Dodaj daty

Plaża Jaskinia Betina

Plaża Jaskinia Betina – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczki kajakowe z nurkowaniem i przekąskami w ciągu dnia i o zachodzie słońca

1. Wycieczki kajakowe z nurkowaniem i przekąskami w ciągu dnia i o zachodzie słońca

Wycieczka rozpoczyna się na plaży Pile Park. Na początku otrzymasz niezbędny sprzęt, a następnie Twój przewodnik udzieli Ci podstawowych instrukcji dotyczących kajakarstwa, techniki wiosłowania, zasad bezpieczeństwa itp.  Najpierw przepłyń wokół murów miejskich, płynąc koło starego portu. Następnie udaj się na plażę Betina špilja (Jaskinia Betina) na półgodzinny postój, podczas którego będziesz mieć okazję zjedzenia przekąski, nurkowania z rurką, pływania oraz skakania z klifu. Kontynuuj wycieczkę, wiosłując wokół malowniczej wyspy Lokrum. Zatrzymaj się w kilku jaskiniach oraz rozmaitych zatokach. Będziesz mieć także okazję podziwiania murów miasta Dubrownik z poziomu wody. 

Dubrownik: wyspa Lokrum i przygoda z pływaniem w jaskini Betina

2. Dubrownik: wyspa Lokrum i przygoda z pływaniem w jaskini Betina

Wyrusz na tę przyrodę i morską przygodę podczas rejsu z Dubrownika do oszałamiającego naturalnego piękna wyspy Lokrum, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na wyspie zwiedzaj ogrody, klasztor, jaskinie i plaże. Odkryj kulturę regionu podczas zwiedzania i rejsu powrotnego do Dubrownika. Rozpocznij swoją wycieczkę od historycznego portu w Dubrowniku, gdzie spotkasz swojego kapitana i wejdziesz na pokład łodzi ze szklanym dnem. Wypływając na wyspę Lokrum, podziwiaj widoki na kultowe mury miejskie Dubrownika i fortecę Lovrjenac z linii brzegowej. Ciesz się świeżą morską bryzą na policzkach. Zbliżając się do wyspy Lokrum, podziwiaj wspaniałe skaliste klify, które schodzą do krystalicznie czystej, błękitnej wody. Przepłyń obok jaskini Lokrum i słynnej plaży nudystów na wyspie. Po rejsie po wyspie zejdź na ląd na około dwie godziny wolnego czasu, aby odkryć wyjątkowe uroki Lokrum. Przespaceruj się po bujnym ogrodzie botanicznym i terenach starożytnego klasztoru benedyktynów. Idąc, dostrzegaj miejsca filmowania z Gry o tron, w tym Żelazny Tron. Podziwiaj wspaniałe barwy swobodnie wędrujących pawi i zanurz stopy w Mrtvo More, czyli „Morzu Martwym”. Gdy już zwiedzisz wyspę pieszo, popłyń jeszcze raz w kierunku plaży św. Jakuba. Tutaj rozkoszuj się spokojem krystalicznie czystych fal delikatnie uderzających o brzeg. Pływaj i nurkuj wzdłuż dna morskiego lub delektuj się koktajlem lub lodami, podziwiając w oddali panoramę Dubrownika. Na koniec udaj się do cudu natury Jaskini Betina, dostępnej tylko drogą morską. Wskocz do wody, ponurkuj i zwiedzaj plażę wewnątrz jaskini. Następnie popłyń z powrotem do Dubrownika, podziwiając po drodze klasyczne zabytki, w tym Villa Sheherezade i zabytkowy Lazarets.

Dubrownik: spływ kajakowy o zachodzie słońca z przewodnikiem z przekąskami i winem

3. Dubrownik: spływ kajakowy o zachodzie słońca z przewodnikiem z przekąskami i winem

Twój przewodnik przygotuje Cię na przygodę z wiosłowaniem w Dubrowniku. Sprawiliśmy, że instrukcje dotyczące wiosłowania i bezpieczeństwa są dla Ciebie bardzo łatwe. Nasz przewodnik zademonstruje techniki pływania kajakiem i techniki bezpieczeństwa oraz zapewni kamizelkę ratunkową i wodoodporne torby na Twoje rzeczy. Trasa jest łatwa z wieloma przystankami po drodze, dzięki czemu każdy może się nią cieszyć, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia wiosłowania. Spokojna i romantyczna wycieczka kajakiem o zachodzie słońca oferuje naprawdę wyjątkową perspektywę Starego Miasta w Dubrowniku. Wiosłuj od Pile Gate do ukrytej plaży w jaskini Betina i podziwiaj jedne z najpiękniejszych widoków zachodu słońca na mury miejskie i otaczające je dzikie wybrzeża. Wypij kieliszek wina, zatrzymując się w pięknym punkcie widokowym w pobliżu wyspy Lokrum, aby obserwować powoli zachodzące słońce za miastem. Oprócz eksploracji w najbardziej magicznej porze dnia, otrzymasz indywidualną uwagę swojego przewodnika w małej grupie ograniczonej do zaledwie 10 kajaków. Pod koniec trasy wprowadzimy Cię w ten stan umysłu, w którym wszystko wydaje się takie… łatwe. Popłyniemy więc powoli z powrotem wzdłuż wybrzeża i murów miejskich, dając Ci mnóstwo przerw na zdjęcia z zapierającymi dech w piersiach widokami.

Dubrownik: Poranne spływy kajakowe i snorkeling z przekąskami

4. Dubrownik: Poranne spływy kajakowe i snorkeling z przekąskami

Twój przewodnik przygotuje Cię na przygodę z wiosłowaniem w Dubrowniku. Sprawiliśmy, że instrukcje dotyczące wiosłowania i bezpieczeństwa są dla Ciebie bardzo łatwe. Nasz przewodnik zademonstruje techniki pływania kajakiem i techniki bezpieczeństwa oraz zapewni kamizelkę ratunkową i wodoodporne torby na Twoje rzeczy. Trasa jest łatwa z wieloma przystankami po drodze, dzięki czemu każdy może się nią cieszyć, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia wiosłowania. Popłyniesz wokół charakterystycznych murów miejskich Dubrownika i otaczających je dzikich wybrzeży w kierunku tajemniczej wyspy Lokrum i ukrytej plaży w jaskini Betina. Z naszym doświadczonym przewodnikiem popłyniesz kajakiem od bramy Dubrownik Pile do plaży w jaskini Betina w mgnieniu oka i zanurzysz się nieco głębiej w widoki, klimat i tętniącą życiem kulturę kultowego Dubrownika. Zrobimy też kilka przystanków, aby uchwycić idealne momenty na wyspie Lokrum, w tym słynne lokalizacje filmowe Game of Thrones. Pod koniec trasy wprowadzimy Cię w ten stan umysłu, w którym wszystko wydaje się takie… łatwe. Popłyniemy więc powoli z powrotem wzdłuż wybrzeża i murów miejskich i pozwolimy ci zrobić sobie mnóstwo przerw na zdjęcia z zapierającymi dech w piersiach widokami.

Dubrownik: wycieczka o zachodzie słońca z panoramą murów miejskich

5. Dubrownik: wycieczka o zachodzie słońca z panoramą murów miejskich

Dołącz do nas w rejsie o zachodzie słońca w Dubrowniku! Zobacz lśniący zachód słońca, który odbija się od Adriatyku i obserwuj blask murów miejskich Dubrownika skąpanych w ostatnich promieniach zachodzącego słońca… Wycieczka rozpoczyna się w porcie na Starym Mieście. Nasz troskliwy skipper pomoże Ci bezpiecznie wejść na łódź i zapewni wygodę przed wypłynięciem. Popłyniemy pod majestatycznymi stuletnimi fortyfikacjami Dubrownika, gdy słońce zachodzi i zaczyna zmieniać barwy na horyzoncie. Wyobraź sobie, że czujesz chłodną morską bryzę, płynąc wzdłuż Porporeli, podziwiając z bliskiej odległości Stare Miasto. Może się wydawać, że kamień lśni w ostatnich promieniach słońca. Umiarkowana prędkość przelotowa pozwoli cieszyć się wszystkimi pięknymi widokami. Popłyniemy pod mury miejskie i fort Lovrjenac zbudowany na 37-metrowej stromej skale z widokiem na morze. Następnie będziemy kontynuować nasz rejs o zachodzie słońca w Dubrowniku w kierunku wyspy Lokrum, ozdobionej bujną śródziemnomorską zielenią. Obserwując, jak słońce zanika, rzucając ogniste odcienie czerwieni, pomarańczy i żółci, popłyniemy w kierunku uroczej kamienistej plaży Sv. Jakov ze wspaniałymi widokami na Stare Miasto. Wracając do Starego Portu popłyniemy wzdłuż wybrzeża pod jednymi z najbardziej ekskluzywnych hoteli w Dubrowniku, willą Sheherezade, odwiedzimy 2 największe jaskinie w Dubrowniku i 3 miejsca filmowania Gry o Tron.

Wycieczka kajakiem do jaskini Betina z nurkowaniem i przekąskami

6. Wycieczka kajakiem do jaskini Betina z nurkowaniem i przekąskami

Punktem wyjścia dla tej wycieczki będzie plaża Pile Park. Każdy otrzyma sprzęt, a następnie Twój przewodnik udzieli Ci krótkiego wyjaśnienia podstaw pływania kajakiem, wiosłowania, bezpieczeństwa i podobnych zagadnień. Najpierw obejdź mury miejskie, mijając port starego miasta i idąc aż do jaskini Betina, gdzie będziesz miał półgodzinną przerwę na przekąskę, nurkowanie z rurką, pływanie i skoki z klifów. Następnie kontynuuj wycieczkę i popłyń wewnętrzną stroną pięknej wyspy Lokrum z kilkoma przystankami w różnych zatokach. Będziesz także mógł odkrywać mury miejskie Dubrownika od strony wody.

Plaża Jaskinia Betina: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plaża Jaskinia Betina? Kliknij tutaj.

Plaża Jaskinia Betina: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 1018 opinii

To była przyjemna wycieczka kajakiem po wyspie Lokrum. Nie było jednak czasu na wychodnie skalne i tym samym na eksplorację jaskini. Nie było sprzętu do nurkowania, jak podano w opisie, tylko okulary do nurkowania, które przejęliśmy od przewodnika z jednej z innych wycieczek kajakowych. Niestety, gdy mieliśmy wracać do domu, zaczęło się rozjaśniać i grzmiać, więc nie udało nam się zobaczyć zachodu słońca od strony jeziora. Na szczęście dzika burza wybuchła na dobre dopiero wtedy, gdy byliśmy bezpiecznie w porcie. W sumie fajna wycieczka z przewodnikiem, który był dobry w opowiadaniu historii wyspy Lokrum i który był dobry w poruszaniu się i rozmawianiu ze wszystkimi na wycieczce kajakiem.

Świetna aktywność gorąco polecam! Nawet jeśli jesteś nieparzystą grupą liczbową, właśnie dostałem kajak dla siebie i moich przyjaciół w tandemie! Nie utkniesz z przypadkową osobą lol. Mike był świetnym przewodnikiem i robił przerwy między punktami, aby opowiedzieć nam o Dubrowniku i tym, co widzieliśmy! Bardzo fajnie i nurkowałem w okolicy jaskini. Zalecane buty do wody, ale nie wymagane!

Sime i Chris zaprowadzili nas na przyjemną kilkukilometrową wycieczkę na wyspę Lokrum, do jaskini Bettina iz powrotem. Po drodze Sime zatrzymywała się i opowiadała nam o lokalnej historii i kulturze. Punktem kulminacyjnym była jaskinia Bettina, w której pływaliśmy, nurkowaliśmy z rurką i jedliśmy przekąskę. W sumie wszyscy świetnie się bawili. Gorąco polecam.

To twoje było piękne, ponieważ było zaplanowane na zachód słońca. Woda była wzburzona, więc trzymanie się nawzajem łodzi było wyzwaniem, gdy przewodnik Lobby i Orlando zatrzymali się, aby podzielić się historią. Trudno było zwrócić na siebie uwagę, ponieważ wszyscy staraliśmy się trzymać kajaki ustawione na środku morza.