Plac 15 Marca – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: wycieczka piesza po centrum miasta

1. Budapeszt: wycieczka piesza po centrum miasta

Odkryj najbardziej kultowe miejsca w Budapeszcie podczas pieszej wycieczki po centrum Pesztu. Rozpocznij spacer na placu Március 15. tér i podziwiaj gotycki średniowieczny kościół Wniebowzięcia NMP. Spaceruj wzdłuż promenady Duna Corso i podziwiaj piękny widok na Dunaj, jego mosty i Zamek Królewski po przeciwnej stronie. Przejdź obok spektakularnej sali koncertowej Pesti Vigado i zobacz historyczną kawiarnię Gerbeaud na placu Vorosmarty. Wybierz się na spacer po skwerze Erzsébet i zobacz Budapest Eye, największy diabelski młyn w Europie.Po krótkim spacerze dotrzesz do jednej z głównych atrakcji wycieczki: bazyliki św. Stefana z monumentalną kopułą i kolumnadą.  Kontynuuj wycieczkę tradycyjnymi deptakami miasta i zobacz uroczy posąg żandarma, który z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy. Następnie udaj się na plac Wolności, gdzie dowiesz się o traumatycznej przeszłości Budapesztu jako centrum nazistowskiej okupacji i komunistycznego ucisku.  Zakończ wycieczkę na placu Kossutha i podziwiaj zabytki otaczające majestatyczny budynek węgierskiego parlamentu. Posłuchaj opowieści o dyktaturze i rewolucji 1956 roku. Następnie możesz odwiedzić przejmujący pomnik Buty na brzegu Dunaju lub wybrać się na spacer wzdłuż brzegów rzeki.

Budapeszt: zwiedzanie miasta z przewodnikiem przez e-skuter

2. Budapeszt: zwiedzanie miasta z przewodnikiem przez e-skuter

Ciesz się widokami Budapesztu na cztery różne sposoby. Zobacz Parlament lub Zamek Królewski, wybierz się na wielką wycieczkę po mieście lub poznaj Budapeszt z nowej perspektywy dzięki wycieczce o zachodzie słońca i nocy. Zobacz budynki Parlamentu w historycznym sercu miasta podczas wycieczki po Parlamencie. Podziwiaj panoramę Budy i rób wspaniałe zdjęcia. Poznaj uroczą dzielnicę zamkową wokół ogromnego Zamku Królewskiego podczas wycieczki po Zamku Królewskim. Zobacz kościół Macieja, podziwiaj piękną Basztę Rybacką i odkryj historyczną atmosferę tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierz się na wycieczkę po Wielkim Mieście, aby zobaczyć zarówno Zamek Królewski, jak i Parlament w ciągu jednego dnia, lub wybierz opcję zachodu słońca i nocy, aby zobaczyć piękny Budapeszt o zachodzie słońca z dwóch najwyższych punktów na zamku i cytadeli.

Najważniejsze zabytki zamku na e-skuterze, w tym. Baszta Rybacka

3. Najważniejsze zabytki zamku na e-skuterze, w tym. Baszta Rybacka

Godzinna wycieczka z przewodnikiem po kolorowych, wąskich średniowiecznych uliczkach Budy. Ciesz się zapierającym dech w piersiach widokiem ze szczytu Wzgórza Zamkowego. Pokażemy Ci najlepsze miejsca do robienia zachwycających zdjęć i podpowiemy, gdzie dobrze zjeść, napić się i kupić wyjątkowe pamiątki. Buda ma ponad 1000 lat historii i jest tam wiele ukrytych klejnotów do odkrycia i niezliczone ekscytujące historie do opowiedzenia.

Budapeszt: Żydowska wycieczka e-skuterem

4. Budapeszt: Żydowska wycieczka e-skuterem

Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem na poznanie Budapesztu jest jazda na e-skuterze! Nasze zwiedzanie jest dokładne bez zbędnej straty czasu. Tylko niektóre korzyści: -nie potrzeba prawa jazdy - nie trzeba godzinami spacerować po mieście bez sensu - zobaczyć więcej zabytków w krótszym czasie -o wiele bardziej ekscytujące niż autobus wycieczkowy Ta kompleksowa 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem zapewni niezapomniane i wnikliwe połączenie ich bogatego dziedzictwa kulturowego, historycznego i religijnego. Poznaj pomnik Buty, drugą co do wielkości synagogę na świecie - znaną jako synagoga ulicy Dohány -: Drzewo Życia, Cmentarz Holokaustu, Park Pamięci Raoula Wallenberga, Drzewo Życia i Plac Wolności. Oferowane codziennie z gwarantowanymi odjazdami. Jakość jest naszym priorytetem: mała grupa do 8 osób zapewnia kameralne wrażenia. Węgierska kultura żydowska rozkwita od ponad 200 lat i dziś gości największą i najbardziej aktywną społeczność Europy Wschodniej. Poznaj burzliwą historię Żydów, pokojową teraźniejszość i poznaj bohaterów, którzy ratowali życie Żydów podczas II wojny światowej.

Budapeszt: prywatna wycieczka po pomniku rewolucji 1956 r

5. Budapeszt: prywatna wycieczka po pomniku rewolucji 1956 r

Odkryj jeden z najważniejszych okresów w historii Węgier, poznając rewolucję z 1956 roku. Z przewodnikiem zwiedzaj miejsca o znaczeniu historycznym i poznaj komunistyczną epokę Węgier. Historycy do dziś spierają się, jak nazwać wydarzenia, które wywołał pokojowy wiec solidarności studentów węgierskich z narodem polskim 23 października 1956 r. Określa się go mianem buntu, buntu, powstania, powstania ludowego, rewolucji, kontrrewolucji, lub Wojna o niepodległość. Odwiedź miejsce Krwawego Czwartku na placu Kossutha Lajosa w Budapeszcie. Niewiele wiadomo na temat dokładnej liczby zabitych rewolucjonistów, ale waha się ona od 22 do około 1000 osób. Zobacz dawną siedzibę partii węgierskiego rządu komunistycznego. Zatrzymaj się przy pomniku Imre Nagya, premiera Węgier i przywódcy rewolucji, który został stracony za zdradę w 1958 roku przez wojska radzieckie. Odwiedź Plac Bema, gdzie 200 000 węgierskich studentów protestowało przeciwko rządom sowieckim w 1956 roku, a następnie wypij kawę w kultowej kawiarni Bambi. Idź do pomnika rewolucjonisty Sándora Petöfiego, centralnego punktu, w którym odbywały się spotkania polityczne w 1956 roku i nadal odbywają się do dziś. Zobacz budynek Radia Węgierskiego, jedno z epicentrów walk w 1956 roku – to stąd rewolucjoniści błagali świat o pomoc.

Plac 15 Marca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Plac 15 Marca? Kliknij tutaj.

Plac 15 Marca: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 63 opinii

Nasza przewodniczka, Naomi, zapewniła ciekawą i pouczającą wycieczkę po naszej pierwszej wizycie w pięknym Budapeszcie. To było wspaniałe powitanie miasta i jego kultury. Wszystkie nasze pytania otrzymały pełną odpowiedź, całe doświadczenie było zrelaksowane i nie było pospieszne, nigdy nie czułem presji, aby przejść do następnego punktu, zanim byłem gotowy to zrobić. Dziękujemy naszemu fachowemu przewodnikowi, który tak ciężko pracował, aby nasza podróż była przyjemnością. Bardzo gorąco polecam i świetny stosunek jakości do ceny.

Odbyliśmy poranną pieszą wycieczkę po stronie Pesztu z Zitą, była bardzo ciekawa, ona tyle wie o bogatej historii kraju, była to bardzo ciekawa wycieczka. Skończyło się na tym, że zarezerwowaliśmy drugą wycieczkę po obszarze Zamku Buda z innym przewodnikiem Leną, który był równie świetny i tak kompetentny. Obie wycieczki nie były pospieszne, wystarczająco dużo czasu na robienie zdjęć, zadawanie pytań i w małych grupach (byliśmy 4 na porannej trasie i 9 na popołudniowej) o wiele lepiej niż inne duże wycieczki grupowe.

Naprawdę podobała nam się nasza wycieczka po Budapeszcie. Nasz przewodnik dobrze poradził sobie, aby poprowadzić nas wzdłuż rzeki, wyjaśniając zarówno Budę, jak i Peszt, a także wiele różnic. Weszliśmy do pięknego hotelu, który kiedyś był piękną dzielnicą handlową i miał po prostu wspaniały sufit. Wiele wyjaśniała, jak wyglądało życie, gdy była młodsza i pod rządami komunistów.

Noemi była fantastycznym przewodnikiem. Dobrze wyjaśniła historię Budapesztu i chętnie odpowiedziała na wszelkie pytania. Przyjechała na czas i zabrała nas po centrum Pesztu, ale także podkreśliła kluczowe zabytki na znaku Buda. Dziękujemy za wspaniały początek naszej podróży

Bardzo miła i komunikatywna Pani przewodnik. Tour w sam raz na początek dnia. Polecam :)