Piazza del Gesù Nuovo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem

1. Neapol: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem

Poznaj smaki Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po ulicach. Podążaj za swoim przewodnikiem po krętych uliczkach zabytkowego centrum i delektuj się pysznymi lokalnymi specjałami. Odwiedź fabrykę limoncello i delektuj się lodami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Piazza Bellini, aby rozpocząć podróż po smakach kuchni neapolitańskiej. Podążaj za swoim przewodnikiem po 2 głównych ulicach historycznego centrum, opowiadając legendy i historie jednego z miast. Rozkoszuj się smakiem pizzy portafoglio i wyjątkowej pizzy fritta . Spróbuj frittate di makaronu i arancini . Zatrzymaj się na Piazza del Gesù przed degustacją taralli oraz pyszne babà i sfogliatelle – dania wywodzące się z Neapolu. Przejdź obok kościoła Santa Chiara - rozsławionego na całym świecie przez Anne Radcliffe w swojej gotyckiej powieści Włoch - piazza Bellini i Konserwatorium San Pietro a Maiella. Ciesz się smakiem świeżej mozzarelli, serwowanej w salumeria - małym sklepiku z typowymi produktami, w którym zachwyci Cię zapach świeżego sera, szynki, salami, mortadeli i nie tylko! Wypij kieliszek limoncello podczas wizyty w fabryce limoncello i zdecyduj się zakończyć wycieczkę lodami. Będziesz cieszyć się tą trasą, kęs po kęsie.

Neapol: Śródmieście i „Chrystus spowity całunem”

2. Neapol: Śródmieście i „Chrystus spowity całunem”

Odkryj centrum Neapolu i odkryj kaplicę San Severo podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podążaj za swoim przewodnikiem po tętniącej życiem ulicy Spaccanapoli i podziwiaj atrakcje, w tym San Domenico Maggiore. Rozpocznij od Piazza del Gesù, jednego z najsłynniejszych placów miasta, kilka kroków od historycznego centrum miasta. Odwiedź Spaccanapoli, długą i wąską ulicę, która dzieli stary Neapol na dwie połowy ze sklepami, restauracjami i alejkami. Zachwyć się kościołem San Domenico Maggiore z doskonałym połączeniem różnych stylów architektonicznych i perłą Neapolu, kaplicą San Severo. Zobacz słynny posąg boga Nilu na Piazza Nilo, Piazza St. Gaetano oraz kościoły Neapolu, San Lorenzo i San Paolo Maggiore. Zobacz XIII-wieczną barokową katedrę św. Gennara w sercu wiary neapolitańskiej. Tutaj przechowywana jest krew świętego patrona, św. Gennaro.

Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

3. Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Podziwiaj mieszankę wpływów włoskich i greckich, gdy zobaczysz najważniejsze atrakcje Neapolu podczas tej wycieczki rowerowej. Przejedź przez zabytkowe centrum i poznaj greckie wpływy, jadąc ulicami Via dei Tribunali i Anticaglia. Zacznij od zjazdu promenadą w Neapolu. Ciesz się widokiem na morze z Wezuwiuszem w tle. Przejdź obok nadmorskiego zamku Castel dell' Ovo. Przejedź obok nadmorskich kawiarni i sklepów, przechodząc przez Borgo Marinari. Idź na wschód ulicą Via Caracciolo, aż dotrzesz do okazałego placu Piazza del Plebiscito, gdzie zobaczysz Pałac Królewski i kościół San Francesco di Paola. Skręć w tętniącą życiem ulicę handlową Via Toledo, skąd można dotrzeć do placów Piazza Carità i Piazza del Gesù. Jedź dalej do starożytnego greckiego serca Neapolu w dzielnicy Decumani. Doświadcz greckiego układu, jadąc wąskimi uliczkami w tym historycznym centrum. Przejedź Via dei Tribunali i Anticaglia, aby zobaczyć dziesiątki starożytnych kościołów i kilka uroczych placów.

Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

4. Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

Wybierz się na wzbogacającą pieszą wycieczkę po historycznym sercu Neapolu, prowadzoną przez doświadczonego przewodnika, który wzbogaci Twoje wrażenia dzięki swoim spostrzeżeniom. Skorzystaj z wygody wcześniej zarezerwowanych biletów, zagłębiając się w urzekającą przeszłość miasta i artystyczne skarby. Rozpocznij eksplorację z przewodnikiem od słynnego zabytku Neapolu, gdzie najpierw odwiedzisz kaplicę Sansevero. Zachwyć się zawiłym kunsztem słynnej rzeźby Veiled Christ, arcydzieła, które służy jako świadectwo głębokiej kreatywności epoki baroku. W tej świętej przestrzeni napotkasz także szereg innych arcydzieł, które składają hołd autentycznemu duchowi barokowego rzemiosła. Wyrusz w urzekającą podróż urokliwymi uliczkami centrum Neapolu, zanurzając się w odwiecznej atmosferze tego starożytnego miasta. Przemierzając wąskie uliczki, rzuć okiem na dzwonnicę Pietra Santa i wędruj wzdłuż zabytkowej Via dei Tribunali. Tętniąca życiem esencja „Starego Neapolu” ożywa wzdłuż czarującej Spaccanapoli, krętej ulicy pełnej tętniących życiem sklepów, uroczych restauracji i malowniczych uliczek. Zanurz się w prawdziwej energii Neapolu, uzyskując smak lokalnego życia z pierwszej ręki. Następny etap Twojej przygody zaprowadzi Cię do bazyliki San Domenico Maggiore, klejnotu architektury, który był wysoko ceniony przez królów Aragonii. Doceń wspaniały projekt, gdy dowiesz się o jego historycznym znaczeniu. Twoja eksploracja będzie kontynuowana wizytą w Bazylice Santa Chiara, gdzie będziesz mógł zobaczyć piękne średniowieczne grobowce Roberta z Anjou, Karola - księcia Kalabrii i jego żony Marii de Valois. Podziwiaj ich wyjątkowe rzeźbione dekoracje i poznaj historię dynastii Burbonów, odwiedzając ich kaplicę. Udaj się dalej do Gesù Nuovo, budzącego podziw placu, którego serce zdobi wspaniały marmurowy posąg Jezusa, ukazujący wykwintny kunszt epoki baroku. Zatrzymaj się, aby podziwiać urok Piazza Bellini, gdzie pozostałości starożytnych greckich murów stanowią świadectwo bogatej historii miasta. Wędruj wąskimi uliczkami, które wiją się przez starożytne miasto, a każdy krok daje wgląd w historyczną przeszłość Neapolu. Zakończ swoją podróż w katedrze San Gennaro, znakomitej Duomo w Neapolu i podziwiaj jej niezwykłą fasadę. W towarzystwie doświadczonego przewodnika wejdź do katedry, aby odkryć narrację kryjącą się za tym świętym miejscem, które chroni cudowną świętą krew San Gennaro - przejmujący symbol wiary i oddania.

Neapol: Panoramiczna wycieczka rowerem elektrycznym

5. Neapol: Panoramiczna wycieczka rowerem elektrycznym

Zacznij od starożytnej ulicy Spaccanapoli znajdującej się w sercu historycznego Neapolu, aby dotrzeć do Piazza del Municipio, gdzie znajduje się zamek Maschio Angioino, a następnie udaj się na Piazza Plebiscito z pałacem królewskim i teatrem San Carlo. Udaj się na promenadę wzdłuż ścieżki rowerowej, gdzie zatrzymasz się w starożytnej wiosce Marinaro, w której znajduje się Castel dell'Ovo, najstarszy zamek Neapolu i źródło starożytnych legend, takich jak syrena Parthenope. Przed zamkiem zobaczysz Monte Echia, uważane przez Greków za pierwszy obszar osadniczy Neapolis. Twoja wycieczka będzie następnie kontynuowana przez wspaniałe wybrzeże we wspaniałej zatoce charakteryzującej się Wezuwiuszem, Półwyspem Sorrento oraz wyspami Capri, Ischia i Procida. Następnym przystankiem będzie park przyrody Virgilian, skąd można łatwo wspiąć się na wzgórze Posillipo. Stąd wyruszysz, aby przejść przez dawny obszar przemysłowy Bagnoli i odwiedzić molo północne (spacer 1000 metrów nad morzem i dzieło architektury przemysłowej, które było starym pontonem ILVA). Na koniec wróć do centrum przez zachodnią część miasta.

Neapol: dzielnica hiszpańska, sztuka uliczna i lokalny rynek

6. Neapol: dzielnica hiszpańska, sztuka uliczna i lokalny rynek

Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem na Piazza del Gesù Nuovo, prawdziwym sercu zabytkowego Neapolu, i wybierz się na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po wąskich i krętych uliczkach miasta. Podziwiaj kościół Gesù Nuovo, obelisk Niepokalanego Poczęcia i bazylikę Santa Chiara, poznając ich historię. Następnie odwiedź Pignasecca, kolorowy lokalny targ pełen sklepów spożywczych i odzieżowych. Rozkoszuj się widokami i zapachami rynku i po drodze spróbuj typowego neopolitańskiego jedzenia ulicznego. Wejdź do tętniącej życiem Quartieri Spagnoli (Dzielnicy Hiszpańskiej), najgęściej zaludnionej i charakterystycznej części miasta. Spójrz na wzgórze, na siatkę alejek i schodów, podziwiaj sztukę uliczną i wiszące płótna zdobiące balkony. Zakończ w monumentalnej części Neapolu i podziwiaj elegancką kawiarnię Caffè Gambrinus, teatr San Carlo, Galleria Umberto i Piazza Plebiscito w tle Pałacu Królewskiego.

Z Neapolu: jednodniowa wycieczka do Pompejów

7. Z Neapolu: jednodniowa wycieczka do Pompejów

Wejdź na pokład autobusu wahadłowego na Piazza del Gesù Nuovo w historycznym centrum Neapolu, a następnie podróżuj wygodnie do stanowiska archeologicznego w Pompejach. Wysiądź przy głównym wejściu i zaoszczędź cenny czas dzięki biletowi wstępu priorytetowego. Cofnij się w czasie i wyobraź sobie życie w czasach Cesarstwa Rzymskiego, spacerując brukowanymi uliczkami zbudowanymi ponad 2000 lat temu. Zobacz cudowne pozostałości sklepów, świątyń i teatrów, które zostały pokryte lawą i popiołem po erupcji Wezuwiusza w 79 rne. Podziwiaj mozaiki luksusowych willi bogatych kupców, którzy dorobili się fortuny w dobrze prosperującym mieście. Zobacz pozostałości Domu Fauna i dowiedz się, jak mieszkańcy bawili się, odkrywając burdel, łaźnie publiczne i wiele więcej.

Z Neapolu: kultura Neapolu i uliczne jedzenie

8. Z Neapolu: kultura Neapolu i uliczne jedzenie

Vedi Napoli e poi muori” to chyba jeden z najbardziej znanych cytatów dotyczących tego niesamowitego miasta.. ukochane miasto artystów, poetów, muzyków, Neapol ma tak wiele powodów do życia… Nie możesz przegapić wizyty odkrywającej jego historię i tradycyjną kuchnię! Z dedykowanym przewodnikiem możesz rozwiać wszelkie ciekawostki, odkryć tajemnice i miejsca poza utartymi szlakami... i oczywiście skosztować pysznego, tradycyjnego ulicznego jedzenia! Twoja wycieczka z przewodnikiem po historycznym centrum miasta zaczyna się tutaj: katedra w Neapolu Nazywa się „cattedrale di Santa Maria Assunta”, ale wszyscy znają ją jako „Duomo of San Gennaro”, ponieważ jest poświęcona patronowi San Gennaro. Przeglądaj Via Dei Tribunali, a całkowicie zanurzysz się w jednym z najbardziej kolorowych i niepowtarzalnych klimatów Neapolu! Tutaj skosztujesz słynnego Tarallo Napoletano (pikantne solone ciastko) i wybierzesz twój ulubiony smak; dotrzeć do alei San Gregorio Armeno zwanej po włosku „la strada dei presepi”, jednej z najbardziej niesamowite atrakcje w Neapolu. Można podziwiać liczne sklepy z pomysłowymi szopkami bożonarodzeniowymi i figurkami wszystkie odmiany. Spacer wzdłuż Spaccanapoli; prosta i wąska ulica przecinająca stare, historyczne centrum Neapolu, która zdaje się dzielić miasto na dwie części. Czas na kolejną degustację... Dotrzyj do Piazza del Gesu Nuovo; jeden z najpiękniejszych placów w Neapolu. Jest gospodarzem kościoła Gesu Nuovo z jego brzydka fasada i Guglia dell 'Immacolata; dziki szczyt, który topi rokoko i sztukę gotycką. Idź do godz Teatro San Carlo, najstarsza wciąż działająca opera na świecie. Poznaj Piazza del Plebiscito, jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech. Jest to szlachetny półkolisty kwadrat zbudowany na wzorowany na rzymskim Panteonie i otoczony neoklasycystyczną kolumnadą. Dwa posągi konne znajdujące się przed kościołem przedstawiają Ferdynanda I Burbona i Karola III Bourbon i są arcydziełem Antonio Canovy. Ostatnim przystankiem będzie Via Toledo, która zawsze była uważana za najważniejszą aleję Neapolu i nie tylko łączy obszar decumani z Piazza del Plebiscito. ...czas na pizzę! Piazza Portafoglio to pizza złożona na lewą stronę (z tego powodu portfel to po włosku portafoglio)... Last but not przynajmniej... czas na deser... sfogliatella albo baba albo i pyszne espresso

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

9. Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Nasza będzie podróż po głównych atrakcjach historycznego centrum Neapolu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Grecki, rzymski, francuski, austriacki, hiszpański i wreszcie włoski Neapol, wszystkie skupione na kilku kilometrach kwadratowych centrum, stanowiąc wyjątkową mieszankę kultur od ponad 2000 lat. Podczas naszej wizyty omówimy historię, legendy, folklor i zabytki jednego z najbardziej fascynujących miast Włoch. Zaczniemy od Piazza Dante, gdzie będziemy podziwiać „Convitto Nazionale” zaprojektowanego przez słynnego architekta Vanvitelliego, a następnie wchodząc do historycznego centrum od strony „Port'Alba” miniemy najstarszą pizzerię w mieście i dotrzemy do Piazza Bellini, gdzie do dziś widoczne są starożytne greckie mury miasta Neapolis! Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku via triminali, opowiadając o słynnym posągu „Pulcinelli” i tzw. „kościele dusz czyśćcowych”, w którym kryje się tajemnicza krypta. Następnie udamy się na Via San Gregorio Armeno, słynącą z szopek wykonanych przez lokalne warsztaty rzemieślnicze, a zakończymy naszą wycieczkę wizytą jednej z najbardziej charakterystycznych bazylik Neapolu, Santa Chiara, doskonałego przykładu stylu gotyckiego południowe Włochy i Piazza del Gesu Nuovo z imponującą fasadą kościoła o tej samej nazwie, zbudowanego przez jezuitów w XV wieku.

Neapol: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem z wizytą w katedrze

10. Neapol: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem z wizytą w katedrze

Odkryj serce Neapolu i jego bogate wpływy artystyczne podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dowiedz się, jak miasto ewoluowało w epoce greckiej i rzymskiej. Spaceruj ulicami zabytkowego centrum i odwiedź Spaccanapoli, wąską główną ulicę miasta. W historycznym centrum skorzystaj z okazji, aby wejść do lokalnego sklepu rzemieślniczego, aby poznać tradycję ręcznie robionych posągów szopki. Ta tradycja, zwana Presepe, jest głęboko zakorzenioną tradycją, najpopularniejszą w okresie Bożego Narodzenia, która sięga 1000 lat temu. Następnie zwiedź katedrę w Neapolu, znaną również jako katedra św. Januarego na cześć patrona miasta. Zafascynuj się historią św. Januarego i corocznie odbywającym się upłynnianiem jego krwi.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piazza del Gesù Nuovo

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Piazza del Gesù Nuovo: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Piazza del Gesù Nuovo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Gesù Nuovo? Kliknij tutaj.

Piazza del Gesù Nuovo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 2247 opinii

Ho fatto ta wycieczka stamattina z innymi przyjaciółmi, nasz przewodnik jest brawurowy Carlo, który ma dywersję, ma soprattutto ci ha raccontato i insegnato tantissime cose bez większego trudu. È jest fantastycznym doświadczeniem, które dożyło, że odwiedzi cię, a także wzniesie się na inną strefę Napoli, która szuka nowych Carlo na nostra droga! Consigliatissimo!

Piękne doświadczenie, wykonane w ostatni dzień pobytu, które polecam. Carlo doskonały przewodnik, kazał nam odkryć szczegóły historii Neapolu, których nie odkrylibyśmy sami. Przekazuje swoją pasję i miłość do swojego miasta.Ekscytująca wizyta w kaplicy San Severo