Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piazza del Duomo, Siena

Piazza del Duomo, Siena – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny i San Gimignano z lunchem

1. Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny i San Gimignano z lunchem

Przeżyj cuda Toskanii w jeden niezapomniany dzień. Opuść Florencję na 12-godzinną wycieczkę i zobacz piękne krajobrazy, architekturę i dzieła sztuki regionu. Rozkoszuj się lokalną kuchnią i wybierz wycieczkę z przewodnikiem w swoim języku, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o historycznej okolicy. Do miejsca spotkania łatwo dojedziesz tramwajem T1.3 jadącym do Villa Costanza. Zacznij od Pizy i odwiedź wspaniały plac Piazza dei Miracoli. Podziwiaj baptysterium, katedrę Santa Maria Assunta i oczywiście słynną Krzywą Wieżę w Pizie. Po wolnym czasie w Pizie udaj się do typowej toskańskiej winiarni w regionie Chianti i zjedz pyszny lunch z lokalnym winem. Poznaj miasto Siena i odwiedź Piazza del Campo, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio di Siena, oraz Piazza del Duomo, gdzie zobaczysz zewnętrzną część wspaniałej katedry. Ciesz się swoim ostatnim przystankiem w San Gimignano, średniowiecznym mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanym na całym świecie z Vernaccia di San Gimignano. System wież San Gimignano opowiada o chwale potężnych rodzin. Pomiędzy polami szafranowymi a typowymi rodzimymi winnicami, miasto wie, jak zaoferować pocztówkowe widoki.

Florencja: Duomo Skip-the-Line z przewodnikiem

2. Florencja: Duomo Skip-the-Line z przewodnikiem

Ciesz się tą pouczającą wycieczką z przewodnikiem po florenckim centrum religijnym, spacerując po wszystkich budynkach rozległego Piazza del Duomo: baptysterium, dzwonnicą, katedrą i zakończoną wizytą we wnętrzu florenckiej katedry Santa Maria del Fiore, jednej z najwspanialszych największe kościoły na świecie, z imponującymi kamiennymi filarami, witrażami i rewelacyjną kopułą oraz freskami. Podczas tej wycieczki z pominięciem kolejki przejdź „za linami”, ograniczonym obszarem wzdłuż lewej bocznej nawy, zabierając Cię do stania tuż przy głównym ołtarzu z ogromną kopułą Brunelleschiego i jej niesamowitymi freskami nad głową — naprawdę wyjątkowe i niezapomniane przeżycie we Florencji.

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

3. Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Wykorzystaj w pełni swój czas w Siena Duomo dzięki biletowi obejmującemu wszystkie obszary z wyjątkiem dachu. Odkryj historię kompleksu, słuchając pouczającego komentarza na temat dołączonego audioprzewodnika. Wejdź do katedry i podziwiaj jej rozmach, spacerując po mozaikowej marmurowej posadzce. Podziwiaj rzeźby, takie jak Uczta Heroda Donatella i św. Pawła Michała Anioła, wśród innych dzieł sztuki rozsianych po katedrze. Odwiedź baptysterium San Giovanni w Duomo, aby podziwiać wspaniałą chrzcielnicę. Stąd udaj się do Krypty, podziemnej dzielnicy, która pozostawała ukryta przez ponad siedem wieków. Następnie przejdź się po Bibliotece Piccolomini i podziwiaj żywe i kolorowe freski, które zdobią jej ściany. Podziwiaj wspaniałe dzieło Pinturicchio, które przedstawia dziesięć epizodów z życia papieża Piusa II. Wejdź do Museo dell'Opera, w którym znajduje się wybór fragmentów archeologicznych i dzieł sztuki, które niegdyś były częścią katedry. Zobacz różnorodne gotyckie rzeźby Giovanniego Pisano oraz obrazy Ambrogio i Pietra Lorenzettiego. Udaj się do Oratorium San Bernardino, aby podziwiać kolekcję Diecezjalnego Muzeum Sztuki Religijnej, którego centrum znajduje się w górnej kaplicy oratorium. Odkryj różnorodne obrazy sieneńskie z okresu od XIII do XVIII wieku. Zakończ wizytę w kompleksie wspinaczką na punkt widokowy Facciatone. Zachwyć się niezapomnianym widokiem na miasto Siena i piękne wzgórza Toskanii.

Z Rzymu: Florencja i Piza - 1-dniowa wycieczka

4. Z Rzymu: Florencja i Piza - 1-dniowa wycieczka

Odkryj Pizę i Florencję, dwa najważniejsze miasta Toskanii, podczas tej jednodniowej wycieczki z Rzymu. Wybierz się na wygodną przejażdżkę autobusem i posłuchaj wycieczki z przewodnikiem, którą poprowadzi Cię w autobusie. Będziesz podróżować po Toskanii, poznając ten wspaniały region i jego imponującą historię, która miała ogromne znaczenie dla powstania języka włoskiego. Pierwszym celem jest Piza, a na Piazza Dei Miracoli będziesz podziwiać romańską katedrę miejską. Na tym samym placu znajdź słynną Krzywą Wieżę w Pizie, musisz zatrzymać się, aby zrobić słynne zdjęcie, na którym trzymasz wieżę! Następnie będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie miasta. Następnie wskocz z powrotem na pokład autobusu i jedź do Florencji, idealnego renesansowego miasta, gdzie będziesz mógł cieszyć się panoramiczną wycieczką po mieście zapewnioną przez twojego przewodnika, odwiedzając ważne zabytki, takie jak Piazza del Duomo, Mercato Nuovo, most Vecchio i wiele innych. Następnie będziesz miał trochę czasu na samodzielne zwiedzanie miasta, możesz dodać audioprzewodnik, aby w pełni wykorzystać swoje wrażenia. Musisz spróbować pysznych toskańskich przysmaków i deserów, zanim wrócisz do autobusu.

Z Livorno: transfer w obie strony do Florencji i Pizy

5. Z Livorno: transfer w obie strony do Florencji i Pizy

Podczas pobytu w Livorno skorzystaj z okazji, by zwiedzić dwa najsłynniejsze miasta Toskanii. Podróżuj wygodnym autobusem turystycznym z Wi-Fi i wskazówkami od gospodarza wycieczki. Ciesz się wolnym czasem we Florencji i Pizie i odkryj oba te kultowe miasta tego samego dnia. Najpierw udaj się do Florencji, nazywanej czasami „kolebką renesansu”. Odwiedź rynek San Lorenzo, Piazza del Duomo, Piazza della Signoria, Piazza della Repubblica i stary most. Wędruj alejkami między zabytkowymi budynkami i skosztuj typowych lokalnych potraw. Po 3 i pół godzinie wolnego czasu we Florencji jedź dalej w kierunku Pizy i poświęć 1 godzinę i 30 minut, aby zobaczyć miasto. Podziwiaj słynne zabytki na „łące cudów”, w tym krzywą wieżę. Przyjmij pozę obok słynnego pomnika i zrób zdjęcie, aby zapamiętać swoją wizytę. Gwarancja zwrotu na czas.

Florencja: wycieczka po Duomo i wspinaczka na kopułę Brunelleschiego

6. Florencja: wycieczka po Duomo i wspinaczka na kopułę Brunelleschiego

Spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem i poznaj wspaniałe centrum religijne podczas 45-minutowej wycieczki z przewodnikiem, aby poznać historię wszystkich florenckich budynków sakralnych w okolicy Piazza del Duomo. Baptysterium, katedra i dzwonnica Giotta zostaną ujawnione w ich ogromnej wartości dla lokalnej społeczności, jako prawdziwe symbole dumy obywatelskiej. Twój przewodnik udzieli również wszelkich możliwych instrukcji, jak najlepiej wykorzystać bilet, który jest ważny na wszystkie atrakcje na Piazza del Duomo, w tym rewelacyjne Museo dell'Opera del Duomo. Na koniec zostaniesz odprowadzony do drzwi wejściowych, aby samodzielnie wspiąć się na wspaniałą kopułę Brunelleschiego i podziwiać wspaniałą panoramę Florencji z najwyższego punktu widokowego w mieście.

Florencja: Baptysterium, Katedra, bilet do muzeum i audioprzewodnik

7. Florencja: Baptysterium, Katedra, bilet do muzeum i audioprzewodnik

Odwiedź kompleks Duomo we Florencji i odkryj cuda baptysterium San Giovanni, muzeum Opera del Duomo, Santa Reparata i katedry. Ciesz się priorytetowym wstępem do 4 kultowych zabytków i skorzystaj z mobilnego audioprzewodnika, aby wzbogacić wizytę w katedrze. Zacznij od pobrania audioprzewodnika na swój smartfon. Następnie udaj się do katedry i wymień voucher na bilet wstępu. Podziwiaj dekoracje wnętrz i posłuchaj, jak aplikacja opowiada o tym, jak powstała kopuła. Podziwiaj fresk Sąd Ostateczny autorstwa Giorgio Vasariego. Następnie przejdź do Baptysterium św. Jana, najbardziej znanego z sufitu ozdobionego złotymi mozaikami i błyszczących brązowych drzwi, zwanych Bramami Raju. Poznaj ten tysiącletni budynek ozdobiony wspaniałymi marmurami i kolosalną złotą mozaiką. Następnie udaj się do Muzeum Opera del Duomo, w którym znajduje się ponad 700 arcydzieł średniowiecza i renesansu, w tym Pieta Bandiniego Michała Anioła. Następnie odwiedź Santa Reparata, pozostałości starożytnej bazyliki, która prezentuje paleochrześcijańskie mozaiki i wyrafinowane nagrobki.

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

8. Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Siena: średniowieczna gra o eksploracji miasta

9. Siena: średniowieczna gra o eksploracji miasta

Odkryj najważniejsze atrakcje i zabytki Sieny w wyjątkowy sposób, grając w grę eksploracji miasta na swoim smartfonie. Odwiedź niektóre z najbardziej znanych miejsc w Sienie, takie jak Palazzo Tolomei, Fonte Gaia i Piazza del Duomo. Pobierz Questo, zgrywalizowaną aplikację podróżniczą, na swój smartfon i rozpocznij ekscytującą grę eksploracyjną. Wciel się w rolę w starożytnej walce politycznej między rodzinami Salimbeni i Tolomei. Weź udział w historycznej walce o kontrolę nad Sieną i walcz w sprawie trzeciej rodziny, Terrazini. Poznaj sekrety rodzin Salimbeni i Tolomei, których możesz użyć, by ich skrzywdzić. Trzymaj się z dala od światła reflektorów i sprowokuj dwie rodziny do rozpoczęcia wojny przeciwko sobie. Rozwiąż zagadkę, aby odkryć dokładne wskazówki dojazdu do następnego przystanku na trasie, bez potrzeby korzystania z mapy, GPS lub fizycznego przewodnika. Każde rozwiązanie ujawnia sekretną historię głównych atrakcji Sieny, takich jak Banca Monte dei Paschi di Siena, drugi najstarszy bank na świecie. Ukończ wycieczkę we własnym tempie, wstrzymuj i wznawiaj wycieczkę, kiedy tylko chcesz. Po zakupie zadania na Twój adres e-mail zostanie dostarczony kod dostępu, którego można następnie użyć w aplikacji do pobrania. Jeśli jesteś dużą grupą, jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoim smartfonie. Alternatywnie, każda osoba może kupić swój własny bilet. Możesz grać w grupie i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielić się od grupy, a na koniec spotkać się z grupą.

Florencja: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

10. Florencja: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Odkryj Florencję na rowerze i zobacz więcej miasta w krótszym czasie. Ta wycieczka rowerowa wiedzie nieudeptanymi ścieżkami, zbyt odległymi, aby można było do nich dotrzeć pieszo i zbyt wąskimi dla autobusów. W ciągu 2 godzin poznaj najważniejsze historyczne i artystyczne miejsca Florencji. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w agencji, załóż kask i wsiądź na rower, aby rozpocząć zwiedzanie Florencji. Twój przewodnik poprowadzi Cię do najbardziej niesamowitych i zacisznych zabytków w historycznym centrum Florencji. Podczas tej wycieczki odwiedź najważniejsze atrakcje historycznego centrum, w tym Palazzo Medici Riccardi, Cappelle Medicee, Mercato Centrale, Piazza della Repubblica, Santo Spirito, Palazzo Pitti, Ponte Vecchio, Santa Croce, Piazza della Signoria, Casa di Dante i Piazza del Duomo. Odkryj także różne dzielnice miasta, San Lorenzo i Oltarano. Podczas wycieczki zatrzymasz się w kilku miejscach, aby poznać historię miasta i ciekawostki. Pokażemy Ci także najlepsze miejsca, w których można znaleźć lody, bistecca alla fiorentina i trufle. Najważniejszym punktem tej wycieczki rowerowej jest przystanek na Piazzale Michelangelo, skąd można podziwiać wspaniałe widoki na Florencję.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 41
Sortuj wg::

Piazza del Duomo, Siena: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Duomo, Siena? Kliknij tutaj.

Piazza del Duomo, Siena: Co mówią inni?

Super wycieczka! Bardzo dobra ilość czasu wolnego w każdym z miast , przewodnik w trakcie drogi opowiadał bardzo ciekawie. Degustacja wina to było coś. Mega profesjonalnie i zabawnie można było spróbować nie tylko win ale również innych produktów. Widoki z ostatniego miejsca zapierały dech w piersi, jak za taka cenę naprawdę warto i wspominamy to bardzo często. Jeden z najlepszych punktów wakacji❤️

Wycieczka była niesamowita. Miejsce spotkania jest właściwie trochę daleko, ale pojechaliśmy autobusem i VLT i dotarliśmy tam bez żadnych problemów. Wizyta w winnicy z lunchem i degustacją wina również była bardzo przyjemna. Przystanki w miastach są szybkie, ale jeśli masz krótki wypad do Toskanii, warto zainwestować. polecam

To jest warte czasu i pieniędzy. Byłem mile zaskoczony Sienną, pominęliśmy tam wycieczki i świetnie się bawiliśmy zwiedzając na własną rękę. Tradycyjny toskański lunch to coś, czego nie możesz przegapić. Spróbuj też najlepszego na świecie gellato w San Gimigiano. Poleciłbym to.

Karnet jest bardzo wygodny w użyciu, punkt widokowy na dachu muzeum operacyjnego to wspaniałe przeżycie!

Warto poinformować, że w każdym miejscu znajdują się różne wejścia do różnych punktów zwiedzania