Plac 15 Marca – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: wycieczka piesza po centrum miasta

Budapeszt: wycieczka piesza po centrum miasta

Odkryj najbardziej kultowe miejsca w Budapeszcie podczas pieszej wycieczki po centrum Pesztu. Rozpocznij spacer na placu Március 15. tér i podziwiaj gotycki średniowieczny kościół Wniebowzięcia NMP. Spaceruj wzdłuż promenady Duna Corso i podziwiaj piękny widok na Dunaj, jego mosty i Zamek Królewski po przeciwnej stronie. Przejdź obok spektakularnej sali koncertowej Pesti Vigado i zobacz historyczną kawiarnię Gerbeaud na placu Vorosmarty. Wybierz się na spacer po skwerze Erzsébet i zobacz Budapest Eye, największy diabelski młyn w Europie.Po krótkim spacerze dotrzesz do jednej z głównych atrakcji wycieczki: bazyliki św. Stefana z monumentalną kopułą i kolumnadą.  Kontynuuj wycieczkę tradycyjnymi deptakami miasta i zobacz uroczy posąg żandarma, który z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy. Następnie udaj się na plac Wolności, gdzie dowiesz się o traumatycznej przeszłości Budapesztu jako centrum nazistowskiej okupacji i komunistycznego ucisku.  Zakończ wycieczkę na placu Kossutha i podziwiaj zabytki otaczające majestatyczny budynek węgierskiego parlamentu. Posłuchaj opowieści o dyktaturze i rewolucji 1956 roku. Następnie możesz odwiedzić przejmujący pomnik Buty na brzegu Dunaju lub wybrać się na spacer wzdłuż brzegów rzeki.

Budapeszt: zwiedzanie miasta z przewodnikiem przez e-skuter

Budapeszt: zwiedzanie miasta z przewodnikiem przez e-skuter

Ciesz się widokami Budapesztu na cztery różne sposoby. Zobacz Parlament lub Zamek Królewski, wybierz się na wielką wycieczkę po mieście lub poznaj Budapeszt z nowej perspektywy dzięki wycieczce o zachodzie słońca i nocy. Zobacz budynki Parlamentu w historycznym sercu miasta podczas wycieczki po Parlamencie. Podziwiaj panoramę Budy i rób wspaniałe zdjęcia. Poznaj uroczą dzielnicę zamkową wokół ogromnego Zamku Królewskiego podczas wycieczki po Zamku Królewskim. Zobacz kościół Macieja, podziwiaj piękną Basztę Rybacką i odkryj historyczną atmosferę tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierz się na wycieczkę po Wielkim Mieście, aby zobaczyć zarówno Zamek Królewski, jak i Parlament w ciągu jednego dnia, lub wybierz opcję zachodu słońca i nocy, aby zobaczyć piękny Budapeszt o zachodzie słońca z dwóch najwyższych punktów na zamku i cytadeli.

Najważniejsze zabytki zamku na e-skuterze, w tym. Baszta Rybacka

Najważniejsze zabytki zamku na e-skuterze, w tym. Baszta Rybacka

Godzinna wycieczka z przewodnikiem po kolorowych, wąskich średniowiecznych uliczkach Budy. Ciesz się zapierającym dech w piersiach widokiem ze szczytu Wzgórza Zamkowego. Pokażemy Ci najlepsze miejsca do robienia zachwycających zdjęć i podpowiemy, gdzie dobrze zjeść, napić się i kupić wyjątkowe pamiątki. Buda ma ponad 1000 lat historii i jest tam wiele ukrytych klejnotów do odkrycia i niezliczone ekscytujące historie do opowiedzenia.

Budapeszt: prywatna wycieczka po pomniku rewolucji 1956 r

Budapeszt: prywatna wycieczka po pomniku rewolucji 1956 r

Odkryj jeden z najważniejszych okresów w historii Węgier, poznając rewolucję z 1956 roku. Z przewodnikiem zwiedzaj miejsca o znaczeniu historycznym i poznaj komunistyczną epokę Węgier. Historycy do dziś spierają się, jak nazwać wydarzenia, które wywołał pokojowy wiec solidarności studentów węgierskich z narodem polskim 23 października 1956 r. Określa się go mianem buntu, buntu, powstania, powstania ludowego, rewolucji, kontrrewolucji, lub Wojna o niepodległość. Odwiedź miejsce Krwawego Czwartku na placu Kossutha Lajosa w Budapeszcie. Niewiele wiadomo na temat dokładnej liczby zabitych rewolucjonistów, ale waha się ona od 22 do około 1000 osób. Zobacz dawną siedzibę partii węgierskiego rządu komunistycznego. Zatrzymaj się przy pomniku Imre Nagya, premiera Węgier i przywódcy rewolucji, który został stracony za zdradę w 1958 roku przez wojska radzieckie. Odwiedź Plac Bema, gdzie 200 000 węgierskich studentów protestowało przeciwko rządom sowieckim w 1956 roku, a następnie wypij kawę w kultowej kawiarni Bambi. Idź do pomnika rewolucjonisty Sándora Petöfiego, centralnego punktu, w którym odbywały się spotkania polityczne w 1956 roku i nadal odbywają się do dziś. Zobacz budynek Radia Węgierskiego, jedno z epicentrów walk w 1956 roku – to stąd rewolucjoniści błagali świat o pomoc.

Życie w komunizmie z House of Terror lub Statue Park

Życie w komunizmie z House of Terror lub Statue Park

Wybierz się na tę wycieczkę i przenieś się z powrotem do poprzedniego wieku, aby zobaczyć niesamowitą, interaktywną prezentację codziennego życia w latach 60. i późnych latach 80. Ta wycieczka edukacyjna, jedyna w swoim rodzaju okazja dla miłośników historii, zapewni przegląd działania systemu i obraz życia z pierwszej ręki w porównaniu ze zmianami, które zaszły w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Oprócz wejścia do tego świata retro, twoi wykwalifikowani przewodnicy pokażą, jak dziesięciolecia komunizmu wpłynęły na Węgry i pozostałości tych minionych lat, które pozostają do dziś. Program prowadzony przez Annamarię i Miklosa rozpoczyna się w Bambi Eszpresszó, symbolicznym miejscu spotkań lat 80.

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Plac 15 Marca: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Plac 15 Marca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac 15 Marca? Kliknij tutaj.

Plac 15 Marca: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(63 recenzji)

To była bardzo pouczająca wycieczka. Dowiedzieliśmy się tak wielu interesujących faktów na temat Budapesztu i jego historii. Nasz przewodnik był bardzo miły i dobrze poinformowany. Z pomocą naszego przewodnika zobaczyliśmy tak wiele drobnych szczegółów, których sami byśmy nie zauważyli lub nie wiedzieli, co oznaczają. Przeszliśmy przez główne place Pesztu i poznaliśmy budynki i ulice. Gorąco polecam wybranie się na tę wycieczkę!

Ta wycieczka była fantastyczna! W ciągu tych 2 godzin mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele na temat różnic pomiędzy Budą a Pesztem, zagłębiając się w najnowszą część historii miasta. Przewodnik był uroczy i okazywał prawdziwą pasję, opowiadając nam wszystkie historie o mieście.

Naprawdę podobała mi się ta trasa. Nasz przewodnik był bardzo pouczający i bardzo pasjonował się Węgrami i ich historią. Dostarczyła wielu przydatnych anegdot i wskazówek na temat różnych wydarzeń w historii Węgier i ich dzisiejszej reprezentacji w Budapeszcie.

Bardzo miła i komunikatywna Pani przewodnik. Tour w sam raz na początek dnia. Polecam :)

Bardzo dobra pani przewodnik Monika. Interesująco mowiła. Polecam