Pico dos Barcelos Lookout

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg::

Pico dos Barcelos Lookout: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pico dos Barcelos Lookout – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Funchal: Dolina Zakonnic, Monte i wycieczka kuligiem

Z Funchal: Dolina Zakonnic, Monte i wycieczka kuligiem

Wyjedź z Funchal i udaj się do Pico do Barcelos – jednego z wyjątkowych punktów widokowych na Maderze. Podziwiaj zachwycające widoki na wszystkie atrakcje wyspy, po czym udaj się do Eira do Serrado. Zobacz kasztanowce i eukaliptusy w cudownej, naturalnej krainie. Stare ścieżki nadal służą mieszkańcom i turystom, a wąskie drogi i tunele wciąż współtworzą krajobraz.  Zobacz Dolinę Zakonnic z wysokości 1094 metrów n.p.m. Odizolowana od reszty wyspy Dolina Zakonnic jest otoczona skałami lawowymi. Jej nazwa pochodzi od zakonnic, które zamieszkały tutaj w XVI wieku po ucieczce przed atakami piratów. Spróbuj tradycyjnego ciasta kasztanowego i wypieków, które można znaleźć tylko w tym regionie, a także różnych tradycyjnych trunków. Następnie udaj się na wzgórze Monte, które zalicza się do tradycyjnych atrakcji turystycznych Madery. Odwiedź kościół, w którym znajduje się grób cesarza Karola I Habsburga.  Wzbogać swój dzień o ekscytującą przygodę, biorąc udział w niezapomnianej przejażdżce „saniami” zabytkową drogą Livramento. Na dole, po pokonaniu 2 kilometrów, będzie na Ciebie czekał autobus.

Funchal: poznaj zabytki miasta podczas 2-godzinnej wycieczki tuk-tukiem

Funchal: poznaj zabytki miasta podczas 2-godzinnej wycieczki tuk-tukiem

Zobacz najlepsze strony Funchal podczas wycieczki tuk-tukiem z przewodnikiem. Rejs przez Stare Miasto i nową dzielnicę Lido. Zobacz zabytki, takie jak twierdza Pico, fort São Tiago i katedra w Funchal. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Funchal i podziwiaj scenerię, wjeżdżając na szczyt wzgórza, na którym wznosi się twierdza Pico. Podziwiaj tę fortecę, która niegdyś chroniła miasto przed piratami i francuskimi korsarzami. Jedź dalej do Quinta Vigia, jasnoróżowej rezydencji, w której mieszka prezydent wyspy. Jedź do katedry w Funchal, aby docenić jej wspaniałe elementy stylu manuelińskiego gotyku. Zatrzymaj się na targu rolniczym, gdzie możesz zapoznać się ze świeżymi lokalnymi produktami. Zakończ wycieczkę w barze Barreirinha's na starym mieście, gdzie możesz zatrzymać się na orzeźwiającego drinka lub pyszną przekąskę.

Funchal: Prywatna wycieczka półdniowa Nuns Valley

Funchal: Prywatna wycieczka półdniowa Nuns Valley

Podczas tej malowniczej, prywatnej, półdniowej wycieczki zostaniesz przewieziony z Pico dos Barcelos do Doliny Zakonnic. Pico dos Barcelos ma punkt obserwacyjny na skraju Funchal, 1165 stóp nad poziomem morza. Jest to doskonały sposób, aby zobaczyć Funchal od morza do gór, a Islas Desertas bezpośrednio po drugiej stronie można dostrzec w pogodny dzień. Ten belweder w Eira do Serrado ma spektakularną półkę skalną, z której roztacza się widok na „Curral das Freiras”, dolinę w kształcie podkowy poniżej. Ta dolina ma trzy strome zbocza, które wcinają się w ząbkowane szczyty Madery. Zejdź do Village of Nuns Valley (Curral das Freiras). Zobacz, gdzie zakonnice z klasztoru Santa Clara szukały schronienia przed francuskimi korsarzami. Jest to jedna z najbardziej spektakularnie położonych osad wiejskich na wyspie, w ogromnym naturalnym amfiteatrze otoczonym najwyższymi szczytami Madery. Na koniec zostaniesz odwieziony z powrotem do pierwotnego punktu odbioru.

Madera: Doliny zakonnic i Pico Areeiro 4X4 Tour

Madera: Doliny zakonnic i Pico Areeiro 4X4 Tour

Twoja 4-godzinna wycieczka zaczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Funchal pojazdem 4X4. Stamtąd udasz się na przejażdżkę stromymi drogami do Pico dos Barcelos. Podziwiaj wspaniałe widoki na Funchal, wybrzeże i góry. Następnie przejdziesz do Curral das Freiras i poznasz fascynującą lokalną historię. 4X4 zabierze Cię na szczyt trzeciej co do wielkości góry Madery, na wysokości 1818 metrów, skąd będziesz mógł podziwiać fantastyczne 360-stopniowe panoramiczne widoki na wyspę. Zatrzymaj się w obszarze produkcji wikliny w Camacha, aby zakończyć wycieczkę i poznać działanie tego tradycyjnego przemysłu.

Wycieczka jeepem 4x4 na wschód i północny wschód od Madery

Wycieczka jeepem 4x4 na wschód i północny wschód od Madery

Wszystkie nasze wycieczki są półprywatne, idealne dla małych grup, oferując prywatność, komfort i więcej uwagi ze strony przewodnika z możliwością dostosowania wycieczki, dzięki czemu to doświadczenie jest wyjątkowe i ekskluzywne! Plan podróży: 📍Funchal Dolina Zakonnic Punkt widokowy Paredão Pico do Arieiro (1,818 m, trzeci najwyższy punkt na wyspie) 📍Ribeiro Frio (możliwość wybrania się na mały spacer Levada) Lombo Galego - Królewska ścieżka, doświadczenie off road Santana (odwiedź słynne trójkątne domy - opcjonalny przystanek na lunch) Santana - (punkt widokowy) Faial (punkt widokowy Skywalk) Porto da Cruz (fabryka rumu) Powrót do Funchal Po zarezerwowaniu tej wycieczki skontaktujemy się z Tobą w celu zorganizowania odbioru. ℹ️ Dodatkowe informacje: - Dzieciom musi towarzyszyć osoba dorosła; - Krzesełka dla niemowląt dostępne na życzenie. - Zawsze zalecamy zabranie kremu z filtrem przeciwsłonecznym i wygodnych ubrań

Dolina Zakonnic

Dolina Zakonnic

Gdy wszyscy znajdą się na pokładzie, rozpoczynamy naszą podróż w kierunku jednego z najbardziej wyjątkowych punktów widokowych na Maderze, skąd można podziwiać 360º widok na miasto Funchal. Następnie skieruj się w stronę punktu widokowego Eira do Serrado. Podziwiaj otaczające go kasztanowce i eukaliptusy. Zobacz stare ścieżki, z których nadal korzystają mieszkańcy i turyści. Z wysokości 1094 metrów nad poziomem morza zobacz Dolinę Zakonnic otoczoną skałami lawy i odizolowaną od reszty wyspy. Zakończ tę wycieczkę, próbując tradycyjnych ciast kasztanowych i ciastek dostępnych tylko w regionie, a także różnych tradycyjnych likierów, zanim udasz się do punktu zrzutu.

Dolina Zakonnic(:), Trasa:łatwa wycieczka piesza, wyjątkowe górskie otoczenie.

Dolina Zakonnic(:), Trasa:łatwa wycieczka piesza, wyjątkowe górskie otoczenie.

Po odebraniu naszych Gości z ustalonych miejsc zbiórki, pierwszy przystanek, Pico dos Barcelos, zapewnia 360-stopniowy widok na piękne Funchal. Następnie, po około 15 minutach, jedziemy do Eira do Serrado, położonego na wysokości 1094 metrów, po drodze podziwiając zielone doliny i wąwozy. To tutaj będziesz miał okazję odbyć łatwy, krótki spacer dobrze strzeżoną górską ścieżką do zapierającego dech w piersiach punktu widokowego z widokiem na wioskę Nuns Valley, znaną jako Curral das Freiras. Po 35 minutach w Eira do Serrado zjeżdżamy do Curral das Feiras, gdzie zakonnice z Funchal przez wieki szukały schronienia przed grasującymi piratami, począwszy od 1566 roku. W centrum wioski znajduje się jaskrawo kolorowe wnętrze małego kościoła. Curral das Freiras słynie również z kuchni opartej na słodkich kasztanach z doliny, w tym tradycyjnych zup, dań głównych, deserów, likierów, ciast, serników i piwa kasztanowego. Po 45 minutach autobus odjeżdża z powrotem do Funchal.

Nuns Valley Tour by Tukxi

Nuns Valley Tour by Tukxi

Rozpocznij swoją przygodę w Dolinie Nuns, spotykając się ze swoim kierowcą/przewodnikiem w holu pokoju hotelowego w Funchal lub na terminalu statku wycieczkowego. Wraz ze swoim kierowcą/przewodnikiem rozpocznij wspinaczkę do pierwszego przystanku na wysokości 355 metrów nad poziomem morza w „Pico dos Barcelos”, aby podziwiać miasto Funchal w całej okazałości. Następnym przystankiem jest punkt widokowy „Eira do Serrado”, znajdujący się w „sercu” wyspy na wysokości 1095 metrów. Podziwiaj widoki na góry, Dolinę Zakonnic i jej wioskę „Curral das Freiras” prawie 500 metrów poniżej. Wokół wioski parafialnej stoi na straży centralny łańcuch górski Madery, zapewniając niesamowity widok na niemal kinowy krajobraz. Wybierz, czy chcesz odwiedzić wioskę, jadąc tunelem, który przecina górę, czy wrócić do Funchal i zrobić dodatkowy przystanek w innym punkcie widokowym. Po doświadczeniu cudownych zmian w krajobrazie, od nadmorskiego i miejskiego środowiska Funchal po bardziej zielone i dramatyczne widoki na góry, ze zmianami temperatury i roślinności pomiędzy nimi, zostaniesz przetransportowany z powrotem do wybranego punktu wysiadania, aby zrelaksować się po dzień przygody.

Cabo Girão Skyglass i Tobogã

Cabo Girão Skyglass i Tobogã

Wycieczkę po Maderze rozpoczynamy od ekscytującej przygody tradycyjną Tobogã do Monte. Jest to jedna z ikon Madery, gdzie będziesz prowadzony na sankach przez kręte uliczki. To wyjątkowe i zabawne doświadczenie, które zakończy Twój dzień z mnóstwem zabawy. Kontynuujemy do Pico dos Barcelos, jednego z najbardziej znanych punktów widokowych na wyspie, z którego roztacza się spektakularny widok na Funchal, morze i okoliczne góry. Jest to idealne miejsce, aby docenić wielkość stolicy Madery i zrobić wiele niezapomnianych zdjęć. Następnym celem jest Miradouro da Eira do Serrado, położony na wysokości 1095 metrów. Ten punkt widokowy oferuje oszałamiający widok na Curral das Freiras i otaczające go majestatyczne góry. Jest to spokojne i pogodne miejsce, idealne do kontemplacji naturalnego piękna Madery. Poświęć trochę czasu, aby cieszyć się scenerią i zrobić niezapomniane zdjęcia. Kontynuując podróż, odwiedzimy uroczą wioskę Curral das Freiras, która znajduje się w samym sercu wyspy, otoczona imponującymi górami. Wioska ta znana jest z zabytkowego kościoła i unikalnej architektury. Poznaj wąskie uliczki i skorzystaj z okazji, aby spróbować lokalnych przysmaków, takich jak likiery, chleb kasztanowy i tradycyjny ginja, napój typowy dla regionu. Zakończ dzień pełen przygód ekscytującą wizytą w punkcie widokowym Cabo Girão, jednej z najbardziej imponujących atrakcji wyspy. Tutaj będziesz miał okazję zwiedzić Skywalk, szklaną platformę zawieszoną 580 metrów nad poziomem morza. Panoramiczny widok na klify i ocean z tej platformy zapiera dech w piersiach. Nie zapomnij zrobić spektakularnych zdjęć i cieszyć się wrażeniem bycia dosłownie zawieszonym w powietrzu. Mamy nadzieję, że ten szczegółowy plan podróży pozwoli Ci w pełni wykorzystać eksplorację Madery i stworzyć niezapomniane wspomnienia. Ciesz się każdą chwilą tej podróży!

Górskie cuda w 4 godziny: Dolina Zakonnic + Eira do Serrado

Górskie cuda w 4 godziny: Dolina Zakonnic + Eira do Serrado

Wyrusz w 4-godzinną podróż do Doliny Zakonnic, gdzie oszałamiające piękno Madery ujawnia się w warstwach natury i kultury. Rozpocznij od inspirujących panoramicznych widoków z Pico dos Barcelos na wysokości 355 m, oferując wspaniałe wprowadzenie do Funchal. Przejdź przez zieloną dolinę, gdzie aromat lasów eukaliptusowych wzmacnia zmysły. Wjedź na wzniesienie Eira do Serrado, położone na wysokości 1095 m n.p.m., skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na majestatyczne krajobrazy wyspy. Zapuszczając się w spokojną Dolinę Zakonnic na spokojną godzinę, zanurz się w wyjątkowej esencji i kontrastach, które definiują Maderę. Ta niezwykła przygoda zaprasza Cię do ponownego odkrycia słynnych miejsc ze świeżej perspektywy, zapewniając zniuansowaną i dogłębną eksplorację uroku wyspy. Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i wyrusz w podróż, która obiecuje nie tylko zabytki, ale także głębokie doświadczenie bogatego gobelinu Madery.

Funchal: Najciekawsze atrakcje

Pico dos Barcelos Lookout: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Pico dos Barcelos Lookout: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pico dos Barcelos Lookout? Kliknij tutaj.

Pico dos Barcelos Lookout: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(8 recenzji)

To była miła wycieczka z zabawnym, bardzo pouczającym i elastycznym przewodnikiem. Na kulig koszykowy trzeba długo stać w kolejce, ale warto! (jeśli wolisz przetestowany przez TÜV, trzymaj się z daleka 😅).. świetna logistyka 😀 Widok na Nonnental jest świetny... Ogólnie , możesz w rekordowo krótkim czasie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc na tej wspaniałej wyspie. Degustacja likieru to raczej mała przekąska turystyczna… ale mi to nie przeszkadzało. Na koniec przewodnik był bardzo miły i nawet wypuścił nas pojedynczo w inne zakątki (jeśli chcieliśmy) i miał świetne rekomendacje, więc później nawet pojechaliśmy kolejką linową do ogrodów botanicznych... Tip top

Najlepsze 4 godziny, jakie możesz spędzić na Maderze. Luci jest niesamowitą, energiczną osobą, zabawną i przyjacielską. Zatrzymaliśmy się w wielu miejscach i mieliśmy wystarczająco dużo czasu na wszystko. Jazda była bardzo przyjemna i szybka w kolejce oczekujących. Potem widoki były oszałamiające. Jest 10 na 10. Musisz to zrobić, jeśli jesteś na Maderze:)

Zarezerwowaliśmy wycieczkę po niemiecku i dostaliśmy ją... Nasza przewodniczka Lucy sprawiła, że wycieczka stała się przeżyciem, czas minął zdecydowanie zbyt szybko. Wycieczka bardzo pouczająca i zabawna. Odbiór w punkcie początkowym był bardzo punktualny.

było wspaniale, różnorodnie, dużo widziałem podczas jazdy autobusem, przewodnik bardzo dobrze wszystko wyjaśnił, a największą atrakcją był oczywiście kulig koszykowy - polecam o każdej porze. Stosunek ceny do wydajności świetny

Naprawdę świetna wycieczka. Świetny przewodnik. Nie mieliśmy czasu oczekiwania, wszystko było dobrze zaplanowane. Niestety, mieliśmy dużo deszczu. Ale poza tym wszystko było idealne. Zawsze moja przyjemność.