Piran – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Koper: Wycieczka po wybrzeżu z przystankami Izola, Piran i Portorož

1. Z Koper: Wycieczka po wybrzeżu z przystankami Izola, Piran i Portorož

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po wybrzeżu, która pozwala wysiąść na dowolnym z 4 przystanków i odkrywać nadmorskie miasteczka na własną rękę. Otrzymaj pakiet informacyjny zawierający mapę i kupony na degustacje lokalnych smakołyków. To doskonały sposób na odkrywanie słoweńskiego wybrzeża i pięknych miast Koper, Izola, Piran i Portorož. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w porcie Koper i odbierz pakiet informacyjny z mapą okolicy i kuponami na bezpłatne degustacje w wybranych miejscach w każdym z miast. Cała pętla trwa około 1 godziny i 15 minut, z przystankami we wszystkich 4 miastach. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zostać godzinę i wrócić autobusem, czy też zwiedzać jedno z miast na dłużej. Cała wycieczka trwa około 4 godzin. Najpierw postój w miejscowości Izola, położonej 15 min od Kopru. Jest to bardzo charakterystyczne miasteczko, znane z tradycji rybackich. Drugim przystankiem jest miasto Piran, jedno z najstarszych miast w kraju. Piran słynie z oszałamiającej weneckiej architektury i oferuje bardziej relaksującą wizytę z wieloma atrakcjami i atrakcjami. Trzecim przystankiem na trasie jest nadmorski kurort Portorož. To miejsce oferuje największą słoweńską plażę i promenadę handlową. Na koniec wróć do miasta Koper, gdzie możesz spacerować po mieście, wykorzystać ostatnie kupony degustacyjne i cieszyć się resztą dnia.

Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

2. Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

Skorzystaj z odbioru z terminalu promowego w Koprze lub Piranie, a następnie udaj się do jaskini Postojna, aby zwiedzić tę jedną z największych na świecie jaskiń krasowych. Wyrusz w podróż przez magiczny świat podziemny kolejką elektryczną, aby odkryć niesamowitą sieć przejść i komór o zadziwiającej różnorodności. Wypatruj mieszkających tu odmieńców jaskiniowych, żyjących wyłącznie w wodach jaskiń. Udaj się następnie do sielankowej wsi Predjama, aby zwiedzić imponujący zamek wznoszący się pośrodku 123-metrowego, pionowego klifu. Zobacz fantastyczne widoki na rzekę Lokva znikającą pod zamkiem. Dowiedz się o średniowiecznych technikach budowlanych i posłuchaj legend o najbardziej znanym właścicielu zamku – baronie-rabusiu Erazmie z Predjamy. Poznaj historię o oblężenia w XV wieku oraz innych faktów o tej wspaniałej budowli, będącej świadectwem zaradności ludzi w średniowieczu.

Z Lublany: Lipica i nadmorskie miasto Piran

3. Z Lublany: Lipica i nadmorskie miasto Piran

Przechodząc przez zróżnicowany krajobraz, dotrzyj do lśniącego Morza Śródziemnego. Perłą słoweńskiego wybrzeża jest średniowieczny Piran, schowany pomiędzy morzem a potężnymi murami miejskimi. Centralny plac szczyci się wybitnymi historycznymi pałacami, domem narodzin maestro Tartiniego, jego pomnikiem i jego imieniem. Podejdziesz do imponującego kościoła św. Jerzego z jego wenecką dzwonnicą, aby podziwiać wspaniały widok na wspaniałą mozaikę dachów, ulic i placów z oszałamiającym tłem zatoki. Po zwiedzaniu będziesz miał czas na odkrycie ukrytych zakątków miasta, spacer po promenadzie i spróbowanie pikantnej kuchni śródziemnomorskiej. Portorož jest przeciwieństwem historycznego Piranu, będąc przyziemnym kurortem, którego żywą atmosferą można cieszyć się w wolnym czasie. Stadnina Koni Lipica jest kolebką lipicańskich, szlachetnych białych koni. Hodowla rozpoczęła się 400 lat temu, aby zaspokoić ekskluzywne potrzeby i wymagania Habsburgów. Lokalny przewodnik oprowadzi Cię po posiadłości; zobaczysz całą gamę wspaniałych zwierząt – niepewnych ciemnych źrebiąt, łagodnych klaczy i dumnych ogierów zdolnych do wykonywania najbardziej niesamowitych figur Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Doskonałość lipicanistów można podziwiać podczas ich show, w którym zadziwiają publiczność wyrafinowanym wykonaniem przy akompaniamencie muzyki klasycznej.

Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

4. Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

Wyjedź z Triestu i udaj się do jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Słowenii. Przyjedź do Piranu i zobacz brązowy posąg słynnego kompozytora i skrzypka Giuseppe Tartiniego na placu Tartini. Odwiedź dom, w którym mieszkał i podziwiaj jedno z jego skrzypiec. Podziwiaj majestatyczne budynki otaczające plac, takie jak Pałac Miejski i Muzeum Morskie. Uzyskaj panoramiczne widoki z kościoła św. Jerzego i spaceruj wąskimi uliczkami, aby spotkać ładne sieci rybackie i zwarte domy. Kontynuuj wzdłuż wybrzeża, aby odwiedzić nadmorskie miasta Portorož, Izola i Koper. Posłuchaj o ich głównych atrakcjach i poznaj lokalne tradycje. Podziwiaj malownicze widoki na naturalne solniska Sečovlje w pobliżu Portorož i skosztuj lokalnych potraw i wina w typowej wiosce. Dowiedz się o historii rybołówstwa Izoli i nie tylko.

Szkocjańskie Jaskinie UNESCO i Piran

5. Szkocjańskie Jaskinie UNESCO i Piran

Rozpocznij swoją wycieczkę w małej grupie od odbioru z hotelu w centrum Lublany i udaj się na zwiedzanie jaskiń Škocjan UNESCO i uroczego nadmorskiego miasteczka Piran w klimatyzowanym minivanie. Podczas mniej więcej 1-godzinnej podróży podziwiaj wiejską Słowenię i ciesz się ciekawymi historiami o jaskiniach Škocjan UNESCO, które opisuje Twój przewodnik. Wybierz się na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po jaskiniach i odkryj wielobarwne stalaktyty i stalagmity. Wyjątkowa objętość podziemnego kanionu jest tym, co odróżnia Jaskinie Szkocjańskie od innych jaskiń i miejsc i łatwo można je umieścić wśród najsłynniejszych podziemnych obiektów na świecie. Wizyta jest kontynuowana w zamku Socerb, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki na słoweńskie wybrzeże i Zatokę Triesteńską. Ruiny zamku znajdują się wysoko nad linią brzegową, na samym skraju Płaskowyżu Krasowego i dominują na tym klifie od czasów iliryjskich. Kontynuuj zwiedzanie wybrzeża Słowenii i najbardziej urokliwego nadmorskiego miasteczka Piran. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że Piran to miasto, w którym prawie nie można się nie zakochać przy pierwszej wizycie. Spaceruj wąskimi średniowiecznymi uliczkami wciśniętymi między piękne domy, kościoły i place i ciesz się bryzą wiejącą od morza. Twój przewodnik opowie Ci o historycznej części miasta i pokaże cudowną wenecką architekturę. Poświęć trochę czasu na filiżankę kawy, lody lub dobre świeże jedzenie. Po dobrze spędzonym dniu zakończysz wycieczkę w Lublanie, wysiadając w hotelu.

Istria - Trufle: polowanie, gotowanie i degustacja, Słowenia

6. Istria - Trufle: polowanie, gotowanie i degustacja, Słowenia

Odkryj tajemniczy świat perły Istrii. Wybierz się na polowanie na trufle z profesjonalnym myśliwym i jego psem. Poznaj przepis na najlepsze danie z truflami. Istryjski makaron „fuži” z truflami, kieliszek doskonałego istryjskiego wina malvasia, doborowe towarzystwo… bezcenne! Najwięksi szefowie kuchni wysoko cenią istryjskie trufle. To jeden z najdroższych składników kulinarnych. Poznajmy jego tajemnice: jak się go szuka, dlaczego używa się psów do polowań i jak się je szkoli, jakie znamy odmiany trufli, do czego jeszcze używa się trufli, dlaczego cena jest kosmiczna, historia (zakazane) polowania na Istrii i inne fakty o truflach. Po polowaniu ugotujemy typowe danie z truflami (istryjski makaron „fuži”) i dowiemy się, który sekretny składnik sprawia, że danie jest tak wyjątkowe. Zjemy to, co ugotowaliśmy i delektujemy się tym doskonałym lokalnym winem Malvasia. Dowiemy się też, jak rozpoznać danie po prawdziwych truflach, a nie po sztucznych aromatach. Przede wszystkim będziemy cieszyć się dobrym towarzystwem pod pergolą istryjskiego domostwa.

Z Koper: Piran i panoramiczne słoweńskie wybrzeże

7. Z Koper: Piran i panoramiczne słoweńskie wybrzeże

Piran to jedno z najstarszych i najpiękniejszych słoweńskich miast, pełne bogatej historii i kultury. Prawie 500 lat wpływów weneckich nadało temu miastu niepowtarzalny urok. Giuseppe Tartini, światowej sławy kompozytor i skrzypek urodził się i wychował w Piranie i wywarł wielki wpływ na miasto. Dziś jego pomnik z brązu zdobi główny plac miasta wraz z domem Tartiniego, w którym zwiedzający mogą podziwiać jedno z jego oryginalnych skrzypiec. Plac Tartini otoczony jest majestatycznymi budynkami, takimi jak Pałac Miejski, Teatr Tartini, Muzeum Morskie, Akwarium, Morska Stacja Biologiczna, Dom Barokowy i Pałac Apollonio. Na wzgórzu nad miastem znajduje się największy i najważniejszy kościół, kościół św. Jerzego, z którego roztacza się wspaniały widok. Mury miejskie Piranu, wąskie uliczki, sieci rybackie, zwarte domy i oczywiście piękne morze sprawią, że poczujesz się jak po malowidle. Podczas panoramicznej wycieczki wzdłuż słoweńskiego wybrzeża odwiedzisz także nadmorskie miasta Portorož, Izola i Koper, gdzie przewodnik opowie Ci o ich głównych atrakcjach, faktach historycznych i lokalnych tradycjach. Portorož, co dosłownie oznacza „Port Róż”, jest popularnym miejscem turystycznym z hotelami, kasynami i pięknymi plażami. W pobliżu znajdują się naturalne solniska Sečovlje, w których wydobywa się sole z czystej wody morskiej za pomocą ciekawych i tradycyjnych metod. Podczas tej wycieczki będziesz miał również okazję podziwiać typową istryjską wioskę, gdzie będziesz mógł zapoznać się z lokalnymi potrawami i winem. Na koniec odwiedzisz Izolę, która słynie z historii rybołówstwa, oraz Koper, ważny europejski port i największe miasto słoweńskiego wybrzeża.

Piran: półdniowa wycieczka do jaskiń i zamków z Portorož

8. Piran: półdniowa wycieczka do jaskiń i zamków z Portorož

Rozpocznij swoją wycieczkę w Jaskini Postojnej, jednej z najbardziej znanych jaskiń na świecie, gdzie podziemny krajobraz można przemierzać pociągiem elektrycznym. Poznaj najsłynniejszego mieszkańca tego podziemnego królestwa, Proteusa. Czeka na Ciebie fantastyczna sieć tuneli, przejść, galerii i hal oraz zadziwiająca różnorodność cech krasowych. Przejdź do zamku Predjama. Ten malowniczy i nie do zdobycia zamek od ponad 800 lat wznosi się na 123-metrowym klifie. Jego romantyczny urok dodatkowo podkreśla idylliczna rzeka Lokva, która znika w podziemnym świecie głęboko pod zamkiem. Jedyny zachowany zamek jaskiniowy w Europie, Predjama, oferuje unikalny wgląd w techniki budowlane średniowiecza. Podczas oblężenia, które miało miejsce w XV wieku, zamek zapewnił schronienie swojemu najbardziej znanemu i najbardziej znanemu właścicielowi, Erazemowi z Predjamy. Dowiedz się o niesamowitej historii tego zamku, zanim wrócisz.

Piran: Prywatna piesza wycieczka z miejscowym

9. Piran: Prywatna piesza wycieczka z miejscowym

Poznaj bogatą historię miasta poprzez wiele ciekawych historii, które rozwinęły się na przestrzeni lat. Przewodnik wyjaśnia również dzisiejszą esencję Piranu i opowiada o bieżących wydarzeniach. Zobacz plac Tartini, który jest poświęcony najsłynniejszemu mieszkańcowi Piranu - Giuseppe Tartiniemu. Przewodnik opowie o Tartinim i jego domu rodzinnym, a także oprowadzi po pałacu miejskim, weneckim i kościele św. Piotra. Kontynuuj do klasztoru franciszkanów z jego barokowym krużgankiem. Latem odbywają się tu koncerty muzyki klasycznej, które dzięki świetnej akustyce klasztoru dostarczają niezapomnianych wrażeń. Przejdź się obok kościoła św. Jerzego z XVII wieku z jego barokowym wnętrzem, w którym znajduje się ciekawa figura św. Jerzego w walce ze smokiem. Za ołtarzem znajduje się jeden z największych skarbów Piranu. Przewodnik opowie więcej o krucyfiksie Pirana, który pochodzi z XIV wieku (zwykle wnętrze kościoła można zobaczyć tylko przez płot. Aby wejść do kościoła, trzeba zapłacić za wstęp do Muzeum Parafialnego św. Jerzego) . W pogodny dzień można podziwiać wspaniały widok z tarasu kościoła i zobaczyć całą drogę do Zatoki Triesteńskiej, Alp Julijskich, a nawet Dolomitów. Przewodnik zaprowadzi Was do kościoła Matki Bożej Uzdrowienia, gdzie można zobaczyć zachowany fragment murów miejskich i latarnię morską w stylu neogotyckim.

Piran: Jaskinia Postojna i zamek Predjama

10. Piran: Jaskinia Postojna i zamek Predjama

Twoja wycieczka rozpocznie się od Jaskini Postojnej, jednej z najbardziej znanych jaskiń na świecie. Jest to także największa atrakcja turystyczna w Słowenii i jeden z największych na świecie pomników krasowych. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podziemny krajobraz można przemierzać kolejką elektryczną i gdzie można z bliska spotkać najsłynniejszego mieszkańca tego podziemnego królestwa, proteusa (olma). Fantastyczna sieć tuneli, przejść, galerii i hal, zadziwiająca różnorodność cech krasowych oraz łatwy dostęp to z pewnością główne powody popularności jaskini i dużej liczby odwiedzających. Stąd trasa rozciąga się do zamku Predjama, który króluje nad okolicą, niedaleko jaskini Postojna, w idyllicznej wiosce Predjama. Ten malowniczy, wspaniały, wyzywający, tajemniczy i nie do zdobycia zamek od ponad 800 lat wznosi się pośrodku pionowego urwiska o wysokości 123 metrów. Jego romantyczny urok dodatkowo podkreśla idylliczna rzeka Lokva, która znika w podziemnym świecie głęboko pod zamkiem. Jako jedyny zachowany zamek jaskiniowy w Europie, Zamek Predjama oferuje unikalny wgląd w techniki budowlane i zaradność ludzi w średniowieczu, którzy szukali i znaleźli dla siebie bezpieczną przystań tuż przy wejściu do jaskini. Podczas oblężenia, które miało miejsce w XV wieku, zamek zapewnił schronienie swojemu najbardziej znanemu i najbardziej znanemu właścicielowi, Erazemowi z Predjamy. Legenda o odważnym baronie-rozbójniku Erazemie, który pozostał niepokonany, dopóki jeden z jego sług nie zdradził go, wciąż tkwi w ludzkich umysłach, jak zawsze inspirująca i kusząca. To właśnie ta jego bezpieczna siedziba pomogła odważnemu rycerzowi opierać się oblegającym bez większych trudności przez ponad rok.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piran

Piran
Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Piran: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Piran: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piran? Kliknij tutaj.