Plac Zamkowy w Warszawie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj

1. Warszawa: wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj

Zwiedzaj Warszawę w swoim tempie i poznaj zabytkową oraz nowoczesną część miasta z autobusu wycieczkowego. Wycieczkę rozpoczniesz przy monumentalnym Pałacu Kultury i Nauki, najwyższym budynku w Polsce. Podziwiaj fantastyczne widoki na miasto z 30. piętra, po czym udaj się na dalsze zwiedzanie. Miłośników historii zachwyci Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przy pomocy ponad 1000 eksponatów przedstawiono burzliwą historię miasta. Z kolei Muzeum Narodowe posiada w swoich zbiorach ponad 400 prac najlepszych polskich artystów. Zabierz dzieci do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, aby mogły zobaczyć słynne niedźwiedzie brunatne. Znajduje się tam również 500 gatunków miejscowych i egzotycznych zwierząt. Wybierz jedną z dwóch dostępnych linii: Trasa czerwona: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. A - plac Grzybowski (plac Grzybowski 1) 3. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 4. B - Biblioteka Uniwersytecka (Bibliteka Uniwersytecka 01) 5. C - Centrum Nauki Kopernik (stacja metra Centrum Nauki Kopernik 03) 6. D - Stadion Narodowy (most Świętokrzyski 04) 7. E - Praga (Okrzei 02) 8. F - Multimedialny Park Fontann (Boleść 02) 9. Muranowska 9. G - Muzeum Historii Żydów Polskich (Nalewki-Muzeum 02) 10. H - Urząd Miasta Stołecznego Warszawy (plac Bankowy 03) 11. Centrum (Centrum 06) Trasa niebieska: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Muzeum Fabryki Norblina 3. Muzeum Powstania Warszawskiego 4. Wronia 5. plac Grzybowski (aleja Jana Pawła II 01) 6. Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki (Zachęta 01) 7. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 8. plac Zamkowy (plac Zamkowy 01) 9. Muzeum Fryderyka Chopina (Ordynacka 01) 10. Muzeum Narodowe (Foksal 01) 11. plac Trzech Krzyży (plac Trzech Krzyży 03) 12. Łazienki Królewskie (Łazienki Królewskie 01) 13. plac Konstytucji (plac Konstytucji 02) 14. Centrum (Centrum 06)

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

2. Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: Stare Miasto i Zamek Królewski

3. Warszawa: Stare Miasto i Zamek Królewski

Twoja wycieczka rozpocznie się odbiorem z miejsca Twojego zakwaterowania w Warszawie. Następnie udaj się na granicę Starego Miasta, gdzie nie mogą wjeżdżać samochody. Udaj się wędrówkę wąskimi uliczkami i krętymi bulwarami. Twój przewodnik wyjaśni Ci bogatą historię, która sięga do XIII wieku.  Zobacz malowniczy Rynek Główny se słynną fontanną z syrenką, otoczoną kolorowymi i okazałymi budynkami. Następnie udaj się na plac Zamkowy, miejsce, w którym rozpoczyna się Trakt Królewski, który łączy wiele najwspanialszych atrakcji Warszawy. Weź udział w wycieczce po Zamku Królewskim z całym jego bogactwem, korzystając z audioprzewodnika. Następnie udaj się na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. Dzięki opcjom wycieczki w małych grupach maksymalnie 8 osób lub wycieczki prywatnej możesz dostosować je do swoich potrzeb. Niezależnie od wybranej opcji po zakończeniu wycieczki zostaniesz odwieziony(-a) do miejsca zakwaterowania z głową pełną wiedzy historycznej i kulturalnej.

Z Warszawy: zwiedzanie Krakowa pociągiem ekspresowym

4. Z Warszawy: zwiedzanie Krakowa pociągiem ekspresowym

Skorzystaj z odbioru w hotelu, a następnie udaj się na dworzec kolejowy, aby wsiąść do pociągu ekspresowego do Krakowa. Lokalny przewodnik spotka się z Tobą po przyjeździe. Poczuj atmosferę miasta królów Polski w charakterystycznych zabytkach średniowiecznego Starego Miasta. Odwiedź Zamek Królewski na Wawelu i zobacz niektóre z jego ceremonialnych sal oraz podziwiaj piękno Kaplicy Zygmuntowskiej wewnątrz Katedry Królewskiej. Dowiedz się więcej o dynastiach Piastów, Jagiellonów i Wazów i podziwiaj gobeliny należące niegdyś do króla Zygmunta Augusta. Spójrz na monumentalne Sukiennice na Rynku Głównym. Odkryj pozostałości starych murów miejskich i poznaj uroczystą Bramę Floriańską. Zobacz najstarszą synagogę w Polsce w żydowskiej dzielnicy Kazimierz, a po drodze kup pamiątki z bursztynu i srebrnej biżuterii.

Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

5. Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Poznaj fakty oraz legendy związane z Warszawą i zobacz główne atrakcje miasta podczas prywatnej wycieczki pieszej. Warszawa była najważniejszym miastem dla gospodarki Polski w epoce nowożytnej i naprawdę wierzymy, że jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na całym świecie. Zachwyć się pięknem Warszawy i poznaj związane z nią anegdoty, historie oraz legendy. Przespaceruj się po Starym Mieście, aby zobaczyć najbardziej niezwykłe miejsca, odkryć ukryte skarby miasta i poznać niesamowite opowieści. Zobacz główne atrakcje Warszawy, do których należą znajdująca się na placu Zamkowym Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Rynek Starego Miasta oraz imponujący pomnik Powstania Warszawskiego. W ramach opcji 2-godzinnej odwiedzisz też bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Wybierając opcję 3-godzinną, zobaczysz jeszcze więcej – pomnik Małego Powstańca i pałac Branickich. Zajrzysz również do kościoła św. Anny, gdzie Twoją uwagę przykują bardzo bogato zdobione wnętrza oraz wyjątkowe sufity. Aby wejść do Zamku Królewskiego, przedłuż wycieczkę do 4 godzin. Podziwiaj wspaniałe apartamenty królewskie, które zdobią stare obrazy, meble i dekoracje o tematyce historycznej. Dowiedz się więcej o dziejach polskich monarchów oraz o tym, jak wyglądało ich codzienne życie w XIV-wiecznym zamku. Wycieczka 6-godzinna obejmuje wszystkie wymienione wyżej atrakcje, a do tego wizytę w Pałacu Kultury i Nauki – najsłynniejszym budynku w Warszawie. Przespaceruj się po ulicy Nowy Świat, która wypełnia tętniące życiem centrum Warszawy, łącząc Stare Miasto z Nowym Miastem. Wejdź do pałacu, by zanurzyć się w fascynującej historii PRL-u i zobaczyć stolicę Polski z góry.

Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

6. Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

Codzienny Cityrama Tour of Warsaw wraz z wizytą w Łazienkach. Będziesz miał okazję zobaczyć najbardziej rozpoznawalne i niezwykłe miejsca w stolicy Polski. Poznaj piękną Warszawę w naszych klimatyzowanych 18-osobowych autokarach. Ciesz się komfortem zwiedzania w małej grupie. Podczas tej niezapomnianej wycieczki zrelaksuj się i pozwól naszym profesjonalnym przewodnikom oprowadzić Cię po zabytkowych miejscach, aby poczuć ducha miasta. Nie pozwolimy, aby nasi goście poczuli się zagubieni, czekając na nas na ulicy, ponieważ z przyjemnością odbierzemy Cię z hotelu, a po wycieczce odwieziemy Cię do miejsca pobytu. Odbiór z hotelu między 9:45 a 10:15. Wysiądź w hotelu między 13:00 a 13:15. Dostępne o każdej porze roku. Poniżej przedstawiamy przykładowy program takiej wycieczki po mieście: 1. Stare Miasto, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 2. Zamek Królewski i Plac Zamkowy, rezydencja polskich monarchów w latach 1596 – 1795, a także rezydencja Prezydenta RP w 1918 roku. Istnieje również możliwość zobaczenia pierwszego świeckiego zabytku w Polsce, jakim jest III Kolumna Króla Zygmunta . 3. Katedra św. Jana, świadek najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W gotyckim kościele znajduje się sarkofag zawierający szczątki wybitnych Polaków. 4. Warszawski Rynek Starego Miasta i Barbakan. 5. Dawne getto żydowskie, Pomnik Bohaterów Getta i Muzeum Historii Żydów Polskich – budynek będący prawdziwym współczesnym dziełem sztuki. Umschlagplatz i ulica Mila, miejsce schronu, w którym popełnił samobójstwo przywódca powstania w getcie Mordechaj Anielewicz. 6. Trakt Królewski ze wspaniałymi arystokratycznymi rezydencjami i słynnymi zabytkami, m.in. kościół św. Krzyża z urną z sercem Fryderyka Chopina (1810 - 1849). 7. Park Królewski, spacer po najpiękniejszym parku w Warszawie zwanym potocznie Łazienkami lub „Łazienkami”. Pałac na Wyspie, okazała letnia rezydencja ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego (1764 - 1895). 8. Inne ważne miejsca: Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Powstania Warszawskiego 1944 i Pomnik Ofiar Katynia. 9. Warszawska Praga *: Stadion Narodowy, Katedra św. Floriana, Cerkiew, ul. Targowa i Ząbkowska, Pomnik Braterstwa Broni, Koneser - XIX-wieczna fabryka wódek, niepowtarzalny widok warszawskiej Starówki z Most Dąbrowskiego. * ta część wycieczki po mieście jest dostępna, jeśli pozwala na to ruch

Atrakcje Warszawy: prywatne zwiedzanie zabytkowym fiatem

7. Atrakcje Warszawy: prywatne zwiedzanie zabytkowym fiatem

To 4-godzinne prywatne zwiedzanie rozpoczyna się o ustalonej godzinie odbiorem z Twojego hotelu w centrum Warszawy. Przyjedzie po Ciebie kierowca/przewodnik, który zaprosi Cię do wnętrza zabytkowego fiata 125p – kultowego samochodu z lat 80. i symbolu komunistycznej Warszawy. Podczas przejażdżki przewodnik będzie zabawiać Cię opowieściami o życiu w Warszawie, o tym, jak to jest być Polakiem w dzisiejszych czasach i jak to się zmieniało na przestrzeni lat. Plan zwiedzania może być dostosowany do Twoich życzeń – odwiedź więc miejsca, które szczególnie Cię interesują. Odkryj wpisane na listę UNESCO Stare Miasto i dowiedz się, jak odbudowano je po II wojnie światowej. Zobacz Zamek Królewski i zachwyć się pięknem kościołów, parków i pałaców przy Trakcie Królewskim. Odwiedź Pałac Kultury i Nauki, najbardziej kultowy warszawski zabytek z epoki komunizmu. Zobacz pochodzącą z okresu sowieckiego architekturę wokół Placu Konstytucji i bloki mieszkalne, słuchając opowieści o życiu w Warszawie w czasach komunizmu. Podczas przejażdżki możesz spróbować tradycyjnej polskiej wódki serwowanej ze smaczną przekąską. Odwiedź dawne żydowskie getto i zobacz fragment muru. Następnie udaj się na Plac Grzybowski, przy którym stoi jedyna ocalona z II wojny światowej synagoga. Kolejny przystanek to Praga – niegdyś zaniedbana dzielnica miasta, która dziś pełna jest artystycznych barów i kawiarni.

Warszawa: Stare Miasto, Zamek Królewski i pałac w Wilanowie

8. Warszawa: Stare Miasto, Zamek Królewski i pałac w Wilanowie

Zwiedzaj Warszawę w małej grupie i uniknij podróżowania wielkimi autokarami wycieczkowymi oraz zatłoczonymi środkami transportu miejskiego. Skorzystaj z usługi transportu bezpośredniego („od drzwi do drzwi”) z przyjaznym anglojęzycznym kierowcą i sięgnij po audioprzewodniki dostępne w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Pomogą Ci one zaznajomić się z głównymi atrakcjami miasta.  Najpierw udaj się na Starówkę, której centralną część stanowi Rynek Starego Miasta, otoczony charakterystycznymi kamienicami. Podziwiaj Warszawską Syrenkę, fontannę z pomnikiem syreny w centrum miasta nad Wisłą. Jest to jeden z symboli polskiej stolicy. Zwiedź wnętrza Zamku Królewskiego, jednego z najsłynniejszych i najbardziej znaczących zabytków Warszawy. Podczas zwiedzania Placu Zamkowego podziwiaj Kolumnę Zygmunta, która jest znana jako pierwszy w historii nowożytnej świecki pomnik w formie kolumny. Udaj się na plac marszałka Józefa Piłsudskiego i zobacz Grób Nieznanego Żołnierza. Przemierzaj Trakt Królewski, czyli jedną z najbardziej reprezentacyjnych tras miasta łączącą dawne rezydencje królewskie, Zamek Królewski i pałac w Wilanowie. Podziwiaj mijane po drodze urokliwe kafejki, restauracje i galerie sztuki.  Kontynuuj podróż w kameralnym gronie. Wsiądź z powrotem do prywatnego vana i udaj się na zwiedzanie wspaniałego pałacu króla Jana III Sobieskiego. Jego początki sięgają 1677 roku. Poprzez późniejsze przebudowy, zarządzane przez kolejnych właścicieli, stał się on wspaniałą rezydencją, otoczoną malowniczymi ogrodami. Odkryj historię pałacu i ślady jego dawnych mieszkańców, począwszy od ich zainteresowań i zwyczajów do zgromadzonych przez nich wspaniałych zbiorów dzieł sztuki. Dowiedz się więcej o historii Warszawy i jej znaczenia w szerszym kontekście europejskim. Zwiedź wnętrza pałacu i podziwiaj jego liczne atrakcje, w tym Białą Salę, pomnik konny króla Jana III Sobieskiego, kaplicę,  Bibliotekę,  Sypialnię Króla, Wielką Sień,   Sypialnię Królowej,  Gabinet Etruski,  muzeum oraz ogrody barokowe.

Warszawskie Stare Miasto: Zamek Królewski i Łazienki Królewskie

9. Warszawskie Stare Miasto: Zamek Królewski i Łazienki Królewskie

Poznaj warszawskie Stare Miasto, na które składa się plac miejski, otoczony charakterystycznymi kamienicami i centralnie umieszczoną fontanną. Na fontannie znajduje się rzeźba Syreny, symbolu miasta, bez którego trudno wyobrazić sobie plac. Udaj się na Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim obok i wybierz się na wycieczkę do środka. Odwiedź Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Barbakan i mury obronne. Niedaleko Starego Miasta znajduje się Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. Spaceruj wzdłuż szeregu ulic zwanych Traktem Królewskim, rozpoczynających się na Starym Mieście. Trakt Królewski to najważniejsza arteria miasta, łącząca dwie dawne rezydencje królewskie. Na Starym Mieście znajduje się wiele klimatycznych kawiarni, restauracji i galerii sztuki. Łazienki Królewskie to magiczne miejsce o powierzchni prawie 80 hektarów. Jesienią mieni się wszystkimi kolorami tęczy, a zimą przysypany śniegiem wygląda jak scena z bajki. Wiosną, kiedy wszystko rozkwita i budzi się do życia, daje gigantyczny zastrzyk optymizmu i pozytywnego myślenia, a latem wygląda jak najpiękniejsza pocztówka. W Łazienkach przespacerujesz się klimatycznymi ścieżkami i alejkami, zobaczysz Pałac na Wyspie, Oranżerię, Pomnik Fryderyka Chopina i Amfiteatr.

Warszawa: samodzielna wycieczka audio przez smartfony po Starym Mieście

10. Warszawa: samodzielna wycieczka audio przez smartfony po Starym Mieście

Wspaniałe warszawskie Stare Miasto ma burzliwą i barwną historię. Jego piękne budynki i klimatyczne uliczki zostały prawie bezpowrotnie utracone, gdy miasto zostało obrócone w gruzy podczas II wojny światowej. Podczas tej pieszej wycieczki przywrócę przeszłość do życia, podobnie jak mieszkańcy tego obszaru, którzy kawałek po kawałku i kamień po kamieniu przeczesywali gruzy, aby ocalić, co się dało, aby Polska mogła w cudowny sposób odtworzyć Stare Miasto przy użyciu starych fotografie, oryginalne plany budynków, a nawet obrazy warszawskich scen ulicznych autorstwa słynnego włoskiego artysty Canaletta. Nasza wycieczka rozpoczyna się na często tętniącym życiem Placu Zamkowym, przed imponującym Zamkiem Królewskim. Stamtąd pokażę ci niektóre z fortyfikacji Starego Miasta. Usłyszysz, jak ta słynna część miasta ze swoją królewską elegancją była wielokrotnie zagrożona przez zazdrosne, rywalizujące ze sobą mocarstwa, pragnące bogactwa Polski. Pokażę Wam pomniki Jana Kilińskiego, szewca, który przeciwstawił się inwazji rosyjskiej w drugiej połowie XVIII wieku, oraz Małego Powstańca, upamiętniającego dzieci-żołnierzy, które stawiały opór hitlerowskiej okupacji. Usłyszysz także o najmroczniejszym okresie historii Starego Miasta, kiedy nazistowskie Niemcy systematycznie niszczyły jego infrastrukturę, próbując wyeliminować naród polski. Wejdziemy na Stare Miasto przez imponującą bramę Barbakanu i będziemy przedzierać się przez jego uliczki i place. W środku pokażę Ci nie tylko najbardziej oczywiste strony. Zejdziesz bocznymi uliczkami i zajrzysz do zakamarków, w których usłyszysz historie i zobaczysz strony, za którymi tęskni większość odwiedzających. Obejmują one: • Budynek znany jako Dom Kata, w którym kiedyś mieszkał miejski kat, zanim został ironicznie przekształcony w rezydencję lekarską • Ulica Szeroki Dunaj, nazwana tak od strumienia Dunaju, na której odbywał się falujący targ • Legenda o księciu ze złamanym sercem uwięzionym w posągu niedźwiedzia • Kościół św. Marcina, w którym strajk głodowy przeciwko komunistycznej opresji zainspirował Lecha Wałęsę do utworzenia ruchu Polskiego Związku Zawodowego „Solidarność” • Piwna ulica, czyli Ulica Piwna, gdzie pewna kobieta roztopiła serca rozdartego wojną narodu swoją miłością do ptaków Starego Miasta Po drodze uzyskasz odpowiedzi na pytania takie jak: • Które części Domu św. Anny – budynku Starego Miasta, który przetrwał ponad 600 lat w nienaruszonym stanie – zostały odnowione? • Jaki straszny los spotkał Michała Piekarskiego po próbie zamachu na króla Zygmunta III? • Gdzie można znaleźć ślad gąsienicy czołgu, który kiedyś przebił się przez mur katedry, motyw lwa i inne kolorowe, dziwaczne detale, których większość ludzi by nie zauważyła? • W jaki sposób dzwon w Kanonia Lane może spełnić Twoje życzenia? Podczas tego 75-minutowego spaceru podzielę się dramatyczną opowieścią o tym, jak Stare Miasto wielokrotnie rozkwitało i upadało, napotykając w swojej długiej historii książąt, królów, wojowników, nazistów i komunistów. Zawsze stawiało opór i dziś jest piękniejsze niż kiedykolwiek, kapsuła czasu wypełniona historią, legendami i inspirującymi artefaktami.

Dodaj daty

Plac Zamkowy w Warszawie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Plac Zamkowy w Warszawie: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Plac Zamkowy w Warszawie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac Zamkowy w Warszawie? Kliknij tutaj.

Plac Zamkowy w Warszawie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.0 / 5

na podstawie 809 opinii

Warto jechać, bo odległości w Warszawie są ogromne. Wielki plus, że w cenie biletu można zaliczyć obie trasy. Jestem bardzo zadowolona.

Pani przewodnik Agnieszka bardzo profesjonalna, rzeczowa z ogromną wiedzą o mieście! Bardzo gorąco polecam - Warszawa w pigułce

Jestem mile zaskoczona. Polecam:) Jedno co moznaby bylo zmienic to informacja w jakim jezyku bedzie prowadzona wycieczka.

Zabawna świetna wycieczka! Czas, jaki upłynął Marzenie, dał nam wiele wrażeń. Możemy tylko polecić.Chętnie jeszcze raz

Wiele informacji o lokalnej historii. Odpowiednio długa wycieczka nawet w upalny dzień.