachkowo

Opuść Sofię i ciesz się całodniową wycieczką do Płowdiwu, twierdzy Asen i klasztoru Baczkowo z licencjonowanym przewodnikiem. Podczas tej wycieczki zobacz niektóre z najciekawszych miejsc historycznych w okolicy, takie jak Nebet Tepe, rzymski teatr w Phillippolis i kościół Najświętszej Marii Panny. Opuść Sofię i wybierz się na całodniową wycieczkę do Płowdiwu, twierdzy Asen i klasztoru Baczkowo. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu w Sofii i zrelaksuj się podczas 90-minutowej jazdy samochodem do Płowdiwu. Odwiedź miejsce Nebet Tepe, starożytną osadę założoną około 4000 lat pne i zobacz kilka historycznych budynków. Udaj się do rzymskiego teatru Phillippolis, jednego z najlepiej zachowanych starożytnych teatrów na świecie. Podziwiaj misterną drewnianą architekturę domu Hindliyana, zanim udasz się do nowoczesnej dzielnicy Kapana, aby zwiedzić sklepy i przespacerować się po jednym z najdłuższych deptaków w Europie. Zrelaksuj się podczas około 30-minutowej jazdy samochodem z Płowdiw do twierdzy Asen, położonej na szczycie wzgórza w pięknych Rodopach. Dowiedz się, jak wyglądała twierdza, która broniła trasy z Morza Egejskiego do Tracji, i zobacz ruiny samego fortu oraz kościół Najświętszej Maryi Panny. Podziwiaj niektóre fragmenty XIV-wiecznych malowideł ściennych w kościele i zobacz jego prostokątną wieżę, uważaną za najwcześniejszą zachowaną wieżę tego typu na Bałkanach — podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki ze szczytu twierdzę przed wyjazdem na następny przystanek. Zostaw fortecę i zatrzymaj się w klasztorze Baczkowo, drugim co do wielkości klasztorze w Bułgarii. Zwiedź główny kościół z jednym z najstarszych ikonostasów w Bułgarii i cudowną Ikoną Marii Panny, największym freskiem z XIX wieku. Wędruj po klasztorze i zobacz starą jadalnię i oryginalny marmurowy stół, przy którym mnisi jedli przez ponad trzy wieki, i przyjrzyj się dobrze zachowanym malowidłom ściennym w kościołach św. Archaniołów i św. Mikołaja. Usiądź na dziedzińcu i ciesz się spokojną atmosferą i imponującymi drzewami. Kup rękodzieło, miód, domowy dżem, jogurt, zioła i inne prezenty w drodze powrotnej aleją klasztorną przed powrotem do Sofii w około 2 godziny i 20 minut jazdy samochodem.

Z Płowdiw: jednodniowa wycieczka po cudownych mostach i kuchni Rodopów

10. Z Płowdiw: jednodniowa wycieczka po cudownych mostach i kuchni Rodopów

Cudowne mosty to oszałamiający zestaw cudów natury, które zostały wyrzeźbione w litej skale przez miliony lat. Z zapierającymi dech w piersiach widokami na rwącą rzekę poniżej i wyjątkowymi formacjami skalnymi jest to miejsce inne niż wszystkie. Wieś Kosowo to spokojny i autentyczny zakątek Bułgarii, z tradycyjnymi domami, brukowanymi uliczkami i silnym poczuciem wspólnoty. Tutaj zwiedzający mogą doświadczyć uroku wiejskiego życia i podziwiać dobrze zachowane zabytki historyczne i kulturowe dziedzictwo wioski, a także skosztować niesamowitej kuchni Rodopów. O 08:00 Twój przewodnik odbierze Cię z hotelu i rozpoczniesz piękną i malowniczą wycieczkę w kierunku atrakcji dnia - Cudownych Mostów. Wspaniałe mosty to zestaw unikalnych naturalnych mostów, które powstały przez miliony lat w procesie erozji. Mosty te znajdują się w Rodopach w Bułgarii i są uważane za jedne z najbardziej zachwycających i niezwykłych formacji geologicznych w Europie. Każdy most jest wykuty w litej skale i jest wynikiem nieustępliwego działania wody w czasie. Mosty różnią się rozmiarem, kształtem i wysokością, ale wszystkie mają naturalne piękno, które naprawdę zapiera dech w piersiach. Niektóre mosty mają ponad 100 metrów wysokości i rozpiętość do 50 metrów w poprzek. Najwyższy i najsłynniejszy most, znany jako Eye Bridge, jest popularnym miejscem wśród turystów i jest uważany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej imponujących cudów natury w Bułgarii. Po podziwianiu potęgi Natury rozpoczniemy jazdę w głąb gór, a naszym celem jest dotarcie do niezwykle pięknej małej wioski, w której skosztujesz kultury i wyjątkowej kuchni regionu Rodopy. Wieś znana jest z dobrze zachowanego dziedzictwa historycznego i kulturowego, z wieloma tradycyjnymi domami i budynkami sprzed kilkuset lat. Odwiedzający Kosowo mogą podziwiać architekturę i misterne detale starych domów, które charakteryzują się drewnianymi balkonami i misternymi rzeźbami. Po Kosowie rozpoczniemy naszą podróż powrotną do Płowdiwu. Po drodze możemy zatrzymać się i odwiedzić drugi co do wielkości klasztor w Bułgarii – klasztor Baczkowo. Jego historia rozpoczęła się w XI wieku, ale słynie głównie z miejsc pochówku dwóch bułgarskich bohaterów, odpowiedzialnych za ratowanie Żydów w Bułgarii podczas II wojny światowej. Pomimo historycznej wartości miejsca, klasztor jest również bardzo piękny i otoczony malowniczymi krajobrazami. Razem te miejsca oferują wyjątkowe i niezapomniane wrażenia, które zainspirują Cię i zmotywują. Dołącz do nas w tej jednodniowej wycieczce i odkryj piękno i cuda Bułgarii!

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 69
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Płowdiw

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Płowdiw?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Płowdiw

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Płowdiw to:

Sofia

Płowdiw: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Płowdiw? Kliknij tutaj.