Atrakcje i wycieczki
Piza

To włoskie miasto to nie tylko krzywa wieża, ale też tętniące życiem bary i renesansowe place.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

7 najciekawszych atrakcji Pizy

Oprócz tej najpopularniejszej Piza posiada też inne atrakcje turystyczne! W 4 dzielnicach tego toskańskiego miasta znajdziesz wiele zabytków i miejsc wartych odwiedzenia podczas wycieczki – oto niektóre z nich:

 • Krzywa Wieża w Pizie

  1. Krzywa Wieża w Pizie

  Trzeba przyznać, że Krzywa Wieża w Pizie rzeczywiście wygląda trochę dziwnie, ale właśnie dzięki temu jest ciekawa. Idealne miejsce na selfie!

 • Katedra w Pizie

  2. Katedra w Pizie

  Ten stojący obok Krzywej Wieży w Pizie budynek jest od niej mniej znany, ale znacznie bardziej okazały. We wnętrzu znajdziesz lampę Galileusza, imponujące freski i wspaniałe marmury.

 • 3. Łaźnie Casciano

  Relaksujące właściwości tego ponad 1000-letniego spa są tak samo silne, jak w dniu, kiedy zostało ono wybudowane. Woda z tutejszego źródła, Acqua Mathelda, jest bogata w minerały i pomaga rozszerzać naczynia krwionośne.

 • Wzgórza Toskanii i degustacja wina

  4. Wzgórza Toskanii i degustacja wina

  Znajdujące się zaledwie 1 lub 2 godziny drogi od Pizy idylliczne wzgórza Toskanii są tłem bogatych tradycji winiarskich.

 • Mural Keitha Haringa

  5. Mural Keitha Haringa

  Piza to nie tylko sztuka renesansowa. W latach 80. XX wieku legendarny nowojorski artysta Keith Haring zakochał się w Pizie do tego stopnia, że namalował mural. Możesz go znaleźć w pobliżu Piazza Vittorrio Emanuele II.

 • Uniwersytecki ogród botaniczny

  6. Uniwersytecki ogród botaniczny

  Jest to pierwszy uniwersytecki ogród botaniczny w Europie. Powstał w 1544 roku, a dzisiaj można w nim podziwiać zieleń i wspaniałe budynki.

 • 7. Muzeum San Matteo

  W tym mało znanym i niewielkim muzeum znajduje się większość oryginalnych dzieł sztuki z zabytkowych budynków Pizy.

Zaplanuj pobyt

 • Krzywe wieże

  Jeśli interesują Cię niekonwencjonalne budynki, wybierz się też do niewielkiej wioski Suurhusen w Niemczech. Wieża tamtejszego kościoła jest odchylona od pionu o 1,22 stopnia więcej niż wieża w Pizie.

 • Festiwal świateł

  Festiwal Luminara odbywa się w Pizie każdego czerwca. 10 000 świeczek ustawionych wzdłuż rzeki Arno to widok, którego nie można przegapić!

 • Tanie jedzenie

  Okolice Krzywej Wieży są pełne turystów, a co za tym idzie – bardzo drogie. Jednak przespaceruj się po krętych uliczkach Pizy, a na pewno uda Ci się zjeść autentyczny włoski posiłek w przystępnej cenie.

 • Uwaga na oszustów!

  Niestety turyści w Pizie bywają ofiarami przestępstw. Pilnuj swoich rzeczy i nie ufaj obcym oferującym pomoc.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Odwiedzając Pizę pod koniec września lub w październiku, unikniesz upałów i tłumów. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci tłok, w czerwcu odbywają się tam ciekawe festiwale uliczne. Pamiętaj, że w sierpniu wielu mieszkańców Pizy wyjeżdża na urlop i zamyka swoje sklepy, restauracje i hotele.

Piza: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piza? Kliknij tutaj.

Piza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 9252 opinii

Święta wycieczka dla Tych, którzy chcą zobaczyć trochę Toskanii, a nie mają ochoty męczyć się z dojazdami i parkowaniem. Lunch w winnicy smaczny, a pracownik winnicy w bardzo zajmujący opowiadał o winach / winnicy / Toskanii. Jedynym minusem byli przewodnicy, którzy (szczególnie pod koniec wycieczki) szli bardzo szybko nie zwracając uwagi na to czy cała grupa za nimi nadąża - w rezultacie w Pizie cześć osób została na światłach z tylu i potem nie wiedziała gdzie i kiedy jest zbiórka.

dobra organizacja

szkoda ze nie ma opcji wycieczki bez lunchu i degustacji wina, byłoby więcej czasu na zwiedzanie Sieny, bo niecałe 2 godziny to zdecydowanie za krótko Bardzo fajna Pani przewodnik, grupa ogarnięta, sprawnie się wszystko odbywało, polecam