Plac Bohaterów w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

1. Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapeszt: 3-godzinna wycieczka Grand City Tour z zamkiem

2. Budapeszt: 3-godzinna wycieczka Grand City Tour z zamkiem

Dołącz do wycieczki klimatyzowanym autobusem po Budapeszcie, aby zobaczyć najważniejsze zabytki z przewodnikiem. Podziwiaj takie atrakcje jak gmach parlamentu, plac Bohaterów i bazylikę św. Stefana. Spaceruj ulicami Zamku Królewskiego, podziwiając jego średniowieczne ruiny i Pałac Królewski. Zachwyć się panoramicznymi widokami ze Górę Gellerta. Zobaczysz słynny budynek parlamentu, a następnie znajdziesz się po drugiej stronie Dunaju, pokonując most Małgorzaty. Udasz się do dzielnicy zamkowej w Budzie. Wyrusz na krótki spacer do Baszty Rybackiej. Przyjrzyj się z zewnątrz kościołowi Macieja, jednemu z najstarszych w dzielnicy zamkowej. Zatrzymaj się na Górze Gellérta, by zrobić kilka zdjęć. Podziwiaj panoramiczne widoki na Budapeszt i Dunaj. Wróć do autobusu, aby przejechać przez most Elżbiety i wzdłuż alei Andrássyego na plac Bohaterów. W drodze powrotnej do hotelu InterContinental, gdzie kończy się wycieczka, autobus przejedzie obok Węgierskiej Opery Państwowej i bazyliki św. Stefana.

Budapeszt: Wielka wycieczka po mieście z wizytą w parlamencie

3. Budapeszt: Wielka wycieczka po mieście z wizytą w parlamencie

Pierwszym punktem tej dwujęzycznej wycieczki po Budapeszcie będzie krótki spacer po Dzielnicy Zamkowej, podczas której zobaczysz główne atrakcje okolicy. Odwiedzisz Dzielnicę Zamkową, która jest idealnym miejscem, by podziwiać niesamowite widoki na okolicę. Przejedź mostem Elżbiety na stronę Pesztu, by zobaczyć słynną halę targową Nagyvásárcsarnok oraz największą synagogę Europy. Następnie udaj się do parku miejskiego. Po drodze miniesz największe spa termalne w Europie oraz zoo, po czym zatrzymasz się na placu Bohaterów, na którym znajdziesz pomniki słynnych węgierskich królów i książąt. Następnie wybierz się aleją Andrássy do centrum Pesztu, mijając po drodze gmach opery i bazylikę Świętego Stefana. Ponownie wysiądziesz z autobusu przy budynku parlamentu, by wziąć udział w godzinnej wyciecze z przewodnikiem. Zaprojektowany przez znanego węgierskiego architekta Imre Steindla. Inspiracją dla powstania budynku był częściowo pałac Westminster, jest to największy gmach parlamentu na świecie. W jego wnętrzu zobaczysz wspaniałą salę obrad, bogato zdobione schody oraz niesamowite sklepienie holu. Zobaczysz także salę Pod Kopułą, w której mieszczą się klejnoty koronne oraz Korona Świętego Stefana.

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

4. Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Zwiedzaj Budapeszt na rowerze podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz zabytki miasta, jadąc wzdłuż brzegów Dunaju. Ciesz się widokiem z Dzielnicy Zamkowej w Budzie i zobacz neorenesansową aleję Andrássy'ego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć i wskocz na rower na wycieczkę krajoznawczą. Zjedź Duna Corso do Mostu Łańcuchowego i wejdź na Dzielnicę Zamkową w Budzie, aby podziwiać wspaniały widok na Peszt. Zejdź nad Dunaj, aby przejechać się wzdłuż rzeki, zrelaksuj się na Wyspie Małgorzaty i odwiedź Parlament, Plac Wolności i Bazylikę św. Stefana. Po przejechaniu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO aleją Andrássy'ego, obok Opery i Domu Terroru, dotrzyj do Placu Bohaterów i Parku Miejskiego, zanim wrócisz do biura organizatora atrakcji.

Wycieczka z Wiednia do Budapesztu

5. Wycieczka z Wiednia do Budapesztu

Poznaj piękne i historyczne miasto Budapeszt podczas jednodniowej wycieczki komfortowym autobusem z Wiednia. Wybierz się na komfortową przejażdżkę przez równiny zachodnich Węgier do Budapesztu, położonego nad malowniczym brzegiem Dunaju. Zobacz gmach węgierskiego parlamentu inspirowany Pałacem Westminsterskim, Placem Bohaterów i Bazyliką św. Szczepana. Poznaj znaczenie tych różnorodnych zabytków od swojego przewodnika i ciesz się piękną jednodniową wycieczką z Wiednia do Budapesztu.

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

6. Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przejedź przez Budapeszt obok najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w mieście podczas tej zabawnej i relaksującej, półdniowej wycieczki rowerowej. Zamiast przeładowywać Twój umysł datami i liczbami, nasi przewodnicy ożywią miasto ciekawymi anegdotami i opowieściami o Budapeszcie. Wycieczka rozpocznie się od doprowadzenia Cię do Szabadsag Tér (Plac Wolności). Tutaj zobaczysz ogromny pomnik upamiętniający Armię Radziecką. Poczujesz ducha rewolucji, zamieszek i historii. Trasa prowadzi do węgierskiego parlamentu, ogromnego neogotyckiego budynku z 28 klatkami schodowymi o długości ponad 20 km. Stąd dostaniesz swój pierwszy widok na piękny Dunaj. Kontynuuj do ulicy Andrassy, bulwaru Budapesztu, gdzie znajdziesz najpiękniejsze budynki i ekskluzywne sklepy Pesztu. Trasa będzie przebiegać przez Nagymezö Utca, Broadway w Budapeszcie. Ta ulica jest pełna barów, klubów i teatrów, a my doradzimy Ci najlepsze miejsca na wieczorne wyjście w Budapeszcie. Następnie wycieczka poprowadzi Cię przez Hôsök Tere lub Plac Bohaterów, a następnie przejdziesz do parku miejskiego Városliget, gdzie będziesz miał okazję zrelaksować się w zamku Vajdahunyad z ogrodami i terenami zielonymi. Kiedy znów wsiądziemy na rowery, zobaczysz słynne na całym świecie łaźnie termalne Szechenyi, park rozrywki i zoo w Budapeszcie. Wycieczka powróci do Bazyliki małymi krętymi uliczkami, gdzie poczujesz prawdziwe poczucie starego Budapesztu. Zobaczysz stare budynki, zniszczone podczas wojny domowej i odkryjesz ukryte zakątki tego wspaniałego miasta. Miniesz Wielką Synagogę, Nagy Zsinagóga, która jest największą w Europie.

Ucieczka z Budapesztu na świeżym powietrzu: Nawiedzone miasto

7. Ucieczka z Budapesztu na świeżym powietrzu: Nawiedzone miasto

Postępuj zgodnie ze wskazówkami w aplikacji i odkryj Zamek Drakuli, Dom Terroru, Nawiedzony Dom i wiele innych nawiedzonych miejsc w Budapeszcie. Przeczytaj fascynujące historie o różnych miejscach, do których jesteś prowadzony i odkryj wydarzenia, które miały w nich miejsce, a także ludzi, którzy tam mieszkali lub pracowali. Zadanie można rozpocząć o dowolnej porze, ale zaleca się, aby spróbować go w nocy, aby w pełni doświadczyć nawiedzenia. Ukończenie zajmie od 1 do 2 godzin, ale nie ma limitu czasu, więc możesz ukończyć ją we własnym tempie. Każda wskazówka poprowadzi Cię z jednego miejsca do drugiego, podając dokładne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz potrzebować mapy ani GPS. Gdy uzyskasz poprawną odpowiedź, sekretna historia tego miejsca zostanie odblokowana. Nie potrzebujesz przewodnika, po prostu pobierz aplikację, udaj się do punktu wyjścia i jesteś gotowy na nawiedzoną przygodę. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoim smartfonie. Alternatywnie, każda osoba może zakupić własny voucher. Możesz grać w grupie i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielić się od grupy, a na koniec spotkać się z grupą.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

8. Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

Zwiedź Budapeszt, tak zwany „Paryż Wschodu”, na wygodnym, zupełnie nowym e-rowerze wiodącego niemieckiego producenta Kalkhoff. Najpierw wejdź na całą długość Alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Narodową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik będzie miał wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów przejdź do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię fałszywy zamek i łaźnia termalna Széchenyi, największa i najpopularniejsza w mieście. Wycieczka kontynuuje z atrakcjami, takimi jak Akademia Muzyczna im. Liszta Ferenca i dzielnica żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i dowiedz się o Bazylice św. Stefana, największym kościele w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do gmachu węgierskiego parlamentu, charakterystycznego punktu w Budapeszcie. Następnie dotrzyj do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na budańską stronę miasta. Przejdź przez most Małgorzaty, korzystając z ładnej ścieżki rowerowej, i dotrzyj do Budy i EuroVelo 6, międzynarodowej drogi rowerowej wzdłuż Dunaju. Zjedź do Batthyany-Square, zrób zdjęcie parlamentu po drugiej stronie rzeki i dalej do Mostu Łańcuchowego Széchenyi, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj kościół Macieja i Basztę Rybacką, zanim wrócisz do Butów na brzegu Dunaju i miniesz historyczną Łaźnię Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynne łaźnie Gellerta, które wracają do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

3-godzinna wycieczka po Budapeszcie rosyjskim jeepem

9. 3-godzinna wycieczka po Budapeszcie rosyjskim jeepem

Nie czekaj z tłumami na tradycyjną wycieczkę po mieście. Oprzyj się w swoim autentycznym, zabytkowym rosyjskim jeepie wojskowym, zapnij pasy i pozostaw resztę przewodnikom! Ciesz się spektakularnym pięknem Budapesztu. Ta wycieczka jest wysoce zalecana dla tych, którzy chcą zobaczyć Budapeszt „trochę więcej”, ponieważ zostaniesz zabrany do miejsc, do których wycieczki po mieście nie mają dostępu. Zobacz cuda i tajemnice tego miasta. Trasa prowadzi wzdłuż węgierskich Pól Elizejskich (Andrassy Ut). Zatrzymaj się na Placu Bohaterów (Hosok Teren) na zwiedzanie i zdjęcia. Widać stąd Zachodni Dworzec Kolejowy (Nyagati Palyaudvart) zaprojektowany przez Augusta De Serresa, zbudowany przez firmę Eiffel Company z Paryża, 12 lat przed Wieżą Eiffla. Trasa prowadzi dalej w kierunku pięknego budynku Parlamentu, bazyliki St Stephens / St Istvan, a następnie udasz się do Budy. Zrób krótki objazd/zatrzymaj się w średniowiecznym zamku, a następnie udaj się dalej do najwyższego punktu widokowego w mieście, skąd zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki na Budapeszt, Dunaj i Zamek Królewski. Wracając, możesz podziwiać miasto, przekraczając Dunaj mostem i kierując się w stronę Dzielnicy Żydowskiej. Tutaj znajdziesz największą działającą synagogę w Europie i historyczną dzielnicę z własną, niepowtarzalną i interesującą atmosferą. Podczas wycieczki kierowca będzie opowiadał ciekawe historie o interesujących miejscach i jest otwarty na pytania. Istnieje również możliwość skorzystania z audioprzewodnika lub słuchania muzyki na systemie hi-fi JBL. Chwyć za aparat i zwiedzaj Budapeszt!

Budapeszt: wycieczka autobusem piwnym

10. Budapeszt: wycieczka autobusem piwnym

Wejdź na pokład pierwszego w pełni elektrycznego i ekologicznego autobusu piwnego i odkryj Budapeszt w naprawdę wyjątkowy sposób, delektując się węgierskim piwem z beczki na pokładzie. Wybieraj spośród różnych godzin odjazdu i podziwiaj panoramiczne widoki na Dunaj, Zamek Królewski i Plac Bohaterów. Jedź tam i z powrotem aleją Andrassy'ego, podziwiając pałace i zobacz centrum miasta z węgierskim parlamentem. Rozpocznij i zakończ wycieczkę na Placu Bohaterów w Budapeszcie. Imprezuj ze znajomymi i delektuj się węgierskim piwem z beczki. Rozkoszuj się dobrą atmosferą, słuchaj funkowej muzyki i podziwiaj nocne światła. *Zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca spotkania i trasy ze względu na zamknięcia i inne czynniki mające wpływ na wycieczkę.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Plac Bohaterów w Budapeszcie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 71
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Plac Bohaterów w Budapeszcie: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Plac Bohaterów w Budapeszcie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac Bohaterów w Budapeszcie? Kliknij tutaj.

Plac Bohaterów w Budapeszcie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5191 opinii

Prywatna wizyta (brak innych francuskich rezerwacji dokonanych przez przewodnika tylko dla nas dwojga) trwająca trzy godziny w Van z bardzo miłym przewodnikiem. Zmusiła nas do odkrycia wszystkich najbardziej niezwykłych miejsc Budapesztu opery placu bohaterów zadaszonego targu wzgórza Buda z kościołem Macieja i basztą rybaków zapierającą dech w piersiach panoramę. Mnóstwo wyjaśnień i przewodnik, który potrafił dostosować się do naszych zainteresowań. Wszystko było idealne

Cristina, przewodniczka, która towarzyszyła nam w podróży z Wiednia do Budapesztu, była fantastyczna. Podczas całej podróży udzielił nam wielu informacji i bardzo mi się to podobało. Wtedy oczarowała mnie stolica Węgier, a lokalny przewodnik również bardzo dobrze radził sobie ze wszystkimi informacjami, których nam udzielił. Wycieczka jest szczególnie polecana tym, którzy chcą poznać to piękne miasto!

Absolutnie idealna wycieczka dla tych, którzy mają kilka godzin wolnego. Odbyliśmy tę wycieczkę w oczekiwaniu na lot i nie było problemu, że zostawiliśmy bagaż w ich biurze. Mieliśmy bardzo dobrego, niefrasobliwego i ciekawego przewodnika i można było powiedzieć, że podobało jej się to, co robiła. Trasa była dostosowana dla wszystkich grup wiekowych i udało nam się zobaczyć wiele pięknych miejsc.

Wycieczka super, pokazuje najważniejsze miejsca w Budapeszcie. Przewodnik audio w wielu językach. Z minusów- osoba oznajmiająca nazwy przystanków krzyczała przez mikrofon zagłuszając wszystko. Myślę, że można to spróbować inaczej rozwiązać

W każdym kraju wybieram wycieczki tym autobusem i nigdy się nie zawiodłem, tym razem był Budapeszt i także było fantastycznie. Polecam taki sposób zwiedzania.