Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Plaza de Oriente

Plaza de Oriente – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: Wycieczka do Pałacu Królewskiego z opcjonalnymi kolekcjami królewskimi

1. Madryt: Wycieczka do Pałacu Królewskiego z opcjonalnymi kolekcjami królewskimi

Wyrusz na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie. Podziwiaj dzieła sztuki Giordano i Goi podczas zwiedzania pałacu w spokojnej porze dnia w towarzystwie fachowego przewodnika posiadającego dogłębną wiedzę na temat siedziby hiszpańskiej rodziny królewskiej w przeszłości i teraźniejszości. Zacznij od stacji metra Opera na Plaza de Isabel II, gdzie znajduje się Teatro Royal, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Po malowniczym spacerze po Plaza de Oriente skorzystaj z przywileju ominięcia kolejki przed wejściem do pałacu. Ciesz się wizytami w Sali Tronowej, Sali Bankietowej i Prywatnych Apartamentach Królewskich. Zachwyć się, jak te pokoje są ożywiane w wciągający i fascynujący sposób przez Twojego profesjonalnego przewodnika. Podziwiaj ekskluzywne dzieła sztuki Giordano i Goi, a także artykuły historyczne, takie jak historyczne gobeliny, zbroje i ozdobne miecze. Podziwiaj XIX-wieczny wystrój budynku i piękny układ kwiatowy, który stanowi doskonałe tło dla niezapomnianych zdjęć. W zależności od wybranej opcji kontynuuj wycieczkę z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich. Muzeum to posiada najważniejsze zbiory z Korony Hiszpanii. Odwiedzisz wszystkie pokoje, w których możesz podziwiać obrazy i gobeliny bardzo ważnych malarzy, takich jak El Bosco, Tycjan, El Greco, Ribera, Velázquez czy Caravaggio. Odwiedzisz także Zbrojownię Królewską, jedną z najważniejszych w Europie i będziesz cieszyć się tysiącami królewskich mebli, instrumentów muzycznych i gier, które pokazują codzienne życie w Pałacu.

Madryt: piesza wycieczka po mieście i Pałac Królewski bez kolejki

2. Madryt: piesza wycieczka po mieście i Pałac Królewski bez kolejki

Poznaj atrakcje Starego Miasta w Madrycie podczas wycieczki po mieście z przewodnikiem, w tym wstępu bez kolejki do Pałacu Królewskiego z wycieczką. Zatrzymaj się przy pięknych placach, takich jak Plaza de la Villa i Plaza de Oriente, poznając ich historię. Zakończ wycieczkę z przewodnikiem po imponującym Pałacu Królewskim. Rozpocznij wycieczkę przy Calle Mayor, tętniącej życiem centralnej ulicy Starego Miasta. Przejdź przez Plaza Mayor i zobacz pomnik Filipa III. Następnie udaj się na targ San Miguel i przejrzyj stragany z autentyczną kuchnią hiszpańską. Kontynuuj do Plaza de la Villa, jednego z najlepiej zachowanych historycznych placów w mieście. Poznaj jego historię jako dawnego ratusza w Madrycie. Udaj się na Plaza de Oriente, który prowadzi do Pałacu Królewskiego. Stamtąd wejdź bez kolejki do pałacu i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po największej rezydencji królewskiej w Europie. Zobacz z bliska dziedzińce, kolekcje dzieł sztuki i XVIII-wieczną architekturę.

Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa z atrakcjami (z opcją roweru elektrycznego)

3. Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa z atrakcjami (z opcją roweru elektrycznego)

Przejedź przez Madryt podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem, podziwiając wiele atrakcji miasta. Jedź po dogodnych ścieżkach rowerowych, w strefach dla pieszych i przez parki, aby nie trzeba było nawigować w ruchu ulicznym. Masz możliwość zakończenia wycieczki lokalnymi przekąskami i orzeźwiającym napojem. Rozpocznij swoją wycieczkę od krótkiego wyjaśnienia, jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Udaj się na Plaza de Oriente i posłuchaj opowieści o stworzeniu posągu Filipa IV, Pałacu Królewskiego, katedrze i kościele św. Mikołaja. Podziwiaj jedne z najstarszych budynków w mieście przy Plaza de la Villa i chłoń zgiełk Mercado San Miguel. Przejdź przez wielkie place Plaza Mayor i Santa Ana, zanim obejrzysz żywą ścianę muzeum Caixa Forum. Miń Muzeum Prado, Park Retiro i Puerta de Alcalá, zanim udasz się na Puerta del Sol. Dodaj do swoich wrażeń, wybierając opcję tapas i ciesz się 3 pintxos (małe talerze) i napojem bezalkoholowym, a na koniec wycieczki.

Madryt: Pałac Królewski: wycieczka z przewodnikiem z biletem wstępu

4. Madryt: Pałac Królewski: wycieczka z przewodnikiem z biletem wstępu

Niezrównana piesza wycieczka po Madrycie. Ciesz się wizytą w najważniejszych pomieszczeniach hiszpańskiej monarchii podczas wycieczki z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie. Przejdź przez hol wejściowy, główne schody, Salę Alabarderos, Salę Kolumnową, Salę Karola III i wiele innych głównych obszarów budynku. Rozpocznij zwiedzanie na Plaza de Oriente, aby uzyskać dostęp do wnętrza zabytku przez Plaza de la Armería i docenić wspaniałe widoki na katedrę Almudena, ogrody Campo del Moro i Casa de Campo. Zapoznaj się z monarchią i królami, którzy przez lata zamieszkiwali ten zabytek. Wejdź przez główne schody i przejdź przez dwa pokoje używane w czasach starożytnych jako miejsca wypoczynku i bankietów, podziwiając każdy z obrazów, gobelinów i spektakularnych sklepień. Następnie przejdź do prywatnych pokoi Karola III, zatrzymując się przed jego wielką garderobą i pokojem Gaspariniego, w stylu chinoiserie z wpływami rokoko. Odkryj główny pokój Karola III, a następnie odwiedź potrójną salę słynnej królewskiej jadalni, jednej z niewielu wciąż używanych. Przejdź przez pokoje ze srebrem i porcelaną, ze wszystkimi kolekcjami naczyń i sztućców. Wejdź na dziedziniec książęcy i odkryj cenny relikwiarz oraz okazałą kaplicę strzeżoną przez królów katolickich przy wejściu. Po zwiedzaniu podziwiaj królewskie kolekcje w ostatnich komnatach muzeum. Zobacz skrzypce Stradivariusa, pokój koronacyjny i jego berło ze stołem sfinksów, salę tronową z 12 lustrami i fotelami strzeżonymi przez lwy Velazqueza oraz wielką królewską zbrojownię.

Madryt: Pałac Królewski bez kolejki z przewodnikiem

5. Madryt: Pałac Królewski bez kolejki z przewodnikiem

Zwiedź Pałac Królewski w Madrycie z licencjonowanym przewodnikiem i odkryj dawną oficjalną rezydencję hiszpańskiej rodziny królewskiej dzięki bezpośredniemu wejściu. Znany również jako Palacio de Oriente ze względu na bliskość Plaza de Oriente po wschodniej stronie pałacu, dziś budynek służy wyłącznie do organizacji przyjęć, ceremonii i oficjalnych wydarzeń. Pałac posiada bogatą kolekcję tapicerki, porcelany, antycznych zegarów, zbroi i dzieł sztuki, w tym obrazów Goi i Velázqueza. Podziwiaj bogate zdobienia prywatnych pokoi, w których mieszkała rodzina królewska, z których każdy ujawnia swoją osobowość. Odwiedzisz także oficjalne pokoje, takie jak sala królewskiego tronu, sala uroczystej kolacji i kaplica królewska.

Madryt: Wycieczka segwayem po monumentalnym centrum miasta

6. Madryt: Wycieczka segwayem po monumentalnym centrum miasta

Dołącz do kompleksowej wycieczki segwayem, która zabierze Cię do najwspanialszych miejsc i zabytków w historycznym centrum Madrytu. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem dla swojej grupy. Zacznij od krótkiego wprowadzenia na temat manewrowania segwayem. Gdy już poczujesz się komfortowo, rozpocznij wycieczkę po Madrycie. Pierwszym przystankiem będzie Plaza de Ópera, a następnie przejazd do tętniącego życiem Plaza Mayor, symbolu miasta i jednego z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych Madrytu. Kontynuuj do Plaza de la Villa, oszałamiającego Pałacu Królewskiego i katedry Almudena obok niego. Przelecisz także obok Plaza de Oriente, Plaza de España i Świątyni Debod, starożytnej egipskiej świątyni. Po drodze słuchaj ciekawych faktów i opowieści o stolicy Hiszpanii i jej zabytkach z przewodnika. Na koniec wróć do punktu początkowego i zwróć swój Segway. Niezapomniane przeżycie, podczas którego można poznać w krótkim czasie najważniejsze miejsca w centrum Madrytu. nasi doświadczeni przewodnicy będą również w stanie polecić najlepsze miejsca do odwiedzenia w Madrycie. Dostarczymy Ci mapę, bezpłatną wodę mineralną i możesz skorzystać z naszej bezpłatnej przechowalni bagażu. Tylko dla klientów Getyourguide.

Madryt: Zaczarowany wieczór - wycieczka piesza po hiszpańsku

7. Madryt: Zaczarowany wieczór - wycieczka piesza po hiszpańsku

Zagłęb się w legendy Madrytu, które trwają od pokoleń i odkryj najbardziej nieznane tajemnice miasta i przerażające zjawiska paranormalne podczas tej wieczornej wycieczki. Zacznij od Plaza de Oriente i udaj się do historycznego centrum miasta, Madrid de Los Austrias, i poznaj okolice prymitywnego średniowiecznego miasta. Dowiedz się o szczegółach Plaza Mayor i niewiarygodnych szczegółach jego historii. Po odkryciu innych starożytnych zakątków przejdź do słynnego Puerta del Sol i poznaj sekrety rozwoju społeczności Madrytu.

Madryt: Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem

8. Madryt: Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem

Odwiedź najważniejsze zabytki Madrytu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po historycznym centrum. Odwiedź Plaza de España, podziwiaj Pałac Królewski, wybierz się na spacer Calle Mayor i nie tylko. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w dzielnicy historycznej i rozpocznij wycieczkę po najważniejszych lokalnych atrakcjach. Odwiedź Templo de Debod, 2200-letnią egipską świątynię, która została podarowana Hiszpanii i przywieziona do Madrytu, kamień po kamieniu. Następnie podziwiaj panoramę Madrytu z Parque del Oeste. Następnie odwiedź jeden z najważniejszych placów miasta przy Plaza de España. Sprawdź pomnik Cervantesa, słynnego pisarza, który napisał Don Kichota. Jedź dalej do Plaza de Oriente, spektakularnego placu ogrodowego, na którym znajduje się kolekcja 20 rzeźb przedstawiających historycznych królów Hiszpanii. Podziwiaj konną rzeźbę z brązu króla Filipa IV, zaprojektowaną przez Galileusza i Velázqueza. Zobacz zewnętrzną część Catedral de la Almedena i podziwiaj jej majestatyczną architekturę gotycką. Odwiedź zewnętrzną część Pałacu Królewskiego w Madrycie, tuż obok katedry. Dowiedz się o historycznym i artystycznym znaczeniu tej bogatej budowli. Następnie wybierz się na spacer Calle Mayor, starej głównej ulicy Madrytu. Przenieś się do XV wieku wśród brukowanych uliczek, wąskich uliczek i placów. Odwiedź Plaza de la Villa, serce starego Madrytu i siedzibę ratusza. Odkryj historyczne budynki i pomnik Álvaro de Bazána, Wielkiego Admirała Hiszpańskiej Armady. Wybierz się na spacer po Mercado San Miguel, słynącym z tapas i delikatesów. Zakończ wycieczkę na Plaza Mayor, głównym placu Madrytu. Zanurz się w historycznej atmosferze, stojąc wśród najstarszych tawern na świecie.

Madryt: 3-godzinna wycieczka krajoznawcza rowerem elektrycznym

9. Madryt: 3-godzinna wycieczka krajoznawcza rowerem elektrycznym

Wsiądź na wygodny rower elektryczny ze wspomaganiem pedałowania i z łatwością podróżuj po historii Madrytu. Poznaj historię stolicy Hiszpanii, od czasów Habsburgów po XXI wiek. Odkryj atrakcje, takie jak Plaza de Puerta Cerrada w miejscu chrześcijańskiego muru zbudowanego w średniowieczu. Wyjdź z Plaza San Miguel i szybuj wąskimi uliczkami do Calle Toledo i Plaza del Conde de Barajas, aby znaleźć wiele sklepów rzemieślniczych. Odkryj jedno z miejskich centrów gastronomicznych na ozdobnym rynku San Miguel, a następnie poruszaj się po bruku Plaza Mayor w sercu XVII-wiecznego centrum miasta. Podziwiaj Casa y Torre de los Lujanes, najstarszy cywilny budynek w mieście. Podziwiaj niesamowity widok na Plaza de Oriente między Pałacem Królewskim a Royal Opera Theatre. Udaj się na Plaza de la Armeria, aby zobaczyć główne wejście do pałacu i katedrę Almudena. Odwiedź ogrody Sabatini w kompleksie pałacowym i zobacz wspaniałą florę Campo del Moro. Ucieknij od ruchu ulicznego i podróżuj wzdłuż brzegów rzeki Manzanares. Ciesz się spokojem okolicy i swobodą jazdy tam, gdzie chcesz. Zakończ w Templo de Debod, podarowanym Madrytowi przez rząd egipski po budowie Wielkiej Tamy Asuańskiej.

Wycieczka rowerem elektrycznym po River Side i Casa de Campo w Madrycie

10. Wycieczka rowerem elektrycznym po River Side i Casa de Campo w Madrycie

Przygotuj się na podróż z centrum Madrytu na wieś w ciągu kilku minut. Rozpocznij w sercu starego miasta, w pobliżu Plaza Mayor, i udaj się na Plaza de Oriente, skąd możesz podziwiać kolosalny Pałac Królewski i Operę. Przeleć obok pięknych ogrodów Sabatini i wjedź na długie i strome wzgórze San Vicente. W kilka minut znajdziesz się nad rzeką Manzanares, którą przekroczysz, by dotrzeć do Casa de Campo. Niegdyś las zarezerwowany dla królów i szlachciców, którzy lubili polować na jego terenie, Casa de Campo jest obecnie bardzo popularnym miejscem wśród mieszkańców. Małe jezioro, które zobaczysz podczas wycieczki, w weekendy zapełnia się madrileños, łodziami wiosłowymi i grillami. Z pomocą silnika e-roweru wjedź na wzniesienie, na którym możesz poświęcić kilka minut na odpoczynek i podziwianie panoramy miasta. Następnie rozpocznij zejście w kierunku rzeki i podziwiaj wspaniały widok na katedrę i Pałac Królewski z Huerta de la Partida, zanim wrócisz do centrum miasta. Z rowerem elektrycznym będziesz cieszyć się tą wspaniałą wycieczką bez wysiłku, w ekologicznym pojeździe, którego akumulator wspomaga pedał, aby trasa była całkowicie wygodna.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 49
Sortuj wg::

Plaza de Oriente: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plaza de Oriente? Kliknij tutaj.

Plaza de Oriente: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 3320 opinii

Nasza wycieczka rozpoczęła się bezproblemowo. Spotkaliśmy naszego przewodnika dokładnie tam, gdzie poinstruowano. Wycieczka obejmowała sprzęt audio, dzięki czemu podczas zwiedzania Pałacu mogliśmy usłyszeć naszego przewodnika Izmaela. Podróżuję z 3 przyjaciółmi i w ostatniej chwili zarezerwowaliśmy wycieczkę do Pałacu. Izmael był naszym przewodnikiem i miał dowcipne poczucie humoru, a jednocześnie szczegółowo dzielił się historią i spostrzeżeniami na temat niezwykle pięknego pałacu. Wycieczka trwała całe dwie godziny i byliśmy pochłonięci historią. Pałac ma ponad 3000 pokoi, a my zwiedziliśmy 20 otwartych dla publiczności. Po pałacu sprawdziliśmy zbrojownię – która była dołączona do karty wstępu – ale nie była częścią wycieczki. Gorąco polecam wycieczkę.

To duże miejsce z tyloma turystami, ale nasz przewodnik Alex (?) był uważny, zaangażowany i cierpliwy. Dał jasne wskazówki dotyczące poruszania się po naszej dużej grupie, od miejsca spotkania do wyjazdu i po całym Pałacu. Słuchawki nie są zbyt wygodne. Tracą również wyraźne połączenie, jeśli są oddzielone od siebie o 15–20 stóp. Ale było to do opanowania, a przewodnik reagował na wszelkie potrzeby. Mogliśmy powiedzieć, że naszemu przewodnikowi naprawdę podobała się ta wycieczka i wszystkie elementy jej historii, więc nam też się podobało.

Izmael był doskonałym przewodnikiem, który prowadził grupę około 20 osób, utrzymując nas blisko i poruszając się po pałacu w przyjemnym tempie. Był pouczający i zabawny i zawsze gotowy do pomocy ludziom, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli będziesz miał szczęście, będziesz miał go jako swojego przewodnika

Wspaniale bogato zdobione wnetrza. Naprawde wart zwiedzenia. Mojm zdaniem jedna z majlepsxych jesli nie najepsza atrakcja Madrytu.

Bardzo, bardzo interesujące. Przewodnik Ismail był bardzo kompetentny, pomocny i dobry. Wycieczka naprawdę nam się podobała :-)