Playa del Carmen – nasze najbardziej polecane atrakcje

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

1. Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Playa del Carmen, by odkryć ruiny założonego przez Majów miasta Chichén Itzá. Wejdź w głąb dżungli w parku ekologicznym. Popływaj w świętej studni cenote i delektuj się obfitym lunchem w formie bufetu. Na początek zostaniesz odebrany(-a) z Playa del Carmen i udasz się do dżungli w parku ekologicznym. Zachwyć się świętą studnią cenote i zażyj oczyszczającej kąpieli w jej krystalicznie czystej wodzie. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany w działającej w parku ekologicznym restauracji. Przygotuj się na wyjątkowe doznania smakowe! Skosztuj dań uznanej kuchni meksykańskiej, w tym regionalnych przysmaków z Jukatanu. Po posiłku wyrusz do światowej sławy majańskich ruin – miasta Chichén Itzá. Zwiedź to dawne centrum ceremonii w towarzystwie przewodnika. Wysłuchaj fascynujących opowieści na temat starożytnej cywilizacji Majów. Zaczerpnij wiedzy od doświadczonych przewodników, którzy opowiedzą Ci ciekawostki dotyczące życia w Chichén Itzá. Dowiedz się więcej o kulturze, która znacząco wyprzedziła swoje czasy. Następnie przewidziano czas wolny na zwiedzanie na własną rękę i spacer śladami Majów. Ostatni punkt wycieczki stanowi kolonialne miasto Valladolid. Zwiedź szybko to pełne uroku i magii meksykańskie miasto. Imponujący kościół i architektura wokół „zocalo” (miejskiego rynku) stanowią doskonałe tło dla zdjęć. Zanim powrócisz do Playa del Carmen, zrelaksuj się i naciesz swobodną atmosferą półwyspu Jukatan.

Z Cancun lub Riviera Maya: wycieczka na Isla Contoy i Mujeres

2. Z Cancun lub Riviera Maya: wycieczka na Isla Contoy i Mujeres

Odkryj Isla Contoy i Isla Mujeres podczas jednodniowej wycieczki z Cancun lub Riviera Maya. Poznaj bogate dziedzictwo kulturowe i historię, baw się nurkując z rurką, zrelaksuj się na pięknych plażach i zjedz pyszny lunch. Rozpocznij od odbioru z hotelu w rejonie Cancun, przejazdu przez Playa del Carmen i dotarcia do nowej prywatnej przystani, znajdującej się na terminalu promowym Punta Sam. Skorzystaj z możliwości szybkiego zameldowania i zjedz lekkie śniadanie, które obejmuje słodki chleb, owoce, płatki, kawę i sok. Po śniadaniu i zameldowaniu wsiądź na łódź i popłyń w kierunku rafy Ixlache. Rafa znajduje się u wybrzeży Contoy, na samym początku mezoamerykańskiego systemu raf koralowych, drugiego co do wielkości systemu raf na świecie. Następnie spróbuj nurkować z przewodnikiem przed wejściem na statek i udaniem się na wyspę Contoy. W przypadku złej pogody będziesz nurkować z rurką na wyspie w bezpiecznych płytkich wodach. Wysiądź na wyspie Contoy i miej szansę na zwiedzanie z przewodnikiem oraz zwiedzanie muzeum, obserwatorium i laguny. Udaj się na wydmy i poznaj gatunki flory i fauny wyspy. Alternatywnie, wybierz relaks na pięknej plaży lub nurkowanie z rurką w okolicy Caleta. Następnie zjedz lunch Pescado Tikinxic, pieczoną rybę z achiote i innymi lokalnymi gatunkami, a także pieczonego kurczaka, ryż i sałatkę, w towarzystwie ulubionego drinka z dostępem do otwartego baru. Na koniec ciesz się wolnym czasem na plaży przed wejściem na pokład łodzi i udaniem się na Isla Mujeres. Odwiedź wioskę rybacką lub zrób zakupy, a następnie wróć do Cancun.

Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

3. Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

Pierwszym przystankiem jest Tulum, starożytne miasto Majów położone na klifie z widokiem na meksykańskie Morze Karaibskie. Twój doświadczony dwujęzyczny przewodnik podzieli się fascynującymi informacjami na temat stanowiska archeologicznego, jego znaczenia w historii i codziennego życia jego mieszkańców u szczytu. Posłuchaj wszystkiego o dawnych kulturach i teoriach ich upadku. Następna w kolejce jest wizyta w Cenote Kuxtal na kąpiel. Cenoty są unikalne dla Półwyspu Jukatan, naturalne leje krasowe w wapiennych jaskiniach, które były święte dla starożytnego ludu Majów. Następnie delektuj się autentycznym regionalnym lunchem w formie bufetu, aby naładować się na ostatni przystanek dnia. Ostatnią częścią tej niesamowitej podróży jest wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Coba. Wciąż w większości ukryta pod listowiem dżungli, Coba jest miejscem najwyższej piramidy na Jukatanie, wspinaj się na szczyt, aby podziwiać widoki nie z tego świata. Posłuchaj swojego przewodnika o odkryciu tej strony. Podziwiaj granice między naturą a strukturami stworzonymi przez człowieka, a dżungla łączy się z ruinami.

Playa Del Carmen: Bilet promowy w obie strony do/z Cozumel

4. Playa Del Carmen: Bilet promowy w obie strony do/z Cozumel

Zarezerwuj z wyprzedzeniem szybki prom w obie strony między Playa Del Carmen a Cozumel. Uzyskaj maksymalną elastyczność dzięki ciągłym codziennym odjazdom i 6-miesięcznemu okresowi ważności biletu. Ciesz się dodatkowymi korzyściami, takimi jak bar z przekąskami, tarasy na świeżym powietrzu, muzyka na żywo, telewizory i gniazdka elektryczne. W dniu wybranego rejsu wskocz na pokład szybkiego, 157-metrowego katamaranu klasy JETLINE, zbudowanego z aluminium i wyposażonego w 3 pokłady o pojemności od 150 do 800 pasażerów. Korzystaj z przejść nowej generacji do ekspresowego wchodzenia na pokład i obsługi bagażu podręcznego. Na pokładzie skorzystaj z zadaszonych i odkrytych pokładów, panoramicznych okien, ekranów telewizyjnych, baru z przekąskami, gniazdek elektrycznych, muzyki na żywo i podwodnego oświetlenia. Jedź w maksymalnym komforcie dzięki klimatyzacji pokładowej, skórzanym fotelom i toaletom. Idąc do celu, poświęć trochę czasu na relaks z dużą ilością miejsca na nogi w wysokiej jakości, ergonomicznych, skórzanych siedzeniach wysokiej jakości, zaprojektowanych i wyprodukowanych w Europie przez te same zaawansowane technologicznie firmy, które współpracują z Porsche i Ferrari . Bilety klasy premium obejmują transport w obie strony z ogólnym dostępem do promu. Jeśli chcesz dodać trochę więcej do swojej podróży, wybierz bilety pierwszej klasy, aby uzyskać polecany wstęp na prom, niezawodne miejsca z większą przestrzenią i dostęp do strefy wypoczynkowej. Jakąkolwiek opcję biletu wybierzesz, skorzystasz z transferu promem skoncentrowanego na pasażerach i uczynienia ich podróży czymś jeszcze bardziej wyjątkowym. Piękno wysp w połączeniu z wygodą i szybkością łodzi sprawia, że jest to preferowana wycieczka dla odwiedzających ten obszar.

Cancun/Riviera Maya: Isla Mujeres All Inclusive Snorkel Trip

5. Cancun/Riviera Maya: Isla Mujeres All Inclusive Snorkel Trip

Przeżyj niesamowitą wycieczkę po Isla Mujeres, która nie tylko pokazuje typowe miejsca turystyczne, ale także wszystkie ukryte skarby, które czynią tę wyspę tak wyjątkową. Ciesz się snorkelingiem, lunchem w formie bufetu i wolnym czasem na zwiedzanie centrum Isla Mujeres. Zamelduj się w przystani dostawcy atrakcji w terminalu Punta Sam, delektując się kawą i ciastkami. Po wejściu na pokład udaj się prosto do pierwszego punktu do nurkowania na rafie. Po drodze podziwiaj żywe kolory Morza Karaibskiego. Będąc na rafie, wybierz się na nurkowanie z przewodnikiem przez 40 minut z całym dostarczonym sprzętem do nurkowania. Podziwiaj lokalne życie morskie z bliska w czystych wodach. Następnie popłyń wzdłuż wybrzeża wyspy w drodze do klubu plażowego dostawcy atrakcji, znajdującego się w osłoniętym porcie znanym również jako „ukryta Isla Mujeres”. Tutaj delektuj się pysznym lunchem w formie bufetu, podziwiając wspaniały widok na Cancun. Jedź dalej do centrum Isla Mujeres, aby spędzić dwie godziny wolnego czasu na zwiedzaniu kolorowych uliczek i poznaniu urokliwego miasteczka lub wybierz się na spacer z przewodnikiem do Playa Norte, jednej z najpiękniejszych plaż na świecie.

Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

6. Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

Odkryj Riwierę Majów podczas całodniowej wycieczki z Cancún z przewodnikiem, odbiorem z hotelu i transportem powrotnym. Popływaj w czystych wodach świętej cenote, podziwiaj starożytne miasta Majów, Tulum i Cobá, oraz odwiedź nadmorski kurort Playa del Carmen. Rozpocznij swoją wycieczkę z Cancún od wizyty w Tulum, starożytnym mieście Majów, zbudowanym nad brzegiem morza. Podziwiaj jego niesamowite budowle, w tym El Castillo i El Templo de Los Frescos, a także piękną plażę z białym piaskiem. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Riwierze Majów. Następnym przystankiem będzie Cobá, miasto Majów szczycące się najwyższą piramidą na półwyspie Jukatan. Przejdź przez rozległą dżunglę i zachwyć się jej dźwiękami, zapachami i naturalnym pięknem. W trakcie zwiedzania przewodnik podzieli się z Tobą magicznymi opowieściami o starożytnej kulturze. Zatrzymaj się na lunch w formie bufetu i skosztuj lokalnych przysmaków, w tym dań kuchni półwyspu Jukatan. Odważni mogą spróbować pikantnej salsy habanero. Doświadcz prawdziwie magicznego przeżycia i zanurz się w cenote, naturalnej studni krasowej wypełnionej krystalicznie czystą wodą. Na koniec wycieczki odwiedź Playa del Carmen, tętniące życiem miasto położone na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Jest to doskonałe miejsce na zrobienie zakupów. Warto też odwiedzić tam elegancką Piątą Aleję.

Playa del Carmen: bilet wstępu all-inclusive do Xplor Park

7. Playa del Carmen: bilet wstępu all-inclusive do Xplor Park

Odkryj raj dla poszukiwaczy mocnych wrażeń na Riviera Maya. Niedaleko Cancun, w Playa del Carmen, zarezerwuj bilet all-inclusive do Xplor Park i odkryj wspaniałe formacje skalne. Weź udział w działaniach napędzanych adrenaliną, takich jak tyrolka, rafting, pływanie w jaskiniach oraz jazda przez dżunglę i jaskinie. Możesz także zjeść lunch w formie bufetu z nieograniczonymi napojami. Wkrocz do serca dżungli i spełnij swoje najśmielsze marzenia Riviera Maya. Korzystaj z najnowocześniejszego sprzętu bezpieczeństwa i otrzymuj instrukcje od profesjonalnego personelu. Skorzystaj z 2 torów tyrolskich, 2 torów pojazdów amfibijnych, 2 wyjątkowych kąpielisk rzecznych i raftingu. Przejedź 10 kilometrów na pokładzie pojazdów-amfibii, podziwiaj panoramiczne widoki przyrody podczas ślizgania się po tyrolkach i podziwiaj wspaniałe stalagmity podczas pływania w jaskiniach. Zapraszamy na pyszny lunch w formie bufetu i nieograniczone napoje przez cały dzień.

Z Riviera Maya: ruiny Majów i wycieczka po rezerwacie Sian Kaan

8. Z Riviera Maya: ruiny Majów i wycieczka po rezerwacie Sian Kaan

Poznaj starożytne ruiny Majów w Muyil i rezerwat przyrody Sian Kaan podczas półdniowej wycieczki z Tulum. Spotkasz różnorodne ptaki, rośliny i zwierzęta, zanim przejdziesz przez ruiny, aby odkryć niesamowitą historię tej starożytnej cywilizacji. Po odebraniu z Tulum zostaniesz przeniesiony do rezerwatu przyrody Sian Kaan. Przejdź przez ten inspirujący rezerwat ekologiczny do najwyższego punktu w rezerwacie i podziwiaj nieskazitelną dżunglę wypełnioną setkami gatunków ptaków, roślin i zwierząt. Wybierz się na małą wycieczkę przed rejsem łodzią po kanałach handlowych starożytnej cywilizacji Majów i odwiedź świątynię Majów w Xlapak. Zobaczysz szczegółowe fasady tych starych ruin, znajdujących się na dnie doliny rzeki. Następnie unoś się i płyń z powrotem przez kanały między namorzynami i delikatnie wypłyń z powrotem do krystalicznie czystych wód wokół półwyspu. Na pokładzie delektuj się meksykańskimi przekąskami i lunchem podczas zachodu słońca nad tym pięknym krajobrazem. Poznaj to, co najlepsze w tym regionie. Jedzenie, kultura, przyroda i odrobina relaksu w wodzie sprawiają, że jest to idealna jednodniowa wycieczka.

Park rozrywki Xcaret: bilet całodniowy z nocnym pokazem

9. Park rozrywki Xcaret: bilet całodniowy z nocnym pokazem

Poznaj rajski park rozrywki Xcaret, gdzie czeka na Ciebie ponad 40 atrakcji. Podczas wizyty weź udział jako specjalny gość w meczu majskiej rytualnej gry w piłkę i dołącz do świętowania podczas pokazu Xcaret Mexico Espectacular. Przeżyj przygodę i korzystaj z bezpłatnego dostępu do pryszniców, szatni, torebek na rzeczy osobiste, kamizelek ratunkowych i parkingu. Zachwyć się barwnymi przedstawieniami kulturalnymi, do których zalicza się nocny pokaz Xcaret Mexico Espectacular. Skorzystaj z atrakcji wodnych – spłyń podziemnymi rzekami oraz rzeką Río del Paraíso. Zażyj relaksu na plaży oraz nad zatoczką i przy naturalnych basenach. Zobacz akwarium rafy koralowej, obszar z żółwiami morskimi, lagunę z manatami, jaskinię nietoperzy, pawilon z motylami, jelenie oraz wyspę jaguarów. Zobacz wyjce na wyspie czepiaków i przyjrzyj się uprawie grzybów na farmie. Odwiedź muzeum orchidei i podziwiaj meksykańskie orchidee w pełnej krasie. Wędruj szlakiem przez dżunglę i odwiedź Regionalny Obszar Dokarmiania Dzikich Zwierząt. Wejdź na obrotową wieżę widokową, aby podziwiać spektakularne widoki. Zobacz pokazy kulturalne i stanowiska archeologiczne. Zajrzyj do wioski Majów. Poznaj historię kolonializmu w kaplicy św. Franciszka z Asyżu oraz sztukę ludową w Hacienda Henequenera. Zobacz, jak niebo przybiera rozmaite kolory, obserwując je przez barwione szkło. W ramach biletu weźmiesz też udział w wycieczkach przyrodniczych i kulturowych.

Xcaret Park: 1-dniowy bilet, pokaz nocny i lunch

10. Xcaret Park: 1-dniowy bilet, pokaz nocny i lunch

Ciesz się całodniowym wstępem do Xcaret Park, rajskiego parku rozrywki na Riwierze Majów, gdzie możesz korzystać z ponad 40 zajęć i atrakcji. Twój bilet obejmuje dostęp do wszystkich udogodnień, w tym pryszniców, przebieralni i sprzętu do nurkowania dla Twojej wygody. Po wejściu do parku wybierz odpowiednie zajęcia. Najważniejsze atrakcje to Coral Reef Aquarium i Marine Turtles Area. Podziwiaj manaty w Lagunie Manatów lub daj się oczarować kolorowym motylom w Pawilonie Motyli. Zobacz małpy wyjce na Spider Monkey Island lub dowiedz się, jak uprawia się grzyby na Farmie Grzybów. Żywe Muzeum Orchidei prezentuje meksykańskie storczyki w całej okazałości. Wędruj szlakiem w dżungli, aby odwiedzić regionalną farmę hodowlaną dzikich zwierząt. Wejdź na obrotową wieżę sceniczną, aby podziwiać spektakularne widoki i obejrzyj występy kulturalne Majów i meksykańskiej muzyki i tańca. Możesz nawet odwiedzić wioskę Majów! Historia kolonialna nie jest pomijana w kaplicy św. Franciszka z Asyżu, a sztuka ludowa jest prezentowana w Hacienda Heneequenera. Zobacz, jak niebo mieni się kolorami tęczy na Placu Witrażowym lub odkryj przedhiszpańskie boisko do piłki nożnej, aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniach sportowych Majów. Od 30 października do 2 listopada będziesz mógł korzystać z atrakcji w ramach Festiwalu Życia i Śmierci.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Playa del Carmen
Kiedy skończysz opalać się na jednej z modnych plaż, odwiedź pobliski park rozrywki w dżungli, aby poczuć dreszcz emocji.

Najciekawsze atrakcje

Playa del Carmen: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 233
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Playa del Carmen: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Playa del Carmen

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Playa del Carmen

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Playa del Carmen to:

Tulum

Playa del Carmen: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Playa del Carmen? Kliknij tutaj.

Playa del Carmen: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5227 opinii

Sam park rozrywki jest pełen zwierząt, wszędzie możesz robić zdjęcia za pomocą bransoletki, którą dostajesz przez wejście. Pod koniec dnia na twojej bransoletce jest około 65 zdjęć (nie więcej) i możesz kupić wszystkie te zdjęcia razem za 90 euro (robią też z tego film, łącznie 110 euro z filmem) polecam zrobić sobie wszędzie zdjęcie telefonem komórkowym, wtedy będziesz miał identyczne zdjęcia. Myślę, że to przyjemny park z mnóstwem zwierząt i plażą. Przedstawienie jest niesamowicie dobre! (szkoda tylko, że w wesołym miasteczku jest dużo do zapłacenia) właściwie wszystko jest prawie ekstra, czyli np.: snurkowanie, pływanie łódką, pływanie z delfinami) więc mimo, że bilet kosztuje 100 euro, można iść tylko do zwierzęta i na mini plaży z wodą + 1 cenote (cała reszta jest dodatkowo płatna) dodatkowa opłata jest również bardzo droga za zajęcia. jedzenie w parku kosztuje również 45 euro za osobę w każdej restauracji. Nie tanie.

Polecamy! Punktualny odbiór z hotelu na Riviera Maya. Po krótkim postoju na zdjęcia w Cancún było małe śniadanie, a potem popłynęliśmy łodzią na Isla Contoy. Krótka, wysoce zalecana wędrówka po wyspie, a następnie lunch (ryba, kurczak, ryż, ...). Pyszne! Następnie czas wolny na relaks na plaży przed rozpoczęciem wycieczki z przewodnikiem. Byli zadowoleni z obowiązkowych kamizelek ratunkowych, ponieważ prąd/fale były nieco silniejsze. Następnie udaliśmy się na Isla Mujeres, również tutaj z wystarczającą ilością wolnego czasu. Przewodnicy Steffie i Tlal byli wspaniali, mieli dobre informacje / wskazówki i stworzyli świetną atmosferę! 5/5 gwiazdek

To była bardzo miła i niezapomniana wycieczka! Nasz przewodnik Genaro był świetny! Próbował jak najlepiej wykorzystać (niestety) bardzo długą jazdę. Bardzo zabawna i świetna muzyka! Zadbano o nas z napojami, kanapkami i ciastkami! Lunch też był pyszny! Popatrzyliśmy na Różowe Jezioro z Las Colorados, zrobiliśmy bardzo fajną wycieczkę łodzią, mogliśmy popływać, jeśli chcieliśmy, a na koniec pojechaliśmy na „farmę krokodyli”, gdzie krokodyle zostały dosłownie zbliżone do nas, po prostu świetnie!

bardzo fajna wycieczka. W autobusie jest długo, ale jest bardzo wygodny i przyjemny dla pilotów wycieczek. Zdecydowanie taki, którego nigdy nie zapomnisz. Dobry wybór na lunch.

Do zrobienia ! Bardzo interesujące dla historii Meksyku i całej fauny / flory, świetnie się bawiliśmy w tym parku.