Piazza del Duomo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: bilet do katedry i na jej dach

1. Mediolan: bilet do katedry i na jej dach

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Katedra w Mediolanie: bilet na tarasy (bez kościoła)

2. Katedra w Mediolanie: bilet na tarasy (bez kościoła)

W dniu wizyty uniknij problemów związanych z zakupem biletu do katedry w Mediolanie, rezerwując go z wyprzedzeniem. Zdecydowanie najbardziej wyjątkowym elementem katedry jest jej ogromy dach, z którego podziwiać można panoramiczne widoki na Mediolan i sam kościół z perspektywy lotu ptaka. Każdy, kto chce podziwiać fantastyczne widoki, może dostać się na dach katedry. Są dwie możliwości: wejście po schodach mających 250 stopni lub skorzystanie z wygodnej windy. Gdy już dotrzesz na dach, spójrz na miasto z wysokości ponad 45 metrów. Podziwiaj też charakterystyczne iglice katedry, które wykonane są z białego marmuru. Budowa katedry, głównego symbolu Mediolanu, rozpoczęła się już w 1386 roku, ale została zakończona dopiero w roku 1965. Została wzniesiona z białego marmuru wydobywanego w regionie Candoglia. Stanowi jeden z najznamienitszych przykładów gotyckiej architektury Włoch.

Bilet Fast Track na tarasy katedry i opcjonalne wejście do katedry

3. Bilet Fast Track na tarasy katedry i opcjonalne wejście do katedry

Pomiń kolejkę do jednego z najwspanialszych zabytków w Mediolanie dzięki biletowi szybkiego wstępu do Duomo i na tarasy. Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę, dzięki czemu wejdziesz do katedry przez specjalne wejście dla grup. Skorzystaj z możliwości dostępu do wszystkich części budowli i zobacz najwspanialsze dzieła sztuki i architektury. Podziwiaj piękne ozdoby oraz witraże i zobacz kaplicę w kościele San Gottardo w Corte, należącą niegdyś do pałacu książęcego i znajdującą się w strefie archeologicznej. Posłuchaj o tym świętym zabytku podczas wizyty w fascynującym muzeum, a następnie wjedź specjalną windą na tarasy i podziwiaj niesamowite widoki. Dostaniesz „kimono”, które jest obowiązkowe, aby wejść do katedry, i 10% zniżki na wybrane produkty w sklepie z pamiątkami.

Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

4. Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

Weź udział w 1,5-godzinnej wycieczce po kompleksie katedralnym w Mediolanie, która obejmuje tarasy i stanowisko archeologiczne pod katedrą. Poznaj historię słynnego zabytku w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Skorzystaj z możliwości wizyty w muzeum katedralnym oraz w kościele św. Gotarda. Co najlepsze, możesz zdecydować się na ogólnodostępną wycieczkę w małej grupie lub wycieczkę prywatną, w zależności od swoich preferencji.  Omiń kolejkę po bilety i wejdź do katedry. Podziwiaj wspaniały przykład architektury gotyckiej i dzieła sztuki, które zdobią wnętrza. Wjedź windą na tarasy na dachu, aby zobaczyć zapierające dech w piersi widoki na miasto. Następnie zwiedź strefę archeologiczną w podziemiach katedry. Znajdują się tam pozostałości baptysterium San Giovanni alle Fonti. Po wycieczce z przewodnikiem możesz na własną rękę odwiedzić muzeum katedralne i kościół św. Gotarda.

Mediolan: bilet do katedry, strefy archeologicznej i muzeum

5. Mediolan: bilet do katedry, strefy archeologicznej i muzeum

Odkryj historię i skarby jednej z najbardziej znanych katedr na świecie dzięki wstępowi bez kolejki do katedry w Mediolanie oraz jej strefy archeologicznej i muzeum. Poznaj historię 600-letniej organizacji Veneranda Fabbrica del Duomo oraz ciągłej konserwacji i rozwoju tego niezwykłego dziedzictwa sztuki, kultury i historii, które stanowi symbol Mediolanu. Zwiedź katedrę w Mediolanie. Przyjrzyj się ruinom baptysterium San Giovanni alle Fonti w strefie archeologicznej. Dowiedz się więcej o historii bazyliki św. Tekli z IV wieku. Wejdź do katedry i zachwyć się bogactwem sztuki oraz wiary, które splatają się ze sobą. Prześledź wszystkie etapy budowy katedry poprzez rzeźby, witraże, drewniane modele i gobeliny – od muzeum po kościół San Gottardo in Corte. Planując zwiedzanie, pamiętaj, iż muzeum i kościół San Gottardo są zamknięte w środy.

Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

6. Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem na Piazza del Duomo i udaj się do wejścia do windy, skąd wjedziesz windą, aby cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami spaceru po dachu wspaniałej katedry Duomo. Całkowity rozmiar tej gotyckiej architektury jest imponujący, a latające przypory i biały marmur czynią ją jedyną w swoim rodzaju rodzaju. Wejdź po prawie 50 stopniach, aby dotrzeć na najwyższy poziom na dachu i być gotowym do podziwiania wspaniałych widoków na panoramę Mediolanu, w tym zupełnie nowe nadchodzące drapacze chmur. Z dachu największej katedry we Włoszech i jednej z największych na świecie podziwiaj ekscytujące widoki na Mediolan. W pogodny dzień zobacz włoskie Alpy, góry oddzielające Włochy od Szwajcarii. Ponad 3.400 posągów i 135 iglic czeka na odsłonięcie i zdecydowanie najlepiej widać to z góry! Zakończ swoją wizytę, podziwiając złotą figurę Matki Boskiej, która świeci jasno na szczycie Wielkiej Iglicy. Następnie skorzystaj z niewiarygodnego przywileju ominięcia kolejki przed katedrą i wejścia bez dalszego czekania, bezpośrednio ze specjalnego wejście z dachu (zejście można wykonać schodami). Posłuchaj, jak Twój przewodnik wyjaśnia niezliczone posągi, dekoracje i kolorowe witraże, które niezmordowani rzemieślnicy projektowali na przestrzeni wieków. Zachwyć się, słuchając opowieści o „Świętym Gwoździu” z Prawdziwego Krzyża Jezusa lub Szlaku Zegara Słonecznego i jego znakach zodiaku.

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

7. Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Dołącz do swojego przewodnika na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Mediolanu i podziwiaj widoki z zewnątrz na zabytki Piazza del Duomo, gdzie budowa Duomo di Milano (katedra w Mediolanie) trwała prawie 6 wieków. Wejdź do jednego z najstarszych pasaży handlowych na świecie w Galerii Vittorio Emanuele II. Podążaj śladami słynnych gwiazd opery w teatrze La Scala. Odkryj ulice, takie jak Via Dante, dzięki którym Mediolan zyskał reputację światowej stolicy mody. Poznaj bogatą historię Mediolanu i posłuchaj ciekawych anegdot. Następnie omiń długie kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci w refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z priorytetowego wstępu i poznaj historię i wykonanie fascynującego fresku Leonarda od swojego przewodnika.

Mediolan: katedra i Ostatnia Wieczerza bez kolejki, z przew.

8. Mediolan: katedra i Ostatnia Wieczerza bez kolejki, z przew.

Spędź dzień w Mediolanie w towarzystwie przewodnika. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do katedry w Mediolanie, podziwiaj słynne malowidło „Ostatnia Wieczerza” Leornarda da Vinci, zobacz zbudowany w średniowieczu zamek Sforzów i zajrzyj do tętniącej życiem dzielnicy Brera. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem oraz innymi miłośnikami sztuki przy mediolańskiej katedrze lub bazylice Santa Maria delle Grazie (miejsce spotkania jest zależne od zarezerwowanej opcji). Wysłuchaj przewodnika, który przybliży Ci historię i kulturę Mediolanu. Wykorzystaj bilet wstępu bez kolejki do katedry w Mediolanie, która zalicza się do największych świątyń w Europie. Wyrusz na spacer z przewodnikiem, by spojrzeć na Mediolan z zupełnie innej perspektywy. Koniecznie uwiecznij na zdjęciach wzniesiony w XV wieku zamek Sforzów. Zachwyć się bazyliką Santa Maria delle Grazie, gdzie znajduje się słynne malowidło „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci (świątynię tę odwiedzisz dzięki biletowi wstępu bez kolejki). Przewodnik zwróci Twoją uwagę na szczegóły arcydzieła, któremu można przyglądać się przez gwarantowane 15 minut. Przejdź się po brukowanych uliczkach w dzielnicy Brera, która jest bijącym sercem społecznego i kulturalnego życia Mediolanu. Dowiedz się więcej o wszystkich znanych artystach i myślicielach, którzy dzielnicę Brera nazywali domem. 

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

9. Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Chłoń charyzmę Mediolanu podczas półdniowej pieszej wycieczki. Dzięki wiedzy lokalnego przewodnika daj się porwać historii, dramatowi i bogactwu, które czynią Mediolan magicznym. Ciesz się wstępem bez kolejki i wspaniałymi widokami na kultowe zabytki, takie jak Duomo i Ostatnia Wieczerza. Poznaj lokalnego przewodnika i innych podróżników, aby zapoznać się z planem dnia. W zależności od dostępności biletów, najpierw udasz się na Ostatnią Wieczerzę lub do Duomo. Jeśli Ostatnia Wieczerza jest na pierwszym miejscu, posłuchaj opowieści o tragicznej historii i renowacji muralu da Vinci. Wejdź do małego, skromnego kościoła Santa Maria delle Grazie — świętego i prywatnego miejsca na święty obraz. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie codziennie odwiedzać arcydzieło, co pomaga zachować to delikatne dzieło sztuki. Zachwyć się imponującym muralem o wymiarach 24 na 30 stóp. Patrząc na przedstawienie da Vinci przedstawiające jedną z najbardziej znanych nocy z życia Jezusa, skorzystaj z pomocy przewodnika, który może zweryfikować lub obalić folklor, mity, tajemnice i fakty dotyczące Ostatniej Wieczerzy. Po podziwianiu każdego szczegółu tego arcydzieła wyjdź z powrotem na zewnątrz. Po wyjściu z kościoła udaj się do Galleria Vittorio Emanuele II, jednego z najbardziej zabytkowych centrów handlowych na świecie. W budynku, który bardziej przypomina barokowy pałac, podziwiaj słynne sklepy Gucci, Versace i Prada. Rozkoszuj się czystym bogactwem centrum handlowego. Kontynuuj podróż do dzielnicy Brera, historycznej dzielnicy zamieszkałej przez najsłynniejszych mieszkańców Mediolanu. Po drodze mijaj średniowieczny zamek Sforzów i operę La Scala. Podczas gdy przewodnik będzie Cię raczył opowieściami o okolicy, poczuj, jak miasto ożywa, zanim odwiedzisz kolejną z głównych atrakcji Mediolanu. Na koniec udaj się do jednej z największych katedr na świecie: wspaniałej Duomo w Mediolanie. Nawet większy niż Bazylika św. Piotra w Watykanie i św. Marka w Wenecji, podziwiaj jego skalę, wchodząc. Zanurz się w 600-letniej historii katedry i odkryj, dlaczego ta wspaniała katedra stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mediolanu.

Mediolan: zajęcia z robienia pizzy i lodów

10. Mediolan: zajęcia z robienia pizzy i lodów

Opanuj najsmaczniejszą ze wszystkich włoskich sztuk i naucz się robić autentyczną pizzę i lody. Poznaj eksperta „pizzaiolo”, który zademonstruje, jak zrobić idealną, przepyszną pizzę. W profesjonalnym studiu kulinarnym Twój profesjonalny szef kuchni pokaże Ci, jak zrobić giętkie, cienkie jak papier ciasto drożdżowe, ugniatając je do perfekcji. Dowiedz się, jak przygotować pikantny, ale lekki sos pomidorowy do rozsmarowania na wierzchu. Podczas gdy ciasto odpoczywa, zrób sobie przerwę, aby delektować się wybornymi winami Diadema i oliwą z oliwek. Następnie posłuchaj wszystkiego o procesie tworzenia autentycznych włoskich lodów. Odkryj surowe składniki i dowiedz się, jak je mieszać, obserwując, jak czekolada topi się w kremie. Podczas gdy lody się kręcą, szef kuchni pokaże ci, jak połączyć składniki, aby przygotować ciasto na wafelek. Następnie rozwałkuj ciasto, wybierz ulubione dodatki i dopraw pizzę przed włożeniem jej do piekarnika. Gdy tylko aromatyczna pizza wyjdzie z piekarnika, usiądź, zrelaksuj się i rozkoszuj się swoimi kulinarnymi kreacjami. Na koniec zajęć otrzymasz certyfikat uczestnictwa i pełną cyfrową książeczkę z przepisami, którą możesz zachować i używać w domu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piazza del Duomo

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 62
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Piazza del Duomo: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Piazza del Duomo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Duomo? Kliknij tutaj.

Piazza del Duomo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 20 648 opinii

Warte odwiedzenia, katedra jest ogromna i robi wrażenie. Jak nie ma kolejki to można wejść wcześniej niż godzina na bilecie. Wchodziłam schodami i wcale cieżko nie było także polecam. Nie trzeba rezerwować całego dnia na zwiedzanie. Ze względu na to ze zwiedza się tarasy na dachu warto wybrać się w dzień pogodny, deszcz jest dosyć uciążliwy.

Katedra przepiękna, zdecydowanie warto ją zobaczyć. Jednakże trzeba wiedzieć, że wybrana godzina zwiedzania nie oznacza, że o tej godzinie się wejdzie. I tak trzeba dwoje odstać w ogromnej kolejce.

Wejście jest zupełnie z tyłu katedry i dzięki biletom uniknęliśmy stania w wielogodzinnych kolejkach.

Zdecydowanie najlepsza atrakcja Mediolanu, na którą warto poświęcić pieniądze.

Szybki wstęp. Obowiązkowy punkt programu.zdecydowanie warto!