Atrakcje Pizy: Wycieczka z przewodnikiem, Krzywa Wieża

Numer identyfikacyjny produktu: 22835

Od 175 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
1.5 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Przewodnik
hiszpański, angielski, francuski, niemiecki, włoski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po wspaniałej zabytkowej Pizie.
  • Wejdź na symboliczną Krzywą Wieżę
  • Odkryj piękne Pole Cudów z katedrą romańską i baptysterią
Wycieczka w skrócie
Wybierz się na ekscytującą wycieczkę pieszą po pięknej i zabytkowej Pizie. Odkryj imponujący Piazza dei Miracoli. Zakończ wycieczkę, podziwiając wspaniałą panoramę miasta ze szczytu Krzywej Wieży.
Tego możesz się spodziewać
W trakcie tej wycieczki pieszej profesjonalny przewodnik zabierze Cię na Piazza dei Miracoli. W trakcie zwiedzania placu i jego zabytków, zwanych „cudami” ze względu na ich wyjątkowe piękno, otrzymasz od swojego przewodnika wiele cennych informacji.

Plac Cudów po prostu oszałamia! Pierwszym rzucającym się w oczy obiektem na Piazza dei Miracoli jest katedra*, w której wnętrzach ujrzysz elementy charakterystyczne dla pizańskiej architektury romańskiej. Znajduje się tam również słynna Krzywa Wieża, okrągłe baptysterium otoczone sugestywnymi arkadami oraz tzw. „Camposanto” – cmentarz w kształcie czworoboku otoczonego krużgankami.

Przewodnik skupi się jednak głównie na opowiadaniu o Krzywej Wieży – jednym z cudów świata. Z pewnością zafascynuje Cię jej historia oraz przechylona struktura, która zawsze działa na wyobraźnię odwiedzających.

Wycieczka zakończy się zwiedzaniem wnętrz wspaniałej Krzywej Wieży i wejściem na jej szczyt po 294 schodach. Poruszanie się po tak delikatnym i niestabilnym podłożu to jedyne w swoim rodzaju przeżycie!

*Jeżeli nie wejdziesz do katedry w przypadku długich kolejek, zostanie Ci zaoferowana wycieczka z przewodnikiem do Piazza dei Cavalieri.
Wliczone w cenę
  • Opłata za wstęp na Krzywą Wieżę
  • Opłata ze wstęp do katedry
  • Przewodnik
Miejsce zbiórki

Spotkaj się z przewodnikiem przy Arco di Porta Nuova na Piazza Daniele Manin. (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
Wycieczka jest niedostępna dla dzieci poniżej 8. roku życia.

Wizyta na Krzywej Wieży trwa około 30 minut – nie ma możliwości jej przedłużenia. Bądź na miejscu zbiórki na czas, ponieważ wyznaczone na wstęp przedziały czasowe są ściśle przestrzegane. Spóźnienia nie będą akceptowane! Na Krzywą Wieżę możesz wejść tylko we wskazanym na bilecie przedziale czasowym.

Dzieci w wieku od 12. do 18. roku życia mogą wejść na Krzywą Wieżę jedynie w towarzystwie odpowiedzialnej osoby dorosłej.

Na Krzywą Wieżę nie wolno wnosić toreb ani żadnego rodzaju pojemników. Przedmioty te należy pozostawić w szatni położonej w pobliżu miejsca zbiórki.

Możesz mieć przy sobie aparat fotograficzny i kamerę wideo.

Od 175 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 40)

Organizator:

CAF Tour & Travel

Numer identyfikacyjny produktu: 22835