Atrakcje i wycieczki
Plac Mariacki w Monachium

Plac Mariacki w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

1. Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

2. Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

3. Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Dowiedz się o jego znaczeniu jako pierwszego stałego obozu koncentracyjnego reżimu nazistowskiego, który trwał przez pełne 12 lat jego rządów. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Monachium i podróżuj transportem publicznym do Miejsca Pamięci Obozu Koncentracyjnego Dachau. Podczas wycieczki Twój przewodnik przedstawi szczegółowy komentarz na temat wszystkich aspektów życia obozowego i śmierci więźniów, którzy przeszli przez bramy w latach 1933-1945. Dowiedz się, dlaczego obóz został otwarty i przybyli pierwsi więźniowie. Dowiedz się o 3 fazach Obozu oraz o jego ewolucji i rozwoju. Posłuchaj o codziennej działalności obozu, od rejestracji nowych więźniów po ich próby tortur i kar. Zobacz ważne miejsca, takie jak Ośrodek Szkoleniowy SS — znany również jako Szkoła Terroru, Jourhaus, budynek wejściowy i brama do obozu z niesławnym szyldem Arbeit Macht Frei, Appellplatz, Bunkier, Barak X i nie tylko. Po wycieczce przewodnik powróci z grupą na miejsce zbiórki na Marienplatz, docierając późnym popołudniem.

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

4. Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zwiedzaj tętniące życiem Monachium w aktywny sposób. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem poznasz wiele ciekawych historii o historii miasta. Rower pozwala szybko i łatwo dotrzeć do słynnych zabytków w mieście. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, jadąc razem ulicami Monachium i słuchając ciekawych historii swojego przewodnika. Podczas wycieczki zatrzymasz się w ogródku piwnym Hofbräukeller. Ciesz się zimnym piwem przed kontynuowaniem jazdy na rowerze wzdłuż rzeki Isar. Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż Marienplatz, obok Hofbräuhaus i w dół Maximilianstrasse, przez Königsplatz, obok Pinakothek der Moderne, przez Schwabing i do Ogrodu Angielskiego. Na koniec wycieczka wraca do punktu początkowego.

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

5. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

6. Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Zobacz najważniejsze atrakcje zabytkowego starego miasta Monachium podczas tej ekscytującej wycieczki z przewodnikiem. Rozpoczniesz na Marienplatz i udasz się do Bazyliki św. Piotra, najstarszego kościoła w Monachium. Spaceruj po targu rolników i daj się wciągnąć kuszącym aromatom. Spróbuj kilku lokalnych specjałów przed wyruszeniem do Ratusza Staromiejskiego. Na Burgstraße czeka na Ciebie dom autora, który jest rezydentem, a także Stary Dwór, dawna siedziba księcia Bawarii. Następnie prowadzi przez średniowieczne alejki Platzgassen, obok szkoły gotowania Schuhbecks i dalej do Hofbräuhaus. Tutaj zobaczysz monachijską piwiarnię, która została nawet odtworzona w Las Vegas. Zachwyć się ekskluzywnymi sklepami przy najdroższej ulicy handlowej w Niemczech, Maximilianstraße. Wycieczka kończy się w sali operowej, której architektura przypomina grecką świątynię.

Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

7. Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

Dowiedz się, dlaczego Monachium jest znane jako światowa stolica piwa podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po miejskich piwiarniach i browarach. Ugaś swoje pragnienie piwa i pragnienie poznania historii browarnictwa w Monachium, nawet jeśli nie potrafisz odróżnić pilsnera od lagera, Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Marienplatz, w sercu Starego Miasta w Monachium. Udaj się do kilku tradycyjnych piwiarni, które są popularne wśród mieszkańców Monachium. Poznaj sekrety produkcji Weissbier, tradycyjnego monachijskiego piwa, które jest specjalnie warzone w najstarszym komercyjnym browarze w Monachium. Spróbuj tradycyjnych dań kuchni niemieckiej w jego browarze. Na koniec wznieś toast za nowo zdobytą wiedzę litrem piwa w Hofbräuhaus, jednej z najpopularniejszych piwiarni w mieście. Popijaj dwa bezpłatne piwa (0,5 litra każde) podczas wycieczki.

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

8. Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego piętrowego autobusu z odkrytym dachem i wybierz się na wycieczkę typu hop-on hop-off po pięknym Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i samodzielnie zwiedzaj zabytki miasta. Alternatywnie możesz zostać w autobusie, aby cieszyć się widokiem i posłuchać pouczającego komentarza. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz i ciekawą architekturę Pinakoteki, w której znajdują się liczne dzieła sztuki. Przejdź obok Marienplatz i odkryj słynny Viktualienmarkt z jego przysmakami, a także słynny Hofbräuhaus. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku i pasażu handlowym. Poznaj fantastyczne zamki i ich ogrody oraz odkryj historię Monachium. 1. Karlsplatz/Stachus 2. Kunstareal 3. Odeonplatz 4. Eisbacha5. Deutsches Museum (przystanek czasowo zawieszony z powodu prac budowlanych!)6. Marienplatz/Tal7. Max-Joseph-Platz8. Pałac Nymphenburg9+10. Park Olimpijski/BMW Welt i muzeum11. Schwabing/Ogród Angielski 

Monachium: Bilet wstępu do Kunsthalle Viktor & Rolf

9. Monachium: Bilet wstępu do Kunsthalle Viktor & Rolf

Odwiedź Kunsthalle Monachium, jedno z wiodących miejsc wystawowych w Niemczech z tym biletem wstępu. Ciesz się najnowocześniejszą technologią muzealną w przestrzeni wystawienniczej, która tworzy godną scenę dla wszystkich form sztuki. Kunsthalle München prezentuje pierwszą dużą retrospektywę holenderskiego duetu projektantów Viktor & Rolf w Niemczech. Z zapierającą dech w piersiach wirtuozerią, Viktor Horsting i Rolf Snoeren od ponad 30 lat badają granice między modą a sztuką. Ich arcydzieła były noszone przez takich artystów jak Madonna, Tilda Swinton, Lady Gaga, Doja Cat i Cardi B, a także w produkcjach baletowych i operze w reżyserii Roberta Wilsona. Około 100 najodważniejszych dzieł tego wizjonerskiego i pełnego pasji duetu ożywa teraz w spektakularnej produkcji. Wiele z kreacji jest wystawianych po raz pierwszy - wraz z licznymi filmami wideo, szkicami i ręcznie robionymi porcelanowymi lalkami ubranymi w kultowe kreacje projektantów, a także pracami uznanych artystów fotografów, takich jak Andreas Gursky, Ellen von Unwerth i Herb Ritts. Wystawa powstała we współpracy z Thierrym-Maxime Loriotem, który był już kuratorem rewelacyjnych pokazów "Jean Paul Gaultier. From the Sidewalk to the Catwalk" (2015), "Peter Lindbergh. Od mody do rzeczywistości" (2017) i "Thierry Mugler. Couturissime" (2020/21).

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

10. Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 117
Sortuj wg::

Plac Mariacki w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Dowiedz się o jego znaczeniu jako pierwszego stałego obozu koncentracyjnego reżimu nazistowskiego, który trwał przez pełne 12 lat jego rządów. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Monachium i podróżuj transportem publicznym do Miejsca Pamięci Obozu Koncentracyjnego Dachau. Podczas wycieczki Twój przewodnik przedstawi szczegółowy komentarz na temat wszystkich aspektów życia obozowego i śmierci więźniów, którzy przeszli przez bramy w latach 1933-1945. Dowiedz się, dlaczego obóz został otwarty i przybyli pierwsi więźniowie. Dowiedz się o 3 fazach Obozu oraz o jego ewolucji i rozwoju. Posłuchaj o codziennej działalności obozu, od rejestracji nowych więźniów po ich próby tortur i kar. Zobacz ważne miejsca, takie jak Ośrodek Szkoleniowy SS — znany również jako Szkoła Terroru, Jourhaus, budynek wejściowy i brama do obozu z niesławnym szyldem Arbeit Macht Frei, Appellplatz, Bunkier, Barak X i nie tylko. Po wycieczce przewodnik powróci z grupą na miejsce zbiórki na Marienplatz, docierając późnym popołudniem.

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zwiedzaj tętniące życiem Monachium w aktywny sposób. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem poznasz wiele ciekawych historii o historii miasta. Rower pozwala szybko i łatwo dotrzeć do słynnych zabytków w mieście. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, jadąc razem ulicami Monachium i słuchając ciekawych historii swojego przewodnika. Podczas wycieczki zatrzymasz się w ogródku piwnym Hofbräukeller. Ciesz się zimnym piwem przed kontynuowaniem jazdy na rowerze wzdłuż rzeki Isar. Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż Marienplatz, obok Hofbräuhaus i w dół Maximilianstrasse, przez Königsplatz, obok Pinakothek der Moderne, przez Schwabing i do Ogrodu Angielskiego. Na koniec wycieczka wraca do punktu początkowego.

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Zobacz najważniejsze atrakcje zabytkowego starego miasta Monachium podczas tej ekscytującej wycieczki z przewodnikiem. Rozpoczniesz na Marienplatz i udasz się do Bazyliki św. Piotra, najstarszego kościoła w Monachium. Spaceruj po targu rolników i daj się wciągnąć kuszącym aromatom. Spróbuj kilku lokalnych specjałów przed wyruszeniem do Ratusza Staromiejskiego. Na Burgstraße czeka na Ciebie dom autora, który jest rezydentem, a także Stary Dwór, dawna siedziba księcia Bawarii. Następnie prowadzi przez średniowieczne alejki Platzgassen, obok szkoły gotowania Schuhbecks i dalej do Hofbräuhaus. Tutaj zobaczysz monachijską piwiarnię, która została nawet odtworzona w Las Vegas. Zachwyć się ekskluzywnymi sklepami przy najdroższej ulicy handlowej w Niemczech, Maximilianstraße. Wycieczka kończy się w sali operowej, której architektura przypomina grecką świątynię.

Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

Dowiedz się, dlaczego Monachium jest znane jako światowa stolica piwa podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po miejskich piwiarniach i browarach. Ugaś swoje pragnienie piwa i pragnienie poznania historii browarnictwa w Monachium, nawet jeśli nie potrafisz odróżnić pilsnera od lagera, Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Marienplatz, w sercu Starego Miasta w Monachium. Udaj się do kilku tradycyjnych piwiarni, które są popularne wśród mieszkańców Monachium. Poznaj sekrety produkcji Weissbier, tradycyjnego monachijskiego piwa, które jest specjalnie warzone w najstarszym komercyjnym browarze w Monachium. Spróbuj tradycyjnych dań kuchni niemieckiej w jego browarze. Na koniec wznieś toast za nowo zdobytą wiedzę litrem piwa w Hofbräuhaus, jednej z najpopularniejszych piwiarni w mieście. Popijaj dwa bezpłatne piwa (0,5 litra każde) podczas wycieczki.

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego piętrowego autobusu z odkrytym dachem i wybierz się na wycieczkę typu hop-on hop-off po pięknym Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i samodzielnie zwiedzaj zabytki miasta. Alternatywnie możesz zostać w autobusie, aby cieszyć się widokiem i posłuchać pouczającego komentarza. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz i ciekawą architekturę Pinakoteki, w której znajdują się liczne dzieła sztuki. Przejdź obok Marienplatz i odkryj słynny Viktualienmarkt z jego przysmakami, a także słynny Hofbräuhaus. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku i pasażu handlowym. Poznaj fantastyczne zamki i ich ogrody oraz odkryj historię Monachium. 1. Karlsplatz/Stachus 2. Kunstareal 3. Odeonplatz 4. Eisbacha5. Deutsches Museum (przystanek czasowo zawieszony z powodu prac budowlanych!)6. Marienplatz/Tal7. Max-Joseph-Platz8. Pałac Nymphenburg9+10. Park Olimpijski/BMW Welt i muzeum11. Schwabing/Ogród Angielski 

Monachium: Bilet wstępu do Kunsthalle Viktor & Rolf

Monachium: Bilet wstępu do Kunsthalle Viktor & Rolf

Odwiedź Kunsthalle Monachium, jedno z wiodących miejsc wystawowych w Niemczech z tym biletem wstępu. Ciesz się najnowocześniejszą technologią muzealną w przestrzeni wystawienniczej, która tworzy godną scenę dla wszystkich form sztuki. Kunsthalle München prezentuje pierwszą dużą retrospektywę holenderskiego duetu projektantów Viktor & Rolf w Niemczech. Z zapierającą dech w piersiach wirtuozerią, Viktor Horsting i Rolf Snoeren od ponad 30 lat badają granice między modą a sztuką. Ich arcydzieła były noszone przez takich artystów jak Madonna, Tilda Swinton, Lady Gaga, Doja Cat i Cardi B, a także w produkcjach baletowych i operze w reżyserii Roberta Wilsona. Około 100 najodważniejszych dzieł tego wizjonerskiego i pełnego pasji duetu ożywa teraz w spektakularnej produkcji. Wiele z kreacji jest wystawianych po raz pierwszy - wraz z licznymi filmami wideo, szkicami i ręcznie robionymi porcelanowymi lalkami ubranymi w kultowe kreacje projektantów, a także pracami uznanych artystów fotografów, takich jak Andreas Gursky, Ellen von Unwerth i Herb Ritts. Wystawa powstała we współpracy z Thierrym-Maxime Loriotem, który był już kuratorem rewelacyjnych pokazów "Jean Paul Gaultier. From the Sidewalk to the Catwalk" (2015), "Peter Lindbergh. Od mody do rzeczywistości" (2017) i "Thierry Mugler. Couturissime" (2020/21).

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium: Najciekawsze atrakcje

Plac Mariacki w Monachium: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Plac Mariacki w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac Mariacki w Monachium? Kliknij tutaj.

Plac Mariacki w Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(7693 recenzji)

To była zdecydowanie NAJLEPSZA wycieczka piesza, jaką odbyliśmy od wielu lat, a wszystko to zawdzięczamy wyłącznie Joshowi, naszemu przewodnikowi, który w błyskotliwy i pełen szacunku sposób podzielił się swoją głęboką wiedzą na temat jednego z najtrudniejszych i smutnych momentów, jakie widzieliśmy w historii ludzkości. Josh dołożył wszelkich starań, przekazując nam szczegółowe informacje na temat roli Monachium we wczesnych ruchach politycznych, które doprowadziły do zakończenia II wojny światowej, wielu atrakcji miejskich, które w tamtym czasie wykorzystywano jako tło propagandowe, oraz tego, jak współczesne Niemcy radzą sobie z tak trudną historią. Absolutnie warto!

Josh jest bardzo wykwalifikowanym przewodnikiem i nauczycielem / pedagogiem, szczególnie jeśli chodzi o tę tematykę. Podkreślił niektórych bohaterów i podkreślił okropności (które ryzykujemy powtórzeniem, jeśli pozwolimy, aby sprawy się potoczyły lub nie przyjmiemy naszych demokratycznych obowiązków), które wydarzyły się w Monachium i poza nim. Dodał powagi tematowi. Josh jest skutecznym, edukacyjnym i interaktywnym gawędziarzem i jedną z niewielu osób, które potrafią opowiedzieć tę historię z taką powagą podczas pieszej wycieczki.

Josh był świetny. Był pouczający i bardzo pasjonował się wiedzą, którą się dzielił, oraz organizowaniem dla nas dobrej, zgodnej z prawdą wycieczki. Sprawił, że było to ekscytujące i zapewnił, że nasza duża grupa jest zebrana i szanuje nasz czas oraz czas wszystkich innych uczestników wycieczki.

Podobał mi się mój dzień w autobusie HOHO, wszystkie 3 trasy były doskonałe, mimo że w dniu, w którym odwiedziłem, padał deszcz, nadal mogliśmy usiąść na najwyższym poziomie i zachować suchość.

Mile usposobiony przewodnik; posiadał dużą wiedzę i chętnie się nią dzielił