Plac św. Marka w Wenecji – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

1. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

2. Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Odkryj niektóre z najbardziej znanych wysp Laguny Weneckiej w ramach tej całodniowej wycieczki łodzią. Podróżuj statkiem z przewodnikiem po Lagunie Weneckiej i podziwiaj wyspy Murano, Burano oraz Torcello. Rozpocznij tę podróż wygodną łodzią, która wypływa z dzielnicy San Marco. Po drodze dowiedz się więcej o wyspach od opiekuna wycieczki. Podziwiaj zabytki tego starożytnego miasta przez około 30 minut, aż dotrzesz do pierwszego celu podróży – Murano. Zobacz pokaz dmuchania szkła w wykonaniu mistrza w tych fachu i dowiedz się więcej o historii tego rzemiosła. Zatrzymaj się w sklepie z pamiątkami w fabryce szkła. Skorzystaj z ekskluzywnej 20% zniżki na zakupy. Postój na Murano obejmuje też czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Później udaj się na pobliską wyspę Burano. Zobacz urokliwe, kolorowe domy, które rozsiane są po wyspie. Obserwuj wytwórców koronek przy pracy. Dowiedz się więcej o tym rzadkim rzemiośle, które jest niezwykle cenione na całym świecie. Zatrzymaj się na przekąskę podczas pobytu na Burano. Skosztuj lokalnych ciasteczek biscotti, które pochodzą z wyspy. Wyrusz w kierunku ostatniego przystanku – Torcello. Spędź godzinę na wyspie, zwiedzając zabytki, takie jak katedra Santa Maria Assunta, Tron Attyli, Diabelski Most i dzwonnica. Zakończ swoją przygodę godzinnym rejsem z powrotem do Wenecji, podziwiając zapierającą dech w piersi atmosferę Laguny Weneckiej.

Pałac Dożów i bazylika św. Marka ze wstępem na taras

3. Pałac Dożów i bazylika św. Marka ze wstępem na taras

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: główne atrakcje, bazylika św. Marka oraz pałac Dożów

4. Wenecja: główne atrakcje, bazylika św. Marka oraz pałac Dożów

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź 2 najbardziej znane atrakcje Wenecji – bazylikę św. Marka oraz pałac Dożów. Omiń długie kolejki dzięki zarezerwowanym wcześniej biletom i zachwyć się wspaniałymi weneckimi klejnotami, zwiedzając w swoim tempie. Rozpocznij wycieczkę na placu św. Marka. Podziwiaj wieżę zegarową i marmurowe posągi lwów, a następnie udaj się z przewodnikiem do bazyliki. Zachwyć się złotymi mozaikami i bogatym wzornictwem. Przekonaj się, dlaczego świątynia ta jest symbolem weneckiej władzy i bogactwa. Później zwiedź pałac Dożów. To gotyckie arcydzieło było niegdyś siedzibą weneckiego rządu. Dowiedz się więcej o dożach Republiki Weneckiej oraz XIV-wiecznych rzeźbiarzach, którzy pracowali przy budowie pałacu.  Spacerując po tym światowej sławy zabytku, podziwiaj wspaniałe widoki na lagunę. Wysłuchaj niezwykłej historii Casanovy. Poznaj znaczenie mostu Westchnień, a także starego i nowego więzienia. Po zakończeniu wycieczki kontynuuj odkrywanie historii i kultury Wenecji dzięki wliczonemu w cenę wstępowi do Museo Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteki św. Marka (Biblioteca Marciana).

Wenecja: bazylika św. Marka bez kolejki i audioprzewodnik

5. Wenecja: bazylika św. Marka bez kolejki i audioprzewodnik

Zaoszczędź czas podczas wizyty w Wenecji dzięki biletowi wstępu bez kolejki do słynnej bazyliki św. Marka. Zachwyć się setkami złotych mozaik w świątyni i dowiedz się więcej o sztuce bizantyjskiej dzięki audioprzewodnikowi. Pobierz audioprzewodnik na swoje urządzenie mobilne i udaj się do bazyliki św. Marka, aby rozpocząć wycieczkę. Omiń długie kolejki do wejścia i załóż słuchawki. Podziwiaj 5 kopuł i liczne dzieła sztuki. Poznaj legendy i historie związane z tą świątynią, która istnieje od prawie 1000 lat.  Zachwyć się mozaikami, które pokrywają prawie 4000 m² powierzchni bazyliki. Podziwiaj wspaniałe marmurowe inkrustacje na podłogach. Poczuj atmosferę budynku, który jest głównym elementem placu św. Marka. 

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

6. Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

7. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkrywaj kanały Wenecji, płynąc na pokładzie gondoli. Gondolier zabierze Cię w rejs po zacisznych kanałach i Canal Grande, a przewodnik zapewni komentarz podczas całego rejsu. Dowiedz się więcej o miejskich pałacach, kościołach i atrakcjach. Posłuchaj lokalnych historii i opowieści o gondolach i gondolierach. Podczas podróży zobaczysz dom Desdemony i Mozarta. Przepłyniesz także obok wspaniałego budynku teatru La Fenice i wzdłuż kanału „De le Ostreghe”. Następnie wypłyń na najważniejszy kanał Wenecji, czyli Canal Grande. Popłyń w górę w kierunku bazyliki Santa Maria della Salute, muzeum sztuki Peggy Guggenheim Collection, a także zachwycających weneckich pałaców usytuowanych wzdłuż kanału. Zobacz m.in. pałace Ca'Dolfin, Ca'Loredan, Grimani i wiele innych. Podziwiaj także galerię sztuki współczesnej Punta della Dogana i Bacino San Marco, a następnie wróć do punktu początkowego znajdującego się naprzeciwko Campo San Moisè.Na koniec wycieczki otrzymasz kod QR umożliwiający pobranie cyfrowej mapy z ilustracjami przedstawiającymi Wenecję w okresie od średniowiecza do XVIII wieku. Opcja ogólnodostępna obejmuje 20-minutową wycieczkę pieszą z miejsca zbiórki oraz 30-minutowy rejs gondolą. Zobacz Biennale Cafe i fasadę kościoła San Moisè. Dowiedz się więcej o historii weneckich gondoli. Miniesz również galerię sztuki Punta della Dogana i Canal Grande.

Wenecja: prywatny rejs gondolą po Canal Grande

8. Wenecja: prywatny rejs gondolą po Canal Grande

Wsiądź do autentycznej gondoli i wybierz się w romantyczną podróż po Canal Grande w Wenecji. Podczas rejsu zobaczysz historyczne zabytki usytuowane wzdłuż linii brzegowej. Wyrusz z punktu początkowego i podziwiaj wspaniałe budowle, takie jak gmach muzeum Peggy Guggenheim Collection i bazylika Santa Maria della Salute. Odkryj tajne drogi wodne Wenecji i poczuj atmosferę tego miasta z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Dopłyń gondolą nieopodal placu św. Marka, teatru La Fenice, galerii sztuki Punta della Dogana i wielu innych urokliwych zabytków. Przepłyń pod małym mostem i odkryj ukryte miejsca, do których można dotrzeć tylko gondolą. Słuchaj komentarza z aplikacji mobilnej, aby poznać historie i tajemnice miasta.

Wenecja: bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

9. Wenecja: bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Ukryta Wenecja: niezwykła wycieczka piesza

10. Ukryta Wenecja: niezwykła wycieczka piesza

Zejdź z utartych szlaków Wenecji i zwiedzaj z dala od tłumów. Odkrywaj z przewodnikiem centrum Wenecji, w tym mniej znane obszary i te bogate w historię, takie jak most Rialto. Najpierw odwiedź Campo Santa Maria Formosa, jeden z największych placów w mieście, i odkryj 9 ulic i 11 mostów, które od niego odchodzą. Przejdź przez Campiello degli Orbi, gdzie kiedyś prawdopodobnie mieszkało bractwo niewidomych. Następnie dotrzesz na plac Campo Santo Giovanni e Paolo, gdzie obecnie znajduje się szpital wenecki. Odkryj labirynt calli i campi (wąskich weneckich uliczek i placów) i znajdź Dom Marco Polo, budynek uważany za dom słynnego odkrywcy, oznaczony białą tablicą i obecnie wykorzystywany jako teatr. Na koniec przejdź przez plac Świętego Marka z jego oszałamiającymi zabytkami i zobacz pałac Dożów. Wybierz opcjonalną przejażdżkę gondolą po kanałach, aby podziwiać najważniejsze atrakcje Wenecji, takie jak Dom Mozarta, Gran Teatro La Fenice i Canal Grande. Zakończ wycieczkę na placu św. Marka.

Dodaj daty

Plac św. Marka w Wenecji
Usiądź w jednym z kawiarnianych ogródków z widokiem na bazylikę św. Marka i pałac Dożów.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 179
Sortuj wg::
Strona 1 z 12

Niezwykłe doznania

Plac św. Marka w Wenecji: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Plac św. Marka w Wenecji: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac św. Marka w Wenecji? Kliknij tutaj.

Plac św. Marka w Wenecji: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 39 412 opinii

Na początku było to mylące, ponieważ myśleliśmy, że spotkamy się nad kanałem i wsiądziemy prosto do gondoli, ale po prostu wiedz, że faktycznie dają ci trochę komentarza i spacerują, zanim wsiądziesz do gondoli. To ważne, aby wiedzieć, czy myślisz, że ta czynność zajmie tylko 30 minut, ponieważ od początku do końca było to więcej niż godzina i 15 minut, co było dla nas miłe. To, jak przyjemna będzie Twoja jazda, będzie zależeć od tego, czy reszta osób dołączy do Ciebie w gondoli! Nie znam wszystkich tras, ale czułem, że mamy dobrą mieszankę spokojniejszych miejsc i Wielkiego Kanału.

Wycieczka piesza trwała około 30 minut i była pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i przychylnie nastawiony do osób mówiących po angielsku i hiszpańsku w grupie. Przejażdżka gondolą trwała, wbrew doświadczeniom innych recenzentów, pełne 30 minut! Gondolier był przyjazny i zabawnie było słuchać, jak przekomarza się z innymi gondolierami w kanałach. Jednak gondoli nie dostaniesz dla siebie (dzieliliśmy się z parą hiszpańską). Ogólnie rzecz biorąc, bardzo warto za swoją cenę.

Doskonała wycieczka, łącząca krótki spacer i komentarz z przewodnikiem o Wenecji, wraz z krótką (30 minut) przejażdżką gondolą. By zrobić to chociaż raz w życiu. Nasz przewodnik Alessandra był szczególnie kompetentny i miły w rozmowie. Zalecana!

Super . Pan bardzo miły wspaniałe śpiewał i opowiadał . Polecam

Warto wybrać się na taki mały rejsik będąc w Wenecji :)