Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Plac Wolności

Plac Wolności – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: wycieczka piesza po centrum miasta

1. Budapeszt: wycieczka piesza po centrum miasta

Odkryj najbardziej kultowe miejsca w Budapeszcie podczas pieszej wycieczki po centrum Pesztu. Rozpocznij spacer na placu Március 15. tér i podziwiaj gotycki średniowieczny kościół Wniebowzięcia NMP. Spaceruj wzdłuż promenady Duna Corso i podziwiaj piękny widok na Dunaj, jego mosty i Zamek Królewski po przeciwnej stronie. Przejdź obok spektakularnej sali koncertowej Pesti Vigado i zobacz historyczną kawiarnię Gerbeaud na placu Vorosmarty. Wybierz się na spacer po skwerze Erzsébet i zobacz Budapest Eye, największy diabelski młyn w Europie.Po krótkim spacerze dotrzesz do jednej z głównych atrakcji wycieczki: bazyliki św. Stefana z monumentalną kopułą i kolumnadą.  Kontynuuj wycieczkę tradycyjnymi deptakami miasta i zobacz uroczy posąg żandarma, który z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy. Następnie udaj się na plac Wolności, gdzie dowiesz się o traumatycznej przeszłości Budapesztu jako centrum nazistowskiej okupacji i komunistycznego ucisku.  Zakończ wycieczkę na placu Kossutha i podziwiaj zabytki otaczające majestatyczny budynek węgierskiego parlamentu. Posłuchaj opowieści o dyktaturze i rewolucji 1956 roku. Następnie możesz odwiedzić przejmujący pomnik Buty na brzegu Dunaju lub wybrać się na spacer wzdłuż brzegów rzeki.

Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

2. Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

Twoja wycieczka segwayem po centrum zaczyna się od sesji treningowej. Twój doświadczony przewodnik pomoże Ci przyzwyczaić się do Segwaya i nauczy go kontrolować. Zrozum to i wyrusz na zwiedzanie Downtown, zabytkowej dzielnicy miasta. Zobacz atrakcje, takie jak węgierski parlament, bazylika św. Stefana, plac Wolności, Węgierska Opera Państwowa, pomnik Butów nad Dunajem, „Central Park” w śródmieściu Budapesztu – plac Erzsébet i Most Łańcuchowy. Szybuj wzdłuż nabrzeża, baw się dobrze i ciesz się swoim szybkim Segwayem, zatrzymując się, by podziwiać wspaniałe widoki na Zamek Królewski i Basztę Rybacką oraz Most Łańcuchowy. Jest to prywatna wycieczka, która zapewnia intymność podczas przechodzenia obok każdego miejsca historycznego, słuchając zabawnych anegdot i faktów dotyczących historii Budapesztu. Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo sesji zdjęciowych, często zatrzymując się w najbardziej popularnych miejscach na Instagramie, i przedstawi Ci najciekawsze historie o Budapeszcie, a nawet prawdziwi eksperci od Budapesztu wiele się nauczą. p>

Budapeszt: Wycieczka po śródmieściu i dzielnicy żydowskiej po niemiecku

3. Budapeszt: Wycieczka po śródmieściu i dzielnicy żydowskiej po niemiecku

Zwiedzanie rozpoczynamy w Houses of Parliament od krótkiego wyjaśnienia historii Węgier. Następnie spacer po Śródmieściu ze starymi budynkami z lat 90. XIX wieku: pałacami w stylu art niveau, Pocztowym Bankiem Oszczędności, Węgierskim Bankiem Narodowym i Bazyliką św. Następnie spacer trwa dalej w słynnej dzielnicy żydowskiej, gdzie znajduje się kilka synagog i żydowskich zabytków. Ale nie tylko: nowoczesna sztuka uliczna i puby w ruinach też są tutaj (oczywiście otrzymasz wiele wskazówek dotyczących dobrych restauracji i barów). Koniec pieszej wycieczki znajduje się na ulicy Kazinczy, w pobliżu Karavan Street Food court i słynnego pubu w ruinach Szimpla.

Budapeszt: wycieczka autobusem piwnym

4. Budapeszt: wycieczka autobusem piwnym

Wejdź na pokład pierwszego w pełni elektrycznego i ekologicznego autobusu piwnego i odkryj Budapeszt w naprawdę wyjątkowy sposób, delektując się węgierskim piwem z beczki na pokładzie. Wybieraj spośród różnych godzin odjazdu i podziwiaj panoramiczne widoki na Dunaj, Zamek Królewski i Plac Bohaterów. Jedź tam i z powrotem aleją Andrassy'ego, podziwiając pałace i zobacz centrum miasta z węgierskim parlamentem. Rozpocznij i zakończ wycieczkę na Placu Bohaterów w Budapeszcie. Imprezuj ze znajomymi i delektuj się węgierskim piwem z beczki. Rozkoszuj się dobrą atmosferą, słuchaj funkowej muzyki i podziwiaj nocne światła. *Zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca spotkania i trasy ze względu na zamknięcia i inne czynniki mające wpływ na wycieczkę.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

5. Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

6. Budapeszt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

Ta obszerna wycieczka pozwoli Ci zobaczyć wszystkie najlepsze zabytki Budapesztu na wygodnych e-rowerach. Zaczynając od bogatej Opery, będziesz podróżować Aleją Andrassy do pierwszego miejsca historycznego - Placu Bohaterów. Za tym rozciąga się spokojny Park Miejski, w którym dowiesz się o niektórych budynkach w parku, w tym zamku Vajdahunyad i łaźni termalnej Szechenyi. Jedź dalej do centrum miasta, mijając imponującą Bazylikę św. Stefana i pobliski Plac Wolności, gdzie możesz sprawdzić Parlament. Jedź w kierunku Mostu Małgorzaty i zjedź na Wyspę Małgorzaty, cały park na wyspie, gdzie możesz się zrelaksować, podczas gdy przewodnik będzie pod ręką, aby odpowiedzieć na pytania i opowiedzieć historie z burzliwej przeszłości Budapesztu. Przejdź przez rzekę i zatrzymaj się na placu Batthyany, aby zrobić sobie przerwę na kawę i ciasto. Następnie udaj się w górę krętego wzgórza, aby dotrzeć do dzielnicy zamkowej Buda. Dzięki e-rowerowi podróż w górę nie będzie męcząca, a po dotarciu na szczyt zostaniesz nagrodzony wspaniałymi widokami na całe miasto. Zejdź z powrotem w dół wzgórza i przejdź przez Dunaj do Pesztu. Płyń promenadą nad Dunajem, mijając Wielką Halę Targową i centrum Pesztu, zanim wycieczka zakończy się w Operze.

All In One 3,5-godzinna wycieczka piesza z przystankiem Strudel

7. All In One 3,5-godzinna wycieczka piesza z przystankiem Strudel

Przeżyj wszystko, co Budapeszt ma do zaoferowania podczas tej zatłoczonej pieszej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się w Operze, a następnie wybierz się na krótką przejażdżkę metrem Millennium do Placu Bohaterów i parku miejskiego w Budapeszcie. Tam poznasz historię i kulturę Węgier poprzez linię królów wyświetlaną w porządku chronologicznym. Następnie przejdź przez park, aby odwiedzić zamek Vajdahunyad, kompleks zbudowany na Wystawę Światową w 1896 roku. Następnie zatrzymaj się w Łaźni Szechenyi, aby poznać wyjątkową kulturę kąpieli w tym kraju. Wskocz z powrotem do metra i zatrzymaj się przy Andrassy Blvd. Następnie jedź w kierunku Placu Elżbiety i Bazyliki św. Stefana, a następnie zrób sobie przerwę w kawiarni, aby skosztować najsłynniejszego węgierskiego ciasta. Po odświeżeniu wybierz się na wycieczkę w kierunku centrum miasta z przystankiem na Placu Wolności i Parlamencie. Na koniec wejdź po schodach do Pałacu Królewskiego i idź starymi brukowanymi uliczkami w kierunku punktu końcowego przed Kościołem Macieja i Basztą Rybacką.

Budapeszt: piesza wycieczka po mieście po niemiecku

8. Budapeszt: piesza wycieczka po mieście po niemiecku

Odkryj najbardziej kultowe miejsca w Budapeszcie podczas tej pieszej wycieczki po śródmieściu Pesztu. Rozpocznij wycieczkę od spaceru po Elizabeth Park i zobacz Budapest Eye, największy diabelski młyn w Europie. Po krótkim spacerze dotrzyj do jednej z głównych atrakcji wycieczki: Bazyliki św. Stefana z monumentalną kopułą i kolumnadą. Kontynuuj przez tradycyjne deptaki miasta i zobacz pomnik Pana Bezpiecznego, który z pewnością sprawi, że się uśmiechniesz. Następnie przyjedź na Plac Wolności, gdzie poznasz traumatyczną przeszłość Budapesztu jako centrum nazistowskiej okupacji i komunistycznego ucisku. Zakończ wycieczkę na Placu Kossutha i podziwiaj zabytki otaczające majestatyczny budynek węgierskiego parlamentu. Posłuchaj historii o dyktaturze i rewolucji 1956 roku. Następnie odwiedź przejmujący pomnik Butów na brzegu Dunaju lub wybierz się na spacer wzdłuż brzegów rzeki.

Spacer po Budapeszcie

9. Spacer po Budapeszcie

Wyrusz na intymną eksplorację Budapesztu ze mną jako początkującym przewodnikiem. Ta przygoda w małej grupie zapewnia spersonalizowane doświadczenie, w którym wspólnie kształtujemy trasę, biorąc pod uwagę preferencje naszych towarzyszy podróży. Tematy obejmują zarówno klasyczną eksplorację miasta, jak i wędrówki po pubach, sztukę uliczną i podróż przez cuda architektury od średniowiecza po czasy modernistyczne, w tym mosty, łaźnie i historię. Dołącz do nas na krótką, ale wciągającą podróż, spędzając kilka godzin na odkrywaniu różnorodnych cudów Budapesztu dostosowanych do naszych wspólnych zainteresowań. Na zakończenie wycieczki możesz napić się piwa, a jeśli chcesz, wieczór może być kontynuowany w pubie. Wiwat radość odkrywania!

Budapeszt: Śródmieście Budapesztu Przewodnik audio na smartfony

10. Budapeszt: Śródmieście Budapesztu Przewodnik audio na smartfony

Odkryj Budapeszt poprzez główne zabytki w centrum miasta, a także poprzez węgierską sztukę, historię i gastronomię... Jedyne, co musisz odkryć przez 1h30? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio, trwającej około 1h30, zaczniesz nad brzegiem Dunaju, gdzie czeka na Ciebie wycieczka po mieście. Odkryjesz Most Małgorzaty, Most Łańcuchowy i początek narodzin Budapesztu. U swoich stóp zauważysz obecność wielu butów z brązu, świadków II wojny światowej, bardzo smutnego okresu dla kraju. Kontynuuj swoją podróż przed budynkiem Parlamentu Budapesztu, okazałym XIX-wiecznym budynkiem. Kontynuuj odkrywanie historii i wielu anegdot o mieście poprzez różne miejsca i budynki: pomnik Kołodko, pomnik żołnierzy radzieckich, Plac Wolności itp. Dowiedz się więcej o węgierskiej gastronomii i mijaj instytucje takie jak Dom Strudla lub Gerbeaud. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wzdłuż Dunaju i zakończ spacer przed głównym krytym rynkiem stolicy.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::

Plac Wolności: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac Wolności? Kliknij tutaj.

Plac Wolności: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 653 opinii

To była bardzo pouczająca wycieczka. Dowiedzieliśmy się tak wielu interesujących faktów na temat Budapesztu i jego historii. Nasz przewodnik był bardzo miły i dobrze poinformowany. Z pomocą naszego przewodnika zobaczyliśmy tak wiele drobnych szczegółów, których sami byśmy nie zauważyli lub nie wiedzieli, co oznaczają. Przeszliśmy przez główne place Pesztu i poznaliśmy budynki i ulice. Gorąco polecam wybranie się na tę wycieczkę!

Ta wycieczka była fantastyczna! W ciągu tych 2 godzin mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele na temat różnic pomiędzy Budą a Pesztem, zagłębiając się w najnowszą część historii miasta. Przewodnik był uroczy i okazywał prawdziwą pasję, opowiadając nam wszystkie historie o mieście.

Naprawdę podobała mi się ta trasa. Nasz przewodnik był bardzo pouczający i bardzo pasjonował się Węgrami i ich historią. Dostarczyła wielu przydatnych anegdot i wskazówek na temat różnych wydarzeń w historii Węgier i ich dzisiejszej reprezentacji w Budapeszcie.

Bardzo miła i komunikatywna Pani przewodnik. Tour w sam raz na początek dnia. Polecam :)

Bardzo dobra pani przewodnik Monika. Interesująco mowiła. Polecam