Dodaj daty

Piazza del Gesù Nuovo
Wycieczki z przewodnikiem

Wycieczki z przewodnikiem
Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Neapol: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 838
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Piazza del Gesù Nuovo Wycieczki z przewodnikiem

Neapol: Śródmieście, Chrystus w chuście i wejście do klasztoru św. Klary

1. Neapol: Śródmieście, Chrystus w chuście i wejście do klasztoru św. Klary

Twoja podróż przez centrum Neapolu rozpoczyna się na kultowym Piazza del Gesù, tętniącym życiem placu, który służy jako brama do historycznego centrum miasta. Z tego tętniącego życiem punktu startowego Twój przewodnik poprowadzi Cię do spokojnego Chiostro di Santa Chiara. Tutaj, pośród ozdobnych majolikowych płytek i bujnych ogrodów, doświadczysz spokojnego kontrastu z tętniącymi życiem ulicami miasta. Po zanurzeniu się w spokojnej atmosferze klasztoru, wycieczka jest kontynuowana wzdłuż tętniącej życiem ulicy Spaccanapoli. Ta wąska arteria, która przecina stary Neapol, jest wyłożona szeregiem sklepów, restauracji i malowniczych uliczek, z których każda oferuje wyjątkowy wgląd w życie i kulturę neapolitańską. Podczas zwiedzania Spaccanapoli podziwiaj architektoniczny splendor kościoła San Domenico Maggiore, który jest świadectwem bogatych i różnorodnych wpływów historycznych Neapolu. Najważniejszym punktem Twojego spaceru jest wizyta w kaplicy San Severo, w której znajduje się oszałamiająca rzeźba Chrystusa w Chuście. To marmurowe arcydzieło urzeka szczegółowym kunsztem, symbolizując artystyczne dziedzictwo Neapolu. Wycieczka zaprowadzi Cię również na Piazza Nilo, gdzie zobaczysz słynny posąg Boga Nilu, oraz na Piazza San Gaetano, otoczony ważnymi kościołami, takimi jak San Lorenzo i San Paolo Maggiore. Każde miejsce przyczynia się do historii Neapolu, tkając gobelin historii, architektury i duchowości. Na zakończenie zwiedzania odwiedzisz XIII-wieczną barokową katedrę Saint Gennaro, epicentrum neapolitańskiej wiary. Katedra jest nie tylko cudem architektury, ale także duchową latarnią morską, w której znajduje się zachowana krew świętego Gennaro, patrona miasta. Ta piesza wycieczka z przewodnikiem po Neapolu oferuje kompleksowe doświadczenie, łącząc spokój Chiostro di Santa Chiara z tętniącymi życiem ulicami Neapolu i bogatym gobelinem jego historycznych i religijnych zabytków.

Neapol: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem

2. Neapol: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem

Poznaj smaki Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po ulicach. Podążaj za swoim przewodnikiem po krętych uliczkach zabytkowego centrum i delektuj się pysznymi lokalnymi specjałami. Odwiedź fabrykę limoncello i delektuj się lodami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Piazza Bellini, aby rozpocząć podróż po smakach kuchni neapolitańskiej. Podążaj za swoim przewodnikiem po 2 głównych ulicach historycznego centrum, opowiadając legendy i historie jednego z miast. Rozkoszuj się smakiem pizzy portafoglio i wyjątkowej pizzy fritta . Spróbuj frittate di makaronu i arancini . Zatrzymaj się na Piazza del Gesù przed degustacją taralli oraz pyszne babà i sfogliatelle – dania wywodzące się z Neapolu. Przejdź obok kościoła Santa Chiara - rozsławionego na całym świecie przez Anne Radcliffe w swojej gotyckiej powieści Włoch - piazza Bellini i Konserwatorium San Pietro a Maiella. Ciesz się smakiem świeżej mozzarelli, serwowanej w salumeria - małym sklepiku z typowymi produktami, w którym zachwyci Cię zapach świeżego sera, szynki, salami, mortadeli i nie tylko! Wypij kieliszek limoncello podczas wizyty w fabryce limoncello i zdecyduj się zakończyć wycieczkę lodami. Będziesz cieszyć się tą trasą, kęs po kęsie.

Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

3. Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Podziwiaj mieszankę wpływów włoskich i greckich, gdy zobaczysz najważniejsze atrakcje Neapolu podczas tej wycieczki rowerowej. Przejedź przez zabytkowe centrum i poznaj greckie wpływy, jadąc ulicami Via dei Tribunali i Anticaglia. Zacznij od zjazdu promenadą w Neapolu. Ciesz się widokiem na morze z Wezuwiuszem w tle. Przejdź obok nadmorskiego zamku Castel dell' Ovo. Przejedź obok nadmorskich kawiarni i sklepów, przechodząc przez Borgo Marinari. Idź na wschód ulicą Via Caracciolo, aż dotrzesz do okazałego placu Piazza del Plebiscito, gdzie zobaczysz Pałac Królewski i kościół San Francesco di Paola. Skręć w tętniącą życiem ulicę handlową Via Toledo, skąd można dotrzeć do placów Piazza Carità i Piazza del Gesù. Jedź dalej do starożytnego greckiego serca Neapolu w dzielnicy Decumani. Doświadcz greckiego układu, jadąc wąskimi uliczkami w tym historycznym centrum. Przejedź Via dei Tribunali i Anticaglia, aby zobaczyć dziesiątki starożytnych kościołów i kilka uroczych placów.

Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

4. Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

To wciągające doświadczenie zabierze graczy w prawdziwą przygodę przez miasto, aby odkryć tajemnicę z historii. Dzięki wykonanym na zamówienie rekwizytom, mapom skarbów i zamkniętym skrzyniom nie jest to zwykłe poszukiwanie skarbów — to podróż w przeszłość. W tej grze odszyfruj wskazówki i rozwiąż zagadki przypominające pokój ewakuacyjny, aby odkryć legendarne puste groby Neapolu. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę przez kręte uliczki Neapolu i majestatyczne place. W półtorej godziny odkryjesz najlepsze i najbardziej tajemnicze historie, jakie ma do zaoferowania to miasto.

Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

5. Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

Wybierz się na wzbogacającą pieszą wycieczkę po historycznym sercu Neapolu, prowadzoną przez doświadczonego przewodnika, który wzbogaci Twoje wrażenia dzięki swoim spostrzeżeniom. Skorzystaj z wygody wcześniej zarezerwowanych biletów, zagłębiając się w urzekającą przeszłość miasta i artystyczne skarby. Rozpocznij eksplorację z przewodnikiem od słynnego zabytku Neapolu, gdzie najpierw odwiedzisz kaplicę Sansevero. Zachwyć się zawiłym kunsztem słynnej rzeźby Veiled Christ, arcydzieła, które służy jako świadectwo głębokiej kreatywności epoki baroku. W tej świętej przestrzeni napotkasz także szereg innych arcydzieł, które składają hołd autentycznemu duchowi barokowego rzemiosła. Wyrusz w urzekającą podróż urokliwymi uliczkami centrum Neapolu, zanurzając się w odwiecznej atmosferze tego starożytnego miasta. Przemierzając wąskie uliczki, rzuć okiem na dzwonnicę Pietra Santa i wędruj wzdłuż zabytkowej Via dei Tribunali. Tętniąca życiem esencja „Starego Neapolu” ożywa wzdłuż czarującej Spaccanapoli, krętej ulicy pełnej tętniących życiem sklepów, uroczych restauracji i malowniczych uliczek. Zanurz się w prawdziwej energii Neapolu, uzyskując smak lokalnego życia z pierwszej ręki. Następny etap Twojej przygody zaprowadzi Cię do bazyliki San Domenico Maggiore, klejnotu architektury, który był wysoko ceniony przez królów Aragonii. Doceń wspaniały projekt, gdy dowiesz się o jego historycznym znaczeniu. Twoja eksploracja będzie kontynuowana wizytą w Bazylice Santa Chiara, gdzie będziesz mógł zobaczyć piękne średniowieczne grobowce Roberta z Anjou, Karola - księcia Kalabrii i jego żony Marii de Valois. Podziwiaj ich wyjątkowe rzeźbione dekoracje i poznaj historię dynastii Burbonów, odwiedzając ich kaplicę. Udaj się dalej do Gesù Nuovo, budzącego podziw placu, którego serce zdobi wspaniały marmurowy posąg Jezusa, ukazujący wykwintny kunszt epoki baroku. Zatrzymaj się, aby podziwiać urok Piazza Bellini, gdzie pozostałości starożytnych greckich murów stanowią świadectwo bogatej historii miasta. Wędruj wąskimi uliczkami, które wiją się przez starożytne miasto, a każdy krok daje wgląd w historyczną przeszłość Neapolu. Zakończ swoją podróż w katedrze San Gennaro, znakomitej Duomo w Neapolu i podziwiaj jej niezwykłą fasadę. W towarzystwie doświadczonego przewodnika wejdź do katedry, aby odkryć narrację kryjącą się za tym świętym miejscem, które chroni cudowną świętą krew San Gennaro - przejmujący symbol wiary i oddania.

Z Neapolu: Jednodniowa wycieczka do Pompejów z pominięciem kolejki

6. Z Neapolu: Jednodniowa wycieczka do Pompejów z pominięciem kolejki

Wejdź na pokład autobusu wahadłowego na Piazza del Gesù Nuovo w historycznym centrum Neapolu, a następnie podróżuj wygodnie do stanowiska archeologicznego w Pompejach. Wysiądź przy głównym wejściu i zaoszczędź cenny czas dzięki biletowi wstępu priorytetowego. Cofnij się w czasie i wyobraź sobie życie w czasach Cesarstwa Rzymskiego, spacerując brukowanymi uliczkami zbudowanymi ponad 2000 lat temu. Zobacz cudowne pozostałości sklepów, świątyń i teatrów, które zostały pokryte lawą i popiołem po erupcji Wezuwiusza w 79 rne. Podziwiaj mozaiki luksusowych willi bogatych kupców, którzy dorobili się fortuny w dobrze prosperującym mieście. Zobacz pozostałości Domu Fauna i dowiedz się, jak mieszkańcy bawili się, odkrywając burdel, łaźnie publiczne i wiele więcej.

Neapol: Hiszpańskie dzielnice, sztuka uliczna i lokalny rynek

7. Neapol: Hiszpańskie dzielnice, sztuka uliczna i lokalny rynek

Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem przed Gran Caffè Gambrinus, najbardziej elegancką i znaną kawiarnią literacką w Neapolu i wyrusz na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po wąskich i krętych uliczkach miasta. Podziwiaj monumentalną część Neapolu: Teatr San Carlo, Galerię Umberto i Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim w tle. Wejdź do tętniącej życiem Quartieri Spagnoli (Dzielnica Hiszpańska), najgęściej zaludnionej i najbardziej charakterystycznej części miasta. Spójrz w górę wzgórza na siatkę uliczek i schodów i podziwiaj sztukę uliczną i wiszące płótna zdobiące balkony. Przejdź się śladami Maradony i odwiedź najsłynniejsze na świecie murale mistrza i idola wszystkich neapolitańczyków. Następnie odwiedź Pignasecca, kolorowy lokalny rynek tętniący życiem ze sklepami spożywczymi i odzieżowymi. Podziwiaj widoki i zapachy rynku, a po drodze spróbuj typowego neopolitańskiego jedzenia ulicznego. Zakończ wycieczkę na Spaccanapoli, najbardziej malowniczym i ożywionym decumanus starego miasta. Podziwiaj kościół Gesù Nuovo, obelisk Niepokalanego Poczęcia i bazylikę Santa Chiara.

Z Neapolu: Kultura i uliczne jedzenie w Neapolu

8. Z Neapolu: Kultura i uliczne jedzenie w Neapolu

Vedi Napoli e poi muori” to chyba jeden z najbardziej znanych cytatów dotyczących tego niesamowitego miasta.. ukochane miasto artystów, poetów, muzyków, Neapol ma tak wiele powodów do życia… Nie możesz przegapić wizyty odkrywającej jego historię i tradycyjną kuchnię! Z dedykowanym przewodnikiem możesz rozwiać wszelkie ciekawostki, odkryć tajemnice i miejsca poza utartymi szlakami... i oczywiście skosztować pysznego, tradycyjnego ulicznego jedzenia! Twoja wycieczka z przewodnikiem po historycznym centrum miasta zaczyna się tutaj: katedra w Neapolu Nazywa się „cattedrale di Santa Maria Assunta”, ale wszyscy znają ją jako „Duomo of San Gennaro”, ponieważ jest poświęcona patronowi San Gennaro. Przeglądaj Via Dei Tribunali, a całkowicie zanurzysz się w jednym z najbardziej kolorowych i niepowtarzalnych klimatów Neapolu! Tutaj skosztujesz słynnego Tarallo Napoletano (pikantne solone ciastko) i wybierzesz twój ulubiony smak; dotrzeć do alei San Gregorio Armeno zwanej po włosku „la strada dei presepi”, jednej z najbardziej niesamowite atrakcje w Neapolu. Można podziwiać liczne sklepy z pomysłowymi szopkami bożonarodzeniowymi i figurkami wszystkie odmiany. Spacer wzdłuż Spaccanapoli; prosta i wąska ulica przecinająca stare, historyczne centrum Neapolu, która zdaje się dzielić miasto na dwie części. Czas na kolejną degustację... Dotrzyj do Piazza del Gesu Nuovo; jeden z najpiękniejszych placów w Neapolu. Jest gospodarzem kościoła Gesu Nuovo z jego brzydka fasada i Guglia dell 'Immacolata; dziki szczyt, który topi rokoko i sztukę gotycką. Idź do godz Teatro San Carlo, najstarsza wciąż działająca opera na świecie. Poznaj Piazza del Plebiscito, jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech. Jest to szlachetny półkolisty kwadrat zbudowany na wzorowany na rzymskim Panteonie i otoczony neoklasycystyczną kolumnadą. Dwa posągi konne znajdujące się przed kościołem przedstawiają Ferdynanda I Burbona i Karola III Bourbon i są arcydziełem Antonio Canovy. Ostatnim przystankiem będzie Via Toledo, która zawsze była uważana za najważniejszą aleję Neapolu i nie tylko łączy obszar decumani z Piazza del Plebiscito. ...czas na pizzę! Piazza Portafoglio to pizza złożona na lewą stronę (z tego powodu portfel to po włosku portafoglio)... Last but not przynajmniej... czas na deser... sfogliatella albo baba albo i pyszne espresso

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

9. Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Nasza będzie podróż po głównych atrakcjach historycznego centrum Neapolu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Grecki, rzymski, francuski, austriacki, hiszpański i wreszcie włoski Neapol, wszystkie skupione na kilku kilometrach kwadratowych centrum, stanowiąc wyjątkową mieszankę kultur od ponad 2000 lat. Podczas naszej wizyty omówimy historię, legendy, folklor i zabytki jednego z najbardziej fascynujących miast Włoch. Zaczniemy od Piazza Dante, gdzie będziemy podziwiać „Convitto Nazionale” zaprojektowanego przez słynnego architekta Vanvitelliego, a następnie wchodząc do historycznego centrum od strony „Port'Alba” miniemy najstarszą pizzerię w mieście i dotrzemy do Piazza Bellini, gdzie do dziś widoczne są starożytne greckie mury miasta Neapolis! Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku via triminali, opowiadając o słynnym posągu „Pulcinelli” i tzw. „kościele dusz czyśćcowych”, w którym kryje się tajemnicza krypta. Następnie udamy się na Via San Gregorio Armeno, słynącą z szopek wykonanych przez lokalne warsztaty rzemieślnicze, a zakończymy naszą wycieczkę wizytą jednej z najbardziej charakterystycznych bazylik Neapolu, Santa Chiara, doskonałego przykładu stylu gotyckiego południowe Włochy i Piazza del Gesu Nuovo z imponującą fasadą kościoła o tej samej nazwie, zbudowanego przez jezuitów w XV wieku.

Neapol: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych punktach miasta

10. Neapol: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych punktach miasta

Odkryj urzekający urok Neapolu, miasta, które bez wysiłku urzeka każdego odwiedzającego. Nasza wycieczka w małej grupie zapewnia wciągające wrażenia, pozwalając Ci zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze i zobaczyć główne atrakcje miasta. Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię przez obiekty światowego dziedzictwa UNESCO w centrum miasta, oferując wgląd w kluczowe zabytki, takie jak czczona katedra w Neapolu, znana z cudownego stopienia krwi San Gennaro. Spaceruj tętniącymi życiem, malowniczymi uliczkami, zagłębiając się w bogatą historię, kulturę i architektoniczne cuda miasta. Podziwiaj kultowe zabytki, takie jak wspaniały barokowy kościół Saint Patrizia, gotycki kościół Saint Chiara i Gesù Nuovo. Uzyskaj głęboki wgląd w historię Neapolu, przemierzając starożytne grecko-rzymskie "Decumans", historyczne szerokie ulice obejmujące miasto. Odkryj słynną ulicę szopek, San Gregorio Armeno, przesiąkniętą tradycją i artyzmem. Ta mała wycieczka z przewodnikiem obiecuje wzbogacającą eksplorację najlepszej sztuki i architektury Neapolu, zapewniając niezapomnianą podróż przez kulturowy gobelin miasta.

Neapol

Neapol

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem w: Piazza del Gesù Nuovo

Oprócz atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem w: Piazza del Gesù Nuovo jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Neapol?

W: Neapol są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Piazza del Gesù Nuovo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Gesù Nuovo? Kliknij tutaj.

Piazza del Gesù Nuovo: Co mówią inni?

Przygotowanie techniczne Francesco Longobardiego! Nadzwyczajny. Należy poprawić czas poświęcony Santa Chiara

Absolutnie żywy i profesjonalny, wciągający. Jednym słowem znakomicie