Atrakcje i wycieczki
Piazza del Duomo, Siena

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Piazza del Duomo, Siena – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny i San Gimignano z lunchem

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny i San Gimignano z lunchem

Przeżyj cuda Toskanii w jeden niezapomniany dzień. Opuść Florencję na 12-godzinną wycieczkę i zobacz piękne krajobrazy, architekturę i dzieła sztuki regionu. Rozkoszuj się lokalną kuchnią i wybierz wycieczkę z przewodnikiem w swoim języku, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o historycznej okolicy. Do miejsca spotkania łatwo dojedziesz tramwajem T1.3 jadącym do Villa Costanza. Zacznij od Pizy i odwiedź wspaniały plac Piazza dei Miracoli. Podziwiaj baptysterium, katedrę Santa Maria Assunta i oczywiście słynną Krzywą Wieżę w Pizie. Po wolnym czasie w Pizie udaj się do typowej toskańskiej winiarni w regionie Chianti i zjedz pyszny lunch z lokalnym winem. Poznaj miasto Siena i odwiedź Piazza del Campo, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio di Siena, oraz Piazza del Duomo, gdzie zobaczysz zewnętrzną część wspaniałej katedry. Ciesz się swoim ostatnim przystankiem w San Gimignano, średniowiecznym mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanym na całym świecie z Vernaccia di San Gimignano. System wież San Gimignano opowiada o chwale potężnych rodzin. Pomiędzy polami szafranowymi a typowymi rodzimymi winnicami, miasto wie, jak zaoferować pocztówkowe widoki.

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Wykorzystaj w pełni swój czas w Siena Duomo dzięki biletowi obejmującemu wszystkie obszary z wyjątkiem dachu. Odkryj historię kompleksu, słuchając pouczającego komentarza na temat dołączonego audioprzewodnika. Wejdź do katedry i podziwiaj jej rozmach, spacerując po mozaikowej marmurowej posadzce. Podziwiaj rzeźby, takie jak Uczta Heroda Donatella i św. Pawła Michała Anioła, wśród innych dzieł sztuki rozsianych po katedrze. Odwiedź baptysterium San Giovanni w Duomo, aby podziwiać wspaniałą chrzcielnicę. Stąd udaj się do Krypty, podziemnej dzielnicy, która pozostawała ukryta przez ponad siedem wieków. Następnie przejdź się po Bibliotece Piccolomini i podziwiaj żywe i kolorowe freski, które zdobią jej ściany. Podziwiaj wspaniałe dzieło Pinturicchio, które przedstawia dziesięć epizodów z życia papieża Piusa II. Wejdź do Museo dell'Opera, w którym znajduje się wybór fragmentów archeologicznych i dzieł sztuki, które niegdyś były częścią katedry. Zobacz różnorodne gotyckie rzeźby Giovanniego Pisano oraz obrazy Ambrogio i Pietra Lorenzettiego. Udaj się do Oratorium San Bernardino, aby podziwiać kolekcję Diecezjalnego Muzeum Sztuki Religijnej, którego centrum znajduje się w górnej kaplicy oratorium. Odkryj różnorodne obrazy sieneńskie z okresu od XIII do XVIII wieku. Zakończ wizytę w kompleksie wspinaczką na punkt widokowy Facciatone. Zachwyć się niezapomnianym widokiem na miasto Siena i piękne wzgórza Toskanii.

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Siena: Średniowieczne doświadczenie rodzinne

Siena: Średniowieczne doświadczenie rodzinne

Odkryj najważniejsze atrakcje i zabytki Sieny w wyjątkowy sposób, grając w grę eksploracji miasta na swoim smartfonie. Odwiedź niektóre z najbardziej znanych miejsc w Sienie, takie jak Palazzo Tolomei, Fonte Gaia i Piazza del Duomo. Pobierz Questo, zgrywalizowaną aplikację podróżniczą, na swój smartfon i rozpocznij ekscytującą grę eksploracyjną. Wciel się w rolę w starożytnej walce politycznej między rodzinami Salimbeni i Tolomei. Weź udział w historycznej walce o kontrolę nad Sieną i walcz w sprawie trzeciej rodziny, Terrazini. Poznaj sekrety rodzin Salimbeni i Tolomei, których możesz użyć, by ich skrzywdzić. Trzymaj się z dala od światła reflektorów i sprowokuj dwie rodziny do rozpoczęcia wojny przeciwko sobie. Rozwiąż zagadkę, aby odkryć dokładne wskazówki dojazdu do następnego przystanku na trasie, bez potrzeby korzystania z mapy, GPS lub fizycznego przewodnika. Każde rozwiązanie ujawnia sekretną historię głównych atrakcji Sieny, takich jak Banca Monte dei Paschi di Siena, drugi najstarszy bank na świecie. Ukończ wycieczkę we własnym tempie, wstrzymuj i wznawiaj wycieczkę, kiedy tylko chcesz. Po zakupie zadania na Twój adres e-mail zostanie dostarczony kod dostępu, którego można następnie użyć w aplikacji do pobrania. Jeśli jesteś dużą grupą, jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoim smartfonie. Alternatywnie, każda osoba może kupić swój własny bilet. Możesz grać w grupie i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielić się od grupy, a na koniec spotkać się z grupą.

Siena: 3-godzinna prywatna piesza wycieczka po mieście z opcjonalną katedrą

Siena: 3-godzinna prywatna piesza wycieczka po mieście z opcjonalną katedrą

Poznaj bogatą historię, kulturę i tradycje Sieny z lokalnym przewodnikiem. Wycieczka ma na celu pokazać Ci najbardziej intrygujące miejsca Sieny w krótkim czasie, z wieloma przystankami na zdjęcia po drodze. Rozpocznij wycieczkę od odwiedzenia niektórych z najważniejszych miejsc w mieście, w tym Piazza del Campo, Palazzo Publicco, Palazzo Tolomei, Palazzo Salimbeni i starożytnego Banchi di Sopra. Podczas zwiedzania dowiedz się, które budynki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i dlaczego. Kontynuuj wycieczkę do Bazyliki San Domenico, w której znajdują się relikwie św. Katarzyny. Następnie zatrzymaj się przy Sanktuarium św. Katarzyny ze Sieny, gdzie kiedyś mieszkała ze swoją rodziną. Miń baptysterium i katedrę w Sienie (lub Duomo di Siena) i wejdź do środka, aby przyjrzeć się bliżej (jeśli zarezerwowano opcjonalną opcję wycieczki z przewodnikiem). Wewnątrz podziwiaj szereg dzieł sztuki niektórych z najważniejszych włoskich artystów.

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Toskanii z prywatnym szoferem

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Toskanii z prywatnym szoferem

Spędź dzień na zwiedzaniu toskańskiej wsi podczas wycieczki z szoferem. Zanurz się w toskańskiej kulturze, odwiedzając główne atrakcje Sieny, odkrywając starożytne miasto na wzgórzu i odkrywając jeden z najbardziej ukochanych regionów winiarskich we Włoszech. Twój dzień zaczyna się od odbioru z hotelu, który zabierze Cię do pierwszego przystanku wycieczki krajoznawczej, Sieny. To historyczne miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i słynie z Palio, wyścigów konnych na oklep, które odbywają się wokół głównego placu. Odwiedź trzy atrakcje, które musisz zobaczyć w Sienie, Piazza del Campo, Palazzo Pubblico i słynną katedrę, jeden z nielicznych przykładów włoskiej architektury gotyckiej. Wróć do samochodu i kontynuuj wycieczkę po Toskanii, jadąc do otoczonego murami miasta San Gimignano na wzgórzu. Nazywany Miastem Pięknych Wież, San słynie z zachowania kilkunastu średniowiecznych wież. Wędruj po tym starożytnym mieście, zwiedzaj alejki i zobacz Piazza del Duomo oraz siedem wież otaczających ten rynek. Zakończ dzień zwiedzania wizytą w regionie winiarskim Chianti. Podziwiaj niezapomniane krajobrazy z falującymi wzgórzami, winnicami i gajami oliwnymi.

San Gimignano - prywatny przewodnik: Manhattan średniowiecza

San Gimignano - prywatny przewodnik: Manhattan średniowiecza

Zapraszamy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po San Gimignano, starożytnej wiosce zbudowanej na szczycie wzgórza. Spaceruj średniowiecznymi uliczkami i podziwiaj wiele zachowanych wież miasta. Zobacz Torre Grossa na placu Piazza del Duomo, odwiedź katedrę San Gimignano i odkryj Piazza dell Cisterna. Spaceruj ulicami i alejkami San Gimignano i odkryj doskonale zachowane 14 wież, które w czasach starożytnych symbolizowały bogactwo i władzę. Spójrz na najwyższy, Torre Grosse, zbudowany w 1300 roku. Zobacz go z kilku stron na placu Piazza del Duomo i Palazzo Comunale. Wejdź do katedry San Gimignano, małego klejnotu z prostą romańską fasadą. Poznaj wiele cudów w środku, w tym kilka arcydzieł sztuki włoskiej. Przejdź przez trzy nawy katedry, a zwłaszcza pokrytą freskami kolegiatę Santa Maria Assunta. Znajdź najpiękniejszy plac w wiosce, Piazza della Cisterna. Podziwiaj ośmiokątną studnię położoną na środku placu, zbudowaną przez Podesta Guccio dei Malavolti. Przeglądaj wiele okolicznych sklepów i podziwiaj zabytki XIV-wiecznych rezydencji. Skosztuj jednych z najlepszych lodów na świecie i poznaj bardzo poszukiwane smaki kremu Santa Fina z szafranem i orzeszkami pinii. Wybierz klasę lokalnego wina lub sorbet Vernaccia. Spędź resztę wycieczki spacerując historycznymi uliczkami, aby uzyskać najlepsze punkty widokowe i zdjęcia.

Z Florencji: PRYWATNA wycieczka do Pizy, San Gimignano i Sieny

Z Florencji: PRYWATNA wycieczka do Pizy, San Gimignano i Sieny

Czego można się spodziewać • Przystanek w: Pizie, Toskania. Wygodna godzina jazdy zabierze Cię do Pizy. Zaraz po przyjeździe miniesz historyczne przedmieścia i spotkasz Piazza dei Cavalieri, pierwotne centrum polityczne średniowiecznej Pizy. Został on później przekształcony przez Cosimo I de’ Medici w centrum Zakonu Rycerzy Santo Stefano, utworzonego w celu obrony wybrzeży Toskanii i Morza Śródziemnego przed flotami tureckimi i pirackimi. • Zatrzymaj się przy: Krzywa Wieża w Pizie, Piza i jej Piazza dei Miracoli zawsze były podstawową częścią wycieczki do Toskanii i pomimo obecności wielu turystów, miejsce to emanuje ponadczasowym, sugestywnym i potężnym pięknem. Odwiedzający z każdego zakątka świata zazwyczaj starają się utrzymać krzywą wieżę w pozycji pionowej, z niewielką pomocą aparatu, aby zrobić zabawne zdjęcia! Czas trwania: 1 godzina • Zatrzymaj się w: Historyczne centrum San Gimignano, Toskania. Piękna twierdza San Gimignano jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Toskanii. San Gimignano to skarb średniowiecznej architektury, zatrzymany w czasie w 1300 roku. Słynie przede wszystkim ze starożytnych wież, które wciąż wyróżniają się z jego panoramy. Nie zapomnij wstąpić do słynnej lodziarni Dondoli, zdobywcy wielu nagród za najlepsze lody na świecie. Czas trwania: 1 godzina • Zatrzymaj się na: Piazza della Cisterna, San Gimignano, Toskania. Piazza della Cisterna pochodzi z 1287 roku. Znajduje się dokładnie w centrum miasta, na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic górnego średniowiecznego miasteczka. Podczas gdy miejski Piazza del Duomo służył zarówno jako centrum religijne, jak i polityczne, Piazza della Cisterna był zamiast tego używany jako lokalny targ oraz scena spotkań towarzyskich, przyjęć i turniejów. • Zatrzymaj się w: Centro Storico di Siena. Siena to jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Toskanii. Jest znany w całych Włoszech ze swojej wybitnej średniowiecznej architektury. Po przyjeździe poznaj jego bogatą historię i sztukę, podziwiając godne uwagi lokalne zabytki, takie jak słynny Piazza del Campo w kształcie muszli i wyjątkowa katedra w Sienie. Historyczne ulice Sieny wypełnia wiele lokalnych sklepów, co stanowi doskonałą okazję do skosztowania lokalnych potraw lub kupienia prezentów! Czas trwania: 2 godziny • Przejedź obok: Plac Katedralny, Siena. Katedra Santa Maria Assunta jest głównym miejscem kultu katolickiego w Toskanii i diecezji Siena. Budynek znajduje się na placu o tej samej nazwie w centrum miasta. Zbudowany w stylu włoskiego gotyku, jest jednym z najbardziej znaczących i spektakularnych kościołów zbudowanych we Włoszech. •Przejedź obok: Piazza del Campo, Siena. Piazza del Campo (lub po prostu il Campo) to główny plac miasta Siena. Wyjątkowy ze względu na swój szczególny i oryginalny kształt muszli, jest znany na całym świecie ze swojego piękna i integralności architektonicznej, a także jako miejsce, w którym dwa razy w roku odbywa się Palio di Siena.

Florencja: Siena, San Gimignano, Monteriggioni i wycieczka do Chianti

Florencja: Siena, San Gimignano, Monteriggioni i wycieczka do Chianti

Wyrusz z Florencji, aby spędzić dzień na poznawaniu historii i piękna Toskanii. Przemierz wspaniałe wzgórza Chianti, aby dotrzeć do Monteriggioni, średniowiecznego klejnotu na wzgórzu z nienaruszonymi starożytnymi murami. Przespaceruj się rustykalnymi uliczkami i napij się espresso lub cappuccino przed następnym przystankiem. Kontynuuj podróż do Sieny, znanej z gotyckiej architektury i corocznego wyścigu konnego Palio, na wycieczkę z przewodnikiem. Podążaj za przewodnikiem na Piazza del Campo, aby zobaczyć Palazzo Pubblico i Torre del Mangia. Odwiedź Piazza del Duomo i podziwiaj katedrę, arcydzieło włoskiej architektury gotyckiej. Po czasie wolnym na zwiedzanie historycznego centrum Sieny, udaj się do San Gimignano, obiektu z listy UNESCO słynącego z wina Vernaccia i drapaczy chmur. Ciesz się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie, spacery wąskimi uliczkami i podziwianie panoramicznych widoków ze wzgórza. Na koniec odwiedź serce Chianti i podziwiaj jego malownicze krajobrazy. Poznaj sekrety produkcji wina Chianti od eksperta i oddaj się degustacji wina, lokalnych przekąsek i świeżej oliwy z oliwek.

3-godzinna prywatna kolacja w średniowiecznej wieży w San Gimignano

3-godzinna prywatna kolacja w średniowiecznej wieży w San Gimignano

Możliwość wypicia aperitifu z prywatnego tarasu panoramicznego, który jest częścią wieży, pozwala cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem z niezapomnianymi kolorami zachodu słońca nad toskańskimi wzgórzami. Wszystko to w towarzystwie całego personelu do Państwa dyspozycji: prywatnego kucharza, muzyka, asystenta. Plan podróży W San Gimignano oferujemy naszym klientom VIP możliwość zjedzenia posiłku w oryginalnej prywatnej średniowiecznej wieży. Przylegający do wieży oferujemy panoramiczny taras z widokiem na winnice Chianti, gdzie można cieszyć się aperitifem w intymności lub z przyjaciółmi o zachodzie słońca na toskańskich wzgórzach lub podziwiać wspaniały widok na Piazza del Duomo i okoliczne wieże Twoje wydarzenie VIP rozpocznie się o 17:45 miejscem zbiórki przed katedrą na Piazza Duomo w San Gimignano. O 18:00 aperitif na wspaniałym tarasie wieży, a zaraz po nim ekskluzywna kolacja dla smakoszy stworzona przez naszego prywatnego szefa kuchni z asortymentem 12 win Lokalna artystka będzie towarzyszyć kolacji przy cudownym dźwięku jej harfy, aby zapewnić niezapomniane magiczne wrażenia.

Siena: Najciekawsze atrakcje

Piazza del Duomo, Siena: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Piazza del Duomo, Siena: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Duomo, Siena? Kliknij tutaj.