Piza
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Piza”

7 najciekawszych atrakcji Pizy

Oprócz tej najpopularniejszej Piza posiada też inne atrakcje turystyczne! W 4 dzielnicach tego toskańskiego miasta znajdziesz wiele zabytków i miejsc wartych odwiedzenia podczas wycieczki – oto niektóre z nich:

Krzywa Wieża w Pizie

Trzeba przyznać, że Krzywa Wieża w Pizie rzeczywiście wygląda trochę dziwnie, ale właśnie dzięki temu jest ciekawa. Idealne miejsce na selfie!

Katedra w Pizie

Ten stojący obok Krzywej Wieży w Pizie budynek jest od niej mniej znany, ale znacznie bardziej okazały. We wnętrzu znajdziesz lampę Galileusza, imponujące freski i wspaniałe marmury.

Łaźnie Casciano

Relaksujące właściwości tego ponad 1000-letniego spa są tak samo silne, jak w dniu, kiedy zostało ono wybudowane. Woda z tutejszego źródła, Acqua Mathelda, jest bogata w minerały i pomaga rozszerzać naczynia krwionośne.

Wzgórza Toskanii i degustacja wina

Znajdujące się zaledwie 1 lub 2 godziny drogi od Pizy idylliczne wzgórza Toskanii są tłem bogatych tradycji winiarskich.

Mural Keitha Haringa

Piza to nie tylko sztuka renesansowa. W latach 80. XX wieku legendarny nowojorski artysta Keith Haring zakochał się w Pizie do tego stopnia, że namalował mural. Możesz go znaleźć w pobliżu Piazza Vittorrio Emanuele II.

Zdjęcie: ebiggs vancouver@flickr (CC BY 2.0)

Uniwersytecki ogród botaniczny

Jest to pierwszy uniwersytecki ogród botaniczny w Europie. Powstał w 1544 roku, a dzisiaj można w nim podziwiać zieleń i wspaniałe budynki.

Muzeum San Matteo

W tym mało znanym i niewielkim muzeum znajduje się większość oryginalnych dzieł sztuki z zabytkowych budynków Pizy.

Piza: Zaplanuj pobyt

Krzywe wieże

Jeśli interesują Cię niekonwencjonalne budynki, wybierz się też do niewielkiej wioski Suurhusen w Niemczech. Wieża tamtejszego kościoła jest odchylona od pionu o 1,22 stopnia więcej niż wieża w Pizie.

Festiwal świateł

Festiwal Luminara odbywa się w Pizie każdego czerwca. 10 000 świeczek ustawionych wzdłuż rzeki Arno to widok, którego nie można przegapić!

Tanie jedzenie

Okolice Krzywej Wieży są pełne turystów, a co za tym idzie – bardzo drogie. Jednak przespaceruj się po krętych uliczkach Pizy, a na pewno uda Ci się zjeść autentyczny włoski posiłek w przystępnej cenie.

Uwaga na oszustów!

Niestety turyści w Pizie bywają ofiarami przestępstw. Pilnuj swoich rzeczy i nie ufaj obcym oferującym pomoc.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Odwiedzając Pizę pod koniec września lub w październiku, unikniesz upałów i tłumów. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci tłok, w czerwcu odbywają się tam ciekawe festiwale uliczne. Pamiętaj, że w sierpniu wielu mieszkańców Pizy wyjeżdża na urlop i zamyka swoje sklepy, restauracje i hotele.

Piza: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Piza

Piza: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Piza?  Kliknij tutaj.


Piza
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 477