Plac Mariacki w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: 1- lub 2-dniowa wycieczka autobusowa

1. Monachium: 1- lub 2-dniowa wycieczka autobusowa

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

2. Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Monachium: Bilet wstępu do Kunsthalle na wystawę „Mit Hiszpanii”

3. Monachium: Bilet wstępu do Kunsthalle na wystawę „Mit Hiszpanii”

Odwiedź Kunsthalle Monachium, jedno z wiodących miejsc wystawienniczych w Niemczech, korzystając z tego biletu wstępu. Ciesz się najnowocześniejszą technologią muzealną w przestrzeni wystawienniczej, która tworzy godną scenę dla wszystkich form sztuki. Kunsthalle München prezentuje pierwszą kompleksową wystawę hiszpańskiego malarza Ignacio Zuloagi w Niemczech, obejmującą około dziewięćdziesięciu dzieł. Zuloaga ukształtował wizerunek Hiszpanii za granicą jak prawie żaden inny artysta około 1900 roku: toreros i porywający tancerze flamenco; żebracy, mali ludzie i czarownice odwołujące się do artystycznej spuścizny Diego Velázqueza i Francisco de Goya; asceci i pokutnicy w rozległych krajobrazach więdnących pod palącym słońcem; proste życie ludności wiejskiej. W obliczu industrializacji i rosnącej orientacji Hiszpanii na europejski modernizm Zuloaga za pomocą takich scen starał się zachować „hiszpańską duszę”, co zapewniło mu międzynarodowy sukces. W dziewięciu rozdziałach tematycznych wystawa eksploruje karierę artystyczną Zuloagi i sytuuje go w kontekście historyczno-kulturowym swoich czasów, w tym w jego bliskich związkach z pisarzami tzw. jako obcego kraju w Europie, a także powiązania Zuloagi z paryską awangardą. Ponadto poruszono kwestię jego odbioru, szczególnie w Niemczech, co w zamian jest powiązane ze złożonymi stosunkami Zuloagi z administracją frankistowską i instrumentalizacją go przez reżim faszystowski. Spektakl odbiega od ustalonej, choć zbyt wąsko pojmowanej, klasyfikacji Zuloagi jako malarza melancholijnej, ponurej, „czarnej” Hiszpanii – w przeciwieństwie np. do Joaquína Sorolli (1863–1923) jako przedstawiciela pogodnego, folklorystycznego, „ Biała strona. Twórczość Zuloagi zostaje zatem poddana ponownej analizie w całej jej złożoności. Dzięki temu projektowi Kunsthalle kontynuuje wystawy o tematyce hiszpańskiej, takie jak Hiszpański złoty wiek i Joaquín Sorolla, zrealizowane w sezonie 2016/17. Mit Hiszpanii. Ignacio Zuloaga (1870–1945) to wystawa Kunsthalle München we współpracy z Bucerius Kunst Forum w Hamburgu. Wystawę będzie można tam oglądać od 17 lutego do 26 maja 2024 r..

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

4. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

5. Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zwiedzaj tętniące życiem Monachium w aktywny sposób. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem poznasz wiele ciekawych historii o historii miasta. Rower pozwala szybko i łatwo dotrzeć do słynnych zabytków w mieście. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, jadąc razem ulicami Monachium i słuchając ciekawych historii swojego przewodnika. Podczas wycieczki zatrzymasz się w ogródku piwnym Hofbräukeller. Ciesz się zimnym piwem przed kontynuowaniem jazdy na rowerze wzdłuż rzeki Isar. Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż Marienplatz, obok Hofbräuhaus i w dół Maximilianstrasse, przez Königsplatz, obok Pinakothek der Moderne, przez Schwabing i do Ogrodu Angielskiego. Na koniec wycieczka wraca do punktu początkowego.

Monachium: wycieczka kulinarna dla smakoszy Viktualienmarkt

6. Monachium: wycieczka kulinarna dla smakoszy Viktualienmarkt

Od Weißwurst (tradycyjnej bawarskiej białej kiełbasy) po precle, od piwa po ser – możliwości jedzenia i picia na Viktualienmarkt wydają się praktycznie nieograniczone. Podczas tej wycieczki po Viktualienmarkt w Monachium otwórz swoje zmysły smacznymi przysmakami i fascynującymi historiami. Ta wycieczka dla smakoszy rozpoczyna się na Marienplatz. Stamtąd udasz się bezpośrednio na Viktualienmarkt, gdzie zatrzymasz się na kilku stoiskach, aby skosztować wielu przysmaków i odkryć historie o jedzeniu i handlarzach na rynku. Znajdź różne rodzaje kiełbas, serów, chleba i egzotycznych owoców, a zakończysz wycieczkę kiszonymi bawarskimi przysmakami.

Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

7. Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

Dowiedz się, dlaczego Monachium jest znane jako światowa stolica piwa podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po miejskich piwiarniach i browarach. Ugaś swoje pragnienie piwa i pragnienie poznania historii browarnictwa w Monachium, nawet jeśli nie potrafisz odróżnić pilsnera od lagera, Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Marienplatz, w sercu Starego Miasta w Monachium. Udaj się do kilku tradycyjnych piwiarni, które są popularne wśród mieszkańców Monachium. Poznaj sekrety produkcji Weissbier, tradycyjnego monachijskiego piwa, które jest specjalnie warzone w najstarszym komercyjnym browarze w Monachium. Spróbuj tradycyjnych dań kuchni niemieckiej w jego browarze. Na koniec wznieś toast za nowo zdobytą wiedzę litrem piwa w Hofbräuhaus, jednej z najpopularniejszych piwiarni w mieście. Popijaj dwa bezpłatne piwa (0,5 litra każde) podczas wycieczki.

Monachium: samodzielne poszukiwanie skarbów i wycieczka po Starym Mieście

8. Monachium: samodzielne poszukiwanie skarbów i wycieczka po Starym Mieście

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

9. Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Zobacz najważniejsze atrakcje zabytkowego starego miasta Monachium podczas tej ekscytującej wycieczki z przewodnikiem. Rozpoczniesz na Marienplatz i udasz się do Bazyliki św. Piotra, najstarszego kościoła w Monachium. Spaceruj po targu rolników i daj się wciągnąć kuszącym aromatom. Spróbuj kilku lokalnych specjałów przed wyruszeniem do Ratusza Staromiejskiego. Na Burgstraße czeka na Ciebie dom autora, który jest rezydentem, a także Stary Dwór, dawna siedziba księcia Bawarii. Następnie prowadzi przez średniowieczne alejki Platzgassen, obok szkoły gotowania Schuhbecks i dalej do Hofbräuhaus. Tutaj zobaczysz monachijską piwiarnię, która została nawet odtworzona w Las Vegas. Zachwyć się ekskluzywnymi sklepami przy najdroższej ulicy handlowej w Niemczech, Maximilianstraße. Wycieczka kończy się w sali operowej, której architektura przypomina grecką świątynię.

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

10. Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego piętrowego autobusu z odkrytym dachem i wybierz się na wycieczkę typu hop-on hop-off po pięknym Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i samodzielnie zwiedzaj zabytki miasta. Alternatywnie możesz zostać w autobusie, aby cieszyć się widokiem i posłuchać pouczającego komentarza. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz i ciekawą architekturę Pinakoteki, w której znajdują się liczne dzieła sztuki. Przejdź obok Marienplatz i odkryj słynny Viktualienmarkt z jego przysmakami, a także słynny Hofbräuhaus. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku i pasażu handlowym. Poznaj fantastyczne zamki i ich ogrody oraz odkryj historię Monachium. 1. Karlsplatz/Stachus 2. Kunstareal 3. Odeonplatz 4. Eisbacha5. Deutsches Museum (przystanek czasowo zawieszony z powodu prac budowlanych!)6. Marienplatz/Tal7. Max-Joseph-Platz8. Pałac Nymphenburg9+10. Park Olimpijski/BMW Welt i muzeum11. Schwabing/Ogród Angielski 

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Plac Mariacki w Monachium

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 83
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Plac Mariacki w Monachium: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Plac Mariacki w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac Mariacki w Monachium? Kliknij tutaj.

Plac Mariacki w Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7693 opinii

są 2 linie - czerwona i niebieska, które obejmują większość głównych atrakcji Berlina. czerwona linia zajmie około 2 godzin. Nie udało mi się już wypróbować niebieskiej linii. Żałuję, że nie wybrałem się na pieszą wycieczkę, ale po prostu nie mogłem tego zrobić, jeśli polegasz na samym autobusie typu „hop on hop off”, który zabierze Cię do miejsca docelowego na czas. Podoba mi się, że w cenę wliczony jest darmowy hot-dog curry wurst i rejs po rzece. trzeba zrobić, gdy w mieście!

Polecamy. Nasz przewodnik Florian, który sam dorastał w Monachium, mógł nam wiele opowiedzieć o Monachium. Od jego początków do dalszego rozwoju miasta. Wiele miejsc wartych zobaczenia, przeplatanych drobnymi anegdotami i świetnymi wskazówkami od wtajemniczonych, gdzie można dobrze zjeść i w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o czas, faktycznie zajęło to więcej czasu niż planowano, naprawdę fajnie. Zabawna wycieczka z przewodnikiem odpowiednia również dla dzieci

Byłem członkiem grupy koncertowej Floriana w czwartek zeszłego tygodnia. To był wspaniały poranek. Florian był żywy, zabawny, interesujący i, co najważniejsze, dobrze poinformowany - a także był zainteresowany wysłuchaniem opinii i pytań od nas wszystkich. Gorąco polecam tę wycieczkę. Jean Keltie (zarezerwowany przez Adama)

Wiele już widziałem i robiłem pieszo w Monachium, ale byłem już dość zmęczony, więc postanowiłem zrobić krótką wycieczkę po mieście, usiąść na dachu, przyjemna bryza i natknąłem się na znane, ale wciąż nieznane klejnoty z objaśnieniami w języku angielskim . Gorąco polecam, nawet jeśli nie masz dużo czasu.

Świetny hop on hop off tour. Ciekawe informacje i można zobaczyć główne zabytki w Monachium. Skończyło się na tym, że krążyliśmy dwa razy, ponieważ podobało nam się oglądanie wszystkiego! Pojechaliśmy autobusem pierwszego dnia w Monachium i stamtąd mogliśmy zaplanować inne zajęcia na naszą podróż.