Piza

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Piza: największe atrakcje

7 najciekawszych atrakcji Pizy

Oprócz tej najpopularniejszej Piza posiada też inne atrakcje turystyczne! W 4 dzielnicach tego toskańskiego miasta znajdziesz wiele zabytków i miejsc wartych odwiedzenia podczas wycieczki – oto niektóre z nich:

 • Krzywa Wieża w Pizie

  1. Krzywa Wieża w Pizie

  Trzeba przyznać, że Krzywa Wieża w Pizie rzeczywiście wygląda trochę dziwnie, ale właśnie dzięki temu jest ciekawa. Idealne miejsce na selfie!

 • Katedra w Pizie

  2. Katedra w Pizie

  Ten stojący obok Krzywej Wieży w Pizie budynek jest od niej mniej znany, ale znacznie bardziej okazały. We wnętrzu znajdziesz lampę Galileusza, imponujące freski i wspaniałe marmury.

 • 3. Łaźnie Casciano

  Relaksujące właściwości tego ponad 1000-letniego spa są tak samo silne, jak w dniu, kiedy zostało ono wybudowane. Woda z tutejszego źródła, Acqua Mathelda, jest bogata w minerały i pomaga rozszerzać naczynia krwionośne.

 • Wzgórza Toskanii i degustacja wina

  4. Wzgórza Toskanii i degustacja wina

  Znajdujące się zaledwie 1 lub 2 godziny drogi od Pizy idylliczne wzgórza Toskanii są tłem bogatych tradycji winiarskich.

 • Mural Keitha Haringa

  5. Mural Keitha Haringa

  Piza to nie tylko sztuka renesansowa. W latach 80. XX wieku legendarny nowojorski artysta Keith Haring zakochał się w Pizie do tego stopnia, że namalował mural. Możesz go znaleźć w pobliżu Piazza Vittorrio Emanuele II.

 • Uniwersytecki ogród botaniczny

  6. Uniwersytecki ogród botaniczny

  Jest to pierwszy uniwersytecki ogród botaniczny w Europie. Powstał w 1544 roku, a dzisiaj można w nim podziwiać zieleń i wspaniałe budynki.

 • 7. Muzeum San Matteo

  W tym mało znanym i niewielkim muzeum znajduje się większość oryginalnych dzieł sztuki z zabytkowych budynków Pizy.

Zaplanuj pobyt

 • Krzywe wieże

  Jeśli interesują Cię niekonwencjonalne budynki, wybierz się też do niewielkiej wioski Suurhusen w Niemczech. Wieża tamtejszego kościoła jest odchylona od pionu o 1,22 stopnia więcej niż wieża w Pizie.

 • Festiwal świateł

  Festiwal Luminara odbywa się w Pizie każdego czerwca. 10 000 świeczek ustawionych wzdłuż rzeki Arno to widok, którego nie można przegapić!

 • Tanie jedzenie

  Okolice Krzywej Wieży są pełne turystów, a co za tym idzie – bardzo drogie. Jednak przespaceruj się po krętych uliczkach Pizy, a na pewno uda Ci się zjeść autentyczny włoski posiłek w przystępnej cenie.

 • Uwaga na oszustów!

  Niestety turyści w Pizie bywają ofiarami przestępstw. Pilnuj swoich rzeczy i nie ufaj obcym oferującym pomoc.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Odwiedzając Pizę pod koniec września lub w październiku, unikniesz upałów i tłumów. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci tłok, w czerwcu odbywają się tam ciekawe festiwale uliczne. Pamiętaj, że w sierpniu wielu mieszkańców Pizy wyjeżdża na urlop i zamyka swoje sklepy, restauracje i hotele.

Piza: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piza? Kliknij tutaj.

Piza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 8716 opinii

Przyjechaliśmy o wyznaczonej godzinie. Czekała bardzo krótka kolejka ludzi. na Wieży. Weszliśmy i wspięliśmy się na górę, nie spotykając wielu innych ludzi na ich drodze. Mieliśmy wspaniałą wizytę na szczycie Wieży i bardzo podobało nam się rozmawianie z przyjaznym, kompetentnym opiekunem o różnych architektach Wieży i innych interesujących faktach. Podobała nam się również nasza wizyta w katedrze. Dla nas dodatkowe 6 euro było warte zaoszczędzenia na czekaniu w dwóch różnych liniach.

Wszystko poszło bardzo sprawnie,trzeba tylko dostosować się do wszystkich wskazówek zamieszczonych w poradniku, dotyczących ubioru i depozytu. Trochę duża prowizję pobiera aplikacja, bilet w kasie był o wiele tańszy.

Wejście na Krzywą Wieżę nie jest najłatwiejsze, ale widoki rekompensują cały trud. Polecam wziąć odpowiednie obuwie, ponieważ schody są dość śliskie.

Bardzo dobrze zorganizowane wejście. Pamiętajcie, by zostawić torby w darmowej przechowalni. Jest 50 metrów od wieży.

pamietajcie ze nawet małe torebki trzeba zostawić w przechowalni.