Pitztal – nasze najbardziej polecane atrakcje

Salzburg: Jednodniowa wycieczka w małej grupie z Wiednia

1. Salzburg: Jednodniowa wycieczka w małej grupie z Wiednia

Zobacz zabytki Salzburga podczas całodniowej wycieczki z Wiednia z opcjonalnym transportem powrotnym dla tych, którzy chcą zostać na noc. Podróżując w małych grupach liczących nie więcej niż 8 osób, kameralna wycieczka poprowadzi Cię przez zapierającą dech w piersiach scenerię Lasu Wiedeńskiego, ze szczytami Alp w oddali, aż do oszałamiającego austriackiego pojezierza. Zatrzymaj się przy jeziorze Attersee z pocztówką i odwiedź uroczą alpejską wioskę St. Gilgen nad jeziorem Wolfgangsee, słynną lokalizację z przebojowego filmu „Dźwięki muzyki”. Po przybyciu do Salzburga odkryj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto ze swoim przewodnikiem podczas spokojnej pieszej wycieczki. Posłuchaj intrygujących opowieści o słynnych mieszkańcach miasta, mijając miejsce narodzin Mozarta, kolorowe ogrody Pałacu Mirabell, cmentarz opactwa św. Piotra, katedrę w Salzburgu i Pałac Arcybiskupi. Spędź popołudnie w Salzburgu z dużą ilością wolnego czasu na zakup lunchu i samotną wędrówkę po mieście Mozarta przed powrotem do Wiednia z kierowcą.

Salzburg i alpejskie jeziora Całodniowa wycieczka z Wiednia

2. Salzburg i alpejskie jeziora Całodniowa wycieczka z Wiednia

Zanurz się w świat muzyki klasycznej i zobacz niektóre z klejnotów światowego dziedzictwa naturalnego podczas tej wycieczki z Wiednia do Salzburga i okolicznych jezior. Podziwiaj jeziora Mondsee i Wolfgangsee i wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Salzburgu. W drodze do Salzburga z Wiednia odkryj naturalne piękno regionu jeziora Salzkammergut. Przygotuj się na niezapomniane alpejskie krajobrazy i czyste powietrze. Podziwiaj odbicie potężnych Alp Zachodnich w błyszczących, błękitnych wodach malowniczych jezior Mondsee i Wolfgangsee. Fani filmu „Dźwięki muzyki” również będą zachwyceni, widząc niektóre miejsca kręcenia. Po przybyciu do Salzburga odkryj światową stolicę muzyki klasycznej, która była rodzinnym miastem zarówno Mozarta, jak i Karajana. Przejdź się po ogrodach Mirabell i zobacz dom, w którym urodził się Mozart, a także katedrę i opactwo św. Piotra, jedno z najstarszych opactw w Europie.

Prywatna wycieczka po Hallstatt z Salzburga

3. Prywatna wycieczka po Hallstatt z Salzburga

To wspaniała wycieczka dla każdego, kto kocha niesamowite krajobrazy i historię. Po spotkaniu z przewodnikiem w hotelu (lub innym miejscu w mieście) ucieknij z Salzburga na prywatną wycieczkę do Hallstatt. Podróżuj wzdłuż szmaragdowozielonego jeziora Fuschlsee do pierwszego przystanku w zamku Fuschl. Udaj się do St. Gilgen i zrób wspaniałe zdjęcie pięknej scenerii ze wspaniałego punktu widokowego. Opuszczając St. Gilgen i jadąc wzdłuż Wolfgangsee nasza wycieczka zaprowadzi Cię do Bad Ischl, słynącego z uzdrowiska i letniej rezydencji cesarza. Jadąc przez Bad Goisern dotrzesz do jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki, Hallstatt: perły Krainy Jezior. W Hallstatt możesz wybrać między wjazdem panoramicznej kolejki linowej na górę i podziwianiem wspaniałego widoku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa z wysokości 360 metrów nad miastem, podniebnym szlakiem Hallstatt i kontynuacją do najstarszej kopalni soli na świecie. Alternatywnie możesz odwiedzić platformę widokową 5 Fingers – jest to prawdopodobnie najbardziej spektakularna platforma widokowa w Alpach i sięga jak dłoń nad 400-metrowym spadkiem. Ale to nie tylko platforma widokowa, ale także trasa, która oferuje wiele specjalnych funkcji. Po przygodzie w górach lub w kopalni soli będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby odkryć wszystkie ukryte skarby, a także koniecznie zobaczyć Hallstatt, a także zjeść lunch w jednej z pięknych restauracji nad jeziorem (na własny koszt) . W drodze do domu z Hallstatt, Gosausee z tłem lśniącego lodowca Dachstein czeka na krótki postój. Następnie podróżuj wzdłuż pasma górskiego Dachstein przez ośrodek narciarski Russbach do Golling, a na koniec Twój przewodnik zawiezie Cię do hotelu lub innego miejsca w Salzburgu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Pitztal

Pitztal

Pitztal: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Pitztal

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Pitztal?

Najlepsze atrakcje to:

Pitztal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pitztal? Kliknij tutaj.