Atrakcje i wycieczki Piza

To włoskie miasto to nie tylko krzywa wieża, ale też tętniące życiem bary i renesansowe place.

Często zadawane pytania dotyczące: Piza

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Piza?

Jakie są najlepsze atrakcje w: Piza dla osób z dziećmi?

Piza: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piza? Kliknij tutaj.

Piza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 13 265 opinii

Doświadczenie było bardzo miłe. Mieliśmy prywatny bus na 60 osób z klimatyzacją. Nasz przewodnik Manolo był przezabawny. Bardzo zabawny, bardzo doświadczony i dobrze znający historię Włoch. Mieliśmy około półtorej godziny na odwiedzenie każdego miejsca, które uważałem za wystarczające dla każdego miasta. Degustacja wina była dobra, podobnie jak makaron, który był penne rigatti z sosem ragu (sos mięsny). Butelki wina zostały pozostawione nad stołem, więc jeśli chcesz mieć drugi lub trzeci kieliszek, możesz (na własne ryzyko). Deser był ciekawy, ponieważ był dla mnie czymś nowym, ale było to małe ciasteczko. Na szczęście po obiedzie udaliśmy się do San gimigniano do słynnej na całym świecie Gelaterii, aby zjeść lody jako drugi deser! (koszt na nas). Kolejną świetną rzeczą w wycieczce jest to, że podczas lunchu można spotkać innych ludzi, a po tym istnieje znacznie silniejsza więź między grupą (specjalnie dla samotnych podróżników).

Jedna z lepszych zarezerwowanych przez nas wycieczek. Bardzo przemyślana, dobrze zorganizowana oraz ciekawa i miejscami zapierająca dech w piersiach. Według nas niezapomnianym jej elementem był lunch z degustacją lokalnych trunków w winiarni (siedząc pod parasolami z widokiem na piękny pejzaż Toskanii) - więc opcja z „opcjonalnym obiadem” jest niejako opcją, której nie można opuścić! Równie ciekawym jej elementem był przystanek w Sienie oraz w San Gimignano. 12 godzin minęło jakby to były 2 godziny. Polecamy bardzo!

Bardzo miła wizyta. Wspinaczka na szczyt „wieży” jest nieco sportowa, ale kiedy już wejdziesz na szczyt, masz mnóstwo czasu na kontemplację widoku (w przeciwieństwie do duomo Brunelleschiego, gdzie trzeba się spieszyć). Z drugiej strony, co ciekawe, ten bilet nie obejmuje baptysterium. Jeśli chcesz odwiedzić to osobny wpis.

Najważniejszy punkt. Fakt, że prawie nie musieliśmy czekać, ponieważ zarezerwowaliśmy przez GetYourGuide, sprawił, że wizyta była jeszcze przyjemniejsza. Zalecamy przybycie z samego rana, potem na placu nie ma zbyt wielu gości, a od 9 rano można zwiedzać zabytki.

Everything was perfect and well organised. It was day full of attractions. Sara was amazong - great guide.