Atrakcje i wycieczki
Plac Bohaterów w Budapeszcie

Plac Bohaterów w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapeszt: 3-godzinne zwiedzanie miasta i spacer po zamku

Budapeszt: 3-godzinne zwiedzanie miasta i spacer po zamku

Dołącz do wycieczki klimatyzowanym autobusem po Budapeszcie, aby zobaczyć najważniejsze zabytki z przewodnikiem. Podziwiaj takie atrakcje jak gmach parlamentu, plac Bohaterów i bazylikę św. Stefana. Spaceruj ulicami Zamku Królewskiego, podziwiając jego średniowieczne ruiny i Pałac Królewski. Zachwyć się panoramicznymi widokami ze Górę Gellerta. Zobaczysz słynny budynek parlamentu, a następnie znajdziesz się po drugiej stronie Dunaju, pokonując most Małgorzaty. Udasz się do dzielnicy zamkowej w Budzie. Wyrusz na krótki spacer do Baszty Rybackiej. Przyjrzyj się z zewnątrz kościołowi Macieja, jednemu z najstarszych w dzielnicy zamkowej. Zatrzymaj się na Górze Gellérta, by zrobić kilka zdjęć. Podziwiaj panoramiczne widoki na Budapeszt i Dunaj. Wróć do autobusu, aby przejechać przez most Elżbiety i wzdłuż alei Andrássyego na plac Bohaterów. W drodze powrotnej do hotelu InterContinental, gdzie kończy się wycieczka, autobus przejedzie obok Węgierskiej Opery Państwowej i bazyliki św. Stefana.

Budapeszt: Wielka wycieczka po mieście z wizytą w parlamencie

Budapeszt: Wielka wycieczka po mieście z wizytą w parlamencie

Twój pierwszy przystanek podczas tej dwujęzycznej wycieczki z przewodnikiem po Budapeszcie znajduje się w Dzielnicy Zamkowej na krótki spacer, aby zobaczyć główne atrakcje okolicy. Odwiedzisz Dzielnicę Zamkową, idealne miejsce do podziwiania spektakularnych widoków na okolicę. Przejdź przez Most Elżbiety i Most Małgorzaty i dowiedz się nieco o historii tych wspaniałych budowli. Dodatkowo zobacz zewnętrzną część największej synagogi w Europie, a następnie udaj się do Parku Miejskiego. Po drodze miniesz największe spa termalne w Europie i budapeszteńskie zoo, a następnie zatrzymasz się na Placu Bohaterów, gdzie znajdziesz posągi słynnych węgierskich królów i książąt. Kontynuuj wycieczkę aleją Andrássy do centrum Pesztu, mijając Operę i Bazylikę Świętego Stefana. Ponownie wysiądziesz z autobusu przy budynku Parlamentu na 1-godzinną wycieczkę z przewodnikiem. Zaprojektowany przez znanego węgierskiego architekta Imre Steindla budynek został częściowo zainspirowany Pałacem Westminsterskim i jest największym budynkiem parlamentu na świecie. Wewnątrz zobaczysz wspaniałą salę sesyjną, bogato zdobione centralne schody i wielki sklepiony hol. Zobaczysz także kopułę, w której znajdują się klejnoty koronne i węgierska święta korona.

Budapeszt: MonsteRoller E-Scooter Tour

Budapeszt: MonsteRoller E-Scooter Tour

Zamień Budapeszt w swój plac zabaw i wybierz jedną z 6 opcji wycieczek na hulajnodze elektrycznej w małej grupie dla maksymalnie 15 osób. Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej zabierze Cię po mieście z taką swobodą, jak żaden inny środek transportu - z poważnym czynnikiem zabawy. Wybierz jedną z wielu różnych tras. Wybierz ekspresową wycieczkę, aby odkryć to, co najlepsze w mieście, zdecyduj się na tematyczną eksplorację Budapesztu lub nie spiesz się z obszerną wycieczką po mieście. A dla smakoszy przygotowano nawet półdniową wycieczkę z degustacją potraw. Hulajnogi elektryczne MonsterRoller wyposażone są w koła o szerokości 9,5 cala, niską platformę i zerową emisję spalin. Prowadzenie przypomina bardziej surfowanie niż jazdę na rowerze i sprawia, że jazda na nich jest łatwiejsza niż na rowerze, ale równie stabilna i wytrzymała jak na hulajnodze.

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Zwiedzaj Budapeszt na rowerze podczas wycieczki krajoznawczej z przewodnikiem. Zobacz zabytki miasta podczas przejażdżki wzdłuż brzegów Dunaju. Podziwiaj widok z dzielnicy zamkowej w Budzie i zobacz neorenesansową aleję Andrássy. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora atrakcji i wskocz na rower, aby rozpocząć krajoznawczą wycieczkę. Jedź w dół Duna Corso do Mostu Elżbiety i wjedź do dzielnicy zamkowej w Budzie, aby podziwiać wspaniały widok na Peszt. Zejdź do Dunaju, aby przejechać się wzdłuż rzeki, zrelaksować się na Wyspie Małgorzaty i odwiedzić Dom Parlamentu, Plac Wolności i Bazylikę Świętego Stefana. Następnie, jeśli czas pozwoli, przejedziemy wpisaną na listę UNESCO aleją Andrássy'ego, mijając Operę i Dom Terroru, dotrzemy do Placu Bohaterów i Parku Miejskiego, po czym wrócimy do biura organizatora atrakcji.

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przejedź przez Budapeszt obok najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w mieście podczas tej zabawnej i relaksującej, półdniowej wycieczki rowerowej. Zamiast przeładowywać Twój umysł datami i liczbami, nasi przewodnicy ożywią miasto ciekawymi anegdotami i opowieściami o Budapeszcie. Wycieczka rozpocznie się od doprowadzenia Cię do Szabadsag Tér (Plac Wolności). Tutaj zobaczysz ogromny pomnik upamiętniający Armię Radziecką. Poczujesz ducha rewolucji, zamieszek i historii. Trasa prowadzi do węgierskiego parlamentu, ogromnego neogotyckiego budynku z 28 klatkami schodowymi o długości ponad 20 km. Stąd dostaniesz swój pierwszy widok na piękny Dunaj. Kontynuuj do ulicy Andrassy, bulwaru Budapesztu, gdzie znajdziesz najpiękniejsze budynki i ekskluzywne sklepy Pesztu. Trasa będzie przebiegać przez Nagymezö Utca, Broadway w Budapeszcie. Ta ulica jest pełna barów, klubów i teatrów, a my doradzimy Ci najlepsze miejsca na wieczorne wyjście w Budapeszcie. Następnie wycieczka poprowadzi Cię przez Hôsök Tere lub Plac Bohaterów, a następnie przejdziesz do parku miejskiego Városliget, gdzie będziesz miał okazję zrelaksować się w zamku Vajdahunyad z ogrodami i terenami zielonymi. Kiedy znów wsiądziemy na rowery, zobaczysz słynne na całym świecie łaźnie termalne Szechenyi, park rozrywki i zoo w Budapeszcie. Wycieczka powróci do Bazyliki małymi krętymi uliczkami, gdzie poczujesz prawdziwe poczucie starego Budapesztu. Zobaczysz stare budynki, zniszczone podczas wojny domowej i odkryjesz ukryte zakątki tego wspaniałego miasta. Miniesz Wielką Synagogę, Nagy Zsinagóga, która jest największą w Europie.

1-dniowa wycieczka do Budapesztu z Wiednia

1-dniowa wycieczka do Budapesztu z Wiednia

Poznaj piękne i historyczne miasto Budapeszt podczas jednodniowej wycieczki komfortowym autobusem z Wiednia. Wybierz się na komfortową przejażdżkę przez równiny zachodnich Węgier do Budapesztu, położonego nad malowniczym brzegiem Dunaju. Zobacz gmach węgierskiego parlamentu inspirowany Pałacem Westminsterskim, Placem Bohaterów i Bazyliką św. Szczepana. Poznaj znaczenie tych różnorodnych zabytków od swojego przewodnika i ciesz się piękną jednodniową wycieczką z Wiednia do Budapesztu.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Nawiedzony Budapeszt - doświadczenie Quest

Nawiedzony Budapeszt - doświadczenie Quest

Postępuj zgodnie ze wskazówkami w aplikacji i odkryj Zamek Drakuli, Dom Terroru, Nawiedzony Dom i wiele innych nawiedzonych miejsc w Budapeszcie. Przeczytaj fascynujące historie o różnych miejscach, do których jesteś prowadzony i odkryj wydarzenia, które miały w nich miejsce, a także ludzi, którzy tam mieszkali lub pracowali. Zadanie można rozpocząć o dowolnej porze, ale zaleca się, aby spróbować go w nocy, aby w pełni doświadczyć nawiedzenia. Ukończenie zajmie od 1 do 2 godzin, ale nie ma limitu czasu, więc możesz ukończyć ją we własnym tempie. Każda wskazówka poprowadzi Cię z jednego miejsca do drugiego, podając dokładne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz potrzebować mapy ani GPS. Gdy uzyskasz poprawną odpowiedź, sekretna historia tego miejsca zostanie odblokowana. Nie potrzebujesz przewodnika, po prostu pobierz aplikację, udaj się do punktu wyjścia i jesteś gotowy na nawiedzoną przygodę. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoim smartfonie. Alternatywnie, każda osoba może zakupić własny voucher. Możesz grać w grupie i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielić się od grupy, a na koniec spotkać się z grupą.

Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

Omiń tłumy czekające na tradycyjną wycieczkę autobusową po mieście. Zamiast tego usiądź wygodnie w autentycznym, zabytkowym rosyjskim jeepie wojskowym, zapnij pasy, ciesz się pięknem Budapesztu i zostaw wszystko inne swojemu kierowcy! Ta wycieczka jest wysoce zalecana dla tych, którzy chcą odkrywać poza zwykłymi zabytkami Budapesztu. Odwiedzisz obszary niedostępne dla zwykłych wycieczek po mieście, odkrywając cuda i tajemnice miasta. Wycieczka zabierze Cię wzdłuż alei Andrassy, mijając takie zabytki jak Opera, Dom Terroru i łaźnia termalna Szechenyi. Zatrzymaj się również na Placu Bohaterów, aby poznać historię Węgier. Odwiedź historyczną dzielnicę żydowską i największą synagogę w Europie oraz zanurz się w wyjątkowej atmosferze dzielnicy barów Ruin. Ciesz się 30-minutowym postojem w tętniącej życiem Wielkiej Hali Targowej, gdy jest otwarta. Następnie, po przepłynięciu Dunaju na stronę Budy, zawieziemy Cię na Wzgórze Gellerta, skąd roztaczają się wspaniałe panoramiczne widoki. W dzielnicy zamkowej Budy przejdziesz przez stare brukowane uliczki i średniowieczne domy. 20-minutowy postój pozwoli Ci podziwiać Kościół Macieja, a z Baszty Rybackiej roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na Parlament i Peszt, oferując mnóstwo okazji do robienia zdjęć. Przejedziesz wzdłuż Dunaju i wrócisz na stronę Pesztu. Na ostatnim etapie wycieczki możesz odwiedzić Buty na brzegu Dunaju w pobliżu Mostu Łańcuchowego (tylko przy świetle dziennym). Podczas całej wycieczki Twój kierowca będzie opowiadał ciekawe historie o interesujących miejscach i będzie dostępny w razie pytań. Audioprzewodnik jest dostępny w kilku językach lub możesz posłuchać muzyki z systemu hi-fi JBL.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 94
Sortuj wg::

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Plac Bohaterów w Budapeszcie: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Plac Bohaterów w Budapeszcie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac Bohaterów w Budapeszcie? Kliknij tutaj.

Plac Bohaterów w Budapeszcie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(5191 recenzji)

Podróż przebiegała dobrze, tylko że w autobusie nie wolno było mówić tak szybko i czasami nie było żadnej wskazówki, czy jest po prawej, czy po lewej stronie. Może powinieneś skorzystać z jeszcze jednego autobusu, żeby ludzie nie musieli siedzieć na dole, gdy jest ładna pogoda i mniej widzieć. Kiedyś trzy autobusy stały puste i którakolwiek trasa była już pełna. Może powinieneś odjechać 10 minut później, bo chciałeś dowieźć na innym przystanku, ale niestety nie było już miejsca na górze

Wycieczka była ekscytująca i bardzo pouczająca. Zarówno kierowca Péter, jak i przewodnik Balázs byli bardzo otwarci i pomocni. Balázs posiada ogromną specjalistyczną wiedzę na temat historii Węgier i Budapesztu, którą w humorystyczny sposób przekazuje uczestnikom. Zawsze moja przyjemność!

Wszystko było w porządku, z wyjątkiem ponad 10-minutowego oczekiwania na Piazza degli Eroi. Robią sobie przerwę już po 40 minutach od rozpoczęcia trasy, biorąc pod uwagę ruch na trasie, przez co tracimy zbyt dużo czasu na tym przystanku, zwłaszcza na początku dnia

To dobry sposób na dotarcie w krótkim czasie do głównych atrakcji. To od Ciebie zależy, na których stacjach zatrzymasz się na dłużej. Wybraliśmy bilet dwudniowy i uznaliśmy go za idealny.

Wszystko idealne, nienaganna obsługa, super mili operatorzy gotowi na każdą prośbę, dziękuję za wszystko.