Wybierz daty
Atrakcje i wycieczki

Piran

Piran: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piran? Kliknij tutaj.

Piran: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 86 opinii

Naprawdę podobała nam się jednodniowa wycieczka z Puli do Wenecji. Podróż katamaranem z Puli do Wenecji trwała 3,5 godziny i tyle samo czasu z powrotem. Wyjechaliśmy o 7:30 i wróciliśmy dopiero o 21:30. Tylko kontrola paszportowa w Wenecji w dniu przyjazdu i wyjazdu była żmudna. Na katamaranie można było również kupić napoje i przekąski. Na katamaranie było naprawdę trochę chłodno (założyłem kamizelkę), ale nie uważałem tego za zły. Na wycieczce do Wenecji było około 30 minut ciekawych informacji o Wenecji. Zarezerwowaliśmy też przejażdżkę autobusem wodnym na katamaranie (podczas gdy przewodnicy opowiadali też o Wenecji), przejażdżkę gondolą i przejażdżkę taksówką wodną. To kosztowało 77 euro za osobę (można też zarezerwować lunch, ale go nie mieliśmy). Na Placu Świętego Marka przewodnik oprowadził nas również około 30 minut. Czas w Wenecji (plac św. Marka) był dla nas wystarczający. Polecamy wszystkim tę jednodniową wycieczkę!

Wszystko wyszło super, 2x punktualny wyjazd i punktualny przyjazd o 20:00 w Porec. Niestety klimatyzacja sprawiła, że po drodze było bardzo zimno. Jedzenie i picie na pokładzie było stosunkowo drogie. W Wenecji czas był w zupełności wystarczający, przewodnicy byli bardzo mili i mówili bardzo dobrze po angielsku i niemiecku. Ale oczywiście chcieli też sprzedać swój pakiet wycieczek. Zalecamy powrót na statek taksówką wodną, która jednak również kosztuje 30 € za osobę dorosłą. Jeśli nie cenisz sobie 3-daniowego menu, możesz stosunkowo tanio zjeść pyszną pizzę w podróży. Napoje można też kupić na każdym rogu.

Dzień był bardzo dobrze zorganizowany, po drodze oferowane były wycieczki z przewodnikiem i wycieczki, które obejmowały prawie wszystko, co jest ważne w Wenecji: przejażdżkę gondolą, Plac Świętego Marka, lunch i transfer taksówką motorówką. Szkoda, że nie wiedziałeś o tym wcześniej, żeby zmieścić wystarczająco dużo gotówki. I drugi mały minus: na katamaranie klimatyzacja była bardzo zimna! Więc pamiętaj, aby nosić długie ubrania i je spakować!

Wycieczka była naprawdę świetna, dużo drinków i bardzo przyjazny personel. Ryba do jedzenia była bardzo dobra, zawsze szczęśliwa.

Wenecja przepiękna , tylko za mało czasu na zwiedzanie:(