Atrakcje i wycieczki
Piazza Municipio, Naples

Piazza Municipio, Naples – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

1. Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

Zobacz miejsce, gdzie narodziła się pizza, dzięki 24-godzinnemu biletowi ważnemu na 2 różne trasy wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Odkryj niezapomniane miejsca i smaki kultury Neapolu we własnym tempie. Z biletem zwiedzisz jedno z najstarszych miast świata we własnym tempie dzięki wolności, jaką dają autobusy kursujące co 45–90 minut. Z nabrzeża można nawet podziwiać widoki na Wezuwiusza. Wycieczka typu hop-on hop-off jest też idealna, jeśli wybierasz się na zakupy i do licznych restauracji, które Neapol ma do zaoferowania. Skorzystaj z 24-godzinnego karnetu, aby zwiedzić następujące atrakcje: Trasa A Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Chiesa Del Gesu Nuovo Przystanek 3 – Piazza Dante – Ingresso Ai Decumani Przystanek 4 – Museo Archeologivo Nazionale Przystanek 5 – Porta San Gennaro Przystanek 6 – Palazzo Caracciolo Przystanek 7 – Stazione Garibaldi Przystanek 8 – Corso Umberto I Przystanek 9 – Piazza Bovio/Universita Trasa B Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Piazza Vittoria – Via Calabritto Przystanek 3 – Viale Dohrn Przystanek 4 – Mergellina – Piazza del Leone Przystanek 5 – Capo Posillipo – Veduta Panoramica Przystanek 6 – Posillipo Przystanek 7 – Parco Vigiliano Przystanek 8 – Via Petrarca Przystanek 9 – Piazza Vittoria Przystanek 10 – Chiatamonte Przystanek 11 – Via Acton/Porto Stazione Marittima, przystań promowa i Le Isole Del Golfo

Neapol: Pałac Królewski i Dzielnica Hiszpańska - wycieczka w małej grupie

2. Neapol: Pałac Królewski i Dzielnica Hiszpańska - wycieczka w małej grupie

Zanurz się w historycznym uroku Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem w małej grupie i odkryj najbardziej kultowe skarby miasta. Podziwiaj majestatyczną Maschio Angioino, średniowieczną fortecę przesiąkniętą historią. Podziwiaj artystyczną wielkość Teatro San Carlo, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych teatrów operowych w Europie. Stań w zachwycie na monumentalnym Piazza del Plebiscito, bijącym sercu Neapolu. Przejdź do najważniejszego punktu wycieczki, ekskluzywnego dostępu do Pałacu Królewskiego. Poznaj bogate pokoje i historyczne skarby architektonicznego klejnotu, który niegdyś gościł rodzinę królewską. Następnie udaj się do tętniącej życiem Dzielnicy Hiszpańskiej, przemierzając Via Toledo, aż dotrzesz do murali Maradony. Doświadcz dynamicznej energii tej historycznej dzielnicy przed zakończeniem wycieczki.

Neapol: Wycieczka krajoznawcza rowerem elektrycznym

3. Neapol: Wycieczka krajoznawcza rowerem elektrycznym

Poznaj lepiej historyczne miasto Neapol i jego imponujące zabytki podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Przejedź przez najgorętsze miejsca w mieście, takie jak Zamek Nuovo i Zamek dell'Ovo. Podziwiaj widoki na Zatokę Neapolitańską i strzelistą Wezuwiusz. Zacznij od zjazdu Spaccanapoli w historycznym sercu miasta, aby dotrzeć do Piazza del Municipio, gdzie znajduje się XIII-wieczny Castel Nuovo (Maschio Angioino). Jedź dalej do wielkiego Piazza del Plebiscito. Podziwiaj kolumnady Pałacu Królewskiego i najstarszą aktywną operę na świecie w Real Teatro di San Carlo. Następnie bezpiecznie przejedź rowerowymi ścieżkami promenady do Marinaro, gdzie znajduje się Castel dell'Ovo, najstarszy zamek w Neapolu. Dowiedz się o niektórych legendach związanych z zamkiem, takich jak mit o syrenie królowej Partenopie. Przyjrzyj się bliżej starej osadzie Monte Echia, uważanej za pierwszy obszar Neapolis zasiedlony przez Greków. Podróżuj wzdłuż wspaniałego wybrzeża Zatoki Neapolitańskiej z imponującymi widokami na Wezuwiusz oraz wyspy Capri, Ischia i Procida na prawie każdym zakręcie drogi.

Neapol: Piesza wycieczka po Neapolu z lokalnym przewodnikiem

4. Neapol: Piesza wycieczka po Neapolu z lokalnym przewodnikiem

Spędź kilka godzin, poznając Neapol ze swojego przewodnika. Odwiedź słynne miejsca, takie jak Piazzo Plebiscito i teatr San Carlo, i poznaj tradycje miasta od miejscowych. Rozpocznij swoją wycieczkę od Piazzo Municipio, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem i poznasz plan wycieczki. Spaceruj ulicami Neapolu, podziwiając kolorowe budynki i imponującą architekturę. Zatrzymaj się na słynnych placach miasta, w teatrze San Carlo, na ulicy Toledo i nie tylko. Przejdź się do Dzielnicy Hiszpańskiej i podróżuj wąską główną ulicą Spaccanapoli. W historycznym centrum Twój przewodnik opowie Ci wszystko o jedzeniu i napojach w okolicy. Dowiedz się o ulicznych potrawach, takich jak pizza kieszonkowa lub kawa espresso, oraz o wyjątkowym sposobie, w jaki piją ją miejscowi. Podczas wycieczki możesz poprosić swojego przewodnika o wskazówki i rekomendacje dotyczące miejsc wartych odwiedzenia lub restauracji, w których można zjeść, aby jak najlepiej wykorzystać czas w Neapolu.

Zajęcia z robienia pizzy w Neapolu w małej grupie z napojami w cenie

5. Zajęcia z robienia pizzy w Neapolu w małej grupie z napojami w cenie

Witamy w naszej jedynej w swoim rodzaju pizzerii w sercu Neapolu! Dołącz do nas w tradycyjnej, rodzinnej pizzerii w historycznym centrum Neapolu. Nasze przytulne i autentyczne otoczenie jest idealnym miejscem, aby nauczyć się sztuki robienia pizzy od lokalnych Pizzaiolo (producentów pizzy), którzy doskonalą swoje rzemiosło od pokoleń. Zapomnij o gorących dniach w Neapolu; restauracja posiada klimatyzację! Rozpoczniesz doświadczenie od spotkania z naszym personelem i poznania grupy 15 minut przed godziną rozpoczęcia. Po 1-minutowym spacerze wejdziesz do jednej z najbardziej typowych pizzerii w Neapolu, zaczniesz brudzić sobie ręce i nauczysz się, jak zrobić idealne ciasto przy użyciu tylko najlepszych, lokalnie pozyskiwanych składników. Nasz personel nauczy Cię tradycyjnych technik rozciągania i kształtowania ciasta oraz tworzenia kultowego "cornicione" (podniesionego brzegu), który charakteryzuje autentyczną pizzę neapolitańską. Następnie dowiesz się o różnych dodatkach i sosach tradycyjnie stosowanych w pizzy neapolitańskiej oraz o tym, jak prawidłowo zrównoważyć smaki. Będziesz miał okazję stworzyć swoją spersonalizowaną pizzę przy użyciu różnych dodatków, a nasz Pizzaiolo będzie pod ręką, aby zaoferować wskazówki i porady. Gdy pizza będzie gotowa, zostanie upieczona w piecu, a dzięki specjalnym narzędziom i doświadczonym dłoniom doświadczysz autentycznego neapolitańskiego sposobu. Po perfekcyjnym upieczeniu pizzy będziesz cieszyć się nią z wybranym napojem (w tym kieliszkiem wina lub piwem) i delektować się pysznym smakiem autentycznej neapolitańskiej pizzy. Nasze doświadczenie odbywa się w przyjaznym i zabawnym otoczeniu, w którym poczujesz się częścią rodziny. Nasi pracownicy z pasją dzielą się swoimi umiejętnościami i miłością do robienia pizzy, a Ty wyjdziesz z nowym uznaniem dla tej neapolitańskiej sztuki. Zarezerwuj swoje doświadczenie już dziś i dołącz do nas na zabawną i pyszną podróż przez świat neapolitańskiej pizzy!

Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

6. Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

Poznaj piękno Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach i Parku Narodowym Wezuwiusza. Poznaj historię Neapolu podczas szczegółowej wycieczki po mieście. Rozbudź swoją ciekawość i odkryj, jak naprawdę żyli Rzymianie na stanowisku archeologicznym w Pompejach, zanim udasz się na spacer wokół jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem przed hotelem i wsiądź do minibusa na dwie godziny zwiedzania Neapolu. Zatrzymaj się w katedrze w Neapolu, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i bazylikę Santa Restituta. Odkryj Piazza del Municipio, plac ratuszowy Neapolu i zobacz średniowieczny Castel Nuovo, zanim przejedziesz ulicami mieszkalnymi Posillipo. Zatrzymaj się przy słynnej Chiesa di Sant'Antonio a Posillipo, aby podziwiać najlepsze widoki na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta na Piazza del Plebiscito, aby zobaczyć front Pałacu Królewskiego w Neapolu i piękny kościół San Francesco di Paola. Przejdź obok historycznej galerii handlowej Galleria Umberto I i słynnej opery Teatro di San Carlo. Jedź do Pompejów, aby poznać fascynujące miejsca, takie jak Forum, łaźnie termalne i Dom Wettiuszów. Odkryj Lupanar, spalony przez popiół wulkaniczny i kamienie podczas erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Zrób sobie przerwę na relaks podczas lunchu, w tym pizzy i drinka. Kontynuuj do Torre del Greco, mijając Park Narodowy Wezuwiusza. Wejdź na szczyt jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie kontynentalnej. Spaceruj po kraterze na wysokości prawie 1200 metrów, aby zobaczyć panoramę uroczej zatoki Neapolitańskiej. Wróć do Neapolu, gdzie Twój przewodnik zawiezie Cię do hotelu.

Naples: City and Street Food Market

7. Naples: City and Street Food Market

Ta piesza wycieczka rozpoczyna się codziennie od Neapolu na Piazza Municipio przy Fontannie Neptuna. Skorzystaj z okazji, aby odwiedzić Neapol z lokalnym przewodnikiem, który jest nie tylko przewodnikiem, ale także prawdziwym wyznawcą neapolitańskich tradycji! Ze swoim przewodnikiem odkryjesz prawdziwe serce Neapolu, pełne artystycznych wpływów pozostawionych przez różne dominacje miasta po epoce greckiej i rzymskiej. Odwiedź Piazza Plebiscito ze wspaniałym Pałacem Królewskim, przejdź się brzegiem morza, aby podziwiać widok na zatokę i Wezuwiusz, pospaceruj po targu spożywczym Pignasecca i skosztuj różnych typowych potraw oraz przejdź się wąskimi uliczkami historycznego centrum i słynnego „Spaccanapoli”. W historycznym centrum skorzystaj z okazji, aby wejść do sklepu rzemieślniczego, aby poznać tradycję ręcznie robionych rzeźb Narodzenia Pańskiego (zwanych „Presepe”), tradycję głęboko zakorzenioną w Neapolu w okresie Bożego Narodzenia, która sięga 1000 lat temu. Przejdź się wzdłuż głównej nawy katedry w Neapolu, znanej również jako „Duomo”, i zafascynuj się historią św. Gennaro i upłynnieniem jego krwi.

Neapol: Panoramiczna wycieczka na rowerze elektrycznym

8. Neapol: Panoramiczna wycieczka na rowerze elektrycznym

Zacznij od starożytnej ulicy Spaccanapoli znajdującej się w sercu historycznego Neapolu, aby dotrzeć do Piazza del Municipio, gdzie znajduje się zamek Maschio Angioino, a następnie udaj się na Piazza Plebiscito z pałacem królewskim i teatrem San Carlo. Udaj się na promenadę wzdłuż ścieżki rowerowej, gdzie zatrzymasz się w starożytnej wiosce Marinaro, w której znajduje się Castel dell'Ovo, najstarszy zamek Neapolu i źródło starożytnych legend, takich jak syrena Parthenope. Przed zamkiem zobaczysz Monte Echia, uważane przez Greków za pierwszy obszar osadniczy Neapolis. Twoja wycieczka będzie następnie kontynuowana przez wspaniałe wybrzeże we wspaniałej zatoce charakteryzującej się Wezuwiuszem, Półwyspem Sorrento oraz wyspami Capri, Ischia i Procida. Następnym przystankiem będzie park przyrody Virgilian, skąd można łatwo wspiąć się na wzgórze Posillipo. Stąd wyruszysz, aby przejść przez dawny obszar przemysłowy Bagnoli i odwiedzić molo północne (spacer 1000 metrów nad morzem i dzieło architektury przemysłowej, które było starym pontonem ILVA). Na koniec wróć do centrum przez zachodnią część miasta.

Neapol: Wycieczka z przewodnikiem City Highlights Self-Guided Audio Walking Tour

9. Neapol: Wycieczka z przewodnikiem City Highlights Self-Guided Audio Walking Tour

„Widzisz Neapol”, powiedział niemiecki poeta Wolfgang Goethe, „a potem umierasz”. Ale to nie powinno brzmieć złowieszczo. Goethe parafrazował miejscowe powiedzenie, które sugeruje, że możesz nauczyć się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dobrze żyć, odwiedzając to najbardziej włoskie miasto, z jego dumnymi tradycjami, pysznym jedzeniem i nadmorskim pięknem pod ponadczasowym okiem Wezuwiusza. A co z historią? Było ich tu wiele, od starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu i Bizancjum po Gotów, piratów Saracenów, Andegawenów, Aragończyków, Burbonów i napoleońskich generałów. Spędziłem trochę czasu, studiując te odcinki do mojego podcastu, Historia Włoch, i przeprowadzę Cię przez nie dzisiaj, gdy będziemy spacerować. Wycieczka rozpoczyna się na jednym z największych placów we Włoszech w pobliżu imponującego Castel Nuovo. Stamtąd przejdziemy przez dzielnicę teatralną i główną ulicę handlową, gdzie można skosztować neapolitańskich przysmaków. To zabierze nas do wielkiego Piazza del Plebiscito, gdzie znajdziesz imponujący Pałac Królewski w Neapolu i katedrę w Neapolu. Zwiedzanie zakończymy spacerem brzegiem morza, skąd rozpościera się widok na miasto rozciągające się w stronę Wezuwiusza. Wycieczka kończy się w starożytnym i dziwnie nazwanym „zamku z jaj”, Castel dell'Ovo. Dołącz do mnie w tym spacerze do najważniejszych zabytków starego Neapolu. Po drodze odkryjesz, dlaczego „That's Amore”, zakochując się w mieście, jak wielu innych przed tobą.

Niesamowita wycieczka Vespą po Neapolu z audioprzewodnikiem - z kierowcą

10. Niesamowita wycieczka Vespą po Neapolu z audioprzewodnikiem - z kierowcą

Zostań neapolitańczykiem na jeden dzień! Witaj w najbardziej tętniącym życiem mieście Włoch! Podczas zwiedzania ulic centrum miasta odkryjesz imponujące średniowieczne zamki i wspaniałe place tętniące życiem. Następnie udasz się nadmorską drogą z dala od miejskiego ruchu, wspinając się na wspaniałe wzgórze Posillipo, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, które rozsławiły Neapol na całym świecie. Poznasz niekończącą się historię, legendy i folklor tego wyjątkowego miasta dzięki naszemu poręcznemu wielojęzycznemu audioprzewodnikowi. Czeka Cię najlepszy dzień Twoich wakacji! Każdy klient jest pasażerem na pokładzie Vespy prowadzonej przez kierowcę z naszego zespołu. Idealny dla osób bez doświadczenia w prowadzeniu skutera, które chciałyby doświadczyć przyjemności z wycieczki na ponadczasowej Vespie. Wycieczka odbędzie się na autentycznej klasycznej Vespie w typowo włoskiej atmosferze. WAŻNE: W momencie rezerwacji podaj, czy wolisz poranny, popołudniowy czy wieczorny wyjazd. ---- Podstawowe szkolenie z obsługi audioprzewodnika Wprowadzenie z innymi członkami wycieczki, jeśli dotyczy Załóż kaski, aby rozpocząć wycieczkę po Neapolu, wybierając wcześniej ustaloną trasę. Podczas zaplanowanych postojów będziesz mógł słuchać audioprzewodnika, podziwiać widoki i robić zdjęcia do udostępnienia w mediach społecznościowych. Powrót do miejsca zbiórki po około 3 godzinach i 30 minutach. ----- UBRANIE Wybierz wygodne ubranie i unikaj noszenia nieporęcznych toreb lub wysokich obcasów, nawet jeśli jesteś tylko pasażerem. Nie noś butów z ozdobami lub dekoracjami, ponieważ mogą one porysować Vespę. Zalecamy noszenie okularów przeciwsłonecznych i aparatu fotograficznego. -----

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::

Piazza Municipio, Naples: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza Municipio, Naples? Kliknij tutaj.

Piazza Municipio, Naples: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1222 recenzji)

Bardzo dobrze zorganizowany odbiór i transport, wycieczka z przewodnikiem bardzo dobrze wyjaśniona przez naszego przewodnika Stefano, który jest bardzo miłą osobą z humorem! Pragnę tylko zauważyć, że czas wizyty w Pompejach jest trochę krótki; oczywiście nie zwiedziliśmy wszystkiego w 2 godziny, to zdecydowanie za krótko, ale przewodnik jest niezbędny, aby poznać historię tego miasta. Popołudniowa wizyta na Wezuwiuszu była również wspaniała, podwieziono nas autobusem i mieliśmy 1 godzinę 15 na podróż w górę i w dół, co również jest trochę krótkie, 30 minut więcej wydawało mi się konieczne, aby cieszyć się trochę więcej i odbyć całą wycieczkę krateru. Ale ogólnie polecam z zamkniętymi oczami na pełną wizytę!

Dwie bardzo fajne wycieczki, pomiędzy którymi odwiedziliśmy tunel Bourbon i zjedliśmy lunch. Od tego momentu pojechaliśmy linią A, aby wrócić do mieszkania. Obie wycieczki są gorąco polecamy!

Szkoda, że stoisz w korkach! Wybrzeże jest niedostępne.. Nie jest przyjemnie. Ale kiedy dociera się na szczyty, ruch jest spokojniejszy, a krajobrazy wspaniałe.

Jechaliśmy czerwoną linią przez 45 minut, na pokładzie bardzo sympatyczni przewodnicy, był też plan miasta. Przystanki są łatwe do znalezienia.

Bardzo wygodna usługa pozwalająca dotrzeć do różnych części miasta i uzyskać ogólne pojęcie o Neapolu