Atrakcje i wycieczki
Piazza del Duomo

Piazza del Duomo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

1. Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Katedra w Mediolanie: Bilet na tarasy Duomo (bez wstępu do kościoła)

2. Katedra w Mediolanie: Bilet na tarasy Duomo (bez wstępu do kościoła)

Uniknij kłopotów z zakupem biletu wstępu do mediolańskiej katedry Duomo w dniu zwiedzania, odbierając go z wyprzedzeniem. Zdecydowanie najbardziej wyjątkową cechą katedry są jej rozległe tarasy, zapewniające panoramiczny widok na Mediolan i perspektywę z lotu ptaka na sam kościół. Dzięki możliwości pokonania 250 schodów na tarasy lub przejażdżki wygodną windą, tarasy są dostępne dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć ten kultowy widok. Gdy znajdziesz się na tarasie, spójrz na miasto z wysokości ponad 150 stóp (około 46 metrów) nad poziomem ulicy, podziwiając charakterystyczne rzędy białych marmurowych iglic. Katedra, będąca trwałym symbolem Mediolanu, rozpoczęła budowę w 1386 roku, a zakończyła w 1965 roku. Zbudowana z oszałamiającego marmuru wydobywanego w regionie Candoglia, istnieje niewiele lepszych przykładów włoskiej architektury gotyckiej.

Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

3. Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

Ciesz się 1,5-godzinną wycieczką po kompleksie katedry w Mediolanie, w tym po tarasach i obszarze archeologicznym pod katedrą. Odkryj historię tego słynnego zabytku z doświadczonym przewodnikiem. Będziesz mieć również dostęp do Muzeum Duomo i kościoła San Gottardo. Co najlepsze, możesz wybrać wycieczkę w małej grupie lub prywatną, w zależności od preferencji. Omiń kolejki po bilety i wejdź do katedry. Podziwiaj ten wspaniały przykład architektury gotyckiej i dzieła sztuki, które zdobią jej wnętrze. Kontynuuj podróż windą na tarasy, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto. Następnie odkryj obszar archeologiczny pod Duomo, gdzie znaleziono ruiny baptysterium San Giovanni alle Fonti. Po wycieczce z przewodnikiem możesz samodzielnie odwiedzić Muzeum Duomo i kościół San Gottardo.

Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

4. Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem na Piazza del Duomo i udaj się do wejścia do windy, skąd wjedziesz windą, aby cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami spaceru po dachu wspaniałej katedry Duomo. Całkowity rozmiar tej gotyckiej architektury jest imponujący, a latające przypory i biały marmur czynią ją jedyną w swoim rodzaju rodzaju. Wejdź po prawie 50 stopniach, aby dotrzeć na najwyższy poziom na dachu i być gotowym do podziwiania wspaniałych widoków na panoramę Mediolanu, w tym zupełnie nowe nadchodzące drapacze chmur. Z dachu największej katedry we Włoszech i jednej z największych na świecie podziwiaj ekscytujące widoki na Mediolan. W pogodny dzień zobacz włoskie Alpy, góry oddzielające Włochy od Szwajcarii. Ponad 3.400 posągów i 135 iglic czeka na odsłonięcie i zdecydowanie najlepiej widać to z góry! Zakończ swoją wizytę, podziwiając złotą figurę Matki Boskiej, która świeci jasno na szczycie Wielkiej Iglicy. Następnie skorzystaj z niewiarygodnego przywileju ominięcia kolejki przed katedrą i wejścia bez dalszego czekania, bezpośrednio ze specjalnego wejście z dachu (zejście można wykonać schodami). Posłuchaj, jak Twój przewodnik wyjaśnia niezliczone posągi, dekoracje i kolorowe witraże, które niezmordowani rzemieślnicy projektowali na przestrzeni wieków. Zachwyć się, słuchając opowieści o „Świętym Gwoździu” z Prawdziwego Krzyża Jezusa lub Szlaku Zegara Słonecznego i jego znakach zodiaku.

Mediolan: Oficjalny karnet miejski z katedrą i ponad 10 atrakcjami

5. Mediolan: Oficjalny karnet miejski z katedrą i ponad 10 atrakcjami

"Odkryj Milano z YesMilanoPass, jedynym oficjalnym karnetem miejskim. - Twoja brama do najlepszych atrakcji i zajęć w mieście oraz nieograniczone korzystanie z sieci transportu publicznego. Witaj w tętniącym życiem Mediolanie, z jego historią, kulturą i nowoczesnością. Wykorzystaj w pełni swoją podróż dzięki oficjalnej karcie YesMilanoPass, zaprojektowanej w celu zapewnienia prostego i kompleksowego sposobu na poznanie najlepszych atrakcji Mediolanu. Kluczowe cechy: Dostęp all-inclusive: Otwórz drzwi do najważniejszych atrakcji, muzeów i zabytków Mediolanu za pomocą jednej, bezproblemowej przepustki. Użyj karnetu, aby łatwo zarezerwować bilety wstępu bez kolejki, aby odwiedzić kultową katedrę Duomo, oszałamiające arcydzieła Muzeów Obywatelskich i wiele więcej! Transport publiczny: YesMilanoPass zapewnia nieograniczony dostęp do wydajnej i rozległej sieci transportu publicznego w Mediolanie: autobusów, tramwajów i metra. Digital Pass: YesMilanoPass jest pobierany na Twój telefon komórkowy, dzięki czemu możesz rozpocząć swoją przygodę w Mediolanie bez żadnych opóźnień. Elastyczny 3-dniowy czas trwania: Zorganizuj swoją wycieczkę tak, aby pasowała do Twojego harmonogramu dzięki wygodnej opcji 3-dniowego karnetu. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na długi weekend, czy krótki wypad do miasta, YesMilanoPass oferuje idealne rozwiązanie do zaplanowania wizyty. Cyfrowa mapa miasta z audioprzewodnikiem wprowadzającym: zwiedzaj miasto, korzystając z cyfrowej mapy Mediolanu, która zawiera komentarze wprowadzające do ponad 100 interesujących miejsc w Mediolanie oraz sugerowane trasy spacerowe lub rowerowe. Natychmiastowa rezerwacja i realizacja: dokonaj rezerwacji online i natychmiast odbierz swoją cyfrową kartę. Nie musisz czekać w kolejce do realizacji, zacznij zwiedzać od razu. Ulepsz swoje doświadczenie: Uzyskaj ekskluzywne zniżki do 30% tylko dzięki aplikacji YesMilano Pass Wybór przyjazny dla środowiska: Decydując się na nasz bezpapierowy karnet, przyczyniasz się do zachowania naturalnego piękna i środowiska Mediolanu. Dołącz do nas w promowaniu zrównoważonej turystyki i zmniejszaniu naszego śladu ekologicznego. energii.

Mediolan: Bilet na autobus hop-on hop-off na 24, 48, 72 godziny

6. Mediolan: Bilet na autobus hop-on hop-off na 24, 48, 72 godziny

Odkryj najbardziej kultowe i fascynujące miejsca w Mediolanie, mieście, które będzie gospodarzem wioski następnych zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku, dzięki wycieczkom naszymi piętrowymi autobusami. Nasze bilety umożliwiają rozpoczęcie wycieczki ze wszystkich naszych przystanków autobusowych i nie zapominaj, że możesz wsiadać i wysiadać, kiedy tylko chcesz! Wysiądź i nie spiesz się, aby odwiedzić Cenacolo, Bazylikę Sant'Ambrogio, Muzeum Nauki i Technologii, Navigli i nie tylko, i wsiądź ponownie do autobusu, kiedy tylko chcesz. Zła pogoda? Żaden problem, dzięki naszym autobusom możesz cieszyć się wycieczką także w deszczowy dzień. Czy jesteś gotowy na odkrywanie Mediolanu? Tutaj znajdziesz wszystkie przystanki linii FASHION, DESIGN& LEISURE: 1. DUOMO Piazza Duomo 2. SCALA Via Manzoni, 3 3. DUGNANI Via Manin, 2 4. REPUBBLICA Piazza della Repubblica 5. STAZIONE CENTRALE Piazza Duca d'Aosta 6. REGIONE Via Melchiorre Gioia, 31 7. GAE AULENTI Via Sturzo 8. MONUMENTALE Via Ceresio, 7 9. ACQUARIO Viale Gadio 10. CASTELLO Piazza Castello, 26 11. CAIROLI Foro Buonaparte, 70 12. CADORNA Via Boccaccio Ang. Via Leopardi 13. CENACOLO Via Caradosso, 1 14. PALEOCAPA Via Paleocapa, 4 15. TRIENNALE Viale Moliere 16. ARCO DELLA PACE Corso Sempione, 4 17. CITY LIFE Piazza 6 Febbraio, 26 18. BUONARROTI Viale Monterosa, 3 19. PAGANO Via del Burchiello 20. CONCILIAZIONE Piazza Conciliazione Ang. Via E. Toti 21. CENACOLO Via Caradosso, 1 22. SANT'AMBORGIO Via Carducci, 16 23. MUSEO SCIENZA Via Olona, 11 24. NAVIGLI Piazza XXIV Maggio, 6 25. PARCO BASILICHE Via Molino delle Armi, 33 26. UNIVERSITA' STUDI Via Sforza, 38 27. SAN BABILA Via Larga, 2 Tutaj znajdziesz wszystkie przystanki linii MILAN HIGHLIGHTS: 1. DUOMO Piazza Duomo 2. SCALA Via Manzoni, 3 3. SAN MARCO Via Fatebenefratelli, 5 4. BRERA Via Bontaccio, 2 5. LANZA Via Tivoli, 8 6. CASTELLO Piazza Castello, 26 7. CAIROLI Foro Buonaparte, 70 8. CADORNA Via Boccaccio Ang. Via Leopardi 9. CENACOLO Via Caradosso, 1 10. LITTA Corso Magenta, 24 Twój bilet autobusowy obejmuje bezpłatną aplikację do pieszej wycieczki po Mediolanie. Po zakupie biletu możesz bezpłatnie pobrać aplikację, która pozwoli Ci cieszyć się i podziwiać wiele innych doświadczeń i atrakcji miasta>

Mediolan: bilet do katedry, strefy archeologicznej i muzeum

7. Mediolan: bilet do katedry, strefy archeologicznej i muzeum

Odkryj historię i skarby jednej z najbardziej znanych katedr na świecie dzięki wstępowi bez kolejki do katedry w Mediolanie oraz jej strefy archeologicznej i muzeum. Poznaj historię 600-letniej organizacji Veneranda Fabbrica del Duomo oraz ciągłej konserwacji i rozwoju tego niezwykłego dziedzictwa sztuki, kultury i historii, które stanowi symbol Mediolanu. Zwiedź katedrę w Mediolanie. Przyjrzyj się ruinom baptysterium San Giovanni alle Fonti w strefie archeologicznej. Dowiedz się więcej o historii bazyliki św. Tekli z IV wieku. Wejdź do katedry i zachwyć się bogactwem sztuki oraz wiary, które splatają się ze sobą. Prześledź wszystkie etapy budowy katedry poprzez rzeźby, witraże, drewniane modele i gobeliny – od muzeum po kościół San Gottardo in Corte. Planując zwiedzanie, pamiętaj, iż muzeum i kościół San Gottardo są zamknięte w środy.

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

8. Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Chłoń charyzmę Mediolanu podczas półdniowej pieszej wycieczki. Dzięki wiedzy lokalnego przewodnika daj się porwać historii, dramatowi i bogactwu, które czynią Mediolan magicznym. Ciesz się wstępem bez kolejki i wspaniałymi widokami na kultowe zabytki, takie jak Duomo i Ostatnia Wieczerza. Poznaj lokalnego przewodnika i innych podróżników, aby zapoznać się z planem dnia. W zależności od dostępności biletów, najpierw udasz się na Ostatnią Wieczerzę lub do Duomo. Jeśli Ostatnia Wieczerza jest na pierwszym miejscu, posłuchaj opowieści o tragicznej historii i renowacji muralu da Vinci. Wejdź do małego, skromnego kościoła Santa Maria delle Grazie — świętego i prywatnego miejsca na święty obraz. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie codziennie odwiedzać arcydzieło, co pomaga zachować to delikatne dzieło sztuki. Zachwyć się imponującym muralem o wymiarach 24 na 30 stóp. Patrząc na przedstawienie da Vinci przedstawiające jedną z najbardziej znanych nocy z życia Jezusa, skorzystaj z pomocy przewodnika, który może zweryfikować lub obalić folklor, mity, tajemnice i fakty dotyczące Ostatniej Wieczerzy. Po podziwianiu każdego szczegółu tego arcydzieła wyjdź z powrotem na zewnątrz. Po wyjściu z kościoła udaj się do Galleria Vittorio Emanuele II, jednego z najbardziej zabytkowych centrów handlowych na świecie. W budynku, który bardziej przypomina barokowy pałac, podziwiaj słynne sklepy Gucci, Versace i Prada. Rozkoszuj się czystym bogactwem centrum handlowego. Kontynuuj podróż do dzielnicy Brera, historycznej dzielnicy zamieszkałej przez najsłynniejszych mieszkańców Mediolanu. Po drodze mijaj średniowieczny zamek Sforzów i operę La Scala. Podczas gdy przewodnik będzie Cię raczył opowieściami o okolicy, poczuj, jak miasto ożywa, zanim odwiedzisz kolejną z głównych atrakcji Mediolanu. Na koniec udaj się do jednej z największych katedr na świecie: wspaniałej Duomo w Mediolanie. Nawet większy niż Bazylika św. Piotra w Watykanie i św. Marka w Wenecji, podziwiaj jego skalę, wchodząc. Zanurz się w 600-letniej historii katedry i odkryj, dlaczego ta wspaniała katedra stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mediolanu.

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

9. Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Dołącz do swojego przewodnika na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Mediolanu i podziwiaj widoki z zewnątrz na zabytki Piazza del Duomo, gdzie budowa Duomo di Milano (katedra w Mediolanie) trwała prawie 6 wieków. Wejdź do jednego z najstarszych pasaży handlowych na świecie w Galerii Vittorio Emanuele II. Podążaj śladami słynnych gwiazd opery w teatrze La Scala. Odkryj ulice, takie jak Via Dante, dzięki którym Mediolan zyskał reputację światowej stolicy mody. Poznaj bogatą historię Mediolanu i posłuchaj ciekawych anegdot. Następnie omiń długie kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci w refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z priorytetowego wstępu i poznaj historię i wykonanie fascynującego fresku Leonarda od swojego przewodnika.

Mediolan: zajęcia z robienia pizzy i lodów

10. Mediolan: zajęcia z robienia pizzy i lodów

Opanuj najsmaczniejszą ze wszystkich włoskich sztuk i naucz się robić autentyczną pizzę i lody. Poznaj eksperta „pizzaiolo”, który zademonstruje, jak zrobić idealną, przepyszną pizzę. W profesjonalnym studiu kulinarnym Twój profesjonalny szef kuchni pokaże Ci, jak zrobić giętkie, cienkie jak papier ciasto drożdżowe, ugniatając je do perfekcji. Dowiedz się, jak przygotować pikantny, ale lekki sos pomidorowy do rozsmarowania na wierzchu. Podczas gdy ciasto odpoczywa, zrób sobie przerwę, aby delektować się wybornymi winami Diadema i oliwą z oliwek. Następnie posłuchaj wszystkiego o procesie tworzenia autentycznych włoskich lodów. Odkryj surowe składniki i dowiedz się, jak je mieszać, obserwując, jak czekolada topi się w kremie. Podczas gdy lody się kręcą, szef kuchni pokaże ci, jak połączyć składniki, aby przygotować ciasto na wafelek. Następnie rozwałkuj ciasto, wybierz ulubione dodatki i dopraw pizzę przed włożeniem jej do piekarnika. Gdy tylko aromatyczna pizza wyjdzie z piekarnika, usiądź, zrelaksuj się i rozkoszuj się swoimi kulinarnymi kreacjami. Na koniec zajęć otrzymasz certyfikat uczestnictwa i pełną cyfrową książeczkę z przepisami, którą możesz zachować i używać w domu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 89
Sortuj wg::

Piazza del Duomo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Katedra w Mediolanie: Bilet na tarasy Duomo (bez wstępu do kościoła)

Katedra w Mediolanie: Bilet na tarasy Duomo (bez wstępu do kościoła)

Uniknij kłopotów z zakupem biletu wstępu do mediolańskiej katedry Duomo w dniu zwiedzania, odbierając go z wyprzedzeniem. Zdecydowanie najbardziej wyjątkową cechą katedry są jej rozległe tarasy, zapewniające panoramiczny widok na Mediolan i perspektywę z lotu ptaka na sam kościół. Dzięki możliwości pokonania 250 schodów na tarasy lub przejażdżki wygodną windą, tarasy są dostępne dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć ten kultowy widok. Gdy znajdziesz się na tarasie, spójrz na miasto z wysokości ponad 150 stóp (około 46 metrów) nad poziomem ulicy, podziwiając charakterystyczne rzędy białych marmurowych iglic. Katedra, będąca trwałym symbolem Mediolanu, rozpoczęła budowę w 1386 roku, a zakończyła w 1965 roku. Zbudowana z oszałamiającego marmuru wydobywanego w regionie Candoglia, istnieje niewiele lepszych przykładów włoskiej architektury gotyckiej.

Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

Ciesz się 1,5-godzinną wycieczką po kompleksie katedry w Mediolanie, w tym po tarasach i obszarze archeologicznym pod katedrą. Odkryj historię tego słynnego zabytku z doświadczonym przewodnikiem. Będziesz mieć również dostęp do Muzeum Duomo i kościoła San Gottardo. Co najlepsze, możesz wybrać wycieczkę w małej grupie lub prywatną, w zależności od preferencji. Omiń kolejki po bilety i wejdź do katedry. Podziwiaj ten wspaniały przykład architektury gotyckiej i dzieła sztuki, które zdobią jej wnętrze. Kontynuuj podróż windą na tarasy, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto. Następnie odkryj obszar archeologiczny pod Duomo, gdzie znaleziono ruiny baptysterium San Giovanni alle Fonti. Po wycieczce z przewodnikiem możesz samodzielnie odwiedzić Muzeum Duomo i kościół San Gottardo.

Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem na Piazza del Duomo i udaj się do wejścia do windy, skąd wjedziesz windą, aby cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami spaceru po dachu wspaniałej katedry Duomo. Całkowity rozmiar tej gotyckiej architektury jest imponujący, a latające przypory i biały marmur czynią ją jedyną w swoim rodzaju rodzaju. Wejdź po prawie 50 stopniach, aby dotrzeć na najwyższy poziom na dachu i być gotowym do podziwiania wspaniałych widoków na panoramę Mediolanu, w tym zupełnie nowe nadchodzące drapacze chmur. Z dachu największej katedry we Włoszech i jednej z największych na świecie podziwiaj ekscytujące widoki na Mediolan. W pogodny dzień zobacz włoskie Alpy, góry oddzielające Włochy od Szwajcarii. Ponad 3.400 posągów i 135 iglic czeka na odsłonięcie i zdecydowanie najlepiej widać to z góry! Zakończ swoją wizytę, podziwiając złotą figurę Matki Boskiej, która świeci jasno na szczycie Wielkiej Iglicy. Następnie skorzystaj z niewiarygodnego przywileju ominięcia kolejki przed katedrą i wejścia bez dalszego czekania, bezpośrednio ze specjalnego wejście z dachu (zejście można wykonać schodami). Posłuchaj, jak Twój przewodnik wyjaśnia niezliczone posągi, dekoracje i kolorowe witraże, które niezmordowani rzemieślnicy projektowali na przestrzeni wieków. Zachwyć się, słuchając opowieści o „Świętym Gwoździu” z Prawdziwego Krzyża Jezusa lub Szlaku Zegara Słonecznego i jego znakach zodiaku.

Mediolan: Oficjalny karnet miejski z katedrą i ponad 10 atrakcjami

Mediolan: Oficjalny karnet miejski z katedrą i ponad 10 atrakcjami

"Odkryj Milano z YesMilanoPass, jedynym oficjalnym karnetem miejskim. - Twoja brama do najlepszych atrakcji i zajęć w mieście oraz nieograniczone korzystanie z sieci transportu publicznego. Witaj w tętniącym życiem Mediolanie, z jego historią, kulturą i nowoczesnością. Wykorzystaj w pełni swoją podróż dzięki oficjalnej karcie YesMilanoPass, zaprojektowanej w celu zapewnienia prostego i kompleksowego sposobu na poznanie najlepszych atrakcji Mediolanu. Kluczowe cechy: Dostęp all-inclusive: Otwórz drzwi do najważniejszych atrakcji, muzeów i zabytków Mediolanu za pomocą jednej, bezproblemowej przepustki. Użyj karnetu, aby łatwo zarezerwować bilety wstępu bez kolejki, aby odwiedzić kultową katedrę Duomo, oszałamiające arcydzieła Muzeów Obywatelskich i wiele więcej! Transport publiczny: YesMilanoPass zapewnia nieograniczony dostęp do wydajnej i rozległej sieci transportu publicznego w Mediolanie: autobusów, tramwajów i metra. Digital Pass: YesMilanoPass jest pobierany na Twój telefon komórkowy, dzięki czemu możesz rozpocząć swoją przygodę w Mediolanie bez żadnych opóźnień. Elastyczny 3-dniowy czas trwania: Zorganizuj swoją wycieczkę tak, aby pasowała do Twojego harmonogramu dzięki wygodnej opcji 3-dniowego karnetu. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na długi weekend, czy krótki wypad do miasta, YesMilanoPass oferuje idealne rozwiązanie do zaplanowania wizyty. Cyfrowa mapa miasta z audioprzewodnikiem wprowadzającym: zwiedzaj miasto, korzystając z cyfrowej mapy Mediolanu, która zawiera komentarze wprowadzające do ponad 100 interesujących miejsc w Mediolanie oraz sugerowane trasy spacerowe lub rowerowe. Natychmiastowa rezerwacja i realizacja: dokonaj rezerwacji online i natychmiast odbierz swoją cyfrową kartę. Nie musisz czekać w kolejce do realizacji, zacznij zwiedzać od razu. Ulepsz swoje doświadczenie: Uzyskaj ekskluzywne zniżki do 30% tylko dzięki aplikacji YesMilano Pass Wybór przyjazny dla środowiska: Decydując się na nasz bezpapierowy karnet, przyczyniasz się do zachowania naturalnego piękna i środowiska Mediolanu. Dołącz do nas w promowaniu zrównoważonej turystyki i zmniejszaniu naszego śladu ekologicznego. energii.

Mediolan: Bilet na autobus hop-on hop-off na 24, 48, 72 godziny

Mediolan: Bilet na autobus hop-on hop-off na 24, 48, 72 godziny

Odkryj najbardziej kultowe i fascynujące miejsca w Mediolanie, mieście, które będzie gospodarzem wioski następnych zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku, dzięki wycieczkom naszymi piętrowymi autobusami. Nasze bilety umożliwiają rozpoczęcie wycieczki ze wszystkich naszych przystanków autobusowych i nie zapominaj, że możesz wsiadać i wysiadać, kiedy tylko chcesz! Wysiądź i nie spiesz się, aby odwiedzić Cenacolo, Bazylikę Sant'Ambrogio, Muzeum Nauki i Technologii, Navigli i nie tylko, i wsiądź ponownie do autobusu, kiedy tylko chcesz. Zła pogoda? Żaden problem, dzięki naszym autobusom możesz cieszyć się wycieczką także w deszczowy dzień. Czy jesteś gotowy na odkrywanie Mediolanu? Tutaj znajdziesz wszystkie przystanki linii FASHION, DESIGN& LEISURE: 1. DUOMO Piazza Duomo 2. SCALA Via Manzoni, 3 3. DUGNANI Via Manin, 2 4. REPUBBLICA Piazza della Repubblica 5. STAZIONE CENTRALE Piazza Duca d'Aosta 6. REGIONE Via Melchiorre Gioia, 31 7. GAE AULENTI Via Sturzo 8. MONUMENTALE Via Ceresio, 7 9. ACQUARIO Viale Gadio 10. CASTELLO Piazza Castello, 26 11. CAIROLI Foro Buonaparte, 70 12. CADORNA Via Boccaccio Ang. Via Leopardi 13. CENACOLO Via Caradosso, 1 14. PALEOCAPA Via Paleocapa, 4 15. TRIENNALE Viale Moliere 16. ARCO DELLA PACE Corso Sempione, 4 17. CITY LIFE Piazza 6 Febbraio, 26 18. BUONARROTI Viale Monterosa, 3 19. PAGANO Via del Burchiello 20. CONCILIAZIONE Piazza Conciliazione Ang. Via E. Toti 21. CENACOLO Via Caradosso, 1 22. SANT'AMBORGIO Via Carducci, 16 23. MUSEO SCIENZA Via Olona, 11 24. NAVIGLI Piazza XXIV Maggio, 6 25. PARCO BASILICHE Via Molino delle Armi, 33 26. UNIVERSITA' STUDI Via Sforza, 38 27. SAN BABILA Via Larga, 2 Tutaj znajdziesz wszystkie przystanki linii MILAN HIGHLIGHTS: 1. DUOMO Piazza Duomo 2. SCALA Via Manzoni, 3 3. SAN MARCO Via Fatebenefratelli, 5 4. BRERA Via Bontaccio, 2 5. LANZA Via Tivoli, 8 6. CASTELLO Piazza Castello, 26 7. CAIROLI Foro Buonaparte, 70 8. CADORNA Via Boccaccio Ang. Via Leopardi 9. CENACOLO Via Caradosso, 1 10. LITTA Corso Magenta, 24 Twój bilet autobusowy obejmuje bezpłatną aplikację do pieszej wycieczki po Mediolanie. Po zakupie biletu możesz bezpłatnie pobrać aplikację, która pozwoli Ci cieszyć się i podziwiać wiele innych doświadczeń i atrakcji miasta>

Mediolan: bilet do katedry, strefy archeologicznej i muzeum

Mediolan: bilet do katedry, strefy archeologicznej i muzeum

Odkryj historię i skarby jednej z najbardziej znanych katedr na świecie dzięki wstępowi bez kolejki do katedry w Mediolanie oraz jej strefy archeologicznej i muzeum. Poznaj historię 600-letniej organizacji Veneranda Fabbrica del Duomo oraz ciągłej konserwacji i rozwoju tego niezwykłego dziedzictwa sztuki, kultury i historii, które stanowi symbol Mediolanu. Zwiedź katedrę w Mediolanie. Przyjrzyj się ruinom baptysterium San Giovanni alle Fonti w strefie archeologicznej. Dowiedz się więcej o historii bazyliki św. Tekli z IV wieku. Wejdź do katedry i zachwyć się bogactwem sztuki oraz wiary, które splatają się ze sobą. Prześledź wszystkie etapy budowy katedry poprzez rzeźby, witraże, drewniane modele i gobeliny – od muzeum po kościół San Gottardo in Corte. Planując zwiedzanie, pamiętaj, iż muzeum i kościół San Gottardo są zamknięte w środy.

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Chłoń charyzmę Mediolanu podczas półdniowej pieszej wycieczki. Dzięki wiedzy lokalnego przewodnika daj się porwać historii, dramatowi i bogactwu, które czynią Mediolan magicznym. Ciesz się wstępem bez kolejki i wspaniałymi widokami na kultowe zabytki, takie jak Duomo i Ostatnia Wieczerza. Poznaj lokalnego przewodnika i innych podróżników, aby zapoznać się z planem dnia. W zależności od dostępności biletów, najpierw udasz się na Ostatnią Wieczerzę lub do Duomo. Jeśli Ostatnia Wieczerza jest na pierwszym miejscu, posłuchaj opowieści o tragicznej historii i renowacji muralu da Vinci. Wejdź do małego, skromnego kościoła Santa Maria delle Grazie — świętego i prywatnego miejsca na święty obraz. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie codziennie odwiedzać arcydzieło, co pomaga zachować to delikatne dzieło sztuki. Zachwyć się imponującym muralem o wymiarach 24 na 30 stóp. Patrząc na przedstawienie da Vinci przedstawiające jedną z najbardziej znanych nocy z życia Jezusa, skorzystaj z pomocy przewodnika, który może zweryfikować lub obalić folklor, mity, tajemnice i fakty dotyczące Ostatniej Wieczerzy. Po podziwianiu każdego szczegółu tego arcydzieła wyjdź z powrotem na zewnątrz. Po wyjściu z kościoła udaj się do Galleria Vittorio Emanuele II, jednego z najbardziej zabytkowych centrów handlowych na świecie. W budynku, który bardziej przypomina barokowy pałac, podziwiaj słynne sklepy Gucci, Versace i Prada. Rozkoszuj się czystym bogactwem centrum handlowego. Kontynuuj podróż do dzielnicy Brera, historycznej dzielnicy zamieszkałej przez najsłynniejszych mieszkańców Mediolanu. Po drodze mijaj średniowieczny zamek Sforzów i operę La Scala. Podczas gdy przewodnik będzie Cię raczył opowieściami o okolicy, poczuj, jak miasto ożywa, zanim odwiedzisz kolejną z głównych atrakcji Mediolanu. Na koniec udaj się do jednej z największych katedr na świecie: wspaniałej Duomo w Mediolanie. Nawet większy niż Bazylika św. Piotra w Watykanie i św. Marka w Wenecji, podziwiaj jego skalę, wchodząc. Zanurz się w 600-letniej historii katedry i odkryj, dlaczego ta wspaniała katedra stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mediolanu.

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Dołącz do swojego przewodnika na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Mediolanu i podziwiaj widoki z zewnątrz na zabytki Piazza del Duomo, gdzie budowa Duomo di Milano (katedra w Mediolanie) trwała prawie 6 wieków. Wejdź do jednego z najstarszych pasaży handlowych na świecie w Galerii Vittorio Emanuele II. Podążaj śladami słynnych gwiazd opery w teatrze La Scala. Odkryj ulice, takie jak Via Dante, dzięki którym Mediolan zyskał reputację światowej stolicy mody. Poznaj bogatą historię Mediolanu i posłuchaj ciekawych anegdot. Następnie omiń długie kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci w refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z priorytetowego wstępu i poznaj historię i wykonanie fascynującego fresku Leonarda od swojego przewodnika.

Mediolan: zajęcia z robienia pizzy i lodów

Mediolan: zajęcia z robienia pizzy i lodów

Opanuj najsmaczniejszą ze wszystkich włoskich sztuk i naucz się robić autentyczną pizzę i lody. Poznaj eksperta „pizzaiolo”, który zademonstruje, jak zrobić idealną, przepyszną pizzę. W profesjonalnym studiu kulinarnym Twój profesjonalny szef kuchni pokaże Ci, jak zrobić giętkie, cienkie jak papier ciasto drożdżowe, ugniatając je do perfekcji. Dowiedz się, jak przygotować pikantny, ale lekki sos pomidorowy do rozsmarowania na wierzchu. Podczas gdy ciasto odpoczywa, zrób sobie przerwę, aby delektować się wybornymi winami Diadema i oliwą z oliwek. Następnie posłuchaj wszystkiego o procesie tworzenia autentycznych włoskich lodów. Odkryj surowe składniki i dowiedz się, jak je mieszać, obserwując, jak czekolada topi się w kremie. Podczas gdy lody się kręcą, szef kuchni pokaże ci, jak połączyć składniki, aby przygotować ciasto na wafelek. Następnie rozwałkuj ciasto, wybierz ulubione dodatki i dopraw pizzę przed włożeniem jej do piekarnika. Gdy tylko aromatyczna pizza wyjdzie z piekarnika, usiądź, zrelaksuj się i rozkoszuj się swoimi kulinarnymi kreacjami. Na koniec zajęć otrzymasz certyfikat uczestnictwa i pełną cyfrową książeczkę z przepisami, którą możesz zachować i używać w domu.

Mediolan: Najciekawsze atrakcje

Piazza del Duomo: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Piazza del Duomo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Duomo? Kliknij tutaj.

Piazza del Duomo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(20 648 recenzji)

To był prawdopodobnie najważniejszy punkt naszego pobytu w Mediolanie. Katedra robiła wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Schodów było dość dużo, ale było warto dla widoku. Następnego dnia zwiedziliśmy także muzeum, ale nie powiedziałbym, że było to coś, co trzeba zobaczyć. Poleciłbym innym myślącym o zrobieniu tego.

Wspaniała wizyta w tym klejnocie, jakim jest katedra w Mediolanie. Tarasy są wspaniałe i oferują zapierający dech w piersiach widok na miasto, aż do Alp. Bardzo zadowolony z wyboru dostępu do tarasów windą. Prawie bez czekania. Bardzo miłe doświadczenie!

Duomo jest okazałe, wspaniale odnowione. Zrobiliśmy to na otwarciu, co polecam. Niewiele osób w katedrze co wnosi spokój tego miejsca...pewną ciszę zachęcającą do kontemplacji. Naprawdę do zrobienia. Oświetlenie jest wspaniałe, podkreśla to arcydzieło!

Dostęp do atrakcji był bardzo łatwy. Katedra jest piękna, ale wizyta na tarasie jest nie do opisania!!!!

Katedra to najpiękniejszy zabytek w Mediolanie. Warto zobaczyć również muzeum katedralne.