Pinakoteka Ambrozjańska

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Pinakoteka Ambrozjańska: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pinakoteka Ambrozjańska? Kliknij tutaj.

Pinakoteka Ambrozjańska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 270 opinii

Wizyta była przyjemna, w towarzystwie audioprzewodnika z odpowiednią temperaturą w salonach. W niektórych pokojach znalazłem ulepszenia w porównaniu do mojej ostatniej wizyty: światła LED na obrazach, zmierzch w pokojach, bardzo dobrze wykonane cyfrowe spostrzeżenia. Zrobiliśmy nieco więcej wysiłku, aby papier składany był dopasowany do liczby pokoi (być może lepiej byłoby umieścić rzeczywistą korespondencję między tabletem a pokojem wyraźnie po wejściu). Część Leonardo na wystawie nie była bardzo duża i w porównaniu z oczekiwaniami dotyczącymi reklamy wydarzenia był trochę rozczarowany. Jednak: układ przywróconej korespondencji Szkoły Ateńskiej oraz wiele dzieł obrazkowych dobrze sklasyfikowanych i wystawionych są bardzo piękne. Znalazłem nowe i szczególne dzieło flamandzkich autorów, a ostatnie dzieło Muzyka przypisane Leonardo (w czytelni) pod koniec podróży.

Nasz cel został zrealizowany, ale nazwa trasy była myląca.

Chcieliśmy zobaczyć Ostatnią Wieczerzę i tak zrobiliśmy. Nasz przewodnik był dobry, a wycieczka była dobrze zorganizowana. Jest to droga wycieczka za 86 euro, ale w Mediolanie firmy turystyczne używają Ostatniej Wieczerzy, aby sprzedawać swoje wycieczki, ponieważ osobom fizycznym trudno jest kupić bilety za 8 Euro, aby zobaczyć Ostatnią Wieczerzę. Myślałem, że dowiemy się więcej o Davinci, ale myślę, że zrobił bardzo mało w Mediolanie, więc nazwa trasy „In The Footsteps of Davinci” jest trochę rozluźniona i trochę zawiedziona. Trasa obejmuje jego rysunki i Ostatnią wieczerzę, ale nie obejmuje ścian, które namalował w fortecy. Polecam tę wycieczkę tylko wtedy, gdy ktoś chce zobaczyć Ostatnią Wieczerzę i nie może zdobyć biletów, ale nie ze względu na samą trasę.

Absolutnie do odwiedzenia, nowe oświetlenie obrazów na pierwszym piętrze jest dosłownie SPEKTAKULARNE, wydaje się, że są podświetlone. Kształty, kolory, detale, których nigdy wcześniej nie widziałem. To samo jest warte ceny biletu. Szkoda, że nie cała wystawa jest tak dobrze oświetlona, ale ufam, że zrobią to szybko także we wszystkich innych galeriach sztuki we Włoszech.

To była WIELKA trasa! Przewodnik (zapomniałem jej imię, ale wybrałem się na wycieczkę 13 sierpnia o 16), był tak kompetentny, przyjazny, pomocny i zabawny. Musieliśmy dużo dowiedzieć się nie tylko o Da Vinci i jego dziełach, ale także o otaczających je budynkach i dzielnicach Mediolanu, kiedy przechodziliśmy do ostatniej kolacji. Wysoce zalecane.

To było wyjątkowe!

Przewodnik Freda był wyjątkowy. dała nam wiele informacji i opowiedziała je w entuzjastyczny i ekscytujący sposób, że naprawdę podobały nam się wszystkie drobne szczegóły, które pokazała nam dobrze wykonaną pracę z okresu.