Piazza Mercanti – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

1. Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej pieszej wycieczki, która obejmuje bilet wstępu bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci „Ostatnia wieczerza”. Spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem do najsłynniejszego renesansowego muralu na świecie. Oglądanie jest ściśle ograniczone i pozwala na zapoznanie się z danymi Da Vinci w ciągu 15 minut. Następnie przejdź się do Zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu, twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Idź wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego rynku miasta. Przejdź do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 r. na Piazza della Scala. Wejdź do Galerii Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

2. Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

Podziwiaj „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci podczas wycieczki z przewodnikiem po Santa Maria delle Grazie. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście i podziwiaj atrakcje, w tym Duomo, La Scala i Zamek Sforzów. Twoja wycieczka po Mediolanie rozpoczyna się w kościele Santa Maria delle Grazie*, gdzie zobaczysz Ostatnią Wieczerzę Leonarda. Wstęp na to ważne dzieło sztuki jest ściśle ograniczony do osób, które mają wcześniej zarezerwowane bilety. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię do średniowiecznego Zamku Sforzów. Ta imponująca twierdza przez wieki była rezydencją książąt mediolańskich. Dziś mieści muzea i ważne kolekcje sztuki. Udaj się na uroczy Piazza dei Mercanti, nieoczekiwany plac ukryty z dala od zatłoczonych ulic. Doświadcz renesansowej iluzji przestrzeni stworzonej przez Bramante w sercu średniowiecznego miasta. Kontynuuj podróż do Piazza della Scala, gdzie znajdziesz La Scala, jedną z najsłynniejszych oper na świecie. Występowali tu jedni z największych muzyków i śpiewaków, jakich znał świat. Wejdziesz do majestatycznej Galerii Vittorio Emanuele II, niesamowitego XIX-wiecznego pasażu handlowego ze szklanym sklepieniem. Galeria znana jest jako Salotto di Milano (salon Mediolanu) ze względu na swoje znaczenie jako miejsce spotkań mieszkańców Mediolanu. Na koniec odwiedź słynną katedrę Duomo, położoną w sercu Mediolanu. Ta imponująca katedra jest często uważana za jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie.

Mediolan: zwiedzanie segwayem

3. Mediolan: zwiedzanie segwayem

Odkryj Mediolan w ramach tej wycieczki z przewodnikiem na segwayu. Pojedź za pilotem wycieczki przez ulice miasta, słuchając komentarza o mijanych miejscach, kościołach i pomnikach.  Wycieczka rozpoczyna się od wprowadzenia, dzięki któremu poczujesz się pewniej podczas jazdy. Po zapoznaniu się z obsługą segwaya wyrusz na przejażdżkę po zabytkowym centrum Mediolanu. Zobacz wszystkie główne zabytki i posłuchaj ciekawego komentarza przewodnika. Przejedź przez park Sempione do zamku Sforzów, w którym kiedyś mieszkały rodziny rządzące Mediolanem. Udaj się dalej do wspaniałego placu Katedralnego, gdzie zobaczysz galerię poświęconą Wiktorowi Emanuelowi II, która dziś pełni funkcję luksusowego centrum handlowego i mieści wiele sklepów najbardziej znanych marek świata, takich jak Prada czy Armani. Następnie udaj się do wspaniałej mediolańskiej katedry, po czym przejedź przez elegancki deptak Via Dante, a następnie pojedź na Piazza dei Mercanti – centrum średniowiecznego Mediolanu.

Milan Outdoor Escape Game: Da Vinci Devil's Enigma

4. Milan Outdoor Escape Game: Da Vinci Devil's Enigma

Odkryj fascynującą historię i atrakcje Mediolanu, rozwiązując zagadki w mieście. Pomożesz Leonardo da Vinci ukończyć jego słynny mural Ostatnia wieczerza, rozwiązując zagadki w centrum Mediolanu, odwiedzając miejsca, w których mieszkał lub pracował. Nie potrzebujesz przewodnika, wystarczy pobrać aplikację, udać się do punktu startowego i być gotowym do rozpoczęcia przygody. Każda wskazówka poprowadzi Cię z jednego miejsca do drugiego, podając dokładne wskazówki, więc nie potrzebujesz mapy, GPS ani przewodnika. Kiedy go rozwiążesz i odgadniesz odpowiedź, sekretna historia tego miejsca zostanie odblokowana. Po zarezerwowaniu zadania otrzymasz e-mailem kod dostępu do wykorzystania w aplikacji. Wycieczka zajmie Ci około 1,5 godziny, ale nie ma limitu czasu, więc idź we własnym tempie. Możesz grać jako grupa i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru. Lub możesz podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi grupami. Każda osoba może również grać samodzielnie, odłączyć się od grupy i spotkać się z grupą na końcu.

Mediolan: wycieczka piesza po najważniejszych atrakcjach miasta z ostatnią wieczerzą

5. Mediolan: wycieczka piesza po najważniejszych atrakcjach miasta z ostatnią wieczerzą

Wyrusz na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Mediolanie i poznaj najważniejsze atrakcje miasta, w tym Piazza della Scala i szybki dostęp do Ostatniej Wieczerzy Da Vinci w Santa Maria delle Grazie. Rozpocznij swoją przygodę z Mediolanem na Piazzale Cadorna i wybierz się na spacer z przewodnikiem do Duomo. Omiń kolejkę do gotyckiej katedry. Udaj się do miejskiej dzielnicy mody i odkryj modną Galerię Vittorio Emanuele, XIX-wieczny skarb architektury. Zatrzymaj się na Piazza della Scala, gdzie znajduje się słynna na całym świecie opera. Zrób sobie przerwę i zjedz lunch w zabytkowym centrum miasta. Odwiedź wpisany na listę UNESCO kościół Santa Maria delle Grazie. Omiń kolejki, aby zobaczyć Ostatnią wieczerzę da Vinci. Przed wizytą w Castello Sforzesco udaj się do XVI-wiecznego kościoła San Maurizio al Monastero Maggiore, znanego jako Kaplica Sykstyńska w Mediolanie. Zakończ wycieczkę w muzeum, w którym znajduje się niedokończona rzeźba Michała Anioła, Pietà Rondanini.

Mediolan: Prywatna wycieczka - Duomo, Zamek Sforzów i degustacja lodów

6. Mediolan: Prywatna wycieczka - Duomo, Zamek Sforzów i degustacja lodów

Ta prywatna 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem przedstawi najważniejsze zabytki Mediolanu i wyjaśni, dlaczego ich wartości historyczne i kulturowe są tak ważne dla Mediolanu i Włoch. Aby podzielić się prawdziwą wartością włoskiej kultury, przeżyjesz także degustację jednego z najlepszych lodziarni w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się na Piazza Duomo, gdzie można podziwiać wyjątkową i piękną gotycką architekturę największego kościoła we Włoszech, którego ukończenie zajęło 6 wieków. Dzięki wcześniej zarezerwowanym i gwarantowanym biletom bez kolejki od razu wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, aby podziwiać panoramę Mediolanu w zakresie 360 stopni. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny pod Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach 30. XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak przekonasz się podczas wycieczki, później nie było ono przestrzegane...), zgodnie z którym żaden budynek nie mógł być wyższy niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów i nie wszystkie są świętymi lub aniołami. Na przykład można podziwiać pomnik boksera Primo Carnera (mistrza świata w boksie wagi ciężkiej w latach 30. – był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), posąg gołębia, jeden z rakietą tenisową i Statuę Wolności (mit głosi, że zainspirowała nowojorską!). Po Duomo Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galeria została zbudowana z inicjatywy króla w celu reprezentowania modernizacji Mediolanu i połączenia La Scali i Piazza Duomo, najważniejszych zabytków tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z wysokiej klasy modą i słynnych restauracji, a wszystko to wewnątrz ogromnego zdobionego szklanego dachu Galerii. Po Galleria Vittorio Emanuele II Twój kompetentny przewodnik zaprowadzi Cię na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka zakończy się spacerem po majestatycznym Piazza Cordusio i Via Dante, aby odwiedzić słynny Zamek Sforzów. Będąc jedną z najpiękniejszych, ufortyfikowanych budowli we Włoszech i jedną z największych w Europie, Zamek Sforzów łączy się z Parkiem Sempione, zapewniając zapierający dech w piersiach widok na słynny Łuk Pokoju (Arco della Pace).

Najlepsze w Mediolanie: wycieczka audio z przewodnikiem

7. Najlepsze w Mediolanie: wycieczka audio z przewodnikiem

Jeśli chcesz odkryć tajemnice Mediolanu i zagłębić się w historie i ciekawostki miasta, ta piesza wycieczka jest dla Ciebie! Zwiedzimy wszystkie główne atrakcje, zaczynając od centrum Mediolanu na Piazza della Scala, następnie kierując się w stronę Duomo, przed zwiedzaniem majestatycznego zamku Sforzów i kończąc w modnej dzielnicy Brera. Po drodze poznasz symbole ważne dla mieszkańców, przemiany charakterystyczne dla miasta na przestrzeni wieków oraz najciekawsze dzielnice do odwiedzenia dzisiaj. Usłyszysz także o: • La Scala, charakterystyczny teatr miasta • Centralny punkt wszystkiego, co eleganckie w naszym modnym mieście, Galleria Vittorio Emanuele • Duomo, które jest prawdziwym symbolem Mediolanu ze swoją hipnotyzującą architekturą • Historia zamku Sforzów, starej fortecy i postaci, które ją ukształtowały • Park Sempione, zielone serce Mediolanu • Bardzo ważna tradycja aperitivo i to, co miejscowi lubią pić • Wszystko, co artystyczne i szykowne w dzielnicy Brera Pozwól, że pokażę Ci Mediolan, którego nie znajdziesz w książkach turystycznych.

Mediolan: Prywatna wycieczka segwayem po historii

8. Mediolan: Prywatna wycieczka segwayem po historii

Wskocz na swojego Segwaya i jedź bez wysiłku do najsłynniejszych atrakcji w historycznym centrum Mediolanu. Podczas tej 3,5-godzinnej wycieczki zaczniesz od Zamku Sforzów, gdzie Twój przewodnik przedstawi ciekawy komentarz historyczny. Wycieczka zabierze Cię do Arco della Pace (Łuk Pokoju) i Piazza della Scala, gdzie znajduje się słynny na całym świecie Teatro alla Scala (Scala Opera House) i Palazzo Marino. Następnie zobaczysz Galleria Vittorio Emanuele II, a następnie Piazza del Duomo, gdzie będziesz mógł podziwiać piękno ogromnej mediolańskiej katedry i poznać inne zabytki znajdujące się na placu. Jeśli chcesz, przewodnik zrobi Ci zdjęcie przed kultową katedrą. Następnie udaj się na Piazza Mercanti, a następnie przejedź chińskim pasażem przez Paolo Sarpi do Porta Garibaldi (Brama Garibaldiego) i Corso Como. Następnie zobacz nową panoramę Mediolanu i poznaj historię nowych drapaczy chmur Porta Nuova. Wycieczka zakończy się w dzielnicy Brera wizytą na dziedzińcu Accademia di Belle Arti di Brera (Akademii Sztuk Pięknych Brera). Poznaj historię Palazzo Brera (Pałacu Brera) i dzielnicy artystów.

Mediolan: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

9. Mediolan: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Dołącz do tej ekskluzywnej wycieczki, aby odkryć najlepsze rzeczy do zrobienia w Mediolanie. Podążaj za 5-gwiazdkowym prywatnym przewodnikiem po ulicach historycznego Starego Miasta i zobacz jego najważniejsze zabytki. Posłuchaj prawdziwej historii miasta, w którym Leonardo da Vinci stworzył jedne ze swoich najlepszych arcydzieł sztuki i architektury. Wybierz opcję 2-godzinną, aby zobaczyć najlepsze wybrane atrakcje mediolańskiego Starego Miasta. Twoja piesza wycieczka rozpocznie się od zwiedzania Piazza Mercanti, „Placu Kupieckiego”, który był sercem miasta w średniowieczu. Zanurz się w opowieściach o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Mediolanu, idąc do Chiesa di Santa Maria presso San Satiro i podziwiaj renesansową sztukę i złocone wnętrza tego XV-wiecznego kościoła. Kolejnym interesującym miejscem będzie Piazza del Duomo z charakterystycznymi zabytkami, w tym wspaniałą katedrą w Mediolanie (Duomo), Pałacem Królewskim i eleganckim pasażem handlowym Galleria Vittorio Emanuele II. Dowiedz się o wkładzie Leonarda da Vinci w miasto i zobacz jego pomnik przed najsłynniejszą operą na świecie, Teatro alla Scala. Będziesz także spacerować ulicą Via Brera, która słynie z historycznych pałaców i słynnych galerii sztuki. Niesamowite widoki czekają na Ciebie na każdym kroku! Wybierz opcję 3-godzinną, aby zobaczyć więcej mediolańskiego Starego Miasta i zwiedzić wewnętrzne dziedzińce Zamku Sforzów (Castello Sforzesco). Ta XV-wieczna twierdza jest jednym z najwspanialszych przykładów włoskiej architektury renesansowej, z kultową wieżą Filarete i innymi interesującymi detalami. Twój przewodnik eksperta opowie Ci historię rodziny Visconti, która zbudowała zamek, aby chronić miasto przed wrogami, a także historię, kiedy da Vinci miał warsztat w jednym z zamkowych pomieszczeń. Wybierz opcję 4-godzinną, aby dodać do swojego planu podróży bilety wstępu bez kolejki do muzeów Zamku Sforzów. Podczas tej rozszerzonej wycieczki wyprzedzisz kolejkę i wejdziesz do wnętrza zamku na wycieczkę z przewodnikiem po wystawach muzealnych. Najważniejsze atrakcje Zamku Sforzów to ostatnie niedokończone dzieło Michała Anioła Buonarrotiego, Madonna Trivulzio Andrei Mantegny, pokój namalowany przez Leonarda da Vinci oraz wiele arcydzieł Canaletta, Tycjana i Tintoretta. Wybierz opcję 6-godzinną, aby odwiedzić najczęściej odwiedzaną atrakcję Mediolanu, majestatyczną mediolańską katedrę i dachy. Dzięki biletom bez kolejki możesz wejść do kościoła osobnym wejściem bez czekania w długich kolejkach do kasy biletowej i wjechać windą na taras na dachu. Poczuj inspirującą atmosferę jednej z największych gotyckich katedr na świecie i podziwiaj zapierający dech w piersiach widok ze szczytu dachów.

Mediolan: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

10. Mediolan: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę w Castello Sforzesco! Odwiedź cudowną Santa Maria delle Grazie. Sfotografuj historyczne Castello Cova i podziwiaj bajkową Bazylikę Sant’Ambrogio. Temple Of Victory oczaruje Cię swoim ważnym znaczeniem! Ciesz się architekturą w Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore! Piazza Mercanti, zachwyci Cię, był centrum życia miasta w średniowieczu, jest wart czasu i miejsca w Twojej mobilnej pamięci. Twoim następnym krokiem będzie często fotografowana Duomo di Milano, nic nie rób, zostaw telefon i ciesz się! Galleria Vittorio Emanuele II, najsłynniejsze centrum handlowe na świecie, czeka, aż poznasz jego legendy. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Piazza della Scala, ale Ty będziesz w centrum wszystkiego! Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piazza Mercanti

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Piazza Mercanti: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Piazza Mercanti: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza Mercanti? Kliknij tutaj.

Piazza Mercanti: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 3799 opinii

Oceniam to doświadczenie na 5 gwiazdek. Ja i moi przyjaciele zaznaczamy tę trasę jako jedną z głównych atrakcji naszej podróży do Mediolanu. Przewodnik był bardzo przyjazny i mówił w spokojny i łatwy do zrozumienia sposób. Bardzo dobrze poinformowany o mieście i jego historii. Jedyne, co czułem, to to, że pora lunchu była trochę pospieszna, poza tym mogę tylko polecić, ponieważ jest to świetny pakiet na zwiedzanie głównych atrakcji miasta i zagwarantowanie miejsca na Ostatnią Wieczerzę.

Zapisałem się na tę trasę głównie po bilet na Ostatnią Wieczerzę z zamiarem późniejszej rezygnacji. Skończyło się na tym, że zostałem w pobliżu znacznie dłużej niż planowałem, ponieważ przewodnik był tak pouczający. Niestety musiałem wyjść wcześniej, aby umówić się na kolejne spotkanie, ale żałuję, że nie musiałem, a z perspektywy czasu po prostu planowałem zostać na resztę trasy. Świetne doświadczenie!

Nasza przewodnik Georgette była bardzo miła i szczegółowa, aby wyszkolić nas do korzystania z segwayów (był to pierwszy raz dla nas 3). Chcielibyśmy, aby przewodnik poznał więcej szczegółów historycznych, stylów architektonicznych i anegdot odwiedzanych miejsc. Trasa jest bardzo ciekawa, a pojazdy (segway) są w dobrym stanie.

Mimo że się spóźniliśmy, czekali na nas, a przewodnik był bardzo miły. Gorąco polecam zrobić to najpierw, jeśli zostaniesz w Mediolanie na kilka dni. To świetny sposób, aby zobaczyć, co wymaga tylko pierwszego i ostatniego spojrzenia, a także zanotować, do czego musisz wrócić.