Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Plac Dam

Plac Dam – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Amsterdam: Wycieczka po dzielnicy czerwonych latarni w języku niemieckim lub angielskim

1. Amsterdam: Wycieczka po dzielnicy czerwonych latarni w języku niemieckim lub angielskim

Odkryj niesławną dzielnicę czerwonych latarni w Amsterdamie podczas ciekawej wycieczki z niemieckim lub angielskim przewodnikiem. Dowiedz się, ile średnio zarabia prostytutka za noc, ilu klientów ma na zmianę i które akty seksualne przynoszą największe zyski. Dodatkowo odkryj historię coffeeshopów w Amsterdamie, jak wygląda sytuacja polityczna wokół nich i jak coffeeshopy w Amsterdamie są uważane zarówno za błogosławieństwo, jak i przekleństwo dla miasta. Red Light District Tour i najważniejsze atrakcje Z pomnika narodowego na placu Dam udaj się na Warmoestraat, jedną z najsłynniejszych ulic gejowskich w Amsterdamie. Przejdź obok Condomerie, zabawnego sklepu z prezerwatywami i poznaj historię antykoncepcji w Amsterdamie. Zajrzyj do Oude Kerk, najstarszego kościoła w Amsterdamie i odkryj jego paradoksalne połączenie z dzielnicą czerwonych latarni. Dowiedz się więcej o procesie negocjacji między klientami a prostytutkami, o ich dochodach i wydatkach, cenach, wynajmie pokoi i podatkach, ale także o bezpieczeństwie kobiet. Zanurz się w początkach dzielnicy czerwonych latarni i odwiedź port, który był powodem jej powstania. Zrób sobie zdjęcie przed "tańczącymi domami", jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Amsterdamie. Dowiedz się więcej o historii i polityce biznesu coffeeshopowego w Amsterdamie, o tym, jak powstał, z jakimi problemami boryka się miasto i jak może wyglądać przyszłość coffeeshopów w Amsterdamie. Ta wycieczka nie obejmuje wizyty wewnątrz coffeeshopu. Jeśli chcesz, będziesz miał okazję zwiedzić je we własnym tempie po zakończeniu wycieczki. Wyposaż się w rekomendacje od przewodnika, jak kontynuować zwiedzanie Dzielnicy Czerwonych Latarni we własnym tempie. Uzyskaj wskazówki dotyczące wizyty w peepshow z lat 70., którego możesz doświadczyć samodzielnie po zakończeniu wycieczki.

Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Amsterdamu

2. Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Amsterdamu

Poznaj Amsterdam podczas całodniowej wycieczki z Brukseli. Podróżuj wygodnym autobusem z centralnie położonego punktu spotkań. Wskocz na pokład przestronnego autobusu, usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas podróży z Brukseli do Amsterdamu. Po przybyciu na miejsce rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem, podczas której poznasz historię miasta. Dowiedz się, gdzie miasto zostało założone w XIII wieku na placu Dam. Podziwiaj gotycką architekturę Nieuwe Kerk (Nowy Kościół) i holenderską barokową architekturę Pałacu Królewskiego. Wybierz się do najstarszej części Amsterdamu. Kontynuuj do De Waag, aby zobaczyć pozostałości średniowiecznego muru. Zakończ wycieczkę z przewodnikiem i ciesz się wolnym czasem na samodzielne odkrywanie miasta. Wróć autobusem do miejsca spotkania w Brukseli.

Amsterdam: Kulturalna wycieczka po centrum miasta w języku niemieckim lub angielskim

3. Amsterdam: Kulturalna wycieczka po centrum miasta w języku niemieckim lub angielskim

Odwiedź słynne miejsca w centrum Amsterdamu i zapoznaj się z miastem podczas tej pieszej wycieczki poświęconej kulturze i historii. Skorzystaj ze wskazówek, które każdy żądny przygód podróżnik powinien znać i jak najlepiej wykorzystać swoją podróż. Dowiedz się, jakich potraw powinieneś spróbować i które dzielnice możesz samodzielnie odkrywać na rowerze. Posłuchaj swojego przewodnika, który mówi ci, które projekty architektoniczne były popularne w przeszłości, i poznaj mieszkańców Amsterdamu. Posłuchaj opowieści o tym, jak kupcy, sprzedawcy i biedota żyli w średniowieczu, dlaczego świat sztuki rozkwitł w Złotej Erze, jak II wojna światowa zmieniła mieszkańców miasta i jak to jest żyć w dziś tolerancyjne, wielokulturowe miasto. Rozpocznij swoją wycieczkę w sercu miasta na placu Dam, gdzie powstał Amsterdam. Trasa prowadzi obok Pałacu Królewskiego w Amsterdamie, Nowego Kościoła Nieuwe Kerk i dawnego głównego urzędu pocztowego do mostu Torensluis. Zobacz jeden z najmniejszych domów w mieście i dowiedz się więcej o czasach kolonialnych pod pomnikiem Multatuli na moście Torensluis. Przejdź się obok romantycznych domów nad kanałem i przejdź przez Spui Square, aby dostać się do perły Amsterdamu – Begijnhof. Z wejściem ukrytym w wąskiej bocznej uliczce, ten wyjątkowy hofje czeka na odkrycie. W drodze powrotnej na Plac Dam zobaczysz rzekę, której miasto zawdzięcza swoją nazwę: Amstel. Wycieczka po mieście kończy się przy pomniku narodowym, który został pierwotnie zbudowany dla upamiętnienia ofiar II wojny światowej, ale teraz jest pomnikiem wszystkich ofiar, które straciły życie w dowolnej wojnie na całym świecie.

Marken, Volendam i Edam Całodniowa wycieczka z Amsterdamu

4. Marken, Volendam i Edam Całodniowa wycieczka z Amsterdamu

Ciesz się malowniczą całodniową wycieczką autokarową po Holandii Północnej i odkryj czarujący krajobraz wiatraków, kanałów, malowniczych wiosek i mieszkańców w tradycyjnych strojach. Wybierz opcję all-in, aby dodać kilka dodatków do swojej wycieczki, w tym pokaz robienia chodaków i rejs łodzią. Wyrusz ze stacji Amsterdam do małego miasteczka rybackiego Marken, znanego z zachowania tradycyjnej kultury holenderskiej. Wybierz się na pieszą wycieczkę ulicami pełnymi kolorowych domów. Jeśli wybrałeś opcję all-in, zatrzymaj się w pracowni szewca, aby zobaczyć, jak powstają drewniane chodaki. Następnie udaj się autokarem do Volendam, jeśli wybrałeś opcję standardową, lub wsiądź do Marken Express, jeśli wybrałeś opcję all-in na wycieczkę łodzią po pięknym jeziorze IJssel. Po przybyciu do Volendam skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie sklepów lub przymierz tradycyjny strój do pamiątkowego zdjęcia. Następnie skosztuj degustacji w tradycyjnej holenderskiej fabryce sera i dowiedz się, jak wytwarza się ser, zanim przejdziesz do serca północnej Holandii do Edamu. Odkryj historię dawnej stoczni i zobacz Grote Kerk, największy kościół w Holandii, spacerując brukowanymi uliczkami. Następnie zatrzymaj się na ostatnim przystanku na trasie, w skansenie Zaanse Schans. Podziwiaj wspaniałą kolekcję zabytkowych wiatraków. Jeśli zdecydujesz się na bilet all-in, możesz wejść do jednego z działających wiatraków, aby dowiedzieć się więcej o tej holenderskiej ikonie architektury przemysłowej. Na koniec podziwiaj malownicze domy, drewniane stodoły i malownicze łąki północnej Holandii, wracając autokarem do Amsterdamu. Jeśli wolisz mniejszą grupę, lubisz nie spieszyć się i odkrywać wszystko, co najlepsze podczas tej wycieczki, wybierz wycieczkę z przewodnikiem po Uroku Holandii. Dostępne w piątki. Przewodnik zabiera małą grupę do wszystkich inkluzji w trasie all-in. Oferta The Charm of Holland obejmuje również lunch w tradycyjnej holenderskiej tawernie rybnej.

Amsterdam: Wycieczka po dzielnicy czerwonych latarni

5. Amsterdam: Wycieczka po dzielnicy czerwonych latarni

Odkryj wyjątkową dzielnicę czerwonych latarni w ramach tej 2-godzinnej wycieczki pieszej. Dowiedz się więcej o historii dzielnicy czerwonych latarni, spacerując po zabytkowym starym mieście w Amsterdamie. Zwiedź okolicę, poznając historię, kulturę i codzienne życie jej mieszkańców. Na początek zobaczysz słynne oświetlone na czerwono okna i neony, a także poznasz prawne i kulturowe aspekty tutejszej działalności. Zobacz kilka ukrytych skarbów dzielnicy, w tym zabytkowe budynki i atrakcje kulturalne, którym odwiedzający często nie poświęcają większej uwagi. W trakcie wycieczki przewodnik przybliży Ci tę wyjątkową i często źle rozumianą dzielnicę, dzięki czemu jeszcze lepiej ją zrozumiesz. Podczas spaceru po wąskich uliczkach i zaułkach przewodnik opowie Ci fascynujące ciekawostki na temat historii i teraźniejszości dzielnicy, w tym ostatnich związanych z nią kontrowersji. Zachwyć się najstarszym budynkiem w całym Amsterdamie, kanałami i pięknymi starymi domami. Przewodnik oprowadzi Cię po wielu zaułkach dzielnicy czerwonych latarni. Przespaceruj się po najwęższej ulicy w Amsterdamie i zobacz pierwszy coffee shop. Wycieczkę zakończysz na placu Dam.

Amsterdam: Dzielnica czerwonych latarni i wycieczka po lokalnych pubach

6. Amsterdam: Dzielnica czerwonych latarni i wycieczka po lokalnych pubach

Odkryj osławioną dzielnicę czerwonych latarni w Amsterdamie w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Spaceruj po wąskich uliczkach okolicy i dowiedz się więcej o najstarszych pubach w mieście. Zakończ wycieczkę w tradycyjnym lokalnym pubie. Spotkaj się z przewodnikiem w centrum Amsterdamu. Dowiedz się więcej na temat historii miasta. Zacznij zwiedzanie od starówki i dzielnicy Chinatown. Tutaj przewodnik opowie Ci o historii miasta i niektórych z najstarszych pubów w Amsterdamie. Posłuchaj opowieści i zajrzyj do słynnych pubów, takich jak t'Aepjen i t'Mandje. Następnie udaj się do centrum dzielnicy czerwonych latarni, gdzie Twój przewodnik opowie Ci wszystko o pracy seksualnej, klubach ze striptizem i historii dzielnicy. Zobaczysz wiele niezwykłych miejsc, takie jak najwęższa ulica w Amsterdamie, słynne coffee shopy, kryta ulica usług seksualnych oraz liczne „smartshopy". Dowiedz się, jak wygląda praca osób z branży seksualnej w dzielnicy czerwonych latarni i posłuchaj o liberalnych przepisach. Następnie idź na plac Dam, gdzie zakończy się wycieczka. W drodze do tego miejsca zobaczysz ostatnie zabytki na trasie wycieczki, takie jak Condomerie, Pałac Królewski i plac Dam. Zakończ wycieczkę w tradycyjnym lokalnym pubie.

Wycieczka piesza w małej grupie po Amsterdamie

7. Wycieczka piesza w małej grupie po Amsterdamie

Podczas tej wycieczki usłyszysz historie, których inaczej nigdy byś nie usłyszał. Z doświadczonym przewodnikiem poznasz historię tego miasta, od jego początków jako błotnistej wioski nad rzeką Amstel, po to, jak stało się ono najważniejszym miastem handlowym w Europie. Od dzikiej historii prostytucji i dekryminalizacji narkotyków po tragedię Anny Frank i okupację nazistowską. Celem tej wyjątkowej wycieczki jest doskonałe wprowadzenie do miasta. Po wycieczce będziesz miał cały czas na dalsze zwiedzanie z innymi podróżnikami. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz jedno ze słynnych muzeów w Amsterdamie, czy odwiedzasz kawiarnie i bary w dzielnicy Jordaan, ta wycieczka pomoże ci zorientować się w tym często zagmatwanym mieście i pozwoli ci w pełni wykorzystać swój pobyt tutaj.

Amsterdam: historyczne atrakcje piesza wycieczka plus degustacja

8. Amsterdam: historyczne atrakcje piesza wycieczka plus degustacja

Zaczynając od placu Dam, odkryj Amsterdam z najlepszymi lokalnymi przewodnikami i posłuchaj o mieście w swoim własnym języku. Twój doświadczony przewodnik ożywi historię dzięki opowieściom i żywym komentarzom w wybranym języku, gdy będziesz spacerować po pięknych ulicach średniowiecznego i złotego wieku Amsterdamu podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki. Podziwiaj architekturę i posłuchaj o długiej historii handlu i handlu miasta. Niektóre atrakcje, które mijasz, to: Pałac Królewski, Nowy Kościół, najważniejsze kanały, mosty i zamki, kultowe place, Begijnhof, Mint Tower, targ kwiatowy, ulica LGBT i rzeka Amstel. Aby ukończyć tę wycieczkę, będziesz również cieszyć się lokalną degustacją holenderskiego jedzenia!

Amsterdam: Wycieczka piesza po dzielnicy czerwonych latarni

9. Amsterdam: Wycieczka piesza po dzielnicy czerwonych latarni

Amsterdamska dzielnica czerwonych latarni jest wyjątkowa: To, co inne kraje ukrywają lub zakazują, w Holandii jest legalne. Odwiedź tę dzielnicę i dowiedz się wszystkiego o najstarszym zawodzie świata. Spotkaj się z przewodnikiem i udaj się do serca amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki. Przewodnik odpowie na wszelkie pytania i opowie o początkach dzielnicy i statusie prostytucji. Przejdź się wzdłuż Warmoesstraat (ulicy gejów) i zobacz Condomerie. Dowiedz się wszystkiego o PIC (Centrum Informacji o Prostytucji), Muzeum Seksu, Muzeum Erotyki, kabinach prostytutek i miejscach, w których odbywają się pokazy seksu na żywo i peep show. Następnie będziesz mieć 10 minut wolnego czasu na spacer, podczas którego możesz samodzielnie zobaczyć obszar Oude Kerk (Stary Kościół) i serce Dzielnicy Czerwonych Latarni (ze względu na prawo, od 2020 r. nie wolno organizować wycieczek z przewodnikiem po samej Dzielnicy Czerwonych Latarni, ale na obrzeżach). Następnie udaj się z przewodnikiem do Chinatown i największej świątyni buddyjskiej w Europie.

Amsterdam: Najważniejsze atrakcje i historyczna wycieczka piesza

10. Amsterdam: Najważniejsze atrakcje i historyczna wycieczka piesza

Poznaj historię Amsterdamu i zobacz wiele zabytków, takich jak Stary Kościół, China Town, krzywe domy i najwęższa ulica Amsterdamu. Posłuchaj historii, których inaczej nigdy byś nie usłyszał, i poznaj historię śródmieścia Amsterdamu. Po Starym Mieście przejdź do Pałacu Królewskiego, Placu Dam i Begijnhof. Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię przez kręte uliczki i zaułki miasta, dzieląc się fascynującymi historiami o historii i kulturze tego obszaru. Dowiesz się o legalizacji prostytucji w Holandii i o tym, jak przez lata kształtowała ona dzielnicę czerwonych latarni. Ta piesza wycieczka zabierze Cię w podróż po bogatej i różnorodnej przeszłości miasta. Dowiesz się o początkach Amsterdamu i jego rozwoju od małej wioski rybackiej do głównego centrum handlu i rzemiosła. Posłuchaj ciekawych historii o Holendrach i dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Amsterdamie. Następnie udaj się na pływający targ uliczny, gdzie możesz kupić wszystko, co jest związane z kwiatami. Wycieczka kończy się na placu Dam.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 113
Sortuj wg::

Plac Dam: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac Dam? Kliknij tutaj.

Plac Dam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 7072 opinii

W przeddzień wycieczki firma wysyła wiadomość e-mail z wyjaśnieniem miejsca spotkania. Autobus odjechał z 15-minutowym opóźnieniem, ale nie przeszkadzał w jeździe. Nie możesz jeść w autobusie. Przewodnicy byli bardzo przyjaźni, zarówno po Belgii, jak i po Amsterdamie. Grupa była bardzo punktualna i wyruszyliśmy tam o 17:00. Mimo krótkiego czasu wystarczyło nam na poznanie centrum Amsterdamu.

To było wspaniałe doświadczenie. Nasz przewodnik Marta był bardzo kompetentny i opiekuńczy. Doceniam to, że zadzwoniła do mnie, aby upewnić się, że znajdę miejsce spotkania, gdy byłem trochę spóźniony. Przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat dzielnicy, a także przydatnych rad. Ogólnie rzecz biorąc, naprawdę dobrze się bawiłem i podobała mi się wycieczka.

Wycieczka była bardzo udana, mimo że obowiązywały ograniczenia w zwiedzaniu niektórych miejsc w grupie. Wyjaśnienia przewodnika są przyjemne i bardzo pomocne. Jedynym minusem jest to, że zapomnieliśmy torby w autobusie i nie udało im się jej odzyskać.

Piękne doświadczenie, nienaganna eskorta. Nasza anglojęzyczna przewodniczka, Paula, była bardzo dobra: miła, precyzyjna, pokazała nam wiele rzeczy, nie nudząc się. Mówił też po włosku. Wysoce polecany.

Bardzo miła atmosfera podczas podróży, życzliwość prowadzących. Świetny i charyzmy przewodnik, Marco. Dobrze spędzony czas!