Atrakcje i wycieczki
Plac Wolności

Plac Wolności – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: MonsteRoller E-Scooter Tour

Budapeszt: MonsteRoller E-Scooter Tour

Zamień Budapeszt w swój plac zabaw i wybierz jedną z 6 opcji wycieczek na hulajnodze elektrycznej w małej grupie dla maksymalnie 15 osób. Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej zabierze Cię po mieście z taką swobodą, jak żaden inny środek transportu - z poważnym czynnikiem zabawy. Wybierz jedną z wielu różnych tras. Wybierz ekspresową wycieczkę, aby odkryć to, co najlepsze w mieście, zdecyduj się na tematyczną eksplorację Budapesztu lub nie spiesz się z obszerną wycieczką po mieście. A dla smakoszy przygotowano nawet półdniową wycieczkę z degustacją potraw. Hulajnogi elektryczne MonsterRoller wyposażone są w koła o szerokości 9,5 cala, niską platformę i zerową emisję spalin. Prowadzenie przypomina bardziej surfowanie niż jazdę na rowerze i sprawia, że jazda na nich jest łatwiejsza niż na rowerze, ale równie stabilna i wytrzymała jak na hulajnodze.

Budapeszt: wycieczka piesza po centrum miasta

Budapeszt: wycieczka piesza po centrum miasta

Odkryj najbardziej kultowe miejsca w Budapeszcie podczas pieszej wycieczki po centrum Pesztu. Rozpocznij spacer na placu Március 15. tér i podziwiaj gotycki średniowieczny kościół Wniebowzięcia NMP. Spaceruj wzdłuż promenady Duna Corso i podziwiaj piękny widok na Dunaj, jego mosty i Zamek Królewski po przeciwnej stronie. Przejdź obok spektakularnej sali koncertowej Pesti Vigado i zobacz historyczną kawiarnię Gerbeaud na placu Vorosmarty. Wybierz się na spacer po skwerze Erzsébet i zobacz Budapest Eye, największy diabelski młyn w Europie.Po krótkim spacerze dotrzesz do jednej z głównych atrakcji wycieczki: bazyliki św. Stefana z monumentalną kopułą i kolumnadą.  Kontynuuj wycieczkę tradycyjnymi deptakami miasta i zobacz uroczy posąg żandarma, który z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy. Następnie udaj się na plac Wolności, gdzie dowiesz się o traumatycznej przeszłości Budapesztu jako centrum nazistowskiej okupacji i komunistycznego ucisku.  Zakończ wycieczkę na placu Kossutha i podziwiaj zabytki otaczające majestatyczny budynek węgierskiego parlamentu. Posłuchaj opowieści o dyktaturze i rewolucji 1956 roku. Następnie możesz odwiedzić przejmujący pomnik Buty na brzegu Dunaju lub wybrać się na spacer wzdłuż brzegów rzeki.

Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

Twoja wycieczka segwayem po centrum zaczyna się od sesji treningowej. Twój doświadczony przewodnik pomoże Ci przyzwyczaić się do Segwaya i nauczy go kontrolować. Zrozum to i wyrusz na zwiedzanie Downtown, zabytkowej dzielnicy miasta. Zobacz atrakcje, takie jak węgierski parlament, bazylika św. Stefana, plac Wolności, Węgierska Opera Państwowa, pomnik Butów nad Dunajem, „Central Park” w śródmieściu Budapesztu – plac Erzsébet i Most Łańcuchowy. Szybuj wzdłuż nabrzeża, baw się dobrze i ciesz się swoim szybkim Segwayem, zatrzymując się, by podziwiać wspaniałe widoki na Zamek Królewski i Basztę Rybacką oraz Most Łańcuchowy. Jest to prywatna wycieczka, która zapewnia intymność podczas przechodzenia obok każdego miejsca historycznego, słuchając zabawnych anegdot i faktów dotyczących historii Budapesztu. Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo sesji zdjęciowych, często zatrzymując się w najbardziej popularnych miejscach na Instagramie, i przedstawi Ci najciekawsze historie o Budapeszcie, a nawet prawdziwi eksperci od Budapesztu wiele się nauczą. p>

Budapeszt: najważniejsze atrakcje i zwiedzanie z przewodnikiem

Budapeszt: najważniejsze atrakcje i zwiedzanie z przewodnikiem

Poznaj Budapeszt we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Użyj aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 największych atrakcji miasta. Rozwiąż zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji i odblokuj następną lokalizację, którą musisz odwiedzić. Każda zagadka ujawnia interesujące fakty dotyczące lokalizacji. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę po Placu Wolności jak z bajki. Przeglądaj plac Erzsébet i podziwiaj jego piękno. Pesti Vigadó zadziwi Cię swoją architekturą i akustyką. W takim razie czeka na Ciebie historia wielkiego węgierskiego poety i symbolu rewolucji Sandora Petofiego! Pomnik królowej Elżbiety i jej historia dowiesz się, dlaczego jest „oficjalną ulubienicą” Węgrów. Podziwiaj malowniczy Tabán z wyjątkowym kościołem. Dowiedz się więcej o mitycznym Zamku Królewskim i ciesz się nim godzinami. Kilometr zero wzbudzi Twoje zainteresowanie. Baszta Rybacka bez wątpienia zapełni Twój aparat fotograficzny, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie cudowny kościół Macieja ze swoją niesamowitą architekturą. Podczas eksploracji pracuj jako zespół i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze możesz zatrzymać grę na kawę, lunch lub wizytę w którejkolwiek z atrakcji.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: Najlepsza wycieczka po centrum i dzielnicy żydowskiej

Budapeszt: Najlepsza wycieczka po centrum i dzielnicy żydowskiej

Zwiedzanie rozpoczynamy w Houses of Parliament od krótkiego wyjaśnienia historii Węgier. Następnie spacer po Śródmieściu ze starymi budynkami z lat 90. XIX wieku: pałacami w stylu art niveau, Pocztowym Bankiem Oszczędności, Węgierskim Bankiem Narodowym i Bazyliką św. Następnie spacer trwa dalej w słynnej dzielnicy żydowskiej, gdzie znajduje się kilka synagog i żydowskich zabytków. Ale nie tylko: nowoczesna sztuka uliczna i puby w ruinach też są tutaj (oczywiście otrzymasz wiele wskazówek dotyczących dobrych restauracji i barów). Koniec pieszej wycieczki znajduje się na ulicy Kazinczy, w pobliżu Karavan Street Food court i słynnego pubu w ruinach Szimpla.

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza piwnym autobusem

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza piwnym autobusem

Wsiądź na pokład pierwszego w pełni elektrycznego i ekologicznego autobusu piwnego i odkryj Budapeszt w naprawdę wyjątkowy sposób, delektując się węgierskim piwem z beczki na pokładzie. Wybieraj spośród różnych godzin odjazdu i podziwiaj panoramiczne widoki. Jedź tam i z powrotem wzdłuż alei Andrassy, podziwiając pałace i sprawdź centrum miasta z Budapest Eye, parkiem miejskim, łaźnią Széchenyi, operą itp. Rozpocznij i zakończ wycieczkę na placu Bohaterów w Budapeszcie. Baw się z przyjaciółmi, delektując się węgierskim piwem z beczki. Rozkoszuj się dobrą atmosferą, słuchaj funkowej muzyki i podziwiaj nocne światła. *Zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca zbiórki i trasy ze względu na zamknięcia i inne czynniki mające wpływ na wycieczkę.

Budapeszt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

Budapeszt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

Ta obszerna wycieczka pozwoli Ci zobaczyć wszystkie najlepsze zabytki Budapesztu na wygodnych e-rowerach. Zaczynając od bogatej Opery, będziesz podróżować Aleją Andrassy do pierwszego miejsca historycznego - Placu Bohaterów. Za tym rozciąga się spokojny Park Miejski, w którym dowiesz się o niektórych budynkach w parku, w tym zamku Vajdahunyad i łaźni termalnej Szechenyi. Jedź dalej do centrum miasta, mijając imponującą Bazylikę św. Stefana i pobliski Plac Wolności, gdzie możesz sprawdzić Parlament. Jedź w kierunku Mostu Małgorzaty i zjedź na Wyspę Małgorzaty, cały park na wyspie, gdzie możesz się zrelaksować, podczas gdy przewodnik będzie pod ręką, aby odpowiedzieć na pytania i opowiedzieć historie z burzliwej przeszłości Budapesztu. Przejdź przez rzekę i zatrzymaj się na placu Batthyany, aby zrobić sobie przerwę na kawę i ciasto. Następnie udaj się w górę krętego wzgórza, aby dotrzeć do dzielnicy zamkowej Buda. Dzięki e-rowerowi podróż w górę nie będzie męcząca, a po dotarciu na szczyt zostaniesz nagrodzony wspaniałymi widokami na całe miasto. Zejdź z powrotem w dół wzgórza i przejdź przez Dunaj do Pesztu. Płyń promenadą nad Dunajem, mijając Wielką Halę Targową i centrum Pesztu, zanim wycieczka zakończy się w Operze.

Budapeszt: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

Budapeszt: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij zwiedzanie Placu Wolności jak z bajki. Przeglądaj plac Erzsébet i podziwiaj jego piękno. Pesti Vigadó zadziwi Cię swoją architekturą i akustyką. W takim razie czeka na Ciebie historia wielkiego węgierskiego poety i symbolu rewolucji Sandora Petofiego! Pomnik królowej Elżbiety i jej historia dowiedzą się, dlaczego jest ona „oficjalną ulubienicą” Węgrów. Podziwiaj malowniczy Tabán z wyjątkowym kościołem. Poznaj mityczny Zamek Królewski i ciesz się nim godzinami. Kilometr zero wzbudzi Twoje zainteresowanie. Baszta Rybacka bez wątpienia zapełni pojemność aparatu, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie cudowny Kościół Macieja (w którym kończy się wycieczka) z jego niesamowitą architekturą.

Budapeszt: Wycieczka piesza z przystankiem w Domu Strudla

Budapeszt: Wycieczka piesza z przystankiem w Domu Strudla

Poznaj wszystko, co Budapeszt ma do zaoferowania podczas tej pełnej atrakcji pieszej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się przy Operze, a następnie krótką przejażdżką metrem Millennium do Placu Bohaterów i parku miejskiego w Budapeszcie. Po dotarciu na miejsce poznasz historię i kulturę Węgier dzięki linii posągów wystawionych na pomniku. Następnie przejdź przez park, aby odwiedzić Zamek Vajdahunyad, kompleks zbudowany na Wystawę Światową w 1896 roku. Następnie zatrzymaj się w Łaźni Szechenyi, aby poznać wyjątkową kulturę kąpieli w tym kraju. Wskocz z powrotem do metra i zatrzymaj się przy Andrassy Blvd. Następnie kontynuuj podróż w kierunku Placu Elżbiety i Bazyliki św. Stefana, po czym zrób sobie przerwę w kawiarni, aby skosztować najsłynniejszego węgierskiego ciasta. Po odświeżeniu udaj się do centrum miasta i odwiedź Plac Wolności oraz Parlament. Podziwiaj piękne widoki na Zamek w Budzie i Dunaj, spacerując wzdłuż brzegu rzeki do Mostu Łańcuchowego. Przejdź przez most na stronę Budy i przejedź promem na teren zamku. Przespaceruj się brukowanymi uliczkami do kościoła Macieja i zakończ wycieczkę zapierającą dech w piersiach panoramą z Baszty Rybackiej.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 37
Sortuj wg::

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Plac Wolności: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Plac Wolności: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac Wolności? Kliknij tutaj.

Plac Wolności: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(653 recenzji)

Nasz przewodnik, Benji, był fantastyczny. Życzliwy i hojny, nauczył nas mnóstwo historii. Było też bardzo zabawnie. Zrobił nam nawet filmy i zdjęcia na moim telefonie. Sama wycieczka na hulajnogach elektrycznych była DUŻO ZABAWY! Jak dotąd najważniejszy moment wakacji. Jeśli masz czas, zdecydowanie polecam ci to zrobić - poproś Benjiego!

Simon jest najlepszym przewodnikiem! Mogliśmy obejrzeć najlepsze strony i zrobić nam zdjęcia. Zdjęcia i filmy, które nam przesłał, były zadziwiająco wyraźne. Ja i moi przyjaciele już planujemy powrót do Budapesztu, abyśmy mogli ponownie wybrać się na tę wycieczkę

Absolutnie genialna trasa, Balint był bardzo kompetentny, interesujący i bardzo pomocny, słuchał nas, robił dla nas zdjęcia, filmował nas i był idealnym gospodarzem. To była najlepsza część naszych wakacji i gorąco polecam ją wszystkim.

Świetna wycieczka, wspaniałe doświadczenie. Śmieszne hulajnogi!!! Simon, nasz przewodnik wykonał świetną robotę, zabawny, pouczający i bardzo miły! ! ! ! Naprawdę polecam 👍

Świetna wycieczka! Tak dużo zabawy! Benji jest zabawny i charyzmatyczny, dzięki czemu podróż staje się bezpieczna i przyjemna. Wysoce polecany.