Piza – nasze najbardziej polecane atrakcje

Zarezerwowany wstęp do Krzywej Wieży i katedry w Pizie

1. Zarezerwowany wstęp do Krzywej Wieży i katedry w Pizie

Wejdź na słynną Krzywą Wieżę w Pizie dzięki temu biletowi wstępu o określonej godzinie. Omiń długie kolejki do kas biletowych i udaj się w wyznaczonym przedziale czasowym bezpośrednio do Krzywej Wieży, która znajduje się na Piazza del Duomo, obok XI-wiecznej katedry i baptysterium. Przejdź obok bardzo długich kolejek, by zwiedzić wieżę i katedrę w swoim tempie. Krzywa Wieża jest trzecią, po katedrze i baptysterium, najstarszą budowlą na Piazza del Duomo. Budowę wieży rozpoczęto w 1172 roku. Składała się ona z 3 etapów obejmujących 199 lat. W 1987 roku wieżę wraz z sąsiadującą katedrą, baptysterium i cmentarzem jako część kompleksu Piazza del Duomo wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z Florencji: Piza, Siena i San Gimignano – wycieczka całodniowa z lunchem

2. Z Florencji: Piza, Siena i San Gimignano – wycieczka całodniowa z lunchem

Przeżyj cuda Toskanii w jeden niezapomniany dzień. Opuść Florencję na 12-godzinną wycieczkę i zobacz piękne krajobrazy, architekturę i dzieła sztuki regionu. Rozkoszuj się lokalną kuchnią i wybierz wycieczkę z przewodnikiem w swoim języku, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o historycznej okolicy. Do miejsca spotkania łatwo dojedziesz tramwajem T1.3 jadącym do Villa Costanza. Zacznij od Pizy i odwiedź wspaniały plac Piazza dei Miracoli. Podziwiaj baptysterium, katedrę Santa Maria Assunta i oczywiście słynną Krzywą Wieżę w Pizie. Po wolnym czasie w Pizie udaj się do typowej toskańskiej winiarni w regionie Chianti i zjedz pyszny lunch z lokalnym winem. Poznaj miasto Siena i odwiedź Piazza del Campo, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio di Siena, oraz Piazza del Duomo, gdzie zobaczysz zewnętrzną część wspaniałej katedry. Ciesz się swoim ostatnim przystankiem w San Gimignano, średniowiecznym mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanym na całym świecie z Vernaccia di San Gimignano. System wież San Gimignano opowiada o chwale potężnych rodzin. Pomiędzy polami szafranowymi a typowymi rodzimymi winnicami, miasto wie, jak zaoferować pocztówkowe widoki.

Florencja: Piza, Siena, San Gimignano i Chianti

3. Florencja: Piza, Siena, San Gimignano i Chianti

Zacznij rano od zwiedzania Pizy. Miej czas na podziwianie katedry, baptysterium, monumentalnego cmentarza i słynnej Krzywej Wieży. Dodaj bilety na Krzywą Wieżę do swoich wrażeń. Następnie przejdź do typowej winnicy na wzgórzach Chianti na zboczach San Gimignano. Zjedz toskański lunch połączony z degustacją lokalnego wina. Po obiedzie odkryj jedną z najpiękniejszych średniowiecznych wiosek San Gimignano lub „średniowieczny Manhattan, gdzie możesz odkrywać labirynt brukowanych uliczek, małych placów i wiele lokalnych sklepów z rękodziełem. Kontynuuj podróż z panoramicznym widokiem na okolicę Chianti, zanim dotrzesz do Sieny, gdzie w razie potrzeby Twój profesjonalny przewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze place, od Piazza del Campo po katedrę, przechodząc przez najpiękniejszą dzielnicę handlową , który charakteryzuje to miasto. Na koniec wycieczki z przewodnikiem wybierz trochę wolnego czasu, aby napić się kawy lub panforte (typowego lokalnego ciasta) i wybrać się na zakupy. Twój powrót do Florencji będzie miał wspaniały zachód słońca w tle, co będzie idealnym zakończeniem niezapomnianego dnia spędzonego w Toskanii.

Piza: Krzywa Wieża i katedra – bilety wstępu bez kolejki

4. Piza: Krzywa Wieża i katedra – bilety wstępu bez kolejki

Odkryj dwa kluczowe miejsca w Pizie, słynną Krzywą Wieżę i historyczną katedrę, bez czekania w kolejce i w dogodnym dla siebie czasie. Omiń kolejki dzięki biletowi z wyznaczoną godziną wstępu do wieży, a następnie skorzystaj ze wstępu priorytetowego do katedry. Odbierz bilety w Muzeum Sinopie, a następnie wejdź na 55-metrową Krzywą Wieżę w Pizie, ikonę europejskiej architektury z XII wieku. Ze szczytu można podziwiać widoki na miasto, sąsiednią katedrę i toskańskie wzgórza. Następnie odwiedź katedrę Santa Maria Assunta. Liczy ona niemal 100 lat i jest uważana za jeden z najwspanialszych przykładów architektury romańskiej w Pizie. Podobnie jak znajdująca się obok wieża, katedra delikatnie zapada w teren, a podczas zwiedzania możesz dostrzec oznaki tego zjawiska.

Z Florencji: jednodniowa wycieczka do Toskanii z lunchem w winnicy Chianti

5. Z Florencji: jednodniowa wycieczka do Toskanii z lunchem w winnicy Chianti

Rozpocznij swoją podróż po Toskanii na głównym dworcu kolejowym we Florencji. Spotkaj się tam z przewodnikiem, który będzie Ci towarzyszył przez cały dzień.  Udaj się prosto do Sieny, najbardziej malowniczego średniowiecznego miasta we Włoszech, i zwiedź je razem z przewodnikiem. Spójrz w górę i zachwyć się pięknymi terakotowymi dachami zdobiącymi budynki oraz wspaniałą gotycką i romańską architekturą głównej katedry.   Następnie udaj się do położonego na wzgórzu miasta San Gimignano, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO i słynącego z wież zbudowanych w średniowieczu. Skorzystaj z czasu wolnego i obejrzyj piękne place, pałace, kościoły oraz wieże. Ostatnim punktem Twojej toskańskiej wycieczki jest wizyta w Pizie i jej słynnej Krzywej Wieży. Przespaceruj się po Piazza dei Miracoli i zobacz inne wspaniałe zabytki, a następnie wróć do Florencji. Skorzystaj z możliwości wybrania wycieczki w małej grupie lub wycieczki prywatnej, aby uczynić swoją podróż jeszcze bardziej wyjątkową. Wybierz opcję z lunchem, aby zjeść domowy lunch w połączeniu z nieformalną degustacją wina w tradycyjnej winnicy w regionie winiarskim Chianti. Skosztuj 4 regionalnych win podczas lunchu i poznaj unikalne techniki ich produkcji. Posil się organicznymi, wiejskimi daniami, podziwiając piękne winnice pod toskańskim słońcem.

Toskania: jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny, San Gimignano i Chianti

6. Toskania: jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny, San Gimignano i Chianti

Spędź dzień odkrywając wiele głównych atrakcji toskańskiej wsi podczas tej wycieczki z przewodnikiem z tradycyjnym włoskim lunchem wliczonym w cenę. Przemierzaj pofałdowane wzgórza, odkrywając urok Pizy, San Gimignano i Sieny. Twoim pierwszym przystankiem będzie Piza i Plac Cudów. Zobacz katedrę, baptysterium i oczywiście słynną Krzywą Wieżę. Krzywa Wieża ma prawie 56 metrów wysokości i pochyla się pod kątem około 4 stopni, co czyni ją jedną z najbardziej znanych i kultowych budowli na świecie. Z Pizy przejedź obok wiosek na wzgórzach rozrzuconych po jednych z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych obszarów wiejskich. Przyjedź do San Gimignano, gdzie serwowany jest tradycyjny toskański lunch z degustacją wina, jeśli wybrano tę opcję. Przejedź do zachowanej średniowiecznej wioski San Gimignano, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, często nazywanej "Manhattanem średniowiecza" ze względu na słynne wysokie, wąskie wieże. Poznaj centrum miasta i urocze sklepy rzemieślnicze wzdłuż brukowanych kamiennych uliczek i małych placów. Zakończ wycieczkę w Sienie, mieście na wzgórzu bogatym w sztukę i tradycje. Przespaceruj się po historycznym centrum dla pieszych i odwiedź piękną miejscową katedrę. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po małych średniowiecznych uliczkach i placach, mijając najstarszy bank na świecie i Piazza del Campo.

Piza: Bilet na Plac Cudów z Krzywą Wieżą

7. Piza: Bilet na Plac Cudów z Krzywą Wieżą

Odkryj wspaniały Piazza dei Miracoli dzięki temu biletowi łączonemu. Rezerwując to doświadczenie, możesz odwiedzić wszystkie otwarte zabytki i muzea na placu, w tym słynną Krzywą Wieżę w Pizie! Upewnij się, że masz najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby odwiedzić baptysterium, Camposanto, katedrę, Museo dell'Opera del Duomo i Muzeum Sinopie i wspiąć się na Krzywą Wieżę bez stania w kolejce do kasy biletowej. Zwiedzanie wszystkich zabytków jest odpłatne, z wyjątkiem zwiedzania Katedry, które w każdym przypadku wymaga zarezerwowania godziny wejścia. Jeśli kupisz to doświadczenie, otrzymasz bilet z zaplanowanym wstępem, aby wspiąć się na słynną Krzywą Wieżę w Pizie i odwiedzić baptysterium, Camposanto, Museo dell'Opera del Duomo, Museo delle Sinopie, a nawet katedrę z szybkim i nielimitowany dostęp. . Oprócz Wieży możesz wtedy odwiedzić inne atrakcje w wybranym przez siebie czasie, w godzinach otwarcia (Baptysterium, Camposanto, Museo dell'Opera del Duomo i Museo delle Sinopie od 9 do 20; Katedra od 10 do 20). Instrukcje: 1) Wybierz interesujący Cię termin i wybierz liczbę biletów, które chcesz zarezerwować; 2) w dniu wizyty udaj się do stanowiska Audio Guide i odbierz bilety wstępu 3) po odebraniu biletów możesz wejść na Krzywą Wieżę o zarezerwowanej godzinie wejścia (upewnij się, że przybyłeś 15 minut przed czasem zarezerwowałeś) i po Wieży zwiedzaj pozostałe zabytki i muzea w godzinach otwarcia*, okazując swój bilet obsłudze przy wejściu do każdej atrakcji.

Piza: półdniowa popołudniowa wycieczka z Florencji?

8. Piza: półdniowa popołudniowa wycieczka z Florencji?

Ciesz się wspaniałą wycieczką przez żyzne i malownicze krajobrazy Toskanii do historycznego miasta uniwersyteckiego Pizy, słynącego z piękna architektury. Po przybyciu do Pizy przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Piazza dei Miracoli i jego zabytkach, podczas której będziesz podziwiać wspaniałą architekturę otaczających Cię unikalnych budynków, zwanych „Cudami” w przeszłości ze względu na ich niesamowite piękno. Będzie oszołomiony tym cudownym placem, nad którym dominuje wspaniała katedra (*), w której odwiedzisz część wewnętrzną, model charakterystycznej architektury romańskiej w Pizie. Zobacz słynną Krzywą Wieżę, okrągłą Baptysterium otoczoną sugestywnymi arkadami z kolumnami i „Camposanto”, pierwotnie cmentarz, niezwykły czworokątny krużganek wyznaczający marmurową fasadą Plac od północy. Komentarz naszego przewodnika skupi się w szczególności na Krzywej Wieży ─ jednym z cudów świata. Będziesz zachwycony historią i pochyloną konstrukcją Wieży, która pobudza wyobraźnię wszystkich odwiedzających. Po zwiedzaniu z przewodnikiem będziesz miał trochę czasu wolnego na pamiątkowe zdjęcia lub samodzielne odkrywanie historycznej dzielnicy, w której możesz podziwiać kościół San Sisto, jeden z najstarszych kościołów w Pizie i Piazza dei Cavalieri , które było centrum politycznym w średniowieczu i gdzie znajduje się Scuola Normale, jeden z najbardziej znanych uniwersytetów na świecie. (*) W przypadku długiej kolejki, jeśli nie możesz odwiedzić wnętrza katedry, zostanie Ci zaproponowane zwiedzanie Piazza dei Cavalieri z przewodnikiem.

Z Rzymu: Florencja i Piza - jednodniowa wycieczka

9. Z Rzymu: Florencja i Piza - jednodniowa wycieczka

Odkryj Pizę i Florencję, dwa najważniejsze miasta Toskanii, podczas tej jednodniowej wycieczki z Rzymu. Wybierz się na wygodną przejażdżkę autobusem i posłuchaj wycieczki z przewodnikiem, którą poprowadzi Cię w autobusie. Będziesz podróżować po Toskanii, poznając ten wspaniały region i jego imponującą historię, która miała ogromne znaczenie dla powstania języka włoskiego. Pierwszym celem jest Piza, a na Piazza Dei Miracoli będziesz podziwiać romańską katedrę miejską. Na tym samym placu znajdź słynną Krzywą Wieżę w Pizie, musisz zatrzymać się, aby zrobić słynne zdjęcie, na którym trzymasz wieżę! Następnie będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie miasta. Następnie wskocz z powrotem na pokład autobusu i jedź do Florencji, idealnego renesansowego miasta, gdzie będziesz mógł cieszyć się panoramiczną wycieczką po mieście zapewnioną przez twojego przewodnika, odwiedzając ważne zabytki, takie jak Piazza del Duomo, Mercato Nuovo, most Vecchio i wiele innych. Następnie będziesz miał trochę czasu na samodzielne zwiedzanie miasta, możesz dodać audioprzewodnik, aby w pełni wykorzystać swoje wrażenia. Musisz spróbować pysznych toskańskich przysmaków i deserów, zanim wrócisz do autobusu.

Piza: Wycieczka all inclusive z przewodnikiem z opcjonalną Krzywą Wieżą

10. Piza: Wycieczka all inclusive z przewodnikiem z opcjonalną Krzywą Wieżą

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Piazza dei Miracoli i wejdź do słynnej katedry w Pizie. Wejdź do baptysterium katedry i skorzystaj z możliwości wspięcia się na Krzywą Wieżę, skąd roztaczają się niezrównane widoki na miasto. Dowiedz się o historii wieży od lokalnego przewodnika. Rozpocznij swoją wycieczkę od odkrycia wszystkich zabytków Piazza dei Miracoli. Daj się oczarować temu cudownemu placu, nad którym dominuje katedra. Podążaj za przewodnikiem po katedrze, podziwiaj jej dekoracje i przyjrzyj się temu przykładowi architektury romańskiej w Pizie. Wejdź także do baptysterium, największego w świecie katolickim i słynącego z echa (zastąpionego cmentarzem, jeśli tego dnia był niedostępny). Skup się na Krzywej Wieży, jednym z cudów świata, na który będziesz miał okazję się wspiąć (jeśli opcja zostanie zaznaczona). Podczas tej wycieczki otrzymasz także bilety na zabytkowy cmentarz, Muzeum Sinopie i Muzeum OPA znajdujące się na Placu Cudów, które będziesz mógł wykorzystać do samodzielnego zwiedzania tych zabytków

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piza
To włoskie miasto to nie tylko krzywa wieża, ale też tętniące życiem bary i renesansowe place.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 156
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Piza: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Piza

Piza: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piza? Kliknij tutaj.

Piza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 15 004 opinii

To było wspaniałe. Przyszli po nas na czas ze stacji kolejowej. Podobało mi się, że dali nam bransoletkę z numerem telefonu agencji i to pomogło zidentyfikować resztę grupy. Jedzenie było dobrze podane, wystarczyło. Czas w każdym miejscu wydawał się niewielki, ale to jedyny sposób, aby zobaczyć wszystkie miejsca. Autobus był czysty, wygodny, a w drodze powrotnej udało nam się chwilę pospać

Działało bez zarzutu. Zostaniesz wpuszczony na wieżę o zarezerwowanej godzinie. Choć mamy już koniec października, gdybyś kupił go na miejscu, musiałbyś czekać 90 minut. W rzeczywistości nie możesz zabrać ze sobą torby, więc nie możesz zabrać ze sobą małej torby. Jednak dostawa / odbiór działa płynnie.

Bardzo przyjemna podróż… Barbara i Armando odwalili kawał dobrej roboty…zaginiony pasażer załatwiony profesjonalnie…wycieczka trwała mimo…przyjazna i wesoła postawa Barbary….dotrzymana harmonogramu…przewodnik po Sienie również był bardzo dobry

Super organizacja, bardzo miła Pani przewodnik. W jeden dzień można zobaczyć wiele miejsc, które samemu bez auta trzeba byłoby rozłożyć na parę dni. Polecam Get Your Gide.

Everything was perfect and well organised. It was day full of attractions. Sara was amazong - great guide.