Atrakcje i wycieczki
Plaza Nueva, Grenada

Plaza Nueva, Grenada – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada City Train 1 lub 2-dniowy bilet Hop-On Hop-Off

1. Granada City Train 1 lub 2-dniowy bilet Hop-On Hop-Off

Odkryj najbardziej fascynujące zabytki Granady na pokładzie pociągu miejskiego. Stwórz własny plan podróży, wysiadaj i wróć w wolnym czasie i odkryj jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Wskocz na Trasę Alhambra w ciągu dnia, aby odwiedzić najważniejsze miejsca w mieście. Zbliż się do imponującego pomnika Alhambry, podziwiaj widoki z Mirador de San Cristóbal lub podziwiaj między innymi katedrę w Granadzie. Wybierz jedną z dwóch oferowanych opcji biletu i wybierz się w podróż w jedną stronę lub ciesz się możliwością wsiadania i wysiadania tyle razy, ile chcesz na dowolnym z naszych przystanków. Zobacz miasto i odkryj ciekawe miejsca znajdujące się w pobliżu przystanków. Pociągi Alhambra Route (zielona linia) kursują co 30 – 45 minut: 1A Alhambra Generalife/Taquillas 1B Alhambra Palacios Nazaríes/Puerta Justícia 2 Cuesta Gomerez Plac Nueva 3 4 Paseo de los Tristes 5 Mirador de San Cristóbal/Albaicín 6 Monasterio de la Cartuja 7 Plaza de Toros 8 Katedra/Plaza Romanilla 9 Calle Alhóndiga/Recogidas 10 Plaza Mariana Pineda/El Corte Inglés 11 Calle Molinos/Campo del Principe 12 Hotel Alhambra Palace/Carmen de los Mártires

Granada: Odkryj Albaicín i Sacromonte o zachodzie słońca

2. Granada: Odkryj Albaicín i Sacromonte o zachodzie słońca

Poznaj historyczne dzielnice Albaicín i Sacromonte w Granadzie podczas prywatnej lub grupowej wycieczki. Odkryj dwa najbardziej charakterystyczne obszary Granady późnym popołudniem, podziwiając ich wspaniałą historyczną architekturę odzwierciedlającą ich bogate dziedzictwo kulturowe. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Plaza Nueva i rozpocznij wycieczkę od zwiedzania dzielnicy Albaicín, wpisanej na listę obiektów z listy UNESCO. Spaceruj urokliwym labiryntem uliczek z przewodnikiem i podziwiaj fantastyczne widoki na Alhambrę z punktu widokowego San Nicolás. Następnie udaj się do dzielnicy Sacromonte, która zawiera ponad 3000 jaskiń i panoramiczne widoki z ukrytych obszarów. Ciesz się mnóstwem fantastycznych możliwości fotografowania miasta z malowniczej doliny z bogatą tradycją flamenco. Podziwiaj wspaniałą historyczną architekturę, która świadczy o islamskim dziedzictwie miasta. Odkryj więcej o historycznym znaczeniu Granady i różnorodnych wpływach kulturowych podczas zwiedzania obu obszarów o zachodzie słońca.

Granada: Albaicin i Sacromonte Electric Bike Tour

3. Granada: Albaicin i Sacromonte Electric Bike Tour

Z łatwością poruszaj się po wzgórzach dzielnic Sacromonte i Albaicin w Granadzie podczas wycieczki e-rowerem z lokalnym przewodnikiem. Cofnij się w czasie przez mauretańską historię Granady, jadąc do ukrytych punktów widokowych z zapierającymi dech w piersiach widokami na Alhambrę i Generalife. Wybierz wycieczkę prywatną lub grupową. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum miasta i wskocz na zmotoryzowany rower elektryczny Yamaha lub Bosch. Wyrusz w kierunku Albaicin, muzułmańskiej dzielnicy Granady i wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejedź przez labirynt kwiecistych, brukowanych uliczek, tętniących życiem placów i tradycyjnych carmens (domy otoczone murem z dużymi ogrodami). Zatrzymaj się po drodze w niektórych z najbardziej znanych punktów widokowych w mieście, a także w niektórych ukrytych klejnotach. W Mirador San Nicolás podziwiaj panoramiczne widoki na park Alhambra i Generalife i rozkoszuj się żywą atmosferą lokalnych ulicznych ulicznych straganów. Następnie przejdź do Sacromonte, domu lokalnej społeczności cygańskiej w Granadzie i serca kultury flamenco w mieście. Posłuchaj dźwięków muzyki flamenco płynącej ze wzgórz i poznaj historię domów jaskiniowych w okolicy, zanim w końcu wrócisz do centrum miasta.

Grenada: piesza wycieczka po Albaicín i Sacromonte

4. Grenada: piesza wycieczka po Albaicín i Sacromonte

Podróżuj przez wieki podczas tej 2,5-godzinnej pieszej wycieczki po najbardziej charyzmatycznych dzielnicach Granady: Albaicin i Sacromonte. Poznaj historię, legendy i lokalną kulturę pod okiem oficjalnego przewodnika. Odwiedź pozostałości po chwalebnych dynastiach, które rządziły ostatnim muzułmańskim królestwem Półwyspu Iberyjskiego. Mury, bramy, pałace i meczety czekają na Ciebie. Zaczynając od centrum miasta, będziesz wędrować wąskimi uliczkami Albaicin – dzielnicy mauretańskiej. Zachwyć się białymi domami i ukwieconymi balkonami. Jedź dalej do Sacromonte, dzielnicy „flamenco” w Granadzie. Dowiedz się, dlaczego ludzie mieszkają tutaj w jaskiniach wykutych w górach i dlaczego Cyganie wybrali to miejsce przed wiekami na swoją osadę.

Z Malagi i Costa Del Sol: Jednodniowa wycieczka do Granady

5. Z Malagi i Costa Del Sol: Jednodniowa wycieczka do Granady

Wykorzystaj maksymalnie wakacje na Costa del Sol podczas jednodniowej wycieczki do jednego z najbardziej charakterystycznych miast Andaluzji, Granady. Skorzystaj z odbioru z jednego z dogodnych miejsc spotkań i wysadź w centrum miasta, aby zwiedzać we własnym tempie. Po odebraniu z wybranego miejsca zbiórki w Maladze, Torremolinos, Benalmadenie lub Fuengiroli rozpocznij podróż do Granady. Podziwiaj widoki na pasmo górskie Sierra Nevada i zatrzymaj się po drodze na śniadanie (nie wliczone w cenę wycieczki). Po przybyciu do Granady ciesz się maksymalnie pięcioma godzinami wolnego czasu na zwiedzanie miasta we własnym tempie. Można podziwiać renesansową architekturę katedry w Granadzie lub odwiedzić marokańskie herbaciarnie na Calle Elvira na herbatę miętową lub lemoniadę. Alternatywnie, spędź dzień na zwiedzaniu słynnych barów tapas w Granadzie. Ulice otaczające Plaza Nueva i Calle Elvira pełne są tradycyjnych barów, w których do każdego drinka serwowana jest bezpłatna tapa. Jeśli Alhambra jest na Twojej liście życzeń, możesz wykorzystać swój wolny czas na zwiedzenie Pałaców Nasrydów i Generalife. Możesz także wędrować ulicami Albaicin i podziwiać panoramiczne widoki z Mirador San Nicolas lub zgubić się w uliczkach Sacromonte, kolebki kultury cygańskiej, i posłuchać unoszącej się muzyki flamenco w dół wzgórz. Pod koniec dnia spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu zbiórki i wsiądź do autobusu, aby pojechać z powrotem do miejsca odbioru.

Grenada: piesza wycieczka po Albaicín, Sacromonte i Muzeum Jaskiń

6. Grenada: piesza wycieczka po Albaicín, Sacromonte i Muzeum Jaskiń

Odwiedź niektóre z najbardziej charakterystycznych dzielnic Granady. Żadna wycieczka do Granady nie jest kompletna bez odwiedzenia Albaicín i Sacromonte. Trasa będzie przebiegać przez Albaicín, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. Znana również jako stara dzielnica muzułmańska, zawiera labiryntowe uliczki, dzięki którym odkryjesz fascynujący świat Al-Andalus i podziwiasz słynny krajobraz Granady od Punkt widokowy San Nicolás i nie tylko. Następnie udasz się do dzielnicy Sacromonte, która zawiera ponad 3000 jaskiń i panoramiczne widoki z ukrytych obszarów. Tutaj poznasz i zrozumiesz kulturę cygańską w Museo de las Cuevas, miejscu, które pokazuje ich historię poprzez legendy i taniec flamenco. Twoja wycieczka będzie również przebiegać przez główne miejsca w Granadzie, takie jak Plaza Nueva, Placeta de San Gregorio i Casa Enrique Morente, z których wszystkie są idealne do robienia zdjęć.

Grenada: Historyczne centrum i piesza wycieczka po Dolnym Albaicin

7. Grenada: Historyczne centrum i piesza wycieczka po Dolnym Albaicin

Odkryj najpiękniejsze place w mieście i wejdź do dolnej części dzielnicy Albaicin podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Granadzie. Poznaj wielokulturową historię miasta, oglądając zabytki, takie jak Corral del Carbón, Alcaiceria i Plaza Bib Rambla. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sercu miasta, przy pomniku katolickich królów Ferdynanda i Izabeli. Poznaj fascynującą historię Granady i jej znaczące dziedzictwo islamskie, a także rekonkwistę, która zakończyła się w Granadzie w 1492 r. Przejdź się z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta i zobacz zabytkowe budynki, takie jak Alcaiceria, kościół św. Chancillería i Królewskie Więzienie. Poznaj dolną część dzielnicy Albaicin z jej wąskimi, uroczymi uliczkami, które przywołują wspomnienia z mauretańskiej przeszłości. Zatrzymaj się w zachwycającym punkcie widokowym Alhambry, najsłynniejszego zabytku Granady, aby zrobić spektakularne zdjęcia.

Grenada: piesza wycieczka po Albayzin i Sacromonte

8. Grenada: piesza wycieczka po Albayzin i Sacromonte

Poznaj dzielnicę islamską i zabytkową dzielnicę Sacromonte w Granadzie podczas 2,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spaceruj wąskimi uliczkami Albayzín i podziwiaj kulturę Cyganów w oszałamiających jaskiniach Sacromonte. Wyjeżdżając z centralnego Plaza Nueva, poznaj historię Granady, miasta, które od XI wieku jest siedliskiem sztuki i architektury. Poznaj Albayzín, uważaną za jedną z najwspanialszych dzielnic miasta. Jest to część miasta, w której architektura hiszpańsko-muzułmańska jest najbardziej spektakularna, a widoki na Alhambrę są oszałamiające. Odkryj esencję islamskiej Granady wzdłuż labiryntu wąskich uliczek. Odkryj Sacromonte i podziwiaj jedną z najbardziej znanych cygańskich dzielnic w Hiszpanii oraz zobacz tradycyjne jaskinie, w których nadal mieszkają ludzie, otoczeni naturą oraz kulturą i sztuką Andaluzji. Podziwiaj widoki na miasto z miejsca, w którym sztuka, przyroda i dziedzictwo są najbardziej atrakcyjne.

Grenada: Albaicin i Sacromonte Segway Tour

9. Grenada: Albaicin i Sacromonte Segway Tour

Przeglądaj Grenadę na segwayu z lokalnym doświadczonym przewodnikiem. Ze względu na swoje położenie geograficzne Granada oferuje wspaniałe trasy z malowniczymi widokami. Miasto położone jest u podnóża gór Sierra Nevada, więc ulice biegną w górę iw dół, co czyni segway prawdopodobnie najwygodniejszym środkiem transportu. Skorzystaj z sesji treningowej na segwayu, aby poczuć się komfortowo, jeśli jesteś początkującym. Przejdź obok Plaza Nueva, Fuente del Toro, Paseo de los Tristes i starych cygańskich jaskiń aż do Abadia del Sacromonte. Opactwo Sacromonte zapewnia wgląd w kulturalną historię miasta. Oprócz historycznego znaczenia dzielnicy, położenie na wzgórzu oferuje wspaniałe widoki i możliwości robienia zdjęć. Wędruj wąskimi uliczkami dzielnicy Albaicin, przybliż meczet w Granadzie i rób zdjęcia na jednym z najsłynniejszych punktów widokowych, placu św. Mikołaja, gdzie można zobaczyć ogrody Alhambra i Generalife.

Granada: Wycieczka audio z przewodnikiem po mieście na smartfonie

10. Granada: Wycieczka audio z przewodnikiem po mieście na smartfonie

Wielu odwiedzających Grenadę kieruje się prosto do budzącej podziw Alhambry, ufortyfikowanego kompleksu pałacowego, który wznosi się ponad horyzont. Ale to tętniące życiem i zabytkowe miasto ma o wiele więcej do zaoferowania! Wędrówka po jego brukowanych placach, alejkach i punktach widokowych to doskonały sposób na poznanie jego bogatej 1000-letniej historii. Podczas tej pieszej wycieczki pokażę Ci piękne połączenie architektury mauretańskiej, renesansowej i barokowej, które znajdziesz wokół siebie w historycznym centrum Granady. Rozpoczniesz wycieczkę na Plaza Bib-Rambla, w samym sercu miasta, w pobliżu uroczej sieci uliczek targowych, Alcaicería, znajdującej się w miejscu dawnego głównego bazaru. Pokażę ci imponujący budynek, w którym w XVII wieku przechowywano węgiel drzewny, Corral del Carbón i Plaza Isabel La Católica, gdzie zobaczysz pomnik Izabeli I Kastylijskiej spotykającej się z Krzysztofem Kolumbem. Stamtąd poprowadzę Cię przez labirynt wąskich uliczek Albaicín – dawnej dzielnicy mauretańskiej, obecnie wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Udasz się do niektórych atrakcji miasta z epoki renesansu, w tym Monasterio de San Jerónimo w Granadzie (klasztor św. Ferdynand II Aragoński są pochowani. Podczas naszej wycieczki po tym wielowiekowym mieście będziesz miał również okazję: • Odwiedź słynne miejsca, takie jak El Bañuelo (łaźnie arabskie), Puente del Aljibillo – most prowadzący do Alhambry – oraz Palacio de la Madraza, zbudowany jako szkoła prawa koranicznego w XIV wieku • Spaceruj wzdłuż Paseo de los Tristes, znanego również jako Promenada Smutnych Ludzi, i przez place takie jak Plaza de la Trinidad i Plaza Nueva de Granada • Przeglądaj stragany z jedzeniem na centralnym targu w Granadzie, Mercado de San Agustín • Rozkoszuj się widokami na Alhambrę na Mirador Placeta de Carvajales • Zobacz jeden z najlepiej zachowanych mauretańskich domów, Casa de Zafra i Casa Natal de Enrique Morente, miejsce narodzin piosenkarza flamenco Enrique Morente • Dowiedz się o Peña La Platería, stowarzyszeniu kulturalnym poświęconym sztuce flamenco Podczas wycieczki poznasz również odpowiedzi na pytania: • Co się stanie, jeśli 2 stycznia zadzwonisz dzwonkiem na Torre de la Vela w Alhambrze? • Dlaczego katedra ma tylko jedną wieżę, a cesarz Karol V tylko jedno ramię? • Czyj duch nawiedza Kancelarię Królewską? • Dlaczego nie można spacerować po centrum miasta wzdłuż rzeki Darro? Daj sobie co najmniej 75 minut, aby jak najlepiej wykorzystać tę wycieczkę lub zatrzymaj się na chwilę w miejscach, kawiarniach lub barach, które przypadną Ci do gustu po drodze. Opowiem ci o wszystkim, od słynnych bezpłatnych tapas w Granadzie, po dramatopisarza Federico Garcię Lorcę i kilka najbardziej rozpowszechnionych błędnych przekonań na temat aspektów kultury andaluzyjskiej – w tym flamenco. I oczywiście będzie mnóstwo wspaniałych okazji do robienia zdjęć!

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 40
Sortuj wg::

Plaza Nueva, Grenada: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plaza Nueva, Grenada? Kliknij tutaj.

Plaza Nueva, Grenada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(2080 recenzji)

Zrobiliśmy tę wycieczkę, aby oszczędzić nogi po całym dniu chodzenia - przydatne do ustalenia orientacji, ale nie zabraliśmy na wakacje słuchawek do podłączenia (i nie chcieliśmy ich kupować), więc przegapiliśmy informacje - przejdziemy do Internetu i przeczytaj - zrobiłem podstawowe, więc za te pieniądze był dobry stosunek jakości do ceny.

TO świetna przejażdżka, zabierze Cię do każdej ważnej lokalizacji lub w jej pobliżu. Zasugeruję sprawdzenie zawieszenia i hamulców w tych autobusach, w niektórych miejscach są one trudne. Poza tym jest to świetny sposób na poruszanie się.

Za dużo ludzi, nie zawsze wygodnie, nie temos, żeby dobrze widzieć, ale dobry sposób na obejście miasta, a potem wysiadanie w strategicznych miejscach, żeby pogłębić zabytki i dzielnice.

Super przyjazny, mieliśmy bilet na 1 x, uprzejmie zamieniono na bilet dzienny za niewielką dopłatą

Bardzo wygodny, kompletny spacer do miasta, optymalny stosunek ceny do usługi 👍