Dodaj daty

Piazza Della Scala
Bilety wstępu

Bilety wstępu

Brak wyników dla „Piazza Della Scala”

Mediolan: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 700
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Piazza Della Scala Bilety wstępu

Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

1. Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej pieszej wycieczki, która obejmuje bilet bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci "Ostatnia Wieczerza". Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem na najsłynniejszy renesansowy mural na świecie. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona i możesz poświęcić do 15 minut na zapoznanie się ze szczegółami dzieła Da Vinci. Następnie przejdź się do zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Spaceruj wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego targu w mieście. Kontynuuj do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 roku na Piazza della Scala. Wejdź do Galleria Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po teatrze La Scala i muzeum

2. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po teatrze La Scala i muzeum

Odkryj teatr La Scala w sercu Mediolanu podczas wycieczki z przewodnikiem i poznaj jego długą historię oraz słynnych muzyków i śpiewaków operowych, którzy gościli na jego scenie. Odwiedź Muzeum La Scala i odkryj kolekcję kostiumów, scenografii i instrumentów muzycznych ze znanych przedstawień. Udaj się do teatru La Scala zlokalizowanego w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od katedry i Galerii Vittorio Emanuele. Poznaj swojego przewodnika, który będzie Ci towarzyszył w podróży przez historię muzyki i teatru w jednym z najważniejszych kulturowo miejsc we Włoszech. Podziwiaj wspaniałe wnętrza tej eleganckiej opery, która stoi od pokoleń. Poznaj muzyczne legendy, które występowały na jego historycznej scenie, w tym Giuseppe Verdiego, Gioachino Rossiniego, Luciano Pavarottiego i Marię Callas. Następnie odwiedź Muzeum Teatru La Scala i odkryj scenografię, instrumenty muzyczne i kostiumy używane w największych przedstawieniach teatru. Zobacz kolekcję prywatnych artefaktów, które świadczą o bogatej historii i wpływie kulturowym teatru.

Mediolan: Zwiedzanie teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

3. Mediolan: Zwiedzanie teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

Jeśli nie możesz się doczekać wizyty w mediolańskiej świątyni muzyki, nie szukaj dalej: ta wycieczka z przewodnikiem jest dla Ciebie! Poprowadzi Cię przez 240-letnią historię Teatro alla Scala. Wycieczka jest w całości poświęcona wizycie światowej sławy Teatro alla Scala. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po muzealnych galeriach, zdradzi tajemnice i szczegóły dotyczące jego najwybitniejszych przedstawień i ekstrawaganckich bohaterów. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję strojów i instrumentów muzycznych, a także galerię portretów i popiersi przedstawiających wielkich muzyków z historii. Przewodnik opowie również o ciekawostkach z życia artystów, którzy występowali na tej ważnej scenie, takich jak Verdi, Toscanini, Maria Callas, Luciano Pavarotti czy Carla Fracci. Wreszcie, będziesz mógł zajrzeć do środka teatru! Zwiedzając teatr i muzeum, odkryjesz kulisy produkcji operowych, w których od ponad 200 lat występują jedni z najlepszych śpiewaków na świecie.

Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

4. Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

Podziwiaj „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci podczas wycieczki z przewodnikiem po Santa Maria delle Grazie. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście i podziwiaj atrakcje, w tym Duomo, La Scala i Zamek Sforzów. Twoja wycieczka po Mediolanie rozpoczyna się w kościele Santa Maria delle Grazie*, gdzie zobaczysz Ostatnią Wieczerzę Leonarda. Wstęp na to ważne dzieło sztuki jest ściśle ograniczony do osób, które mają wcześniej zarezerwowane bilety. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię do średniowiecznego Zamku Sforzów. Ta imponująca twierdza przez wieki była rezydencją książąt mediolańskich. Dziś mieści muzea i ważne kolekcje sztuki. Udaj się na uroczy Piazza dei Mercanti, nieoczekiwany plac ukryty z dala od zatłoczonych ulic. Doświadcz renesansowej iluzji przestrzeni stworzonej przez Bramante w sercu średniowiecznego miasta. Kontynuuj podróż do Piazza della Scala, gdzie znajdziesz La Scala, jedną z najsłynniejszych oper na świecie. Występowali tu jedni z największych muzyków i śpiewaków, jakich znał świat. Wejdziesz do majestatycznej Galerii Vittorio Emanuele II, niesamowitego XIX-wiecznego pasażu handlowego ze szklanym sklepieniem. Galeria znana jest jako Salotto di Milano (salon Mediolanu) ze względu na swoje znaczenie jako miejsce spotkań mieszkańców Mediolanu. Na koniec odwiedź słynną katedrę Duomo, położoną w sercu Mediolanu. Ta imponująca katedra jest często uważana za jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie.

Mediolan:Wycieczka piesza i „Ostatnia wieczerza” bez kolejki

5. Mediolan:Wycieczka piesza i „Ostatnia wieczerza” bez kolejki

Odkryj główne zabytki Mediolanu podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki i poznaj historię najważniejszego miasta w północnych Włoszech od licencjonowanego lokalnego przewodnika. Odwiedź zabytkowy kościół Santa Maria delle Grazie, aby ominąć długie kolejki do cudownego malowidła da Vinci przedstawiającego Ostatnią Wieczerzę. Kontynuuj do XV-wiecznego zamku Sforzów w historycznym politycznym centrum miasta. Podziwiaj niesamowity widok z Piazza della Scala, naprzeciwko słynnego teatru La Scala, w którym występowali Toscanini, Puccini, Verdi i Maria Callas. Spójrz na pomnik Da Vinci i piękny Palazzo Marino. Następnie przejdź przez XIX-wieczny pasaż handlowy Galleria Vittorio Emmanuele II, aby dotrzeć do Piazza Duomo. Zwiedź trzeci co do wielkości kościół chrześcijański na świecie z zewnątrz, aby podziwiać marmurowe elementy, tysiące posągów i wysokie iglice katedry w Mediolanie.

Mediolan: 2-godzinna wycieczka piesza nocą

6. Mediolan: 2-godzinna wycieczka piesza nocą

Chłoń magiczną atmosferę, jaka panuje w godzinach wieczornych w Mediolanie. Odkryj to miasto z zupełnie innej perspektywy. Weź udział w 2-godzinnej wycieczce pieszej z przewodnikiem w wybranym przez Ciebie języku. Wysłuchaj opowieści o historii Mediolanu, arystokratycznych rodach i zjawach przechadzających się po mieście po zmroku. Podążaj za przewodnikiem od dziedzińców zamku Sforzów do gmachu opery Teatro alla Scala. Przejdź obok imponującej Galerii Wiktora Emanuela II, by dotrzeć na plac katedralny, przed wspaniałą mediolańską katedrę. Poznaj sekrety miasta, biorąc udział w ekscytującej wycieczce po nocnym Mediolanie.

Mediolan: Duomo i Ostatnia Wieczerza - prywatna wycieczka z degustacją gelato

7. Mediolan: Duomo i Ostatnia Wieczerza - prywatna wycieczka z degustacją gelato

Dołącz do prywatnej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, która przedstawi Ci najbardziej spektakularne atrakcje Mediolanu. Dowiesz się o wartościach kulturowych i historycznych, które sprawiają, że Mediolan jest jednym z najbardziej znanych i wpływowych miast na świecie. Aby podzielić się prawdziwą wartością włoskiej kultury, doświadczysz również degustacji jednego z najlepszych miejsc z lodami w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem obejmuje wizytę na Piazza Duomo, gdzie możesz podziwiać piękną i unikalną gotycką architekturę kościoła, którego ukończenie zajęło sześć wieków. Dzięki wcześniej zarezerwowanym i gwarantowanym biletom z pominięciem kolejki, natychmiast uzyskasz dostęp do tarasu na dachu Duomo windą, aby cieszyć się wyjątkowym panoramicznym 360-stopniowym widokiem na Mediolan. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach trzydziestych XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak dowiesz się podczas wycieczki, nie było ono później przestrzegane...), zgodnie z którym żadne budynki nie mogły być wyższe niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów (i nie wszystkie są świętymi lub aniołami). Możesz na przykład podziwiać posąg boksera Primo Carnery (mistrza świata wagi ciężkiej w boksie w latach 30. - był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), posąg gołębia, rakietę tenisową i wiele innych. Twój prywatny przewodnik będzie Ci również towarzyszył przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galleria została zbudowana w celu reprezentowania nowego Mediolanu i połączenia Piazza Duomo i La Scala, najważniejszych placów tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z modą z najwyższej półki i słynnych restauracji, a wszystko to pod ogromnym zdobionym szklanym dachem. Podczas wycieczki Twój kompetentny przewodnik zabierze Cię również na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka obejmuje spacer do majestatycznego Piazza Cordusio, aby kontynuować wizytę w słynnym arcydziele Leonarda Da Vinci, Ostatniej Wieczerzy i podziwiać jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Dowiedz się o jego fascynującej historii od profesjonalnego przewodnika. Obraz został zamówiony w 1495 roku i ukończony w 1497 roku na ścianie jadalni tego dawnego klasztoru dominikanów. Przedstawienie autorstwa Leonarda da Vinci przedstawia moment tuż po tym, jak Chrystus powiedział: "Jeden z was mnie zdradzi". Jest to ogromny obraz o wysokości 4,6 m i długości 8,8 m, wykonany specjalną techniką. Ostatnia Wieczerza jest bezdyskusyjnie jednym z arcydzieł malarstwa na świecie. Jego wyjątkowa wartość, która przez wieki miała ogromny wpływ na dziedzinę sztuki figuratywnej, jest nierozerwalnie związana z kompleksem architektonicznym, w którym powstał.

Milan Outdoor Escape Game: Da Vinci Devil's Enigma

8. Milan Outdoor Escape Game: Da Vinci Devil's Enigma

Odkryj fascynującą historię i atrakcje Mediolanu, rozwiązując zagadki w mieście. Pomożesz Leonardo da Vinci ukończyć jego słynny mural Ostatnia wieczerza, rozwiązując zagadki w centrum Mediolanu, odwiedzając miejsca, w których mieszkał lub pracował. Nie potrzebujesz przewodnika, wystarczy pobrać aplikację, udać się do punktu startowego i być gotowym do rozpoczęcia przygody. Każda wskazówka poprowadzi Cię z jednego miejsca do drugiego, podając dokładne wskazówki, więc nie potrzebujesz mapy, GPS ani przewodnika. Kiedy go rozwiążesz i odgadniesz odpowiedź, sekretna historia tego miejsca zostanie odblokowana. Po zarezerwowaniu zadania otrzymasz e-mailem kod dostępu do wykorzystania w aplikacji. Wycieczka zajmie Ci około 1,5 godziny, ale nie ma limitu czasu, więc idź we własnym tempie. Możesz grać jako grupa i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru. Lub możesz podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi grupami. Każda osoba może również grać samodzielnie, odłączyć się od grupy i spotkać się z grupą na końcu.

Mediolan: wycieczka piesza po najważniejszych atrakcjach miasta z ostatnią wieczerzą

9. Mediolan: wycieczka piesza po najważniejszych atrakcjach miasta z ostatnią wieczerzą

Wyrusz na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Mediolanie i poznaj najważniejsze atrakcje miasta, w tym Piazza della Scala i szybki dostęp do Ostatniej Wieczerzy Da Vinci w Santa Maria delle Grazie. Rozpocznij swoją przygodę z Mediolanem na Piazzale Cadorna i wybierz się na spacer z przewodnikiem do Duomo. Omiń kolejkę do gotyckiej katedry. Udaj się do miejskiej dzielnicy mody i odkryj modną Galerię Vittorio Emanuele, XIX-wieczny skarb architektury. Zatrzymaj się na Piazza della Scala, gdzie znajduje się słynna na całym świecie opera. Zrób sobie przerwę i zjedz lunch w zabytkowym centrum miasta. Odwiedź wpisany na listę UNESCO kościół Santa Maria delle Grazie. Omiń kolejki, aby zobaczyć Ostatnią wieczerzę da Vinci. Przed wizytą w Castello Sforzesco udaj się do XVI-wiecznego kościoła San Maurizio al Monastero Maggiore, znanego jako Kaplica Sykstyńska w Mediolanie. Zakończ wycieczkę w muzeum, w którym znajduje się niedokończona rzeźba Michała Anioła, Pietà Rondanini.

Mediolan: Prywatna wycieczka - Duomo, Zamek Sforzów i degustacja lodów

10. Mediolan: Prywatna wycieczka - Duomo, Zamek Sforzów i degustacja lodów

Ta prywatna 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem przedstawi najważniejsze zabytki Mediolanu i wyjaśni, dlaczego ich wartości historyczne i kulturowe są tak ważne dla Mediolanu i Włoch. Aby podzielić się prawdziwą wartością włoskiej kultury, przeżyjesz także degustację jednego z najlepszych lodziarni w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się na Piazza Duomo, gdzie można podziwiać wyjątkową i piękną gotycką architekturę największego kościoła we Włoszech, którego ukończenie zajęło 6 wieków. Dzięki wcześniej zarezerwowanym i gwarantowanym biletom bez kolejki od razu wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, aby podziwiać panoramę Mediolanu w zakresie 360 stopni. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny pod Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach 30. XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak przekonasz się podczas wycieczki, później nie było ono przestrzegane...), zgodnie z którym żaden budynek nie mógł być wyższy niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów i nie wszystkie są świętymi lub aniołami. Na przykład można podziwiać pomnik boksera Primo Carnera (mistrza świata w boksie wagi ciężkiej w latach 30. – był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), posąg gołębia, jeden z rakietą tenisową i Statuę Wolności (mit głosi, że zainspirowała nowojorską!). Po Duomo Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galeria została zbudowana z inicjatywy króla w celu reprezentowania modernizacji Mediolanu i połączenia La Scali i Piazza Duomo, najważniejszych zabytków tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z wysokiej klasy modą i słynnych restauracji, a wszystko to wewnątrz ogromnego zdobionego szklanego dachu Galerii. Po Galleria Vittorio Emanuele II Twój kompetentny przewodnik zaprowadzi Cię na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka zakończy się spacerem po majestatycznym Piazza Cordusio i Via Dante, aby odwiedzić słynny Zamek Sforzów. Będąc jedną z najpiękniejszych, ufortyfikowanych budowli we Włoszech i jedną z największych w Europie, Zamek Sforzów łączy się z Parkiem Sempione, zapewniając zapierający dech w piersiach widok na słynny Łuk Pokoju (Arco della Pace).

Mediolan

Mediolan

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Bilety wstępu w: Piazza Della Scala

Oprócz atrakcji typu Bilety wstępu w: Piazza Della Scala jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Mediolan?

W: Mediolan są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Piazza Della Scala: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza Della Scala? Kliknij tutaj.