Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Placa Mercat, Palma

Placa Mercat, Palma – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Palma de Mallorca: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

1. Palma de Mallorca: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Odkryj najważniejsze atrakcje Palma de Mallorca podczas wycieczki autobusem z otwartym dachem i wysiądź na dowolnym z 16 przystanków, aby odkrywać atrakcje miasta we własnym tempie. Zdobądź bilet 24-godzinny i dostosuj trasę autobusu do własnego harmonogramu. Poznaj bogatą mieszankę historii, kultury i życia nocnego. Poznaj obszar centralny obejmujący wąskie uliczki pomiędzy wysokimi murami starożytnych budynków. Wskocz do atrakcji takich jak Palau de La Almudaina, pałac królewski, który stoi od czasu podboju arabskiego i nadal jest domem rodziny królewskiej. Poznaj naprawdę wyjątkową część miasta znaną jako Pueblo Espanyol lub wioska hiszpańska, w której znajduje się kolekcja wielu różnych typów architektury, reprezentujących różne style używane w całym kraju. Odwiedź także Plaza de Espana, malowniczą część wyspy, gdzie możesz rozkoszować się pięknem z otwartego pokładu lub wyskoczyć, aby posmakować lokalnej kultury. Wybierz opcję Essential Experience, jeśli chcesz, aby bilety wstępu do zamku Bellver lub Pueblo Espanyol były zawarte w 24-godzinnym bilecie autobusowym. Trasa autobusu: 1. Antoni Maura 2. Plac Mercat 3. Ramblas 4. Plac Hiszpański 5. Avenida Alexandre Rosselló 6. Porta des Camp 7. Passeig Maritim 8. Pueblo Espanyol 9. Zamek Bellver (jeśli wybrano taką opcję) 10. Plac Gomiła 13. Aleja Joana Miro 14. Estacio Maritima 14b. Passeig Maritim 15. Aleja Gabriela Roca 17. Avenida Jaume III 18. Reklama Molla

Palma de Mallorca: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

2. Palma de Mallorca: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Odkryj Palma de Mallorca i wszystko, co ma do zaoferowania dzięki biletom na hop-on hop-off. Zwiedź wszystkie zabytki autobusem z otwartym dachem i wejdź do Museo Es Baluard i zamku Bellver lub Hiszpańskiej Wioski z biletami wliczonymi w cenę wycieczki. Przystanki w 16 punktach miasta sprawią, że niczego nie przeoczysz. Zobacz atrakcje, takie jak Palau de La Almudaina, pałac królewski, który istnieje od czasu podboju arabskiego, oraz Poble Espanyol, w którym znajdują się różne typy architektury reprezentujące różne style używane w całym kraju. Wybierz opcję Ultimate i odwiedź katedrę w Palmie, jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w basenie Morza Śródziemnego. Rozpocznij podróż autobusem na przystanku 1, Antoni Maura, aby uzyskać najlepsze wrażenia. Możesz jednak wsiąść do autobusu na dowolnym przystanku na trasie. Trasa autobusu: 1. Antoni Maura 2. Plac Mercat 3. Ramblas 4. Plac Hiszpański 5. Avenida Alexandre Rosselló 6. Porta des Camp 7. Passeig Maritim 8. Poble Espanyol 9. Zamek Bellver 10. Plac Gomiła 13. Aleja Joana Miro 14. Estacio Maritima 14b. Passeig Maritim 15. Aleja Gabriela Roca 17. Avenida Jaume III 18. Reklama Molla

Palma: Kulinarne tapas Wycieczka po Starym Mieście

3. Palma: Kulinarne tapas Wycieczka po Starym Mieście

Odkryj stolicę śródziemnomorskiej wyspy Majorkę i poznaj zarówno zabytki miasta, jak i najsmaczniejsze tapas. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej katedry w Palmie i dowiedz się wszystkiego o tej ikonie miasta. Następnie podążaj za swoim przewodnikiem po mieście, aby zobaczyć Pałac Almudaina, La Lonja i Consolat de Mar, siedzibę rządu Balearów. Skosztuj 3 pysznych pinchos w lokalnych barach na starym mieście, aby odzyskać siły, a następnie kontynuuj swoją drogę. Odwiedź zabytkową fortecę Es Baluard, a następnie przejdź się piękną Passeig del Born do Plaça Mercat i Grand Hotelu. Zatrzymaj się w typowym barze tapas i skosztuj wyboru ciepłych tapas; następnie udaj się do zabytkowego ratusza i neogotyckiego Consell Insular, zanim skosztujesz kilku słodkich smakołyków w trzecim i ostatnim barze.

Palma Old Town Sunset Tour i degustacje potraw

4. Palma Old Town Sunset Tour i degustacje potraw

Poznaj historię Palma de Mallorca i jej zabytków podczas 2,5-godzinnej pieszej wycieczki o zachodzie słońca. Uzyskaj wgląd mieszkańców w życie w mieście, idąc do słynnych budynków, takich jak wspaniała katedra w Palmie i Pałac Królewski La Almudaina. Zobacz, gdzie gromadził się dwór feudalny na Plaça de Cort, gdzie możesz także podziwiać starożytne drzewo oliwne i imponujący XVII-wieczny ratusz. Udaj się na Plaça Major, gdzie targ rękodzieła na świeżym powietrzu przyciąga turystów przez cały rok. Spójrz na pomnik byłego premiera Antoniego Maury na Plaça del Mercat i poznaj po drodze zwyczaje kulinarne mieszkańców. Bądź prowadzony przez swojego przewodnika po krętych uliczkach miasta nocą. Uzyskaj poufne wskazówki na temat najmodniejszych miejsc i posłuchaj o miejscach, które od dawna są ulubionymi miejscami wśród mieszkańców. Zatrzymaj się w połowie drogi, aby wybrać spośród dobrze znanych małych przekąsek, znanych jako tapas, w jednym z najlepszych barów tapas w mieście.

Placa Mercat, Palma: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Placa Mercat, Palma? Kliknij tutaj.

Placa Mercat, Palma: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 1321 opinii

W porządku. Zrobiliśmy to w deszczu. W rezultacie niektóre siedzenia były mokre, ale te w przejściach były suche. Niewiele osób w listopadzie, co jest bardzo miłe, mieliśmy wybór miejsc. Ładny przegląd z przyjemnymi przerwami na zwiedzanie i dostosowanym audioprzewodnikiem.

Wycieczka po mieście była bardzo pouczająca, a przystanki znajdowały się w interesujących miejscach. Krótkie przerwy między autobusami (co 10 minut) uznaliśmy za bardzo przyjemne. Niestety ze względu na prowadzone prace budowlane nie udało się dotrzymać zaplanowanej trasy.

Lubimy korzystać z busa jeżeli jesteśmy gdzieś zwiedzać. Brakowało mi tylko informacji o otwarciach bo 1.11 w Palmie było również święto i niektóre atrakcje były otwarte krócej.

Przydatne i interesujące, gdy masz mało czasu na wizytę w Palmie! !

Kierowca i przewodnik byli bardzo pomocni. Kościół był wspaniały.