Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Plaça Major

Plaça Major – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Palma de Mallorca: Wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

1. Palma de Mallorca: Wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Weź udział w ekscytującej i interesującej wycieczce pieszej po pięknym starym mieście w Palma de Mallorca. Cofnij się w czasie i poznaj miasto w czasach, kiedy najważniejszym obszarem gospodarczym na świecie było Morze Śródziemnomorskie. Dołącz do wycieczki prowadzonej przez niemieckojęzycznego przewodnika lub weź udział w prywatnej wycieczce w jednym z trzech języków (angielski, francuski, niemiecki). Dowiedz się więcej o bogatej historii metropolii i posłuchaj historii wielkich budowniczych i architektów, takich jak Pere Morey, Guillem Sagrera (katedra) lub dzieł Antoniego Gaudiego (pałace i wille). Zobacz arcydzieła architektoniczne i ważne miejsca kulturalne, a szczególnie ukryte skarby stolicy wyspy, takie jak ozdobne podwórka, zwane po hiszpańsku „patios”. Historyczne świadectwa przeszłości miasta obejmują giełdę La Lonja niedaleko katedry, samą katedrę, ale także wiele budowli świeckich, pałaców, ogrodów, placów i zabytków. Odwiedź również dzielnicę żydowską, budynek rządu, pałac biskupi, a także mury miasta. Wysłuchaj ekscytujących historii związanych z tymi miejscami. Doświadcz kulinarnej różnorodności kuchni śródziemnomorskiej podczas spaceru po tętniącym życiem targu.

Palma de Mallorca: Wieczorna wycieczka po Starym Mieście

2. Palma de Mallorca: Wieczorna wycieczka po Starym Mieście

Wybierz się na nocną wycieczkę po starym mieście Palmy i podziwiaj klimatyczną scenerię po zapadnięciu zmroku. Pozwól przewodnikowi poprowadzić Cię przez kręte uliczki Palmy nocą i pokazać Ci wyjątkowy klimat tej śródziemnomorskiej metropolii. Uzyskaj poufne wskazówki na temat najmodniejszych hotspotów i posłuchaj o miejscach, które od dawna są ulubionymi wśród mieszkańców miasta. Posłuchaj ekscytujących historii o życiu nocnym w Palmie i dowiedz się, gdzie tak wiele niesamowitych wydarzeń ukształtowało bogatą i różnorodną historię Palmy. Pozwól lokalnemu ekspertowi od życia nocnego pokazać ci to, co miasto ma najlepszego do zaoferowania, od barów tapas ze smacznymi przysmakami po historyczne i ukryte place, które latem tętnią życiem po zachodzie słońca. Pod koniec trwającej około 1 godziny i 45 minut wycieczki usiądź w typowym barze tapas i wybierz spośród pintxos i tapas. Pozwól, aby wieczór minął z różnorodnymi nocnymi widokami i dźwiękami unikalnymi dla Palmy.

Wycieczka dla smakoszy tapas i wina w Palma de Mallorca

3. Wycieczka dla smakoszy tapas i wina w Palma de Mallorca

Delektuj się wyśmienitymi tapas w pięciu wyjątkowych miejscach, z których wszystkie są dogodnie usytuowane w odległości 5-minutowego spaceru od zabytkowego Starego Miasta w Palmie: - Fervor Tapas Bar - Bodega Mayor - Bocalto Palma - Manto Negro Tapas Bar - Maura Cafe & Bar. Na każdym przystanku możesz skosztować dwóch wyśmienitych tapas i wzbogacić swoje doznania napojami - wybieraj spośród lokalnych win, domowej sangrii, piwa, napojów bezalkoholowych lub wody. (Pamiętaj, że jest to wycieczka z przewodnikiem. Otrzymasz pomoc na Whatsapp przed i w trakcie wycieczki). Te strategicznie rozmieszczone przystanki zapewniają również możliwość odkrycia urokliwego Plaça Major, Plaça de la Reina i Borne.

Palma Old Town Sunset Tour i degustacje potraw

4. Palma Old Town Sunset Tour i degustacje potraw

Poznaj historię Palma de Mallorca i jej zabytków podczas 2,5-godzinnej pieszej wycieczki o zachodzie słońca. Uzyskaj wgląd mieszkańców w życie w mieście, idąc do słynnych budynków, takich jak wspaniała katedra w Palmie i Pałac Królewski La Almudaina. Zobacz, gdzie gromadził się dwór feudalny na Plaça de Cort, gdzie możesz także podziwiać starożytne drzewo oliwne i imponujący XVII-wieczny ratusz. Udaj się na Plaça Major, gdzie targ rękodzieła na świeżym powietrzu przyciąga turystów przez cały rok. Spójrz na pomnik byłego premiera Antoniego Maury na Plaça del Mercat i poznaj po drodze zwyczaje kulinarne mieszkańców. Bądź prowadzony przez swojego przewodnika po krętych uliczkach miasta nocą. Uzyskaj poufne wskazówki na temat najmodniejszych miejsc i posłuchaj o miejscach, które od dawna są ulubionymi miejscami wśród mieszkańców. Zatrzymaj się w połowie drogi, aby wybrać spośród dobrze znanych małych przekąsek, znanych jako tapas, w jednym z najlepszych barów tapas w mieście.

Palma: Spacer z przewodnikiem alejkami Starego Miasta

5. Palma: Spacer z przewodnikiem alejkami Starego Miasta

Ta wycieczka jest dostępna tylko w języku niemieckim. Poznaj Palma de Mallorca w zrelaksowany sposób. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem i spędź urozmaicony czas w tym pięknym mieście. Wycieczka rozpoczyna się w cichym ogrodzie między Passeig del Born a katedrą. Stamtąd udasz się do pałacu królewskiego La Almudaina i imponującej katedry "La Seu". Po spacerze przez stare miasto dotrzesz do łaźni arabskich i klasztoru "Convento de Santa Clara". Następnie udasz się do kościoła "Basílica Sant Francesc" i baru tapas, który jest prawdziwą wskazówką dla wtajemniczonych. Po krótkim postoju w pałacu miejskim "Can Dameto de la Quartera" i kawiarni "Ca'n Joan de s'Aigo" dotrzesz do kościoła parafialnego przy Plaça de Santa Eulàlia. Specjalne drzewo "Olivera de Cort" i Plaça Major to kolejne przystanki, zanim dotrzesz do Mercat de l'Olivar, największego krytego targu w Palmie. Wycieczka kończy się na Plaça d'Espanya, centralnym węźle komunikacyjnym miasta. Na przystankach czekają na Ciebie zabawne zadania i pytania. Kto wie, na przykład, co ... ale nie, jeszcze Ci nie powiemy! Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samodzielnie. To tak, jakbyś był oprowadzany po Palma de Mallorca przez dobrego przyjaciela. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej kanapy. Ciesz się czasem spędzonym w Palma de Mallorca! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

1-godzinna wycieczka na segwayu w Palma de Mallorca

6. 1-godzinna wycieczka na segwayu w Palma de Mallorca

Oferujemy Ci wyjątkowe, odmienne, zabawne i bardzo wygodne doświadczenie. Odkryj stare miasto Palmy, jeżdżąc na jednym z naszych Segwayów NINEBOT, są to bardzo lekkie pojazdy, bardzo łatwe w obsłudze nawet dla osób bez wcześniejszego doświadczenia, ponieważ dla większego bezpieczeństwa i spokoju ducha zawsze zaczynamy doświadczenie od małej praktyki w pojazdach przed rozpoczęciem wycieczki. Podczas aktywności pokażemy Ci najbardziej charakterystyczne miejsca Palmy i opowiemy o magicznej historii tego pięknego miasta.

2-godzinna wycieczka na segwayu w Palma de Mallorca

7. 2-godzinna wycieczka na segwayu w Palma de Mallorca

Daj sobie możliwość poznania Palmy, jej historii i charakterystycznego starego miasta w najbardziej kompletny i zabawny sposób. Odkryj stare miasto Palmy, jeżdżąc na jednym z naszych Segway NINEBOT, są to bardzo lekkie pojazdy, bardzo łatwe w użyciu nawet dla osób bez wcześniejszego doświadczenia, ponieważ dla większego bezpieczeństwa i spokoju ducha zawsze zaczynamy doświadczenie od małej praktyki w pojazdach przed rozpoczęciem wycieczki. Podczas aktywności pokażemy Ci najbardziej charakterystyczne miejsca Palmy i opowiemy o magicznej historii tego pięknego miasta.

2-godzinna wycieczka na rowerze elektrycznym w Palma de Mallorca

8. 2-godzinna wycieczka na rowerze elektrycznym w Palma de Mallorca

Oferujemy Ci wyjątkowe doświadczenie, 8-kilometrową wycieczkę po Palma de Mallorca bez wysiłku na wygodnym rowerze elektrycznym, odwiedzając stare miasto z pięknymi wąskimi brukowanymi uliczkami, starymi kościołami i budynkami, klasztorami z magicznymi tradycjami i kilkoma innymi interesującymi miejscami, starymi konstrukcjami z różnych kultur na przestrzeni lat. Wybierz się także na przejażdżkę promenadą, z której roztacza się piękny widok na stare miasto z jednej strony i Morze Śródziemne z drugiej. Więc idź dalej i daj sobie szansę na przeżycie niezrównanego doświadczenia, aby cieszyć się niesamowitymi krajobrazami oraz naszą życzliwością i bliskością.

1-godzinna wycieczka skuterem elektrycznym w Palma de Mallorca

9. 1-godzinna wycieczka skuterem elektrycznym w Palma de Mallorca

Jest to aktywność dla wszystkich typów odbiorców. Czy kiedykolwiek pojechałeś na wakacje z dziećmi i nie wiesz, jaki rodzaj aktywności zrobić jako rodzina? Wycieczka piesza może być zbyt trudna dla dzieci, ale dorośli również chcieliby dowiedzieć się trochę o historii miejsca, w którym się znajdują. To jest twoja odpowiedź. Z pomocą zabawnych i innowacyjnych skuterów elektrycznych podróżujemy ulicami starego miasta Palma, podziwiając jego piękno i niezrównane widoki na Morze Śródziemne. I oczywiście, przekazując również pewne informacje historyczne, aby zabawić starszych.

Palma – prywatna piesza wycieczka historyczna

10. Palma – prywatna piesza wycieczka historyczna

Rozpocznij swoją wycieczkę na placu publicznym znanym jako Plaza Mayor de Palma. Tutaj zobaczysz kościół Santa Eulalia i ratusz. Będziesz miał także okazję zobaczyć inne słynne miejsca historyczne, takie jak teatr główny. Następnie odwiedzisz katedrę Najświętszej Marii Panny w Palmie (znaną również jako La Seu). Tutaj zauważysz, że nawa główna ma 44 metry wysokości i jest jedną z najwyższych we wszystkich katedrach w stylu gotyckim. Budowę tej katalońskiej katedry w stylu gotyku rozpoczęto w 1229 roku, ale ukończono dopiero w 1601 roku. Będziesz miał okazję odwiedzić Pałac Królewski La Almudaina, który był oficjalną rezydencją króla i królowej podczas ich wizyty na Majorce. Początki tego słynnego zabytku sięgają XIV wieku. Zobaczysz tutaj ponadczasowe dzieła sztuki, które przetrwały próbę czasu. Następnie zobaczysz arcydzieło znane jako Llotja de Palma de Mallorca. Zabytek kultury prezentuje spektakularne style architektoniczne, zwłaszcza łuki osadzone bezpośrednio w ścianach. Na koniec, jeśli czas na to pozwoli, odwiedzisz muzeum znane jako Es Baluard. Tutaj będziesz miał okazję zobaczyć 700 różnych dzieł sztuki różnych artystów międzynarodowych, a zwłaszcza Balearów.

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Plaça Major: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plaça Major? Kliknij tutaj.

Plaça Major: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 907 opinii

Wycieczka odbyła się bardzo indywidualnie. Przewodnik spełnił nasze życzenia i wielokrotnie zaskakiwał nas nieoczekiwanymi informacjami. Wycieczka była bardzo pouczająca i wzbudziła zainteresowanie, dlatego ponowna wizyta w Palmie jest niemal obowiązkowa. Na szczególną uwagę zasługuje zakończenie wycieczki. Za namową przewodnika wycieczka zakończyła się w barze tapas „Restauracja Simbad”. Nie ma już hiszpańskiego sposobu na zakończenie wieczornego spaceru po Palmie. Picie, jedzenie i obsługa w barze tapas były oszałamiająco dobre. W tym miejscu jeszcze raz wielkie podziękowania dla personelu, kuchni i Svena, naszego przewodnika.

Wysoce polecany. Mieliśmy kompetentnego, komunikatywnego i bardzo przyjemnego przewodnika. Dowiedz się wielu interesujących rzeczy o Majorce, nie będąc pochowanym. Mieliśmy dużo szczęścia. Zarezerwowaliśmy wycieczkę grupową, ale było nas tylko dwóch. Bar tapas był absolutną atrakcją. Bardzo rustykalny hiszpański z pysznymi specjałami.

Bardzo dobrze prowadzona wycieczka, bardzo dobrze uzasadniona; wiele ciekawostek o historii, kraju i ludziach; wiele poufnych wskazówek na temat opcji po wycieczce - polecimy tę wycieczkę każdemu z naszych przyjaciół odwiedzających Palmę; jeszcze raz, wielkie dzięki; Pozdrowienia dla Petry

Kapitan Michael oprowadził naszą grupę wspaniałą, zwięzłą wycieczką po wszystkich głównych atrakcjach Palmy z dobrym humorem i wnikliwością. Gorąco polecam tę wycieczkę, a 2-godzinne ramy czasowe wędrówki po starym mieście wystarczyły, aby nas zainteresować bez utraty uwagi.

Trasa bardzo nam się podobała, Petra zrobiła to bardzo dobrze, jedzenie po niej też było bardzo dobre