Dodaj daty

Piombi

Piombi

Piombi – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

1. Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Skorzystaj z zarezerwowanego biletu wstępu do pałacu Dożów w Wenecji, który przez wieki stanowił siedzibę władz tego miasta. Zachwyć się gotycką architekturą. Odwiedź również Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka (Biblioteca Marciana). Udaj się do pałacu Dożów, by cofnąć się w czasie do epoki średniowiecza, zwiedzając siedzibę władz Republiki Weneckiej, która istniała przez ponad 1000 lat. Przechodząc przez Most Westchnień, wróć w myślach do czasów, gdy kroczyli nim udręczeni więźniowie. Doceń wspaniałą konstrukcję i zdobienia pałacu, przyglądając się m.in. jego oryginalnym fundamentom z XIV i XV wieku oraz imponującym elementom w stylu renesansowym i manierystycznym. Zwróć uwagę na misterne detale okazałych Złotych Schodów (Scala d'Oro) oraz wspaniałe dzieła sztuki. Ciesz się wstępem do Museo Correr, które znajduje się przy placu św. Marka. Budynek, w którym mieści się muzeum, zaprojektowano jako rezydencję dla Napoleona Bonapartego. Później pełnił on funkcję weneckiej rezydencji króla Włoch.

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

2. Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

3. Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: Pałac Dożów, Most Westchnień i zwiedzanie więzień

4. Wenecja: Pałac Dożów, Most Westchnień i zwiedzanie więzień

Zwiedź Pałac Dożów z doświadczonym przewodnikiem i zwiedź jego niezwykłe pokoje. Razem ze swoim doświadczonym przewodnikiem zostaniesz zaprowadzony do pałacu, gdzie możesz podziwiać arcydzieła artystyczne stworzone przez najsłynniejszych malarzy i rzeźbiarzy tamtych czasów. Tiepolo i Tiziano to tylko niektórzy z wielu artystów, którzy ozdobili ten pałac. Zachwyć się złotymi schodami, wejściem do komnat dożów i salami władzy, skąd możesz zobaczyć „Sąd Ostateczny” Tintoretta, jeden z największych i największych obrazów na świecie. Odwiedź Stary Pałac Królewski na Placu Świętego Marka. Tutaj odkryjesz styl życia w Wenecji w przeszłości; pokoje Sissi (cesarzowej Austrii) i muzeum archeologiczne.

Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

5. Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

Uczyń swój pobyt w Wenecji bardziej komfortowym, sięgając po kartę miejską. Ciesz się dostępem m.in. do wszystkich głównych kościołów, muzeów i zabytków. Wybieraj spośród wielodniowych karnetów i skorzystaj z opcji dołączenia biletów komunikacji miejskiej. Podziwiaj bizantyjskie zabytki wokół placu św. Marka i zajrzyj do pałacu Dożów – dawnej siedziby władców Wenecji. Skorzystaj z możliwości odwiedzenia wszystkich 16 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus, w tym kościołów Najświętszej Maryi Panny od Lilii, św. Stefana i Matki Boskiej Cudownej. Odwiedź Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Bibliotekę św. Marka, pałac Ca' Rezzonico, pałac Ca' Pesaro mieszczący Międzynarodową Galerię Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Szkła znajdujące się na wyspie Murano, Muzeum Historii Naturalnej, muzeum w pałacu Mocenigo, dom Carla Goldoniego, Muzeum Koronek zlokalizowane na wyspie Burano oraz Museo Fortuny. Lista muzeów:pałac DożówMuseo CorrerNarodowe Muzeum ArcheologiczneBiblioteka św. Markapałac Ca' Rezzonicopałac Ca' PesaroMuzeum Historii Naturalnejpałac Mocenigodom Carla GoldoniegoMuzeum Koronek zlokalizowane na wyspie BuranoMuzeum Szkła działające na wyspie MuranoMuseo Fortuny 16 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus: kościół Najświętszej Maryi Panny od Liliikościół św. Eustachegokościół św. Stefanakościół św. Ludwika z Tuluzykościół Santa Maria Formosabazylika św. Piotra w Castellokościół Matki Boskiej Cudownejkościół Najświętszego Zbawicielakościół św. Jana Jałmużnikakościół Matki Bożej Różańcowej (kościół jezuatów)kościół św. Pawłakościół św. Sebastianakościół św. Jakuba Większego Apostołakościół św. Hiobakościół Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel (kościół Carmini)kościół św. Jana Chrzciciela na Bragorze

Wenecja: karnet San Marco ze wstępem do pałacu Dożów

6. Wenecja: karnet San Marco ze wstępem do pałacu Dożów

Zarezerwuj karnet San Marco, z którego skorzystasz podczas pobytu w Wenecji. Ciesz się wstępem do pałacu Dożów, 3 muzeów zlokalizowanych przy placu św. Marka, 3 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus oraz muzeum Fondazione Querini Stampalia. Aby w pełni wykorzystać swój pobyt w Wenecji, zdecyduj się na jedną z opcji, które obejmują dostęp do komunikacji publicznej. Na początek udaj się na plac św. Marka. Sięgnij po swój karnet, aby skorzystać z bezpłatnego wstępu do pałacu Dożów. Później zajrzyj do innych muzeów, które mieszczą się przy placu. Odwiedź bezpłatnie Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka. Karnet obejmuje również wstęp do muzeum Fondazione Querini Stampalia oraz do 3 zabytkowych kościołów, które należą do stowarzyszenia Chorus – Santa Maria del Giglio, Santo Stefano oraz Santa Maria Formosa. W ramach opcji z transportem skorzystasz ze wszystkich środków weneckiej komunikacji publicznej, w tym tramwajów wodnych (vaporetto), autobusów, tramwajów oraz pociągów People Mover. 

Wenecja: pałac Dożów bez kolejki i przewodnik książkowy

7. Wenecja: pałac Dożów bez kolejki i przewodnik książkowy

Nie trać cennego czasu i omiń długie kolejki do dawnej siedziby władz Wenecji. Skorzystaj ze wstępu priorytetowego do niesamowitego Pałacu Dożów i spaceruj po wspaniałych salach i korytarzach w swoim tempie. Przekrocz most Westchnień, aby zobaczyć więzienia, w których przetrzymywano przestępców, w tym Casanovę. Skorzystaj z poręcznego przewodnika książkowego w wybranym przez siebie języku, by poznać lepiej historię pałacu oraz znajdujące się w nim arcydzieła sztuki. Później udaj się do pobliskiego Museo Correr na górnych piętrach budynku Prokuracji Nowej, aby dowiedzieć się więcej o stylu życia mieszkańców Wenecji na przestrzeni wieków. Stwórz własny plan podróży na podstawie 8 proponowanych tras w przewodniku i odkryj różne pałace przy placu św. Marka. Podziwiaj rzeźby, obrazy i biblioteki, które ukazują prawdziwą potęgę miasta i jego splecioną z morzem historię.

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

8. Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Święty Marek to największy plac w Wenecji, w którym znajduje się wspaniała Bazylika św. Marka, Dzwonnica i Pałac Dożów. Odkryj najważniejsze atrakcje Wenecji podczas tradycyjnej przejażdżki gondolą. Po spotkaniu z przewodnikiem omiń kolejkę i wejdź do budzącej podziw bazyliki św. Marka. Kościół dominuje nad placem dzięki swojej niesamowitej fasadzie i kopułowemu dachowi. Jednak wnętrze jest jeszcze bardziej oszałamiające. Poznaj jego fascynującą historię ze swoim przewodnikiem. Następnie odwiedź majestatyczny Pałac Dożów, w którym niegdyś mieścił się wymiar sprawiedliwości Wenecji, więzienie oraz jego książę. Omijając kolejki, Twój przewodnik przeprowadzi Cię przez imponujące korytarze zabytków i zabierze w podróż w czasie, odkrywając tajniki imperium weneckiego. Po wizycie w pałacu Dożów przewodnik zabierze Cię do naszego zaufanego gondoliera kilka przecznic dalej. Przez następne pół godziny usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz Wenecję z zupełnie nowego punktu widokowego.

Karnet do muzeów w Wenecji i bilet wstępu do pałacu Dożów

9. Karnet do muzeów w Wenecji i bilet wstępu do pałacu Dożów

Podziwiaj Muzea Miejskie San Marco, takie jak Pałac Dożów, Muzeum Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Biblioteca Marciana i wiele innych dzięki karnetowi do muzeów w Wenecji. Rzuć okiem w przeszłość, odkrywając skarby i tradycje kulturowe w różnych muzeach i zabytkowych kościołach. Muzea na Placu Świętego Marka (dostępne z karnetem Venice Museum Pass i Venice Museum Pass Plus): • Pałac Dożów • Muzeum Correra • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Biblioteka Marciana Jeśli wybierzesz opcję Venice Museum Pass Plus, uzyskasz również wstęp do następujących muzeów miejskich: • Ca' Rezzonico • Dom Carla Goldoniego • Pałac Mocenigo • Ca' Pesaro (Galeria Sztuki Nowoczesnej i Galeria Sztuki Orientalnej) • Muzeum Szkła (Murano) • Muzeum Koronki (Burano) • Muzeum Historii Naturalnej Obie opcje obejmują następujące zabytkowe kościoły objęte Przepustką Chorus: • Chiesa di Santa Maria del Giglio • Chiesa di Santo Stefano • Chiesa Santa Maria Formosa • Santa Maria dei Miracoli • San Giovanni Elemosinario • Ca’ San Polo • San Giacomo dell'Orio • San Stae • Sant'Alvise • San Pietro di Castello • San Redentore • Santa Maria di Rosario • San Sebastiáno • San Giobbe • Santa Maria Del Carmelo – I Carmini • San Giovanni Battista w Bragorze

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka

10. Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka

Zobacz Pałac Dożów i Bazylikę Świętego Marka, dwa najbardziej kultowe miejsca w Wenecji, podczas wycieczki z przewodnikiem. Przez wieki los Najjaśniejszej Republiki był rozstrzygany w majestatycznych salach Pałacu Dożów. Spaceruj po wspaniałych salach i podziwiaj dobrze zachowane bezcenne skarby, arcydzieła sztuki i freski. Odwiedź więzienie, przechodząc przez słynny Most Westchnień, nazwany tak, ponieważ więźniowie często wzdychali, patrząc na swoją ukochaną lagunę i wolność po raz ostatni przed dotarciem do swoich cel. Wśród słynnych gości więzień Pałacu Dożów był Giacomo Casanova, słynny uwodziciel i poszukiwacz przygód, któremu udało się uciec z więzienia w 1756 roku. Następnie udaj się do Bazyliki Świętego Marka, jednego z najbardziej oszałamiających kościołów na świecie. Jak sama nazwa wskazuje, katedra ta jest ściśle związana z patronem Wenecji, św. Markiem, a szczątki świętego znajdują się właśnie tutaj.

Liczba znalezionych atrakcji: 114
Sortuj wg::

Piombi: najlepsze atrakcje w pobliżu

Piombi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piombi? Kliknij tutaj.

Piombi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(13 062 recenzji)

Matteo miał naprawdę dużą wiedzę zarówno na temat Pałacu Dożów, jak i Bazyliki Świętego Marka. Minęły 3 godziny, a on zawsze chętnie odpowiadał na pytania. Dobrze się nami opiekował, był bardzo jasny i łatwy do zrozumienia. Ożywił historię Pałacu Dożów i powstania Republiki Weneckiej. Całkowicie polecam tę wycieczkę.

Bardzo dobra wycieczka i polecam ją każdemu, kto odwiedza Wenecję. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i dowiedzieliśmy się wiele o historii Wenecji. Bardzo pomocny i chętny do odpowiedzi na pytania

Wszystko było dobrze, z wyjątkiem przewodnika, który spieszył się i nie mogliśmy zobaczyć wszystkiego szczegółowo. Ominęliśmy nawet niektóre pokoje w pałacu Dożów

Wycieczka była świetna! Nasz przewodnik Ellie był doskonały, zabawny i bardzo kompetentny. Wiele się nauczyliśmy i miło spędziliśmy z nią czas.

Bardzo imponujący budynek! Ominięcie kolejki działa świetnie, to się opłaca!