Atrakcje i wycieczki
Piazza Della Scala

Piazza Della Scala – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem i wizyta na Ostatniej Wieczerzy z biletem

1. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem i wizyta na Ostatniej Wieczerzy z biletem

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej wycieczki pieszej, która obejmuje bilet wstępu bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci "Ostatnia Wieczerza" wraz z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem na najsłynniejszy renesansowy mural na świecie. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona i możesz poświęcić do 15 minut na zapoznanie się ze szczegółami dzieła Da Vinci. Następnie przejdź się do zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Spaceruj wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego targu w mieście. Kontynuuj do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 roku na Piazza della Scala. Wejdź do Galleria Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: Zwiedzanie teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

2. Mediolan: Zwiedzanie teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

Jeśli nie możesz się doczekać wizyty w mediolańskiej świątyni muzyki, nie szukaj dalej: ta wycieczka z przewodnikiem jest dla Ciebie! Poprowadzi Cię przez 240-letnią historię Teatro alla Scala. Wycieczka jest w całości poświęcona wizycie światowej sławy Teatro alla Scala. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po muzealnych galeriach, zdradzi tajemnice i szczegóły dotyczące jego najwybitniejszych przedstawień i ekstrawaganckich bohaterów. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję strojów i instrumentów muzycznych, a także galerię portretów i popiersi przedstawiających wielkich muzyków z historii. Przewodnik opowie również o ciekawostkach z życia artystów, którzy występowali na tej ważnej scenie, takich jak Verdi, Toscanini, Maria Callas, Luciano Pavarotti czy Carla Fracci. Wreszcie, będziesz mógł zajrzeć do środka teatru! Zwiedzając teatr i muzeum, odkryjesz kulisy produkcji operowych, w których od ponad 200 lat występują jedni z najlepszych śpiewaków na świecie.

Mediolan: Teatr i muzeum La Scala na wycieczce z przewodnikiem

3. Mediolan: Teatr i muzeum La Scala na wycieczce z przewodnikiem

Odkryj teatr La Scala w sercu Mediolanu podczas wycieczki z przewodnikiem i poznaj jego długą historię oraz słynnych muzyków i śpiewaków operowych, którzy gościli na jego scenie. Odwiedź Muzeum La Scala i odkryj kolekcję kostiumów, scenografii i instrumentów muzycznych ze znanych przedstawień. Udaj się do teatru La Scala zlokalizowanego w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od katedry i Galerii Vittorio Emanuele. Poznaj swojego przewodnika, który będzie Ci towarzyszył w podróży przez historię muzyki i teatru w jednym z najważniejszych kulturowo miejsc we Włoszech. Podziwiaj wspaniałe wnętrza tej eleganckiej opery, która stoi od pokoleń. Poznaj muzyczne legendy, które występowały na jego historycznej scenie, w tym Giuseppe Verdiego, Gioachino Rossiniego, Luciano Pavarottiego i Marię Callas. Następnie odwiedź Muzeum Teatru La Scala i odkryj scenografię, instrumenty muzyczne i kostiumy używane w największych przedstawieniach teatru. Zobacz kolekcję prywatnych artefaktów, które świadczą o bogatej historii i wpływie kulturowym teatru.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

4. Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

Wycieczka po Mediolanie, aby odkryć jego najważniejsze zabytki. Zaczynając od arcydzieła Leonarda, Ostatniej Wieczerzy, w klasztorze Santa Maria delle Grazie, Twój przewodnik poprowadzi Cię starożytnymi uliczkami Mediolanu, pokazując piękno Castello Sforzesco i jego dziedzińców, wspaniałość Duomo, trzeciego co do wielkości kościoła katolickiego na świecie, elegancja Galleria Vittorio Emanuele II i Piazza della Scala, gdzie mieści się słynny Teatro Alla Scala, najsłynniejsza Opera na świecie.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza Da Vinci i wycieczka z przewodnikiem

5. Mediolan: Ostatnia Wieczerza Da Vinci i wycieczka z przewodnikiem

Odkryj główne zabytki Mediolanu podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki i poznaj historię najważniejszego miasta w północnych Włoszech od licencjonowanego lokalnego przewodnika. Odwiedź zabytkowy kościół Santa Maria delle Grazie, aby ominąć długie kolejki do cudownego malowidła da Vinci przedstawiającego Ostatnią Wieczerzę. Kontynuuj do XV-wiecznego zamku Sforzów w historycznym politycznym centrum miasta. Podziwiaj niesamowity widok z Piazza della Scala, naprzeciwko słynnego teatru La Scala, w którym występowali Toscanini, Puccini, Verdi i Maria Callas. Spójrz na pomnik Da Vinci i piękny Palazzo Marino. Następnie przejdź przez XIX-wieczny pasaż handlowy Galleria Vittorio Emmanuele II, aby dotrzeć do Piazza Duomo. Zwiedź trzeci co do wielkości kościół chrześcijański na świecie z zewnątrz, aby podziwiać marmurowe elementy, tysiące posągów i wysokie iglice katedry w Mediolanie.

Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

6. Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

Podziwiaj „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci podczas wycieczki z przewodnikiem po Santa Maria delle Grazie. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście i podziwiaj atrakcje, w tym Duomo, La Scala i Zamek Sforzów. Twoja wycieczka po Mediolanie rozpoczyna się w kościele Santa Maria delle Grazie*, gdzie zobaczysz Ostatnią Wieczerzę Leonarda. Wstęp na to ważne dzieło sztuki jest ściśle ograniczony do osób, które mają wcześniej zarezerwowane bilety. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię do średniowiecznego Zamku Sforzów. Ta imponująca twierdza przez wieki była rezydencją książąt mediolańskich. Dziś mieści muzea i ważne kolekcje sztuki. Udaj się na uroczy Piazza dei Mercanti, nieoczekiwany plac ukryty z dala od zatłoczonych ulic. Doświadcz renesansowej iluzji przestrzeni stworzonej przez Bramante w sercu średniowiecznego miasta. Kontynuuj podróż do Piazza della Scala, gdzie znajdziesz La Scala, jedną z najsłynniejszych oper na świecie. Występowali tu jedni z największych muzyków i śpiewaków, jakich znał świat. Wejdziesz do majestatycznej Galerii Vittorio Emanuele II, niesamowitego XIX-wiecznego pasażu handlowego ze szklanym sklepieniem. Galeria znana jest jako Salotto di Milano (salon Mediolanu) ze względu na swoje znaczenie jako miejsce spotkań mieszkańców Mediolanu. Na koniec odwiedź słynną katedrę Duomo, położoną w sercu Mediolanu. Ta imponująca katedra jest często uważana za jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie.

Mediolan: 2-godzinna wycieczka piesza nocą

7. Mediolan: 2-godzinna wycieczka piesza nocą

Chłoń magiczną atmosferę, jaka panuje w godzinach wieczornych w Mediolanie. Odkryj to miasto z zupełnie innej perspektywy. Weź udział w 2-godzinnej wycieczce pieszej z przewodnikiem w wybranym przez Ciebie języku. Wysłuchaj opowieści o historii Mediolanu, arystokratycznych rodach i zjawach przechadzających się po mieście po zmroku. Podążaj za przewodnikiem od dziedzińców zamku Sforzów do gmachu opery Teatro alla Scala. Przejdź obok imponującej Galerii Wiktora Emanuela II, by dotrzeć na plac katedralny, przed wspaniałą mediolańską katedrę. Poznaj sekrety miasta, biorąc udział w ekscytującej wycieczce po nocnym Mediolanie.

Mediolan: Duomo i Ostatnia Wieczerza - prywatna wycieczka z degustacją gelato

8. Mediolan: Duomo i Ostatnia Wieczerza - prywatna wycieczka z degustacją gelato

Dołącz do prywatnej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, która przedstawi Ci najbardziej spektakularne atrakcje Mediolanu z biletami wstępu bez kolejki. Dowiesz się o wartościach kulturowych i historycznych, które sprawiają, że Mediolan jest jednym z najbardziej znanych i wpływowych miast na świecie. Aby podzielić się prawdziwą wartością włoskiej kultury, doświadczysz również degustacji jednego z najlepszych miejsc z lodami w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem obejmuje zwiedzanie Piazza Duomo, gdzie możesz podziwiać piękną i unikalną gotycką architekturę kościoła, którego ukończenie zajęło sześć wieków. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem i gwarantowanym biletom wstępu bez kolejki uzyskasz natychmiastowy dostęp do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć Duomo i podziemny obszar archeologiczny Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. Twój prywatny przewodnik będzie Ci również towarzyszył przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galleria została zbudowana w celu połączenia Piazza Duomo i La Scala, najważniejszych placów tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z modą z najwyższej półki i słynnych restauracji, a wszystko to pod ogromnym zdobionym szklanym dachem. Podczas wycieczki Twój doświadczony przewodnik zabierze Cię również na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka będzie kontynuowana spacerem przez majestatyczny Piazza Cordusio i Via Dante, aby odwiedzić słynny Zamek Sforzów. Będąc jedną z najpiękniejszych, ufortyfikowanych budowli we Włoszech i jedną z największych w Europie, Zamek Sforzów łączy się z Parkiem Sempione, zapewniając zapierający dech w piersiach widok na słynny Łuk Pokoju (Arco della Pace). Następnie udasz się do słynnego arcydzieła Leonarda Da Vinci, Ostatniej Wieczerzy i będziesz podziwiać jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Dowiedz się o jego fascynującej historii od profesjonalnego przewodnika. Obraz został zamówiony w 1495 roku i ukończony w 1497 roku na ścianie jadalni tego dawnego klasztoru dominikanów. Przedstawienie autorstwa Leonarda da Vinci przedstawia moment tuż po tym, jak Chrystus powiedział: "Jeden z was mnie zdradzi". Jest to ogromny obraz o wysokości 4,6 m i długości 8,8 m, wykonany specjalną techniką. Ostatnia Wieczerza jest bezdyskusyjnie jednym ze światowych arcydzieł malarstwa. Jego wyjątkowa wartość, która przez wieki miała ogromny wpływ na dziedzinę sztuki figuratywnej, jest nierozerwalnie związana z kompleksem architektonicznym, w którym powstał. Podczas tej prywatnej wycieczki będziesz także cieszyć się bezpłatną degustacją lodów.

Mediolan: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, katedra i opcjonalne tarasy

9. Mediolan: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, katedra i opcjonalne tarasy

Dołącz do ekskluzywnej wycieczki z przewodnikiem po sercu Mediolanu. Rozpocznij swoją przygodę w bogatej Galleria Vittorio Emanuele II, arcydziele innowacyjnej architektury i centrum społecznym Mediolanu. Poznaj historyczne kawiarnie, zanurzając się w bogatej historii miasta. Podziwiaj legendarną mozaikę "Bull Balls" i udaj się na wspaniały plac Scala, na którym znajduje się słynny teatr, gdzie ożywa arystokratyczna esencja Mediolanu. Podziwiaj pomnik Leonarda da Vinci, będący świadectwem głębokiego związku miasta z renesansem. Odkryj tajemniczy Piazza dei Mercanti, niegdyś średniowieczne centrum biznesowe. Zobacz, gdzie kształtowało się życie polityczne i prawne miasta. Poznaj bogatą historię Mediolanu, będąc świadkiem jego legendarnej średniowiecznej przeszłości. Kontynuuj swoją podróż do Piazza degli Affari, tętniącej życiem dzielnicy finansowej Mediolanu. Zobacz serce mediolańskiej gospodarki, gdzie krzyżują się moda, finanse i tradycje kulturowe. Zobacz prowokacyjną rzeźbę Maurizio Cattelana "L.O.V.E." (znaną również jako "Il Dito" lub posąg środkowego palca). Udaj się na plac Duomo i wejdź do katedry w Mediolanie z biletami wstępu bez kolejki, prowadzony przez przewodnika-eksperta. Zanurz się w bogatej historii i architekturze katedry, z opcjonalną windą na tarasy, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Mediolanu. Możesz zostać dłużej i zwiedzić więcej katedry w wolnym czasie.

Mediolan: wycieczka piesza po najważniejszych atrakcjach miasta z ostatnią wieczerzą

10. Mediolan: wycieczka piesza po najważniejszych atrakcjach miasta z ostatnią wieczerzą

Wyrusz na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Mediolanie i poznaj najważniejsze atrakcje miasta, w tym Piazza della Scala i szybki dostęp do Ostatniej Wieczerzy Da Vinci w Santa Maria delle Grazie. Rozpocznij swoją przygodę z Mediolanem na Piazzale Cadorna i wybierz się na spacer z przewodnikiem do Duomo. Omiń kolejkę do gotyckiej katedry. Udaj się do miejskiej dzielnicy mody i odkryj modną Galerię Vittorio Emanuele, XIX-wieczny skarb architektury. Zatrzymaj się na Piazza della Scala, gdzie znajduje się słynna na całym świecie opera. Zrób sobie przerwę i zjedz lunch w zabytkowym centrum miasta. Odwiedź wpisany na listę UNESCO kościół Santa Maria delle Grazie. Omiń kolejki, aby zobaczyć Ostatnią wieczerzę da Vinci. Przed wizytą w Castello Sforzesco udaj się do XVI-wiecznego kościoła San Maurizio al Monastero Maggiore, znanego jako Kaplica Sykstyńska w Mediolanie. Zakończ wycieczkę w muzeum, w którym znajduje się niedokończona rzeźba Michała Anioła, Pietà Rondanini.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg::

Piazza Della Scala – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem i wizyta na Ostatniej Wieczerzy z biletem

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem i wizyta na Ostatniej Wieczerzy z biletem

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej wycieczki pieszej, która obejmuje bilet wstępu bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci "Ostatnia Wieczerza" wraz z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem na najsłynniejszy renesansowy mural na świecie. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona i możesz poświęcić do 15 minut na zapoznanie się ze szczegółami dzieła Da Vinci. Następnie przejdź się do zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Spaceruj wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego targu w mieście. Kontynuuj do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 roku na Piazza della Scala. Wejdź do Galleria Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: Zwiedzanie teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

Mediolan: Zwiedzanie teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

Jeśli nie możesz się doczekać wizyty w mediolańskiej świątyni muzyki, nie szukaj dalej: ta wycieczka z przewodnikiem jest dla Ciebie! Poprowadzi Cię przez 240-letnią historię Teatro alla Scala. Wycieczka jest w całości poświęcona wizycie światowej sławy Teatro alla Scala. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po muzealnych galeriach, zdradzi tajemnice i szczegóły dotyczące jego najwybitniejszych przedstawień i ekstrawaganckich bohaterów. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję strojów i instrumentów muzycznych, a także galerię portretów i popiersi przedstawiających wielkich muzyków z historii. Przewodnik opowie również o ciekawostkach z życia artystów, którzy występowali na tej ważnej scenie, takich jak Verdi, Toscanini, Maria Callas, Luciano Pavarotti czy Carla Fracci. Wreszcie, będziesz mógł zajrzeć do środka teatru! Zwiedzając teatr i muzeum, odkryjesz kulisy produkcji operowych, w których od ponad 200 lat występują jedni z najlepszych śpiewaków na świecie.

Mediolan: Teatr i muzeum La Scala na wycieczce z przewodnikiem

Mediolan: Teatr i muzeum La Scala na wycieczce z przewodnikiem

Odkryj teatr La Scala w sercu Mediolanu podczas wycieczki z przewodnikiem i poznaj jego długą historię oraz słynnych muzyków i śpiewaków operowych, którzy gościli na jego scenie. Odwiedź Muzeum La Scala i odkryj kolekcję kostiumów, scenografii i instrumentów muzycznych ze znanych przedstawień. Udaj się do teatru La Scala zlokalizowanego w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od katedry i Galerii Vittorio Emanuele. Poznaj swojego przewodnika, który będzie Ci towarzyszył w podróży przez historię muzyki i teatru w jednym z najważniejszych kulturowo miejsc we Włoszech. Podziwiaj wspaniałe wnętrza tej eleganckiej opery, która stoi od pokoleń. Poznaj muzyczne legendy, które występowały na jego historycznej scenie, w tym Giuseppe Verdiego, Gioachino Rossiniego, Luciano Pavarottiego i Marię Callas. Następnie odwiedź Muzeum Teatru La Scala i odkryj scenografię, instrumenty muzyczne i kostiumy używane w największych przedstawieniach teatru. Zobacz kolekcję prywatnych artefaktów, które świadczą o bogatej historii i wpływie kulturowym teatru.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

Wycieczka po Mediolanie, aby odkryć jego najważniejsze zabytki. Zaczynając od arcydzieła Leonarda, Ostatniej Wieczerzy, w klasztorze Santa Maria delle Grazie, Twój przewodnik poprowadzi Cię starożytnymi uliczkami Mediolanu, pokazując piękno Castello Sforzesco i jego dziedzińców, wspaniałość Duomo, trzeciego co do wielkości kościoła katolickiego na świecie, elegancja Galleria Vittorio Emanuele II i Piazza della Scala, gdzie mieści się słynny Teatro Alla Scala, najsłynniejsza Opera na świecie.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza Da Vinci i wycieczka z przewodnikiem

Mediolan: Ostatnia Wieczerza Da Vinci i wycieczka z przewodnikiem

Odkryj główne zabytki Mediolanu podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki i poznaj historię najważniejszego miasta w północnych Włoszech od licencjonowanego lokalnego przewodnika. Odwiedź zabytkowy kościół Santa Maria delle Grazie, aby ominąć długie kolejki do cudownego malowidła da Vinci przedstawiającego Ostatnią Wieczerzę. Kontynuuj do XV-wiecznego zamku Sforzów w historycznym politycznym centrum miasta. Podziwiaj niesamowity widok z Piazza della Scala, naprzeciwko słynnego teatru La Scala, w którym występowali Toscanini, Puccini, Verdi i Maria Callas. Spójrz na pomnik Da Vinci i piękny Palazzo Marino. Następnie przejdź przez XIX-wieczny pasaż handlowy Galleria Vittorio Emmanuele II, aby dotrzeć do Piazza Duomo. Zwiedź trzeci co do wielkości kościół chrześcijański na świecie z zewnątrz, aby podziwiać marmurowe elementy, tysiące posągów i wysokie iglice katedry w Mediolanie.

Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

Podziwiaj „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci podczas wycieczki z przewodnikiem po Santa Maria delle Grazie. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście i podziwiaj atrakcje, w tym Duomo, La Scala i Zamek Sforzów. Twoja wycieczka po Mediolanie rozpoczyna się w kościele Santa Maria delle Grazie*, gdzie zobaczysz Ostatnią Wieczerzę Leonarda. Wstęp na to ważne dzieło sztuki jest ściśle ograniczony do osób, które mają wcześniej zarezerwowane bilety. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię do średniowiecznego Zamku Sforzów. Ta imponująca twierdza przez wieki była rezydencją książąt mediolańskich. Dziś mieści muzea i ważne kolekcje sztuki. Udaj się na uroczy Piazza dei Mercanti, nieoczekiwany plac ukryty z dala od zatłoczonych ulic. Doświadcz renesansowej iluzji przestrzeni stworzonej przez Bramante w sercu średniowiecznego miasta. Kontynuuj podróż do Piazza della Scala, gdzie znajdziesz La Scala, jedną z najsłynniejszych oper na świecie. Występowali tu jedni z największych muzyków i śpiewaków, jakich znał świat. Wejdziesz do majestatycznej Galerii Vittorio Emanuele II, niesamowitego XIX-wiecznego pasażu handlowego ze szklanym sklepieniem. Galeria znana jest jako Salotto di Milano (salon Mediolanu) ze względu na swoje znaczenie jako miejsce spotkań mieszkańców Mediolanu. Na koniec odwiedź słynną katedrę Duomo, położoną w sercu Mediolanu. Ta imponująca katedra jest często uważana za jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie.

Mediolan: 2-godzinna wycieczka piesza nocą

Mediolan: 2-godzinna wycieczka piesza nocą

Chłoń magiczną atmosferę, jaka panuje w godzinach wieczornych w Mediolanie. Odkryj to miasto z zupełnie innej perspektywy. Weź udział w 2-godzinnej wycieczce pieszej z przewodnikiem w wybranym przez Ciebie języku. Wysłuchaj opowieści o historii Mediolanu, arystokratycznych rodach i zjawach przechadzających się po mieście po zmroku. Podążaj za przewodnikiem od dziedzińców zamku Sforzów do gmachu opery Teatro alla Scala. Przejdź obok imponującej Galerii Wiktora Emanuela II, by dotrzeć na plac katedralny, przed wspaniałą mediolańską katedrę. Poznaj sekrety miasta, biorąc udział w ekscytującej wycieczce po nocnym Mediolanie.

Mediolan: Duomo i Ostatnia Wieczerza - prywatna wycieczka z degustacją gelato

Mediolan: Duomo i Ostatnia Wieczerza - prywatna wycieczka z degustacją gelato

Dołącz do prywatnej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, która przedstawi Ci najbardziej spektakularne atrakcje Mediolanu z biletami wstępu bez kolejki. Dowiesz się o wartościach kulturowych i historycznych, które sprawiają, że Mediolan jest jednym z najbardziej znanych i wpływowych miast na świecie. Aby podzielić się prawdziwą wartością włoskiej kultury, doświadczysz również degustacji jednego z najlepszych miejsc z lodami w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem obejmuje zwiedzanie Piazza Duomo, gdzie możesz podziwiać piękną i unikalną gotycką architekturę kościoła, którego ukończenie zajęło sześć wieków. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem i gwarantowanym biletom wstępu bez kolejki uzyskasz natychmiastowy dostęp do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć Duomo i podziemny obszar archeologiczny Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. Twój prywatny przewodnik będzie Ci również towarzyszył przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galleria została zbudowana w celu połączenia Piazza Duomo i La Scala, najważniejszych placów tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z modą z najwyższej półki i słynnych restauracji, a wszystko to pod ogromnym zdobionym szklanym dachem. Podczas wycieczki Twój doświadczony przewodnik zabierze Cię również na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka będzie kontynuowana spacerem przez majestatyczny Piazza Cordusio i Via Dante, aby odwiedzić słynny Zamek Sforzów. Będąc jedną z najpiękniejszych, ufortyfikowanych budowli we Włoszech i jedną z największych w Europie, Zamek Sforzów łączy się z Parkiem Sempione, zapewniając zapierający dech w piersiach widok na słynny Łuk Pokoju (Arco della Pace). Następnie udasz się do słynnego arcydzieła Leonarda Da Vinci, Ostatniej Wieczerzy i będziesz podziwiać jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Dowiedz się o jego fascynującej historii od profesjonalnego przewodnika. Obraz został zamówiony w 1495 roku i ukończony w 1497 roku na ścianie jadalni tego dawnego klasztoru dominikanów. Przedstawienie autorstwa Leonarda da Vinci przedstawia moment tuż po tym, jak Chrystus powiedział: "Jeden z was mnie zdradzi". Jest to ogromny obraz o wysokości 4,6 m i długości 8,8 m, wykonany specjalną techniką. Ostatnia Wieczerza jest bezdyskusyjnie jednym ze światowych arcydzieł malarstwa. Jego wyjątkowa wartość, która przez wieki miała ogromny wpływ na dziedzinę sztuki figuratywnej, jest nierozerwalnie związana z kompleksem architektonicznym, w którym powstał. Podczas tej prywatnej wycieczki będziesz także cieszyć się bezpłatną degustacją lodów.

Mediolan: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, katedra i opcjonalne tarasy

Mediolan: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, katedra i opcjonalne tarasy

Dołącz do ekskluzywnej wycieczki z przewodnikiem po sercu Mediolanu. Rozpocznij swoją przygodę w bogatej Galleria Vittorio Emanuele II, arcydziele innowacyjnej architektury i centrum społecznym Mediolanu. Poznaj historyczne kawiarnie, zanurzając się w bogatej historii miasta. Podziwiaj legendarną mozaikę "Bull Balls" i udaj się na wspaniały plac Scala, na którym znajduje się słynny teatr, gdzie ożywa arystokratyczna esencja Mediolanu. Podziwiaj pomnik Leonarda da Vinci, będący świadectwem głębokiego związku miasta z renesansem. Odkryj tajemniczy Piazza dei Mercanti, niegdyś średniowieczne centrum biznesowe. Zobacz, gdzie kształtowało się życie polityczne i prawne miasta. Poznaj bogatą historię Mediolanu, będąc świadkiem jego legendarnej średniowiecznej przeszłości. Kontynuuj swoją podróż do Piazza degli Affari, tętniącej życiem dzielnicy finansowej Mediolanu. Zobacz serce mediolańskiej gospodarki, gdzie krzyżują się moda, finanse i tradycje kulturowe. Zobacz prowokacyjną rzeźbę Maurizio Cattelana "L.O.V.E." (znaną również jako "Il Dito" lub posąg środkowego palca). Udaj się na plac Duomo i wejdź do katedry w Mediolanie z biletami wstępu bez kolejki, prowadzony przez przewodnika-eksperta. Zanurz się w bogatej historii i architekturze katedry, z opcjonalną windą na tarasy, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Mediolanu. Możesz zostać dłużej i zwiedzić więcej katedry w wolnym czasie.

Mediolan: wycieczka piesza po najważniejszych atrakcjach miasta z ostatnią wieczerzą

Mediolan: wycieczka piesza po najważniejszych atrakcjach miasta z ostatnią wieczerzą

Wyrusz na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Mediolanie i poznaj najważniejsze atrakcje miasta, w tym Piazza della Scala i szybki dostęp do Ostatniej Wieczerzy Da Vinci w Santa Maria delle Grazie. Rozpocznij swoją przygodę z Mediolanem na Piazzale Cadorna i wybierz się na spacer z przewodnikiem do Duomo. Omiń kolejkę do gotyckiej katedry. Udaj się do miejskiej dzielnicy mody i odkryj modną Galerię Vittorio Emanuele, XIX-wieczny skarb architektury. Zatrzymaj się na Piazza della Scala, gdzie znajduje się słynna na całym świecie opera. Zrób sobie przerwę i zjedz lunch w zabytkowym centrum miasta. Odwiedź wpisany na listę UNESCO kościół Santa Maria delle Grazie. Omiń kolejki, aby zobaczyć Ostatnią wieczerzę da Vinci. Przed wizytą w Castello Sforzesco udaj się do XVI-wiecznego kościoła San Maurizio al Monastero Maggiore, znanego jako Kaplica Sykstyńska w Mediolanie. Zakończ wycieczkę w muzeum, w którym znajduje się niedokończona rzeźba Michała Anioła, Pietà Rondanini.

Mediolan: Najciekawsze atrakcje

Piazza Della Scala: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Piazza Della Scala: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza Della Scala? Kliknij tutaj.

Piazza Della Scala: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(5011 recenzji)

Świetna wycieczka. Zobaczenie ostatniej kolacji to wspaniałe doświadczenie, a dodanie pieszej wycieczki po centrum miasta było dobrym sposobem na zapoznanie się z tą częścią Mediolanu i rozpoczęcie dni w mieście z większą pewnością siebie i świadomością innych atrakcji i miejsc w okolicy. Carmine wniosła wiedzę z historii sztuki, która naprawdę wzbogaciła trasę.

Nasz przewodnik Giada był doskonały - przedstawiła fakty historyczne, a także koloryt lokalnych legend. To był wspaniały spacer, podczas którego poznaliśmy miasto i ważne muzea, które warto odwiedzić podczas naszego pobytu. Bardzo podobała mi się wycieczka.

Doskonała wycieczka, dobry wgląd w to, co najlepsze w Mediolanie. Nasz przewodnik był zawsze doskonały w swoich wyjaśnieniach i bardzo przyjemny.

Bardzo dobrze zorganizowana wizyta z ekscytującym przewodnikiem, który dzieli się swoją doskonałą wiedzą o Mediolanie i Leonardo Da Vinci.

Wycieczkę oceniam naprawdę wysoko. Przewodniczką Giada była wspaniała, z pasją opowiadała . To była czystą przyjemność słuchać jej.