Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Place Massena

Place Massena – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ładne Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe: piesza wycieczka kulturalna z przewodnikiem

1. Ładne Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe: piesza wycieczka kulturalna z przewodnikiem

Zachwycające Stare Miasto w Nicei (znane lokalnie jako Le Vieux Nice) to piękny plaster miodu wąskich uliczek, usianych pięknymi barokowymi kościołami, butikami i uroczymi restauracjami — ukryte klejnoty można znaleźć za każdym rogiem. To tętniące życiem place z tętniącymi życiem placami, które tętnią życiem zarówno w dzień, jak iw nocy. Po spotkaniu z przewodnikiem przy fontannie Place Massena Square skieruj się w stronę arcydzieł architektury, takich jak ratusz w Nicei, opera i Palais de la Prefecture. Zwiedź Plac Pałacu Sprawiedliwości i Plac Rosetti, gdzie znajduje się katedra w Nicei, zanim odkryjesz tętniący życiem rynek Cours Saleya. Przespaceruj się słynną Promenade des Anglais, portem w starej Nicei, wieżą Belanda i ostatecznym celem zwiedzania historycznego Wzgórza Zamkowego. Podczas wycieczki będziesz miał krótką przerwę na targu kwiatowym, gdzie możesz poznać lokalne przysmaki i kupić ręcznie robione prezenty i kwiaty. Tutaj możesz również wybrać się na krótką wycieczkę do toalety, aby odświeżyć się przed kontynuowaniem wycieczki.

Nicea: Prywatna wycieczka z przewodnikiem taksówką rowerową elektryczną

2. Nicea: Prywatna wycieczka z przewodnikiem taksówką rowerową elektryczną

Odkryj historię i dziedzictwo Nicei w wyjątkowy sposób, jadąc przez miasto przez profesjonalnego kierowcę. Posłuchaj anegdot, ważnych dat, najważniejszych zabytków i tego, co definiuje bogactwo kulturowe miasta; Twój przewodnik może również dostosować plan zwiedzania według własnego uznania. Wyrusz w niezapomniane przeżycie, które zabierze Cię ze zwykłych kanałów, aby uzyskać dostęp do zapomnianych tajemnic miasta. Odkryj targ Saleva, operę i plac Rossetti ze wspaniałym kościołem. Przejdź przez słynne Place Massena i Garibaldi, pełne ekscytujących historii. Spaceruj wzdłuż wybrzeża słynną Promenade des Anglais i podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na morze z najwyższego punktu: idealny krajobraz do robienia selfie. W nowym mieście „à la française” odkryjesz dzielnice Belle Epoque wraz z hotelem Negresco, dzielnicą Muzyków i wspaniałą prawosławną katedrą. Przechodząc przez port Lympia, podziwiaj imponujące jachty, ale także małe łodzie tradycyjnych rybaków. W końcu dotrzesz do prestiżowej Promenade du Paillon z tryskającymi fontannami i deptakami pełnymi sklepów i restauracji. Zatrzymaj się w dowolnym momencie, aby zrobić zdjęcia lub poproś kierowcę, aby zatrzymał się na lody lub Socca. Dostępny jest bezpłatny audioprzewodnik w następujących językach: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski, mandaryński, koreański, portugalski, arabski, turecki Zobaczysz następujące strony w zależności od opcji wycieczki: • La Place Massena / plac Massena • La Fontaine du Soleil / Fontanna Słońca • L'Opera • Le Cours Saleya / plac Saleya • Le Palais des Rois Sardes / Pałac Książąt Sabaudzkich • Pałac Sprawiedliwości / Sąd • La Cathédrale St Réparate – La Place Rossetti / Katedra St Reparate – plac Rossetti • La Vieille Ville / Stare Miasto • La Maison de Matisse / Dom Matisse'a • Les Ponchettes / Domy rybaków • Promenada Anglików • Le Jardin Albert 1er – Le Monument du Centenaire /Albert 1st Garden – Pomnik Stulecia • La Rue Paradis (Małe Pola Elizejskie) • La Colline du Château – Le Coup de Canon de Midi / Castle Hill – Południowy strzał armatni • Le Quai Rauba Capéu / Doki • Le Monument aux Morts / Memoriał • Le Port Lympia / Le Quartiers des Antiquaires / Antiquaries Neighborhoods • L'Eglise du Port / Kościół portowy • Plac Garibaldiego / Plac Garibaldiego • Le Théâtre de Nice / Le Mamac • La Tête Carrée / Kwadratowa Głowa • Liceum Le Lycée Massena / Liceum Massena • La Coulée Verte / Green Lane • La Cathédrale Ortodoksyjna katedra św. Mikołaja i l'Hôtel Negresco

Odkryj Niceę: 1-godzinna wycieczka Segway z przewodnikiem

3. Odkryj Niceę: 1-godzinna wycieczka Segway z przewodnikiem

Zobacz zabytki jednego z najpiękniejszych miast Francji podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Nicei Segwayem. Wyrusz w rejs nadmorską Promenade des Anglais, posłuchaj lokalnych opowieści i podziwiaj Place Rosetti w sercu Starego Miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Promenade des Anglais, słynnej esplanadzie Nicei wzdłuż Morza Śródziemnego. Poczuj się pewnie ze swoim Segwayem dzięki odprawie bezpieczeństwa i sesji treningowej zaprojektowanej, aby pomóc Ci płynnie obsługiwać Segwaya. Zacznij od przejazdu obok sklepów, muzeów i restauracji w drodze do Cours Saleya, targowiska na świeżym powietrzu przepełnionego pachnącymi kwiatami i świeżymi lokalnymi potrawami. Posłuchaj historii Nicei i zrób kilka zdjęć na swoim Segwayu. Szybuj wąskimi uliczkami starego miasta i chłoń atmosferę tętniącego życiem Place Rosetti, gdzie znajdziesz mnóstwo kawiarni i możliwości obserwowania ludzi. Jedź dalej do Place Massena, głównego placu miasta, gdzie możesz sprawdzić projekt podłogi w szachownicę, dzieła sztuki współczesnej i promieniującą fontannę słońca. Zakończ wizytę w bujnym Jardin Albert I, nowoczesnej zielonej przestrzeni z palmami i kwiatami, zanim wrócisz na Promenade des Anglais, gdzie kończy się Twoja wycieczka Segwayem.

Nicea: Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe Wycieczka piesza z przewodnikiem

4. Nicea: Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe Wycieczka piesza z przewodnikiem

PLAN ZWIEDZANIA -1. przystanek " miejsce zbiórki " przy: Pomnik Stulecia, Albert 1er Garden... Znajduje się 100 m od hotelu "Le Meridien" i bardzo blisko Karuzeli. To właściwe miejsce na rozpoczęcie naszej wycieczki, podczas której opowiem Ci o ewolucji miasta Nicei na przestrzeni wieków... Następnie udamy się w kierunku słynnego Placu Massena, a dokładniej w kierunku Fontanny Słońca. Czas trwania: +/- 20 min -Przystanek: Plac Massena Ze swoją piękną piemoncką architekturą i fontanną słońca, w której znajduje się słynny posąg Apolla, Plac Massena jest uważany za płuca Nicei. Czas trwania: +/- 20 min. -Zatrzymaj się: Stare Miasto w Nicei Oprowadzę Cię po klejnotach starej Nicei, jej wąskich brukowanych uliczkach, alejkach służących do utrzymywania chłodu latem i ciepła zimą. Będziesz kontemplować fasady starych budynków w ochrowych, pastelowych odcieniach i będziesz wędrować po sklepach sprzedających mydło nicejskie, prowansalskie tkaniny, sery, rękodzieło, będąc otoczonym zapachem przypraw i jedzenia. W tym cudownym, malowniczym i kolorowym miejscu odkryjesz niezliczone restauracje, place, kościoły, zabytki, muzea, kawiarnie, winiarnie, lodziarnie... Piękny Place Massena, tereny zielone, Cours Saleya z targiem kwiatowym, wyjątkowe dziedzictwo architektoniczne, deptaki i Promenada Anglików z pewnością nie pozostawią Cię obojętnym. Czas trwania: +/- 75min -Zatrzymaj się na : Wzgórze i Park Zamkowy Będziesz także podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki ze szczytu wzgórza zamkowego. Odkryjesz magiczny widok na całą Promenadę Anglików, słynny wodospad, duży zielony park z jednej strony oraz piękny port w Nicei i wspaniały widok na wzgórze Mont Boron z drugiej strony. Nicea, historia, która mówi wiele... Niestety, to właśnie tutaj się rozstaniemy. Ale jak to mówią: Wszystko, co piękne, kiedyś się kończy... Czas trwania: +/- 35 min. Uwaga: Wycieczka piesza trwa zazwyczaj od 2h30 do 2h45 w zależności od tempa grupy.

Nicea: Wycieczka z przewodnikiem

5. Nicea: Wycieczka z przewodnikiem

Odkryj Niceę podczas wycieczki z przewodnikiem i dowiedz się więcej o tym klejnocie Riwiery Francuskiej. Zobacz niektóre z jej najbardziej znanych zabytków, w tym Promenadę Anglików, Cours Saleya i Place Rossetti. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Place Massena w samym sercu miasta, przy nieco kontrowersyjnej Fontaine du Soleil przedstawiającej greckiego boga Apolla. Spaceruj wzdłuż Esplanade Georges Pompidou w kierunku najbardziej charakterystycznej części Nicei, Promenady Anglików. Podziwiaj architekturę legendarnego hotelu Negresco, a także miejską operę, zanim udasz się do Vieux Nice, starego miasta. Odkryj tętniący życiem Cours Saleya i targ kwiatowy oraz poznaj kuchnię nicejską i kulturę jedzenia. Zatrzymaj się przed majestatycznym Pałacem Prefektury i poznaj jego bogatą historię sięgającą XVI wieku. Podziwiaj fasadę Pałacu Sprawiedliwości i posłuchaj o niesławnym i fascynującym "napadzie na bank stulecia". Spaceruj po tętniącym życiem Place Rossetti i zobacz prawie 1000-letnią katedrę Sainte Reparate. Mijając dawne mieszkanie słynnego malarza Henri Matisse'a, dotrzyj na Wzgórze Zamkowe, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto i jego wybrzeże.

Nicea: Must-Sees Electric Scooter Tour

6. Nicea: Must-Sees Electric Scooter Tour

Najpierw założysz kaski, a następnie pojedziesz elektryczną hulajnogą na Promenadę. Tam rozpocznie się wycieczka. Będziesz miał krótkie wyjaśnienie, jak działa skuter elektryczny, prędkość, hamulec, autonomia i co zobaczysz. Jedź wzdłuż morza, a następnie zatrzymaj się na placu Massena, miejscu spotkań miasta. Odkryj La promenade du paillon, duży ogród w centrum miasta. Kieruj się w stronę Wzgórza Zamkowego i jego wodospadu. Ciesz się fantastycznymi widokami na całe miasto z tego idealnego punktu widokowego. Udaj się do słynnego #Ilovenice i ponownie jedź wzdłuż morza i ciesz się zachodem słońca, gdy tam będziesz, zanim zakończysz wycieczkę w miejscu spotkania.

Z Mediolanu: Całodniowa wycieczka do Monako i Nicei

7. Z Mediolanu: Całodniowa wycieczka do Monako i Nicei

Rozpocznij swoją przygodę od wczesnego wyjazdu z Mediolanu i przemierzaj malownicze krajobrazy, ostatecznie przekraczając granicę z Francją, aby w komfortowym klimatyzowanym autokarze poczuć urzekający urok regionu Riwiery. Odkryj historyczny urok starego miasta Monako, gdzie prestiżowe kasyno Monte Carlo kusi pośród zapierających dech w piersiach widoków na Morze Śródziemne. Uchwyć bogactwo Monako za pomocą aparatu fotograficznego, tworząc ponadczasowe wspomnienia na tle czystego luksusu. Po przejściu do Nicei, pozwól sobie na spokojny spacer wzdłuż słynnej Promenady Anglików. Zanurz się w tętniącej życiem lokalnej kulturze na tętniącym życiem targu kwiatowym na Cours Saleya, gdzie jasne kolory kwiatów odzwierciedlają żywy charakter miasta. Jeśli pogoda na to pozwoli, pomyśl o ożywczym zanurzeniu się w bezkresnym morzu. Po dniu pełnym niezapomnianych chwil, Twój luksusowy autokar płynnie przewiezie Cię z powrotem do Mediolanu, zapewniając płynne zakończenie Twojej czarującej eskapady wzdłuż Riwiery Francuskiej.

Nicea: Wycieczka audio z przewodnikiem po najważniejszych wydarzeniach historycznych

8. Nicea: Wycieczka audio z przewodnikiem po najważniejszych wydarzeniach historycznych

Nicea to obowiązkowy punkt na Lazurowym Wybrzeżu, z długą listą atrakcji, plaż i muzeów. A najlepszym sposobem na zwiedzanie miasta jest bez wątpienia spacer. Podczas tej dwugodzinnej pieszej wycieczki zobaczysz najciekawsze miejsca w mieście, w tym wspaniałe budynki, takie jak Opéra de Nice, hotel Negresco, Palais de la Préfecture i Castle Hill. Nasza wycieczka zaczyna się na Place Masséna, gdzie rzucę światło na kontrowersyjną Fontaine du Soleil, fontannę z posągiem Apolla. Zatrzymasz się w Esplanade Georges Pompidou, zanim udasz się na miejski targ kwiatowy i Pałac Sprawiedliwości. Tam opowiem wam o jednym z najsłynniejszych francuskich przestępców, Albercie Spaggiari, który był także oficjalnym fotografem burmistrza. Pokażę Ci jeden z najpiękniejszych placów w mieście, Place Rossetti, gdzie znajdziesz katedrę w Nicei i usłyszysz, jak obszar ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję: • Dowiedz się, dlaczego niektórzy mieszkańcy Nicei każdego dnia budzą się z porannym słońcem odbijającym się od pośladków Apolla • Posłuchaj o hiperrealistycznym stylu malarstwa zwanym „Trompe-l’oeil”, co oznacza „oszukiwanie oka” • Poznaj przygody zawodowych gangsterów wynajętych przez Alberta Spaggiari, którzy obrabowali słynny francuski bank • Odkryj intymne szczegóły dotyczące „diabelskiego skrzypka”, Niccolo Paganiniego • Zobacz charakterystyczne wybrzeże Nicei i dowiedz się, dlaczego nazywa się ono Promenade des Anglais • Zobacz zapierające dech w piersiach widoki Starej Nicei ze Wzgórza Zamkowego, gdzie kończy się nasza wycieczka Pod koniec tej wycieczki dowiesz się o historii, sztuce, polityce i życiu społecznym pięknego miasta Nicei. Gotowy, aby zobaczyć to na własne oczy? Fantastyczny! Dołącz do nas podczas tej wspaniałej pieszej wycieczki po Starym Mieście w Nicei. I pamiętaj, najlepsze rzeczy w życiu naprawdę robią się na spacerze.

Nicea: Wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach miasta

9. Nicea: Wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach miasta

Przeżyj to, co najlepsze w Nicei podczas relaksującej, trzygodzinnej wycieczki rowerowej. Podczas pedałowania przez to piękne francuskie miasto usłyszysz ciekawy komentarz lokalnego przewodnika. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, rozważ zarezerwowanie tej wycieczki na początku pobytu w Nicei, ponieważ jest to świetny sposób na zorientowanie się w mieście i pozostanie o krok przed innymi turystami przez resztę pobytu. Drogi w Nicei są w większości płaskie i gładkie. Na Wzgórze Chateau, z którego roztacza się panoramiczny widok na Niceę, trzeba wspiąć się na jedno wzgórze. Przystanki na tej trasie obejmują: Słynna Promenada AnglikówHotel NegrescoPlac MassenaStare miasto i rynekPlace Garibaldi Colline (stary zamek w Nicei)Port (z tradycyjnymi łodziami rybackimi i luksusowymi jachtami)

Fajni znani artyści: gra ucieczki na świeżym powietrzu

10. Fajni znani artyści: gra ucieczki na świeżym powietrzu

Weź udział w ekscytującej wycieczce z przewodnikiem po Starym Mieście w Nicei, grając w ekscytującą misję na urządzenia mobilne. Przejdź obok wielu pięknych miejsc, rozwiązuj wskazówki i odkrywaj intrygujące historie artystów, którzy mieszkali w mieście, takich jak Nietzsche, Matisse i Thomas Jefferson. Pobierz aplikację, przejdź do punktu startowego i rozpocznij przygodę. Podążaj za wskazówkami, które przeniosą Cię w czasie, aby poznać fascynującą historię Nicei i zmiany architektoniczne. Odblokuj tajne historie odwiedzanych miejsc, rozwiązując problem i odgadując odpowiedzi. Podążaj śladami byłych mieszkańców Nicei, takich jak Nietzsche, Matisse, James Joyce i Thomas Jefferson. Użyj wskazówek, aby poprowadzić cię z jednego miejsca do drugiego. Każda wskazówka zawiera dokładne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz potrzebować mapy, GPS ani przewodnika. Ukończ wycieczkę w około 1,5 godziny, jednak nie ma limitu czasu, dzięki czemu możesz iść we własnym tempie. Graj w grupie lub podziel się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizuj z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielnie od grupy i spotkać się z grupą na koniec wycieczki.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 32
Sortuj wg::

Place Massena: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Place Massena? Kliknij tutaj.